Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Strana 4 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 4:32 am

Ne znam da li sam ti vec rekao ali zalud gledas te Franjevacke knjige...... Nisu ti Hrvati pouzdan izvor informacija...... Kad je rec o genocidu ili zlocinima koje su pocinili lazu a ne trepnu......
PA ZNAS I SAM DA KAzU DA JE U JASENOVCU POBIJENO OKO 23.000 Ljudi.......

Jedino sto nisu rekli da li misle za JEDAN DAN ILI ZA NEDELJU DANA.....

ILI SU MOZDA MISLILI NA NEKI OD 42 logora, MOZDA NISAM DOBRO RAZUMEO PREVOD.......

Bole
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4620
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 6:16 am

Ti si licno brojao leseve, pa znas tacan broj?
paket
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Feb 15, 2013 9:30 am

Spasi nas Boze Boleta, i njegovih informacija..
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Feb 15, 2013 10:13 am

Marea ::Spasi nas Boze Boleta, i njegovih informacija..

I slicnih. Amen. Ne treba raspirivati mrznju nego graditi mostove pomirenja. Zlo je doslo od fasista a ne od Hrvatskog naroda. Nikada nisam pomislila da mrzim ceo narod zbog zlocina nad familijom moje majke na Kordunu. Ona nikada nije mrzela Hrvate nego njihove fasiste. Moj otac nije mrzeo svoj narod, tj. sve Srbe zato sto su mu ubili brata. Nisu ni svi Srbi cetnici kao sto se misle muslimani u Bosni.

Majka /od 13 g./ sa dva brata bila je u partizanskim odredima po Hrvatskoj i Bosni boreci se protiv ustasa a ne iz politickih razloga. Odlikovanja, posle rata, nisu cuvali. Sa njima su se deca igrala. Penzije i Spomenice nisu trazili niti imali bilo kakve privilegije. Ne zato sto im nisu nudjene nego sto su rekli da se nisu borili za politicki sistem nego za slobodu. Odbili su 'Svapske kuce' u Vojvodini, kolonizaciju. jer nisu hteli da zive odakle je neko na silu oteran...Svaka im cast.

Neko rece da ja ne znam ISTINU! Znam ja istoriju bolje od onih sto me zovu zmijom, sektom i fukarom. Zato ce Gospodu odgovarati. Moje je da oprostim.
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3765
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pet Feb 15, 2013 10:29 am

Natasha ::
Majka /od 13 g./ sa dva brata bila je u partizanskim odredima po Hrvatskoj i Bosni boreci se protiv ustasa a ne iz politickih razloga. Odlikovanja, posle rata, nisu cuvali. Sa njima su se deca igrala. Penzije i Spomenice nisu trazili niti imali bilo kakve privilegije. Ne zato sto im nisu nudjene nego sto su rekli da se nisu borili za politicki sistem nego za slobodu.

Bas me cudi zasto se borila protiv ustasa za slobodu, kad su oni tako divni, osecajni i puni ljubavi (narocito prema deci jer je tad ona imala samo 13 godina) Question
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Feb 15, 2013 10:38 am

furija ::

Bas me cudi zasto se borila protiv ustasa za slobodu, kad su oni tako divni, osecajni i puni ljubavi (narocito prema deci jer je tad ona imala samo 13 godina) Question

Da, ali ne i prema srpskoj. Koliko je samo u jamama zavrsilo. Na bajonet bebe polovili. Gazili im glave cokulama. Majka i njena starija sestra i mnogi drugi, a to mozes naci u knjigama, nailazila su u zbegovima na mrtva tela od beba i dece bez glave. Mnoge prazne kolevke...Ona se pridruzila braci l943 .godine. Dva su poginula. Deda i pradeda zaklani. Majka moje majke i sestra takodje. Slabo ko je ostao tamo ziv od Srba.

Secam se dokumentarnog filma. Gledala sam ga one godine kada sam dosla u Australiju. Nasli su jos jednu jamu gde su ustase bacali ljude, zene i decu. Nista tuznije nisam videla. Kada su prikazali koscice od bebe. Bile su tako malene, zamalo da umrem od zalosti.

Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3765
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Pet Feb 15, 2013 10:52 am

furija ::

Ko je rekao da su ustaše divne i osećajne?

Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 11:21 am

Ma Furija, Srebrenica nema veze sa Srbima.... To je naruceno od preko a sproveli u delo placenici I pojedini dobrovoljci..... Nema veze ni sa Ratkom Mladicem jer ni on za to nije znao..... Na kraju su placali za svaki les po 1000 marak da se doveze i zakopa na odredjenim lokacijama.... Zato nikad nece ni identifikovati vise od par hiljada ljudi od kojih je vecina poginula u borbi i prilikom probijanja.... Postreljano je od 700 - 1,500 ljudi i to samo Muslimana muskaraca.....

NEMOJTE ZABORAVITI DA SU TI ISTI MUSLIMANI IZVRSILI ZLOCINE U KRAVICAMA NAD CIVILIMA I OKOLINI SREBRENICE..... OKO 3500 CIVILA SRBA JE PLATILO GLAVOM....

Kaze postreljano je, ali nacelno nema veze, jer su oni "postreljali Srbe" .Da li je tim "pravedno" postreljanim Muslimanima, bila utvrdjena krivica za streljanje Srba? Naravno da nije.Da li mislis da je to olicenje humanosti, ili ces za to okriviti nekog drugog?

Pogledaj "operacija krivaja " i "operacija stupcanica" (obe 1995 godine)

Kako to mislis "Ratko Mladic" nije znao?
Glavnokomandujuci oficir ne zna sta se desava u njegovoj zoni operacija? Cudan neki komandant..cak malo neodgovoran.Znaci mogli su ga odneti na spavanju "placenici", i nikome nista.Niko ne bi ni znao
Interesanatno je kako Srbin ne moze biti kriv za nista.Nebeski narod Smile
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pet Feb 15, 2013 11:42 am

Paket ,brate, do`vatio si se za ovu temu ,kao pijan za tarabu...
I Izetbegović i Milošević i Tuđman ,sve su to izdajnici naroda svoga ,kao i mnogi takozvani "generali" i ostala bagra. Sve je to za njih bio samo biznis i izdaja.
Oficiri ne ubijaju nevine ljude , niti nalaze opravdanje, tipa ,odmazda i ostalo ...
To samo pokazuje ,da nisu ništa drugačiji od onih ,kojima se "svete"...
Ima ovde i drugih tema. Evo ,vidi mene ...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8743
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pet Feb 15, 2013 12:51 pm

Ovo što je Bole naveo su istorijske činjenice...Postoji čovjek koji je 1400 Srba zaklao za jednu noć,ali to su poremećeni umovi kroz koje nesmijemo gledati čitav narod...Istorijska činjenica je da su u Jasenovcu stradali i Hrvati koji su bili protiv ubijanja i zvjerstava poremećenih umova...Ante Pavelić,Maks Luburić i ostala zločinačka bratija nisu predstavnici Hrvackog naroda...Oni su predstavnici zla...I zato kažem,potrebna su imena i prezimena,a ne paušal...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6609
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Feb 15, 2013 1:59 pm

Molim vas da diskusiju nastavimo na primeren način, bez uvreda, omalovažavanja sagovornika, provokacija, aluzija i sl. U protivnom, tema će biti zaključana.

Hvala na razumevanju!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 2:01 pm

Ovo što je Bole naveo su istorijske činjenice...Postoji čovjek koji je 1400 Srba zaklao za jednu noć,ali to su poremećeni umovi kroz koje nesmijemo gledati čitav narod...Istorijska činjenica je da su u Jasenovcu stradali i Hrvati koji su bili protiv ubijanja i zvjerstava poremećenih umova

gledaj, dan ima 24 sata, svaki sat 60 minuta; 24x60 je 1440 minuta. po tebi ( i ne samo po tebi), to bi bilo jedno klanje na minutu, u 24 sata (bez piskenja, pijenja vode, mezetluka, odmora....) .ti stvarno verujes da je to moguce?
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Pet Feb 15, 2013 2:26 pm

Ludilo!

Kako nekom padne na pamet da zakolje užasna reč, bilo koga ikada u životu.
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 2:45 pm

paket ::Ti si licno brojao leseve, pa znas tacan broj?

A da nisi ti mozda....? ( ili neko od tvojih...)
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Pet Feb 15, 2013 2:52 pm

Je l' iko od vas video Jasenovac? Muzej, slike, filmovi, predmeti iz tog vremena - zubi, pisma, garderoba logoraša, a na drugoj strani oružje i pribor za ubijanje, i naravno i klanje tih istih logoraša...

Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pet Feb 15, 2013 2:53 pm

paket ::
gledaj, dan ima 24 sata, svaki sat 60 minuta; 24x60 je 1440 minuta. po tebi ( i ne samo po tebi), to bi bilo jedno klanje na minutu, u 24 sata (bez piskenja, pijenja vode, mezetluka, odmora....) .ti stvarno verujes da je to moguce?
Druže,ako ne vjeruješ,raspitaj se...Nije ovo po meni,nego istorijske činjenice...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Pet Feb 15, 2013 2:55 pm

Enna,stvarno Ludilo !
Evo moram priznati , da sm juče umro, otišao bih u grob sa neodgonetnutom zagonetkom- zašto Croati tako strastno vole Švabe...Nikako mi ni Genšerova izjava nije bila jasna kada je rekao da su Croati jedini narod u evroi koji istinski voli Njemce. Verovatno je taj veliki Genšer znao za ove istorijeske činjenice ???.Izgleda mi i da je istina da se u genu nose sjećanja oko 600 godina po teškim traumama... Svaki lud i ohol čovek je u stanju da dokaže svoj kanibalizam u svakom trenutku !.
Možda je ova Boletova tema jedini lijek protiv tih teških trauma ???

Poslednji izmenio Miško dana Pet Feb 15, 2013 3:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1960
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 2:58 pm

Vulin ::Je l' iko od vas video Jasenovac? Muzej, slike, filmovi, predmeti iz tog vremena - zubi, pisma, garderoba logoraša, a na drugoj strani oružje i pribor za ubijanje, i naravno i klanje tih istih logoraša...

ja sam ga video puno puta
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 2:59 pm

Marea ::Spasi nas Boze Boleta, i njegovih informacija..

Maro mozes ti okretati glavu od toga ali se to DESILO i radili su Ustase, Balije po ideologiji Katolkicke crkve......

Govorim to kolika je mrznja prema svemu sto je Srpsko.....
Oces da ti kazem sta su radili Hrvati kod Slavonskog Broda kad su zaustavili u zadnjem ratu autobus sa decom......?
Oces da to kazem sta su radili na Koranskom Mostu...?
Oces da ti kazem sta su radili u Medackom Dzepu...?
Oces na Kupresu.....?
Oces u Livnu...?
Oces u Mostaru....?
Oces u Lori...?
Oces u Kazanima... (kod Sarajeva)?
(ovo je nekoliko primera iz zadnjeg rata sto mi padose ovako napamet.....)

Maro sve se to desilo i niko od nasnema prava da oprasta tudju patnju i bol......
Krivica svih tih civila je samo u tome sto su Srbi.......

Maro mislim da je malo ozbiljnija tema da bi se sprdala na ovome.......
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Pet Feb 15, 2013 3:02 pm

Paket, koliko ljudi su Ustaše ubile u Jasenovcu?
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 3:10 pm

paket ::

Kaze postreljano je, ali nacelno nema veze, jer su oni "postreljali Srbe" .Da li je tim "pravedno" postreljanim Muslimanima, bila utvrdjena krivica za streljanje Srba? Naravno da nije.Da li mislis da je to olicenje humanosti, ili ces za to okriviti nekog drugog?

Pogledaj "operacija krivaja " i "operacija stupcanica" (obe 1995 godine)

Kako to mislis "Ratko Mladic" nije znao?
Glavnokomandujuci oficir ne zna sta se desava u njegovoj zoni operacija? Cudan neki komandant..cak malo neodgovoran.Znaci mogli su ga odneti na spavanju "placenici", i nikome nista.Niko ne bi ni znao
Interesanatno je kako Srbin ne moze biti kriv za nista.Nebeski narod Smile

EEEEEE ovde se slazem sa tobom..... Tacno je da tim muslimanima nije sudjeno po propisu i streljano je ono sto je moglo da se strelja za ta 4 dana......

Medjutim Ti sto su streljali su to radili po necijem naredjenju a taj neko NIJE BIO RATKO MLADIC..... On ta 4 dana nije bio ni u SREBRENICI vec je poslat na drugi zadatak....... KAD JE SVE ZAVRSENO ON JE OBAVESTEN a imas i kako je odreagovao.......

HOCU DA KAZEM DA JE NEKO TO URADIO IZA NJEGOVIH LEDJA I DA JE IMAO POD KONTROLOM TAJ 1 ODRED VRS-a A NIGDE NECAS NACI DA JE TO URADIO ALEKSANDAR VASILJEVIC PREKO PELEMISA I DRAZENA ADEMOVICA....... SA MUSLIMANSKE STRANE JE TO RADIO ALIJA DELIMUSTAFIC koji je nagovorio Aliju Izerbegovica da pristane na taj zlocin sto je ovaj uradio......

ALIJA LICNO NAZVAO KOMANDANTA ODBRANE SREBRENICE I REKAO DA CE POSLATI HELIKOPTER PO NJEGA A DA ON ODE I OSTAVI TE LJUDE STO JE COVEK I ODBIO I SAD TO PRICA JAVNO DA JE STRELJANJE U SRBRENICI IGRA OD PREKO......... NAJ TUZNIJE STO JE U SREBRENICI OSTALA VECINOM SIROTINJA DA SE ZRTVUJE.......

Da ne detaljisem previse........ Naser se sam probio i on je trebo da bude smaknut......
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pet Feb 15, 2013 3:15 pm

LJudi,vi se zajebavate sa ovim stvarima koje nisu za zajebanciju...Nijedna žrtva koja je pala nepotrebno,a i potrebno nije za za zajebanciju,jer svaki ljudski život vredni je od ideologije..
Johnny-Azra
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 3:19 pm

Enna ::

Ludilo!

Kako nekom padne na pamet da zakolje užasna reč, bilo koga ikada u životu.

Enna, ja o tome i pricam...... Sam cin klanja je prilicno jeziv jer zrtva ne umire istog trena vec krklja i bori se za vazduh..... Narocito deca se dugo muce kad ih zakolju....
Klanjem se preseca vratne arterije i dotok krvi u vazduh ali naj cesce su klali tako sto preseku grkljan sto je em bolno em ne umire se brzo.....

Veoma morbidan i strasan cin o kome vecina ljudi nema predstavu kad se prica i olako prelaze preko toga........

I opet da naglasim da nisu svi Hrvati ustase ali su vecina Ustasa Hrvati.......
Bilo je primera gde su Hrvati spasavali Srbe i cak platili i glavom to , gde su odlazili u Cetnike da se bore protiv Ustasa..... Ali Naj veci deo koljaca je bio Muslimana, Hrvata i Mali broj Cigana (muslimanskih cigana Gurbeta takozvanih.....).....
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 3:22 pm

Sam cin klanja je prilicno jeziv jer zrtva ne umire istog trena vec krklja i bori se za vazduh..... Narocito deca se dugo muce kad ih zakolju....

Cemu ti je potrebno? Zelis da impresioniras nekoga sa svojim cetojka znanjem "rez po Kalabicu" ?
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Pet Feb 15, 2013 3:24 pm

Medjutim Ti sto su streljali su to radili po necijem naredjenju a taj neko NIJE BIO RATKO MLADIC..... On ta 4 dana nije bio ni u SREBRENICI vec je poslat na drugi zadatak....... KAD JE SVE ZAVRSENO ON JE OBAVESTEN a imas i kako je odreagovao.......

to mozes da pricas pajtosima u kafani....postoji komandna odgovornost u armiji, za razliku od oruzane bande, gde je nema Smile
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu