Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 32 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 2 Provajderi

laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Seljačka politika...
Juče u 10:31 pm od laza

» Dvorci i tvrđave
Juče u 7:53 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 7:45 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:29 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:04 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:02 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 5:44 pm od Brave Heart

» Josip Broz Tito
Juče u 5:41 pm od laza

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:17 pm od Brave Heart

» Misli velikih
Juče u 5:16 pm od Храст

» Potreban majstor amater za izradu plakara
Juče u 5:16 pm od Avramova

» Sreća
Juče u 4:56 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Srbija u Evropskoj uniji - za ili protiv

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Srbija u Evropskoj uniji - za ili protiv

Počalji od Jurivaka taj Sub Okt 08, 2011 12:38 pm

Kada je u pitanju EU i njena strategija proširenja na Zapadni Balkan, ne treba sve gledati kroz ekonomske interese Unije. Ekonomski interesi jesu najvažniji, ali nisu puno nevažniji i drugi interesi - geostrateški i politički. Kada je svojevremeno Grčka primljena u članstvo EU, nije to urađeno radi ekonomskih interesa, nego upravo radi geostrateških, pa i plitičkih. Izolovati Zapadni Balkan od EU, znači prepustiti ga Ruskom uticaju, a to je ono što u političkom smislu nikako ne odgovara ni užem dijelu Evrope niti SAD.

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1705
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Okt 08, 2011 12:44 pm

Ma netreba mi da gledamo tudje interese već svoje, idu izbori pa tek posle izbora možemo pričati o ulasku ili ne, dotle oprez za koga glasati...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 08, 2011 1:02 pm

Jurivaka :: a to je ono što u političkom smislu nikako ne odgovara ni užem dijelu Evrope niti SAD.
Već neko vreme je prilično očito da interesi SAD i "užeg dela Evrope", pod kojim podrazumevaš, pretpostavljam- Nemačku, Francusku i Englesku- nisu baš identični. SAD već decenijama dominira svetom, i ne deli tu moć ni sa kim, pa ni sa svojim "saveznicima" iz NATO u Evropi; bar tebi ne treba na to da skrećem pažnju, znam da znaš. EU je u krizi koju su izazvali i pokrenuli u SAD, osmišljena je tamo, i preneta sistemski u EU, uveliko zavisnu od američkog "velikog brata". Svaki pokušaj EU da se otrgne od tog uticaja budno se prati i brzo se reaguje na to; mora se priznati, drže ih u "šahu" vrlo vešto, već veoma dugo.
U Evropi raste svest da se od toga moraju osloboditi, ali- aktuelni režimi nemaju za to hrabrosti, čini mi se. EU je konfederacija, i tu neke homogenosti nikad nema, a pojedinačno niko ne sme da pokuša, jer svi znaju da će oni manji i slabi podržati moćnijeg- to je oduvek logika ponašanja na zapadnoj hemisferi. Nemačka uviđa da bi joj bilo mnogo isplativije da se istorijski izmiri sa Rusijom, iz čisto praktičnih razloga, ali, ne sme; za njih je sada najveća nada da će se EU raspasti, ali- ne njihovom krivicom. Jer, Nemci ne smeju sbi da priušte ni jednu krivicu- i suviše su brljali kroz istoriju, i opravdano strahuju da bi sledeći put bili drakonski kažnjeni...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Okt 08, 2011 1:13 pm

U poslednje vreme gledam HRT-ovce i način na koji se sve više "češu" po glave svesni činjenice da nespremni ulaze u EU i da im to gotovo ništa neće pomoći u rešavanju negomilanih problema.

Čemu se mi nadamo sa tri puta manjim dohotkom po glavici od njih bar meni još nije najjasnije.

Al žaba vidila vola pa mora...

Poslednji izmenio Fi Pi dana Sub Okt 08, 2011 1:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sub Okt 08, 2011 1:24 pm

Jebi ga, ovde se prosto radi o zameni teza. Sa jedne strane - Srbija definitivno treba da uđe u EU, zato što je EU skup dobro uređenih državnih i društvenih sistema, gde ljudi imaju mogućnost da se ostvare u svakom pogledu, a sa druge strane - udružuju se, i saveze sklapaju, samo srodni i / ili ravnopravni entiteti. Pa, od obdaništa znate kako se ulazi u "ekipu". Mislim, nije to Maro daj... Ej, 'oć' i ja da se igram sa vama. Jednostavno - ne ide to tako.
Ali, šta meni najviše smeta? To što nas ________ ( ovde ostaviti svoj, ili jedan od ponuđenih prideva: autistične, potplaćene, drage, nesposobne, izdajničke, pametne... ) vođe ubeđuju u idiotski plan nametanja nekome. Mis'im, š'a? Mi rasli u saksiji? Mojne, tebra.
To je isto kao kad bih ja sad rekao, hm.. na primer cat09: "Ej maco, vidim da ti se sviđam, vidim kako me gledaš dok ti cepam i unosim drva. Aj se jebemo." I? Ništa. Qurcem o ledinu. Ali, ako vidi da sa mnom može i da popriča, prodiskutuje o svemu, da prihvatam njene savete, da može da mi veruje, da shvati da sam dobar, da nisam sirovina nego nego fin i pažljiv, al' siroma', pa... možda me i pozove na kafu. I, tako se dobije. Mislim, članstvo.

Sad, stvarno glupo zvuči Dežerova izjava kako brine za javne nabavke u Srbiji. Nije da on lično brine, ali posao mu je da posavetuje kad vidi da neko nekom jebe kevu. Posao mu je da, kao pametan i obrazovan čovek, predupredi problem koji bi mogao da nastane ako nesređena Srbija uđe u EU, pa da posle diže ruku "za" pomoć Srbiji, izbijajući tako sebi pare iz džepa. A tako je u svakom segmentu uređenja države. Nema ljutiš. To, što osim pomoći, postoji i nametanje drugih stvari, samo pokazuje da nemamo dovoljno dostojanstva da kažemo: "Dosta!". ili imamo?

Ostaje poražavajuća činjenica. Ako ne uradim sve moguće da joj se svidim - nema pi*ke.

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 08, 2011 2:05 pm

Vuline, lepo si ti to sročio, ali, ne odnosi se na nas. Tu se ne radi da li tu za nas ima ili nema-khm- organa koji si spomenuo, već da mi treba da budemo taj organ, a nikad onaj drugi- kompatibilan.
Pri tom, daješ vrlo naivnu predstavu o euro-službenicima kakav je Dežer; mi ovde u Srbiji savršeno dobro znamo kako to u EU forumima funkcioniše; sve su to lobisti, aparatčiki koji rade za nekog, a ne za sve- što bi po definiciji morali biti. Po tome- mi smo odavno ispunili sve evropske "standarde"- sve funkcioniše na provizijama, procentu i montiranim "tenderima".
EU se i raspada zbog toga; korupcija, nedomaćinsko ponašanje, lobiranje, potpuno odsustvo profesionalne savesti u službama koje bi trebale da vode ceo taj glomazni i komplikovani sistem; u Strazburu i Briselu sede horde preplaćenih i lenjih koji zastupaju samo sebe i svog "sponzora". Do nas te vesti dopiru svakodnevno; sve su po Srbiji pokupovali na tu "foru", Kosmet su zato i oteli, i Balkan im je meta samo iz tih razloga- da preotmu resurse.
Naš zadatak je da cepamo drva i iznosimo pepeo; poželjno je da buljimo u gazdaričine atribute, samo radi motivacije, ali- tu svaka ambicija mora da se zaustavi.
Nama je ovde to jasno. Nekima od početka; nekima, od pre nekog vremena, a nekima neće biti nikad, jer su, naprosto, nesposobni da shvate, zablenuti u .....

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sub Okt 08, 2011 8:59 pm

Da na trenutak zanemarimo stanje u samoj EU.
Evropska Unija, da ili ne? I da i ne!? Sve zavisi od toga od čega se polazi u
procjeni šta se dobija a šta se gubi ulaskom u jednu takvu zajednicu naroda. Šta dobijamo? Bez sumnje dobijamo bolju organizaciju društva i države, bolje zakone, bolju kontrolu raspodjele nacionalnog dohotka, realne pretpostavke za finansijsku i ekonomsku stabilnost, eliminaciju, u najvećoj mjeri, korupcije i njenih posledica, ogromno tršište za naše proizvođače, pod uslovom, naravno, da su konkurentni, standardizaciju proizvoda i usluga i u privatnom i u državnom sektoru, eliminaciju monopolskog odnosa i ponašanja naročito u komunalnim uslugama...
Šta ne dobijamo? Ne dobijamo nikakvu garanciju da će porasti stopa zaposlenosti, da će porasti stopa društvenog proizvoda, da će se se značajno poboljšati životni standard stanovništva... Istina, u onome što dobijamo, postoje realne pretpostavke da dođe do poboljšanja svih tih ekonomskih parametara, ali to se neće ostvariti samo od sebe, što će reći, da je i dalje potrebna "domaća pamet", koja će znati iskoristiti sve te stvorene preduslove za ekonomski napredak i razvitak.
Šta gubimo? Gubimo, prije svega, suverenitet. Ni ekonomsku ni politički suverenitet nećemo više imati. Institucije koje se inače bave strateškim makro razvojem zemlje biće izmještene iz države, odnosno, neće moći samostalno raditi svoje planove, nego će ih morati usklađivati sa politikom EU. Strategija ekonomskog razvoja zemlje, neće, dakle, više biti prepuštena isključivo nama, nego će morati biti usklađivana sa strategijom Unije. Slična situacija će biti sa mnogim drugim oblastima značajnim za funkcionisanje društva i države, kao što je fiskalna plitika, zakonodaavne i izvršne funkcije vlasti, vojska, policija, obrazovanje...
Svi mi imamo neke svoje stavove i mišljenja, ili, da se figurativno izrazim, svoje vage. Stavimo sve ovo na dva tasa i pogledajmo šta će prevagnuti? Kod jednih će to biti desni, a kod drugih lijevi tas!
Međutim, ne mogu a da se u ovoj priči ne osvrnem na jednu ne toliko nerealnu pretpostavku. Kada je bilo riječi o tome šta dobijamo ulaskom u EU, i onome šta je tamo rečeno, zar nije uputno zapitati se, možemo li mi sami, sa vlastitom pameti, bolje organizovati državu i društvo, donijeti bolje i efikasnije zakone, kojima bi podstakli bolji i brži razvoj privrede i samim tim veću zaposlenost, vršiti pravedniju raspodjelu nacionalnog dohotka, izvršiti kvalitetnu standarizaciju proizvoda i usluga...? Bez ikakve sumnje, možemo. Niti smo gluplji, niti manje vrijedni od drugih evropskih naroda i zajednica. Potrebna je samo prava politika, sposobni i kreativni političari i dobra volja.

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 08, 2011 10:23 pm

Jurivaka
Šta dobijamo? Bez sumnje dobijamo bolju organizaciju društva i države, bolje zakone, bolju kontrolu raspodjele nacionalnog dohotka, realne pretpostavke za finansijsku i ekonomsku stabilnost, eliminaciju, u najvećoj mjeri, korupcije i njenih posledica, ogromno tršište za naše proizvođače, pod uslovom, naravno, da su konkurentni, standardizaciju proizvoda i usluga i u privatnom i u državnom sektoru, eliminaciju monopolskog odnosa i ponašanja naročito u komunalnim uslugama...
Sve je ovo vrlo diskutabilno, i u sferi čiste teorije, uvezene sa samom idejom. Organizacija države koju imaju u EU je daleko od dobre, i vrlo je šarolika; u Nemačkoj poslovično dobra- a u nekim drugim članicama isto, kao i pre Unije; to je stvar mentaliteta, a ne organizacije, rekao bih.
Zakoni su nešto što zahteva dužu i opširniju diskusiju, a ja ću se ovde ograničiti samo na dva, koja meni odmah bodu oči, a tiču se saobraćaja, u koji sam više nego upućen.
Naime, propis o 4 zimske gume je ljuta besmislica, kao i vožnja pod svetlima danju, i obična su podvala lobija i prepisivačke klape naših "novovernih" zakonopisaca. Mi ovde nemamo klimu koja zahteva ni dve zimske gume nekih 10 meseci godišnje, a i u onih 60 dana, realno, trebaju nam na nekoliko sati, dok se ne očisti sneg. To je možda u redu u severnim regijama Evrope, ali, ovde- čisto bacanje novca.
Isto važi i za svetla danju; U Srbiji polarna noć i dan nisu bili odavno, a i istraživanja su pokazala, a o statistici da i ne govorim- da to veze s mozgom nema blage, ali ima sa prodajom uređaja koji usled prekomerne upotrebe češće "crkavaju"... U ostalom, u nekim članicama već ukidaju tu idiotsku obavezu.
Šta ne dobijamo? Ne dobijamo nikakvu garanciju da će porasti stopa zaposlenosti, da će porasti stopa društvenog proizvoda, da će se se značajno poboljšati životni standard stanovništva...
Po svim parametrima, imamo garanciju da će biti gore. Sve profitabilno drže stranci, i sav prihod bi izlazio iz zemlje; stvar logike. Niko ne kupuje negde tamo da bi tom drugom bilo bolje, već njemu.
Istina, u onome što dobijamo, postoje realne pretpostavke da dođe do poboljšanja svih tih ekonomskih parametara, ali to se neće ostvariti samo od sebe, što će reći, da je i dalje potrebna "domaća pamet", koja će znati iskoristiti sve te stvorene preduslove za ekonomski napredak i razvitak.
Koja "domaća pamet"? Ovi, koji sad vode nešto što zovemo državom?
Šta gubimo? Gubimo, prije svega, suverenitet. Ni ekonomsku ni politički suverenitet nećemo više imati.
Samo nam je to i ostalo, sve ostalo je prodato. Zar i to dati?
Bez ikakve sumnje, možemo. Niti smo gluplji, niti manje vrijedni od drugih evropskih naroda i zajednica. Potrebna je samo prava politika, sposobni i kreativni političari i dobra volja.
Može li ovo malo preciznije- kako, ko, čime? Ovo je prilično optimistička izjava; na čemu zasnivaš taj optimizaam?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Ned Okt 09, 2011 1:05 am

Jurivaka:
Bez ikakve sumnje, možemo. Niti smo gluplji, niti manje vrijedni od drugih evropskih naroda i zajednica. Potrebna je samo prava politika, sposobni i kreativni političari i dobra volja.
Fristajlo:
Može li ovo malo preciznije- kako, ko, čime? Ovo je prilično optimistička izjava; na čemu zasnivaš taj optimizaam?
Ovdje bi se moglo pisati i pisati, ali, sada samo ukratko.
Zar misliš da nemamo stručne ljude koji su u stanju kreirati dobre zakone i dobro organizovati državu? Zar misliš da nemamo takve ljude u svim oblastima društvenog života? Imamao, u to nema nikakve sumnje. Imamo i relativno dubru stručnu radnu snagu. A to je najvažnije, važnije i od privrednih resursa kojima trenutno raspolažemo, a koji, uzgred rečeno, nisu za potcjenjivanje. U čemu je onda problem? Pa, upravo u tome što se struka ne sluša. To je stara bolest koja traje decenijama. Politika po definiciji bi trebala da radi za dobro naroda. Kako? Tako što će stvoriti odgovarajući društveni i privredni ambijent u kome će svi potencijali datog društva moći da se na najbolji način izraze. Nikada političari takav ambijent ne mogu stvoriti sami, bez pomoći struke i nauke. Eto, tu je naš prorblem.

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Okt 09, 2011 11:43 am

Jurivaka
U čemu je onda problem? Pa, upravo u tome što se struka ne sluša. To je stara bolest koja traje decenijama. Politika po definiciji bi trebala da radi za dobro naroda.
Potpuno se slažem s tobom, to i jeste osnovni problem u ovoj zemlji, naročito poslednjih 10 godina, neki neverovatan kadrovski provizorijum, u kome su politički podobni idealno rešenje za sve i svašta. Osnovni problem smo, dakle- detektovali.
Kako? Tako što će stvoriti odgovarajući društveni i privredni ambijent u kome će svi potencijali datog društva moći da se na najbolji način izraze. Nikada političari takav ambijent ne mogu stvoriti sami, bez pomoći struke i nauke. Eto, tu je naš prorblem.
Shvataš li da je po malo naivno očekivati od političke garniture da sebe razvlasti i prebaci taj deo uticaja na onaj deo društva koji bi pokazao koliko su grešili? Takav "autogol" niko neće napraviti, bar ne od ovoga što se trenutno bavi politikom u Srbiji; ne očekuj da naprave takav potez sami. Na to ih se mora naterati.
Ja problem vidim u poreklu njihove moći; naime, poslednjih 11 godina, podrška i uticaj stranog faktora ključni su za svaki režim na ovim prostorima. Koji je ne dobije- propada i lišen je ne samo pomoći u novcu, već je često suočen i sa sabotiranjem i ometanjem svakojakih vrsta; to nam je, manje više- poznato, i svi smo to videli mnogo puta.
No, kao najveći problem ovde ja vidim nešto treće- potpuno poremećen sistem nagrađivanja. Verujem da je to urađeno svesno, i sa jasnim ciljem- da se uništi bilo kakav proizvodni potencijal ove države, i u tome se "postiglo" mnogo.
Ako znamo da su u Srbiji najbolje plate u bankama, osiguranju i medijima, a najgore u prerađivačkoj industriji (fabrikama), i ako smo upoznati sa tim da se rad u Upravama preduzeća nagrađuje i po 100 puta više nego rad na nižim formacijskim mestima- postaje jasno kako smo došli dovde.
Tu se ne radi o tome ko kakav sistem preferira- levi, desni, neki treći; tu se radi o reinstaliranju hiperkapitalizma u cilju ponovnog formiranja klasnog društva. Sam po sebi, kapitalizam ne mora biti nepravedniji sistem od socijalizma; ako je dobro uređen zakonima, koji se, pri tom i poštuju- to može da funkcioniše relativno dobro- i da bude
sasvim funkcionalan. No, budući da je u njegovoj prirodi pohlepa- još je Adam Smit to objasnio (molim da se njemu upute primedbe, ja s tim nemam ništa! ) malo je naivno očekivati da će oni, koji su ga uputili u jednom smeru, shvatiti da je to pogrešno, i vratiti ga u stanje koje sam pomenuo, kakvo je bilo, negd 70-ih prošlog veka, zar ne?
Juri- raspodela je problem. Toliko, koliko imamo- loše i nepravedno se raspodeljuje, i čini situaciju težom nego što ona mora biti.
IEU se zlopati sa tim; čak i na nivou izmežu država članica. Dok se to ne izbalansira i ne ispravi- nema od nekog osetnijeg poboljšanja ništa.
Usled tehnološkog razvoja i demografske eksplozije, došlo je do ogromnog broja "nepotrebnih i prekobrojnih" u savremenom svetu; da li je to njihova krivica, i treba li ih izopštiti iz društva?
Eto pitanja...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sre Okt 12, 2011 7:22 pm

Dobili smo preporuku za kandidaturu... Nikoga to ovde izgleda mi ne zanima!
Pohvalili su Srbiju za svu sramotu koja je ucinjena, za neke reforme koje niko nije video i dalje donosenje odluke uslovili sa nekim pregovorima koji ce biti kao oni u Rambujeu...
Pocinje opste veselje i zamazivanje ociju po evropskim medijima...

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Okt 12, 2011 9:33 pm

Po nekim pokazateljima, ovaj režim gubi sledeće izbore; kako će se sledeća garnitura a se odnosi prema tome, ostaje da se vidi. Pri tom, uslov priznanja Kosova ostaje, i on će, po mom mišljenju, biti tačka preloma. Priznanje Kosova je direktno kršenje Ustava i automatski čin veleizdaje, za koji postoji samo jedna kazna.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sre Okt 12, 2011 9:49 pm

Ja mislim da od EU i svih tih priča nema ništa!!
Što neko reče, kakva unija kakvi bakrači.

Andjela
Član
Član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sre Okt 12, 2011 10:00 pm

Nema sanse da EU moze opstat, propast je sigurna.... Ali bez obzira, glupo je ulazit u uniju sa neprijateljima, sa dokazanim neprijateljima..... Ako bi se ulazilo u uniju sa nekim, onda jedino racionalno i pametno bi bilo, uci u uniju sa Rusijom, i zbog ekonomije, i zbog sigurnosti.....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Okt 12, 2011 10:23 pm

Ovo sa današnjim "mišljenjem" ne treba uzimati olako. Nekima u EU je u interesu da uvuku Srbiju u to pošto poto, iz više razloga; prvi, da tako legalizuju svoje prisustvo i protiv volje Srba na Balkanu, rasparčavanje SFRJ i Srbije, "overe" otete ili po bagatelnim cenama "otkupljene" resurse i firme, udalje Srbiju od Evroazijske inicijative Putina, što bi bilo neuporedivo probitačniji koncept od neke EU, koja se urušava sve brže.
Treba biti vrlo oprezan, imamo posla sa vrlo mutnim ljudima, koji imaju podršku iznutra, svojevrsnu "petu kolonu" u samoj Srbiji...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Okt 12, 2011 10:38 pm

sini_do ::Nema sanse da EU moze opstat, propast je sigurna.... Ali bez obzira, glupo je ulazit u uniju sa neprijateljima, sa dokazanim neprijateljima..... Ako bi se ulazilo u uniju sa nekim, onda jedino racionalno i pametno bi bilo, uci u uniju sa Rusijom, i zbog ekonomije, i zbog sigurnosti.....
Teško je eksplicitno tvrditi tako nešto - o sigurnoj propasti EU, mada mnogi signali upućuju na to. Mislim da će EU izaći na kraj sa trenutnim ekonomskim problemima, (jaka je i stabilna njen privreda) ali je veliko pitanje kako pomiriti političke razlike unutar Unije?
Kao što je poznato, EZ, odnosno EU, nije nastala na političkim, nego na ekonomskim interesima, jer se smatralo da će ekonomska integracija i zajedničko tržiše, automatski uskladiti i političke ciljeve i interese. Pokazalo se da to nije tako i da kod malo većih političkih potresa, Evropa puca po "starim šavovima" i još uvijek ne nalazi načina da se politički integriše, kao što je to uradila u ekonomskom smislu.

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Okt 12, 2011 10:55 pm

Počinje da biva veliki aparat koga je teško održavati.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Okt 13, 2011 12:12 am

Postaje aparat koji ne radi, jer je loše konstruisan, troši previše i često se kvari, a nema ni delova, sve što ubaciš u njega zdrobi i uništi...
Čak i Nemačka, koja je bez dugova i ima kako-tako zdravu ekonomiju, razmišlja o izlasku iz tog galimatijasa; uveliko se priča da se vraća na marku...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Čet Okt 13, 2011 8:04 am

Fristajlo ::Ovo sa današnjim "mišljenjem" ne treba uzimati olako.
....Treba biti vrlo oprezan, imamo posla sa vrlo mutnim ljudima, koji imaju podršku iznutra, svojevrsnu "petu kolonu" u samoj Srbiji...
Slazem se ali objasni ti zatupastim i zatucanim seljacinama da im nije mesto u Evropi. Ti i takvi ce ponovo glasati za ovu opciju koja je na vlasti.
To ti je soj iskompleksiranih nusicevskih likova koji bi i dupe dali samo da se odreknu svega sto je u njima balkansko, srpsko.
To je soj mucenika koji, jadni kakvi jesu, nisu u stanju da prozru ni najogoljenije postupke ni najcrnje ucene.
To su oni bez licnog dostojanstva, oni koji se prodaju za pare a govoriti njima o nacionalnom dostojanstvu je smesno.
Kakvo crno Kosovo! To su oni kojima je njihovo dupe najvaznije. Za paradu... valjda.
Kako sa njima izaci na kraj?
Kako, kad oni ocekuju da je ovo misljenje sam cin ulaska u EU. To im je bio i SSP.
Kako objasniti budaletinama da nece dobiti nista iz pretpristupnih fondova pre 2013, kako da tamo ne padaju pecene prepelice nego mora da se radi. Aj neka se i radi, treba raditi, ali ne raditi za svoje neprijatelje...
A kriza evra i svi ostali ekonomski pokazatelji su za njih spanska sela... Pa evro je stabilniji od dinara...
Ti i takvi su omogucili ovima da dobiju izbore... samo na lazima direktno vezanim za tu EU.
I sada se garitura na vlasti sprema da zajedno sa njima slave jedno veliko NISTA.... Sta ce sve biti do izbora...!???
Sa stokom se lako manipulise... vec vidjeno... ko je hteo da vidi

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Grom taj Čet Okt 13, 2011 10:18 am

Sto bi rekao Walter - Zivi bii pa vidjeli !

Evropska unija ce nestati za par godina najvise, euro ce nestati i dogodice se ponovna pljacka naroda u Evropi kao kad je uvodjen, kad smo skoro svi osiromasili za duplo. Ko ima neki evric u banci ili slamarici neka kupi Svajcarske franke ili jos bolje nesto zlata. Bolje da o tome razmisljamo nego o ulasku u nesto cega nece biti. Aferim.

Grom
Član
Član

Broj poruka : 248
Datum upisa : 04.10.2011
Godina : 71

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Okt 13, 2011 11:20 am

Sudeci po ceni koju za taj ulazak treba da platimo,mogu samo da im porucim da se teraju u tri PM...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Okt 13, 2011 8:37 pm

Ja ipak verujem da ova kamarila koju čini trenutni režim ne može da ponovo dobije izbore, jer ne verujem da je ovaj narod toliko slep i kratke pameti. Nije niko; evo, i ovde, na ovom forumu ima ljudi koji su na onim izborima glasali za to, a ne pada im na pamet da to urade ponovo, jer su uvideli da je nada bila zasnovana na pogrešnim principima. Naravno, biće onih koji će ponovo glasati za taj, sad već zločinački poduhvat, ali- ne verujem da će sabrati dovoljno za neku ozbiljniju pretnju dobijanja vlasti.
To me manje brine od sastava budućeg režima, i njegove sposobnosti da napravi neki pomak u smeru boljitka.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Čet Okt 13, 2011 10:44 pm

Evropska unija je veliki projekt u kojeg je Njemačka uložila puno,iako svesna da i nju samu ugrožava./Ono što nije uspelo Hitleru u ratu uspelo je Genšeru u miru/ zbog toga je bez saglasnosti Njemačke i njenih satelita, nemoguće odlučivat o biločemu.Navodno zbog Njemačke su baze na Kosovu..
Ultra zlu zvanom SAD sama ideja EU ruši koncept samo jedne svetske velesile, zato ima Englesku koja ja zadužena za kontrolu i koriekciju svih pozitivnih kretanja u samoj EU. Dali ima smisla biti član tako prljave zajednice veliko je pitanje. Što se tiče Srbije mislim da bi bilo najrealnije ispoštovati volju naroda i prihvatiti odluku većine( a onda kako ono u narodu kažu" posle je.anja nema kajanja")

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Okt 13, 2011 11:06 pm

Miško, ovde je problem to što u "ponudi" na političkoj sceni nema novih ideja, snage koja bi mogla da pokrene narod; svi su, manje ili više- isti, okrenuti nekoj već kompromitovanoj ideji i konceptu, koji bi da "dorade", da "okrpe", i sve se svodi na to da su svi "pročitani" i istrošeni. Stiče se utisak da svi oni čekaju neki impuls spolja, "sa neba", iz centara moći, i narod to vidi; ništa ne ukazuje da iko od njih može da pokrene ekonomiju, koja je ključ za izlazak iz ovog "bunara", u kojem je skoro ceo svet, i veći deo naroda je u nekoj mešavini rezignacije, pomirenosti sa stanjem, sa tankom strunom tihe nade, ali i debelom žilom panike.
Nije to zato što nema izlaza, već zato što se takvog svi plaše; on je tabu, koji niko ne sme da pomene, plaše se i misli o tome.

Meni nije, i ja to povremeno pominjem; ali, neću više, jer ne vidim zašto bih. Ja mogu i ovde, i ovako, i nemam problem da funkcionišem i danas, kad ne valja, i kad je nagore do sad. Treba da bude još gore, da bi bilo bolje. I suviše lako smo stekli ovo što gubimo (nasledstvom) zato se i ne borimo za to.
Zato propada i EU- mangupi su proćerdali tuđe, i baš ih briga- nisu se oni mučili da se to stvori. Nema zakona, odgovornosti, krivci se izvuku, a teret prebacuje na one, koji ga već nose; zato EU nema šansu da se oporavi- isuviše dugo je to pljačkanje trajalo.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Okt 14, 2011 8:42 am

Fristajlo ::Miško, ovde je problem to što u "ponudi" na političkoj sceni nema novih ideja, snage koja bi mogla da pokrene narod;
Kako je dogorelo do nokata mozhe i lazhni car Shchjepan mali da dodje... proshao bi...
Proshao bi i neki poput Lecha Valense... normalno uz malu podrshku Vatikana i CIA-e.
Poturice nam nesto, garantujem...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:12 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći