Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 37 Gosta :: 1 Provajder

Electronique Terminator, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Bog i Demijurg ...

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Bog i Demijurg ...

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 12:39 am

Demijurg je naziv za "Boga" ,koji je stvorio ovaj materijalni svet ,sa svim svojim manama. Njega neki nazivaju i Velikim Majstorom Univerzuma.
On je odgovoran za "zatvor" u kome se nalazi ljudska duša , iliti deo Boga koji se nalazi u obliku svetlosti u svima nama. Drugim rečima , on je stvorio materijalno telo, kome je svest udahnuo Bog .
Na ovaj način, Bog sakuplja informacije o Materijanom Svetu u kome ne može da boravi ,jer je Čista Energija Ljubavi, koja ne zna za mane od kojih smo skovani mi, kao ljudi..
Sve što mi vidimo našim očima , to dolazi do Boga Oca i na ovaj način on uči o materijalnom svetu.
Demijurg je odgovoran za "postojanje" raznih "Zlih Bogova" , "Otpadnika" ,tipa Đavo , Šejtan, Loki i .t.d. U ovm slučaju je on original, a svi ostali su plagijati.
U početku su ljudi bili isključivo duhovna bića,sastavni deo Boga,sve dok se Demijurg nije latio Šestara i Uglomera.,tako da možemo njemu "zahvaliti" što smo ovde, gde jesmo.
Drugim rečima, on je odgovoran što smo iz Edenskog Vrta ( koji nije na Zemlji, već u drugoj dimenziji ) dospeli u ovaj materijalni svet.
Naravno ,večita borba između Dobra i Zla kaže ,da će materijalni svet nestati ,jer ima rok trajanja,a da ćemo se mi vratiti Bogu ,Energiji Ljubavi ,čiji smo sastavni deo.
Konačna pobeda biće urušavanje materijalnog sveta, pobeda Boga nad Demijurgom ...
Je l` ima nešto nejasno ?

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Bog i Demijurg ...

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 12:45 am

Jel to lose pakovanje vutre, pa si se ovako raspisao?
Koja je ovo religija?nesto mi nepoznat taj demijurg:D

Dionis
Član
Član

Broj poruka : 1171
Datum upisa : 02.08.2012
Godina : 24

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 12:47 am

GraCki , ovo je ozbiljna tema, zamoliću te da joj pristupiš kao takvoj.

____________________________________________________________________________________

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 12:50 am

Da nisi to pogresio polje pa umesto vutre uzeo kukuruz?
E sad ozbiljno koja religija ovo govori?Nikad ovo nisam cuo ovakvu verziju ali dobro posto ima hiljade i hiljade religija svakakvih gluposti se moze procitati:)

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Uto Feb 12, 2013 12:53 am

Prvi put čujem za ovu... umotvorinu. Very Happy A mogli bi da napravimo i temu "Bog i džondžule"?

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Uto Feb 12, 2013 12:55 am

Demijurg je najamni majstor koji radi za gazdu-Boga! On je stvaralac i to takav da od ideje i materije stvara šta poželi!

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1705
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 12:59 am

Vulin ::Prvi put čujem za ovu... umotvorinu. Very Happy A mogli bi da napravimo i temu "Bog i džondžule"?
Nisi morao da mu das ideju, sad ce samo da smisli o cemu tu da pise

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 12:59 am

Dionis, misliš da je tvoje nošenje "kolača" u crkvu merodavno ,a sve ostalo su gluposti ?

Vuline ,daj malo budi kreativan ,te otvori neku temu,rado ćemo pisati na njoj,ili po njoj ,kako ti draže.

Jurivaka... Oprem Dobro.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:02 am

E sad si se izdao, pricaj odakle te znam? Smile

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Uto Feb 12, 2013 1:07 am

Ma, iz biblioteke.

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:10 am

Kako odakle ? Pa ja sam Irinej Niški ,što obrće "kolači" ,pali Saborne Crkve da uništi dokaze o krađi iste, a kasnije postajem Patrijarh Srpski i ostajem na toj funkciji do kraja života.
Čudna neka priča,ima prođu već 1.700 godina. Mnogi su se bogatili,vladali na osnovu nje i to rade i dan danas.
Dobro ispričana laž je najmoćnije oružje ,još ako je podržavaju oni koji u nju ne veruju,ali imaju koristi od iste...
A da ja kažem nekom ,kako je umro neko koga svi poznaju i zatim vaskrs`o ,niko mi ne bi verovao ,rekli bi da sam lud. A veruju za onog koga nisu poznavali .affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:12 am

Pa ni ja nisam toliki vernik, ali nazalost najmladji sam a da slavu ne slavis to tesko Smile
A hriscanstvo je najgora religija..najvise ljudi je upravo umrlo zbog takozvanog hriscanstva:)

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:20 am

A ovaj Konstantin ( Hitler ),što ga slave ovde ?
I što turaju onaj " sa ovim simbolom ćeš pobediti"? affraid
Taj simbol veze nema sa hrišćanstvom , to je Jupiterov Štap.
Ju+Piter ( Sveti Petar ),navodno naopako raspet, inače nikada nije ni postojao,a Vatikan je na njegovom "kamenu" napravljen. Napravljen na kamenu, što bi rekli ovi naši južnjaci, mo`ega...
Ma znao sam ja odmah ,čim je bilo planirano da Papa dolazi,da sa tim Konstantinom nešto nije u redu.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:26 am

Pa ti sto su stavili cak su pogresili i godinu Smile
Znaci dolazimo do toga da i dalje verujemo u anticku religiju..
Jer kao sto kazes da je Jupiter-Sveti Petar tako isto je Jupiter-Zevs:)

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:30 am

Evo ga. affraid
Navodno,na grčkom su ovo Isusovi inicijali. Nije mi jasno samo,zašto je Isus odabrao grčki,a ne,recimo,latinski,ili kineski,da se prikaže na Konstantina na nebo?
Pa ga turaju po razni spomenici,kružni toci i ostalo. Prizivaju mi crne mađije,vlaška-vudu magija i ostalo,stra` me i da prođem pored ovaj simbol. affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:34 am

Eh pa ko zna i dal je bio Isus, ili su to neki lepi ljudi tako oblikovali a uzeli Zevsa za primer..Jer kao sto znas Zevs je silazio na zemlji i uzimao ljudsko oblicje..E sad mozda su to neki iskoristili i samo da bi stvorili novu religiju imali velike inspiracije u Zevsu:)

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:36 am

Dionis ::Pa ti sto su stavili cak su pogresili i godinu Smile
Znaci dolazimo do toga da i dalje verujemo u anticku religiju..
Jer kao sto kazes da je Jupiter-Sveti Petar tako isto je Jupiter-Zevs:)

Ne verujemo u ono što treba. Niko ne pominje Dionisa , osim tebe ,a pominju mi tamo nekog psihopatu zvanog Konstantin. Koje veze ima taj mamlaz s` nama, kad mi nismo Rimljani,niti istočni,niti zapadni ?

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:40 am

Kako nismo?Mi smo bre naslednici Rima..Drugi glavni grad odma posle Vatikana..Jer Konstantin je rodjen u Nisu..hmm Mesrine trebalo bi sada da nadjemo neki kamen i povezemo ga sa Konstantinom i da izgradimo novi Vatikan..Od vernika cemo dobro zaraditi

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:41 am

Dionis ::Eh pa ko zna i dal je bio Isus, ili su to neki lepi ljudi tako oblikovali a uzeli Zevsa za primer..Jer kao sto znas Zevs je silazio na zemlji i uzimao ljudsko oblicje..E sad mozda su to neki iskoristili i samo da bi stvorili novu religiju imali velike inspiracije u Zevsu:)

Ma kakav Isus , on je posebna priča.
Tako se bata- Koki dogovorio sas razni popovi i oci,da smisle veru na kojoj će da obitavaju,a satro one koji su znali istinu.
I tako mu rekoše popovi " sas ovoga znaka ćeš da pobediš" ,a posle ćemo svi mi da pravimo kintu i vladamo ovim budalama što se prime. Ti će budeš Kralj,a mi će budemo zamenjenici na Boga,jer kako na mase da objasniš ko i kakav je Bog? Nek` gledaju u nas ,nek` vide Boga kako im odgovara.
Nego nije tol`ko opasno,ovi naši običaji su dvajes` posto egipatski,deset judeo-hrišćanski,a sedamdeset oni naši stari od Svaroga i Svetovida što potiču.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:44 am

Dionis ::Kako nismo?Mi smo bre naslednici Rima..Drugi glavni grad odma posle Vatikana..Jer Konstantin je rodjen u Nisu..hmm Mesrine trebalo bi sada da nadjemo neki kamen i povezemo ga sa Konstantinom i da izgradimo novi Vatikan..Od vernika cemo dobro zaraditi

Može,al` ja da budem Patrijarh,pošto sam započeo ovu temu,ideja je moja.
Mora nađemo neki masončići da tucaju kamen i da nam sagrade palače i crkve,da budu privlačne za svet.
Će gi napravimo i onaj krs` na Vinik i to ne od osamdeset metra,nego od stodvajes` ,nek` ide život... Od nas je mnogo otišlo,nek` ide i to. affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 1:48 am

Nek moja kuca tamo postane hodocasce obavezno za sve vernike napravicemo muzej od nje:D
Evo Mara, Vulin Enna nek tucaju kamene nije neki posao a platicemo im
Ti budi patrijarh a ja cu biti tvoj licni bankar

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Feb 12, 2013 1:50 am

Dionis ::Nek moja kuca tamo postane hodocasce obavezno za sve vernike napravicemo muzej od nje:D
Evo Mara, Vulin Enna nek tucaju kamene nije neki posao a platicemo im
Ti budi patrijarh a ja cu biti tvoj licni bankar

Može,ali da bacaš pare u vazduhu i kažeš:
" Bože, uzmi kol`ko ti treba, što padne na zemlju ,za nas je ". Da ne bude posle, nismo mu ponudili, pa da gorimo na staklu , to jes` u paklu.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Uto Feb 12, 2013 2:07 am

Naravno kakav bih ja to vernik bio, a da ne ponudim Bogu da uzme pare koje smo zbog njega zaradili..

Dionis
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peni Vajs taj Čet Mar 21, 2013 1:28 pm

iliti deo Boga koji se nalazi u obliku svetlosti u svima nama.
Na ovaj način, Bog sakuplja informacije o Materijanom Svetu u kome ne može da boravi ,jer je Čista Energija Ljubavi, koja ne zna za mane od kojih smo skovani mi, kao ljudi..
malo si kontradisktoran. prvo. ako je u nama u nasim fizickim telima a mi obitavamo u materijalnom svetu...proizliazi.
drugo - kakv je to bog koji nije apsolutan?
mozda da se pozabavis abraksasom, bogom koji u sebi sadrzi i dobro i zlo - jer bog ako je apsolutan on je sve - naravno ako si u stanju da obuhvatis mislima celu sliku a ne samo pola. uzgred zbog tog hendikepa i govoris o dobrom i zlom bogu. nadogradi se.

Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Mar 21, 2013 1:31 pm

Opet siluješ moje teme ,kao nekada ...
Nije, valjda , da me još voliš ?
Skoro sam pitao nekog za tebe,kad ,tebe eto Posle kaži da nisam vidovit ...

Kad odvojiš materiju od energije ,sve će doći na svoje... Pođi od toga ...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:38 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći