Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 4 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Hypnosis_, Salex, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Danas u 7:13 pm od Hypnosis_

» Koji internet radio slusate?
Danas u 7:06 pm od Hypnosis_

» Fotografija dana
Danas u 6:11 pm od Avramova

» Neobični enterijeri
Danas u 5:28 pm od Poli

» Sreća
Danas u 5:20 pm od Salex

» Neobična a lepa arhitektura
Danas u 5:18 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Danas u 5:03 pm od Poli

» Origami
Danas u 5:01 pm od Poli

» Paint it, Black
Danas u 4:59 pm od Poli

» Fraktal art
Danas u 4:57 pm od Poli

» Tattoo art
Danas u 4:55 pm od Poli

» Grafiti i murali
Danas u 4:54 pm od Poli

» Kolaz
Danas u 4:52 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Bog i Demijurg ...

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Bog i Demijurg ...

Počalji od Peni Vajs taj Čet Mar 28, 2013 7:02 am

ahahah da istina ziva. a onda u nekoj 2126 ce grupa naucnika da se uputi na udaljenu planetu u sazvezdju orion da potrazi tvorce, ali ce onda da sve krene krivo i da nastane nova sorta elijena.
negde si pogresio jadlabaote
ena
demijurg je starozavetni ljubomorni bog.

Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Čet Mar 28, 2013 11:27 am

Mesrine, sad si krenuo u drugom smeru, Orion je van ove priče, možemo svratiti do njega, svejedno na njemu žive neki naši daleki rodjaci, na kaficu i rakijicu, ratluk i pečenicu, sve smo to nasledili od Annunakija, kao i smisao za humor, reptilski deo mozga i tome sl, zekiš ti nas Mesrine

Ovde pišemo o Demijurgu, starozavetnom bogu, kako kaže Peni Vajs koju ovom prilikom srdačno pozdravljam uz pesmu znaš li nekog bosanca? Taj je pravi, a ne ovaj Demijurg.

Savršenstvo svetlosti, punoće, čistote po gnozi je Pneuma, to je Bog neispoljene svetlosti, nemanifestovan je muškog pola, manifestovan ženskog, "Istinski Bog, Otac Svih, Duh Sveti", Početak svega, početak kao uzrok svega, nastanka materijalnog sveta, a ne u smislu vremena jer vreme u bogu ne postoji, a mi smo deo njega, njegova smo kreacija, tako da.... Hoću napisati : Bog , taj najveći Bog želi da se kroz nas spozna, oceli, i da isto tako u tom procesu i mi naučimo da se samospoznamo i ocelimo sa njim, onim što je njegovo, što je on stvorio. Duša čoveka je ista kao i božija- to je BOG u nama, kada se dodje do suštine to se uvidi, bog se ispoljio kroz nas, kroz svemir koji je stvorio, čitav kosmos, paradoksalno, sada kada se samospoznao kroz stvoreno, želi da sve vrati u Početak, čovek je deo plana božijeg, produžena ruka božijeg stvaranja, ostvaruje božiju prirodu radeći duhovno na sebi, stvarajući u materijalnom svetu svoju civilizaciju, kulturu, tehniku i tehnologiju napreduje, i tako se jako važnom suptilnom samospoznajom postepeno stapa sa svojim tvorcem, samim Bogom itd Dakle, samospoznajom se stapamo sa bogom, ne samo slepom verom.

Demijurg od čoveka ne traži da se samospozna i u sebi uvidi božansko, traži da mu čovek slepo veruje i služi, da konstantno živi u strahu i bude mu stalno zahvalan, kontradiktorno govori o spasenju tražeći da mu se robuje. Iz toga sva potčinjenost, nezadovoljstvo i patnja ljudi na svetu, toliko negativne energije kojom se hrani taj Demijurg i njegovi povlašćeni podanici, vlastela ovog našeg sveta polutame. :men:

Enna
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Čet Mar 28, 2013 3:06 pm

Demijurg je"browser" Stvoritelja. On pretvara više misli i ideje u fizičke pojavne oblike. Kažu da se hrani dušama umrlih ??? Ako je to istina- majke mi,majke mi,majke mi on je peder, iako Gnostici smatraju da je jedna uniiverzalna inteligencija koja kroji naš svet.(šapnu mi babamara...)

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Pet Mar 29, 2013 10:04 am

Pozdravi babamaru, taj Demijurg je opasan tip boga, gura nam u glave svakakve misli... Ali nije najvažniji, kako sam za sebe govori ,lažan je.

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pet Mar 29, 2013 3:05 pm

Peni Vajs ::ahahah da istina ziva. a onda u nekoj 2126 ce grupa naucnika da se uputi na udaljenu planetu u sazvezdju orion da potrazi tvorce, ali ce onda da sve krene krivo i da nastane nova sorta elijena.
ena

Ćure moje , zemljani su bili na Marsu krajem šezdesetih godina . Do Sirijusa smo za ,najviše , 30 godina ,a do Oriona ,sredinom ovog veka. Naravno ,ne očekuj da znaš ,kada će se to desiti ...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pet Mar 29, 2013 3:13 pm

Ennice ,hvala na tvom divnom izlaganju ... Smile
Drugim rečima ,Demijurg je isto što i Jehova ,Adonaj ,Amon Ra, Alah i ostali bogovi ?
A ko je onda Šejtan ,iliti Sotona ? Možda je sin od nekih gore navedenih ...

____________________________________________________________________________________

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Sub Mar 30, 2013 11:13 am

Oh bila sam počastvovana,neko mora i to da radi,da se zamera celom svetu i kaže mu u belosvetsko lice da niš' ne zna ličim pomalo na tebe Mesrine, samo da ne pustim bradu i ne oćelavim. affraid

Individualnost je naš pravi identitet, on ne govori da smo odeljeni od boga već da smo njegov spiritualni večni deo, spiritlni deo boga koji je besmrtan i nematerijalan.

"Onaj koji zna, ne govori. Onaj koji govori, ne zna." Lao Ce

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Mar 31, 2013 1:21 am

Ennice ,darlin` ,pošalji mi neku tvoju fotku ,da te istetoviram na levu sisu - bliže k` srcu ...
A ispod slike natpis : " Moja Demijurgica" affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Ned Mar 31, 2013 11:49 am

Što na sisu, kad može i na guzu, a može i na ćelu,ups, ponovo sam rekla guza Embarassed a to je bezobrazno, o'ma' mogu da me prozovu i prikače etiketu. No, šta ću rodila me majka sa dve lepe (veće)sike,

I shake my little tushy on the catwalk affraid :igra: da varam momke i devojke.

Priznajem, od Demijurga sam, od pete do mozga, bar to priznajem, ne glumim svetu Petku. Hoću da se popravim ali se ne odričem onoga što jesam već se prihvatam, gledam u božije avatare koje šalje, razumem poruku, ne lažem sebe niti druge, na Putu sam..

Sliku šaljem kad ti meni pošalješ svoju, u celini celosti Obreckoviću , da vidim hoću ti stati na levu siku sa svojim pevačkim atributima i ostalim materijalom, zbog kojeg mi daščare od žena zavide, odnosno, misle da ako su ravne k'o daske to znači da su ženstvenije i prefinjenije od mene oohhh my gggood kako su smešne tako jednolične, one pustinja- ja prerija, divlja neistražena prašuma, one put kroz Teksas, ravan , prašnjav, užegao, ja avantura na Amazonu, krv, znoj, suze, iznenadjenjima nikada kraja...

Oh maj Demijurgeee kak' si me naučio marketingu dobro

,,Sofia” ne znači samo ,,mudrost”. Sofija je Boginja koja bi trebalo da bude Božija nevesta. Mnogi veruju da su vitezovi Templari obožavali tu Boginju, ona je Eon Sofia Pistis, Božanstvo iz Gnostičkih tekstova.

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Mar 31, 2013 8:46 pm

Dobro ,Ennice bejbe ,sve je to lepo...Nego ... Gde je ta slika ?
Pevačice moja ... affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peni Vajs taj Pon Apr 01, 2013 6:49 am

Mesrine ::
Peni Vajs ::ahahah da istina ziva. a onda u nekoj 2126 ce grupa naucnika da se uputi na udaljenu planetu u sazvezdju orion da potrazi tvorce, ali ce onda da sve krene krivo i da nastane nova sorta elijena.
ena

Ćure moje , zemljani su bili na Marsu krajem šezdesetih godina . Do Sirijusa smo za ,najviše , 30 godina ,a do Oriona ,sredinom ovog veka. Naravno ,ne očekuj da znaš ,kada će se to desiti ...
? nemoj srati molim te. gde si nasao ovaj podatak leba ti?
zemljani na marsu?
verujem da je u pitanju neka teorija zavere gde je mali korak za coveka a veliki za covecanstvo samo studijska kamuflaza mnogo slozenije operacije posete marsovcima.
urnebes.

Peni Vajs
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Pon Apr 01, 2013 10:04 am

Mesrine ::Dobro ,Ennice bejbe ,sve je to lepo...Nego ... Gde je ta slika ?
Pevačice moja ... affraid
affraid

Slike nema, pevam operu, pa nEsam izdala album jošte, nisam se slikovala za cedej, tražim sponzora, da je pametan, lep, da je kuturan i da sluša Monserat Kabalje oli Mariju Kalas kad ode u kafić u kraju, drugi nek' mi se ne javljaju. Operske dive uglavnom imaju kapacitet pluća izražen sa spoljnje strane grudnog koša, to svako muzički obrEzovan znade, ostalo su tračOvi koje šire mišovi i mišice, ne misteri i ne misice nego sitna zavidna boranija uglavnom ravna k'o daska... .

"Nekoga proceniti znači ustanoviti stepen njegove probudjenosti, njegovo napredovanje u poimanju varljivog i lažnog u drugima i u sebi." Zli Demijurg Emil Sioran,
slabo procenjuješ Mesrinko, jako slabašno. :mljac:

Peni Vajs, pozdrav sa Oriona

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Apr 02, 2013 12:06 am

Peni ma dol , nekada davno ,postojala je na Zemlji mnogo naprednija globalna civilizacija ,nego što smo mi danas. Iz tog razloga srećemo piramide na svim kontinentima ,neke su i u vodi ,jer je ,nekada ,nivo mora bio niži nego danas. Ima ih na Balkanu ,u Rusiji ,Kini ,Južnoj Americi ,Africi ...
Ima ih i na Mesecu ,kao i na Marsu ...
Njih ,takođe ,računamo u Zemljane,ali i naša civilizacija je bila na pomenutim planetama. Onaj svemirdki program je bio samo šarada ,na Zemlji postoje letelice na mnogo napredniji pogon od onog kojim su opremljene rakete.
Izraz "teorija zavere" izmislio je jedan mnogo loš čovek i ja ga ne bih koristio da sam na tvom mestu. Otvori svoj um ,shvati ,da ništa nije onako kako izgleda.
Kao što rekoh ,na Marsu smo bili još šezdesetih godina.
Na mesecu smo uspeli i raketama da odemo ,nije rađeno u studiju ništa ,ali su nam tamo kazali da msmo nepoželjni ,da nemamo tamo šta da tražimo, jer nismo prvi koji su tamo stigli.
Postojale su i neke tajne misije osim onih koje su pominjane u medijima ,ali neću sad o tome.

Ennice ,duboko si me razočarala. Ja te volim ,a ti tako...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peni Vajs taj Sre Apr 03, 2013 12:26 pm

esi gledo film ono zive? bilo bi lepo da ga pogledas kako bi dopunio svoje ionako zapanjujuce znanje o vanzemama. mnogo toga otkriva...
samo da nabavis magicne cvike i na konju si. al ne one ruzicaste, te vec imas.

Peni Vajs
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Apr 03, 2013 12:42 pm

Ja bih radije tvoje noge na ramenima ,a tvoje gačke na očima ,ako može. pa nek` su i ružičaste...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Sre Apr 03, 2013 1:07 pm

Mesrine, ko o čemu, ti o..... affraid

Demijurg?

Bog Novac. Kupljeni i prodani, skupi i jeftini, siromašni i bogati podanici, uspavani ljudi željni besmrtnosti telesa mu se klanjaju.

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peni Vajs taj Sre Apr 03, 2013 2:44 pm

to on tako kada ostane bez teksta.

Peni Vajs
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Apr 03, 2013 5:39 pm

Ennice, i ti imaš ružičaste cvike ? Pa ti i ja smo isti...
Prokleti Demijurg nam ne da , da budemo u zajednici , a tako smo slični.
Peni , dušo , mnogo treba meni da ostanem bez teksta, ali mnogo.
Deca Demijurga nemaju tu moć ...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peni Vajs taj Čet Apr 04, 2013 6:37 am

tvoji postupci dokazuju suprotno.

Peni Vajs
Član