Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 62 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 60 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 7:34 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 7:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 4:33 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Drugarice, prokletnice, šta učini ti?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Drugarice, prokletnice, šta učini ti?

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Sep 03, 2012 10:33 pm

Moja tuga ne bi to trebala da bude, vise je to zalost i sok kome se nikada nisam nadala. Dogodilo se pre dve nedelje. Naime, moja drugarica iz detinjstva, sa kojom sam postala toliko bliska da smo pocele da se zovemo sestrama, odjednom je prestala da me poznaje. Razlog je bio sto me nagovorila da primim u stan jednu mladu zenu koja je otisla od muza i dvoje dece. Njeni razlozi su u suprotnostima od onog sto su muz, deca /7 i 9 g./ i svekrva rekli. Ona je bila vise nego 'slatkoreciva', usluzna i ponizna prema meni sve dok nisam, posle mesec i po dana rekla da ne mogu vise da je izdrzavam i da treba da mi nesto plati. Dolazila su i deca. I njih sam pomagala. Ta zena radi u supermarketu .'Maxy' i kaze da ima platu 21 000 din., sto sam proverila da nije istina. Kazala da najskuplji advokat u gradu za nju radi besplatno. Onda je njen otac dosao iz Priboja i rekao da ce uciniti sve da uzmu decu i da ce ih tuci jer su na strani oca i bake. Takodje, ista je krila da ce se odseliti u Priboj cim dobije decu u neko selo. To je bila tajna koju je krila od drugih. Deca su bila nesrecna i jako uplasena. Nije mi se svideo postupak te podmukle zene i odlucila sam da kazem njenom muzu za plan koji se sprema. Posla sam od toga sta ako su to moja deca. Ako sam ja njihova baka koja ih je pazila, hranila i oblacila od kada su se rodili i da ih neizmerno volim. Da odu, pored svoje volje negde u neku nedodjiju samo iz osvete supruge koja je nezadovoljna sto muz nece da napusti svoju veliku kucu i zivi kao podstanar. I naravno, otkazala sam joj stan jer je pricala da sam joj poklonila da bi i na taj nacin uverila Sud da je stambeno obezbedjena. Imalo je tu jos nekih razloga, ali nebitno, mislim da je ovo dovoljno. Pozvala sam je, kada sam se vratila u Melburn i pitala za koliko dana moze da napusti moj stan. Rekla je za 7 dana. Nisam trazila nikakav novac jer je stalno govorila da nema. Kada sam to rekla mojoj najboljoj prijateljici, ona je bila ogorcena na mene. Ta zena se njoj isto jako ulizivala i pomagala na poljoprivredi i to je mojoj prijateljici bilo VEOMA znacajno. Jos kada sam rekla da cu prodati stan, situacija se jos vise pogorsala. Uskoro je ta zena izasla iz mog stana a moja prijateljica je pocela na telefon histericno da vice kako smo nehumani sto smo je 'isterali' da se sada i o njoj prica lose kao da je ucestvovala u tome po celom gradicu, kako je muz maltretira zbog cega joj je to trebalo itd. itd. Posle 30 godina, rekla je zaboravite broj mog telefona. Devojka, koja radi sa njom, takodje se uplela u ovu situacju i uzela stranu moje prijateljice /koja joj je sef jer je vlasnik knjigovodstvene agencije/ jos je vise uticala da se razbesni njena sefica, tj. moja 'sestra', tako da sam dobila dva strahovito uvredljiva pisma koja su me 'raznela' zbog svog sadrzaja. Jos sam ispala i sektasica i ko zna sta sve jos. Umesto da na ovo reagujem na miran nacin i da zaboravim, ja sam upala u zalost i bojim se da cu biti jako bolesna. Svaki dan mi sve tezi. Pokusavam da pisem, ona me blokirala. Pokusavam da zovem, ne javlja se...Rekla je da zaboravim broj njenog telefona i da je moje ime zauvek izbrisala. Pa zasto mi je ovako tesko? Mozda je ta stanarka bila samo povod a uzrok je nesto drugo. Sta da radim da ne bolujem zbog nekog kome, ocigledno, nije stalo do mene i ko je srecan i miran. Ovo znaci i prekid sa rodnim krajem jer me stanarka ocrnila kod onih koji su nas posecvali, ja sam je upoznala sa meni dragim osobama. Sada tamo nemam nikog. Kako se oprostiti od svega i ostati ziv i normalan?

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Drugarice, prokletnice, šta učini ti?

Počalji od Idejan taj Ned Sep 16, 2012 7:33 pm

muka ziva

Idejan
Član
Član

Broj poruka : 5563
Datum upisa : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sre Sep 19, 2012 3:47 pm

Ne razumijem ovu pricu. Zar u tvom rodnom kraju, jedna stanarka moze da te ocrni.? Zar su svi moguci povjerovali bas njoj? Zar nemas vec neko ime u svom kraju?
Ovo te sve pitam, zato sto polazim od sebe, mislim da moze i milion prica da kruze, ako su neistinite nikako ne bi mogle da me ocrne.

Marea
Član
Član

Broj poruka : 12493
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 04, 2012 1:01 am

@Marea

Ako kruži samo neistina, u očima drugih ona postaje istina ukoliko ne dokažeš suprotno. Isto tako, ne mislim da je nužno svakome ponuditi istinu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Ned Nov 04, 2012 1:29 am

Brate, ko je ovde na čijim lekovima?

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 04, 2012 1:35 am

Šta sam ja loše rekla?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Ned Nov 04, 2012 1:35 pm

Natasha ::
sve sam dobro prostudirao,5 puta pročitao ja....Interesantna priča...Samo mi nije jasno zbog čega se ti nerviraš...Ne sjekiraj se zbog ovakvih glupoisti...Život je suviše kratak da bi ga trošili na ovakve gluposti..Ako oće da se javi,dobro jest,ako neće,veliki joj srećni put...Neka misli što god oće,zabolje te dupe...

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Ned Nov 04, 2012 9:47 pm

Natasha :: Ovo znaci i prekid sa rodnim krajem jer me stanarka ocrnila kod onih koji su nas posecvali, ja sam je upoznala sa meni dragim osobama. Sada tamo nemam nikog. Kako se oprostiti od svega i ostati ziv i normalan?
Ne znači...Dragi ljudi koji više vjeruju tamo nekoj podstanarki nego tebi,u životu ti ne trebaju....Zaboravi na njih...Jednostavno nastaviš normalan život kao da se ništa nije desilo..Onaj ko te poznaje dobro,vjerovaće ti...Onaj ko ti ne vjeruje nije te dostojan,taj će ti prvom prilikom zabosti nož u leđa,ma koliko ti mislila da je iskren...Život je takav,ne bira ni mjesto ni vreijeme,zato ni ti ne biraj,budi izabrana od pravih prijatelja...

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Nov 05, 2012 6:29 am

Tako je. Imam prijatelje, familiju, koja mi veruje i koja me ceni. Juce su me posetila deca od bivse stanarke /7 i 9 godina/. Dosli su sa babom i ocem. Njihove zagrljaje i iskrenu ljubav, koja im je sijala iz okica, ponecu kao najlepsu uspomenu sa sobom u Australiju.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Nov 30, 2012 1:17 pm

Avramova ::@Marea

Ako kruži samo neistina, u očima drugih ona postaje istina ukoliko ne dokažeš suprotno. Isto tako, ne mislim da je nužno svakome ponuditi istinu.

Upravo o tome govorim, jedino sto se ne slazem u dokazivanju suprotnog, jer istina se ne nudi i ne dokazuje u jednom danu. Ona jednostavno postoji, ti si to sto jesi, a ne to sto te drugi vide.

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Sub Dec 01, 2012 12:31 am

Nista ljudima nema vise veze ni sa cim, ni sta je istina ni sta laz.

Idejan
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Dec 01, 2012 12:36 am

Marea ::
Avramova ::@Marea

Upravo o tome govorim, jedino sto se ne slazem u dokazivanju suprotnog, jer istina se ne nudi i ne dokazuje u jednom danu. Ona jednostavno postoji, ti si to sto jesi, a ne to sto te drugi vide.

Nisam ni govorila o dokazivanju u jednom danu, dok drugi deo je opšti - "ti si to što jesi....". Međutim, nekada se istina mora što pre dokazati. Nismo na temi "imati svoje ja".

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sub Dec 01, 2012 12:41 am

Imati svoje Ja jeste povezano sa svim temama.
Kad kazem u jednom danu, vezem se za Natashinu pricu, u kojoj jedna djevojka, zena, nebitno, "rusi" misljenje o njoj???
Koje nije stvoreno za jedan dan.

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 01, 2012 12:44 am

Iskreno....ja bih tuzila tu stanarku..a ti si Natasa mnogo naivna.....I reci cu ti nesto...Prijatelj koji nas je ostavio zbog jedne greske,samo je gresku i cekao.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Dec 01, 2012 12:44 am

Ok, vratiću se posle na temu. Naravno da je "ja" najvažnije jer to smo mi i u istini i u laži.

Iskra ::.Prijatelj koji nas je ostavio zbog jedne greske,samo je gresku i cekao.

Jasno kao dan.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sub Dec 01, 2012 12:48 am

Ponekad i "ostavljeni" je gresku namjerno trazio.

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 01, 2012 12:50 am

U ovom slucaju to definitivno nije to

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Sub Dec 01, 2012 12:54 am

Nije mi jasna ova prica, vec sam to rekla sa prvim postom gore. Nikako mi nije jasno, ali ne mora meni sve bas da bude jasno.

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 01, 2012 12:57 am

Zasto tvoja prijateljica nije nju primila u stan,nego je tebi "uvalila"?
Jel Natasa online uopste?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Dec 01, 2012 1:16 am

@Iskra

Smile Simpatično. Nije online.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 01, 2012 1:20 am

Pa da prvo mi to pade na pamet...Drugo sta Natasa ispada Crveni krst....

Avi:Sta predstavlja tvoj avat? Smile

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Dec 01, 2012 9:13 am

Idejan ::Nista ljudima nema vise veze ni sa cim, ni sta je istina ni sta laz.
''

Kako kome, Ibrahimbeze, kako kome. Necemo omladini objasnjavati da je zivot bas jedna iskra.Kao sto nasa draga clanica dade ovde sebi ime. Ozbiljno resavam da i ja pisem knjigu o svom zivotu i mnogima koje sam upoznala. Iz razloga da dobrota MNOGO kosta. Ne samo novca nego i previse bola.

Ova prica je dozivela svoj epilog, jer sam, po drugi put, isla u zavicaj. Ne znam ima li onih koji bi zeleli da je cuju.

Ove godine, 'klupko se odmotalo'. Sve zverke su pokazale svoje tragove'.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Idejan taj Sub Dec 01, 2012 1:22 pm

da Nato, cudne neke zvijeri

Idejan
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Dec 01, 2012 1:53 pm

Idejan ::da Nato, cudne neke zvijeri

Beze, 'zverke' su svuda, ne samo medju nama, zar ne? Ima ih i medju vama. :afro:

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Dec 01, 2012 7:18 pm

Iskra ::Iskreno....ja bih tuzila tu stanarku..a ti si Natasa mnogo naivna.....I reci cu ti nesto...Prijatelj koji nas je ostavio zbog jedne greske,samo je gresku i cekao.

'Prijateljica' o kojoj pisem dokazala je da to nikada nije ni bila. Moj odlazak, po drugi put u rodni kraj i razgovori sa osobama koji su doticnu znali duze nego ja /sa njom je 'prijateljstvo' pocelo pred moj odlazak za Australiju/ rekli su mi da je ona osoba od interesa i nista vise.

Dakle, pre odlaska za Australiju bile samo poznanice sa posla. Ona je radila u drugom sektoru. Vidjali smo se povremeno po kancelarijama. Ona je imala probleme sa muzem a ja sam zalila za mojim koji je umro. Posto sam upoznala osobu koju sam zavolela iz Melburna, pricale smo o tome. Ona se ponudila da razgovarala sa drugaricom koja je zivela u Hobartu. Zvala je na telefon posle radnog vremena da cuje uslove zivota u Australiji, naravno, na racun Firme. Malo po malo, tako smo se nas dve 'zblizile', Ja nju zavolela zbog 'razumevanja' i lepih reci. Kao udovica sa nedoraslom decom, bez brace i sestara, bez razumevanja od roditelja, bila mi je potrebna lepa rec i malo ljubavi mnogo vise od svega na svetu. Imala sam depresiju i napade panike a tome niko nije pridavao paznju. Sve je to pocelo sa smrcu mog voljenog muza. Osecala sam se sama na svetu. U strahu kako cu podici i skolovati decu u Srbiji koja je bila pred kolapsom. Draga 'prijateljica' je meni pomogla da odem iako su moji roditelji ucinili sve da ne odem. Bila sam joj vise nego zahvalna zbog pomoci. Ostavila porod. penziju za pok. muza koju je moja cerka zbog genetske bolesti dobila. Ukratko, volela sam je svim srcem. Uvek smo se cule na telefon. Uvek je imala veliku mentalnu snagu da nadje najjace reci da me izvuce iz krize kada sam se osecala lose a to se dogadjalo veoma cesto. U Srbiji je ostao moj veliki stan i kuca koju smo ja i muz gradili zajedno. Prosle godine, pomogla mi je. Pronasla advokaticu, svoju prijateljicu, pa smo tu kucu prodali po smesno maloj ceni jer nama vise nije trebala. Sve je bilo u redu i dalje. Dolazila sam u Srbiju 7 puta. Ove godine, 2 puta. Uvek su me njena deca i ona cekali na aerodromu u Beogradu. Zadrzavali nekoliko dana u Beogradu. Vodili na mesta koja najvise volim..."Prijateljica' je spremala moju omiljenu hranu...Ukratko, prozvala me SESTROM! Medjutim, proslog leta, kada sam joj rekla da zelim da prodam stan, rekla je, ne mozes. Nisi platila porez na prenos nekretnina. Za to treba 750 EURA. Iznenadilo me sto mi to 2011. nije rekla kada sam prodala jedan stan i kupila drugi. Zasto je to precutala? Postala je drugacija i pocela da me izbegava. Nema vremena. Ne da joj muz da se zadrzava u gradu /zivi na selu/, boli je noga, zauzeta je u svojoj Ageniciji, otisla na poslovni put itd. Opet nisam nista sumnjala. Tada je dovela stanarku i ubedila me da je primim. Da ona njoj daje 50 EURO mesecno za moj dvosobni, da kazem, luksuzni stan sa svim stvarima. Ona ce taj novac skupljati i zajedno sa porodicnom penzijom /moje cerke/, skupljati polako novac za porez. Ostalo sam sve napisala u prvom postu.

Kada su se moja deca pobunila i rekla da nisam normalna sto sam dala stan za 50 EURA i penziju. Da ce stanarka sada imati obavezu da pomaze mojoj 'prijateljici' na ogromnom imanju u dva sela i dve velike kuce, zvala sam je i rekla da se meni to nista ne isplati i da zelim da stanarka izadje. Ko ce posle ponovo placati renovaciju kada se za godinu dana ista iseli sa dvoje male dece. Onda je zvala moja cerka i rekla da porod. penziju vrati i stavi na nas account a stanaka da sebi nadje drugi 'jevtiniji' smestaj', da stan zelim da prodam, ispala je guzva. Tada me nazvala fasistom, ustasom, cetnikom i partizanom....Rekla da je vise ne zovemo i da zaboravimo broj njenog telefona. Da se sama snadjem kako da platim porez na nekretnine itd.

Odlucila sam ponovo da idem u Srbiju. Uzela kredit za av. kartu. Vise me niko od njih nije cekao na aerodromu. Platila sam taksi iz Beograda za Pozegu. Ponela sve sto sam imala nakita koje smo deca i ja dobili od bliske rodbine i sto sam nekada bila u mogucnosti da kupim. Ponela sam i vencani i verenicki prsten! u nadi da cu imati dovoljno da platim porez. Srecom, tacno toliko mi je zlatar isplatio tako da sam izbegla kamatu.

"Prijateljica' sa mnom nije govorila. I dalje sam htela da bude sve kao pre. Cak sam je molila za oprostaj i trazila da mi kaze zasto je tako postupila. Odbacila me kao poslednju krpu....

Tada me pozvala komsinica preko puta. I ona je radila u istoj firmi sa doticnom i od nje sam cula ISTINU. Da imenovana nikada nikom nije nista pomagala bez interesa. Da se njen brat obesio jer je htela svo imanje i od njega. Da se bavi raznim malverzacijama. Otkud joj za kratko vreme dva stana u Beogradu? Da je godinama kruzila prica po firmi da ce uzeti moj stan da bi ga koristila za starost sebi i muzu...

Rekla mi je ta ista zena, izdigni se iznad svega. Taj 'Dziber' nije vredan tebe.

Naravno, za sve je najbolje kriviti sebe jer se samo tako osecam bolje.

Poslednji izmenio Natasha dana Pon Dec 03, 2012 12:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:04 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu