Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 4 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Brave Heart, laza, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Corax - slika današnjice
Danas u 5:17 pm od Brave Heart

» Misli velikih
Danas u 5:16 pm od Храст

» Potreban majstor amater za izradu plakara
Danas u 5:16 pm od Avramova

» Sreća
Danas u 4:56 pm od Храст

» Smešne gif fotografije/animacije
Danas u 4:31 pm od Храст

» Ilustracije
Danas u 1:21 pm od Poli

» Zanimljive skulpture
Danas u 1:20 pm od Poli

» Origami
Danas u 1:07 pm od Poli

» Kolaz
Danas u 1:05 pm od Poli

» Eksterijer
Danas u 1:01 pm od Poli

» Dvorišta, okućnice
Danas u 12:57 pm od Poli

» Fraktal art
Danas u 11:56 am od Poli

» Muzičke vesti s Balkana...
Juče u 9:07 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Gubitak poverenja

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gubitak poverenja

Počalji od Vukota taj Sub Mar 15, 2014 1:30 am

Sumnjaj u svakog i ne veruj nikom...  

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Mar 15, 2014 1:39 am

@furija

Poznanik mi je neko koga jedva znam, ono zdravo za zdravo. :)Kolega je neko sa kim radim, a drug...to mi zvuci isto kao i prijatelj. Smile
Mada u sustini to je to, i ti se ponasas isto kao i ja samo sto koristis drugaciju termnologiju. Ja sam koristio termine prva, druga, treca klasa...a ti poznanik, kolega, drugar....  Very Happy 

Opsti zakljucak je da kada me neko iznevjeri ne moze imati isti odnos sa mnom kao sto je imao do tada. To ne znaci nuzno da cu prekinuti svaki kontakt sa njim (mada je i ta opcija otvorena, u zavisnosti od ozbiljnosti situacije), ali nije vise to to. Smile

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Visnja taj Sub Mar 15, 2014 1:43 am

Kafa mi je poseban ritual, ne pijem sa svakim.

Visnja
Član
Član

Broj poruka : 345
Datum upisa : 02.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Visnja taj Sub Mar 15, 2014 1:45 am

Batista, ili si obrisao deo posta, ili je mene dobro zviznula temperatura, pa bulaznim da sam videla i deo o ispijanju kafe hehehe

Visnja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Mar 15, 2014 1:47 am

Visnja ::Batista, ili si obrisao deo posta, ili je mene dobro zviznula temperatura, pa bulaznim da sam videla i deo o ispijanju kafe hehehe

hahahahaa....  Very Happy Obrisan je dio posta, nekako mi je recenica bila goropadna i preglomazna pa sam odlucio da je skratim.  Very Happy 

____________________________________________________________________________________

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Visnja taj Sub Mar 15, 2014 1:51 am

Dobro je, znaci nisam prolupala   

Visnja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Mar 15, 2014 1:52 am

@Batista
Pa mozda ima slicnosti ali ima i razlika. Ima ljudi sa kojima sam radila pre 10 godina u raznim firmama i gradovima, sa kojima sam u kontaktu, vidjamo se, druzimo se. Ima ljudi sa kojima radim ali privatno pijem kafu vam posla, izlazim sa njima... Ima ljudi sa kojima delim neka ista interesovanja pa se srecemo i druzimo na tim mestima... Ali ih ne smatram prijateljima. Sa onima sto ih smatram istinskih prijateljima, ne druzim se tako cesto kao sa ovim ostalima (ti bi rekao sa ovima iz 2. i 3. kategorije   ) ali uvek za sve mogu da racunam na njih i oni na mene, i mogu da im verujem. Kazem - mnogo godina i situacija raznih je proverilo te odnose i ti koji su ostali, sumnjam da ce me ikad izdati, kao sto necu ni ja njih (po cenu bilo cega).

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sub Jun 14, 2014 2:14 pm

Moramo prvo utvrditi šta je vjera      a kada primjetite da se cena uvek promijeni nakon što platite.. pa makar to bio i tel. broj jer ne dozvole promjenu vlasnika..  ne možete tek tako imati povjerenje u institucije koje se kvare kao i ljudi.

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sub Jun 14, 2014 4:48 pm

Svakako da neko ko jednom izgubi moje poverenje jako tesko moze da ga vrati, posebno na level na kom je prethodno uzivao moje poverenje. Ali ne mogu reci ni da sam nesto preterano sumnjicava prema svima i svakom, kod mene svi ljudi imaju priliku da steknu moje poverenje. A da li ce ga prokockati to je vec njihov problem. Ne mogu zbog loseg iskustva "kaznjavati" svoje nove prijatelje i poznanike nekim neosnovanim nepoverenjem, kome bi uopste bilo prijatno takvo drustvo?
I u principu bih smatrala da sam ja "izgubila bitku", kad bih izgubila veru u ljude...

Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jun 14, 2014 5:02 pm

Da li je moguće povratiti izgubljeno poverenje ili će to postati samo privid? Moguć je neoprez ali ako nema priznanja, nema ni povratka poverenja i opet, ništa neće biti kao pre što znači da smo, uprkos obostranoj volji, izgubili nekoga zauvek, kao pouzdanog.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67330
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Jun 15, 2014 3:46 pm

Kada institucije lažu,to je pokazatelj napretka društvenog sistema.

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mrvica* taj Pon Jun 16, 2014 5:34 pm

Avramova ::Da li je moguće povratiti izgubljeno poverenje ili će to postati samo privid?
Za mene je to 'nemoguća misija'. Kada jednom utvrdim da je neko lažov, ili se distanciram ili mu zauvek okrenem leđa.

mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 329
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sre Jun 18, 2014 12:52 am

Nekima uspesno polazi za rukom da se pretvaraju kako nemaju pojma da ih neko laze    (a mora da znaju, nisu valjda bas toliko tupavi   ) To je laksi nacin da se zaobidje istina i ostavi privid da je sve u redu i kad nije    Ima i onih koji vole da glume velikomucenike i oprastaju, oprastaju.... U jedno sam sigurna - jedna izdaja ili prevara nikad ne ostaje na samo jednoj. Ponovice se kad-tad. Pa ko voli da gmize imace prilika za to ijhahhaaaaahhhhaaa   A ima pacenika koji glumataju face koliko ni zamisliti ne mozes   
Posteno prema sebi je preseci, odbolovati, sahraniti i potabati dobro iznad, sve ono sto je smrdljivo i sto ti truje zivot i misli   

furija
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sre Jun 18, 2014 1:02 am

u oba slučaja izvlače neku korist za sebe... svaka čast na želucu takvim ljudima, oduvek sam im se divila. i žalila ih u isto vreme.
pronađu neki ''viši cilj'' koji će opravdati sva govna koja su spremni da pojedu... ko smo mi da im kažemo da jedu govna? Smile

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Poli taj Sub Jun 21, 2014 11:19 am

Siroka i osetljiva tema.Od onih sam ljudi,koji daju poverenje,ali kad pukne puklo je zauvek.Oprostim ja,ali nikad vise nazad na pocetnu poziciju..vrlo cesto,zaobilazim komunikaciju sa tom osobom...ne odbijam,ali ako mogu izbegnem.  

Mislim....dakle nisam prisutna Question

Poli
Moderator
Moderator

Broj poruka : 11824
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Jun 21, 2014 7:55 pm

Sta je to poverenje? Po meni, vera u samog sebe da si ispravno procenio da ce se neko u datoj situaciji ponasati onako kako ti zelis i ocekujes od njega. A to nikako ne znaci i ne obavezuje drugu stranu da se tako i ponasa, sto je i najcesci slucaj. Ako su dve osobe kompatibilne u mislima i zeljama, slicne po karakteru, pribliznih vrednosnih sistema - sanse da se zeznes su manje. Ako nisu, jedini lek je zaboraviti da ta osoba postoji, inace ces se stalno iznova i iznova samopovredjivati jer ljudi su takvi kakvi su i nikakve nase zelje, htenja, preklinjanja, molbe, pretnje - nece to sustinski promeniti. Moguc je kratkotrajni blef i stanje mirovanja (koje po pravilu jako kratko traje) sve dok se taj neko drugi folira jer  u datom momentu "gusi" svoju prirodu, karakter, zelje... radi ostarenja nekog drugog cilja. To trenutno odricanje nikad nije rezultat ljubavi ili postovanja, uvek je plod odsustava istih i egoizma.  Cesto je slucaj da se nadju dve osobe gde je jedna sklona sadizmu i kratkim zatisjima jaca svoj ego uzivajuci dok smislja kako ce drugoj strani ponovo raskopati tek zaceljene rane i opet se izvuci i ostati u poziciji da sve to ponavlja iznova i iznova... A druga strana, sklona mazohizmu, stalno zivi u orgazmickom iscekivanju nove povrede, novog oziljka, novog ponizenja... I tako to funkcionise. A onda pricamo o velicini oprastanja, o vracanju poverenja, o lazima, izdajama.... Sve je to samo drugo ime za ispoljavanje i lecenje najskrivenijih "crnih rupa uma". Normalana osoba zna i ume da prizna sebi da se zeznula u svojim "proracunima" odnosno da druga osoba nije ono sto je ona mislila i ocekivala i da fura dalje.... Oni sto se kite velicinom srca koje oprasta, u sustini su slabici koji ne smeju da priznaju da su napravili pogresan izvor, da su verovali u nesto sto ne postoji, da je greska samo njihova, jer taj neko drugi je onakav kakav je a ne onakav kakva oni zele da je. Oni koji cvile, mole i preklinju za oprostaj, uvek imaju neku korist u pozadini koju zele izvuci, i cim je se domognu - nastavice da zive u skladu sa svojim karakterom (u sta spada i ovo zaklinjanje, preklinjanje, pravdanje i ponovno vracanje na pocetak pa opet u krug)  

furija
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Sub Jun 21, 2014 8:54 pm

furija ::Sta je to poverenje? Po meni, vera u samog sebe da si ispravno procenio...
Mnogo tema,od ega preko kompromisa,mazohizma..Može li se funkcionisati drugačije od programiranog,učenog i naučenog?može ali ima svoju cenu...

Thabit
Član
Član

Broj poruka : 2476
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mojra taj Sub Jun 21, 2014 10:11 pm

Ju affraid sto toliko.komplikovati kad je stvar prosta i jednostavna.
Kada se iz bilo kojeg razloga izgubi poverenje,bez obzira na oprost ,crv sumnje uvek ostaje..kao podsetnik
Neciji imaju cak i repove

Mojra
Član
Član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Jun 21, 2014 11:07 pm

Neciji imaju cak i repove . ::
a ponekad i rogove   

furija
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jun 28, 2014 9:58 am

Poli ::Siroka i osetljiva tema.Od onih sam ljudi,koji daju poverenje,ali kad pukne puklo je zauvek.Oprostim ja,ali nikad vise nazad na pocetnu poziciju..vrlo cesto,zaobilazim komunikaciju sa tom osobom...ne odbijam,ali ako mogu izbegnem.  

Dopada mi se tvoj stav, isto mislim s tim što ne zaobilazim komunikaciju jer bi me dodatno opterećivala ali odbijam bilo kakav dogovor osim ako nismo vezane poslom i naravno oprez.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Pet Jul 11, 2014 12:26 pm

furija ::
a ponekad i rogove   

a najbolji su oni sho imaju po nekoliko pari istih

naOpaka
Član
Član

Broj poruka : 2895
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miškica taj Sre Jul 23, 2014 11:20 am

naOpaka ::
furija ::
a ponekad i rogove   

a najbolji su oni sho imaju po nekoliko pari istih

E ova ti je ko Njegoševa!  

Miškica
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sre Jul 23, 2014 12:09 pm

Povjerenje je kao reputacija, gradi se godinama a sjebe u sekundi.   

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jul 28, 2014 1:37 pm

Poverenje koje se gubi u sekundi i nije bilo poverenje već zabluda da ono postoji.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miškica taj Pon Jul 28, 2014 2:47 pm

Avramova ::Poverenje koje se gubi u sekundi i nije bilo poverenje već zabluda da ono postoji.

A kako se to poverenje gubi danima, mesecima i godinama?    Nekoga izdas, prevaris, povredi u relativno kratkom periodu. Ne mozes to da radis godinama pa da on postepeno "gubi poverenje" (osim ako je ćorav ili budala)   

Miškica
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:33 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh