Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 56 korisnika na forumu: 3 Registrovanih, 1 Skrivenih i 52 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Hypnosis_, laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Eutanazija

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Eutanazija

Počalji od lucija taj Sre Nov 17, 2010 12:00 pm

NIKADA, NIKADA, NIKADA NIKADA I NIKADA....

MISLIM DA BIH UMRLA OD BOLA, UMIREM I OVAKO....ALI TO NIKADA NE BIH MOGLA, A I NADU IMAM CAK I KADA SVI KAZU DA JE NEMA....

NIKADA....

lucija
Član
Član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Nov 17, 2010 2:22 pm

Avramova ::
A to bi značilo da taj koji ne može da odlučuje nije svestan. Pa, ako je već tako, tek onda mu ne treba oduzeti život pre nego što mu dodje kraj bez naše presude.

Pitam se: kako bih mogla potpisati da se nad mojim roditeljima izvrši eutanazija? Prosto neshvatljivo!
Upravo se o tome i radi. Ti ne bi, ali, mislim da postoje i oni koji bi, pa i njima treba da ti isto pravo- pravo odluke. To je problem ličnih stavova, ne opštih.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 17, 2010 2:39 pm

Neka se svakome da pravo da odlučuju kako hoće, ovo je samo moj stav.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67335
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AgentSmith taj Sre Nov 17, 2010 3:55 pm

Teško bolesnima a pogotovo onima koji su u takvom hendikepu proveli cijeli svoj život, treba kao prvo skinuti kapu i diviti im se jer su izabrali takav teret koji će odraditi u životu jer postoji razlog zašto se tako rode i ni u kom slučaju ih ne treba dirati po tom pitanju i uplitati im se u život na način da odlučuješ o njihovoj sudbini jer su tako odabrali i to žele odraditi, Isus je sam izabrao svoj križ i tako je odlučio, to je njihov križ kojeg mi ne razumijemo i možemo im samo pomoći ali odlučivati o tome da ih "lišimo muka" to ni slučajno ne treba raditi jer je pogrešno. Pomogneš da nosi svoj križ ali da mu prekidaš život..to ne.

A smaknuća u smislu smrtne kazne odobravam, oko za oko zub za zub, to mi djeluje jako dobro i preventivno djeluje na ljude da budu svjesni da neće proći nekažnjeno i da onio što učine drugome da će biti njima učinjeno. I to je ono što društvu, stega i odgovornost. Neki dan su tri delikventa brutalno pretukli maloljetnika od 17 godina i ostavili ga da leži na cesti nakon čega ga je idući automobil jednostavno pregazio. Kakva je svijest takvih ljudi i da li se oni uopće boje zakona kad tako nešto mogu napraviti nekome. Mislim da kad bi znali da će ih zadesiti ista sudbina kao tog kojeg su ubili, da bi razmislili 10 puta prije nego započnu tučnjavu.

Što učiniti sa takvima. Mislim da bi društvo procvalo nakon uvođenja davno zaboravljenog načela Taliona iz hamurabijevog zakonika koji je propisivao oko za oko zub za zub i jednostavno stvorio odgovorno društvo u kojem je onaj koji je nešto išao činiti postao toliko odgovoran i marljiv i pedantan da je zaista bio za to kompetentan i to odradio kako treba i bio je kvalificiran.

U Italiji su se liječnici pri porodu žene posvađali i potukli oko toga kako treba postupiti jer je trudnoća bila kritična i radi njihove nesposobnosti i svađe mislim da je beba umrla il će imati teške psihofizičke posljedice što su sve skupa incidenti koji se ne bi smjeli događati i nikom ništa. Oni su sebi dozvolili da sa trudnicom u tako kritičnom trenutku koju zahtjeva preciznost, smirenost i kompetentnost upropaste ljudima život. Hamurabi je rekao da "Ako graditelj gradi kuću, kuća se uruši i pogine dijete vlasnika kuće, da će se dati pogubiti graditeljev sin" , sa takvim sistemom misli da ne bismo imali nestručnih liječnika i ostalih zaposlenih u sličnim profesionalnim djelatnostima i mislim da bi se na takav način stvorilo jedno kvalitetno i odgovorno društvo gdje više pijanci ne bi sjedali za volan niti bi se kršili propisi i poštovala ograničenja brzine, ovako mulac od 18 godina pijan sjedne u brzi auto i pokupi uz cestu ženu i njezino dvoje djece.

Uglavnom da ne duljim.. to je to možda sam se malo udaljio od teme ispričavam se! :skok:

AgentSmith
Član
Član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavooka taj Pon Dec 20, 2010 9:45 pm

Ja sam licno protiv Eutanazije jer mislim da niko nema pravo odlucivati ko ce koliko ziveti...I ako ponekad gledajuci bolesnike se zapitam sta je humanije

S druge strane kad razmisljam o Eutanaziji po mom misljenju ako se neko odluci na taj korak to nije odluka da bi nekome omogucio dostojanstveno umiranje nego strah zdrave osobe da vise nece moci podneti gledati osobu koju voli kako pati i umire a nemoze joj nikako pomoci...(neznam dali sam se bas dobro izrazila)???

plavooka
Član
Član

Broj poruka : 29
Datum upisa : 17.12.2010
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Dec 24, 2010 9:04 pm

plavooka ::Ja sam licno protiv Eutanazije jer mislim da niko nema pravo odlucivati ko ce koliko ziveti...

Nije potpisnik za eutanaziju taj koji odlučuje o sudnjem času. Potpisnik je ili ubrzava, ili odlaže, ili ništa od toga.

S druge strane kad razmisljam o Eutanaziji po mom misljenju ako se neko odluci na taj korak to nije odluka da bi nekome omogucio dostojanstveno umiranje nego strah zdrave osobe da vise nece moci podneti gledati osobu koju voli kako pati i umire a nemoze joj nikako pomoci...(neznam dali sam se bas dobro izrazila)???

Smrt je uvek dostojanstvena pa čak i kada je život brutalno prekinut.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Jul 26, 2011 12:05 am

Ja sam učila ovako o eutanaziji: Eutanazija je nameran čin okončanja života od strane drugoga, a po želji osobe koje se to tiče. Eutanazija je bila poznata i u davnim vremenima.Različiti vidovi eutanazije su se sprovodili kroz istoriju. Spartanci su tako ubijali decu sa fizičkim nedostacima, a neki drugi narodi su ostavljali svoje stare da umru od gladi.Najdrastičniji primer eutanazije su sproveli Nacisti i to kroz program eutanazije duševnih bolesnika. Tako je likvidiran veliki broj ljudi.Eutanazija je pitanje kojim se bavi bioetika i to pitanje još uvek nije rešeno. U većini zemalja, eutanazija se vodi kao krivično delo, za razliku od samoubistva koje nije krivično delo. Ali,postoje zemlje kao što su Holandija ili neke države u SAD u kojima je eutanazija zakonski dozvoljena. Eutanaziju može da sprovede samo lekar koji leči tu osobu. Pacijent mora dobrovoljno da iskaže želju, mora biti svestan i sa punim znanjem o svom zdravstvenom stanju i ta iskazana želja mora biti trajna.
Glavni argumenti protiv legalizacije eutanazije su: 1) Mogućnost zloubotrebe i 2) Kriterijumi za indikaciju. Isto tako, u suprotnosti je sa osnovnim stavom zdravstvene struke da se poštuje život, onda sa relativnošću medicinskih istina i prognoza kao i mogućnost blagovremenog pronalaska leka. To je najkraće što bih napisala i protiv sam iste.

Andjela
Član
Član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Uto Jul 26, 2011 10:01 am

Euthanasia = Laka smrt, za svoju Da. Bistvo života je patnja i zašto na kraju odlaziti u mukama . Kod teške bolestii bi mogli pri svesnom stanju kao overen zavet pustiti svojim najbližim svoju želju i tako ih osloboditi svake odgovornosti ili griže savestisi i sebi omogućiti brže izbavljenje.

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 26, 2011 10:22 am

To sam uvek pozdravljao jer nikada ali bas nikada se nisam bojao smrti.
Uvek je smatram kao jedan vid spasenja.
I kada mi je bilio najlepse,uvek sam svestan da to ne moze vecno trajati pa bi smrt bila nekako najprikladniji happy and

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jul 26, 2011 11:19 am

Miško ::Euthanasia = Laka smrt,

Eutanazijom se ne postiže laka smrt već se prekidaju muke.

Protiv sam eutanazije.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 26, 2011 11:33 am

Avramova ::
Miško ::Euthanasia = Laka smrt,

Eutanazijom se ne postiže laka smrt već se prekidaju muke.

Protiv sam eutanazije.
Znaci ipak si za muke.Sadista ili....?

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jul 26, 2011 11:35 am

Ma odakle sam za muke? Postoje lekovi da se umire bol. Pisala sam već o tome na prethodnoj strani, a evo i Andjela je lepo pisala pa bi to bio moj generalni stav.

Kako misliš da bih bila sadista prema majci, npr.?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:42 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh