Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Politichar za studente rekao da su paraziti?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Politichar za studente rekao da su paraziti?!

Počalji od Mesrine taj Čet Dec 08, 2011 4:13 pm

Verovali,ili ne,politichar (chitaj parazit nad parazitima),rekao je da su studenti u njegovoj zemlji paraziti... affraid
Znachi,ponavljam,jedan takozvani politichar,rekao je za studente da su paraziti...
Politichar je dotichni Vaclav Klaus,predsednik Cheshke...
Shta vi mislite o tome?
Da li je ovaj politichar u pravu,ili treba,takozvane politichare,dobro pregledati,pre nego stupe na odredjenu funkciju?
Da li je Klaus psihichki bolesna osoba koju treba lechiti?

Prochitajte ovde (izvor B92 - Vesti) :

Klaus: Studenti su paraziti društva

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Politichar za studente rekao da su paraziti?!

Počalji od Vidra taj Čet Dec 08, 2011 10:53 pm

Prema predlogu koji vlada namerava da razmotri do kraja godine, školarina bi maksimalno iznosila 400 evra po semestru, a namenske kredite za školarinu studenti bi počeli da otplaćuju odmah po završetku studija i morali da ih otplate najkasnije za 15 godina.
Ovo je poenta. Nema to bas mnogo veze sa samim obrazovanjem.

Prema tom predlogu, kredite bi studentima davale komercijalne banke, a država bi bankama dotirala kamate kako bi oni bili što povoljniji.
E bas tako -isto, samo malo drugacije.

Češki predsednik Vaclav Klaus izjavio da su studenti koji po sadašnjem sistemu studiraju besplatno- paraziti u društvu.
Nego sta su nego paraziti - da ih drzava skoluje, a u medjuvremenu nista ne zaradi. Zato su tu zatezne i svakakve druge kamate.
Lihvari jedni...

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Čet Dec 08, 2011 11:21 pm

Pa i jesu paraziti... Celo drustvo ih izdrzava, nisu nista stvorili, palamoode o nekim pravima, nezavisnom univerzitetu itd...
Malo logike.... A kada odu u inostranstvo, da li se neko setio pa platio svoje skolovanje...
Nisam citao vest ali... studentski krediti su postojali i kada sam ja studirao a sada... izvolite komercijalni kredit po lihvarskim kamatama! Mogu da postanu drustvena elita samo odabrani a ostali ostaju za izrabljivanje.
Ovo ce biti prava stvar za siromasne pogotovu zbog rokova otplate i subvencioniranih kamata.

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Dec 09, 2011 2:21 am

Клаус има доста покрића за такву тезу.
У осталом, то и јесу "чари" капитализма- нема ничег бесплатног. Све кошта.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Dec 09, 2011 8:16 am

Klaus jedini zna da odbrusi... ostalo su svi deklarisani ili nedeklarisani... oni... sto je zabranjeno da se pominju.

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sub Dec 10, 2011 1:14 am

Ne već je Klaus zavidan na ponosu Very Happy studenata i njihovom standardu. Kako je lepo kad si mlad i raste ti reko plata i obrazovanje a drugi se bore za EU standarde i usput omatore

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sub Dec 10, 2011 4:20 pm

Mesrine ::Verovali,ili ne,politichar (chitaj parazit nad parazitima),rekao je da su studenti u njegovoj zemlji paraziti... affraid
Necuveno, jos necuveniji komentari u okviru teme...
Da mi se prosto ne mili da komentarisem i upustam se u diskusiju u kojoj neko moze pokazati tu kolicinu zavisti prema i vec tako malom postotku obrazovanih ljudi u zemlji.
Evidentno je da su u zemlji zivi lose, ali mi nije jasno kako se neko oseca bolje kad vidi da je drugom losije?
Blago li se takvima.

@Skyking (citiram tebe jer si jedini obrazlozio svoje misljenje)
Pa i jesu paraziti... Celo drustvo ih izdrzava, nisu nista stvorili, palamoode o nekim pravima, nezavisnom univerzitetu itd...
Kakva nezavisna kategorija, verovatno se rodjenjem stice?
A sta cemo sa tvojim detetom kad krene na studije? Ili zasto ti nisi otisao na studije, ko ti je zabranio?
Malo logike.... A kada odu u inostranstvo, da li se neko setio pa platio svoje skolovanje...
Ne bi ni otisli da je ova zemlja malo manji cabar. Koje perspektive ima da ostane, gde mu je posao? Ne ide niko zato sto mu se razbija dosada vec prakticno trbuhom za kruhom.
Nisam citao vest ali... studentski krediti su postojali i kada sam ja studirao a sada... izvolite komercijalni kredit po lihvarskim kamatama!
Sto komentarises nesto sto ne citas do kraja?
Mogu da postanu drustvena elita samo odabrani a ostali ostaju za izrabljivanje.
Ko je napravio selekciju? Mi svojim ucenjem, vi svojim neradom? Bas kapitalisticki potez, jebe kevu.
Ovo ce biti prava stvar za siromasne pogotovu zbog rokova otplate i subvencioniranih kamata.
Ovo ce biti ona stvar za siromasne, tek ce im sad biti zauvek nedostizan pristojan zivot. 15 godina otplacuje svoje studiranje, pa onda 15 stan, pa dok ne dodje do auta moze da se rokne od pasjeg zivota.

Fakultet je zesci minimum znanja, u razvijenijim zemljama ljudi zavrse i po nekoliko mastera u toku svog rada, stalno se usavrsavajuci, samo ovde ljudi misle da su bogom dani i da je svaka radnja na sopstvenom usavrsavanju djavolja rabota. Strasno, sramota... pored toliko lopova, kriminalaca i ostalih k..... vi nasli da pljujete studente, mlade nade, jedinu svetlu tacku ove drzave.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Dec 10, 2011 5:07 pm

Cleopatra ::@Skyking (citiram tebe jer si jedini obrazlozio svoje misljenje)
A sta cemo sa tvojim detetom kad krene na studije? Ili zasto ti nisi otisao na studije, ko ti je zabranio?
Ne bi ni otisli da je ova zemlja malo manji cabar. Koje perspektive ima da ostane, gde mu je posao? Ne ide niko zato sto mu se razbija dosada vec prakticno trbuhom za kruhom.
Nisam citao vest ali... studentski krediti su postojali i kada sam ja studirao a sada... izvolite komercijalni kredit po lihvarskim kamatama!
Sto komentarises nesto sto ne citas do kraja?
Mogu da postanu drustvena elita samo odabrani a ostali ostaju za izrabljivanje.
Ko je napravio selekciju? Mi svojim ucenjem, vi svojim neradom? Bas kapitalisticki potez, jebe kevu.
Ovo ce biti ona stvar za siromasne, tek ce im sad biti zauvek nedostizan pristojan zivot. 15 godina otplacuje svoje studiranje, pa onda 15 stan, pa dok ne dodje do auta moze da se rokne od pasjeg zivota.
Devojko draga sa tvojim stavovim je tesko polemisati... ali da pokusam... Ostavio sam citate da jos jednom vidis kako si "uspesno odgovorila na moja pitanja" Smesno kako ti vodis diskusiju.
Ja sam imao placene sve troskove studija a oni koji su uzimali studentski kredit su ga otplatili sa dve tri plate tek posle zavrsenih studija...
Ko ti sada daje kredit koji ces poceti da otplacujes posle zavrsenih studija... NIKO...
Ja sam ziveo u nenarodnom rezimu i diktaturi a vi u demokratiji...
Izvolite. Zaiskali ste, borili se za to i evo vi ga

Moj stariji sin radi i zavrsava studije. To je sve samo ne studiranje. Obicna pljacka, odnosno kupovanje diplome. Mislim da ce postati i doktor a glup je ko dupe. Moze mu se. Bice jedan od milijardu menadzera... iako nista tamo nije naucio. Bolonja i ostale nebuloze... EU... profesori u strankama, NVO uvode neke preporuke koje niko nije uveo u EU. Gledam te workshopove, apliciranja i ostala palamoodjenja.
Ja ne pljujem studente bez veze....
Oni JESU i dalje na teretu roditelja i drustva...
Te mlade nade, kako ih ti zoves, su prve demonstrirale godinama trazeci da im se ukine besplatno studiranje, smesne cene smestaja, ishrane prevoza i uz to postavljajuci neke politicke zahteve.
E, ko su oni da to traze. Sta su oni stvorili? Bili na praksi pa pomuzli jednu kravu ako su na poljoprivrednom... Oni ranije su bar isli na radne akcije, bavili se nekim drustveno korisnim radom... a sada?
Shvatas li ti da je neko trebao da sazida te zgrade, da ih greje, osvetli, da odskoluje profesore, plati njihov rad, omoguci nabavku ucila i neki studentski standard. Ne shvatas...
Ne shvatas jer nisi videla kako se na zapadu razlikuje topovsko meso od elite. A elita se postaje tako sto roditelji placaju ogroman novac da bi neko postao doktor, recimo. Ko ovde moze da postane doktor... Doktorska deca, deca bogatih i retki talenti... Znas li koliko drzavu kosta skolovanje jednog doktora?
I sto taj odskolovani covek da ne vrati dug drzavi...?
Odgovore na ovakva pitanja preskaces i poturas neke bezvezarije...
Drzava smo svi mi...
O odlasku u inostranstvo... U svim zemaljama u svetu postoje migracije... Iz Evrope odlazi 5 ljudi u Australiju a dolazi jedan... Iz Nemacke nam proteruju cigane ali ne i inzinjere iako i jedni i drugi nemaju papire za rad.
U USA odlaze skolovani iz Indije, Kine, Rusije i niza drugih zemalja jer je u pitanju ekonomska snaga stvorena prvobitnom akumulacijom kapitala... Ova zemlja ce biti cabar jer niko nece da mrdne dupetom za nju. Stvorili ste stav da je vase dupe najvaznije i ono vas jako zabole za ostale... Tako ste sami hteli i mi stariji vam nismo krivi...
Mi smo nesto stvorili.. Okreni se oko sebe...
Vi ste tek na redu da se dokazete. Ovde gde smo to i mi radili...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Dec 10, 2011 6:05 pm

Подржавам дискусију друга Скаја...
Чак и да ми је жао- он је потпуно у праву.
А и није ми жао, кад боље размислим...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Uto Dec 13, 2011 12:51 am

SKYKING ::
Devojko draga sa tvojim stavovim je tesko polemisati... ali da pokusam... Ostavio sam citate da jos jednom vidis kako si "uspesno odgovorila na moja pitanja"
I ja bih jos jednom volela pitati zasto komentarises kratke tekstove koje ne procitas do kraja i sa razumevanjem? Tekst je potpuni apsurd kao i tvoj komentar jer ga je pisala osoba koja je studirala o apsolutnom trosku drzave.
U daljoj razradi tvoje vizije kako sve treba placati drzavi zabrinula sam se za tvoje psihicko stanje, jer sta li pa to treba coveku da tako nesto izusti kad drzava, prijatelju, nikako nismo MI. Ta drzava nas pljacka vekovima, i samo je u tom jednom malom periodu nesto cinila za svoj narod, a ti to opljuva. To je apsurd ravan onome da su uspeli da dignu Libijce protiv onoga ko ih je "stvorio" i gurnu drzavu da se survava poput Srbije... Ali desio se. Eto, nadam se da ce sad bar imati slobodu misli kao mi, haj hoj!

Ja sam imao placene sve troskove studija a oni koji su uzimali studentski kredit su ga otplatili sa dve tri plate tek posle zavrsenih studija...
Ko ti sada daje kredit koji ces poceti da otplacujes posle zavrsenih studija... NIKO...
Kao sto rekoh, nisi razumeo. Ne radi se o kreditu na koji ti mislis, za ljude koji se upisuju na samofinansiranje pa moraju da stopiraju studije iz nemastine. Radi se o ukidanju budzeta za studente, sto je apsurd jer ako neko nema novac a ima znanje, zasto to ne valorizovati? Ili treba da ispasta zbog toga sto je rodjen pod nekom manje srecnom zvezdom i to ne samo do polovine, vec do kraja zivota?

Ja sam ziveo u nenarodnom rezimu i diktaturi a vi u demokratiji...
Izvolite. Zaiskali ste, borili se za to i evo vi ga
Gde si nasao da ja podrzavam ovu vlast, i da sam obnevidela po pitanju te zbrke termina?
I corav to vidi, kao sto rekoh, autor teksta je takodje ziveo u rezimu poput tebe i studirao besplatno. Ne znam odakle mu samo pravo da palaca jezikom o ukidanju necega o sta se i sam okoristio?
Da bi mu se dupe uvecalo na veseljima ove "narodske" vlasti, evo vec vidim kako sakom i kapom dele te studentske skolarine, jer MI smo drzava. Hahahaha kakav scenario bi to bio, u vidu ulja i secera.

Ja ne pljujem studente bez veze....
Bez-veze, nego sta. Samo bi duboka nesvest dovela coveka u stanje takvog bunila, da pljuje na buducnost mladih ljudi.

Oni JESU i dalje na teretu roditelja i drustva...
Roditelji su ih i pravili. Drugo, kakvog bre drustva? U cije dzepove bi to drustvo radije da ih stavi u ovoj sezoni? Evo ja predlazem, gospodinu Miskovicu, uz sve ono: "Izvinite, izvinite, sto vam ranije nismo ovo dali, malo smo studirali..."
Ili recimo Mariji Karan, da opet malo gradi karijeru u Holivudu. Ojha, ojha...

Oni ranije su bar isli na radne akcije, bavili se nekim drustveno korisnim radom... a sada?
Sto se tice ovog i muze krava, nazalost ti univerzitetski centri nisu izgradjeni u pickovcima. Inace bi muza krava definitivno bila praksa prilikom jutarnjeg rituala pravljenja produzenog ekspresa.

Shvatas li ti da je neko trebao da sazida te zgrade, da ih greje, osvetli, da odskoluje profesore, plati njihov rad, omoguci nabavku ucila i neki studentski standard. Ne shvatas...
Ne shvatas jer nisi videla kako se na zapadu razlikuje topovsko meso od elite. A elita se postaje tako sto roditelji placaju ogroman novac da bi neko postao doktor, recimo.

Ko je od nas dvoje protiv finansiranja studenata iz budzeta?

Ko ovde moze da postane doktor... Doktorska deca, deca bogatih i retki talenti...
Ko je od nas dvoje protiv finansiranja studenata iz budzeta?

Znas li koliko drzavu kosta skolovanje jednog doktora?
I sto taj odskolovani covek da ne vrati dug drzavi...? Drzava smo svi mi...
Ma daj covece blesavi, pa odakle ti uopste suluda ideja da bi te pare otisle u dzep naroda?

Ova zemlja ce biti cabar jer niko nece da mrdne dupetom za nju. Stvorili ste stav da je vase dupe najvaznije i ono vas jako zabole za ostale...

Da, tako je najlakse, okrenula nas ta ista drzava i jedne protiv drugih. Nece niko svojim trudom i radom za babin biiip promeniti u zemlji stvari o kojima govoris. Niti ikoga mozes da krivis za to, cak sam uverena da se nista ne bi promenilo ni da se promeni sadasnja vlast. Jer prava "vlast" finansira i poziciju i opoziciju. Opet, da pljujes po pijunima, razumela bih. Ali po svom narodu, to ne razumem...

Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Uto Dec 13, 2011 7:51 am

Veeeliki post... veeeliki...
Ima puno reci... ima puno i slova "T"...
Nesto si tela!?

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Dec 17, 2011 11:19 am

Ne mogu da verujem da postoje ljudi koji podrzhavaju bilo kog politichara,pogotovu kada je druga strana deca,u ovom sluchaju,studenti...
Razumeo bih da je to rekao neko ko proizvodi neshto,pravi neshto,popravlja,ili vadi rude iz zemlje...Neko ko stvarno neshto radi,ili proizvodi,unapredjuje drushtvo...
Ali ovako... Chovek koji lazhe,glumi i chovek koji vrlo dopbro zna da egzistira (veoma bericetno) na lazhima i ljudskoj slabosti kao parazit prve klase,da dobije podrshku za to shto je rekao za decu koja se bore protiv zhivota kako umeju i znaju...
To vec ne mogu da shvatim...
Ali mi je jasno da smo bash zbog toga tu gde jesmo,kao ljudi,kao civilizacija...
Josh uvek prolaze lazhi i fore politichara,koje se koriste vec vekovima i koje se ne menjaju...

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hiperborejac taj Sre Avg 29, 2012 3:16 am

Pa posto je vecina njih diplomiralo...itd(magistriralo itd....od kad su politicari...a CULI su da se na faksu ljudi oslovljavaju sa kolega....boje se da im ovi ne bi zauzeli mesto....eto zato su paraziti....
OCE DA SE COVEKU OKACE NA VRAT....

Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:15 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu