Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Strana 19 od 19 Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od Istina ex Natasha taj Sre Mar 13, 2013 1:02 am

Tek prohodali, mali andjeli, a vec u ustaskom logoru Jasenovac cekali su smrt. Da imam sredstva, platila bih da ceo svet vidi ovo ponovo! Nezapamceno! Najtuznije! Sad
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3765
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uklesano iznad vrata katedrale u Magdeburgu: "Spasi nas Boze kuge, gladi i Hrvata"

Počalji od Bole taj Sre Mar 13, 2013 7:10 am

Memoari Enca Kataldija

Bivši italijanski oficir Enco Kataldi objavio je 1968. godine knjigu “Jugoslavija na vratima”, opisujući njemu poznate slučajeve ustaških zverstava, imena Branka Rađenovića bačenog živog, iako sa prerezanim grkljanom u jamu mrtvih; doktora Spave Lavruja iz Suvaje, kome je bila razbijena lobanja, dok je njegovoj ženi izvučen začetak iz utrobe i bačen prema tavanu; (imena) svih pobijenih u Koritu, Srbu, Suvaji. Čalljini, Stocu, Gabeli, Berkoviću, Tagovićima, Domanovićima, Gračacu, Gospiću, Topuskom, Vrgin mostu, Golubincima itd. nisu drugo do samo pojedini primeri toliko (strašnih pokolja i umorstava; oči povađene iz očnih duplja ili zapaljeni na plamenu sveće, isečeni nosevi i jezici, i sise, i nokti, kosti razlomljene, kastriranja (sečenje polnih organa), raščerečenje, mitraljeziranje u grupama na ivici jame, seksualna nasilja u prisustvu očeva ili muževa, ili braće ili sinova.

U Veljunu, srez Slunj, „ustaše“ uhvatiše srpskog sveštenika Branka Dobrosavljevića i narediše mu da iskopa jamu za svog sina studenta. Kad je to svršio, dovedoše mu dečka i počeše da ga tuku bičevima pred očima oca. Kad se izgubio, dovedoše ga ponovo, otsekoše mu ruku, oguliše mu kožu sa glave, povezaše ga da bi mu zadržali izliv krvi, izbatinaše ga i okončaše mu život sa udarom čekića u glavu. Otac je posle nateran da poje pravoslavno opelo nad sinom, koji se zvao Stefan: Stefan Dobrosavljević. Za vreme opela otac je tri puta padao u nesvest, ali je bičem bio nagnan da završi. Naposletku je i on ubijen jednim udarom čekića......

„Ustaše“ (ovo samo Italijani stavljaju uvek u navodnicima) vezaše Đorđa Bokića za jedno drvo. Bičevahu ga do krvi, odrezaše mu uši, nos, jezik i posle mu otesteriše bradu (podbradak). Pališe mu oči nekom svećom i kad videše da i pored svih tih muka žrtva ipak pokazuje znake života, rasporiše mu grudi nožem i opališe jedan metak iz pištolja u taj rez.“
Bole
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4620
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Sre Mar 13, 2013 7:29 am

Idejan ::

KOLUMNE
Dva lica iz sudnice

28.02.2013. | PIŠE: Gojko BERIĆ
Po izlasku iz zgrade Suda beogradski advokat Goran Minić, jedan od branitelja "Siminih četnika", rekao je okupljenim novinarima: "Ovo je bilo suđenje srpskim dobrovoljcima, poruka Srbima da više ne idu braniti srpstvo dobrovoljno." Za razliku od Minića, mladi Rom Zijo Ribić bio je toliko potresen da je samo uspio reći kako je sretan što je svojim svjedočenjem učinio nešto za svoj narod. Potom je ušao u autobus za Tuzlu. Bila su to dva lica iz iste sudnice, dva tako različita i međusobno udaljena svijeta

U proteklom ratu počinjeno je bezbroj teških zločina nad civilima, a jedan od najsurovijih počinili su pripadnici paravojne jedinice "Simini četnici" nad Romima koji su živjeli u okolini Zvornika.

Slučaj je nakon dvadeset godina okončan prošlog petka pred Specijalnim sudom u Beogradu, koji je grupi od sedmoro optuženih, među kojima je i jedna žena, izrekao kaznu zatvora od dvije do maksimalnih 20 godina. Prvooptuženi Simo Bogdanović, komandant ove zloglasne jedinice, navodno najokrutnije u ratu 90-ih, umro je tokom procesa. U nezamislivo surovom pohodu, na romska sela, polovinom jula 1992, Bogdanovićevi četnici, među kojima je bio i njegov maloljetni sin, činili su takva zvjerstva nad nemoćnim Romima da je jedan portal u izvještaju sa izricanja presude upozorio čitaoce da je opis zločina, preuzet iz optužnice, šokantan.

Predvođeni svojim komandantom, krvnici su najprije upali u selo Skočić, gdje su minirali džamiju, pretresali romske kuće tražeći novac i stvari od vrijednosti, a zatim tridesetak žena, djece i odraslih muškaraca sakupili u jednu kuću. Tukli su ih gole kundacima i drugim predmetima, a jednog Roma ubili. Potom su jednu Romkinju opasačem vezali za ogradu i grupno je silovali. Isto poniženje doživjele su i tri djevojčice od 13 do 15 godina. Nakon tog morbidnog rituala, Romi su prevezeni do jedne jame u naselju Hamzići, nad kojom je pogubljeno 27 članova porodica Aganović i Ribić. Među njima je bilo nekoliko trudnica i sedmoro djece od dvije do trinaest godina. Ubijani su kamama i vatrenim oružjem. Jedini koji je preživio masakr bio je osmogodišnji Zijo Ribić. Dječak je stao u red za likvidaciju, odakle je gledao kako četnici ponovo, kao i u Skočiću, siluju njegovu 13-godišnju sestru Zlatiju prije nego što će je strijeljati. Onda su izveli njegovu trudnu majku i brata, strijeljali ih i bacili u jamu. Zijo je tada počeo plakati, tražio je da vidi svoju majku. "Odmah ćeš je vidjeti", rekao je jedan četnik i grubo ga poveo do jame. Dječak je osjetio udarac nožem u vrat i čuo pucanj. Potom su ga bacili u jamu, među ostale pobijene.

Odrastao u sretnoj romskoj porodici punoj djece, Zijo je tog dana ostao bez ikoga svog. Neko vrijeme je mirovao među leševima, a zatim se preko mrtvih tijela popeo na rub jame i pobjegao u šumu. Nastavak priče o njegovoj sudbini, o nesposobnosti da mrzi i o zauvijek napuštenoj porodičnoj kući nije predmet ove kolumne. Krvnike svoje porodice sreo je ponovo nakon mnogo godina, kad je prvi put došao na ročište u Beograd. Bio je jedini Rom koji je prisustvovao izricanju presude. Od optuženih se nije čula ni riječ kajanja. Uostalom, šta se od okorjelih ubica može očekivati osim odsustva svake ljudskosti.

Od jednog advokata čovjek ipak očekuje nešto više. Po izlasku iz zgrade Suda beogradski advokat Goran Minić, jedan od branitelja "Siminih četnika", rekao je okupljenim novinarima: "Ovo je bilo suđenje srpskim dobrovoljcima, poruka Srbima da više ne idu braniti srpstvo dobrovoljno." Za razliku od Minića, mladi Rom Zijo Ribić bio je toliko potresen da je samo uspio reći kako je sretan što je svojim svjedočenjem učinio nešto za svoj narod. Potom je ušao u autobus za Tuzlu. Bila su to dva lica iz iste sudnice, dva tako različita i međusobno udaljena svijeta, dva ni po čemu uporediva čovjeka.

Otkud toliko bezosjećajnosti prema tragičnoj sudbini nesretnih Roma, koju je ispoljio pomenuti branitelj "Siminih četnika"? Sigurno nije pala s neba, niti je plod Platonovog ili Kantovog učenja o etici i moralu, nego je začeta u političkom kontekstu srbijanskog društva. O tom kontekstu rječito govori pomenuta Minićeva izjava, koja svjedoči da se on, htio-ne htio, i sam politički identifikuje sa idejom četničkog pokreta i ratnom ulogom ove zločinačke paravojske. Minić zna u kakvom političkom kontekstu Srbija živi i nije želio da iznevjeri one Srbe koji su od njega očekivali da po završetku suđenja kaže upravo ono što je rekao. A takvi čine barem polovinu stanovništva današnje Srbije. U njihovoj svijesti nema mjesta za pakao kroz koji su prošli zvornički Romi prije nego što ih je smrt izbavila.

"Oni koji su ubijali djecu i trudnice, silovali maloljetnice i pljačkali, Srbiji danas nisu potrebni na slobodi", prokomentarisao je presudu zamjenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić. Međutim, prije 20 godina taj ološ je itekako trebao Srbiji i Miloševićevom zločinačkom pohodu. Ubijao je u ime države. A kad država ubija, nalogodavac ostaje nepoznat. Tako je bilo i ovog puta.

Sta reci o ovakvom necemu... To svakog normalnog coveka ne moze ostaviti ravnodusnim.... Ovo moze samo umno poremecena osoba da uradi ali njoj nije mesto na ulici....

OVO SAMO POTVRDJUJE MOJU TEZU O PROSLOM RATU.....

Meni zasmeta ono sto pise onaj novinar u svoje ime koji je ocito zeleo da kroz ovaj zlocin OSUDI CEO SRPSKI NAROD...... PODSTREKAVANJE NA MRZNJU SA OVAKVIM KOMENTARIMA JE KRAJNJE ZLONAMERNA.....

Ovakvi ljudi su za svaku osudu i svaki covek bilo on SRBIN, HRVAT , MUSLIMAN bi ih osudio... Ko moze normalan da tako nesto podrzava ili opravdava bilo kojim ciljem...?

ALI KOMENTAR NOVINARA JE PO MENI JAKO SLICAN OVIM IZRODIMA..... NEKO TO RADI NOZEM A NEKO PEROM, SVAKO SPRAM SVOJIH MOGUCNOSTI......
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Mar 14, 2013 12:34 pm

Đeneral Mario Roata

Đeneral Mario Roata, komadant italijanske Druge armije, u knjizi “Borba na Balkanu i njene posledice” (izašla 1946. u Milanu) piše da kampanja „beše karakterizovana ubistvima desetina hiljada lica, podrazumevajući tu starce, žene i decu, dok su druge desetine hiljada individua u tobožnjim logorima interniraca pustili da uginu od iscrpljenja i muka… Italijanske trupe (Druga armija) nisu mogle da ravnodušno pomažu te ekscese, ako ni zbog čega drugog a ono zbog svojih krajnje humanih osećanja. I zato su smesta intervenisali tamo gde su se našli (jer su ispočetka okupirali bili samo jedan deo hrvatske teritorije iz svoje nadležnosti). A septembra 1941. godine, čim je vlada u Rimu odobrila predlog komande armije, pristupiše okupaciji označene teritorije i preuzeše svuda civilne vlasti. Armija je natj način spasla živote brojnog srpsko-pravoslavnog stanovništva (njene starešine su izračunale da ih je spašeno oko 600 hiljada.)“
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Čet Mar 14, 2013 1:05 pm

Novinar Gojko Beric je Srbin, dragi Boleslave.
Idejan
Super član
Super član

Broj poruka : 5936
Datum upisa : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pon Mar 18, 2013 7:22 am

Stigao im novi papa... Dobro mu nisu dali ime Alojzije...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Pet Mar 22, 2013 2:33 am

Haška rasprodaja

21.03.2013. | PIŠE: Boris DEŽULOVIĆ
Nekad skup i ekskluzivan dućan s doživotnim robijama za VIP-klijentelu pregazilo je vrijeme, i točno dvadeset godina nakon pompoznog otvaranja pretvorio se u jeftini kineski dućan što pred zatvaranje rasprodaje svu robu sa zaliha. A Theodor Meron, poput predsjednika nekog balkanskog općinskog suda iz devedesetih, svake večeri trči u američku ambasadu obavijestiti gazdu o prometu u dućanu. Samo još, eto, da završi lakrdija sa Šešeljem, pa da zbrzaju nekako Karadžića i Mladića, i glasoviti će Tribunal zatvoriti vrata

Zvao me nekidan u dva iza ponoći Kožo da ispriča vic. Ima on taj običaj, zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic.

Elem, ubio stari Bobi ženu Baricu, pa završio na sudu. "Kako to sad odjednom", živ se čudio gospodin sudac, "nakon gotovo četrdeset pet godina skladnog braka?!" "Znam, znam", stao se pravdati Bobi, "čista lijenost. Sve danas ću, sutra ću, i... jbg.."

Na stranu što je vic o lijenom Bobiju hladno mogao i u transkripte Međunarodnog suda za ratne zločine u Haagu: kako se iz njih, naime, dade iščitati, rat u bivšoj Jugoslaviji pripremali su baš svi, i pripremali su ga godinama i desetljećima. Slovenci su se za rat za otcjepljenje spremali od Ustava 1974, Bošnjaci su rat za islamsku državu u srcu Europe pripremali od Izetbegovićeve Islamske deklaracije 1970, Albanci su rat za drugu albansku državu pripremali još od Dana zastava 1968, Hrvati se za rat za nezavisnu državu Hrvatsku spremaju još od 1945, a Srbi u rat za Veliku Srbiju punih stotinu pedeset godina, od Garašaninova Načertanija. I onda devedeset prve iznenada eto, Srbin ubio Slovenca, pa Crnogorac Hrvata, pa Hrvat Srbina, pa Srbin Bošnjaka, Bošnjak Hrvata, Srbin Albanca, Hrvat Bošnjaka, Bošnjak Srbina, Albanac Makedonca... opće krvoproliće nastalo na četrdeset petu godišnjicu skladnog braka. "Znam, znam, čista lenjost, gospodine sudija", pravda se tako ovih dana Ratko Mladić, "sve danas ćemo, sutra ćemo..."
Idejan
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Čet Mar 28, 2013 4:37 am

Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Čet Mar 28, 2013 4:50 am

Nije bio samo jedan Jasenovac. Bilo ga je svuda gde je bilo Srba u Hrvatskoj pa i u nekim delovima Bosne od muslimanskih ustasa. Kada vidim samo ovo, ne volim sto sam se rodila. Nista strasnije se nije dogodilo u istoriji covecanstva. Sigurno Bog zna ZASTO!!!! Mi jos ne znamo, ali cemo ZNATI!

Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Čet Mar 28, 2013 11:47 pm

Spasi nas Bogo od nas
Idejan
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Pet Mar 29, 2013 12:28 am

Idejan ::Spasi nas Bogo od nas
To je jedino zašto bi ga morali moliti !
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1960
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Pet Mar 29, 2013 1:24 am

ili za atomsku bombu
Idejan
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Sub Apr 13, 2013 3:13 am

Idejan ::Novinar Gojko Beric je Srbin, dragi Boleslave.

Novinari su identicni kao i kurve, i njih za par stotki mozes kupiti da pisu sta god zelis.....

OVAJ NOVINAR JE OBICNA PLACENA STOKA koja da iole ima morala i mozda nebi tako pisao....
Za cega li je prodao obraz ako ga je u opste imao jer je on novinar....

Sljam i stoka......

Cast onim novinarima koji imaju morala bar malo.....
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Sub Apr 13, 2013 3:20 am

Idejan ::Spasi nas Bogo od nas

PA od neprijatelja se cuvas i sam....

Sve religije propovedaju mir, ljubav, prosperitet ali Katolicanstvo propagira da usput sve koji nisu vere Katolicke treba pobiti...
Ja to ne razumem, ko normalan moze opravdati ubistvo coveka religiskim razlozima..... I sad jos vise me cudi da dosta ljudi MUSLIMANSKE vere krene bas to da radi na poziv Katolika..... Pa njihova vera to ne podrzava ni jednim slovom.... To moze samo bolestan um da tumaci tako kuran i veru.....

Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sub Apr 13, 2013 3:44 pm

Nije problem u religiji.... nego je problem u crkvi u Hrvata... Jer ta crkva je napravila program o unišenju pravoslavnih hrišćana.. to nije delo NDH, nego delo crkve u Hrvata.... Crkveni službenici su pravili spiskove za Jasenovac, i direktno su učestvovali u tom projektu...... U isto vreme su imali simpatije prema islamu i Muslimanima......
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Apr 13, 2013 10:24 pm

Prema Muslimanima, zato što je Vatikan stvorio Islam, preko Muhamedove gospođe koja je bila Papin agent. Vatikan je nebrojeno puta koristio muslumanski svet, da se obračuna sa neposlušnima, a toga Muslimani nisu ni svesni.
Jezuitski sveštenici su odgovorni za te masakre, nikako hrvatski sveštenici. Jezuiti se ne izjašnjavaju po nacionalnosti.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8726
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pon Apr 15, 2013 7:28 pm

Sini_do Istinu zboris, i ja to pricam ali me napadose NEKE ZENE U CRNOM, kako mrzim Hrvate....
Ne mozes objasniti da posto su vekivima vrsili zlocin bas preko tih Hrvata i Muslimana, ja samo neverujem ni kad mi kazu dobar dan.....
I ne zelim njima zlo vec da povratim i osvetim ono sto moram......
NEMAM PRAVA DA PRASTAM U TUDJE IME, mogu samo da ne mrzim....
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Apr 15, 2013 9:32 pm

Ja ne mrzim nikog, tako ni Hrvate... Ali mi smeta kad se crkva ponaša kao neka sekta, pogotovo tradicionalna crkva..... Imao sam u komšiluku jednu baku, i slušao njenu priču.. ona je bila devojčica kad je počeo drugi svetski rat.... BiH je bila u sastavu NDH, a po zakonu NDH Srbi su određeni na uništenje... Mama joj je bila katolkinja a otac Srbin, došle su ustaše i odvele njenog oca i brata za Jasenovac.. Pošto je spisak za Jasenovac pravio župnik ( sveštenik ), njena mama je otišla da moli župnika da ih oslobodi.. on se izgalamio na nju i zapretio, ako još jednom dođe, da će i njih da pošalje za Jasenovac.... I tako je komšinica mrzila crkvu cio život, jer je ostala bez oca i brata...... To je tragično, da se crkva bavi takvim stvarima... A trend je i danas, tako svi skupovi gde se iskazuje mržnja prema Srbima, crkva vodi glavnu ulogu... Koncerti Tomsona organizuje crkva, i ne smeta joj što se peva - ubi Srbina -, i što mladi ljudi masovno nose ustaške simbole.... Tako.. čudna je ta crkva u Hrvata....... Ja ne mrzim crkvu, čak sam dao prilog za obnovu jedne katoličke crkve, dobio sam i zahvalnicu za to... Ali neke stvari ne mogu razumit nikako...... Question
sini_do
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Sre Apr 17, 2013 12:06 am

Sinido , lako bi ti razmeo sta treba ciniti da si osetio na svojoj kozi ljubav katolicke Crkve..... Tako da Razumevanje je lako i ne znam sta je tu nerazumljivo... HOCE DA NAS ISTREBE JER SMO ZA NJIH SMETNJA.....
PITANJE JE OCES MIRNO CEKATI DA DODJU PO TEBE ILI CES IH POTRAZITI DOK PRAVE SPISKOVE.....
Ne treba da mrzi niko nikoga ali se treba braniti a i osvetiti svoje naj milije.....

Istrebice oni i Muslimane samo da prvo iskoriste Muslimane protiv CRBA.....

MUSLIMANI BI MOGLI IZVUCI DOBRU POUKU IZ PROTEKLA DVA RATA....

Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Čet Apr 18, 2013 6:42 pm

@ Bole, sve ja to znam, svašta sam ja prošao... ali nerazumno mi je da se može biti u isto vreme i hrišćanin i satanista po aktivnostima... i to je na neki način fenomen i kontra diktorno..... Što se tiče muslimana, na zadnjem popisu u Hrvatskoj, oni su se svi pisali kao Bošnjaci, i oni nastupaju samo za svoje interese, i u zadnjem ratu su se borili samo za svoje interese, zato su i ušli u rat protiv Hrvata.....
sini_do
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Pon Apr 22, 2013 7:28 pm

Sa ovim se slazem da je katolicka CXrkva kontradiktorna.... Da je vise satanisticka nego hriscanska....

Bilo je casnih Hrvata ali je vecina bila uzdrzana ili podrzavala verske zlocine.....

tako da kad pricam ja se obracam vecini....
HRVATIMA je MRZNJA USADJENA I STALNO SE FILUJE......

Ne moram ih mrzeti ali im treba vratiti dugove..... Nije red da ostanemo duzni nekome.... Samo po zaslui i to cak nije ni moralni zlocin... ( kako kazu jevreji)
"Oko za oko , zub za zub" a onaj ko zeli da prasta neka im se i pridruzi....

Ne mislim da treba svim hrvatima se svetiti ali onima koji su to pocinili.... KAKO SU ONI POBILI NASE PORODICE TAKO IM TREBA ZATRETI SEME...... GENI SU CUDO I KAD RADIS NESTO MISLI O SVOJOJ PORODICI.....

Poceti od crkve i Franciskanskog reda.... Oni su prvi koji bi trebali upoznati kreativnos osvete.....
Bole
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Apr 27, 2013 10:13 am

Vukota ::Stigao im novi papa... Dobro mu nisu dali ime Alojzije...

Mozda bi bilo bolje da ga zovemo PAPAK!
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Apr 27, 2013 10:35 am

Bole ::Sinido
i osvetiti svoje naj milije...
..

Hriscani se ne svete! Nismo mi sudije nego Gospod.

Sve ce doci na svoje mesto. Sve sto covek 'poseje, to ce I poznjeti.' Ono sto su oni radili ne bi mogli ljudi sa normalnim mozgom, Bolesnici. Sam djavo se uselio u takve. Ako smo hriccani, onda SVE moramo oprostiti! Bog je rekao, moja je osveta ja cu vratiti.

Posle dve decenije proucavanja Svetog Pisma, saznala sam da za sve ima razlog. Saznacemo kad Isus ponovo dodje ZASTO!

Gospod je dopustio da se to sve izdesava. Mogao je spreciti, ali nije. Samo ON zna zasto nije. Njemu slava, hvala I cast. Mi, ljudi, malo znamo za sada. Samo nagadjamo.

Svima sam sve oprostila. I ustasama sto mi poubijase familiju I cetnicima sto mi predadose strica od 19 godina da ga streljaju Nemci u Banjickom logoru.

Ne mozemo vratiti zrtve u zivot ako preuzmemo ulogu Boga pa se sami svetimo. Postacemo ubice I gresnici.

Kada su Isusa razapeli, nije psovao nikog I nije trazio osvetu od Boga: "Rekao je, oprosti im Oce, ne znaju sta cine."

Jevreji su vikali, krv njegova na nas I na nasu decu. Bilo je to pre 2000 godina. Zar nisu izgubili svoju zemlju I bili rasuti po celom svetu? Setimo se mnogih konc logora I kako su prosli. Kazem, svako ce za svoja dela odgovarati.
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 19 Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu