Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Poruka gostima :-D
Juče u 11:12 pm od Miško

» Animacije u Photoshopu
Juče u 10:55 pm od Hypnosis_

» Čišćenje organizma
Juče u 10:49 pm od Miško

» Sreća
Juče u 10:01 pm od Miško

» Šta trenutno slušate?
Juče u 7:35 pm od Hypnosis_

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:16 pm od Avramova

» Fotografija dana
Juče u 6:11 pm od Avramova

» Neobični enterijeri
Juče u 5:28 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 5:18 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 5:03 pm od Poli

» Origami
Juče u 5:01 pm od Poli

» Paint it, Black
Juče u 4:59 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 4:57 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Србија кандидат за ЕУ

Strana 15 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Србија кандидат за ЕУ

Počalji od Batista taj Pon Avg 31, 2015 7:09 pm

Johny Bravo ::Čudi me da si zaboravio i Grčku da navedeš ,pošto su i oni pred sankcijama a i sve ostale zemlje koje si naveo su Balkanjerosi.Da li ti je poznato da su Francuzi i Nemci spremili novčani paket bespovratne pomoći Grčkoj da izađe iz krize ali pod jednim jedinim uslovom da sprovedu reforme onako kako im je EU to zacrtala? A da li ti je poznato da je iznos tog paketa naveden u milijardama evra? E pa šta bi ti da ti neko da te pare tek tako? A kakvu mi novčanu pomoć imamo i koliko dugo ta agonija traje kod nas? I ko je kriv neotesanim Grcima što su sa onakvim primorjem i kulturno-istorijskim nasleđem dozvolili sebi bankrot? Moja sestra je jednom bila na letovanju u Grčkoj i znaš šta mi je rekla kad se vratila? "Drugi put?Neka hvala !"

Da Njemacka zeli da pomogne Grckoj ona bi joj otpisala dugove, kao sto je to Grcka ucinila Njemackoj nakon WW2. Jedini razlog tzv. novcane pomoci Grckoj je da dobiju nazad svoje pare. Kazem takozvane jer krediti nisu nikakav poklon. Krediti se vracaju, i to sa kamatom.
I nama su "pomagale" zemlje EU, i govorile nam sta da radimo, kakve reforme da sprovedemo, i dokle smo dosli? Tako da nemam ni trunke optimizma da ce i Grcka proci drugacije cak i da prihvati sve njihove reforme.

P.S. Znam mnogo ljudi koji su bilu u Grckoj na moru i kazu: "Drugi put? Sigurno!"

Johny Bravo ::Ajde da ti navedem još par primera možda će ti nešto biti jasnije (osim ako ne smišljaš repliku,pošto ionako uvek imaš nekog nešto da citiraš i koriguješ) :
Jedan moj drugar iz srednje je rođen u Bratislavi i po majci je Slovak pa danas živi u Londonu i vodi radio emisiju,misliš li da mu je loše u EU? Drugi moj drugar je Mađar i pošto mu su mu baba i deda rođeni teritoriji tadašnje Austro-ugraske ,dobio je mađarsko državljanstvo pa je kao građanin EU otišao da stažira u London kao bolničar dok studira višu medicinsku školu za anesteziologa .... mogao bih ti navesti bezbroj takvih primera ali nemam nameru da punim terabajte prostora time ,pa ko razume shvatiće .ko ne shvati želim mu ugodno srbovanje......

I koja je onda korist ulazka Srbije u EU? Da skolovan kadar moze lakse otici iz drzave? Zasto ti tvoji drugovi nisu trazili poslove u svojim drzavama, Slovackoj i Madjarskoj?
Razmisljas po obrazcu prosjecnog Srbina, cim mu spomenes EU odmah misli Njemacka, Engleska, Francuska. EU su i Rumunija i Bugarska. I nasa sudbina (ako ikada postanemo clan) je mnogo biliza njima nego Njemackoj. Ako je tvoj jedini cilj uclanjenja Srbije u EU da mozes traziti posao po Minhenu, Parizu, Mancesteru.... to ti lako srediti. Das par hiljada evrica nekoj Svabici da te ozeni, i problem rijesen.

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Pon Avg 31, 2015 8:21 pm

E jebi ga sad ja govorim o bespovratnoj novčanoj pomoći a ti mi repliciraš sa pričom o visokokamatnim kreditima ,pa se malo bolje zapitaj šta si citirao i ko od nas dvojice ne zna šta priča....

što se ovoga drugoga dela replike tiče toliko je površan i glup da ne želim uopšte da ga komentarišem.....

Johny Bravo
Banovan

Broj poruka : 5355
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Avg 31, 2015 8:43 pm

Johny Bravo ::E jebi ga sad ja govorim o bespovratnoj novčanoj pomoći a ti mi repliciraš sa pričom o visokokamatnim kreditima ,pa se malo bolje zapitaj šta si citirao i ko od nas dvojice ne zna šta priča....

Gdje si to ti vidio da se dijele milijarde dzabe srece ti?

Johny Bravo ::što se ovoga drugoga dela replike tiče toliko je površan i glup da ne želim uopšte da ga komentarišem.....

I bolje nemoj. Ako ces mi ponovo navoditi pojedinacne primjere i ubjedjivati me kako je cilj ulazka u EU da se svi jednog dana preselimo u Njemacku, onda nema potrebe da trosis memoriju.

____________________________________________________________________________________

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Pon Avg 31, 2015 8:46 pm

Ti brkaš politiku MMF i EU. Te besplatne milijarde su investicija......
Neću te ništa ubeđivati niti sam ja taj koji želi da se igra igre ubeđivanja i nabeđivanja.Opet si počeo da banalizuješ

Johny Bravo
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Sep 01, 2015 11:20 pm

Johny Bravo :: Da li ti je poznato da su Francuzi i Nemci spremili novčani paket bespovratne pomoći Grčkoj da izađe iz krize ali pod jednim jedinim uslovom da sprovedu reforme onako kako im je EU to zacrtala? A da li ti je poznato da je iznos tog paketa naveden u milijardama evra? E pa šta bi ti da ti neko da te pare tek tako? A kakvu mi novčanu pomoć imamo i koliko dugo ta agonija traje kod nas?
Da novac i uslovi. Pa znaš šta Johny, to je toliko ogavno i prljavo da mi je odmah pala na um ona prastara "Bolje grob nego rob.. (drugi deo nije bitan).

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Sre Sep 02, 2015 7:34 am

aha....

Johny Bravo
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sre Sep 09, 2015 3:06 am

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:529134-Sedam-clanica-EU-zahteva-da-se-Rusiji-ukinu-sankcije

Ovako bi i mi bespomocno siktali da smo clanica. Clanak je malo star ali vrijedi procitati, pogotovo za evrofanatike.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Sep 29, 2015 11:03 am

Eu je definitivno prsla.Jerbo nestaju principi kada zaskripi....

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Okt 02, 2015 3:52 pm

Ta principijelnost se uvijek mjerila keshom. Zadnja evrovizija ti je najbolji primjer.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od INKOGNITO taj Sub Okt 03, 2015 9:30 pm

Protiv...Dokle god izdrzimo da ne udjemo,bolje po nas

INKOGNITO
Član
Član

Broj poruka : 308
Datum upisa : 03.10.2015
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 9:38 pm

Kako me pojedini komentari potsećaju na ,, Amerika i Engleska biće zemlja proleterska,,
Neće propasti EU,neće propasti zemlje,njene članice,kad zagusti modifikovaće se kao i uvek kroz istoriju.
Mi moramo konačno pronaći svoje mesto u toj kompoziciji,u tom brzom vozu koji tutnji kroz istoriju istom brzinom,koji gazi sve koji su mu na pruzi.Bilo je raznih kočničara,minera ali...mudre oni mašinovođe imaju.
Niko nama nije kriv što smo sujetni,korumpirani,lenji,statični i nikako da naš vagon prikačimo za taj voz.

laza
Član
Član

Broj poruka : 12550
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Okt 03, 2015 9:51 pm

Što se mene tiče, najviše bi mi odgovaralo da smo nezavisni, da nas niko ne dira, da sami rešavamo svoje probleme pa, ako ih ne znamo rešiti tu su braća Rusi za savet makar.
Državu posmatram kao porodicu, ne dam na nju da se digne ni glas ali ja ću da je riktam ako treba.

Pošto sam dobro radila od početka, za sada ne treba, to je što se porodice tiče. Za državu mogu dati život, neće mi se računati.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 10:02 pm

Rusija mi je u srcu,medjutim realnost je surova.Ni Rusi nemaju ništa protiv našeg ulaska u EU,svesni su da mi drugi izlaz nemamo.
Moramo da naučimo da razdvojimo ljubav i stvarnost,to je kao birati izmedju pecanja i odlaska na posao.Nadam se da me razumete.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od INKOGNITO taj Sub Okt 03, 2015 10:05 pm

laza ::Kako me pojedini komentari potsećaju na ,, Amerika i Engleska biće zemlja proleterska,,
.

Ako se to odnosi na moj komentar,promasio si skroz.Blizi sam stavu od AV,ne u potpunosti,al sam tek daleko od proletera

INKOGNITO
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 10:09 pm

INKOGNITO ::
laza ::Kako me pojedini komentari potsećaju na ,, Amerika i Engleska biće zemlja proleterska,,
.

Ako se to odnosi na moj komentar,promasio si skroz.Blizi sam stavu od AV,ne u potpunosti,al sam tek daleko od proletera
Iskreno,nisam ni na koga mislio konkretno,želeo sam reći da priče o propasti EU,o raspadu zemalja članica  i slične priče me potsećaju na priče o propasti Amerike,Engleske i kapitalizma kao uredjenja koji su mnogi predviđali....

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od INKOGNITO taj Sub Okt 03, 2015 10:18 pm

Nisam ni spomenuo propast EU nit to zelim,niti ocekujem.U svakodnevnim sam kontaktima sa ljudima iz Hrvatske,Svedske,Rumunije itd Ne preko foruma,licno

Daleko je to od sjajnog.Mogu samo da zamislim razocarenje prosecnog coveka u Srbiji kad udjemo u EU i kad mu se posle 1-2 god sruse iluzije o mnogo boljem zivotu.Nesto sto je cekao ...20 god

Samo nisam za to da se ulece grlom u jagode,da se proda sve...i dusa...da bi se uslo u EU.Videcemo kako ce biti,a da ce biti skoro...pa nece

INKOGNITO
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 10:27 pm

Sve se slažem,isto mislim ali drugi put ne postoji.Samo da potsetim,Bugarima za stanje u kome su nije kriva EU,imaju sve mogućnosti a sad što su lopovi i lenčuge ko im je kriv.Ulazak u EU samo otklanja prepreke ali nije znak da će teći med i mleko a mi da ležimo u hladovini,to samo Grcima polazi za rukom,propadaju već 50 godina a narod živi lepo.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od INKOGNITO taj Sub Okt 03, 2015 10:36 pm

Kako god.Potpuno shvatam tvoj stav,samo nije mi jasno gde je to kod nas "hladovina" zadnjih 15 god.Osim ako ne mislis na radnike po drzavnim firmama.Nisam nikad bio u tom sektoru pa neznam za njihove stavove,al dok ne udjemo u EU spasce i oni na 10% ukupne radne snage

INKOGNITO
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 10:40 pm

Ljudi očekuju hladovinu kada uđemo u EU,to rekoh...mi smo a mrazu ne u hladovini,mi smo na nivou statističke greške.Naši političari su u hladovini ,njihove porodice,šira rodbina...mi ,obični smrtnici smo volovi u jarmu koji vuku trula zaribala kola natovarena fukarom i lopurdama .
Neću više o tome...da ne zastranim.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Okt 03, 2015 10:43 pm

Priznajem da sam totalni laik za politiku, ne mogu da razlučim šta je šta i šta se to radi na relaciji Srbija - EU - Amerika i ostali.

Nije mi jasno, kako mogu da želim pristupiti nekoj družini koja me je  '99. bombardovala. Evo navodim primer koji sam na koži osetila a gde su ostali primeri?

Šta je to što bi me motivisalo da kažem - OK, idemo u EU, tako se mora zbog... a ja pitam, zbog čega. Mogu samo pretpostaviti a uverena sam da ni dobri politički analitičari nemaju tačan odgovor.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 10:50 pm

Av...ekonomija nas tera na to,takav je raspored snaga u svetu.Nekada sam išao u Poljsku i bio ,, bogataš,, ne što smo mi bili bogati nego su oni bili sirotinja,isti je slučaj sa Češkom,Slovačkom,Portugalijom,Španijom....oni su pametno iskoristili EUi stali na noge,nije njima sada sjajna situacija ali u poredjenju sa periodom pre dvadeset godina napredak je puta 50.
Niko nama neće braniti naše veze sa Rusijom,poput Fiata moliće da se preko nas probiju na njihovo tržište...to je naša povoljnost...samo nam fale mudri i radni ljudi koji će voditi ,kormilariti ovim našim lepim ibogatim brodom po imenu Srbija.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Okt 03, 2015 11:09 pm

Dobro je što više volim Voltera nego Napoleona.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 03, 2015 11:11 pm

Avramova ::Dobro je što više volim Voltera nego Napoleona.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Okt 03, 2015 11:45 pm

Dobar izbor. Very Happy Pa šta ću ja sa vama muškarcima da se nadmećem kada poooojma nemam šta ovi naši hoće. Te smo prosperitetni pa smo na ivici dna itd. itd.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od INKOGNITO taj Sub Okt 03, 2015 11:56 pm

Sta nasi hoce?Pa,to je bar jasno-hoce pare.Mnogo para za sebe.Sve drugo ih slabo zanima

Primer:radim sa koleginicom ciji je muz nekada bio narodni poslanik u SRS,a ona neki faktor u opstinskom odboru.Povukli se kad je Seki pukao.Ali da vidis veze koje su joj ostale...sa svima.Iz svih stranaka.Sheme,provizije i procenti.Prodaja salasa po Vojvodini Arapima,prodaja kola opstinama i drzavnim firmama uz masnu proviziiju.Sad pokusava da nadje semu za izvoz zita u Rusiju.
A znas koliko takvih prica ima u zadnjih 20 god?Svi su isti,pipci pusteni i isprepleteni
Ne zanima njih ni Eu,ni Srbija ni ja ni ti.Pare,za sebe i svoje bliznje.To ti je srpska politika i iz tog kola izlaska nema

INKOGNITO
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:58 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći