Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 1 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Miško

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ljudsko dostojanstvo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ljudsko dostojanstvo

Počalji od Dragana taj Čet Apr 01, 2010 10:16 pm

Dostojanstvo se definira kao ,, ukupnost vrlina odnosno okolnosti , zbog kojih se tko osjeeća poštovano i cijenjeno ,, . Iz toga proizlazi da na naše dostojanstvo ne utjeće samo naš odnos prema samome sebi , već i naćin na koji drugi postupaju i odnose se prema nama .

Tijekom povijesti , događale su se razne strahote kojima se gazilo ljudsko dostojanstvo . Od vrlo otvorenih situacija kao što su koncentracioni logori i progoni do podmuklih ismijavanja zbog boje kože , tjalesnih nedostataka , običaja , vjere , te nacionalne pripadnosti ...

Mislite li da su ta vremena , gaženja ljudskog dostojanstva i diskriminacije daleko iza nas ili primjećujete da u sredini u kojoj živimo još toga ima ?

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ljudsko dostojanstvo

Počalji od Vidra taj Sub Apr 10, 2010 4:18 pm

Cini mi se da ljudi nikada manje dostojanstva nisu imali, i da im kao nikada do sada do toga uopste i nije stalo.

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Sub Apr 10, 2010 4:58 pm

Vidra ::Cini mi se da ljudi nikada manje dostojanstva nisu imali, i da im kao nikada do sada do toga uopste i nije stalo.

Ovde bi se prilicno slozila s tobom sve manje i manje je onog istinskog ljudskog dostojanstva a sve vise onog laznog.Pitam se samo sta je uzrok i posledica svemu tome?Cemu to vodi?Po meni je dostojanstvo nesto sto cini mi se jedino imam i sto me jako ispunjava.Da ga nemam imala bi osecaj kao da sam beskicmenjak.Ali vidim da to mnogima ne smeta.

ellen
Član
Član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Apr 11, 2010 10:57 am

Dragana ::Dostojanstvo se definira kao ,, ukupnost vrlina odnosno okolnosti , zbog kojih se tko osjeeća poštovano i cijenjeno ,, . Iz toga proizlazi da na naše dostojanstvo ne utjeće samo naš odnos prema samome sebi , već i naćin na koji drugi postupaju i odnose se prema nama .

Tijekom povijesti , događale su se razne strahote kojima se gazilo ljudsko dostojanstvo . Od vrlo otvorenih situacija kao što su koncentracioni logori i progoni do podmuklih ismijavanja zbog boje kože , tjalesnih nedostataka , običaja , vjere , te nacionalne pripadnosti ...

Mislite li da su ta vremena , gaženja ljudskog dostojanstva i diskriminacije daleko iza nas ili primjećujete da u sredini u kojoj živimo još toga ima ?

Nikada neće proći ta vremena gde se gazi ljudsko dostojanstvo. U prirodi je čoveka koji je iskompleksiran, zao i isfrustriran da gazi po drugima.
Meni se baš čini da se danas gazi ljudsko dostojanstvo više nego ikada. I na individualnom i na kolektivnom nivou.

Pogledajmo samo primer Srbije. Ne samo da nam drugi gaze dostojanstvo, već i sami sebi to činimo. Mi smo vrlo čudan narod.

Na individualnom nivou, pa dovoljno je samo da pročitamo vesti iz crne hronike. Ponižavanja, razne vrste zlostavljanja, ubistva u porodici, samoubistva- zar sve to ne potpada pod gaženje po drugima i sebi? Sve su to indikatori da ljudsko dostojanstvo nije bilo nikad na nižem nivou. Ili se meni samo tako čini, pošto živim u ovom vremenu?

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:08 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: