Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Klaudije, laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Strana 3 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 8:07 pm

A smatras da nema Srpskog zlocina nad civilnim stanovnistvom??????
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od Enna taj Čet Feb 14, 2013 8:08 pm

Ti sam sebe omalovažavaš otvarajući ovakvu temu Bole, gde se iz aviona vidi da želiš sve Hrvate isto tako da omalovažiš.

Jel' to šovinistički? Po meni jeste.

Omalovažio si i forumaša pod nickom paket, tipično šovinističkim ''ujo'' kad ponestane pravih argumenata, uvek to urade takvi slični tebi koji prave ''greškice'' poistovećujući čitav narod sa jednim ideološkim pokretom.
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 8:09 pm

Kazes, ne mislis na Hrvate kao narod??
Pa toga imamo na bilo koji narod kao narod...Ako si uopste skontao sta ti govorim..?
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Feb 14, 2013 8:10 pm

Enna ::Neću, no brinem mu za visinu holesterola, da se ne razboli od svega, evo već vidim i simptome ima, temperatura kad se pomenu ''Hrvati'' tj ustaše,tj ustašehrvati,znoj ga obliva ,traži tekstove po netu......

Enna, a ti se to brines za mene.... Pa Enna, opusti se ja volim Hrvate i jako mi je drago kad mi neko zastupa hrvatsko pitanje i to mene usreci....

A Ena ajde da pricamo o necem drugom o ovom nema mnogo svrhe.... Tema je o kojoj se ne salim a ti ocito ne poznajes mnogo temu.... Zato bolje da idemo na druge teme ako ti je do sale.......
Bole
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4620
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 14, 2013 8:10 pm

Korektno je uvažavati sagovornika bez obzira na neslaganje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Feb 14, 2013 8:11 pm

Marea ::Kazes, ne mislis na Hrvate kao narod??
Pa toga imamo na bilo koji narod kao narod...Ako si uopste skontao sta ti govorim..?

Ajde mi kazi za Srpski narod.....? Gde je on to pocinio zlocine pod okriljem Srpske Pravoslavne Crkve.........?
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 8:12 pm

, Joooj Bole...
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Feb 14, 2013 8:15 pm

Marea ::A smatras da nema Srpskog zlocina nad civilnim stanovnistvom??????

Ima, naravno ali su to zlocini pojedinca ili osveta ali organizovano pod okriljem SPC NEMA...... ( narem ja nisam cuo za to....).... I ako je mnogo ruzno da se porede brojke radi se o nekoliko hiljada naprama jedan.....

Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Čet Feb 14, 2013 8:16 pm

Bole ::
Enna, a ti se to brines za mene.... Pa Enna, opusti se ja volim Hrvate i jako mi je drago kad mi neko zastupa hrvatsko pitanje i to mene usreci....

A Ena ajde da pricamo o necem drugom o ovom nema mnogo svrhe.... Tema je o kojoj se ne salim a ti ocito ne poznajes mnogo temu.... Zato bolje da idemo na druge teme ako ti je do sale.......

O da voliš ti Hrvate, mada ti to nisu tražili, šta bi bilo da ih ne voliš? Iju ne želim ni misliti na to.

Jako grešiš kad misliš da zastupam nečije ''pitanje'' uvek iznosim svoje mišljenje pogotovo o ovim delikatnim temama mešanja čitave nacije sa nacionalističkim pokretima, poistovećivanja nekog naroda sa bilo kojom crkvom, a ovo što radiš ovde nazivam pravim imenom: Šovinizam.

Inače, da si ozbiljniji sagovornik, upustila bih se u ''raspravu'' sa tobom, ali ne volim da divanim sa onima koji malo puno prave ''greškice'' na ovakve teme.

Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Feb 14, 2013 8:17 pm

Marea :: , Joooj Bole...

Maro nemas odgovor i zasto jao....? Ovo je tema o tome (ako nisi primetila)....

Drugo je pitanje da li ti se tema svidja ali tim gore po tebe jer sta ces onda ovde....?
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 8:18 pm

Avramova, nije ovo nikakav atak ni na koga.

Ali smatram da su dobre ovakve rasprave. Prvenstveno iz tih razloga sto ljudi samo u jednom smjeru kontaju situacije.
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 8:22 pm

Ima, naravno ali su to zlocini pojedinca ili osveta ali organizovano pod okriljem SPC NEMA...... ( narem ja nisam cuo za to....).... I ako je mnogo ruzno da se porede brojke radi se o nekoliko hiljada naprama jedan.....

A ovo drugo nisu zlocini pojedinca???
I vidis, ne kontas da je jako ruzno, bilo sto a sto je ljudsko nazivati brojkama...
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 14, 2013 8:25 pm

@Marea

Nisam ni spominjala atak, a uvažavanje sagovornika je neophodno da bi diskusija trajala.

Svako suprotstavljanje nečijem stavu valja i potkrepiti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Feb 14, 2013 8:33 pm

Enna ::
O da voliš ti Hrvate, mada ti to nisu tražili, šta bi bilo da ih ne voliš? Iju ne želim ni misliti na to.

Jako grešiš kad misliš da zastupam nečije ''pitanje'' uvek iznosim svoje mišljenje pogotovo o ovim delikatnim temama mešanja čitave nacije sa nacionalističkim pokretima, poistovećivanja nekog naroda sa bilo kojom crkvom, a ovo što radiš ovde nazivam pravim imenom: Šovinizam.

Inače, da si ozbiljniji sagovornik, upustila bih se u ''raspravu'' sa tobom, ali ne volim da divanim sa onima koji malo puno prave ''greškice'' na ovakve teme.

Enna, pa ja nekog volim trazio on to ili ne.... ne znam da li tebi uvek traze da ih volis ali ja to radim bez obzira na tudje misljenje.....

Enna, jesi sigurna da je to tvoje misljenje.... Da li si se mozda zapitala da nisi bas razumela dobro .......? No nije ni bitno.....

Enna, vidim da si se upustila u raspravu sa mnom ali ne o temi.... Verujem da si u pravu i podrzavam te..... Nemoj sa mnom raspravljato na ovim temama......

Ali ti iznesi neke od cinjenica pa se ne obaziri na mene........
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Čet Feb 14, 2013 9:09 pm

@Bole,
u Enciklopedija Leksikografskog zavoda (7), Zagreb, 1964, str 491 pise sledece :
Istakli su se 1619. u bici kod mesta Zablati u Češkoj, 1623. preplivali su na konjima rijeku Neckar i upali u Heidelberg, sa Wallensteinom učestvovali u borbama za Mecklenburg, na otoku Rügenu i u opsadi Starlsunda, za opsade Magdeburga 1631 preplivali na konjima Labu i prvi prodrli u grad. Istakli su se u bitkama kod Breitenfelda i Lützena, a naročito kod Nordlingena, učestvovali u borbama pod Metzom, u prodorima u Burgundiju, Nizozemsku i Picardiju. 1636 prodiru do St. Denisa u blizini Pariza, a 1639 u Sasku. U Tridesetogodišnjem ratu učestvovao je 1642-3 i ban Nikola Zrinski sa 3000 konjanika, a 1646 i banska vojska pod banom Ivanom Draškovićem
Prema nekim verzijama su Hrvati ubili Gustava ii. Adolfa, ali vrlo verovatno nisu, jer ih nije bilo na odsečku fronta na kojem je pao švedski kralj. Hrvati su se posebno "proslavili" u klanju i pljački po Magdeburgu.
http://hrvatska-povijest.com/smf/aj-be-bak/plja269ka-magdeburga-dokumentarni-%28eng-%29/msg2262/?topicseen#msg2262

apsolutno si u pravu, ali u tom vremenu/veku nacin ratovanja placenickih armija je bio upravo takav. U isto to vreme srpski najamnici su se borili za svetlog sultana, po azijskim bojistima, protiv mongola, tu i tamo protiv madjara, na isti takav nacin.Nema veze ni sa katolicizmom, ni sa pravoslavljem
Nema losih naroda.Samo pojedinci mogu biti losi.
Svako cetnicko klanje je automatski opravdano "osvetom", i kao takvo se treba razumeti.Svi ostali kolju iz cistog sadizma.
Srebrenica se zapravo nije ni desila.Ratko Mladic nije ni imao nikakvu vlast tamo, nego su dosli strani placenici (CIA, MIA, DIA...) i odradili tamo neko ubijanje, da bi mogli okriviti Srbe, i oduzeti im Kosovo....
...Itd...
Da li je sada u redu? Prihvatljivo Smile
paket
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Feb 14, 2013 9:20 pm

Pre neku godinu sam cula ovu recenicu od coveka koji je inace Ceh - Hrvati se radjaju sa nekom genetskom greskom, odnosmo radjaju se sa mrznjom prema Srbima.
Ne mislim da je genetska greska, ali da ih uce mrznji od rodjenja, u velikom broju slucajeva je potpuno tacno. Neki od clanova moje porodice su ziveli u Hrvatskoj do ratova i grozna secanja i iskustva nose iz tog perioda. Al najjezivija prica koju sam cula je prica moje koleginice (pravoslavne drzavljanke R Slovenije, kako se izjasnjava) kojoj je otac Srbin a majka Hrvatica - kad je poceo rat, otac i majka su bili u selu u Lici i mesecima sestra i ona nisu znale ni da li su zivi. Rodjena sestra njene majke, koja takodje zivi u Ljubljani je dosla da poseti svoje sestricine i ovako im rekla - Prokleta vasa majka sto je se za Srbina udala i sad meni na vrat vas srbčiće natovarila!?!?

Nikad nisam cula da je ovako nesto i jedna SrBska tetka ikad izgovorila, a mozda i jeste, samo ja za to nisam cula.....
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 9:31 pm

Avramova ::@Marea

Nisam ni spominjala atak, a uvažavanje sagovornika je neophodno da bi diskusija trajala.

Naravno, i svaku temu treba s razlogom "otvoriti"...
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Čet Feb 14, 2013 9:32 pm

Pre neku godinu sam cula ovu recenicu od coveka koji je inace Ceh - Hrvati se radjaju sa nekom genetskom greskom, odnosmo radjaju se sa mrznjom prema Srbima

Za razliku , od, recimo Srba, koji strasno vole Hrvate... Smile
Ne vidim razlog za generalizaciju, i stavljanje celog naroda na zajednicki nazivnik.

paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Čet Feb 14, 2013 9:34 pm

Avramova ::@Marea

Ne vidim nikakvo uvazavanje sagovornika u ponasanju @Bole-ta. Vidim da si neutralna na njegovoj strani
paket
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 14, 2013 9:52 pm

@paket
Ukoliko smatrate da vas je nečiji post uvredio po bilo kom osnovu, slobodni ste ostaviti link na temi predviđenoj za to.

Budući da ne učestvujem u diskusiji, ne vidim na osnovu čega ste doneli zaključak o mojoj "neutralnoj pristrasnosti".

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Feb 14, 2013 9:53 pm

paket ::

Srebrenica se zapravo nije ni desila.Ratko Mladic nije ni imao nikakvu vlast tamo, nego su dosli strani placenici (CIA, MIA, DIA...) i odradili tamo neko ubijanje, da bi mogli okriviti Srbe, i oduzeti im Kosovo....
...Itd...

Srebrnica se svakako desila. Samo ne onako kako je vecina prihvatila i misli da je bilo. Kao sto su i "Markale" posluzile za bombardovanje R. SrBske i zalud je posle dokazano da Srbi sa tim nisu imali nikakve veze...

Zlo i prokletsvo je veliko na svakom narodu koji ne postuje i ne pamti grobove svojih mučenika a stalno place po tudjim grobljima.
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 14, 2013 10:00 pm

I ne place...da barem place..rodila bi se neka nada mozda...a ovako..nema sanse.
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 3:53 am

Marea ::

A ovo drugo nisu zlocini pojedinca???
I vidis, ne kontas da je jako ruzno, bilo sto a sto je ljudsko nazivati brojkama...

Maro samo pokazujes koliko nemas prestvavu i koliko si neuka ali te to ne opravdava da iznosis svoj stav i pokusas da izvuces paralele koje NE STOJE..........

Da, ovi Hrvatski zlocini su organizovani zlocini Jezuita preko Franciskanaca..... JA BAS O TOME I PRICAM....... NAJ CESCE PREDVODJENI LICNO SVETENSTVOM KOJE JE UCESTVOVALO U POKOLJIMA........

(Kazem HRVATSKI jer su to radili Hrvati pod okriljem Crkve.... Tada nisu bile Ustase.... Inace Tu ne mislim na sve Hrvate kao naciju nego one Vernike Hrvate....)

Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 4:08 am

paket ::@Bole,
u Enciklopedija Leksikografskog zavoda (7), Zagreb, 1964, str 491 pise sledece :
Istakli su se 1619. u bici kod mesta Zablati u Češkoj, 1623. preplivali su na konjima rijeku Neckar i upali u Heidelberg, sa Wallensteinom učestvovali u borbama za Mecklenburg, na otoku Rügenu i u opsadi Starlsunda, za opsade Magdeburga 1631 preplivali na konjima Labu i prvi prodrli u grad. Istakli su se u bitkama kod Breitenfelda i Lützena, a naročito kod Nordlingena, učestvovali u borbama pod Metzom, u prodorima u Burgundiju, Nizozemsku i Picardiju. 1636 prodiru do St. Denisa u blizini Pariza, a 1639 u Sasku. U Tridesetogodišnjem ratu učestvovao je 1642-3 i ban Nikola Zrinski sa 3000 konjanika, a 1646 i banska vojska pod banom Ivanom Draškovićem
Prema nekim verzijama su Hrvati ubili Gustava ii. Adolfa, ali vrlo verovatno nisu, jer ih nije bilo na odsečku fronta na kojem je pao švedski kralj. Hrvati su se posebno "proslavili" u klanju i pljački po Magdeburgu.
http://hrvatska-povijest.com/smf/aj-be-bak/plja269ka-magdeburga-dokumentarni-%28eng-%29/msg2262/?topicseen#msg2262

apsolutno si u pravu, ali u tom vremenu/veku nacin ratovanja placenickih armija je bio upravo takav. U isto to vreme srpski najamnici su se borili za svetlog sultana, po azijskim bojistima, protiv mongola, tu i tamo protiv madjara, na isti takav nacin.Nema veze ni sa katolicizmom, ni sa pravoslavljem
Nema losih naroda.Samo pojedinci mogu biti losi.
Svako cetnicko klanje je automatski opravdano "osvetom", i kao takvo se treba razumeti.Svi ostali kolju iz cistog sadizma.
...Itd...

To sto ti zamisljas da su tako ratovali je TVOJ PROBLEM.... DALEKO OD TOGA DA JE TAKO BILO..... Tako su ratovali samo tvoji..... Inace Kad bi malo bolje poznavao istoriju video bih koliko nemas realnu sliku o tome.....

A o ovim svezijim dogadjajima tek nemas predstavu....... Odnosno imas ove podatke koje citas ikoje zelis..... SAMO SAM CEKAO KO CE PRVI DA POMENE OVCARU, SREBRENICU ILI RACAK.....

I naravno niko do ti.... Mislio sam da ce MARa jer i ona zna samo ono sto cuje negde.....
Los si primer uzao... Nadji neki adekvatniji......
(sramota me da te ucim da Ratko Mladic nema veze sa Srebrenicom, to je jedan jako castan Srpski oficir......) Cudi me da ti tako ucen a navodis Srebrenicu kao primer SRPSKOG GENOCIDSA.....?
Ili ne znas sta znaci GENOCID ili nemas poima sta se tu desavalo.....
NIT JE GENOCID, NIT JE SRPSKI........ ( Razumem te donekle, treba naci paralelu pa makar i laznu...... I onako se to vrti po stampi pa imas delom pokrice......)

STO NENAVEDE OVCARU.....? Blize ti je.... Ili mozda RACAK.....?
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pet Feb 15, 2013 4:21 am

furija ::
paket ::

...Itd...

Srebrnica se svakako desila. Samo ne onako kako je vecina prihvatila i misli da je bilo. Kao sto su i "Markale" posluzile za bombardovanje R. SrBske i zalud je posle dokazano da Srbi sa tim nisu imali nikakve veze...

Zlo i prokletsvo je veliko na svakom narodu koji ne postuje i ne pamti grobove svojih mučenika a stalno place po tudjim grobljima.

Ma Furija, Srebrenica nema veze sa Srbima.... To je naruceno od preko a sproveli u delo placenici I pojedini dobrovoljci..... Nema veze ni sa Ratkom Mladicem jer ni on za to nije znao..... Na kraju su placali za svaki les po 1000 marak da se doveze i zakopa na odredjenim lokacijama.... Zato nikad nece ni identifikovati vise od par hiljada ljudi od kojih je vecina poginula u borbi i prilikom probijanja.... Postreljano je od 700 - 1,500 ljudi i to samo Muslimana muskaraca.....

NEMOJTE ZABORAVITI DA SU TI ISTI MUSLIMANI IZVRSILI ZLOCINE U KRAVICAMA NAD CIVILIMA I OKOLINI SREBRENICE..... OKO 3500 CIVILA SRBA JE PLATILO GLAVOM....

NE ZABORAVI DA SU U KRAVICAMA UBILI GOTOVO SVE STARE LJUDE..... Klali su let lampom palili, kasapili, odsecali glave vadili oci ( imate na YT i zabelezeno kamerom ko moze to da pogleda......) ONOM DEDI SU ODSEKLI GLAVU I VILAMA ZABILA ZA VRATA OD KUCE......
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu