Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Inteligencija u Muzici ...

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Inteligencija u Muzici ...

Počalji od Vulin taj Uto Feb 26, 2013 1:53 am

A da udeneš i inteligenciju? Da ne kažem stihove. Mis'im, ne nađoh tekst, pa da vidim o čemu pevaju. Very Happy

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Uto Feb 26, 2013 2:13 am

па ево овако.. Ја за сада мислим да ће лепота спасити свет-како један чика рече,и исправити грешке, тако да верјем да та универзална лепота (коју можете доживети кроз активну 7 чакру и кроз вежбе 5 тибетанаца ) може да се доживи кроз музику...која можда није ова "интелигентна"јер стихови нису свима јасни... или нека друга ..јер је свако доживљава различито...али то сада није ни битно.. јер је касно....
вероватно нисам успела да се извучем па можда сутра ово обришем. Smile

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 26, 2013 12:42 pm

Vulin ::

A da daš primer? Bar jedan jedini, pa da ti temu pokopam do dubine koja će te naterati da sledeći put razmisliš bar tri minuta pre nego što pritisneš "pošalji". Very Happy

Džabe Vuline ,džabe ... Neke stvari ,jednostavno ,tvoj mozak ne može da "prebaci".
Ja ne postavljam teme ,da bi ih "pokopavao" neko ko misli da zna ,nego da bih razgovarao sa ljudima ,koji stvarno znaju.Samo da te potsetim ,još nijednom nisi odgovorio na bilo koju temu, mada si sada bio najbliži.
Teme služe da bi se na njima dao odgovor ,ako čovek zna ,ako ne zna,onda ih obiđe ,kapiraš?
Drugim rečima ,ako znaš za neku takvu pesmu ,postavi je ,ako ne ,što bi rekli braća `merikanci - fak of.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Feb 26, 2013 9:45 pm

Mesrine ::Inteligencija u muzici se ,uglavnom ,sreće u Reggae Muzici ,kao i u Rap-u.
Ne kažem da je nema u drugim vrstama muzike ,ali mnogo retko.
Pomenute dve vrste muzike potiču iz getoa ,gde ljudi iz prve ruke vide greške u sistemu u kome živimo svi mi ,jer te greške najviše od svih osećaju na svojoj koži.
...
Čime se zapravo susreće jedan „konzument“ rep „muzike“...

Pre svega, način na koji se vokalni izraz projektuje kroz iznimno "inteligentnu" kontrolu, tranzijete, bogatstvo tonaliteta i boja, ingeniozan dinamički raspon kojim se tako "sofisticirano" naglašavaju deonice kroz samo odabranima primetne mikrodinamičke kontraste i prelaze, zapravo do sada nije doživljen ni u jednom drugom muzičkom, naročito vokalnom opusu.

Možda još i veše nadahnjuje kompozicija i aranžman kojim se do sada nedoživljenim umećem prožima ritmika, balans tonova celog, pri tom veoma "složenog" instrumentalnog korpusa u kojem se do detalja "harmoničan" tok izvođenja prenosi "virtuoznom" tehnikom.

Naprosto kao u retko kojem muzičkom pravcu do sada, aranžman u potpunosti dopunjava i prati vokalni, scenski i tematski plan.

Konačno, iako nije u sklopu muzičke analize, nemoguće je ne pomenuti jedan od "najinteligentnijih" segmenata u izvođenju rep muzike koji predstavlja neodvojiv deo ukupne interpretacije – scenski nastup!
Način na koji izvođači, naročito vokali svojim kretanjem, mimikom tela i "skladom" pokreta dominiraju scenom, svakako predstavlja doživljaj kojem se konzument vraća iznova u pokušaju da otkrije suptilnu inteligenciju kojom izvođači ostvaruju kontakt sa publikom.

Da bi se ovakav „opus“ doživeo od strane slušaoca u potpunosti, potrebno je da između levog i desnog uha gde se rekreira muzički doživljaj, nema ama baš ništa što bi moglo eventualno ometati stvaranje jedistvene slike kojom će vas predstavnici donjeg ešelona bogato nagraditi.

Ostaje mi samo žal što se još uvek bavim primitivnom muzičkom formom renesanse i baroka što me vekovima udaljava od ovog, za mnoge, pa tako i mene, "nedostižnog" opusa.

p.s.
Vetar je stao pre koji dan, svrake miruju, dr Mesrine mož’te slobodno malo na svež vazduh jerbo, prema stručnjacima, dotok svežeg kiseonika bitno utiče na rad upravo uređaja koji se najviše vezuje za inteligenciju, a nalazi se baš tamo – međ ušima. Možda pomogne da pronađete konačno odgovor na to šta je to – muzika, a šta je – inteligencija, naročito muzička.

p.p.s
Ako nekim slučajem Vi iz donjeg ešelona, npr. otkrijete-primetite tokom kuvanja da ringla mož i da opeče, ne očajavajte, opekotina će proći, a vi ste na dobrom putu da postanete inteligentni.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 26, 2013 11:54 pm

Šta li se dešava sa ljudima ,da mi je znati ... Ili su oduvek takvi bili ? Question

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Feb 27, 2013 12:01 am

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sre Feb 27, 2013 4:24 pm

Nije ni regge ni rap, ali jeste "inteligencija u tekstu"...

To nije nikakva posebna kuca
to nije nikakav poseban vrt
tu nema puno zena, nema bazena
na oko dosadno je na smrt

Al' oko mene su posebni ljudi
svi zanimljivi, eksentricni
celicne felge i plasticne grudi
i svi su digitalni, elektricni

Spoji slatko i slano, to ide
ali kruske i jabuke ne
spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne

A svi bi htjeli bit' novi i cudni
ili bar bljestavi cirkusan tim
dok mnogi spavaju neki su budni
sami sa svemirom na ti

To je minimalizam
to je minimalizam
al' ne zna primitivizam
sta je to minimalizam

To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma

Bogati roditelji ne zale
za svoju djecicu dat ce bas sve
prodaju sume i hidrocentrale
i drze pola drzave

Zato im potomci veselo zive
ne rade nista, a imaju sve
cisti kokain i rublje od svile
i tudje gladne godine

To nije minimalizam
to nije minimalizam
al' ne zna primitivizam
sta je to kapitalizam

To nije minimalizam
to nije minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma

Marea
Član
Član

Broj poruka : 12493
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sre Feb 27, 2013 4:26 pm

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sre Feb 27, 2013 4:53 pm

Vidi brate,mnogo generalizujes...Na pomalo povrsan nacin,izmedju ostalog...Mozda je rokenrol mejnstrim na zapadu,ali imas i rege bendova koji su mejnstrim,a o hip-hopu tek da ne govorimo...Sta se sve danas naziva hip-hop...Ali poenta onoga sto zelim da kazem da postoje samo dobri i losi bendovi,nebitno je sta sviraju...Eto,Marea je postavila opasan bend,LETU STUKE,koji niti su rege niti hip-hop...U to ime omiljena pesma od njih, sa inteligentnim tekstom( ne znam da li ispunjava tvoje stroge kriterijume inteligencije u muzici,ali cu rizikovati,pa sta mi Bog da....)

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Feb 27, 2013 10:37 pm

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 27, 2013 11:34 pm

Fi Pi ::Čime se zapravo susreće jedan „konzument“ rep „muzike“...

Pre svega, način na koji se vokalni izraz projektuje kroz iznimno "inteligentnu" kontrolu, tranzijete, bogatstvo tonaliteta i boja, ingeniozan dinamički raspon kojim se tako "sofisticirano" naglašavaju deonice kroz samo odabranima primetne mikrodinamičke kontraste i prelaze, zapravo do sada nije doživljen ni u jednom drugom muzičkom, naročito vokalnom opusu.

Možda još i veše nadahnjuje kompozicija i aranžman kojim se do sada nedoživljenim umećem prožima ritmika, balans tonova celog, pri tom veoma "složenog" instrumentalnog korpusa u kojem se do detalja "harmoničan" tok izvođenja prenosi "virtuoznom" tehnikom.

Naprosto kao u retko kojem muzičkom pravcu do sada, aranžman u potpunosti dopunjava i prati vokalni, scenski i tematski plan.

Konačno, iako nije u sklopu muzičke analize, nemoguće je ne pomenuti jedan od "najinteligentnijih" segmenata u izvođenju rep muzike koji predstavlja neodvojiv deo ukupne interpretacije – scenski nastup!
Način na koji izvođači, naročito vokali svojim kretanjem, mimikom tela i "skladom" pokreta dominiraju scenom, svakako predstavlja doživljaj kojem se konzument vraća iznova u pokušaju da otkrije suptilnu inteligenciju kojom izvođači ostvaruju kontakt sa publikom.

Da bi se ovakav „opus“ doživeo od strane slušaoca u potpunosti, potrebno je da između levog i desnog uha gde se rekreira muzički doživljaj, nema ama baš ništa što bi moglo eventualno ometati stvaranje jedistvene slike kojom će vas predstavnici donjeg ešelona bogato nagraditi.

Ostaje mi samo žal što se još uvek bavim primitivnom muzičkom formom renesanse i baroka što me vekovima udaljava od ovog, za mnoge, pa tako i mene, "nedostižnog" opusa.

p.s.
Vetar je stao pre koji dan, svrake miruju, dr Mesrine mož’te slobodno malo na svež vazduh jerbo, prema stručnjacima, dotok svežeg kiseonika bitno utiče na rad upravo uređaja koji se najviše vezuje za inteligenciju, a nalazi se baš tamo – međ ušima. Možda pomogne da pronađete konačno odgovor na to šta je to – muzika, a šta je – inteligencija, naročito muzička.

p.p.s
Ako nekim slučajem Vi iz donjeg ešelona, npr. otkrijete-primetite tokom kuvanja da ringla mož i da opeče, ne očajavajte, opekotina će proći, a vi ste na dobrom putu da postanete inteligentni.

Ako može nastavak, bila bih ti vrlo zahvalna. Znam da to nije sve što bi imao kasti.

Čuvaj belo za Mocarta.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Feb 27, 2013 11:41 pm

Nek` nastavi na nekoj drugoj temi ,jer ovde i nema baš šta da kaže , Avramova.
Dok su druga deca slušala ono što im puste mama i tata ,bata - Mesrinko je slušao Rap i Reggae na svoju ruku .
Tako da ,što se toga tiče ,teško da može bilo ko da mi o tome priča. Pogotovu ne ljudi ,koji ne znaju u čemu je razlika između Rap-a i Hip - Hop- a, kao i koji muzičari "prave" muziku za narod ,a koji tu istu prave za sistem .
Ili ,recimo ,Roots-a ,Dub-a i Ska.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 28, 2013 12:19 am

Inteligentan neki dJecko si bio ti..

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:21 am

A tek što sam dobar u one raboteeee... affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 28, 2013 12:25 am

Mogu mislit', joj blago tebi

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:26 am

Ma moglo bi nekoj da bude ,ja nemam ništa s` tim ni od toga ...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:27 am

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 28, 2013 12:30 am

Mesrine ::Nek` nastavi na nekoj drugoj temi ,jer ovde i nema baš šta da kaže , Avramova.
Nemoj sada da vrdaš, temu si otvorio pa neka ljudi pišu. Jesi li pročitao komentar? :tompus:

Iskreno, ne volim rep osim Vudu Popaja i "Karantin", to mi je tako simpatično ali nikada pesmičicu nisam doživela kao muzičku numeru već kao Popajevo zezanje, i to dobro.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:35 am

Voliš i Bg. Sindikat.
Neka piše ko šta `oće ,nisam se obraćao njemu ,nego tebi.
Dozvoljeno je da na temama pišu i oni ,koji pojma nemaju sa zadatom temom ,tako da .... Samo napred...
Meni je samo smešno to , što piše neko ko nema pojma ,a što takvog podržavaju ,oni slični njemu...
U ovom slučaju ,ti i on.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 28, 2013 12:49 am

Mesrine ::Voliš i Bg. Sindikat.
Neka piše ko šta `oće ,nisam se obraćao njemu ,nego tebi.
Dozvoljeno je da na temama pišu i oni ,koji pojma nemaju sa zadatom temom ,tako da .... Samo napred...
Meni je samo smešno to , što piše neko ko nema pojma ,a što takvog podržavaju ,oni slični njemu...
.

Da, dopada mi se BS ali to još uvek ne znači da se moje mišljenje slaže s tvojim jer generalno ne mislim kao ti već kao Fi Pi.

U ovom slučaju ,ti i on
A šta da ti kažem, imam tu privilegiju da kod njega slušam muziku na HE uređajima tako da mi je mnogo što šta jasnije. I sada zamisli da slušam nekog crnčugu uličara koji je pušten iz zatvora i buni se protiv države i što je crn.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 28, 2013 12:52 am

:marea:

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:53 am

@ Avramova

Generalno ,ti i Fi Pi pojma nemate ,niti o Rap-u ,niti o Reggae muzici . Tako da me vaše mišljenje najmanje brine.
Ti si sama priznala ,on još nije. Ali ,ako ga podržavaš ti koja ne znaš ,nije ni bitno da li će on priznati ,ili ne...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 28, 2013 12:56 am

Šta sam ja priznala a šta on nije priznao?

Svako mišljenje mora da ti bude važno kao autoru teme osim ako nisi želeo da na njoj soliraš.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Feb 28, 2013 12:59 am

Ti si priznala da o Rap-u ne znaš ništa ,a on nije. Ja kad nešto ne znam ,izbegavam takve teme.
Samo izvolite ,nemam ništa protiv. Pravo da ti kažem ,nadao sam se da će se više javljajti ,oni koji znaju.
Ali ,bolje i vi ,nego da soliram ...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 28, 2013 1:06 am

@Mesrine
Gde sam ja pisala da ne znam o repu?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:13 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh