Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Србија кандидат за ЕУ

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Србија кандидат за ЕУ

Počalji od Istina ex Natasha taj Čet Jun 27, 2013 11:44 pm

Ave, uopste nisam mislila svi nego na one koji ne mogu naci posao I zive na ivici egzistencije. Nisam nikad bila u takvoj situaciji, ali sam videla da ima dosta slucajeva. Nikoga nije briga za njih. Nije razvijena socijalna pravda. Drugo su oni koji imaju dobro placene poslove kao sto su advokati, sudije, ljudi sa visokim penzijama, I ne znam ko jos ne zivim tamo. Verovatno I doktori su dobro placeni I ljudi koji imaju uspesne biznise. Mislila sam na one koji bas zive lose I nemaju ni za dovoljno hrane ni za lekove. Zaista sam veoma osetljiva prema ljudskoj patnji I zelela bih da nadju izlaz.

Koliko sam sada, po prvi put razumela, EU je ipak stvorena iz interesa a ne za dobrobit svojih clanica ako to nije u interesu glavnih, tj. bogatih zemalja kao sto je na primer Nemacka. Vecina su u boljoj poziciji nego Srbija. Mozda nisam u pravu, ali dolazila sam 3 puta od proslog proleca do sada. Nema napretka. Deca treba da imaju uslove za zivot. Roditelji rade teske poslove. Kada dodje leto, gradic bude pust. Beru se maline po selima na najvecoj vrucini od ranog jutra do veceri za 2000 dinara. Negde I za 1000. Mladi ljudi I oni srednjih godina od takvog zivota brzo gube zdravlje. Stalno cujem za smrtne slucajeve ljudi kojima za to nije bilo vreme.

Na primer, moja cerka je preterano jela slatko I secer joj je bio vrlo visok. Svaki dan su zvali iz bolnice po nekoliko puta da pitaju kako je. Trazili da posalju ambulantu da je vode I lece. Sto ona nije htela, to je njen problem. Zivot jednog stranca je ovde vrlo vazan. I jednog psa I macke. A kod nas sam videla da traze novac da lece ljude. Ko je siromasan ne vredi I nikom nije vazan da bude ziv. Mi smo ovde, za ove uslove, sirotinja, ali to nikako ne menja niti degradira nas kao ljudska bica. Svi treba da zive. Moja je zelja da se tako I u Srbiji svako dete I svaki covek tretiraju jednako I dragoceno. Ako nisam znala sta je EU, nemojte zameriti.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Jun 28, 2013 1:17 am

Natasha ::Ave, uopste nisam mislila svi nego na one koji ne mogu naci posao I zive na ivici egzistencije. Nisam nikad bila u takvoj situaciji, ali sam videla da ima dosta slucajeva. Nikoga nije briga za njih. Nije razvijena socijalna pravda. Drugo su oni koji imaju dobro placene poslove kao sto su advokati, sudije, ljudi sa visokim penzijama, I ne znam ko jos ne zivim tamo. Verovatno I doktori su dobro placeni I ljudi koji imaju uspesne biznise. Mislila sam na one koji bas zive lose I nemaju ni za dovoljno hrane ni za lekove. Zaista sam veoma osetljiva prema ljudskoj patnji I zelela bih da nadju izlaz.

Neću da navodim statističke podatke ali se zna da je procenat nezaposlenih visok. Međutim, veliki broj zaposlenih ima minimalnu platu, a mnogi prosečnu koja takođe ne može zadovoljiti osnovne potrebe. Ljudi se snalaze sa dodatnim poslovima.

Nisu lekari dovoljno plaćeni, a broj penzionera sa visokim penzijama je mali. Da se ne uvrede penzioneri koji imaju visoke penzije, pitam se, zašto neko sa punim radnim stažom, visokom stručnom spremom ima penziju cca 40.000 dinara?

Ko bi ostao u Srbiji kada bi otišli oni koji su sposobni da rade bez obzira na godine, i ko bi ih primio da rade kada znamo da je svuda sve veća nezaposlenost?

Na primer, moja cerka je preterano jela slatko I secer joj je bio vrlo visok. Svaki dan su zvali iz bolnice po nekoliko puta da pitaju kako je. Trazili da posalju ambulantu da je vode I lece.

Naravno, na taj način zadržavaju pacijente ako je privatna bolnica u pitanju, a ne zato što su humaniji od drugih.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Jun 28, 2013 4:03 pm

Avramova ::
Natasha ::
Na primer, moja cerka je preterano jela slatko I secer joj je bio vrlo visok. Svaki dan su zvali iz bolnice po nekoliko puta da pitaju kako je. Trazili da posalju ambulantu da je vode I lece.

Naravno, na taj način zadržavaju pacijente ako je privatna bolnica u pitanju, a ne zato što su humaniji od drugih.  

Nije privatna bolnica /nemam ja za to sredstva da platim/ nego drzavna.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Jun 28, 2013 5:30 pm

@Natasha

Nisam bila u pravu, i državne bolnice na taj način zadržavaju pacijente jer su im privatne konkurencija.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Jun 28, 2013 11:35 pm

Ne moraju da ih zadravaju jer ih imaju I previse. Cesto nema mesta pa su u hodnicima. Ovo je ogroman grad. Nego, nacin kako se ovde vidi mnogo toga je sasvim drugacije vidjeno I shvaceno u dalekoj /odavde/ Srbiji. Ako na Forumu tj. internet, mogu doci nasi ljudi koji su well off /tj. imaju sredstva da plate komp I internet/, videla sam mnoge koji nemaju nego idu u Crveni Krst po neku strasnu crvenu corbu I 1 hleb. Corbu prospu jer bi bili bolesni da je jedu a hleb nije los. Nece ni psi lutalice tu corbu! Zaista ne znam sta da pisem jer se shvata pogresno. Za to nisam kriva ni ja ni oni koji komentarisu jer smo iz dva razlicita sveta. Napisacu, ja ipak volim svoju zemlju. Zelim prosperitet, napredak I pravdu u svakom pogledu I za svakog.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Jun 28, 2013 11:47 pm

Jako je bitno stanje svesti kod čoveka ali i kako taj čovek živi. Nije isto raditi i dobijati crkavicu i raditi i zaraditi prema uloženom radu. U tom smislu je prosečni Srbin nezadovoljan što se odražava na njegov rad, s čime se ja nikako ne slažem. Zašto bi iko zbog toga ispaštao?

Znam kako je u Australiji gde ti živiš, dobar standard pa je i za očekivati da su ljudi rasterećeni pa samim tim će i imati bolji odnos prema klijentima. Naravno, uz sve to ide i dobro vaspitanje a to se prenosi s kolena na koleno. Ipak, konkurenciju ne smemo izostaviti bez obzira na sve.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pet Jun 28, 2013 11:54 pm

Nisam znala da je Srbija jedina zemlja na svetu gde postoje siromasni i gladni. Dobro je da u razvijenim zapadnim zemljama poput SAD ne postoje ljudi ispod svake granice egzistencije, gde nema beskucnika i svi imju ma kakvo (makar i lose) zdravstveno osiguranje. Sta mozemo mi koji zivimo ovde, mi smo i onako iz drugog sveta, tj. od nize vrste  Al nije lose bar deklarativno voleti ovaj pasos, narocito ako posluzi za neku korist, odnosno za leba bez motike u nekoj od clanica te bajne EU koja jedva ceka belosvetske poznavaoce dobrih prilika.

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Jun 29, 2013 12:27 am

furija ::Nisam znala da je Srbija jedina zemlja na svetu gde postoje siromasni i gladni. Dobro je da u razvijenim zapadnim zemljama poput SAD ne postoje ljudi ispod svake granice egzistencije, gde nema beskucnika i svi imju ma kakvo (makar i lose) zdravstveno osiguranje. Sta mozemo mi koji zivimo ovde, mi smo i onako iz drugog sveta, tj. od nize vrste  Al nije lose bar deklarativno voleti ovaj pasos, narocito ako posluzi za neku korist, odnosno za leba bez motike u nekoj od clanica te bajne EU koja jedva ceka belosvetske poznavaoce dobrih prilika.

Ne znam da li se na mene nesto iz ovog posta odnosi ili ne, ali znam da siromasnih ima svuda. Ne znam sta znaci to 'mi smo iz drugog sveta, tj. od nize vrste'. Onda bi se odnosilo I na mene jer I ja sam deo vas I moja deca. Tamo je I moja zemlja koju volim. Ima svuda svakakvog naroda.

Koliko dijaspora pomaze Srbiju, a nas su se odrekli I smatraju za strance I neprijatelje! Vecina. Ne kazem svi. Mislim da je ljubomora u pitanju. Poslovica kaze 'u tudjoj ruci uvek sladji komad'. Zaista tuzno.

Ovo je o EU:

Ako je tako, onda zaustavite izabrane na vlasti od strane naroda da ne ulaze u EU. Ne bismo mi trebali ovde da se zameramo jedni drugima jer nas niko nista I ne pita. Setih se kada su mase izjurile Milosevica I jos napravile grdnu materijalnu stetu. Neka I sada krenu SVI na Skupstinu I zahtevaju da nece u EU.

Bilo sta da napisem I kazem shvati se pogresno. Zelim vam svima sve najbolje.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jun 29, 2013 1:32 am

Natasha, tebe nisu shvatali neki za koje misliš da jesu, a ne oni koji ti otvoreno kažu da se ne slažu s tvojim mišljenjem. To ne bi trebalo da te uzrujava, ovde smo da razmenimo mišljenja.

Npr. kada kažem da sam nacionalista odmah budem proglašena malogrđankom. Ko me to proglašava? Oni koji sa ograničenjem posmatraju svet oko sebe; oni koji ga opisuju sa milion besmislenih reči dok suštinu obilaze kao kiša Kragujevac.

Neki maloumni se drznu pa na račun drugih trtljaju gluposti ispisujući kao mozaik sročene rečenice iz stotinu knjiških ili net stranica pokupljene, ni sami ne znajući šta pišu. Samo malograđanin ima potrebu da pokaže kako to nije, al' zalud. Osećaju se i na daljinu.

Na Skupštinu?! Nemoguća misija.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Jun 29, 2013 2:39 pm

ne idealizujte zapad ,ne pljujte po srbiji,ima i tamo i kod nas svega i svačega...

najgori zdravstveni sistem ima amerika ali to nema veze sa društvenim uređenjem,isto društveno uređenje ima i kanada gde je sve sasvim drugačije,bolje,u odnosu na ameriku.
pogledajte majkl mura,objasniće vam čovek mnoge stvari koje ne valjaju na zapadu.
sve to nije razlog da ne težimo da dostignemo vrednosti zapada,,VREDNOSTI,, ono što vredi uzeti ,ono naše što vredi zadržati...to je jedini put kojim srbija može ići

laza
Član
Član

Broj poruka : 12556
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Electronique Terminator taj Sub Jun 29, 2013 6:19 pm

NE želim da "Trolujem " (valjda se tako kaže i piše)
ali želim da pročitate barem deo ovog teksta:
---------------------------------------------------------

SINIŠA KOVAČEVIĆ: EVROPA KAKVA MI NIJE POTREBNA

Bečki valcer, teget odelo i ljubav prema otadžbini nikad ne izlaze iz mode. Evropa će uvek biti tu gde je. Mi takođe. Hoćemo li biti u Evropi ili ne, ne zavisi od nas, nego od nje

Moja generacija je odrasla uz pionirske marame, imali smo i pionirske rukovodioce, kasnije smo marame skinuli, a pionirski rukovodioci su napredovali u omladinske rukovodioce.
   Odrastali smo, polako, uz američke filmove, englesku muziku i rusku literaturu. Formirani smo čitajući velike srpske pesnike, Dučića, Rakića, Šantića ali i one, savremene, naše, tek deceniju-dve starije od nas, Miljkovića, Branu Petrovića, Danojlića, Popu, Bećkovića...
   Svi mi, osim omladinskih rukovodilaca. Oni su slušali drugu muziku, čitali druge pesnike, gledali drugačije filmove, bivali presrećni kad Valter odbrani Sarajevo...
   Mi smo slušali radio Luksemburg i glas Amerike, još pamtim unjkavi glas - Ovde glas Amerike, govori Grga Zlatoper...
   Mi smo danas, kojekuda, oni više nisu crveni, sada su žuti ili su članovi Vojvođanske akademije nauka...
   Mi smo voleli Evropu jer u njoj su živeli Džeger i Pol Makartni, Jonesko i Beket, Felini i Šabrol, tamo su stanovali Čerčil i De Gol, Džordž Best i Sid Višiz, tamo je bilo svetla, tamo je bio džins i sloboda...
   Oni drugi, malopre pominjani, Evrope su se gnušali!
   Mi smo je voleli jer je tamo uvek bilo voća, najlon čarapa, svi su vozili automobile, nikome nisu oduzimali kuće i zemlju, njihovim dedovima nisu čupali brkove, nisu hapsili pesme i pesnike, knjige i filmove nisu zabranjivali, svi su imali posao, svojina je bila svetinja, nisu privodili i šamarali zbog viceva, nisu imali faraona kome su jednom godišnje nosili bronzani falus, koji su zvali štafeta, da mu čestitaju rođendan, nisu organizovali u prestoničnom domu omladine konake za bronzu u erekciji, pevajući joj i igrajući, nisu na azijskim manifestacijama koje su zvali sletovi i dan mladosti, klicali nepogrešivom i besmrtnom vođi. Zato smo mi Evropu voleli.
   Uzgred, znate li gde su danas organizatori štafetnih konaka i sletova? Pa dabome, u vrhu vlasti.
   I danas oni vole Evropu više od nas!? Gotovo kao što su voleli Broza. Do izbezumljenja, do orgazma.
   Voleli smo je i zbog toga, Evropu mislim, što su nam tamo studirali pradedovi, što nam je otuda sa Davidovićem došla štampa, sa Šlezingerom muzičko obrazovanje, sa Dositejem i Sterijom kultura i prosveta, sa Jovanom Đorđevićem i Joakimom Vujićem pozorište, otuda nam je stigla železnica, pošta, savremena medicina, arhitektura, vrhunsko slikarstvo...
   Voleli smo je, Evropu mislim, jer se u njoj na televiziji, kritikovala sopstvena vlada, novine su otkrivale političke afere, a radio nije prenosio samo kongrese i izveštaje o vodostanju...
   Dragi prijatelji, da bi čovek bio srećan, potrebno je da život provodi sa osobom koju voli, da radi posao koji voli, da je zdrav i da je slobodan. A mi nismo bili slobodni!
   Zato smo, kada je nepogrešivi, plavooki obožavani, iznenada i sasvim neočekivano, na njihov užas i ogromnu žalost, umro, pomislili - evo je. A sloboda je izostala.
   Zbog toga smo i zbog imitacije demokratije, koja je usledila, počeli da se bunimo, da šetamo, da zviždimo, da organizujemo mitinge. Hteli smo u Evropu! Zbog nje su nas pendrečili, polivali vodenim topovima, gušili suzavcem, hapsili...
   Hteli smo u Evropu, među uljuđene, poštene, pravedne i nasmejane narode. Hteli smo da živimo kao sav normalan svet. Kao Evropljani sa vlastitim imenom i prezimenom, sa našim identitetom, kao svoji na svome. Evropa nas nije htela takve!
   Hteli su nas ponižene, izbombardovane, raskomadane i snishodljive. Hteli su nas pod svojim uslovima, bez ponosa i bez Kosova.
   I dobili su i instalirali su, bolje rečeno, takvu vlast i takve trabantske partije, vlast beskičmenjaka i klimoglavaca, opoziciju beskičmenjaka i klimoglavaca, koji do besvesti ponavljaju mantru - Evropa nema alternativu.
   Sve ima alternativu, dragi prijatelji, alternativa ratu je mir i obratno, da nije tako ne bi bilo Termopila i Galipolja, Mojkovačke bitke i Vaterloa, Kosovske bitke i Solunskog fronta; alternativa životu je smrt, alternativa svađi je pomirenje, alternativa mržnji je ljubav, alternativa ponosu su unjkavost i snishodljivost.
   Samo porodica i otadžbina nisu alternativni! I možda vazduh? A bivši pionirski i omladinski rukovodioci, ponosni nosioci štafete, partijskih knjižica i funkcija, današnji ministri i opozicioni lideri su upravo takvi. Snishodljivi do gađenja i prezira.
   Uvrede iz Evrope godinama stižu u talasima, uvreda za uvredom, poniženje za poniženjem, uslov za uslovom, ucena za ucenom... Odgovor je pristajanje, snishodljivost, klimanje glavom, smešak...
   Da je neko vodio dnevnik uvreda, imao bi nekoliko hiljada strana. Za evropskog gaulajtera u Srbiji, odredili su čoveka koji je u Sloveniji direktno odgovoran za smrt naše dece, to je samo jedan u nizu primera.
   Kosovo i Metohija, koje je mesto rođenja svih nas, u ličnim kartama su nam upisani pogrešni podaci, Kosovo i Metohija gde nam je rođena država i crkva i jezik i vera, najlepše pesme i najlepše žene, neuki evropski hirurg odsekao nam je bez anestezije i još nas, likujući, tera da govorimo kako nas ne boli i kako nam je lepo, kako smo sada zdraviji i lepši. To je Evropa danas. Bezočna, bezosećajna, bahata i osiona. I još insistira da to što nazivamo sopstvenom dušom, dabome da mislim o Kosovu, sa osmehom i zahvalnošću predamo uzurpatoru, kao da je to zaista njegovo... Kao da smo mi tamo došli kao uzurpatori, iza sitnih konja i sitne stoke, kao da su one crkve tamo nikle same od sebe, kao da je Gračanica samonikla kao bršljan, a Simonida tek zidni tapet, kupljen u obližnjem Merkatoru.
   Milostinja, zajam, kredit, moljakanje je podignuto na nivo kulta a zelenašenje i kaišarenje do apsoluta...
   Nameću nam se stvari koje kod našeg naroda izazivaju osećaj stida i neverice, govori se o realnosti koja se mora prihvatiti takva kakva je. A šta je to realnost? Ako vam je dete u kandžama narkomanije hoćete li prihvatiti takvu realnost i ostaviti ga milosti i nemilosti ulice i narkodilera, policije i lokalnih kabadahija ili ćete učiniti sve da ga izvadite iz te kaljuge angažujući rođake, prijatelje, vatrogasce, vojsku i predsednika. Otomanska okupacija je takođe bila realnost. Da su naši preci pristajali na nju kao neopozivu konstantu i danas bi plaćali danak u krvi, šetali opanke, trpeli agino pravo prve bračne noći i "aktivno" učestvovali u izgradnji nekoliko novih Ćele kula.
   Lobiranje pojedinih ministara za ulazak u NATO prelazi granice pristojnosti. U isto vreme ukidaju vojsku, namerno previđajući da je vojska, uz crkvu, stub nosač srpskog identiteta, preko dve hiljade pesama postoji u Srbiji o vojsci, vojska nije samo da se brani otadžbina, vojska je oljuđenje, inicijacija, način da se upoznaju ljudi i svet, da se steknu prijatelji, da se usvoje nove veštine i zanati, da se nauči da se brani svetinja kad se ode u rezervu. "To što nije kralju za vojnika, neću majko da mi bude dika".
   Vojska je, kaže jedan moj prijatelj iz Šumadije, da se bude Srbin.
   Jedno pitanje, dragi prijatelji, šta je sledeće posle Kosova? Republika Srpska? Raška oblast? Šta je sledeće što će ovakva Evropa tražiti od nas? Vojvodina? Promena himne, pisma, promena istorije, imena, ponovno uvođenje prava prve bračne noći... Danak u krvi nam već uzimaju, sve što u Srbiji diplomira, uzima se bez dileme. Nikakvih skrupula tu nema, daj ga ovamo, mlad je, školovan, nismo u njega uložili ni evrić.
   Visoki evropski funkcioner, Štefan File, izjavljuje pre neki dan, citiram: "Vreme je da Evropa ozbiljno shvati kandidaturu Srbije". Koliko cinizma i sarkazma u jednoj rečenici. Pa šta to znači!? Ovo je dosad bilo neozbiljno, šala, šega, zavlačenje, prevara... Deset godina laži i nitkovluka.
   To nije Evropa Zole, Igoa, Sartra, Roselinija, Bergmana, Harolda Pintera i Ronalda Harvuda, to nije Evropa časti i altruizma, humanizma i individualnih sloboda, radnih i higijenskih navika, sindikalne solidarnosti, Evropa reči i principa, koju smo voleli.
   Ovo je Evropa interesa i samo interesa, bezočno i po svaku cenu, po cenu laži, prevare, ucene, pritiska, krađe i otimačine. To je Evropa u kojoj šargarepe moraju biti identične, krastavci moraju biti pravi, prečnika tri santimetra a dužine devet. Možda su to dimenzije koje njima odgovaraju, dame i gospodo, to nisu moje mere. To nije Evropa za mene!
   Govore da ćemo, ukoliko ne uđemo u Evropsku uniju, po svaku cenu, pocrkati od gladi, da će se ponovo orati drvenim ralom i lečiti mokraćom od sedam udovica.
   Kao da smo retardirani narod, nesposoban da o sebi brine sam, bez pomoći dobronamernih tutora. Udavićemo se u blatu i sopstvenom izmetu. Najstrašnije je to što to govori i srpska kvazielita - ili, glupavo, zaista verujući u to, ili sinekurama i sinekurčinama naterana da tako govori. Samo se mi radujemo jarmu i podređenosti, slavodobitno se objavljuje: još jedan Merkator, još jedna Idea, još jedan Merkur... Pa gde ide novac iz Merkatora? U Lapovo ili u Ljubljanu!?
   Nameće se idiotizam koji se zove liberalni kapitalizam u kome je sve dozvoljeno, baš sve.
   Dragi prijatelji, ako smo narod koji ne može da živi bez milostinje, nek nas ne bude!
   Nek nestanemo! Sa Evropom se može sarađivati i trgovati iako nemamo člansku kartu. Kao Norvežani. Kao Švajcarci.
   Što se mene tiče, meni Evropa bez Kosova i Metohije ne treba. A to će biti konačni uslov, živi bili pa videli. Ako Srbija može bez Kosova, može i bez mene. Ako će to, toj i takvoj Srbiji, uopšte biti bitno. Živeću u Republici Srpskoj. Ako i nje, pored ovih i ovakvih na vlasti bude bilo; ako ne, onda odoh u Australiju.
   Tamo bar ima Srba i ćirilice.
   Za kraj, dozvolite mi jednu anticipaciju. Mudri, od briga osedeli predsednik, tronut ali smiren, održaće uzbudljiv govor u kome će objasniti kako je, između Kosova i budućnosti Srbije, morao da izabere budućnost. Zbog naše dece, zbog... Pomalo nevin i potpuno trudan. Mediji će to podržati, blogeri takođe, NVO će se utrkivati u hvalospevima, zatrpaće ga telegrami podrške. Tako će kuvanje žabe biti završeno.
   Znate onaj eksperiment sa žabom.
   Obećaće se nova radna mesta, koridori, fabrike aviona, automobila, ski centri, kondomi za višekratne upotrebe...
   Anestezirana i preparirana nacija će to progutati. Ja i meni slični nećemo. Mi nikada nećemo pristati na rasparčavanje otadžbine! Ako je to uslov da Evropa uplovi u potpuno blagostanje bez nas, neka uplovi.
   Gospođe i gospodo, može li ponižen čovek biti srećan? Čak iako je sit. Da li je za jedan uspravan život, dostojan čoveka, dovoljno da je čanče puno a to što, da biste iz njega jeli, morate da kleknete, nije bitno. Važno je da se lapće. Sve u šesnaest. Važno je samo da je čanče puno.
   Dragi prijatelji, bečki valcer, teget odelo i ljubav prema otadžbini nikad ne izlaze iz mode. Evropa će uvek biti tu gde je. Mi takođe. Hoćemo li biti u Evropi ili ne, ne zavisi od nas, nego od nje.
   Meni ovakva, kakva je danas, neće nedostajati.
---------------------------------------------------------------
Svaki Komentar je Dobrodošao !
Veliki Pozdrav Prijatnoj Ekipi :-)

Electronique Terminator
Član
Član

Broj poruka : 986
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jun 29, 2013 6:54 pm

za Sinišu i tvoj odabir.

(već sam čitala ali ću ponovo)

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Jun 29, 2013 8:06 pm

Dragi prijatelji, ako smo narod koji ne može da živi bez milostinje, nek nas ne bude!

izdvojih u moru pametnih kovačevićevih reči....

izbor jer prost ali surov....

raspisati referndum sa pravim pitanjem,, želite li da položite život svojeg deteta  za ideal koji možda nikada nećete ostvariti,,

nije ovde reč o tome šta je ispravno,na čijoj strani je pravda,ko barata argumntima....svet je sazdan na zakonu jačeg samo to se od nas krije....
nismo mi sami pobedili turke,mnogi su ih krzali stolećima,nismo mi porazili austrougarsku,velike sile su učestvovale u tome,nismo mi porazili hitlera berlin nismo ni videli niti njegov pad....

čini mi se da se olako odričemo života,uglavnom tuđeg,uglavnom je povik juriš a ne zamnom....

da završim citatom iz kovačevićevog teksta....

Dragi prijatelji, bečki valcer, teget odelo i ljubav prema otadžbini nikad ne izlaze iz mode. Evropa će uvek biti tu gde je. Mi takođe. Hoćemo li biti u Evropi ili ne, ne zavisi od nas, nego od nje.
Meni ovakva, kakva je danas, neće nedostajati.
------------------------
jedno su želje i ljubav.......lako je o tome pisati po knjigama i forumima......

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Ned Jun 30, 2013 11:29 pm

Electronique Terminator ::
---------------------------------------------------------

SINIŠA KOVAČEVIĆ: EVROPA KAKVA MI NIJE POTREBNA

Sve ima alternativu, dragi prijatelji, alternativa ratu je mir i obratno, da nije tako ne bi bilo Termopila i Galipolja, Mojkovačke bitke i Vaterloa, Kosovske bitke i Solunskog fronta; alternativa životu je smrt, alternativa svađi je pomirenje, alternativa mržnji je ljubav, alternativa ponosu su unjkavost i snishodljivost.
   Samo porodica i otadžbina nisu alternativni! I možda vazduh?

To je Evropa danas. Bezočna, bezosećajna, bahata i osiona. I još insistira da to što nazivamo sopstvenom dušom, dabome da mislim o Kosovu, sa osmehom i zahvalnošću predamo uzurpatoru, kao da je to zaista njegovo... Kao da smo mi tamo došli kao uzurpatori, iza sitnih konja i sitne stoke, kao da su one crkve tamo nikle same od sebe, kao da je Gračanica samonikla kao bršljan, a Simonida tek zidni tapet, kupljen u obližnjem Merkatoru.
   Milostinja, zajam, kredit, moljakanje je podignuto na nivo kulta a zelenašenje i kaišarenje do apsoluta...
    Otomanska okupacija je takođe bila realnost. Da su naši preci pristajali na nju kao neopozivu konstantu i danas bi plaćali danak u krvi, šetali opanke, trpeli agino pravo prve bračne noći i "aktivno" učestvovali u izgradnji nekoliko novih Ćele kula.

Govore da ćemo, ukoliko ne uđemo u Evropsku uniju, po svaku cenu, pocrkati od gladi, da će se ponovo orati drvenim ralom i lečiti mokraćom od sedam udovica.
   Kao da smo retardirani narod, nesposoban da o sebi brine sam, bez pomoći dobronamernih tutora. Udavićemo se u blatu i sopstvenom izmetu. Najstrašnije je to što to govori i srpska kvazielita - ili, glupavo, zaista verujući u to, ili sinekurama i sinekurčinama naterana da tako govori. Samo se mi radujemo jarmu i podređenosti, slavodobitno se objavljuje: još jedan Merkator, još jedna Idea, još jedan Merkur... Pa gde ide novac iz Merkatora? U Lapovo ili u Ljubljanu!?

Nek nestanemo! Sa Evropom se može sarađivati i trgovati iako nemamo člansku kartu. Kao Norvežani. Kao Švajcarci.

Znate onaj eksperiment sa žabom.
   Obećaće se nova radna mesta, koridori, fabrike aviona, automobila, ski centri, kondomi za višekratne upotrebe...
   Anestezirana i preparirana nacija će to progutati. Ja i meni slični nećemo. Mi nikada nećemo pristati na rasparčavanje otadžbine! Ako je to uslov da Evropa uplovi u potpuno blagostanje bez nas, neka uplovi.
   Gospođe i gospodo, može li ponižen čovek biti srećan? Čak iako je sit. Da li je za jedan uspravan život, dostojan čoveka, dovoljno da je čanče puno a to što, da biste iz njega jeli, morate da kleknete, nije bitno. Važno je da se lapće. Sve u šesnaest. Važno je samo da je čanče puno.

Nemam dovoljno           za ovaj tekst

furija
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Jul 27, 2013 4:05 pm

''EU'' JE PICNUTI KONCENTRACIONI LOGOR !!!

furija
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Uto Jul 30, 2013 12:06 pm

Nedavno sam razgovarala sa Grkinjom u vezi EU. Kaze, da je zbog toga nastala takva neopisiva kriza u njenoj zemlji. Da tako nije bilo pre. Da su im samo trazili novac. Nezaposlenost je ogromna. Dug ogroman. Standard los. Kaze, najbolje da Srbija ne udje. To je propast. Samo mocni imaju koristi od toga. Sve je to smisljeno da male zemlje drze u saci I blokadi. Da uzmu sve sto mogu.

Mislim se, kako su Nemacki prijatelji Hrvati osetili poboljsanje sto su, kao fasisti /vecina/ dobili tu cast da udju u EU.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 7:04 pm

Ne valja da uđemo, ne valja da ne uđemo.

Treba proceniti od čega ćemo imati manju štetu.

Carmello Šešelj
Član
Član

Broj poruka : 48
Datum upisa : 24.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Sep 25, 2013 7:11 pm

Ko da proceni?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Sep 25, 2013 7:12 pm

Avramova ::Ko da proceni?
krkobabić....  

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 7:13 pm

Fristajlo ::како видите будућност?
Isto kao sto vidim sadasnjost, samo druge boje...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 7:24 pm

Avramova ::Ko da proceni?
Sada već niko, idemo u EU, to je već nepovratan proces, inače smo džabe prodali Kosovo. A ako smo već prodali KiM da bi ušli u EU, i sada posle toga otkačimo EU i ne uđemo, onda smo i veći idioti nego što neki misle.

Uglavnom, kasno je, idemo u EU...

Carmello Šešelj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Sep 25, 2013 7:26 pm

A to što neki predviđaju da će se EU raspasti dok nas ne prihvate za kandidaturu?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 7:40 pm

Ne verujem da će se raspasti, previše velike evropske sile imaju uloženog u taj projekat da bi ga tek tako napustili. A njima EU najviše i odgovara, jer bez nje ne bi mogli nama ostaloj sirotinji da prodaju svoje proizvode bez carine.

Carmello Šešelj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Sep 25, 2013 8:21 pm

Sada mi je jasno, ljudi svašta pričaju a ja volim da pitam.

Hvala ti što imaš strpljenja.  

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Sep 25, 2013 11:04 pm

EU je pokušaj restauracije Austro-Ugarske monarhije ili III rajha.
Kada to shvate ostali, nema ništa od EU.
Sve će se završiti III svetskim ratom.
Najveći poraz ljudske civilizacije je rušenje Berlinskog Zida.
Ali jedino rešenje za buduća pokoljenja je da očekujemo zidanje nekog novog.
Jer Nemac je Nemac, stvoren da se bori za dominaciju svoje nacije nad ostalima.
Za sada prikriveni, ali neće dugo.
Dobro je da nismo ušli, nadam se da će nas nešto u tome preduhitriti.
EU je najveća tamnica slobode u istoriji čovečanstva.
Što je za SSSR bio Marks, za EU je Orvel.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:15 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći