Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Mesrine

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

VAGA - opšte karakteristike

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

VAGA - opšte karakteristike

Počalji od ludo_913 taj Uto Apr 06, 2010 6:55 pm

Vaga

Osobe rođene između 23. septembra i 22. oktobra

Osoba rođena u znaku Vage nepokolebljivo živi u sadašnjosti, bez strahova ili briga za budućnost. Ona poseduje mnogo različitih interesovanja. Voli perfekciju i detalje u stvarima. Osecć se u svom elementu i opuštena je samo kada uambijentu koji je okružuje vlada ravnoteža, red i sloga. Za ovaj znak karakteristična je sklonost ka svemu što je lepo i prefinjeno i izrazita želja da živi u harmoniji sa samim sobom i sa drugima.

Ovakve ličnosti naginju ka pokazivanju velikog razumevanja za druge Ijude da bi izbegle svađe i neprijatnosti. Ljubazne i pomirljive, spremne su uvek da pruže pomoć drugome i, ako je potrebno, da popuste, da prihvate kompromise, s poverenjem da će drugi razumeti razloge ovakvog njihovog ponašanja.

Vaga ima blag, iskren i osećajan karakter. Lucidne inteligencije, otvorenog duha i uzvišenih i dubokih osećanja, ima razvijenu ljubav za lepo.

Sposobna je da u trenutku dopre intuicijom, bez greške, do saznanja da li izaziva simpatiju ili antipatiju kod drugih ljudi i to je razlog što uspeva da se maksimalno prirodno ponasš a svakoj situaciji.

Jedna vrsta teškoće, tako reći apsurda, potiče iz trazenja ovih ličnosti za savršenstvom a svemu i svakom oko njih, donosi im ne malo gorčine u životu.Samim tim, uvek će biti spremne da kritikuju i pobegnu od svega što irn se čini ružno i neharmonično.

Ova sitničavost je u skladu sa neodlučnom prirodom Vage, što je vidljivo kad treba da načni neki izbor; ali bez obzira na sve ona ume da se suoči sa situacijom. Međutim, radije izbegava direktan napad i spremna je da prihvati kompromise, samo da bi postigla svoj cilj. Ovo važi kako za značajne stvari u životu tako i za sitne svakodnevne događaje. Vaga se prema svemu odnosi s određenim oprezom, nikad ne nastupa žestoko i nasrtljivo. Da bi postigla uspeh služi se vezama, preporukama i protekcijom, stvarima koje lako pribavlja svojom urođenom diplomatskom veštinom. Eto zašto ona ne mislii mnogo na budućnost: kod ovih osoba postoji sigurnost da će im drugi pomoći u kriznim situacijama.

Vaga ne pridaje veliku važnost novcu i nerado govori o toj temi. Ove osobe zamaraju razgovori o cenama i povećanju plata, uterivanju datih pozajmica i iznad svega traženje na zajam a trenucima potrebe za novcem. I u takvim slučajevima radije se prepušta svojoj srećnoj zvezdi koja je uvek pristuna u njenom životu.

Poštujuci ove principe, ličnost rođena u znaku Vage nikada neće postati rob. novca i, mada zna da ceni prednosti bogatstva, nikada se neće žrtvovati u životu da bi ga stekla. Logična posledica: darežiljiva je i pomalo rastrošna. Njena Ijubav za lepo podstaknuće je, tako, da baci svoje uštede na kupovinu stvari koje se ističu samo svojom lepotom dok su često beskorisne s praktične tačke gledišta.

Želja da sve što je okruzuje učini dopadljivim, čini da osoba rođena u ovom znaku rado troši na opremanje kuće i svoju garderobu.

U traženju zanimanja Vagu možemo smatrati veoma kritički nastrojenom, jer
uvek teži ka poslovima koji ostavljaju određenu slobodu i upadljivu mogućnost uživanja u životu, razvijanja svoje estetske obdarenosti i zadovoljenja unutrašnjih potreba. Vaga nije ljubitelj teškoća i zamaranja, ali ako uspe da nađe posao koji joj savršeno odgovara, tada pruža sve od sebe.

Dražesna po prirodi, obdarena umetniškim osećanjem i dobrim ukusom, osoba rođena u znaku Vage može napraviti karijeru u nizu modernih aktivnosti, u nizu aktuelnih profesija kao što su visoka moda, kozmetika, opremanje stana, trgovina nakitom. Ljubitelj muzike i baleta, ritma i harmonije, često se posvećuje aktivnostima vezanim za igru u kojima uspesno ispoljava svoje izuzetne kvalitete.

U pogledu novca pokazuje se da je on za Vagu samo sredstvo koje joj služi da bi postigla svoje ciljeve i zadovoljila svoje želje. Većinom optimista, osoba rođena u znaku Vage ume da vodi život koji je u svemu zadovoljava, koristeći čak vrlo ograničena sredstva. Zahvaljujući svojoj savršenoj intuiciji zna da ispliva iz ekonomskih teškoća i komplikovanih situacija ili suviše rizičnih finansijskih špekulacija. S druge strane njena razboritost sprečava je da srlja u nesigurne investicije.

Ove ličnosti su, u pretežnom broju slučajeva, savršeni prijatelji, strpljive, tolerantne, koje lako praštaju mada češće zbog ličnog mira u životu i svoje potrebe da ostanu u dobrim odnosima s drugima, nego zbog unutrašnjeg ubeđenja.

Prijateljstvo čini suštinsku stranu njihove egzistencije. Darežljive prirode, spontano čine poklone drugima, koji uvek savršeno odgovaraju onome ko ove poklone prima.

Nešto je teže s ovim osobama na planu ljubavi. Njihov takt i lep izgled omogućavaju im laka osvajanja. Spontano flertuju, vole da im se drugi udvaraju i imaju nešto skriveno u sebi što neodoljivo privlači. Svest o svojim kvalitetima, međutim, i jasna spoznaja vrlina i mana drugih ljudi, stavlja ove ličnosti u red onih koji retko pate od ljubavnih razočaranja. Kada njihove sentimentalne veze prete da se nasukaju ili kada je njihovo spokojstvo u opasnosti, povlače se mirno, bez svađa i dramatičnih objačnjenja. Ali ne treba se prevariti: teško da je njihov odustanak definitivan. Dovoljno je pokucati i Vaga će uvek spremno da otvori vrata.

Tip Vage ne odustaje ni zbog koga od svog nacina života, ali njena ljubav prema spokojstvu i harmoniji čini da je život sa njom pun mira i sreće. Vaga teško podnosi dugačka objašnjavanja, traži uljudan odnos, dobre manire, pristojan izgled od drugih: to njima uvek mnogo znači. Nezavisno odtoga, praktično je nemoguće "posedovati" ovakav tip: u njima uvek postoji neka strana koja izmiče svakoj kontroli.

Fizička građa u ovom znaku je normalna, iako ne i preterano izdržljiva. Vaga ipak ume da prevađide ovu činjenicu umerenim rasipanjem snaga, smirenošću i sposobnošću da smesta uvidi razloge eventualnih nelagodnosti. Bolesti, čak i one najteže, prolaze kod njih bez preteranih komplikacija. Dešava se ponekad da su same ove ličnosti uzrok dosadnih obnavljanja bolesti jer teže napuštaju lečenja čim primete simptome oporavka.

Još iz starih vremena veruje se da su posebno ranjive tačke kod Vage bubrezi,
nadbubrezne žlezde i urinarni putevi. Treba pripaziti i na proširene vene.

Vaga bi morala postojano da se posveti nekom sportu i da upražnjava dijete koje su korisne jer čiste organizam od nakupljenih otrova i stvaraju prirodnu odbranu protiv svake vrste infekcije.

Sve u svemu, osim što znaju da paze na svoju lepotu, Vage umeju efikasno dase staraju o svom zdravlju: toliko da im ponekad nije teško da eksperimentišu s nekim novim našinima lečenja. Većinom se dobrovoljno podvrgavaju, s odličnim rezultatima, masažama, dijeti i vrelim kupkama, koje su za njih najidealniji način da se dugo održe u formi.

Šta se odavde na Vas odnosi, ukoliko je Vaš znak ili poznak Vaga i šta bi ste dodali?
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 27

Nazad na vrh Ići dole

Re: VAGA - opšte karakteristike

Počalji od slavena taj Uto Apr 06, 2010 10:22 pm

Rodjena sam 15 .10...I mogu ti reci ,tipican sam primer ovog po meni predivnog znaka.
Mozda sa nekim malim korekcijama ,ali u sustini to je to. [Only admins are allowed to see this image]

A da ,jedino mozda ona za mene ne vazi ,da mi je "skromnost jaca" strana...Tu pobih sve zakone... [Only admins are allowed to see this image]
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Sre Apr 07, 2010 11:27 pm

Tipičan sam predstavnik Vage, rođena 2. oktobra.
Volim da se dopadnem, ali ne i da se nametnem.
Pravična sam i tolerantna.
Ne volim laž, dvoličnost, licemerje.
Ne volim svađe, uvek sam ja prva koja miri dve osobe, sređuje stvari i..
Nagrabusi na kraju [Only admins are allowed to see this image]
I da, jako sam neodlučna [Only admins are allowed to see this image]
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Godina : 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Pon Apr 12, 2010 10:33 am

Vaga je lep znak i umeju da pruze dosta drugima samo mislim da se ne zalazu dovoljno za sebe, tj. ne traze dovoljno za sebe uvek nesto pokusavaju da primire druge da drugima udovolje...i zato naravno nagrabuse.

A tek sto su veliki borci za pravdu...pa to je prosto neverovatno, posto sam i ja vaga i one koje znam u tom znaku svi imaju izrazenu crtu da ispravlajju krive drine...
Nista ne moze vise da me iznervira kao to da je na meni ili nekom mom bliznjem izvrsena odredjena nepravda.
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh