Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 69 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 2 Skriven i 65 Gosta :: 1 Provajder

Brave Heart, Miško70

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li je sve u novcu?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Da li je sve u novcu?

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 8:18 pm

S NOVCEM Mozes kupiti kućuAli ne možeš MIR u njoj.

S NOVCEM Mozes kupiti sat Ne možeš VREME.

S NOVCEM Mozes kupiti krevet Ne možeš SAN.

S NOVCEM Mozes kupiti knjigu Ne možeš ZNANJE.

S NOVCEM Mozes kupiti doktora, Ne možeš ZDRAVLJE.

S NOVCEM Mozes kupiti Polozaj Ne možeš UGLED.

S NOVCEM Mozes kupiti krv Ne možeš ŽIVOT

S NOVCEM Mozes kupiti seks Ne možeš LJUBAV

Sta vi mislite da li je zaista sve u novcu ili pak nije?

ellen
Član
Član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Da li je sve u novcu?

Počalji od Dragana taj Pon Apr 05, 2010 8:20 pm

Sve je rečeno u ovim Tvojim lijepim rečenicama . Novac jest bitan , ali ne i najbitniji ... A to znači ; ne , nije sve u novcu ...

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 8:29 pm

Dragana ::Sve je rečeno u ovim Tvojim lijepim rečenicama . Novac jest bitan , ali ne i najbitniji ... A to znači ; ne , nije sve u novcu ...

Dragana jeste slazem se sve je lepo receno u recima ali ajde samo mi objasni jednu stvar Kad glad i siromastvo zakuca na vrata,ljubav izlazi kroz prozor.Sta cemo onda hocemo li i dalje se zadrzavati samo na lepim reciam?

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 8:33 pm

U siromaštvu je veća ljubav nego u bogatstvu, novac nemaveze ako postoji ljubav, ako ne postoji e to je onda nešto drugo, treba se odreći kupovine cipela i posete frizerki svako drugo popodne, to nekada bude zaista teško

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 8:40 pm

Bole__Ser ::U siromaštvu je veća ljubav nego u bogatstvu, novac nemaveze ako postoji ljubav, ako ne postoji e to je onda nešto drugo, treba se odreći kupovine cipela i posete frizerki svako drugo popodne, to nekada bude zaista teško

Slazem se ali tu ljubav ne mozes da hranis vazduhom,predpostavljam.Mislim da je to malo deplasirano sto pricas,cini mi se rekla pa sam kazao,ali tako ne mislim.Da li imas argumenata uopste o tome sto pricas.Slazem se ja sa tobom i Draganom i sa svojim pitanjem,ali znam da su samo to i dalje lepe reci bez cinjenica.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pon Apr 05, 2010 8:42 pm

ellen ::
Dragana ::Sve je rečeno u ovim Tvojim lijepim rečenicama . Novac jest bitan , ali ne i najbitniji ... A to znači ; ne , nije sve u novcu ...

Dragana jeste slazem se sve je lepo receno u recima ali ajde samo mi objasni jednu stvar Kad glad i siromastvo zakuca na vrata,ljubav izlazi kroz prozor.Sta cemo onda hocemo li i dalje se zadrzavati samo na lepim reciam?

Mislim da je moj odgovor vrlo jasan . Kao i Tvoje pitanje . Pitala si ; Je li sve u novcu ? Odgovorila sam ; Novac jest bitan , dakle da bismo mogli preživjet , prehraniti se i za ostale potrebe kako bismo mogli pristojno živjeti . Međutim , za opće zadovoljstvo življenja , on nije najbitniji .

Kada glad i siromaštvo zakuca na vrata ( to je krajnja moguća opcija i potreba novca ) ... što ćemo učiniti ? Ne znam što ćeš Ti učiniti ili netko drugi u toj situaciji . Znam što bih ja učinila . Razmotrila bih sve pametne mogućnosti , kako da pomognem sebi . Izlaz iz takve situacije , kao i iz svakog drugog problema , uvijek postoji ... ( moj stav ) . Svakako da bih se za početak osvrnula na lijepe poticajne riječi koje bi bile temelj rješavanju moga takovoga problema . Ne bih stala , plakala i jadikovala . Tražila bih i našla rješenje problemu .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 8:49 pm

Najsiromašniji ljudi imaju najviše dece, postoje mnogo argumenata na tu temu, mnoge kultorološke stvari nastale su iz siromaštva i iz ljubavi, naprimer: Flamenko, razna poezija ....itd

Ono na šta ti aludiraš mislim da je čivutska kletva " imati pa ne imati", šta ako se naglo osiromaši, opet ako postoji ljubav tako nešto se lako prevazidje, jedino kao neko ima drugačiji izbor, kao na primer mama i tata koji ispunjavaju sve želje svojoj ćerki, pa se ćerka uspali i troši nemilice na cipele i frizuru kod Vojkana, pa joj zasmeta šmokljan sa kojim živi, takvi momenti spadaju već u jednu drugu ljudsku osobinu: sebičnost, egoizam....itd, kod tih parova nije postojala medjusobna ljubav već nešto drugo.

Poslednji izmenio Bole__Ser dana Pon Apr 05, 2010 8:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 8:50 pm

Dragana kada postavljam pitanja,to ne znaci da je i moj odgovor ili da je moje nesto privatno.Pitanja postavljam prosto da bi moglo na njima da se diskutuje i da svako iznese svoje razlicito misljenje.Ja sam gore napisala nesto sto je samo lepo na recima,pa sam prosto htela da vidim i onu drugu stranu kada problemi zakucaju na vratima da li je onda novac prioritet...ili.Da upravo kako si napisala licno kada bi dosla u takvu jednu situaciju,naravno da ne bi sedela i oplakivala svoju sudbinu.Trazila bi najbolje resenje,mada iskreno mnogi tako pricaju ali kada su u najvecim problemima prosto sve ruse iza sebe i pronalaze resenja koja su krajnje kontradiktorna nekim mojim misljenjima.Tako da automatski plivaju u jos vece probleme iz kojih vise nema izlaza.

Poslednji izmenio ellen dana Pon Apr 05, 2010 8:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 8:54 pm

Bole__Ser ::Najsiromašniji ljudi imaju najviše dece, postoje mnogo argumenata na tu temu, mnoge kultorološke stvari nastale su iz siromaštva i iz ljubavi, naprimer: Flamenko, razna poezija ....itd

Ono na šta ti aludiraš mislim da je čivutska kletva " iamti pa ne imati", šta ako se naglo osiromašiš, opet ako postoji ljubav tako nešto se lako prevazidje, jedino kao neko ima drugačiji izbor, kao na primer mama i tata koji ispunjavaju sve želje svojoj ćerki, pa se ćerka uspali i troši nemilice na cipele i frizuru kod Vojkana, pa joj zasmeta šmokljan sa kojim živi, takvi momenti spadaju već u jednu drugu ljudsku osobinu: sebičnost, egoizam....itd, kod tih parova nije postojala medjusobna ljubav već nešto drugo.

Lepo zboris,nema sta.Ali s cime ces tu toliku decu nahraniti i iskolovati danas u 21 veku sem ako nisi neki carobnjak.Ti pricas o nekom dobu nasih deda i baba.Ja nemam njive i oranje da bi ih na taj nacin prehranila. Ja ne aludiram ninasta,samo kazem ono sto jeste.Nemoj mi samo reci da nikada nisi imao primer iz nekog svog okruzenja da kada nema para nema ni ljubavi,Ili se on oda kocki,picu i na taj nacin bezi iz problema misleci da ce time nesto resiti?Takvih primera ima sijaset.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 9:01 pm

Ima takvih primera, a ja tvrdim da kod takvih promašaja nije nikada bilo ljubavi. Brakovi su nastajali iz nekih drugih pobuda, zato se i dešavaju takve stvari.

U XXI-veku, Arijevska rasa ima taj probelm kao i Kinezi, muslimani nemaju problem sa decom, niko kod njih još nije umro od gladi. Pogledaj gojaznost u Arijevskoj rasi " rasa belih ljudi" koliko se samo nepotrebno hrane unosi, smišljaju se dijete raznorazne, može li se više dece nahraniti i na taj način dovesti linija u red, malko smo mi danas sebični, okrenuti egoizmu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 9:22 pm

Cekaj mi pricamo ovde o nasoj deci,a ne o Arijevskoj rasi i Kinezima.To mozemo da se nadjemo na nekoj drugoj temi ako si bas rad.Ja jesam.Ne mozes ti nista da tvrdis,jer postoje statistike i cinjenicna stanja,a ovo sto ti pises i pricas to je samo tvoje licno misljenje. 99 posto brakova ovde u Srbiji je razvedeno upravo iz nemastine...upravo zbog te besparice.Sta je bilo s ljubavlju zaista ne znam...ali od tog trenutka krecu svi problemi.Znas i sam koliko bas tu kod nas u Vojvodini svaki drugi bracni par je bez posla,hteli bi da rade ali nemaju gde.S cime da hrane toliku decu koju ti nabroja,pirincem ko Kinezi.Daj Bole ne pricaj price za malu decu.Novac mozda nije najbitniji ali je jako bitan.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 9:37 pm

Jeste bitan, al ne i najbitniji.

Kod nas postoje neverovatne stvari, vole se dok imaju novca, to nije ljubav.

Svi bi hteli da sede u parlamentu ili da su mediske zvezde, niko neće da radi. To je realnost, posle se svadjaju izmedju sebe jer ne žele da priznaju svoju krivicu, neko drugi im je uvek kriv, da li politika ili Šarić, Sloba ili neko sasvim treći a ne žele da se potrude malo samo. Naravno da onda pucaju brakovi. Nisu ti brakovi sklopljeni iz ljubavi.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Apr 05, 2010 9:45 pm

Slazem se Bole...Kad sam zaprosio suprugu,imao sam 3000 dinara u dzepu.Ljubav je najbitnija,novac je na drugom mestu.

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 9:54 pm

U Srbiji je danas teško naći bilo šta normalno, i dalje se ljudi bave tudjim mukama, evo poskupeo je telefon i to duplo, niko se nije ni oglasio povodom tog poskupljenja, dok se svi bave Šarićem i ostalim društvom, pa kada stigne račun onda se svi hvataju za glavu, pucaju brakovi, svadjaju se parovi koje zaboravio da plati račun, žena potrošila pare na nove cipele pa krije od muža, dok je muž potrošio pare u kaldionici pa krije od žene, kad stigne račun, naravno da će doći do svadje, dok ćute svi na sva poskupljenja ???

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 11:31 pm

Bole__Ser ::Jeste bitan, al ne i najbitniji.

Kod nas postoje neverovatne stvari, vole se dok imaju novca, to nije ljubav.

Svi bi hteli da sede u parlamentu ili da su mediske zvezde, niko neće da radi. To je realnost, posle se svadjaju izmedju sebe jer ne žele da priznaju svoju krivicu, neko drugi im je uvek kriv, da li politika ili Šarić, Sloba ili neko sasvim treći a ne žele da se potrude malo samo. Naravno da onda pucaju brakovi. Nisu ti brakovi sklopljeni iz ljubavi.

Opet iznosis pogresne dijagnoze i opet generalizujes stvari.To sto si rekao nije nista ne verovatno i nije tacno da ljubav traje dok traju pare.Ja sam samo iznela problem koji nastaje kada nestanu pare...a koliko vidim vama je svima to jako ne bitno kao da svi ziviteod vazduha.Zasto nema malo nekada forumske iskrenosti.O kom parlamentu ti sada pricas,da li u ovoj zemlji moze evo pitam prvo tebe iskreno da od svog rada postenog zivis ali onako normalno.Pa predpostavljam da ne mozes...Tamo gde ima para ali kada kazem pare ne mislim na kolicinu od koje ti se vrti u glavi mislim o parama od kojih moze normalno da se zivi imas svega.Pre svega mir u kuci.A kada imas mir onda imas i ljubav i slogu i sve ostalo sto ide uz to.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 11:35 pm

Nisi u pravu, krivo shvataš, po tebi znači ako nema love nema ni ljubavi, to nije tačno.

Ako ljubav postoji onda lova nije ni bitna.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 11:36 pm

Bole__Ser ::U Srbiji je danas teško naći bilo šta normalno, i dalje se ljudi bave tudjim mukama, evo poskupeo je telefon i to duplo, niko se nije ni oglasio povodom tog poskupljenja, dok se svi bave Šarićem i ostalim društvom, pa kada stigne račun onda se svi hvataju za glavu, pucaju brakovi, svadjaju se parovi koje zaboravio da plati račun, žena potrošila pare na nove cipele pa krije od muža, dok je muž potrošio pare u kaldionici pa krije od žene, kad stigne račun, naravno da će doći do svadje, dok ćute svi na sva poskupljenja ???

Malo smo se odaljili od teme,ali cekaj zar nije normalno da zena sebi priusti nove cipele sebi,zar nije normalno da porodicno se ode jednom nedeljno na rucak u neki restoran,da li je normalno da se jednom godisnje ode na godisnji odmor i na zimovanje.Sve je to Bole normalno,o cemu mi raspravljamo.Ali izgleda da sve sto sam nabrojala vise nije normalno jer upravo o tome sto vi pricate da je nebitno su one sitnice koje ustvari zivot znace.A mesto da se bavimo tim sitnicama lepim mi pricamo o stalnim poskupljenjima.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 11:39 pm

Ma hocu da ti objasnim da jedno bez drugoga ne moze.Pogotovu kada zasnujes porodicu.Ne moze niko da me ubedi u suprotno jer pricam ti ono sto vidim i zxnam svakodnevno.A to je druga stvar sto vi pricate meni bajku o pepeljugi svo vreme.Samo sto sam ja davno prestala da verujem u to.Verujem u ono samo sto vidim.A vidim da ljubav bez para i pare bez ljubavi ne mogu jedno bez drugoga.

Poslednji izmenio ellen dana Pon Apr 05, 2010 11:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Pon Apr 05, 2010 11:40 pm

Ja sam operisana od materijalizma, ali stvarno. I ne znam zašto, ali uvek imam dovoljno para...možda baš zato što mi novac nije bitan i nikad ne kukam ako ga nemam?

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 11:40 pm

Al opet ne znači ako se nema love da se treba razilaziti.

Sve je to normalno što si nabrojala, al nije normalno ako se nema da se ne voli.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Pon Apr 05, 2010 11:42 pm

Bole__Ser ::Nisi u pravu, krivo shvataš, po tebi znači ako nema love nema ni ljubavi, to nije tačno.

Tako je Bole Ja sam se udala kad smo i on i ja imali najmanje para, a bilo je to vreme kakvo se samo poželeti može. Uvek se rado sećam naših prvih dana...ma ko je mislio na pare, bilo je dovoljno to što smo zajedno...

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 11:45 pm

Ne kazem ja da treba ljudi da se razidju ,prva ja to ne bi uradila ali to je metoda velikog broja parova u danasnjem vremenu.Mozda nije normalno ali kazem ti da mnogi kada krenu kola da idu nizbrdo prestane i ljubav jer prosto ne znaju da se nose sa problemima.Pogotovu pricam o muskoj populaciji.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pon Apr 05, 2010 11:47 pm

cat09 ::
Bole__Ser ::Nisi u pravu, krivo shvataš, po tebi znači ako nema love nema ni ljubavi, to nije tačno.

Tako je Bole Ja sam se udala kad smo i on i ja imali najmanje para, a bilo je to vreme kakvo se samo poželeti može. Uvek se rado sećam naših prvih dana...ma ko je mislio na pare, bilo je dovoljno to što smo zajedno...

Cat09 nemoj samo i ti da pocnes pricu kako si pocinjala sa dve kasike i jednom viljuskom i velikom ljubavlju.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 05, 2010 11:49 pm

A ja ti govorim da ljubav tu nije ni postojala izmedju njih, jer da je postojala ne bi se razilazili, trudili bi se da prevazidju nevolju.

Al su odlepili svi to je istina.

Juče dok sam bio u crkvi kao da sam u džamiju ušao, svi se klanjaju pred ikonama, skoro da puze, ljudi se bave tudjim mukakma više nego svojim, niko neće da radi a svi žele sve, živimo u matrixu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Uto Apr 06, 2010 12:02 am

Ljubav je postojala na pocetku,jer predpostavljam da s nekim ako nesto pocinjes pocinjes iz ljubavi.Gde to posle odleprsa ne znam znam samo da svi pricaju o bubregu Ko razume shvatice.Toliko o ljubavi.

ellen
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:19 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh