Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 62 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 60 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 7:34 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 7:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 4:33 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Opraštanje

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Opraštanje

Počalji od Cleopatra taj Pon Jan 26, 2015 12:44 am

Oprostim i sta ne bih trebala, cak i zaboravim dosta toga. Uglavnom i ljude koji su me povredili, nekako mi predstavlja dusevni napor da razmisljam o njima. Cesto ih udaljim iz svog zivota za stalno ili bar na neko vreme, ne vratim ih ako se ne pokaju jer nema poente, ne zelim u svojoj okolini ljude kojima ne mogu da verujem ali ih ni ne nastavim mrzeti, samo zaboravim.
U slucaju da nesto zgresim uglavnom se potrudim da mi se oprosti, cak i sitnica. Proganja me ta misao da sam nekom ostala gorka uspomena ili da sam povredila nekog ko to nije zasluzio, cesto i ljude koji mi uopste nisu  narocito bliski i ko zna da li cemo se ikad vise i videti ili cuti.
I sto sam starija, sve vise cenim taj dusevni mir... Moze biti i iz krajnje sebicnih razloga, jer mi to tako prija i odgovara. A sta ces...

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Jan 26, 2015 1:59 am

Draga Kleopatra, ovo je idealno misljenje coveka siroke duse, koji ima logiku, svest i savest. Ne bih zelela da se ove reci zloupotrebe. Da neko pomisli da licno mislim na njega ili nju. Priznajem, dok nisam proucila hriscansku veru i smisao oprastanja, nisam ni ja oprastala. Vremenom, nastojala sam svom snagom svog bica da shvatim smisao oprastanja i tragiku neoprastanja. Da se ne osvrcem na Isusove reci, jer se ovde ne pise na osnovu religije. Tacno je to da sam, na zalost, u poslednje dve-tri godine dozivela  iznenadjenja od ljudi koje sam volela i verovala. Znala od detinjstva. Uvek nastojim prvo razmisliti zasto su postali takvi kakve ih nisam znala. Osvetoljubivi, nezahvalni, pa cak i puni mrznje. Cinila sam im velike usluge i pomagala u njihovom siromastvu, bolesti i beznadju. Nisam trazila nista zauzvrat. Cak sam bila veoma srecna sto sam pridonela da njima bude bar malo zivot laksi. Kakve klevete, lazi, mrznju, ljubomoru sam cula da su sirili okolo /njih 4/, veruj da sam bila bolesna. Paralisana od iznenadjenja, bola, soka...To je dokazano jer su drugi snimali njih sta govore pa sam slusala cak i ovde u Australiji na telefon te snimke. Moje cerke su morale da odu iz dnevne sobe. Mi smo te prijateljice voleli. Dobro je bilo saznati istinu. Priznajem, iz pocetka sam bila ljuta na njih.  Ko zna sta bih ucinila da sam ostala ona ista osoba koja sam bila nekad davno. Ali sada, morala sam i zelela da oprostim.  Jedno vreme nisam imala snage da govorim sa njima. Bila sam u Srbiji, ali sam prolazila pored njih kao da ih nema. Trcale su za mnom i govorile: 'Nale, narod laze i izmislja. Mi te volimo..." Eh, da nisam cula njihove glasove i ljute reci mrznje i najgorih lazi! Bila je to takva faza da naprosto nisam mogla pobediti sebe. Pa nisam Bog da mogu odmah oprostiti i zaboraviti, iako sam vernik. Trebalo mi je vremena. Ove godine sam pobedila sebe. Pozvala sam ih sve u hotel na rucak i kupila poklone. Isla im u posetu i opet pomogla koliko sam mogla. Sva bol i patnja sa tim gestom koji sam ucinila, odnela je svaku gorcinu i reci koje su one meni iza ledja servirale. I sada cujem da govore lose o meni. Ali, ja sam im oprostila. Osecam se dobro u dusi i srcu. Sav teret sa tim oprostenjem je nestao. I kada ponovo odem u moju malu varos, opet cu iskreno i od srca uciniti nesto za njih. Da li ce ikada shvatiti i razumeti ne znam. Nije mi ni vazno. One su u mojim molitvama i blagoslovima. Necu biti to sto su one. Nadam se da ce se vratiti i setiti da im nikad nista zlo nisam ucinila osim dobra. Verujem da je u pitanju ljubomora. One znaju da zivim bolje od njih i otuda to. A pored toga, ne znaju i nisu preko 20 godina ucile zivot, delo i poruke Isusa Hrista koje stanuju u mom srcu.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Jan 26, 2015 4:01 am

Mojra ::
Ja oprastam ali ne zaboravljam.

To mi dodje kao "do prve prilike...". Very Happy

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mojra taj Pon Jan 26, 2015 9:21 am

Ne zaboravljam u smislu...nes me zajebat' drugi put , seticu tese.
Al da drzim to u sebi, razmisljam o tome, kujem nekakve planove da se svetim ...to jok.

Mojra
Član
Član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 26, 2015 2:05 pm

Nisam dovoljno mudra za "Sapienti sat" ali nisam ni glupa da to ne razumem i ne primenim u životu.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DUH 54 taj Ned Feb 15, 2015 1:50 pm

Praštanje je, kao i sve u suštini, odluka emocija definisana razumom, tako da ono što smo trebali da oprostimo a nećemo... to je već suštinski oprošteno ako smo vremenom emotivno postali ravnodušni po pitanju praštanja...

Nekima se neće svideti, ali zadovoljna sobom (harmonična) osoba, retko će upasti u situaciju posle koje nešto mora da prašta, a ako je i uvuku u takvu situaciju, harmonija sve prašta inače ne bi bila harmonija...

DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mojra taj Ned Feb 15, 2015 2:00 pm

Apsolutno si u pravu duše, što bi se okupirali i zamarali osobama koje "ne zavrednjuju" našu pažnju.
baš rekoh neki dan, volim da sam u skladu sa sobom..
ako ne mogu da se izborim s nekom situacijom u sebi u emotivnom smislu ja je jednostavno napustim, okrenem i produžim dalje
Mada sam tu vestinu odavno savladala, pa se takoreći i ne sećam
kad sam bila u prilici za tako što

Mojra
Član
Član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Feb 15, 2015 2:10 pm

DUH 54 ::Nekima se neće svideti, ali zadovoljna sobom (harmonična) osoba, retko će upasti u situaciju posle koje nešto mora da prašta, a ako je i uvuku u takvu situaciju, harmonija sve prašta inače ne bi bila harmonija...

To!

Npr. bila sam u situaciji u kojoj bi neko potegao oružje ali ja nisam niti sam razmišljala o osobi koja mi je nanela zlo, jednostavno sam zaboravila na njegov greh i usmerila se ka rešavanju svog problema. Valja energiju korisno trošiti.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Ned Feb 15, 2015 6:24 pm

DUH 54 ::
Nekima se neće svideti, ali zadovoljna sobom (harmonična) osoba, retko će upasti u situaciju posle koje nešto mora da prašta, a ako je i uvuku u takvu situaciju, harmonija sve prašta inače ne bi bila harmonija...

Ma sta da mi se nesvidi, naopako
Pa ovde su se skoro svi precutno slozili da zlo u ljudskom obliku ne prasta a da zlo nije onaj ko zlo nanosi
Harmonicna osoba, sta je to? Nece dozvoliti da bude uvucena u situaciju da prasta? A kako to molicu lepo?
Necija uskladjenost sa samim sobom i okolinom ne podrazumeva da moze spreciti da mu neko iz cista mira pridje na ulici, da ga premlati (recimo) i otme mu npr. torbu. I ta osoba treba da u skladu sa svojom harmonijom shvati da je to najnormalniji sled dogadjaja i da za to ne treba da usledi nikakva kazna
Zvacite sta god hocete i pljuckajte po drugima koliko god vam je volja. Samo, pola pljuvacine se uvek vrati u lice onom ko je pljunuo. Takodje, imam petlju da naglas kazem ono sto mislim i osecam i nemam potrebu za cinculiranjem, podvlacenjem i zavlacem u dupe nikom. Nemam potrebu ni za foliranjem , prenemaganjem i zarozavanjem. Takodje nemam potrebu ni za droljastim bacanjem udica i mamaca, kao ni za stalnim potenciranjem kako mi svetacki oreol sija oko glave.
Zovite me kako god hocete ali, ko mi istinski stane na zulj nicim izazvan (ne mislim na ovaj virtuelni nego na stvarni svet) a da me to zaboli, neka bude siguran da cu mu kad tad otkinuti celu nogu

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Feb 15, 2015 9:41 pm

furija ::Necija  uskladjenost sa samim sobom i okolinom ne podrazumeva da moze spreciti da mu neko iz cista mira pridje na ulici, da ga premlati (recimo)  i otme mu npr. torbu. I ta osoba treba da u skladu sa svojom harmonijom shvati da je to najnormalniji sled dogadjaja i da za to ne treba da usledi nikakva kazna   

Suština je kako nakon počinjenog zla (uslovno rečeno jer nije ni sve što je loše zlo).
Kaznu ne određujemo mi, ona svakako dolazi ko god da je odredi. Poenta je ne razmišljati o tome a to je već opraštanje.

Zovite me kako god hocete  ali, ko mi istinski stane na zulj nicim izazvan (ne mislim na ovaj virtuelni nego na stvarni svet) a da  me to zaboli, neka bude siguran da cu mu kad tad otkinuti celu nogu  

Da se stvarno ovako radi ovaj svet bi bio pravi pakao. Da sam uradila kako ti smatraš da je ispravno, sada bih ležala u zatvoru a to znači da bih umnožila zlo a ja to ne želim niti imam potrebu da ikoga ozleđujem.

Ako se ovo zove podilaženje i dizanje sebe na neke visine, onda se u ovome potpuno razilazimo ili ne razumemo.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DUH 54 taj Ned Feb 15, 2015 10:17 pm

furija ::Zovite me kako god hocete  ali, ko mi istinski stane na zulj nicim izazvan (ne mislim na ovaj virtuelni nego na stvarni svet) a da  me to zaboli, neka bude siguran da cu mu kad tad otkinuti celu nogu  

Kako ćeš mu otkinuti nogu, ako te prebije iz čista mira neko nepoznat na ulici i pobegne ????

Osim toga, cela moja priča se odnosi na verbalne uvrede, podmetanja i slično a fizički napad na mene je sasvim druga priča... važno je bilo samo da ne padnem od prvog udarca jer nikada nisam udarao prvi, i srećom uvek sam ostao na nogama a posle kom opanci, kom obojci...

Naravno ovo se odnosi na mladost kada je i do fizičkih sukoba lakše dolazilo... zato danas nosim štap koji se jednim pokretom deli na dva manja ali dovoljno dugačka

A verbalno svako može da mi baci pod sebe (polni snošaj   ) celo genetsko stablo i ja neću reagovati... što ćeš možda razumeti, bar kad dodješ u moje godine.... možda Smile

DUH 54
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Feb 16, 2015 12:13 am

furija ::
Zvacite sta god hocete i pljuckajte po drugima koliko god vam je volja. Samo, pola pljuvacine se uvek vrati u lice onom ko je pljunuo. Takodje, imam petlju da naglas kazem ono sto mislim i osecam i nemam potrebu za cinculiranjem, podvlacenjem i zavlacem u dupe nikom. Nemam potrebu ni za foliranjem , prenemaganjem i zarozavanjem. Takodje nemam potrebu ni za  droljastim bacanjem udica i mamaca, kao ni za stalnim potenciranjem kako mi svetacki oreol sija oko glave.

Zovite me kako god hocete  ali, ko mi istinski stane na zulj nicim izazvan (ne mislim na ovaj virtuelni nego na stvarni svet) a da  me to zaboli, neka bude siguran da cu mu kad tad otkinuti celu nogu  

Sve sam preispitivala sebe da li sam tacno ocenila pisca ovih, tako da kazem, meni odvratnih recenica. Zaista se iskazala. Stvarno, ne bih zelela nikada sresti osobu koja stvarno ovako misli. Za mene je ovo olicenje zlog srca. Osveta je samo nastavak onog sto ce se onome ko se sveti vratiti. Uhvatice se u spostvenu zamku i biti gori od onog kome se osvetio.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pon Feb 16, 2015 12:20 am

Nato, sve su u pravu. Nasa  ljubav je obostrana. Svako dobro, dobra zeno Putuj rasterecena, ne plasi se mene. Nemam ni najmanju zelju ni sliku da ti vidim. Tu uzivaj u svojoj dobroti koja ti se obilato vraca po ti tvojim zakonima.

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Čet Mar 05, 2015 10:47 pm

Jako tesko oprastam onima koji mi znace.
Jednostavno, ne mogu. A ako se vec desi,
treba vremena, ALI, s vremenom se oprosti,
a ne i zaboravi..

djavolica
Član
Član

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Sub Mar 14, 2015 7:44 am

hmmm..oprostiti ili ne pitanje je sad Very Happy
Ako sam ja neki vernik baš me zanima kako izgledaju jeretici.
Iz nekog ličnog iskustva zaključio bih da je dobro oprostiti drugima.Evo jedan primer iz mog života.
Jednom me je moj bivši poslodavac tako zajebao da sam mu mirne savesti mogao smestiti metak u čelo ,ili da mu radim nešto još gore od toga -da ga živog sahranim.Zakonski posmatrano to baš i nije izvodljivo,bar ne bez posledica.
Sretali smo se nakon toga i on je pokušao da mi se javi očekujući da mu uzvratim istom merom kao da nije ništa bilo... ta njegova zamisao je nakon par pokušaja prošla bez rezultata koje je on očekivao.Bezbroj puta sam rekao sebi "Jaoj što nemam umeća da ga kidnapujem samo da mu ukucam zarđale eksere u bulju" ,takođe sam maštao o tome da mu zavarim jedan nindža udarac nogom u dupe.Taj udarac bi bio toliko munjevit da bih ja najverovatnije slomio sopstvenu nogu - al' ne bi mi bilo žao ,jer bi on prošao još gore -morao bi da pukne debelu lovu kod plastičnog hirurga da mu zameni guzne mišiće.
Vremenom sam oguglao na te blic susrete s njim ,tako da mi je svaki put kada bih ga sreo sinula misao u glavi "Aha ,to je onaj Smrdljikurčenković" i na tome se završavalo.Umesto da i dalje mrzim sebe što sam mu dozvolio da me namagarči ja sam rešio da iskoristim stvar u svrhe moje umetničke afirmacije.Konkretno,dešavalo mi se da nakon susreta sa njim po povratku kući ,uzmem pribor za crtanje i odem do klonje.Uživao sam crtajući njega dok fino i natenane kakim,ili u žargonu rečeno - spojio sam lepo i korisno.Moji radovi su bili verodostojni a sebe sam sačuvao od eventualnih stomačnih tegoba.

Naravoučenije:
Dobro je oprostiti ali se i revolt može iskoristiti u pozitivne svrhe - jedino što treba učiniti jeste da umesto afektivnog delanja uradimo nešto kreativno Smile

Johny Bravo
Banovan

Broj poruka : 5355
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Mar 15, 2015 11:54 pm

samo budale praštaju drugi put... na prvi svako ima pravo.

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Mar 16, 2015 7:44 am

Pa objasni sta to dobijas ako ne oprastas? Osecas se bolje ili?

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Mar 16, 2015 1:27 pm

Mojoj deci ću opraštati dok je mene.
O ostalima prema situaciji ali sam uvek spremna oprostiti pa i zaboraviti. Onda se pitam, šta sam ja to zaboravila i kažem - ništa, običnu budalaštinu.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pon Mar 16, 2015 4:11 pm

Samo ne praštam oružani napad na mene i moju familiju, sve ostalo je zaebancija...Čak i oružani napad mogu da oprostim ako nema ranjavanja i ubijanja...U stvari,sve je već oprošteno svakome...

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Uto Mar 17, 2015 4:09 pm

Ovo me podsjeti na priču iz davne prošlosti

Pustio bih ja njega, ali neće on mene

Nekakav Turčin svrne s puta u potok da se napije vode, pa
   ga uhvati hajduk, a on onda dozvavši svoga druga, koji je bio ostao
   na putu, kaže mu:
           - Hodi, uhvatio sam hajduka
           Drug mu odgovori:
           - Kad si ga uhvatio, a ti ga povedi amo.
           Onda mu on kaze:
           - Ama neće da ide.
           Kad mu drug na to reče: "Ako neće da ide, a ti ga pusti", a
   on mu odgovori:
           - Pustio bih ja njega, ali neće on mene

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Mar 17, 2015 5:32 pm

Onda se pitam, šta sam ja to zaboravila i kažem - ništa, običnu budalaštinu ::
Brao Kume Čoče...Čak nije ni budalaština,budalaštini se bar nasmiješ...

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sre Mar 18, 2015 1:42 am

Avramova ::Mojoj deci ću opraštati dok je mene.
O ostalima prema situaciji ali sam uvek spremna oprostiti pa i zaboraviti. Onda se pitam, šta sam ja to zaboravila i kažem - ništa, običnu budalaštinu.

ljudima do kojih mi je stalo praštam manje no ostalima... deci naročito ne činim medveđe usluge.

za druge me baš boli qurac... presečem, amputiram i marš u p.m.

ako i oprostim, ne zaboravljam... ali nikada ne prebacujem.
kad sam već pojela govno, ješću i dalje, jel...

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Mar 18, 2015 2:31 am

Lilith ::ljudima do kojih mi je stalo praštam manje no ostalima... deci naročito ne činim medveđe usluge.

Kakvu vezu si našla između opraštanje i medveđa usluga?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DUH 54 taj Pet Mar 20, 2015 12:57 am

Mrzi me sve da čitam, ali moje skromno iskustvo delovalo je oportunistički, zbog logike, naravno mog vidjenja, mnogo mi je lakše oprostiti nego to ne učiniti...

Oproštaj oslobadja okupaciju moje svesti, od problema sa dilemom, oprostiti ili ne oprostiti ... mislim da samo oproštaj rešava problem, a ja ne volim probleme...

Takodje, mislim i da ima istine u zaključku da veličinu čoveka definiše i mogućnost praštanja...

DUH 54
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Pet Mar 20, 2015 9:24 am

"Takodje, mislim i da ima istine u zaključku da veličinu čoveka definiše i mogućnost praštanja..."

Takodje i budale, ako se prastana stvar ponavlja  vise puta....

Slazem se da je ljudski prastati ali je idiotizam prastati iznova, za istu stvar....

Ako jednom me prevaris, to je tvoja sramota....
Ako me ponovo prevatis za isto, to postaje moja sramota...

I takodje smatram da postoje stvari koje mi kao licnosti ne smemo i ne mozemo da prastamo drugima....

Svarog
Član
Član

Broj poruka : 1087
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:05 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh