Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Paint it, Black
Danas u 1:38 am od Davidova

» Sloboda ...
Danas u 1:13 am od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Danas u 1:08 am od Davidova

» Francuska muzika
Danas u 1:04 am od Davidova

» Jazz
Juče u 8:43 pm od Sky

» Jaja
Juče u 8:30 pm od Sky

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:03 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:06 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:41 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 5:57 pm od Brave Heart

» Sakralna arhitektura
Juče u 12:30 am od Davidova

» Vesti iz sveta umetnosti
Sub Jan 20, 2018 7:07 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Sub Jan 20, 2018 4:32 pm od Brave Heart

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Napad na Ljubav ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Napad na Ljubav ...

Počalji od Mesrine taj Ned Okt 21, 2012 11:18 pm

Zašto ljudi imaju potrebu, da "ruše" tuđe ljubavi?
Ne samo oni koji žele nekoga od dvoje za sebe, nego i oni koji od toga nemaju nikakve koristi.
Koja je svrha toga? Nikad mi nije jasno bilo, zašto ljudi pričaju , prenose , preuveličavaju neke stvari, a neretko i lažu , kako bi "uništili" nečiju Ljubav...
Nikad se nikome nisam mešao u vezu, ali nikada nisam ni bilo kome dozvoljavao da se meni meša, savetuje, pravi se pametan.
Mnogi kažu da ono što vredi , niko ne može uništiti. Ali da li je tako?
Da li stalno ponavljanje , laganje jednu od strana, može uništiti vezu dvoje ljudi?
Da li je prava Ljubav neuništiva, a ono što ne vredi , ima rok trajanja i treba da prestane,pa makar to bilo i uz " pomoć " trećih osoba?

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8748
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Napad na Ljubav ...

Počalji od slavena taj Ned Okt 21, 2012 11:37 pm

Pa ima jedna prosta ali istinita misao. Koja kaze - Da je vredelo jos bi trajalo!
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pon Okt 22, 2012 12:02 am

slavena ::Pa ima jedna prosta ali istinita misao. Koja kaze - Da je vredelo jos bi trajalo!

Ljubim te u čuperak " plavi" ...

____________________________________________________________________________________
Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Okt 22, 2012 12:16 am

Mesrine ::Zašto ljudi imaju potrebu, da "ruše" tuđe ljubavi?
Zato što su željni iste, a pre toga zato što su loši ljudi. Rušenjem tuđe ljubavi udovaljaju svojoj sujeti.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Okt 22, 2012 11:30 am

Mesrine ::
Da li je prava Ljubav neuništiva, a ono što ne vredi , ima rok trajanja i treba da prestane,pa makar to bilo i uz " pomoć " trećih osoba?

Prava ljubav jeste neunistiva, nema rok trajanja i nijedna treca osoba ni sa cim nece uspeti da je srusi. Ako je bila samo povrsna, onda ne treba ni 'treca' osoba. Raspada se.

Ja sam zivela u Srbiji, sada sam u Australiji. Ne znam kako je u drugim zemljama. Mozda cu preterati ako kazem, da medju nama ima toliko zlih monstruma da kada bi im se dala vlast, ne samo da bi unistavali ljubavi nego i zivote svih oko sebe. Srbija bi ostala pusta bez dobrih i postenih a monstrumi bi ostali dok se ne potamane medju sobom. Ne slazu se ni na Forumima, mrze se, prete jedni drugima /neki/. Ni u inostranstvu nemaju slogu medju sobom. Oni koji bi hteli na lep nacin da se druze sa svojima, ne mogu nego moraju da se pridruzuju strancima.

Pokusaji da se svim silama rasturi tudja veza nekima je veliko dusevno zadovoljstvo. Nema veceg nego videti tudju patnju i uzivati u tome.
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3765
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pon Okt 22, 2012 1:41 pm

Kakvo, bre, crno unistavanje ljubavi i veza Ljubav podrazumeva poštovanje, iskrenost i poverenje. Kad to postoji, treci može samo da jede g**na, a ako toga nema - pa nema ni ljubavi.
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Pon Okt 22, 2012 6:11 pm

ne znam koliko neko treci moze da ugrozi ljubav koja je zaista jaka... ljubav podrazumeva i slobodu i poverenje i toleranciju i brige i nebrige i prichu i iskrenost .. opasno dobar koktel za onoga ko ume da ga ispija..
problem je shto sve, pa i ljubav, tu mislim na ljubav u vezi ,(ne prema mami, tati ,babi , dedi, i pre svega deci ) ima svoj rok trajanja... menja oblike dok ne dodje do iscrpljenja i neminovnog kraja, ukoliko smo zaista iskreni... svaka chast onima koji zaista vole do kraja zivota... mada, mislim da je izuzetno malo takvih trajnih ljubavi.
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Koza taj Pon Okt 22, 2012 10:33 pm

I svi vi živite te vaše opisane fantazmagorije?
Koza
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 133
Datum upisa : 20.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Uto Okt 23, 2012 1:26 am

Ne zivimo, al' me nasmija, nego eto pisemo nesto pomalo.
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavena taj Čet Okt 25, 2012 9:07 pm

Marea ::Ne zivimo, al' me nasmija, nego eto pisemo nesto pomalo.

@ Koza..
Jest vala , mnogi od nas često se bave prošlošću ili budućnošću i onda kada to nema svrhe i kada poprima oblik prisilnih, a jalovih misli. Kao jelte o tome sta bi bilo - kad bi bilo! ( u ljubavi ) Kada preteramo sa ispraznim bavljenjem onim što je bilo, ili sa konstrukcijama budućnosti, mi onda zaista nešto propuštamo. A to je moć koju ima sadašnji trenutak.
Duhovni učitelji su u pravu - mi zaista živimo samo u sadašnjem trenutku, jer prošlost je samo sećanje, a budućnost je misao.
Sve što nam se dogodilo ili će nam se dogoditi, događa se sada i ovde.
slavena
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Okt 26, 2012 9:51 am

Tako je Slavena.
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Pet Okt 26, 2012 11:17 am

Bravo Slavena!

Samo još da se tako i ponašamo, ne mislimo o starim ljubavima i ne upoređujemo je sa sadašnjom, svaki sadašnji trenutak gradimo sadašnju ljubav, ugrađujemo u nju sebe, sve više i više bez straha od odbijanja i prevare, kalkulacije i merenja ko je kome više dao- voleti je lepše nego biti voljen.

Nema granica u ljubavi, sve joj je moguće, sve dozvoljeno, idemo napred.
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pet Okt 26, 2012 11:10 pm

slavena ::

@ Koza..
Jest vala , mnogi od nas često se bave prošlošću ili budućnošću i onda kada to nema svrhe i kada poprima oblik prisilnih, a jalovih misli. Kao jelte o tome sta bi bilo - kad bi bilo! ( u ljubavi ) Kada preteramo sa ispraznim bavljenjem onim što je bilo, ili sa konstrukcijama budućnosti, mi onda zaista nešto propuštamo. A to je moć koju ima sadašnji trenutak.
Duhovni učitelji su u pravu - mi zaista živimo samo u sadašnjem trenutku, jer prošlost je samo sećanje, a budućnost je misao.

Polako ,ali sigurno , počinješ da ličiš na mene...
Najviše mrzim da budem sa nekom , koju ja treba da " lečim " od neke prethodne "ljubavi"... Uglavnom se ne zadržavam ,nikako, sa takvim ženama... Da mene neko upoređuje sa nekim tamo " indijancem "? Ne pada mi na pamet , ja sam jedan, jedinstveni... affraid
Dolaze u obzir samo one koje su " samoizlečene " , jer im ja tu , nikako ,ne mogu pomoći , jer ne želim...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavena taj Pet Okt 26, 2012 11:14 pm

@ Koza..

Najviše mrzim da budem sa nekom , koju ja treba da " lečim " od neke prethodne "ljubavi"... Uglavnom se ne zadržavam ,nikako, sa takvim ženama... Da mene neko upoređuje sa nekim tamo " indijancem "? Ne pada mi na pamet , ja sam jedan, jedinstveni... affraid
Dolaze u obzir samo one koje su " samoizlečene " , jer im ja tu , nikako ,ne mogu pomoći , jer ne želim...

Jel sad trebam pustiti i brkove? :brka:

Nekako mi se provlaci misao , izbirac uvek nadje otirac... a mozda ipak gresim. Izvini.
slavena
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pet Okt 26, 2012 11:24 pm

@ Koza..

Jel sad trebam pustiti i brkove? :brka:

Nekako mi se provlaci misao , izbirac uvek nadje otirac... a mozda ipak gresim. Izvini.

A nekad i ne nađe ništa , ali to je već njegov problem... Ako želiš da budeš ja ,moraćeš i bradu da pustiš , ne samo brkove...
Nisam ja ovaj sa avatara , ja sam ovaj sa novog , koji će da bude tu par minuta...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sub Okt 27, 2012 1:37 pm

Mesrine ::Zašto ljudi imaju potrebu, da "ruše" tuđe ljubavi?
Ako je ljubav jaka,nemože je ništa srušiti...A ako stoji na staklenim nogama,onda je dovoljna jedna riječ sa strane i gotovo,ode sve u pitu...Takva ljubav ni ne treba da postoji,jer to nije ljubav,to je ništa...Ljudi koji pkušavaju da ruše tuđe ljubavi,nisu ljudi,to su prazne ljušture,isprdci...Međutim,takvi ljudi imaju svrhu postojanja,oni otkrivaju karakter čovjeka i iskušavaju moć ljubavi...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6622
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: