Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

U cemu vidite razliku izmedju ove vlasti i komunisticke

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

U cemu vidite razliku izmedju ove vlasti i komunisticke

Počalji od Istina ex Natasha taj Sre Jan 09, 2013 1:22 pm

Svaki sistem vlasti od kamenog doba do sada nije zadovoljio potrebe covecanstva. Postojao je los sistem i jos gori. Samo razlicita imena. Nestalo je komunizma. Isteran je Milosevic. Zatim je dosao Djindjic. Ubili su ga. Posle njega Tadic. Nije valjalo. Sada je ovaj sto je?

Da li je, i ako jeste, ljudima zivot bio bolji i pravedniji u komunizmu ili posle njega? Ako jeste, zasto jeste? Ako nije, zasto nije? Svi imaju razlicita misljenja. Sve zavisi kako je ko kada ziveo i kakav je standard imao. Mene interesuje iskljucivo socijalna pravda. Zivot radnicke klase. Zaposlenost. Buducnost dece. Sve ovo, naravno, odnosi se na nasu zemlju, Srbiju. Odgovorite.
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3765
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: U cemu vidite razliku izmedju ove vlasti i komunisticke

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Feb 06, 2013 3:17 pm

Nema razlike,sve je ovo omladinski bivši kadar komunista...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6609
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 3:43 pm

U komunizmu je postojala jedna partija, i iz nje su se angažovali kadrovi - i za struku i za politiku.
Danas postoje desetine partija, pa kada osvoje vlast, pekare postavljaju za ministre saobraćaja, jer nemaju izbor odgovarajućeg kadra.
Jednom riječju, negativna selekcija!
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 06, 2013 3:51 pm

Pardoniram gospon Jura, zaboravio si važnu stvar. Danas i pekari očas posla završe faks sa sve desetkom tako da nema baš pekara na vrhu.

Meni smeta jedna stvar. Zato je uslov za posao da imaš max 25 godina? Izgleda da nam je predsednik premlad dok je Titu bila mlada i ona od 45

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 4:03 pm

Ona moja zadnja rečenica o negativnoj selekciji se može odnositi na mnogo toga u današnjem društvu. Zaista, poplava obrazovnih institucija, uzmimo njih za primjer, nikako ne znači pomak u kvalitetu i sveobuhvatnosti obrazovanja, naprotiv, znači opštu devalvaaciju znanja, čak do te mjere, da se i tvoja ironija sa pekarom, može smatrati kao istina.
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 06, 2013 4:16 pm

Pekara je fakat, nažalost.

Kada je na vlast došao DOS jedan od funkcionera je imao osnovnu školu. Sada ima dve master diplome (od tada do sada su prošle godine) .

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Feb 06, 2013 4:18 pm

Pardoniram gospon Jura, zaboravio si važnu stvar. Danas i pekari očas posla završe faks sa sve desetkom tako da nema baš pekara na vrhu.

Jebem ti bolonju i ko je dovede ovamo...Potpuno obesmisli fakultetsko obrazovanje...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 4:23 pm

Tvrdim vam, a vi vjerujte ako želite, ako ne, mislite i dalje isto, djevojke i momci koju su u onom omraženom komunističkom sistemu završavali gimnazije, bili su, po kapacitetu i sveobuhvatnosti znanja, daleko veći intelektualci od nekih današnjih doktora nauka.
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Feb 06, 2013 4:27 pm

Jurivaka ::Tvrdim vam, a vi vjerujte ako želite, ako ne, mislite i dalje isto, djevojke i momci koju su u onom omraženom komunističkom sistemu završavali gimnazije, bili su, po kapacitetu i sveobuhvatnosti znanja, daleko veći intelektualci od nekih današnjih doktora nauka.
Slažem se u potpunosti... Smile
Johnny-Azra
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 06, 2013 4:28 pm

@Juri
Jedna sam od tih tako da se u potpunosti slažem s tobom.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Feb 06, 2013 4:30 pm

Avramova ::@Juri
Jedna sam od tih
Vidi se... Smile
Johnny-Azra
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sre Feb 06, 2013 6:38 pm

Nema sumnje da je nacionalizam razlika odnosno način na prezentuju politiku poneki politčari, a to je bolestan vid političke pripadnosti..

"Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimološkom značenju, još poslednja ideologija i demagogija koja se obraća narodu. Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da piše «iz naroda i za narod», koji svoj individualni glas tobože potčinjava višim, nacionalnim interesima. Nacionalizam je kič (a, da se podsetimo, Kič bi se mogao meriti stepenom banalnosti svojih asocijacija – A. Mol.), u srpsko – hrvatskoj varijanti, nacionalizam je borba za prevlast oko licitarskog srca.

Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture – ne tiču ga se. Ali stvar nije tako prosta. Ako i zna neki jezik, što će reći da kao intelektualac ima uvid u kulturno nasleđe neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje služi samo tome da uspostavlja analogije, na štetu onih drugih, naravno. Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta, što će reći da nije u službi umetničke istine, jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog."

preuzeto sa 6yka.com

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Feb 06, 2013 6:57 pm

razlike i ima i nema...kao ono sa pola čaše vode...
polu puna
polu prazna
kako se kome sviđa

kao prvo rekoše komunistička vlast nikada nije zaživela a govore hvalospeve o njoj....znači selektivna istina..
goli otok.....nije bilo komuniuzma
besplatno školovanje
bilo je komunizma

bilo je komunizma,istinskog i nedao ga bog više u srbiji,ima ga još uvek u koreji,rezultati se vide....

kada to izjavim mogu o razlikama tako da i vama preporučujem,je li ili ga nije bilo,prvo to ......
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13593
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sre Feb 06, 2013 7:34 pm

Razlika je vrlo vidljiva. Evo samo kad pogledamo Gljivicu Racica - odmah se vidi kako je od kad nije vise onaj nego ovaj - omatorio, ugojio se i nafatirao se
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 8:49 pm

U "komunističkoj" Jugoslaviji, niste smjeli ispričati skaradni vic o Titu, Partiji ili društvenom uređenju, ali ste smjeli prespavati na svakaom pedlju njene teritorije i mogli ste biti posve sigurni u sopstvenu bezbjednost.

Danas smijete predsjedniku države opsovati mater, ali niste sigrurni ni u vlastitom stanu!

Pa, izvolite..., odaberite...

Poslednji izmenio Jurivaka dana Sre Feb 06, 2013 9:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sre Feb 06, 2013 8:56 pm

Za vreme komusta postovao se samo sud partije, a sad samo onaj u Hagu Question
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 9:19 pm

furija ::Za vreme komusta postovao se samo sud partije, a sad samo onaj u Hagu Question
Djelimično tačno. Postojala je u ono doba "nezavisna" sudska vlast, ali pošto su sve sudije bili članovi Partije, uslovno se može reći da su to bili partijski sudovi.
Nego, kakvi god oni bili, ptam se za koji bi se sud odlučili današnji nacionalisti, ako bi kojim slučajem došli pod udar zakona i mogli da biraju gdje će im se suditi.
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 06, 2013 9:37 pm

Kao nacionalisti bilo bi me briga ko mi sudi jer ni jedan sud ne bih priznala. I zašto da mi sude, jako je važno.
Za ostala nedela, ne daj bože, priznala bih samo Božiji sud.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 9:40 pm

Avramova ::Kao nacionalisti bilo bi me briga ko mi sudi jer ni jedan sud ne bih priznala. I zašto da mi sude, jako je važno.
Samo sam to uzeo kao hipotetički primjer, nisam mislio da nacionalistima treba suditi.
Znači, tebi bi bilo svejedno, sudili ti "ovi ovdje" ili oni u Hagu?
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Feb 06, 2013 9:44 pm

če gevara je sam presuđivao,staljin takođe,kim il sung....kakav sud kakve gluposti,po kratkom postupku...

to je razlika i čini mi se krucijalna,uzeti nekome život zbog političke razlike je nešto što se rečima ne opisuje.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 9:54 pm

I Dangić i Jevđević i Mihailović i Car Dušan..., su sami presuđivali, i to ne samo zbog polike, nego i zbog nacije i religije, ali to je vrlo pojednostavljeno i iskarikirano posmatranje, odnosno, pogrešna premisa, pa nužno i pogrešni zaključci.
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 06, 2013 9:58 pm

Jurivaka ::
Avramova ::Kao nacionalisti bilo bi me briga ko mi sudi jer ni jedan sud ne bih priznala. I zašto da mi sude, jako je važno.
Samo sam to uzeo kao hipotetički primjer, nisam mislio da nacionalistima treba suditi.
Znači, tebi bi bilo svejedno, sudili ti "ovi ovdje" ili oni u Hagu?

U redu, hipoteza. Ipak važno je, zašto suditi nacionalisti? Ne znam zbog čega to naglašavanje? Da li je isto kada nacionalista ukrade kokošku i onaj koji to nije (ne znam kako se zove)?

Inače, nije svejedno jer sud u Hagu NE PRIZNAJEM, iz prespektive časnog građanina. Ovdašnje ne vrednujem iz perspektive časnog građanina (izuzetaka ima, ali ko bi se njima bavio, nisu dragulji).

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Feb 06, 2013 10:05 pm

Jurivaka ::I Dangić i Jevđević i Mihailović i Car Dušan..., su sami presuđivali, i to ne samo zbog polike, nego i zbog nacije i religije, ali to je vrlo pojednostavljeno i iskarikirano posmatranje, odnosno, pogrešna premisa, pa nužno i pogrešni zaključci.

Mao Ce Tung.......Tokom njegove vladavine, ubijeno je oko 50 milijuna ljudi za vreme političkih progona diktatorske te od poslijedica i zabluda ekonomske politike.
Josif Staljin...... Tokom njegove vladavine, ubijeni su oko 40 milijuna ljudi u Gulazima i tokom političkih progona diktatorske vlasti te od poslijedica i zabluda ekonomske politike.

itd.,..

Јездимир — Језда Дангић (рођен 4. маја 1897. Братунац — стрељан 1947. Сарајево,
немачке снаге заробљавају мајора Дангића и одводе у заробљеништво у логор Стриј у Пољској. Авуста 1944. мајор Дангић успева да побегне из заробљеништва и придружује се пољском покрету отпора током Варшавског устанка у коме има значајне заслуге. Након слома устанка заробљава га Црвена армија која га као особу од високог значаја спроводи у злогласни затвор Лубљанку у Москву а потом су га испоручили ФНР Југославији у којој је на власт дошла КПЈ на челу са Ј. Б. Титом. Осуђен је на казну смрти и погубљен је у Сарајеву 1947.

koliko neznanja u malo reči.....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Feb 06, 2013 10:05 pm

Avramova ::

U redu, hipoteza. Ipak važno je, zašto suditi nacionalisti? Ne znam zbog čega to naglašavanje? Da li je isto kada nacionalista ukrade kokošku i onaj koji to nije (ne znam kako se zove)?

Inače, nije svejedno jer sud u Hagu NE PRIZNAJEM, iz prespektive časnog građanina. Ovdašnje ne vrednujem iz perspektive časnog građanina (izuzetaka ima, ali ko bi se njima bavio, nisu dragulji).

Čemu ovo pitanje? Ko je rekao da treba suditi nacionalisti? Nismo se rauzmjeli. Kada sam se hipotetički pitao kako bi se nacionalista odlučio u vezi suda, nisam mislio da mu se sudi radi nacionalizma, nego bilo čega drugoga.
Jurivaka
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Feb 06, 2013 10:07 pm

Доброслав Јевђевић је рођен у свештеничкој кући, од оца Димитрија и мајке Анђелке, у Милошевцу код Праче 1895. године. Као члан Младе Босне учествовао је у неуспелом атентату на аустријског генерала Поћорека 1908. године, када му је било свега 13 година, а потом и у сарајевском атентату 1914. године. Тада је ухапшен и крај Првог светског рата дочекује у затвору. Између два рата био је публициста и политичар (један од вођа Орјуне и ЈНС-а). Током Другог светског рата најпре је обављао политичке дужности у западним српским крајевима, а 1944. постаје командант Команде ЈВуО за Горњу Лику и Хрватско приморје, односно два корпуса која су постојала у тим крајевима: Личко-кордунашког и Приморског корпуса. Крајем те године прешао је на савезничку територију у Италији. Године 1942. добио је звање четничког војводе.
Он је схватио, боље него ико други, да је после ратне трагедије (априла 1941) био најважнији посао да се спасу српски животи. Томе се циљу он био сав посветио. Он је све гледао српским очима. Није се заносио ни Савезницима, ни окупаторима, ни пријатељима ни непријатељима, већ је вагао на националном кантару и мотрио ко ће у ком моменту више користити нашем народном интересу. У том раду, он се понекад огрешио о интересе Савезника, често се грешио о интересе окупатора, али се никада није огрешио о интересе српског народа“.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći