Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Druga sansa?!

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Druga sansa?!

Počalji od Snowflake taj Sub Nov 13, 2010 12:24 pm

Jedna, druga, peta ili sesta... na kraju opet sve ispadne isto i vratimo se na staro.
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sub Nov 13, 2010 12:27 pm

Zato, samo graditi nove odnose... Nikako vraćanje na iskušano i grubo rečeno, prokušano.
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Nov 13, 2010 12:35 pm

Snowflake ::Jedna, druga, peta ili sesta... na kraju opet sve ispadne isto i vratimo se na staro.

Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu . Pod uvjetom da ti je do osobe i veze stalo , te pod uvjetom da počinjene greške nisu greške koje će i dalje u odnosu izazivati negativne efekte i posljedice , te nanositi nove probleme i stvarati nove poteškoće .
Slažem se da su davanje pete , šeste i stote šanse nekome ipak puno previše kao i ulaženje u neprestane nove odnose . .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Sub Nov 13, 2010 12:44 pm

Dragana ::
Snowflake ::Jedna, druga, peta ili sesta... na kraju opet sve ispadne isto i vratimo se na staro.
Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu .
Ipak, na kraju shvatis ono sto si i ranije znao, iako se potajno nadas da nisi bio u pravu.

Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Nov 13, 2010 12:58 pm

Snowflake ::
Dragana ::
Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu .
Ipak, na kraju shvatis ono sto si i ranije znao, iako se potajno nadas da nisi bio u pravu.

I to je moguće ...
Ovo je zaista kompleksna tema ... Dati drugu ili pak treću šansu ovisi o mnogo čemu ... O težini počinjene ili počenjenih pogrešaka , o emocionalnoj vezanosti , o vrsti veze ( brak ili veza ) a ponajviše o samom osobnom pogledu i shvaćanju određene partnerove greške . Ljudi imaju različit stupanj i prag osjetljivosti i trepeljivosti ... Reakcije su individualne i osobite .
Netko će kockara , preljubnika , alkoholičara ili nasilnika trpjeti cijeli život ... I opraštati , opraštati u nadi da će se promijeniti . Druga će pak osoba iz takvoga odnosa izaći odmah .
Dragana
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Sub Nov 13, 2010 2:34 pm

@Dragana
Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu . Pod uvjetom da ti je do osobe i veze stalo

Naravno, kad ti nije stalo nećeš se ni potruditi jer "znaš" sve. A ja više volim da živim u "neznanju" kad mi je stalo i da verujem nekome i pružim mu ruku nego da glumim pandura i da glumim nepogrešivog i savršenog čoveka.

I mnogo je teško onima što "znaju" jer će uvek "znati" i njihovj sreći nema kraja ::

Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Nov 13, 2010 5:11 pm

Burla ::@Dragana
Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu . Pod uvjetom da ti je do osobe i veze stalo

Naravno, kad ti nije stalo nećeš se ni potruditi jer "znaš" sve. A ja više volim da živim u "neznanju" kad mi je stalo i da verujem nekome i pružim mu ruku nego da glumim pandura i da glumim nepogrešivog i savršenog čoveka.

I mnogo je teško onima što "znaju" jer će uvek "znati" i njihovj sreći nema kraja ::

Drugu šansu će čovjek pružiti , ako mu je do osobe stalo ali nakon mnoštvo pruženih a neuspjelih šansi , iscrpljujuće situacije osjećaj ,,stalo mi je ,, pretvaraju u osjećaj ,, svejedno mi je ,, . I tu nastaju problemi , ako su ljudi u bračno vezi . Takve su situacije teške . I ni malo jednostavne .

Lijepo je što vjeruješ i sasvim normalno da ne glumiš policajca . I lijepo je što ne glumiš nepogrešivog . To i nije potrebno u zdravom odnosu . Ali ... mislim da svatko o svom partneru voli znati sve . Jer i u situacijama kada zatvara oči , čovjek zapravo zna ... a tu , nema sreće ... ( ako sam dobro shvatila Tvoj post ... )
Dragana
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Sub Nov 13, 2010 7:10 pm

Drugu šansu će čovjek pružiti , ako mu je do osobe stalo ali nakon mnoštvo pruženih a neuspjelih šansi , iscrpljujuće situacije osjećaj ,,stalo mi je ,, pretvaraju u osjećaj ,, svejedno mi je ,, . I tu nastaju problemi , ako su ljudi u bračno vezi . Takve su situacije teške . I ni malo jednostavne .

Prošao sam sve to i znam o čemu pričam, dok ne nastupi ravnodušnost (trajna) ne treba odustajati, i treba verovati.

Lijepo je što vjeruješ i sasvim normalno da ne glumiš policajca . I lijepo je što ne glumiš nepogrešivog . To i nije potrebno u zdravom odnosu . Ali ... mislim da svatko o svom partneru voli znati sve . Jer i u situacijama kada zatvara oči , čovjek zapravo zna ... a tu , nema sreće ...

Svako voli o svom partneru znati sve, i to je normalno, ali da li želi da prihvati istinu i da gradi odnos ili da glumi derište, to je drugo pitanje.

Znanje je stavljeno pod znake navodnika, zato što to nije situacija kada neko zna već kada misli da zna, kada donosi sudove na osnovu nekih periferniih stvari i tumači ponašanje partnera po onome što on misli, a ne po onome kako taj partner misli i oseća. E tu stoji "znanje" kao prepreka, a u ovom slučaju "neznanje" je blagoslov.

Kada staviš nekoga na test pusti ga da test završi, nemoj ga na svakom koraku saplitati svojim "znanjem", jer ako ga sapleteš, ni ti ni on nećete biti srećni. On neće ispraviti svoje "grehe", mada je pitanje šta je za koga greh, a ti ćeš unapred biti siguran da on neće uspeti, i šta god da uradi ili ne uradi biće pripisano nečemu što si znalo.

Za svaku grešku prihvatam izvinjenje, ako onaj koji se izvinjava zna zbog čega se izvinjava, jer to onda znači da je shvatio grešku, i onda možemo dalje. Ali ako ne samo da neće da se izvini, nego neće ni da pomisli da je doneo pogrešan sud, onda je to opasno, jer imaš pored sebe nekoga ko te posmatra non stop i samo ti grešiš, a on ne.

Možda sam ga zamrsio, ali to je suština i predpostavljam da ću ga razmrsiti čim mi se slegne taj osećaj koji sam imao pišući ovo. pa ću nejasne delove ispraviti.
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Nov 20, 2010 10:46 pm

Oni koji su prošli slično, savršeno razumiju napisanu zapetljanciju ::

Druga šansa, ja nekako nisam imala sreće sa tim, pružala sam ali to je bila samo repriza predhodnog nečeg , već dogođenog i tako da...hvala ali ne više.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 20, 2010 11:10 pm

Dragana :: Za pogreške koje imaju mogućnost ispravka , treba dati drugu šansu .

Svakako, po sto puta bih mu dala šansu samo da konačno ukuca ekser, izbuši rupu na plafonu, zavari, odvari, našteluje i sl.

Pod uvjetom da ti je do osobe i veze stalo ,

Sada se pitam, šta je prethodilo da bi usledila druga šansa. Jako je važno kao što je važno da li je i njemu stalo do veze.

...te pod uvjetom da počinjene greške nisu greške koje će i dalje u odnosu izazivati negativne efekte i posljedice , te nanositi nove probleme i stvarati nove poteškoće .

Prva "žuta minuta" i baš ta greška će biti glavno oružje kod "bezgrešnog". Negativan efekat je postignut, samo je pitanje kako dugo ga ko podnosi odnosno ne podnosi.

Burla ::

Prošao sam sve to i znam o čemu pričam, dok ne nastupi ravnodušnost (trajna) ne treba odustajati, i treba verovati.

Kolega, ovo baš ne razumem. Od čega ne treba odustajati i u šta treba verovati?

Svako voli o svom partneru znati sve, i to je normalno, ali da li želi da prihvati istinu i da gradi odnos ili da glumi derište, to je drugo pitanje.

Da, samo pod uslovom da se i ovaj do detalja otkrije a to je, priznaćeš, nemoguće. Nema na svetu čoveka koji u sebi ne čuva nešto što je samo za njega i za ceo život.

Za svaku grešku prihvatam izvinjenje, ako onaj koji se izvinjava zna zbog čega se izvinjava, jer to onda znači da je shvatio grešku, i onda možemo dalje.

Ala si ti tolerantan. To bi onda izgledalo otprilike ovako: muž prevari ženu i to najbezobraznije, žena sazna, muž prizna i izvini joj se. Ona prihvata izvinjenje i kao da ništa nije bilo, a bilo je. Nema tu mnogo pameti.

Možda sam ga zamrsio, ali to je suština i predpostavljam da ću ga razmrsiti čim mi se slegne taj osećaj koji sam imao pišući ovo. pa ću nejasne delove ispraviti.

Kroz odgovore će se to samo srediti. Inače, bio si skroz jasan.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Ned Nov 21, 2010 1:57 am

Kolega, ovo baš ne razumem. Od čega ne treba odustajati i u šta treba verovati?

Pa ako daješ nekome drugu šansu ne treba kretati sa prstom u oko i reći ti to nećeš uspeti, sumnjičati ga i slično, već mu treba pustiti, verovati, i on će onda možda lakše da iskoristi svoju drugu šansu, na obostrano zadovoljstvo.

Ala si ti tolerantan. To bi onda izgledalo otprilike ovako: muž prevari ženu i to najbezobraznije, žena sazna, muž prizna i izvini joj se. Ona prihvata izvinjenje i kao da ništa nije bilo, a bilo je. Nema tu mnogo pameti.

NA primer imaš i situaciju da se muž/žena zaljubi u drugoga/drugu, što je npr za neke ljude gori problem od puke prevare sexualnog tipa, pa ti prizna pa ti pređeš preko toga. Imaš i situaciju da muž/žena prizna mužu iako nije uhvaćen na delu, imaš razne situacije, ali ako voliš nekoga i ako ne postoji ravnodušnost preći ćeš preko toga, ako voliš nekoga preći ćeš preko svega. Ne kažem da se prelazi olako za sat vremena, to je proces koji traje, ali prelazi se, i niko ne kaže da ništa nije bilo, ali može se i to prebroditi a za to je potrebno jako mnogo ljubavi, da bi se uzdrmano poverenje povratilo.

Poznajem parove koji su po 30 i nešto godina u braku i koji su jedni drugima praštali (moji kumovi npr) i dalje žive neki normalan život, jebiga desi se svašta čoveku, jer čovek ako ne krene od sebe i ne kaže nisam ni ja bezgrešan neće praštati ništa.

Da, samo pod uslovom da se i ovaj do detalja otkrije a to je, priznaćeš, nemoguće. Nema na svetu čoveka koji u sebi ne čuva nešto što je samo za njega i za ceo život

Zašto je to nemoguće?
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 21, 2010 7:28 am

Burla :: Pa ako daješ nekome drugu šansu ne treba kretati sa prstom u oko i reći ti to nećeš uspeti, sumnjičati ga i slično, već mu treba pustiti, verovati, i on će onda možda lakše da iskoristi svoju drugu šansu, na obostrano zadovoljstvo.

Ovo bi bilo načelno. Sada je potrebno stvar posmatrati iz više pozicija uzimajući u obzir šta je prethodilo potrebi za drugom šansom; koliko je rizično jer nema garancije se neće ponoviti i sl. Kao najvažnije jeste, da li onaj koji daje drugu šansu zna i da zaboravi. Ako ne zna, druga šansaa će postati mora za oboje.

NA primer imaš i situaciju da se muž/žena zaljubi u drugoga/drugu, što je npr za neke ljude gori problem od puke prevare sexualnog tipa, pa ti prizna pa ti pređeš preko toga.

I jeste gori problem od puke prevare seksualnog tipa a sada te pitam, kako se može preći perko činjenice da je partner zaljubljen u drugu čak i onda kada je to završeno. Kako će partner da gleda na to vreme kada je bio obmanjivan, nije bio voljen, i svaka emocija je bila lažna a ona prava se dešavala sa strane.

Svako ko je u stanju da predje preko toga ili je isto učinio, ili mu je svejedno što znači da mu nije stalo do aktuelnog partnera, ili će to mudro pa čak i lukavo koristiti kao adut za neku zgodnu situaciju. Skoro je sigurno da će samo retki zaboraviti i ko zna zbog čega.

Imaš i situaciju da muž/žena prizna mužu iako nije uhvaćen na delu, imaš razne situacije, ali ako voliš nekoga i ako ne postoji ravnodušnost preći ćeš preko toga, ako voliš nekoga preći ćeš preko svega.

Ako volim, mogu voleti i dalje ali i ne biti s njim. Ljubav će u svakom slučaju proći jer ti si prevaren a to nije mala stvar. Priznanje ne rešava ništa. Onaj koji prizna samo sebi olakšava jer je svestan da je učinio nepravdu prema partneru koji je fer. Ako mu se oprosti prevara, on biva unižen i skro obavezeno, stvari se menjaju u korenu.

Ljubav ne poznaje ravnodušnost.

Ne kažem da se prelazi olako za sat vremena, to je proces koji traje, ali prelazi se, i niko ne kaže da ništa nije bilo, ali može se i to prebroditi a za to je potrebno jako mnogo ljubavi, da bi se uzdrmano poverenje povratilo.

Od koga ljubavi? Od onoga ko je prevario da, ali od onoga ko je prevaren ne, njegova ljubav nije zatajila a poverenje se nikada ne može povratiti ili jako, jako retko.

U ljubavi su stvari čiste i ona vredi samo onda ako se ni jednog trena ne isprlja.

Poznajem parove koji su po 30 i nešto godina u braku i koji su jedni drugima praštali (moji kumovi npr) i dalje žive neki normalan život, jebiga desi se svašta čoveku, jer čovek ako ne krene od sebe i ne kaže nisam ni ja bezgrešan neće praštati ništa.

Ovde možemo govoriti o zajdničkom životu, nešto kao dogovor, brak kao firma. Varamo se, praštamo i živimo normalno, tačnije živimo zbog nekih drugih interesa.

Postoje brakovi u kojima vlada ona fina slboda. I što je više takve slobode, to je manje prevare. Dvoje će je medjusobno jedno drugom dati, a onda neće biti potrebno praštanje jer neće biti potrebno ni izveštavanje.

Da, samo pod uslovom da se i ovaj do detalja otkrije a to je, priznaćeš, nemoguće. Nema na svetu čoveka koji u sebi ne čuva nešto što je samo za njega i za ceo život

Zašto je to nemoguće?

Zato što je to u ljudskoj prirodi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Ned Nov 21, 2010 1:47 pm

I jeste gori problem od puke prevare seksualnog tipa a sada te pitam, kako se može preći perko činjenice da je partner zaljubljen u drugu čak i onda kada je to završeno. Kako će partner da gleda na to vreme kada je bio obmanjivan, nije bio voljen, i svaka emocija je bila lažna a ona prava se dešavala sa strane.

Ko kaže da nije bio voljen? Zaljubljivanje je stadijum pre ljubavi, doduše intenzivniji, ali ne i dublji osećaj. Potuno je normalna stvar zaljubiti se u nekoga, a da pri toom volite nekog drugog. Definicija zaljubljenosti po mojoj jednoj prijateljici koja je inače psiholog: Možeš se zaljubiti u striptizetu, ali šta ćeš pričati sa njom posle 15 dana, kako ćete se zbližiti da bi došlo do ljubavi?
Čak su mogu ći i slučajevi da se vole dve osobe istovremeno, taj je doduše osećaj težak i opterećujući jer stvara komplikovan odnos, ali postoji.

To što se neko zaljubio u drugoga/drugu ne znači nužno da je prestao da voli onoga s kim je, nego samo da se zaljubio.

Onaj koji ne pređe preko toga je po meni neko ko nema snage da voli, jer je ljubav kompleksna i zahteva pored lepih stvari i ugođaja i opraštanje, kao svoj sastavni deo. Ako nećemo oprostiti onome koga volimo, kome ćemo?

Od koga ljubavi? Od onoga ko je prevario da, ali od onoga ko je prevaren ne, njegova ljubav nije zatajila a poverenje se nikada ne može povratiti ili jako, jako retko.

U ljubavi su stvari čiste i ona vredi samo onda ako se ni jednog trena ne isprlja.

Prevaru se rađa iz potrebe za nečim što vam je uskraćeno od partnera. Kada to ne dobijete znači da ni taj koji vam to što vam je trebalo nije dao nije baš dao sve od sebe da ta ljubav cveta.

Ne postoji čista ljubav, kao što ne postoji ni čovek bez mana, svaka ljubav ima svoje nedostatke na kojima se da raditi.

Priznanje ne rešava ništa. Onaj koji prizna samo sebi olakšava jer je svestan da je učinio nepravdu prema partneru koji je fer. Ako mu se oprosti prevara, on biva unižen i skro obavezeno, stvari se menjaju u korenu.

Priznavanje, ukoliko ima ljubavi rešava mnogo, jer svako ko je priznao skupio je muda i rekao ja sam pogrešio, hajde mi pomozi da otklonim svoju grešku, vidiš da stvari ne idu. Idemo iznova(sve pod uslovom da ima ljubavi)

Svakome se desi da u toku veze/braka naleti na nekoga ko mu se svidi i da eventualno zavrlja u nekom pogrešnom smeru, priznanjem partneru stavlja do znanja da je od drugoga dobio ono što mu je falilo kod njega i sad je na oboma da vide kako će. Druga šansa je obavezna., ali bez sumnjičenja i upiranja prstom u oko.

Po psiholozima prevara nije stvar ljubavi već odluke, jer postoje ljudi koji varaju svoje žene/muževe iako ih vole
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 21, 2010 4:02 pm

Burla :: Ne postoji čista ljubav, kao što ne postoji ni čovek bez mana, svaka ljubav ima svoje nedostatke na kojima se da raditi.

Tačno i zato je jedina čista ljubav - Ljubav prema Bogu.

Po psiholozima prevara nije stvar ljubavi već odluke, jer postoje ljudi koji varaju svoje žene/muževe iako ih vole

Kako neko može odlučiti a onda i prevariti?

To bi izgledalo otpirlike ovako:

Hoću da ga prevarim zbog toga i toga.
Odem na prvo mesto gde ću odluku spovesti.
Nalazim prijatno lice.
Varam NEKOGA KOGA VOLIM.
Zbog čega?

Na ostalo, a ima ga prilično, pisaću kasnije.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Nov 21, 2010 5:22 pm

Po 'psiholozima prevara nije stvar ljubavi već odluke, jer postoje ljudi koji varaju svoje žene/muževe iako ih vole

Dijeliš li mišljenje psihologa koji donose ( kako navodiš ) ovakovu tvrdnju ?
Dragana
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Ned Nov 21, 2010 5:28 pm

Onaj koji ne pređe preko toga je po meni neko ko nema snage da voli, jer je ljubav kompleksna i zahteva pored lepih stvari i ugođaja i opraštanje, kao svoj sastavni deo. Ako nećemo oprostiti onome koga volimo, kome ćemo?
Ako mene neko prevari, znaci da me ne voli dovoljno, cim je dozvolio sebi da me na taj nacin povredi. A nije bas da ne mozes da pretpostavis da ce nekoga povrediti to sto si ga prevario Nema te osobe koja ce ostati ravnodusna ako je prevarena.

Ne znam kako ti, ali ja kada dobijem zelju da prevarim nekog, to onda vec znaci da mi do tog nekog nije vise stalo i da samo nemam mooda da to prekinem (jer mi je veza, recimo, usla u fazu navike), vec idem linijom manjeg otpora jer mi je tako lakse.

Burla ::Prevara se rađa iz potrebe za nečim što vam je uskraćeno od partnera. Kada to ne dobijete znači da ni taj koji vam to što vam je trebalo nije dao nije baš dao sve od sebe da ta ljubav cveta.
A to je opet dug i slozen proces, to sto dovodi do takve situacije. Nije bas da se to desi preko noci i nije bas da je onaj drugi po defaultu jedini odgovoran za to sto vam uskracuje.

Evo, na primer, muskarac (izvinjavam se sto cu da dam primer u kom je muskarac zasr'o, al' to mi je nekako logicno i prirodno, s obzirom da sam zensko :Smile... dakle, muskarac se ponasa sebicno u smislu da ga bas briga da bude ravnopravan sa svojom lepsom polovinom, smatra da on ima svu slobodu da izlazi i cuga s drugarima, a da zena, recimo, treba svako vece da sedi kod kuce, cuva dete/decu i nigde ne mrda. Takve situacije su dosta ceste, ako ne i pretezne. I sta sad? Zena je, naravno, nezadovoljna... to nezadovoljstvo polako pocinje da se ogleda u tome sto ona, recimo, pocne da odbija seks (i ovo mi nekako dodje tipicno). On ode i prevari je, to jest' potrazi ono sto sto mu je uskraceno od partnera. Da li je u ovom slucaju opravdano to sto je on uradio?

Da ne budem pogresno protumacena, ovo sto sam napisala ne znaci da je uvek kriv muskarac Smile i isto tako ne znaci da je kriva samo jedna strana... a najcesce i nije.

Burla :: hajde mi pomozi da otklonim svoju grešku
Mislim da svako mora da rascisti sam sa sobom sta hoce. Ako neko hoce da svrlja sa strane i da me vara, ne mogu ja umesto njega da odlucim da on to prestane da radi.

Burla ::Svakome se desi da u toku veze/braka naleti na nekoga ko mu se svidi i da eventualno zavrlja u nekom pogrešnom smeru
Ovo je vec otrcano, ali... nije li razum ono sto nas, kad je ovo u pitanju, razlikuje od zivotinja? Da li moramo, ako nam se neko i svidi, to obavezno i da realizujemo u nesto konkre(vet)nije?

Burla :: priznanjem partneru stavlja do znanja da je od drugoga dobio ono što mu je falilo kod njega i sad je na oboma da vide kako će. Druga šansa je obavezna., ali bez sumnjičenja i upiranja prstom u oko.
Druga sansa apsolutno nije obavezna. Sve zavisi od toga koliko je nekom, kako ovde neko rece, ostalo kredita.

Burla ::Po psiholozima prevara nije stvar ljubavi već odluke, jer postoje ljudi koji varaju svoje žene/muževe iako ih vole
Ne vole ih. Jer, ako nekoga volis, onda ga i postujes. A ako ga postujes, neces ga prevariti. As simple as that
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 22, 2010 1:56 am

Kako neko može odlučiti a onda i prevariti?

To bi izgledalo otpirlike ovako:

Hoću da ga prevarim zbog toga i toga.
Odem na prvo mesto gde ću odluku spovesti.
Nalazim prijatno lice.
Varam NEKOGA KOGA VOLIM.
Zbog čega?

A misliš da onako prevari da mu se omakne ::
Pa naravno da je prevara stvar odluke, ne'š valjda reći da se nekome prevara omakne?
Kao i sve drugo u životu što radiš, doneseš odluku i to uradiš, i eto ti radnje.

Zbog toga što ti se npr skurčilo da te preko nišana sačeka kad dođeš kući s posla umesto da te poljubi, zagrli i pita kako si, pa ti odeš i nađeš nekoga ko će ti makar neku lepu reč reći. Ili zato što je žena nakon porođaja prigrlila dete kao bezuslovnu ljubav i odbacila muškarca jerbo joj " ne daje dovoljno" koječega.

Isto tako žena, ima kod kuće nekog bilmeza, voli ga, ali on je jednostavno bilmez i ona traži nekog ko će joj pružiti nešto lepše od bilmezovanja. Može i tako, da ne budem shvaćen pogrešno

Ili zato što je nezadovoljna drugim nekim stvarima.

Život je jako komplikovan, i donosi milion nedoumica i zamki, treba svemu tome odoleti.

Dijeliš li mišljenje psihologa koji donose ( kako navodiš ) ovakovu tvrdnju ?

Da, bavio sam se tim pitanjem čitajući neke psihologe iz oblasti transakcione analize i potpuno se slažem s njima.
Do prevare može doći i iz osvete prema nekome koga volite, a povredio vas je, ili ne može? Da li je to onda stvar odluke? Bez obzira što je afektivno stanje., ali to je sve normalno, dešava se živim ljudima, i što više proganjamo partnera, iakonas voli doneće tu pogrešnu odluku i ući u klinč sa nekim macanom/cicom.

Uzmite u obzir da život nije crno beo i da postoje raziličitia ljudi, sa različitim temperamentima, načinom ponašanja i slično. To što ti ne prihvataš nešto ili ti je nelogičnoo da je tako nešto moguće (jer polaziš od sebe) ne znači da nekome drugome to nije sasvim normalna stvar, i da neko drugi u nekoj situaciji ne bi postupio potpuno drugačije od tebe.

Ako mene neko prevari, znaci da me ne voli dovoljno, cim je dozvolio sebi da me na taj nacin povredi. A nije bas da ne mozes da pretpostavis da ce nekoga povrediti to sto si ga prevario Nema te osobe koja ce ostati ravnodusna ako je prevarena.

Jesam li ja rekao da hoće ostati ravnodušan/na. Koliko je to dovoljno koliko neko može da te voli? Može da te voli ili da te ne voli. Čime se meri količina ljubavi? Postoji li neka posebna vaga za to ili ide odokativno?

Ovo je vec otrcano, ali... nije li razum ono sto nas, kad je ovo u pitanju, razlikuje od zivotinja? Da li moramo, ako nam se neko i svidi, to obavezno i da realizujemo u nesto konkre(vet)nije?

To samo ide u prilog tvrdnji da je prevara stvar odluke, jer nas moć odlučivanja, tj razmišljanja razlikuje od životinja.

Mislim da svako mora da rascisti sam sa sobom sta hoce. Ako neko hoce da svrlja sa strane i da me vara, ne mogu ja umesto njega da odlucim da on to prestane da radi.

Za dobru vezu je potrebno kako govori jedan moj prijatelj krv, suze i znoj, odnosno na sve njene aspekte utiču oba partnera, trudom i izgaranjem, jer nije ljubav leptirić u stomaku, to je život, a život nosi milion zamki, i najjači padnu Hoćeš li pružiti ruku posrnulom prijatelju, hoćeš verovatno, onda je logično da ćeš je pružiti i nekome koga voliš kao muškarca/ženu.

Evo, na primer, muskarac (izvinjavam se sto cu da dam primer u kom je muskarac zasr'o, al' to mi je nekako logicno i prirodno, s obzirom da sam zensko )... dakle, muskarac se ponasa sebicno u smislu da ga bas briga da bude ravnopravan sa svojom lepsom polovinom, smatra da on ima svu slobodu da izlazi i cuga s drugarima, a da zena, recimo, treba svako vece da sedi kod kuce, cuva dete/decu i nigde ne mrda. Takve situacije su dosta ceste, ako ne i pretezne. I sta sad? Zena je, naravno, nezadovoljna... to nezadovoljstvo polako pocinje da se ogleda u tome sto ona, recimo, pocne da odbija seks (i ovo mi nekako dodje tipicno). On ode i prevari je, to jest' potrazi ono sto sto mu je uskraceno od partnera. Da li je u ovom slucaju opravdano to sto je on uradio?

Da ne budem pogresno protumacena, ovo sto sam napisala ne znaci da je uvek kriv muskarac i isto tako ne znaci da je kriva samo jedna strana... a najcesce i nije.

Mogu samo da dodam da je potreban obostrani napor da se veza održi. Ako je ona dopustila da postane njegov lični rob, onda je kriva jer ništa neće rešiti odbijanjem sexa, nego borbom za sebe i svoje dostojanstvo

Druga sansa apsolutno nije obavezna. Sve zavisi od toga koliko je nekom, kako ovde neko rece, ostalo kredita.

Da li na taj kredit ide nominalna ili realna kamatna stopa ::

Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 22, 2010 2:13 am

Burla :: A misliš da onako prevari da mu se omakne ::
Pa naravno da je prevara stvar odluke, ne'š valjda reći da se nekome prevara omakne?
Kao i sve drugo u životu što radiš, doneseš odluku i to uradiš, i eto ti radnje.

Svakako ali joj je prethodio motiv.

Čime se meri količina ljubavi? Postoji li neka posebna vaga za to ili ide odokativno?

Sve i da je merljiva, nema potrebe da se meri.

To samo ide u prilog tvrdnji da je prevara stvar odluke, jer nas moć odlučivanja, tj razmišljanja razlikuje od životinja.

Ne, nego stvar motiva.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 22, 2010 2:20 am

Svakako ali joj je prethodio motiv.

Motivi su nebitni, bitna je posledica ikako otkloniti uzrok te posledice nastale voljnom radnjom.

Sve i da je merljiva, nema potrebe da se meri.

Amin

Ne, nego stvar motiva.

Koji predhodi odluci ::

Volim kad sam u pravu ::
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 22, 2010 2:27 am

@Burla

Kako to da su motivi nebitni? Pa oni su polazna tačka za odluku iz koje proističe posledica. Motiv koji navodi na pogrešnu odluku se može suzbiti prevencijom kada posledice neće ni biti.

Tako i rekoh, motiv prethodi odluci.

Volim kada sam u pravu. :tenis:

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 22, 2010 2:29 am

@ Avramova

Vidiš li ti koliko je sati ::

Moram i ja da nekad lupim nešto.::

U pravu si do pola.::
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 22, 2010 11:39 am

@Burla

Sve se mislim da isto mislimo samo je bilo kasno da usaglasimo statove. 🇭🇲

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 22, 2010 4:11 pm

Ah da, sad se setih zašto je motiv nebitan. Možemo imati motiv, pa onda bez obzira na isti reći sebi da to nećemo uraditi, već da ćemo probati da popravimo stvar koja nam smeta.
Opet stvar odluke.
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rimljanka taj Uto Nov 23, 2010 9:13 am

Svaka sansa je prva sansa.
Rimljanka
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 221
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Nov 23, 2010 11:08 am

Rimljanka, ne bih se složila... Neki odnosi se jednostavno vrte u krug (dramatično rečeno začaran), i svaka šansa nekako liči na odgađanje neizbježnog.
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh