Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Lepe žene prolaze kroz grad
Danas u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Bog u metrou

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Bog u metrou

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 1:00 am

Noelia :: Doduše, istina je da je Bog nas izabrao, jer nas je prvi uzljubio ( tako piše sv. Pavao),

I stvorio. A kako da ga onda ne ljubim svom dusom svojom, bez opterecenja.Slavim Ga svaki dan za svaki novi dan.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 1:05 am

Avramova ::...I stvorio...

Pa šta su onda tvoji mama i tata radili? Možda su pevali psalme, klečali i molili se Bogu...?

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Noelia taj Sre Apr 25, 2012 1:14 am

Avramova: A kako da ga onda ne ljubim svom dusom svojom, bez opterecenja.Slavim Ga svaki dan za svaki novi dan.

Znaš, ako ovi (a sad ih je već troje ) ovako nastave, Bog neće više ići u metro, nego će morati posjećivati forume.

Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Apr 25, 2012 1:17 am

Noelia ::

Avramova: A kako da ga onda ne ljubim svom dusom svojom, bez opterecenja.Slavim Ga svaki dan za svaki novi dan.

Znaš, ako ovi (a sad ih je već troje ) ovako nastave, Bog neće više ići u metro, nego će morati posjećivati forume.
Ovdje ga nećemo pustiti. Mi imamo svoju Paraskevu

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1705
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 1:21 am

Tako je, brate Juri. Ono što je Čak Noris tamo, to je general ovde.

Vulin
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 1:26 am

Noelia :: Znaš, ako ovi (a sad ih je već troje )

Joj, da je troje, samo cekam cas da dobiju pojacanje.

@Vule

Svi mi imamo iste praroditelje.

Vasa Paraskeva :A:

(Ko mi dade ime, a samo sam zena )

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Apr 25, 2012 1:27 am

Vulin ::Tako je, brate Juri. Ono što je Čak Noris tamo, to je general ovde.

Naravno, ona je naša boginja i mi niti ćemo se klanjati niti ćemo služiti drugom bogu osim njoj Very Happy

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 1:36 am

:

@Juri, znas da sam skromna i da se sada stidim.

@Vule

Moze li ovaj.

:albino: Jao ne, vec ovaj

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 1:39 am

Noelia, srećo, moram da priznam da Bog postoji. Ono jes', žensko je i voli da vrcka smajlijima, ponekad zađe i u metro (bogami, da ne kažem boginje mi, ponekad odmeri neko crnačko dupe u istom tom metrou), ponekad digne nos, ali naša je, i definitivno može s tvojim bogom čak i da obara ruke.

P.S. Ovako se stvaraju bogovi, i ovako je nastao i tvoj bog. Odlukom čoveka.

Vulin
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 1:41 am

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Sre Apr 25, 2012 11:15 am

Pomalo smiješan naziv teme kao i slične "istina u religiji" .. itd ,ali ipak možda odgovarajuće teme za učesnike foruma ali i stranu na kojoj je forum registrovan sa domenom.
Ne bih se upuštao u opštu raspravu u ovakvim temema sa ženama jer bih očigledno bio poklopljen s muško/ženskom većinom.Imam prijedlog da ubuduće postavljate teme kao "Boginja u metrou" i sl zbog ravnopravnosti polova.

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Apr 25, 2012 11:49 am

A što da se guramo po metrou, kada možemo to komotno projektovati i ovdje. Postavimo temu: Boginja na forumu

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 25, 2012 11:56 am

Vulin ::Vera = komunizam. Ili si s nama, ili si protiv nas. Nema sredine, nema kritičkog stava, nema razmišljanja...
)
Е, цврц...
Зашто (чак и ти!) једну искварену варијанту, која са комунизмом као концептом има везе колико и Инквизиција са Религијом- бркаш са основном идејом?
Бар ти бацаш даље, а онда- овако нешто?
Обнови мало материју, и провери- колико је основна идеја поштована; Комунизам, у теорији (као и Хришћанство) је и средина, и критички став, и стално размишљање.
А то, што су "протуве из наших редова" то користиле за своје ситне интересе, друга је ствар.
У осталом, као председник, показаћу ти у пракси- како комунисти схватају друштвене активности. Ту свако има своје место, оправдано доприносом...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Apr 25, 2012 1:45 pm

Komunizam jeste najplemenitija i najhumanija ideja o društvu i njegovom uređenju. Bolje ideje od te nema. Nesretna je okolnost što se prvi pokušaj implementacije te ideje desio u zemlji koja praktično još nije bila ni iskoračila iz feudalizma, pa opšta društvena svijest, kao ni svijest "vođa", i nije mogla na pravilan način korenspondirati sa takvom idejom.

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 2:47 pm

Jeste najhumanija i najplemenitija, ali ipak samo ideja. Koja sa životom nema mnogo veze. Životom ljudskih bića, htedoh reći.

A sad moram da pomenem tvoju kardinalnu grešku: Nije nesrećna okolnost mesto eksperimenta s komunizmom - nego subjekt. Čovek, životinja kakva jeste, ne može da živi po pravilima takvog (ipak utopijskog) društvenog uređenja.

Pa sad za Frija: Komunizam jeste malj kojim se lupala glava čoveka, u cilju "promene svesti". Što opet pokazuje da postupci "komunista" nemaju nimalo veze s mozgom i pameću. Ali ostaje činjenica da ne postoji oruđe kojim "promena svesti" može da se izvrši, što vás, zagovornike komunizma, vraća na tačku s koje ste krenuli. Čovek ne može, ne može i ne može da živi po takvim pravilima. Jer to što komunisti pretpostavljaju kao moguće - znači promenu suštine životinje koju znamo pod imenom "homo sapiens". A ta suština, koja nas uvek i zauvek vuče, je zavist. Majmun je bio majmun sve dok nije otkrio nezadovoljstvo svojim životom i čežnju za drugačijim životom. Tek tog trenutka je počeo da postaje čovek.
A ovde se s podjednakom strašću i komunisti i vernici bore da pljunemo na uvek prisutno nezadovoljstvo (ili bar težnju ka drugačijem) , i da zadovoljenje pronađemo u "svetloj budućnosti" ili "raju". Pa drugovi i sabraćo vernici, da ga jebem, ali to tako ne funkcioniše. Zavist je normalna ljudska osobina (namerno ne pišem vrlina ili mana), otimanje je proizvod preživljavanja, a sebičnost je zalog za budućnost.

Mišljenje, odnosno razmišljanje je jedini način da spoznamo i sebe i svet, i podsticanje inteligencije, odnosno obrazovanja, je jedini način da sagradimo metro, i u taj čovekov proizvod tutnemo sve ostale, i među njima i onaj koji Bogom nazivamo. Sve ostalo je demagogija i puka prečica.

Vulin
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jurivaka taj Sre Apr 25, 2012 3:14 pm

Pa, da si mi jasan, nisi.
I nisam rekao da je nesrećna okolnost mjesto, nego upravo čovjek. To se, valjda iz konteksta lako može razumjeti.
Nadalje, čovjek je osuđen da živi po pravilima. Samo, postoje razna pravila - dobra i loša, humana i surova... Ljudska zavist je prizvod okolnosti u kojima čovjek živi. Stvar je vrlo prosta. Ako ti imaš auto bolji od moga, u meni će se javiti zavist. Ali ako su nam auti jednaki, nema razloga ni za pojavu zavisti.
Ljudska svijest je fenomen koji evoluira u skladu sa opštim napretkom ljudskog društva i tehnologija koje pomažu tome napretku. Stoga nema razaloga sumnjati da se ta svijet jednog dana neće moći prilagoditi ideji koju sada neki smatraju utopijom.
Ovdje treba postaviti pitanje može li razvoj ljudskog društva, tehnologije i proizvodnje, teoretski dostići svoj optimum? Šta će se desiti kada do toga dođe?

Jurivaka
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 25, 2012 4:15 pm

Vulin
Jeste najhumanija i najplemenitija, ali ipak samo ideja. Koja sa životom nema mnogo veze. Životom ljudskih bića, htedoh reći.
Са животом име везе онолико колико је поштујемо, као и са сваком идејом. Осврни се око себе; живимо у доба неолиберализма; колико слободе ти у томе видиш?
Толико о идејама и везама са животом.

Pa sad za Frija: Komunizam jeste malj kojim se lupala glava čoveka, u cilju "promene svesti".
Ако идеје схваташ као "маљ по глави", то најчешће значи да се са том главом другачије и не може кореспондирати. Наведи ми идеју која је другачије усвојена, у историји...?

Što opet pokazuje da postupci "komunista" nemaju nimalo veze s mozgom i pameću. Ali ostaje činjenica da ne postoji oruđe kojim "promena svesti" može da se izvrši, što vás, zagovornike komunizma, vraća na tačku s koje ste krenuli.
До промене свести се долази едукацијом; за едукаију, треба добар и способан "учитељски кадар", који комунисти нису имали. То још не значи да је лоша идеја, већ -промотери...
Čovek ne može, ne može i ne može da živi po takvim pravilima.

Може, може и може; само- неће... У људској је природи похлепа и незајажљивост, који су директно супротстављене основним постулатима комунизма, као идеје.
Комунизам је, међутим, понудио најбољи до сад модел контроле над те две људске особине, е да оне не прерасту у пропаст свеопштих размера, чему присуствујемо у савременом свету, ако се поново осврнеш око себе...

Zavist je normalna ljudska osobina (namerno ne pišem vrlina ili mana), otimanje je proizvod preživljavanja, a sebičnost je zalog za budućnost.
Сад су ми јаснији твоји ставови.

Sve ostalo je demagogija i puka prečica.
Ако будеш имао пуно, пуно среће, схватићеш колико је овакво становиште опасно. То нема везе ни са твојим образовањем, ни са интелигенцијом.
Мислим да се ради о склопу личности и неким искуствима.
И верници и комунисти (само ако су прави и искрени!) су на истом идеалистичком задатку. Није толико битно ко је у праву, већ може ли до циља.
Сви остали, плашим се- у већој су заблуди и од једних, и од других; но, то је већ -друга тема...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 9:41 pm

Fri, ko Boga te molim, pojasni mi samo ovo sto sam izdvojila, jasno, konkretno, konzistentno. Hvala unapred!

Fristajlo ::
И верници и комунисти (само ако су прави и искрени!) су на истом идеалистичком задатку. Није толико битно ко је у праву, већ може ли до циља.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 10:01 pm

Mogu ja? Mogu ja?

Oni 'oće od životinje da naprave salonskog Samarićanina, zamišljenog u glavama ljudi požrtvovanih do krajnosti razuma, a bezmudih do imbecilnosti. U glavama onih koji nisu imali hrabrosti da delima predvode i takvim delima slede Hrista, nego da teoretišu o Hristovom davanju i žrtvovanju, uz opaske kako je neophodno da se svest životinje tranformiše u dobrotu kojoj nisu mogli ni da prismrde.

Daklem, da parafraziram Hegela: Idealisti su čoveka različito predstavljali, ali cilj je da on (čovek) postane dobar.

Vulin
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 25, 2012 10:10 pm

Avramova ::
И један и друга идеологија садрже општеприхватљив минимум социјалне правде, што је основни политички узус успешног и стабилног друштва. Без тога- ништа не потраје, и друштва која то немају- не потрају дуго, а увек се бурно руше.
Укратко- без једног од та два концепта- нема мира ни среће.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 25, 2012 10:14 pm

Vulin

Oni 'oće od životinje da naprave salonskog Samarićanina, zamišljenog u glavama ljudi požrtvovanih do krajnosti razuma, a bezmudih do imbecilnosti
И баш сви су такви- безмуди?

Daklem, da parafraziram Hegela: Idealisti su čoveka različito predstavljali, ali cilj je da on (čovek) postane dobar.
И то, што је Хегел то одвалио- то је Јеванђеље?
Ајд', просветли нас; да ли је циљ да човек постане лош?
Зато што је лакше, треба да идемо тим путем?
Знаш како се то зове? :fri:

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sre Apr 25, 2012 10:26 pm

Zajebana situacija, brate Fri, kad od mene očekuješ da budem prosvetitelj. (Aj' da si rekao da vas naučim zašto je bitno da se ne koristi sapun ili deterdžent prilikom pranja krigli za pivo, ili zašto pivska pena mora da ostavi trag k'o rakijski venac posle svakog gutljaja...)

Ponudio sam se da odgovorim umesto tebe, i to sam uradio. Cilj jeste da čovek postane univerzalno dobar, samo idealisti (neće) da skontaju da je to u nesaglasju sa čovekovom svešću.

I nije to odvalio Hegel, nego ja. I to jeste suština Jevanđelja. Daklem, Hegel i ja smo suština. Uostalom, pitaj Noeliju - ona je autoritet i za mene i za tebe po pitanju Jevanđelja.

A ako ikad i dođemo u situaciju da je čovek postao "dobar", to što je dobro odavno se neće zvati čovekom.

I ne znam kako se to zove. Very Happy

Vulin
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 25, 2012 10:37 pm

Fristajlo :: Укратко- без једног од та два концепта- нема мира ни среће.

Koncept, ideologija, komunizam, vera... affraid

P.S. Odoh u metro

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Noelia taj Sre Apr 25, 2012 10:57 pm

Fristajlo: I jedan i druga ideologija sadrže opšteprihvatljiv minimum socijalne pravde , što je osnovni politički uzus uspješnog i stabilnog društva. Bez toga-ništa ne potraje, i društva koja to nemaju-ne potraju dugo, a uvijek se burno ruše.Ukratko-bez jednog od ta dva koncepta-nema mira ni sreće.

Ja se posve slažem s ovim. Isus govori o ljubavi, o brizi i pomoći siromašnima, kritizira bogataše i vladare koji "ugnjetavaju udovice i sirote" . Time biva očito da se zalaže za pravednost, bratstvo, solidarnost, jednakost među ljudima.
Slažem se da bez istine i pravde nema ni sreće ni mira. Ali, to ne ide bez Boga i Božje pomoći, i u tome je razlika.

Vulin: Uostalom, pitaj Noeliju - ona je autoritet i za mene i za tebe po pitanju Jevanđelja.

Umjesto da me zafrkavaš, uzmi Evanđelje u ruke i samo će ti se kaz'ti... :bball:

Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 25, 2012 11:32 pm

Vulin
Zajebana situacija, brate Fri, kad od mene očekuješ da budem prosvetitelj.
Само ако је по Болоњи...
(Aj' da si rekao da vas naučim zašto je bitno da se ne koristi sapun ili deterdžent prilikom pranja krigli za pivo, ili zašto pivska pena mora da ostavi trag k'o rakijski venac posle svakog gutljaja...)
Пусти да то свако искуством спозна...

Ponudio sam se da odgovorim umesto tebe, i to sam uradio. Cilj jeste da čovek postane univerzalno dobar, samo idealisti (neće) da skontaju da je to u nesaglasju sa čovekovom svešću.
Свест се обликује, на њу се утиче; то се зове- учење...

I nije to odvalio Hegel, nego ja. I to jeste suština Jevanđelja. Daklem, Hegel i ja smo suština. Uostalom, pitaj Noeliju - ona je autoritet i za mene i za tebe po pitanju Jevanđelja.
Е, ако сте вас двојица- препуштам вас Ноелији, нека вас она раскринка... :

A ako ikad i dođemo u situaciju da je čovek postao "dobar", to što je dobro odavno se neće zvati čovekom.
Можда- богочовек?

Или- комуниста?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:23 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole