Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Electronique Terminator

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Opraštanje

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Opraštanje

Počalji od DUH 54 taj Ned Mar 22, 2015 12:19 pm

Nisam bio u situaciji koja ne može da se oprosti, pa tako ne znam šta da mislim o tome...

DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Mar 22, 2015 12:21 pm

@DUH
Dovljno ste rekli. Smile

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Ned Mar 22, 2015 10:53 pm

Duse, to govori da ili si previse popustljiv ili si ziveo prilicno zasticeno i lagodno.... To opet pokazuje mozda i o karakteru coveka i njegovom ponosu, a i o osecanjima prema drugima oko njega i njegovoim pogledima....

Svaki covek ima prag svoje tolerancije i ponosa.... Da ti ne bih ja navodio primere, jer su nam licnosti razlicite, pokusaj sebi da predocis sta ti je vredno u zivotu da bi to svojim zivotom branio i ako ti to neko oduzme nebi oprostio.....

Da ti ne objasnjavam sad da patnje drugih treba postovati a pogotovo ako se radi o necemu cemu i ti pripadas, ali bi nas to odvelo u nekom drugom pravcu i ako je vezano za prastanje...

( Izvini ako sam te uvredio, samo mislim da razumes sta sam rekao ali ne zelis priznati da mozda ima greske u tvom stavu....)

Svarog
Član
Član

Broj poruka : 1087
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Ned Apr 05, 2015 12:15 am

Jadovno,Kozaru,Kazane.....ne mogu oprostiti,zaboraviti još teže....

Thabit
Član
Član

Broj poruka : 2483
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 12:26 am

To boli.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 05, 2015 12:29 am

ellen ::Da li ste vi osoba koja prasta!?

Ne...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 2:09 am

Šta se u tebi dešava dok traje "ne" i šta bi se dešavalo kada bi trajalo "da"?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 05, 2015 2:59 am

Pa traje "ne"...
Ako traje "ne" ne može istovremeno da traje "da" i obratno, vele osnovni principi matematičke logike...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 3:09 am

Znam, zato te i pitam šta se dešava dok traje "ne" i možeš li pretpostaviti šta bi se dešavalo da je suprotno ili recimo pređe u suprotno.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 05, 2015 3:21 am

Ne mogu... Ako postoji suprotnost onda postoji i konfuzija, a to onda nije stav već kolebanje, veli psihologija...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 3:37 am

Ok, zaboravi "da" opiši stanje "ne" u kome si.
Mene interesuje, šta se dešava kada se ne oprosti? Ima li se kakav cilj, da li se time pronašao mir u duši uz sećanje na žrtve (a čini mi se da su ti one bile motiv za odgovor) i uopšte, šta ako ne oprostimo? Mora da postoji cilj jer ako ga nema onda smo nesvesno oprostili.

Npr, ja ću oprostiti ali neću zaboraviti i opet selektivno jer ne mogu zbog neke budale koja me je na bilo koji način povredila da držim u duši gorčinu.

Veliki događaji, stradanja su nešto drugo i trebalo bi da se tiče nacije a ne pojedinca.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 05, 2015 3:47 am

Ne postoji oproštaj bez zaborava... To nije oproštaj već pritajeni gnev jer nismo mogli da uzvratimo istom merom (a hteli smo)...
Inače, ne dešava se (bar u mom slučaju) ništa zanimljivo, sve je isto samo njega nema...
Inače, kako je moguće da toliko ljudi traži pravdu i kažnjavanje ovih ili onih zločinaca za počinjena krivična dela a u isto vreme govori o praštanju... To bi onda značilo da svim zločincima, od "najmanjih" pa do "najvećih" treba oprostiti, bilo da se radi o krađi hleba i mleka, nanesenoj uvredi, nanošenju telesnih povreda, vređanja ili nekog ubistva, milionske pljačke itd., pa čemu onda sudovi, pravo i pravda...Tako dolazimo do zaključka da je oproštaj nebuloza...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 05, 2015 4:18 am

Ne može se u isto vreme i opraštati i kažnjavati, ili se čini jedno ili drugo, kako na nivou pojedinca tako isto i na nivou društva...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 4:34 am

Vukota ::
Ne postoji oproštaj bez zaborava...
Kako da ne postoji? Kažu opraštam ti ali ne zaboravljam što je u neku ruku prirodno. Jednom dopustiš da te neko povredi, drugi puta ne, i to bi bilo ne zaboraviti. Zaštitio si se ali više o tome ne razmišljaš, ne želiš osvetu a čim nema opraštanje tu možemo govoriti i o osveti nekom prvom prilikom.

To nije oproštaj već pritajeni gnev jer nismo mogli da uzvratimo istom merom (a hteli smo)...
Kako ko, ne razmišljamo svi isto i nisu svi gnevni.

Inače, kako je moguće da toliko ljudi traži pravdu i kažnjavanje ovih ili onih zločinaca za počinjena krivična dela a u isto vreme govori o praštanju...
Oprost je lično osećanje. Da nema sudija, (za vernike pre svega glavnog), na zemlji bi vladao haos. Društvo mora biti uređeno tek u tom segmentu. Npr. javni tužilac će uraditi po službenoj dužnosti ono što recimo ne bi oštećeno lice. Posle se stvar odvija i završi od slučaja do slučaja.

To bi onda značilo da svim zločincima, od "najmanjih" pa do "najvećih" treba oprostiti, bilo da se radi o krađi hleba i mleka, nanesenoj uvredi, nanošenju telesnih povreda, vređanja ili nekog ubistva, milionske pljačke itd., pa čemu onda sudovi, pravo i pravda...Tako dolazimo do zaključka da je oproštaj nebuloza...
Ok, tako misliš a ja te pitam i ne poričem postojanje sudova, prava itd. itd. to sam gore dotakla. A šta čovek treba da radi ako ne oprosti? Šta je on ako uzvrati i to samo po osećaju bez ikakve istrage, bez odmeravanja već iz ličnog osećaja, šta je on tada? Sudija, samo kakav sudija.

Postoje situacije koje bi se mogle opravdati samo i isključivo kada su deca u pitanju i to posebni slučajevi kada roditelj deluje u afektu. I opet će mu zvanični sud presuditi uz olakšavajuće okolnosti. A da li će išta povratiti, neće. I čemu onda osveta, i zašto obavezno "pritajeni gnev"?

Poslednji put izmenio Avramova dana Ned Apr 05, 2015 4:37 am, izmenio ukupno 2 puta

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 05, 2015 4:35 am

Vukota ::
Ne može se u isto vreme i opraštati i kažnjavati, ili se čini jedno ili drugo, kako na nivou pojedinca tako isto i na nivou društva...

Čovek prašta a sud sudi.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Ned Apr 05, 2015 7:50 am

Bas danas 'naleteh' slucajno na Tompsona na YouTube. Izdrzah do kraja posmatrajuci lica ustasa kako strastveno pevaju! Znam, sve su im pesme
posvecene mrznji prema nama. Zelji da nastave i dalje pokolj, Jasenovac, mucenje nevinih, neduznih civila...Setih se moje majke. U mislima mi dodje slika onog jutra, koje je ispricala bezbroj puta i drhtala...Imala je 13 godina. Vec je svima poznato sta se tamo dogadjalo. I oni koji su preziveli, ziveli su jos u toj strahoti koja ih je pratila do smrti. Prenosili su na svoje potomke i unuke. Svi smo mi, na neki nacin, zgrozeni sa tim sta se dogadjalo nasim najmilijima i onima koji to nisu bili, ali su isti narod. Krivi sto su Srbi. Mislim da je to nesto najstrasnije sto se moglo desiti jednom narodu. Cak su fasisti bili zaprepasteni /Nemci i Italijani/. Iskreno, dragi moji, pa ti, koji su takve zlocine izmislili i mrznju bez razloga, nisu ljudska bica /mislim na ustase i na one koji ih podrzavaju/. Uvreda bi bila nazvati ih zverima jer ni zveri nisu takve. Oni su demonizirani monstrumi. Oprasta se ljudskim bicima. O njima se razmislja, procenjuje i donosi neki sud. Ustase nisu ljudi. Nema tu ni oprastanja ni neoprastanja. Svaka rec bi bila suvisna.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pon Apr 06, 2015 2:11 pm

Avramova ::

Oprostaj je isto sto i zakon - pisan za siromasne i slabe...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Uto Apr 07, 2015 12:37 pm

Thabit ::Jadovno,Kozaru,Kazane.....ne mogu oprostiti,zaboraviti još teže....

Kao ni Glinsku crkvu, Motike, Grubisno polje, Prebilovce, Sargovac, Drakulic, Susnjar, Prnjavor, Divoselo, Piskavica, Garavice, Piskavica, Pridvorica, Livno...
Takodje ni Jasenovac, Gradiska, Kerestinac, Pag, Sisak, Caprag, Danica, Jastrebarsko.....
Kao ni Drinu, Kozaru, Banja Luku, Hercegovinu, Liku, Kordun, Petrovu goru, Levca polje....
Kao ni Macvu i podrunje....
Ko ni Medacki dzep, Kupres, Loru, Pakrac, Karlovac, Vukovar, Trpinju, Benkovac, Kazane, Sl. Brod.....

Jednom recju mi to ne mozemo da prastamo, a da li bi se neko svetio i mrzeo, to je vec licni izbor i stav......

Svarog
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Apr 07, 2015 2:10 pm

Vukota ::Oprostaj je isto sto i zakon - pisan za siromasne i slabe...

Ne, jer kada praštam praštam isključivo iz svoje lične potrebe. Zakone neka slede oni koji tu potrebu nemaju - siromašni i slabi.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Apr 07, 2015 2:12 pm

o bole ::
Thabit ::Jadovno,Kozaru,Kazane.....ne mogu oprostiti,zaboraviti još teže....

Kao ni Glinsku crkvu, Motike, Grubisno polje, Prebilovce, Sargovac, Drakulic, Susnjar, Prnjavor, Divoselo, Piskavica, Garavice, Piskavica, Pridvorica, Livno...
Takodje ni Jasenovac, Gradiska, Kerestinac, Pag, Sisak, Caprag, Danica, Jastrebarsko.....
Kao ni Drinu, Kozaru, Banja Luku, Hercegovinu, Liku, Kordun, Petrovu goru, Levca polje....
Ko ni Medacki dzep, Kupres, Loru, Pakrac, Karlovac, Vukovar, Trpinju, Benkovac, Kazane, Sl. Brod.....

Jednom recju mi to ne mozemo da prastamo, a da li bi se neko svetio i mrzeo, to je vec licni izbor i stav......

Praštam ali ne zaboravljam jer, ko zaboravi tugu i jad brata svoga, taj nije čovek.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Pet Apr 10, 2015 11:05 am

Avramova ::
o bole ::

Praštam ali ne zaboravljam jer, ko zaboravi tugu i jad brata svoga, taj nije čovek.

Ne znam Ave, kako bi ti ili ja ili bilo ko mogao prastati tudju patnju..... Da li oni zivi to smeju.....
Mislim da ne....
Jer kad su Ustase predvodjene sa Miroslavom Filipovicem (svestenikom) u selu Motike gurali Srpsku decu u zivi krec, pred roditeljima i klali, sekli, zive palili, bebe nabijali na koceve od taraba i zabadali kraj puta, mislim da se to ne moze oprostiti.....
(Tada je mali decak od 12 godina povikao, "kolji te, majku vam vasu, ima ko da nas osveti.....")

Vecina tih nesrecnika je jedinu nadu videla u tome da ce ih neko osvetiti nekada i da ce ti krvnici platiti za svoja dela..... I sad neko treba da OPROSTI....? Mislim da ne...
To sto vecina nas nebi mogla da se sveti na taj nacin je jedno, sto te mozda ne dotice tudja patnja i bol , jer vecina sklanja pogled sa tih stvari ne daje nikome pravo da prasta.....

Bar ja tako mislim.....

Svarog
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Apr 11, 2015 4:47 am

Bole, meni još uvek nije jasno šta da radim ako ne oprostim? Da mrzim ne mogu i ne želim.

Naravno da su strahote koje su zadesile našu braću tuga pregolema ali ja ne znam kako bih osvetila te žrtve i šta bih time dobila.

Moja misao je usmerena ka pravdi Božijoj a mi ne možemo znati kako je zločincu sada, i niko do Boga ne zaviri u tuđu dušu.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Sub Apr 11, 2015 10:30 am

Avramova ::Bole, meni još uvek nije jasno šta da radim ako ne oprostim? Da mrzim ne mogu i ne želim.

Naravno da su strahote koje su zadesile našu braću tuga pregolema ali ja ne znam kako bih osvetila te žrtve i šta bih time dobila.

Moja misao je usmerena ka pravdi Božijoj a mi ne možemo znati kako je zločincu sada, i niko do Boga ne zaviri u tuđu dušu.

Razumem ja tebe Ave i tvoje motive, pretpostavio sam tvoj stav ali mislim da stav svakog Srbina treba da bude isti.....
Oprosta za takve zlocine nema, a pogotovo neko od nas da moze prastati...... To nema prava ni nas Patrijarh, niti iko drugi.... To mogu samo oni nesrecni ljudi....

Niko od tebe ne trazi da ti ubijas i svetis se, ako ne osecas potrebu, cak ne moras ni mrzeti ako ne osecas potrebu za time ali da prastas ne smes.... Ti treba da pamtis jer se tamo negde vise puta ponovilo lose ljudima kao ti cija je jedina krivica bila vera i nacija.... Znaci da si po njihovim zakonima kriva samim svojim postojanjem i da te treba ukloniti...
Mozda ti je tesko docarati sliku ali i vecini tih nesrecnih ljudi je to bilo.... Jer cak i nasa miroljubiva vera ne podstice da budes ovca za klanje vec da branis svoj zivot, veru i porodicu.....
Mislim da treba da osecas pripadnost i naciji a ne samo veri i da tako treba da donosis zakljucke....
Nazalost tebi protivnik pise pravila igre i ti mozes da ih prihvatis i igras po njima ili da nestanes jer je to ulog u toj igri....

Inace USTASE dok ne osete na svojoj kozi ono sto rade nece se opametiti.... To se ponavlja mnogo puta i nazalost nemaju motiva da to promene.... Potomci onih koji su to radili 41 to su radili i 91.... Tako je jer su Ustase samo orudje u rukama Katolicke crkve koja stoji iza toga i njeno sirenje na istok se ne dovodi u pitanje.... Oni to ce raditi dok postoje....

Zamisli ave da sam te istukao necim i prodje neko vreme a ti mi oprostis, a ja opet te istucem. I tako nekoliko puta.... E sad, ne drzim sad stap u ruci ali je pored mene a ti da li bi mi oprostila i nebi me mrzela....?

Mozda je glup i neadekvatan primer ali ne moras imati mrznju prema njima ali distancu da jer te boli....

MOJE LICNO MISLJENJE NA OSNOVU ONOGA STO ZNAM JE:

Hrvati su orudje u Vatikanskim rukama i to ce biti dok Srbi postoje.... Njihova mrznja prema Srbima je bez ikakve osnove ali je konstantna jer je odrzavaju kroz veru.... Oni Hrvati koji su vernici nikada nece prestati biti pretnja za Srbe...

Takodje smatram istinitom recenicu Slobodana Jovanovica...
"Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne sto se nikoga ne boje, naprotiv, vec sto se nicega ne stide....."
Od njih nema mnogo pokajanja za ono sto su uradili.....

(naravno pricam o vecini mnjenja i cast izuzetcima.....)

Svarog
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Apr 13, 2015 12:15 am

o bole ::Razumem ja tebe Ave i tvoje motive, pretpostavio sam tvoj stav ali mislim da stav svakog Srbina treba da bude isti.....
Oprosta za takve zlocine nema, a pogotovo neko od nas da moze prastati...... To nema prava ni nas Patrijarh, niti iko drugi.... To mogu samo oni nesrecni ljudi....

Ovo bih svrstala u gorko sećanje, nezaborav. Druge nema.

Niko od tebe ne trazi da ti ubijas i svetis se, ako ne osecas potrebu, cak ne moras ni mrzeti ako ne osecas potrebu za time ali da prastas ne smes.... Ti treba da pamtis jer se tamo negde vise puta ponovilo lose ljudima kao ti cija je jedina krivica bila vera i nacija.... Znaci da si po njihovim zakonima kriva samim svojim postojanjem i da te treba ukloniti...

Kratko mi napiši šta radi onaj koji ne radi kao ja. I da ponovim, nije isto oprostiti i zaboraviti. Ne zaboravljam, to je jedino što mogu.

Mozda ti je tesko docarati sliku ali i vecini tih nesrecnih ljudi je to bilo.... Jer cak i nasa miroljubiva vera ne podstice da budes ovca za klanje vec da branis svoj zivot, veru i porodicu.....

Razumem te, ali ja ne pišem o tome. Naravno da ću braniti svoju porodicu, narod i saosećati sa svim tugama. Šta god bi pomoglo da uradim, sigurno je da ću uraditi.

Mislim da treba da osecas pripadnost i naciji a ne samo veri i da tako treba da donosis zakljucke....

Pa sto pusta sam se deklarisala kao nacionalista i bila proglašavana za primitivku. Naravno da ne razdvajam te dve stvari.

Nazalost tebi protivnik pise pravila igre i ti mozes da ih prihvatis i igras po njima ili da nestanes jer je to ulog u toj igri....
I šta nakon ovoga, kakva korist od neopraštanja? Ovo mi liči na predaju, oni sviraju a mi igramo. Ne vidim smisla u neopraštanju ako se (u ovom slučaju) ne suprotstavimo. Pa šta i da nas nestane. Ovo mi liči na poniženje a ne na neopraštanje.

Zamisli ave da sam te istukao necim i prodje neko vreme a ti mi oprostis, a ja opet te istucem. I tako nekoliko puta.... E sad, ne drzim sad stap u ruci ali je pored mene a ti da li bi mi oprostila i nebi me mrzela....?
Ne bi bilo drugog puta a ako bi ga i bilo onda bi to bila prirodna potreba za nužnom odbranom.
I ne bih uzela štap, i ne bih ti vratila ne zato što bih se uplašila već zato što ima ko će vratiti.

Mozda je glup i neadekvatan primer ali ne moras imati mrznju prema njima ali distancu da jer te boli....
Distanca se podrazumeva i to je jednako ne zaboraviti.

MOJE LICNO MISLJENJE NA OSNOVU ONOGA STO ZNAM JE:

Hrvati su orudje u Vatikanskim rukama i to ce biti dok Srbi postoje.... Njihova mrznja prema Srbima je bez ikakve osnove ali je konstantna jer je odrzavaju kroz veru.... Oni Hrvati koji su vernici nikada nece prestati biti pretnja za Srbe...

Takodje smatram istinitom recenicu Slobodana Jovanovica...
"Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne sto se nikoga ne boje, naprotiv, vec sto se nicega ne stide....."
Od njih nema mnogo pokajanja za ono sto su uradili.....

(naravno pricam o vecini mnjenja i cast izuzetcima.....)

Mislim da se svest izmenila i da je od straha veći kompleks, i naravno ne kod svih.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Uto Apr 14, 2015 11:20 am

Ave da probam redom....
Svi mi treba da radimo ka istom cilju koliko ko moze.... N treba gledati sta rade drugi (i spram njih dozirati i svoj ucinak u tome....).
Svako od nas je samo jedna tacka u ogromnoj kompoziciji ali bez te tacke nema celine.... Tako sebe i treba posmatrati....

"Pobedjen je onaj ko se oseti pobedjenim....."
Po meni prastanja nema niti sme biti i ko je odgovoran traba i da plati.... To treba da bude amanet svima...
Nekada je i govorenje o tome i iznosenje cinjenica odlican korak u pravome smeru.... Pa neka sudi svako za seve sta mu je ciniti....
Ne iznose se cinjenice javno radi sebe.... Vecina od nas su formirane licnosti i imamo svoj sud vec zbog onih koji ga nemaju i koji ne znaju istinu a to su uglavnom mladi....
Nas ima u svim verama a pogotovo u katolickoj i u islamu na ovim prostorima.... Ima nas u vecini nacija koje nas okruzuju i tako treba posmatrati celu stvar....

"Nije svaki Hrvat ustasa ali su vecina ustasa Hrvati...."

(da ne pametujem previse i ne sirim temu....)

Svarog
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 6:58 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh