Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Novac je moć, a moć je sve!
Danas u 9:33 am od Храст

» Zašto činimo dobro?
Danas u 9:16 am od Храст

» Moj izbor
Danas u 12:07 am od Layla

» Depeche Mode
Juče u 11:59 pm od Layla

» Lične fotografije
Juče u 11:47 pm od Layla

» Misli nas "malih"
Juče u 10:44 pm od laza

» Misli velikih
Juče u 8:55 pm od Храст

» Arabeska
Juče u 5:34 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 5:30 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 5:29 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 5:27 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 5:25 pm od Poli

» Vitraž
Juče u 5:23 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Iluzija

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Iluzija

Počalji od drdoktor taj Čet Apr 08, 2010 12:29 am

shondononda ::A dobro to je druga stvar,takve dijagnoze postoje da bi se prodali lekovi Smile

A jedan je Drdoktor:)

Nisam od tih doktora. Te lekove pripisuju psihijatri, ja sam ti doktor klinicke psihologije.

Slatko me nasmeja.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Apr 08, 2010 12:33 am

pa ja sam ta ali NEMA MI LIJEKA...izgleda...daj te nesto...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Apr 08, 2010 12:42 am

lucija ::pa ja sam ta ali NEMA MI LIJEKA...izgleda...daj te nesto...

Imam ja neke pilule ali kostaju 1000evra pakovanje.Ali i sigurno pomazu.
U uputstvu za upotrebu pise::
Piti pre svake velike nuzde.Uhvatiti se levom rukom za desno uvo a desnom za levo uvo i okrenuti se 3 puta oko svoje ose.i onda je progutati.

shondononda
Član
Član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Čet Apr 08, 2010 6:33 am

shondononda ::
lucija ::pa ja sam ta ali NEMA MI LIJEKA...izgleda...daj te nesto...

Imam ja neke pilule ali kostaju 1000evra pakovanje.Ali i sigurno pomazu.
U uputstvu za upotrebu pise::
Piti pre svake velike nuzde.Uhvatiti se levom rukom za desno uvo a desnom za levo uvo i okrenuti se 3 puta oko svoje ose.i onda je progutati.

Ovo me je jutros najsladje nasmejalo cist primer sta je iluzija.

ellen
Član
Član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Apr 08, 2010 10:04 am

ma znam...nije mi ni to pomoglo...samo sam dzabe 1000 evra dala...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Čet Apr 08, 2010 4:50 pm

Te lekove pripisuju psihijatri, ja sam ti doktor klinicke psihologije.

Psihologija se danas vise nego ikada koristi u manipulativne svhe.

to moze da bude i skup individua u kome svako veruje u svoju iluziju koja je potpomognuta spoljasnim faktorom.
Je li to ono kada idem na savet roditelja i tamo pricaju kako sve rade ''za decu, i zbog dece'', a onda iz nekoliko lancanih dogadjaja shvatim da to nema veze s vezom, a ni nasim zivotima...
pa opet idem na savet roditelja; a kada me neko nesto na roditeljskom pita, na pitanja odgovaram isto onako kako su meni odgovorili na savetu, bez obzira sto sam svaki put osetila i pad sopstvene energije i bila svesna neverovatne gomile lazi i bespredmetnog naklapanja?

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Čet Apr 08, 2010 7:15 pm

Pa recimo da je to.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Čet Apr 08, 2010 8:00 pm

Pa recimo da je to.
Au, sto si recit.
I kako onda, dalje?

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Apr 08, 2010 10:44 pm

Vidra ::
Pa recimo da je to.
Au, sto si recit.
I kako onda, dalje?

Dalje moras sama Smile

Ti spavas,ti spavas..i sanjas

shondononda
Član
Član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Apr 25, 2010 5:19 pm

Au koja slika

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diotimo taj Ned Maj 23, 2010 6:32 pm

ellen ::Sta je za vas iluzija?
Koliko je lose ziveti neku svoju iluzije,i gde se povlaci granica izmedju,recimo,zdravih,normalnih iluzija,a gde se ona prelazi??
..Iluzija je-''greska u zapazanju..''To na normalnu i patolosku..mi se ne dopada ..mada  se govori otome...Ako nam se na primer pricinjava da nas neko  prati,iako nismo predmet tudje paznje..psihijatrija to obicno objasnjava kao ''bolesnu iluziju''..mada mi je to ovako malo cudno...jer sama iluzija  je nesto ''iskrivljeno''Covek u svome zivotu svasta zeli..i nekada to sto zelimo,dozivljavamo kao da je stvarno..Ponekad su nam u strahu zaista velike oci..ili neke bezazlene dogadjaje vidimo kao katastrofalne...To su greske koje pravi nasa svest,greske u odnosima,osecanjima...90 posto informacija koje covek obradi,dolazi preko vidnog senzorno-perceptivnog sistema...''Mi ne definisemo ono sto smo videli''...mi prvo definisemo,pa tek onda vidimo''...F.S.Fidzerald...Kako dolazi do iluzije opazanja..Ako objekat  netacno interpretira ili su signali koji dolaze od njega pritivurecni,stvara se iluzija opazanja..Jedan od klasicnih primeraje je  iluzija meseca...Sto je mesec nize na horizontu,to izgleda veci zato sto se horizont dozivljava kao dalji nego nebo nad glavom..Iluzije nisu prosta zabava...Njih u svom radu siroko primenjuju ne samo madjionicari,nego i frizeri,sminkeri,dizajneri...Da bi nam prostorije izgledale vece,boje se u belo,da bi covek izgledao vitkije,sije mu se odeca odabranog oblika i boje..Da bi oci izgledale  krupnije,koriste se odredjeni oblici sminkanja...Zalosni rezultat  nasih iluzija je pre svega nase uzasno dusevno stanje...Inace one,obicno ne postoje pojedinacno,svaka za sebe...Isprepletene su   i daju slozene kombinacije,predstavljajuci  svojevrsnu ''isfantaziranu kartu stvarnosti''

diotimo
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 23, 2010 6:49 pm

Ako je činjenica da je čovek srećan u iluziji, zbog čega bi iluzija bila negativno osećanje, tačnije nepoželjno osećanje?

Iluzija nije zabluda.

Kasnije ću opširnije.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67328
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diotimo taj Ned Maj 23, 2010 8:14 pm

Avramova ::Ako je činjenica da je čovek srećan u iluziji, zbog čega bi iluzija bila negativno osećanje, tačnije nepoželjno osećanje?

Iluzija nije zabluda.

Kasnije ću opširnije.
Zato sto se ne zivi u realnosti...i zato sto ce se jednom rasprsiti.(to je neminovno...)i sta onda??..... ..na stranu to sto moze dovesti do teskog dusevnog poremecaja...Nase iluzije su nase najvece greske ,koje nas mogu skupo kostati...Tokom zivota ,zahvaljujuci iluzijama,preduzimamo masu pogresnih poteza...zenimo se ili udajemo za pogresne osobe...svadjamo se bez nekog pravog razloga sa najblizima...odbacujemo vazne poslove ,uplicemo se u ono sto nije vredno nase snage i mentalnih napora....zivimo stresno i konfliktno...

diotimo
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 23, 2010 8:30 pm

@diotimo

Sve što si pobrojala su zablude ali ne i iluzije. Iluzije se neguju, čak i svesno, a onda se svesno prestanu negovati, dok zablude mogu biti produkt laži.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Maj 23, 2010 8:42 pm

Avramova ::@diotimo

Sve što si pobrojala su zablude ali ne i iluzije. Iluzije se neguju, čak i svesno, a onda se svesno prestanu negovati, dok zablude mogu biti produkt laži.

Pod iluzijom u psihologiji podrazumevamo culnu obmanu, varku i varljivu predstavu. Odnosi se na pogresno opazanje culnog porekla, najcesce cula vida.

Zabluda predstavlja pogresno izveden mentalni proces, krivi zakljucak. Neispravno zakljucivanje moze proizaci iz pogresno prikazanih podataka od strane drugih lica (namerno ili slucajno), kao i zbog samoobmane iz odgovarajucih psiholoskih razloga.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 23, 2010 9:13 pm

drdoktor ::Pod iluzijom u psihologiji podrazumevamo culnu obmanu, varku i varljivu predstavu. Odnosi se na pogresno opazanje culnog porekla, najcesce cula vida.

Sada pitam: može li takav osećaj s kojim smo srećniji što je činjenica, da nas ozledi pod uslovom da iluziju kontrolišemo, uslovno rečeno?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diotimo taj Pon Maj 24, 2010 12:19 am

Avramova ::@diotimo

Zabluda je neistina( pogresna predstava)o nekoj stvari...
Iluzija je greska u opazanju...i nije preporucljivo negovati iluzije...ko to radi...rizikuje mnogo.....tesko da se one svesno mogu prestati da neguju..obicno posle teskih lomova dolazi do otreznjenja..

Iluzije su nasa nesreca i pobeda u borbi sa njima je veoma dragoceno iskustvo...

O zabludama nisam posala uopste...

diotimo
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 24, 2010 12:46 am

diotimo ::Iluzija je greska u opazanju...i nije preporucljivo negovati iluzije...ko to radi...rizikuje mnogo.....tesko da se one svesno mogu prestati da neguju..obicno posle teskih lomova dolazi do otreznjenja.

Svoj doživljaj iluzije sam formirala na osnovu sopstvenog iskustva, a onda ga potkrepila sledećim:

Prof. Medicinskog fakulteta u KG, Jovo Tošeski to sjajno objašnjava:

"Iluzija je subjektivni doživljaj nastao delovanjem ličnog ili spoljašnjeg uzroka. Ona liči na lepu, mirišljavu, gajenu ali otrovnu biljku. Iluzija je neophodna isto koliko je i štetna. Suštinsko saznanje sastoji se u pravovremenom odbacivanju iluzije, ali tek kada je izvršila svoju prijatnu funkciju.

Iluzijia će vremenom sama nestati jer je to njena odlika, ali samo pod uslovom - ako je zapostavite i prestanete da je zalivate i gajite."

Dok Nikita Milivojević kaže sledeće "...jer se bez iluzija, ma kakve one bile, ne moze ziveti..."

Sa iluzijom se ne nadamo, ništa ne očekekujemo, s njom samo živimo. Ne mislim da je iluzija želja. Intuicija kao "dubinsko poimanje stvari" je osećaj više koji nam može olakšati put ka "cilju". S intuicijom koračamo napred, a iluzija nas zadržava (ne nagoni ka cilju) i s njom živimo, neočekujući ništa, čak smo srećni iako svesni da (možda) nismo u pravu.

Isto tako, mislim da je iluzija viši osećaj. Ako i iluzija iskrivljuje realnost, često duši postaje lek.

Zabluda se u trenu može izgubiti, a iluzija nestaje lagano.

A neko meni važan reče:

"Ko je taj što iz kruga iluzije izašo je!?
Ono juče što mi pravo beše, danas većma drugačijim se čini!
Čovek uči dok je živ, ...o svojim iluzijama."

O zabludama nisam posala uopste...

Da, ali ja ih prepoznah kao zablude.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diotimo taj Pon Maj 24, 2010 1:12 am

Izvinjavam se ,ali moram iskazati neslaganje sa ovakvim tumacenjima,mada ovde ima identicnih stvari o kojima sam i ja pisala...
Posto je covekov zivot surov,tezak i uglavnom neostvarljiv u domenu u kojem bismo mi to, zeleli..hvatamo se za slamku ,pa nam se iluzije cine prihvatljivim resenjima...(kako covek gubi vreme troseci se na promasenim stvarima...)...cini mi se da neko pokusava da u iluzornoj stvarnosti pronadje smisao,sto je ortodoksna glupost.....Naravno da svaka iluzija ima svoj kraj...jednom...moze nestati i ovako i onako...Moze da nam se desi iznenadno saznanje......pa da se probudimo...

A..da bez njih ne mozemo..pa naravno da ne...jer je pitanje sta ovako uspavani i dremljivi mozemo pruzati i primati... pa nam onda dobro dodju bajkovite stvari u zivotu..ne bi smo li ostavili kakvog takvog traga u ovom svetu...
Osim toga i ne zasluzujemo bolje...a s obzirom da se sobom ne bavimo,ili pak bavimo malo ili pogresno,a paznju nam zaokupljaju sasvim sporedne stvari,dobro smo i za ''iluzije''sposobni..jer mnogi ni to ne zasluzuju...

nista nema tako ostar vid kao ljubav......

diotimo
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 24, 2010 1:36 am

diotimo :: Posto je covekov zivot surov,tezak i uglavnom neostvarljiv u domenu u kojem bismo mi to, zeleli..hvatamo se za slamku ,pa nam se iluzije cine prihvatljivim resenjima...(kako covek gubi vreme troseci se na promasenim stvarima...)...cini mi se da neko pokusava da u iluzornoj stvarnosti pronadje smisao,sto je ortodoksna glupost.....

Iluziju ne situiram u celokupni životni tok već u njegove segmente i nikako u kontinuitetu. U obrnutom slučaju, iluzija bi imala svoju dijagnozu i morala bi se lečiti.

Iluzijom ne spašavam svoje poraze već se hranim dok mi prija. I pored doživljaja iluzije jednako ostvarujem svoje ciljeve ili pak ne uspevam; znam gde mi je mesto pod suncem kao i mojoj deci; stvaram, koračam čvrstim tlom, uklapam se u okolinu a da me iluzije ni malo nisu poremetile ni u jednoj životnoj radnji. Iluzija me nikada nije učinila nesrećnom, štaviše. I kada im je došao kraj, iluzije su ustupile mesto lepom sećanju.

Iluzije su mi pomogle da se približim k sebi i da se pobedim gde god je to bilo potrebno. Borba će trajati dokle god je mene jer to i jeste cilj svakoga ko želi nešto više.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sub Okt 22, 2011 10:21 pm

Iluzija je, najkraće rečeno, pogrešna percepcija stvarnosti. To je pogrešan ili izobličen opažaj nekih stvarnih pojava, uslovljen izvjesnim objektivnim ili subjektivnim činiocima. Iluzije se mogu javiti u svim oblicima čulnog opažanja. Za razliku od halucinacija, koje nisu zasnovane na nekom realnom objektu, iluzije to uvijek jesu, samo što taj realni objekat opažaju iskrivljeno i netačno.

Evo jedne interesantne PC iluzije. Slijedite upute i vidjećete kako ćete se iznenaditi!

Poslednji izmenio Jurivaka dana Ned Jan 15, 2012 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1705
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Okt 22, 2011 10:31 pm

Nevjerovatno, najviše me podsjeća na lik Isusa. O čemu se uopšte radi ovde?

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavena taj Sub Okt 22, 2011 10:36 pm

Orhideja ::Nevjerovatno, najviše me podsjeća na lik Isusa. O čemu se uopšte radi ovde?

Orhidejo i mene, ali sam cekala da jos neko nesto kaze, jer sam pomislila da nisam normalna... hahaha!

slavena
Član
Član

Broj poruka : 19245

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Okt 22, 2011 10:39 pm

Jesi normalna, ovo je ciljano napravljeno samo me zanima kako? :

Orhideja
Član
Član