Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 65 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 2 Skriven i 61 Gosta :: 1 Provajder

Brave Heart, Miško70

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Iluzija

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Iluzija

Počalji od ellen taj Uto Apr 06, 2010 7:11 pm

Sta je za vas iluzija?
Koliko je lose ziveti neku svoju iluzije,i gde se povlaci granica izmedju,recimo,zdravih,normalnih iluzija,a gde se ona prelazi??

ellen
Član
Član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Iluzija

Počalji od Vidra taj Uto Apr 06, 2010 7:27 pm

gde se povlaci granica izmedju,recimo,zdravih,normalnih iluzija/quote]
Kako to mislis? Ako sam u iluziji kako mogu da povucem granicu?
Koliko je lose ziveti neku svoju iluzije
Ako je covek svestan iluzije on je sigurno nece ziveti, osim ako ne tezi nekom samounistenju. A ako nije, onda je to idealno stanje.

Malo si ovo (za mene) zbrkano postavila. Imam utisak da trazis neke 'konkretne reci', ali nemam na sta da se oslonim.

Poslednji izmenio Avramova dana Čet Apr 08, 2010 1:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : korigovan citat)

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Uto Apr 06, 2010 7:42 pm

1. Iluzija za mene je ; predodžba o nečemu ili nekomu ... Naša osobna percepcija nečega i subjektivni doživljaj stvari .

2 . Zdrave i normalne iluzije su one kod kojih smo svjesni što nam one donose , koliko su one stvarne ili ostvarive . Možemo imati iluziju o nečemu na putu ostvarenja nekoga našega cilja .

3 . Iluzije prelaze granicu kod poistovječivanja sa iluzijom i nemogučnošću odvajanja od nje gubeći realno tlo pod nogama . Npr . shizofrene iluzije .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Uto Apr 06, 2010 8:01 pm

Iluzija za mene je ; predodžba o nečemu ili nekomu ... Naša osobna percepcija nečega i subjektivni doživljaj stvari .
Ako gledamo Andjelinu Dzoli, da li to znaci da ona iz mog ugla ima zelene a iz tvog plave oci, pa mu to dodje licna percepcija stvari i subjektivni dozivljaj ( podrazumeva se da nijedna od nas nije daltonista)?
Ovo kazem u slucaju da sam dobro razumela da 'predodzba' znaci 'predstava'; mada meni vise zvuci kao 'predpostavka'.

Zdrave i normalne iluzije su one kod kojih smo svjesni što nam one donose
Na primer?

shizofrene iluzije .
Da li onda i epilepticari imaju iluzije?

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Uto Apr 06, 2010 8:04 pm

Iluzija je za menr iskrivljenje realnosti. Svako od nas u životu mora ponekad da iskrivi realnost, to je jedini način da se sačuva mentalno zdravlje. Ako to konstantno radimo, onda smo valjda prešli pomenutu granicu, između normale i patologije. A gde je ta granica precizno, niko ti ne može sa sigurnošću reći. To ti je Vidra moje neko vidjenje iluzije,i ona nejasnoca oko pitanja...gde je ta granica ustvari?

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Uto Apr 06, 2010 8:23 pm

Nije mi jasno kakve su ti to normalne -zdrave iluzije, i one druge.
Ako kazes 'za mentalno zdravlje' - verujem da se masa ljudi iluzijama bori protiv svakakvih vetrenjaca, jer im je tako jednostavnije da prezive.

Ako to konstantno radimo, onda smo valjda prešli pomenutu granicu, između normale i patologije.
'Sta ti znas sta je za mene dobro'.
Ako zagrebes, verujem da tako i jeste. Kako mozes da znas sta je za nekoga dobro? Da odredjujes granicu?
Dacu drastican primer - jednoj mojoj poznanici umrla je svekrva. Kaze da je njen muz jako lose.
Za takav bol,iskrena da budem, imam jedan jedini stav - da ga treba pustiti da tuguje. Cini mi se da je to najzdraviji put njegovog duha i tela.
A mi cemo, verovatno, misliti da puno pusi, slabo jede, malo spava... i da to za njega nije dobro...

Ili - verujem da je porodicni zivot jedne moje drugarice iluzija jer ona je po prirodi nepostojana. Verujem da i ona sama to zna, ali joj je, sigurna sam, prelepo dok traje. Mozda ce cekati da se raspadne svojim tokom, mozda ce se boriti da se ne raspadne ikada?
U svakom slucaju, kada smo akteri (narocito) ono sto nikako nije iluzorno to j iskustvo.

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 07, 2010 8:30 pm

Iluzija predstavlja culnu obmanu, varku i
varljivu predstavu.

Postavlja se pitanje ako ona ovo predstavlja kako mozemo govoriti o zdravoj iluziji?

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Sre Apr 07, 2010 8:42 pm

Albert Kami
"U svetu bez iluzija čovek je stranac."
Edmond Žaluks
"Jedino nam iluzije pomažu živeti; poštovati ih moramo u drugima, kao i u sebi. Čoveku koji bi spoznao svu istinu ne bi preostalo ništa drugo nego da sedne na ivicu puta i plače do smrti"
Gi de Mopasan
"Ponekad čovek plače za izgubljenim iluzijama sa istom takvom žalošću kao za umrlima."
Tenesi Vilijams
"Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije."
Volter
"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje zadovoljstvo bi im onda ostalo."

Evo šta neki pametni ljudi kažu o iluzijama.

Ima li u tome nesto lose?

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sre Apr 07, 2010 8:48 pm

drdoktor ::Iluzija predstavlja culnu obmanu, varku i
varljivu predstavu.

Postavlja se pitanje ako ona ovo predstavlja kako mozemo govoriti o zdravoj iluziji?

Bismo li mogli navesti neke konkretne životne iluzije / obmane u kojima zaista čovjek živi i vjeruje u njih kao jedine ispravne ... a one su zapravo daleko i od ispravnih i zdravih ?

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 07, 2010 8:50 pm

Iluzija odlaze bol, koji je na kraju mnogo jaci. Iluzija je potiskivanje, koje kasnije stvara ozbiljne psihicke probleme. Sta mislis zasto danas sve vise ljudi ima depresivni poremecaj?

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Sre Apr 07, 2010 8:55 pm

drdoktor ::Iluzija odlaze bol, koji je na kraju mnogo jaci. Iluzija je potiskivanje, koje kasnije stvara ozbiljne psihicke probleme. Sta mislis zasto danas sve vise ljudi ima depresivni poremecaj?

Slazem se da iluzija odlaze bol,i slazem se da sa tim odlaganjem bola ona samo jaca.Ali ta depresija nije posledica tolika bezanja, iz stvarnog u nestvarnog. Depresije kojih ima sve vise i vise posledic
e su nekih drugih problema.Veruj mi da malo koga znam ko pribegava tom psihickom problemu zvanom iluzija.Jer ljudi nemaju vremena za to.Sve u svemu slazem se s tobom ali iluzija u nekim granicama zna da bude i jako kreativna.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sre Apr 07, 2010 9:01 pm

drdoktor ::Iluzija odlaze bol, koji je na kraju mnogo jaci. Iluzija je potiskivanje, koje kasnije stvara ozbiljne psihicke probleme. Sta mislis zasto danas sve vise ljudi ima depresivni poremecaj?

Da , shvaćam ... ako govorimo o osobnim i individualnim iluzijama . Slažem se .

Ali , možemo li govoriti i o masovnim ili kolektivnim iluzijama na koje padaju velike mase i skupine ljudi , pa i cijeli narodi ... kroz povijest , a koje su podastirali i podastiru još uvijek mnoge povijesne , vjerske , političke ličnosti , medicinski znanstvenici i ine osobe ... Koliko vjerujemo u priložene iluzije / obmane , prihvaćajući ih ispravnim činjenicama ?

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 07, 2010 10:55 pm

Da mozemo govoriti i o masovnim iluzijama i one znaju da postoje i opstaju decenijama.

Ali da bi smo mogli da govorimo o masovnim iluzijama, moramo uzeti u obzir svaki trenutak koji je pogodovao da one nastanu. Slicno individualnim, samo sto ovde imamo veliki broj njih koji ih neprekidno izgradjuju, dogradjuju i odrzavaju.

Takodje moramo uzeti u obzir i samu psiho-socijalnu strukturu licnosti koja ucestvuje u tim masovnim iluzijama.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sre Apr 07, 2010 11:02 pm

Evo šta neki pametni ljudi kažu o iluzijama.
Ovi pametni ljudi bili su pisci i filozofi...
Iskreno, ja volim da zavirim u njihove biografije.
Napr. Jasenjin je ostavio zenu sa decom, provodio vreme po kafanama i sa raznim zenama. Hm...

Slicno individualnim, samo sto ovde imamo veliki broj njih koji ih neprekidno izgradjuju, dogradjuju i odrzavaju.
Koliki broj ljudi je potreban da bi nesto bilo masovna iluzija?

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Sre Apr 07, 2010 11:04 pm

Pa sta ako su ovi pametni ljudi pisci i filozofi ,svima nama je malo potrebno kreativne iluzije ponekada mislim da sve sto ima svoju meru ne moze da skodi naravno ako samo ne ide u neku krajnost.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sre Apr 07, 2010 11:11 pm

Ma, sve se slazem sa tobom, ali opet mislim onako kako je ''drdoktor'' napisao, samo mnogo lepse nego ja.

Ako je iko iluzionista onda je to moja malenkost - ipak smatram da su svi ljudi dobri, da imaju dobre namere kada nastupaju, i svaki put se ponovo iznenadim, pa bilo to i u slucaju mog rodjenog deteta. Eto... sta da ti kazem...
Mozda to ima veze sa karakterom i nekakvim sklopom licnosti, pa se iskustvom nadogradjujemo, a opet vidimo svet onako kako hocemo ili kako neko drugi hoce umesto nas.

Zato pitam - koliko je ljudi potrebno za masovnu iluziju, jer sigurna sam da ne vide bas svi onako kako bi neko hteo?

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 07, 2010 11:53 pm

Naravno da ne vide svi onako kako bi neko hteo, ali zato za svakoga postoji nesto.

Broj ljudi?

Verovala ili ne to moze da bude i skup individua u kome svako veruje u svoju iluziju koja je potpomognuta spoljasnim faktorom.

Psihologija se danas vise nego ikada koristi u manipulativne svhe.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Apr 08, 2010 12:07 am

ellen ::[Veruj mi da malo koga znam ko pribegava tom psihickom problemu zvanom iluzija.Jer ljudi nemaju vremena za to.Sve u svemu slazem se s tobom ali iluzija u nekim granicama zna da bude i jako kreativna.

Ako nemaju vremena za to, kako znaju da ne zive u " iluzijama" Smile

shondononda
Član
Član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Apr 08, 2010 12:09 am

drdoktor ::

Psihologija se danas vise nego ikada koristi u manipulativne svhe.

shondononda
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Čet Apr 08, 2010 12:12 am

Zato sto sam u nekom prethodnom postu pisala o depresiji sa Drdoktorom i s obzirom da razne vrste depresija postoje te ljude koje sam ja spomenula dobili su razne dijagnoze i oblike depresivnog stanja ali tog nisu,Mozda se nisam lepo izrazila pa si me ti lose protumacio.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Apr 08, 2010 12:18 am

Iluzija je nesto najgore sto moze da se desi jednoj osobi...ali ja sam ta....volim iluziju....i uvijek cu je voljeti....nema veze sto je "iluzija"...volim te najgore stvari, jer bez njih ne bih znala koje su najbolje...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Apr 08, 2010 12:21 am

A dobro to je druga stvar,takve dijagnoze postoje da bi se prodali lekovi Smile

A jedan je Drdoktor:)

shondononda
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Čet Apr 08, 2010 12:23 am

shondononda ::A dobro to je druga stvar,takve dijagnoze postoje da bi se prodali lekovi Smile

A jedan je Drdoktor:)

On je izgleda moja najveca iluzija na ovom forumu.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Apr 08, 2010 12:24 am

i moja hahhahha

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Apr 08, 2010 12:26 am

jer dr.mi daje neke pilule koje nista ne pomazu...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:17 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu