Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 32 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 2 Provajderi

Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Prostitucija
Danas u 11:44 am od Храст

» Preporuči mi pjesmu
Danas u 10:57 am od Храст

» Ilustracije
Danas u 10:41 am od Poli

» Sreća
Danas u 10:37 am od Храст

» Sveti Sava 27.01.
Danas u 9:14 am od Храст

» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Роми

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Роми

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 18, 2011 12:21 am

У последње време, учестали су напади Рома на полицију, која интервенише приликом незаконитих радњи; лично сам упознат са изјавом једног инспектора, који се вајкао да он по неколико пута ухапси исте Роме због провала и крађа, а суд их одмах пусти да се бране са слободе, и то траје годинама, за које време они настављају са истим понашањем.
То се, наравно, не односи на све Роме; но, очигледан је пораст криминалне активности код ове етничке групе.
Како ово тумачите?

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Роми

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Nov 18, 2011 1:08 am

Da. Cula sam u Srbiji i videla ih. Sedela sam u kancelariji moje advokatice kada upadose njih troje, Roma. Zena starija, njen muz i jedna mladja. Ja se spremila da idem. Advokatica kaze, N., molim te ostani trebas mi. Isplati ona njima 30.000 dinara. Matori Rom, ostavi 500 din., da casti advokaticu. Odose oni. Pitam ja zasto je ovo. Ona kaze da je ucestala pojava da oni zatvore pse u jednu prostoriju i izazivaju ih da ih ujedu. Onda odu kod doktora da im napise da su ujedeni od pasa lutalica. Ode to na Sud i njima se isplati odsteta!

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 18, 2011 9:19 pm

Шта сам све чуо од полицајца, не би веровала; углавном, он је мишљења да се све то отргло свакој контроли, и да дебело злоупотребљавају ситуацију у којој их штите "грађанска права", установљена ЕУ прописима...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pet Nov 18, 2011 11:20 pm

Kakva god da su im prava, u troli i dalje smrde za medalju.

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 18, 2011 11:33 pm

Vidra ::
Kakva god da su im prava, u troli i dalje smrde za medalju.
То што неко смрди, може да буде беда, болест, стицај околности. Међутим, они су и иначе народ склон анархији и недисциплини, ма колико то "политички некоректно" неком звучало. То свакако садржи одређену дозу шарма, но, у овом тренутку, изгледа да се догађа нешто сасвим друго; имам утисак да су скапирали да им неки "центри моћи" овде "чувају леђа", и почињу да се понашају све дрскије и све агресивније.
Мислим да неко користи њихову очиту политичку наивност и неукост генерално, и да их "пујда" да раде неподопштине, које су у ово лудо доба све веће и све теже. Напади на полицајце приликом чињења кривичних дела је нешто чему прибегну само потпуно огрезли криминалци, а они то ипак нису. То је оно што желим да разматрамо на овој теми, па- куд год да нас даље одведе...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pet Nov 18, 2011 11:36 pm

Moram da priznam da bas i ne znam o cemu se radi, osim sto sam cula komentare da napadaju i da se o tome cuti.
Ima li nedge u nekim novinama o tome? Ili se to prica po gradu?

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 18, 2011 11:41 pm

По новинама штуро, сувопарно; ја причам о томе шта ми је рекао полицајац, коме сам пријавио једну дрску провалну крађу, које су извели неки Роми (снимљени видео надзором).
Судови су нелогично благи, и више него иначе спори и неефикасни; он то тумачи политичким притисцима на судије и судство, које спроводе, -знаш већ ко...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pet Nov 18, 2011 11:47 pm

Pa, ne razumem zasto se sad nesto posebno polaze na njihovu bahatost, mozda sto je policajac u pitanju.
Znas ono - kad je neka tuca u kraju ide sto Cigana i trista kucica.
Bahati - nebahati, oni su uvek ziveli pored sistema u kome se nalaze, nikako se nisu uklapali. Bar su retki oni koji jesu.
Probacu da nadjem jednu studiju, o tome kako oni zive u sistemu pored sistema. Ali, nista ne obecavam.

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 18, 2011 11:52 pm

Но проблемо.
Ја, нит' их волим, нит' их мрзим; занимају ме феноменолошки, и та њихова одбојност према реду и прихватању неких друштвених правила, која се свима данас у европи намећу као јеванђеоска обавеза, док се хистерично брани њихово "право" на непоштовање тих истих норми. Ту нису чиста посла, а ја волим то да расветљавам.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pet Nov 18, 2011 11:57 pm

та њихова одбојност према реду и прихватању неких друштвених правила
E, ova studija se bas na to i odnosi, ali davno sam je imala.
Imam utisak da je bila isto nekakva fama - dat je primer kako Gradska cistoca obiluje njima kao zaposlenima.

нит' их волим, нит' их мрзим
Znas, cini mi se da vecina ima higijensko misljenje pre nego bilo koje drugo.

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Nov 19, 2011 12:00 am

Видра

E, ova studija se bas na to i odnosi, ali davno sam je imala.
Покушај да је пронађеш, кад имаднеш времена и воље...
Znas, cini mi se da vecina ima higijensko misljenje pre nego bilo koje drugo
Мене више занимају ови други аспекти; зашто су такви, какви су.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Nov 19, 2011 1:00 pm

Fristajlo :: Мене више занимају ови други аспекти; зашто су такви, какви су
Pa takvi su jer im nedostaje jedna osobina koja, ajd da kazemo, "krasi" ostale tj nas...
dostojanstvo
Mozda si primetio da po raznim zabitima zive ljudi okruzeni smecem, neuredni, neodgovorni prema sebi, deci, rodbini, drugim ljudima, zivotinjama i...
Te ljude bas briga za obnovljive izvore energije dok god mogu da kradu tudja drva ili sta god moze da gori... itd, itd..
Nije ih briga sta ce reci rodbina, komsije bilo ko...pokusavaju na sve nacine da dokazu da nikakve norme za njih ne vaze i da ih nece postovati.
A to je tako lako. Postati takav i ziveti kao stoka ne zahteva nikakav napor.
Romi su ista prica... Njima je to zapisano u genetskom kodu i dok god mogu to tako da se ponasaju oni ce to i raditi.
Obicni ljudi koje sam pomenuo na pocetku posta postaju takvi tek kada izgube dostojanstvo. Oni prestaju sami sebe ne postuju i to ne traze od drugih.

Kod Roma ne postoji nista slicno dostojanstvu i to je jedini odgovor.

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sub Nov 19, 2011 2:00 pm

.

Poslednji izmenio Vulin dana Sre Dec 07, 2011 2:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Nov 19, 2011 2:29 pm

E, jebiga...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Nov 19, 2011 2:34 pm

To shto ti Cigani rade,rade i Srbi,samo shto se Srbi nikada ne okarakterishu kao takvi jer je ovo nasha zemlja,je l` tako...
Recimo,kod mene u gradu u delu u kome zhive Cigani,pojavio se je neki narko-diler,takodje Ciganin,koji je Cigane "navukao" na heroin...
I oni sada,hteli ne hteli,moraju da kradu za njega,kako bi im on davao ovaj narkotik...
Tako da,problem je,najverovatnije,narkomanija koja je masovna pojava medju ciganskom populacijom...
Chak i oni koji "rade dzep",ne rade to neorganizovano...Uvek iza njih stoji neki "boss",za koga oni kradu i kome moraju da predaju to shto su ukrali...
Velika vecina one dece koja na raskrsnicama brishu prozore na kolima,koriste narkotike...Pochinju sa "duvanjem bronze",a kasnije uzimaju i heroin...
To shto sada rade ne samo Cigani,nego i mnogi drugi,bice sve uchestalija pojava,jer kazhu,dolazi josh jedna kriza...
Nije mi jasno samo,kako to da kad god dodje neka kriza,politichari sve bogatiji i bogatiji,a Narod sve gladniji i gladniji?
Ali mi je jasno da su oni uzrok problema koji treba lechiti,a kradje su samo posledice do kojih uzrok ( politichari ma kojom "ideologijom" skovani ) dovodi...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 19, 2011 4:50 pm

Fristajlo ::Мене више занимају ови други аспекти; зашто су такви, какви су.

Lako je sagledati karakteristike romske populacije kao i ostalih specifičnih naroda. Meni je interesantnije rešiti hronični problem istih.

Mnogi od njih počinju živeti kao sav normalan svet, napuštaju izolovana karton naselja, školuju se, zapošljavaju, stiču a zatim traže svoja prava iako im niko ista ne uskraćuje. Zatim često dolazi do zloupotrebe čega smo svedoci.

Beograd je u svakoj opštini dao kancelariju i jedno radno mesto predstavniku Roma sa te opštine. Tu se rešavaju razni zahtevi itd. Sada su zaštićeni.

Šta sa ostalima koji nisu uključeni u nazovimo prosperitetni program diljem Srbije, to je problem.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Nov 19, 2011 7:19 pm

Претходни постови су набројали најчешће проблеме у вези са ромском популацијом; сад се ја питам- после свега, могу ли се они уопште интегрисати у друштво, бар у већини, ако то не желе (јер, ја имам утисак да је то по среди), и ако је тако- шта с тим?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sub Nov 19, 2011 7:26 pm

To je po sredi, ali integrisanja nece biti, jer da je moglo vec bi bilo do sada.
Cini mi se da ni oni sami to ne mogu da ispune - da li zato sto ne zele, nece ili ne umeju, to nije od znacaja.

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sub Nov 19, 2011 8:06 pm

.

Poslednji izmenio Vulin dana Sre Dec 07, 2011 2:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Vulin
Član
Član

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sub Nov 19, 2011 8:22 pm

Letimicno, negde na netu, bacih pogled na to kako je Ceska resavala problem.
E sad, datum je malo bajat... odnosi se na 2006-tu godinu

i ovo je bajato
preuzeto sa drugog foruma
Kratak je put od Evrope do kontejnera
Robert stoji ukočen u odeći koju je nosio poslednjeg dana u Rajni. Do pre tri meseca živeo je u rodnom gradu, u stanu koji im je dala država. Izdržavali su se od socijalne pomoći koja je iznosila 1.200 evra mesečno. Majci su na beogradskom aerodromu dali prvu pomoć od tri hiljade dinara i rekli joj: „Dalje se snalazite sami”. Sada kopaju po kantama za đubre
Zvonili su na vrata njihovog stančića u nemačkom gradiću Rajna i rekli im da imaju pet minuta da se spakuju i napuste stan. Deportovani su do aerodroma u Diseldorfu, odatle one njay ticket do „Nikole Tesle” u Beogradu. Tako nekako Sajdija Mutiš, Romkinja rodom iz Pećinaca na Kosovu i Metohiji, prepričava na lošem srpskom, gde su se rodovi imenica pomešali i nazivi za mesece i godine zbrkali, kako je sa četrnaestogodišnjim sinom i osamnaestogodišnjom ćerkom vraćena u Srbiju iz Nemačke, gde je živela sedamnaest godina. Tri meseca su već u Beogradu u kampu ispod Pančevačkog mosta. Gde žive?

- Po kante živim. Kod ljudi, koji me primi, po tuđe kuće, od komšije do komšije. Ja i sin. Ćerku uzeo neki iz Krnjače, ima kuću. Šta će, bolje joj je tamo nego s nama da ide po kante.

Sajdija priča, a Robert stoji ukočen. Dečak je u šoku. Nije neophodno da to potvrdi stručnjak. Jasno je kao dan. Tih, mršav, visok i plav. Srpski razume, ali ne govori mnogo. Još je u odeći koju je nosio poslednjeg dana u Rajni. Do pre tri meseca živeo je u rodnom gradu u stanu koji im je dala država. Izdržavali su se od socijalne pomoći koja je iznosila 1.200 evra mesečno. Prvi Robertov kontakt sa zemljom maticom bila je služba na aerodromu, neki nadležni ljudi, koji su njegovoj majci dali prvu pomoć od oko tri hiljade dinara. Dalje sama treba da se snalazi. Kartonske udžerice na Paliluli, beogradski kontejneri.

Sajdija ima još i dve starije ćerke i dva sina, oni su ostali u inostranstvu. Tamo su venčani. I njoj je malo falilo da se „uda za papire” i izbegne kontejnere, međutim, kako kaže, u opštini su njoj i njenom Nemcu rekli da moraju da se prvo venčaju u Srbiji.

JEDAN AZILANT KOŠTA EU 12.000 EVRA

Jedan odrastao azilant zemlje EU „košta” između dvanaest i trinaest hiljada evra, što bi trebalo da bude i okvirna suma kojom bi zemlja iz koje je čovek proteran trebalo da finansira kao pomoć za integraciju povratnika pojedinačno. Konačno, septembra 2007. godine potpisan je sporazum o saradnji sa Evropskom unijom, koji je stupio na snagu ove godine, u čijem se aneksu nalazi i da će Evropa pomagati finansijski integraciju povratnika.

VRAĆAJU SE JOŠ OD 1996.

Novčana pomoć koju ovi ljudi dobiju po sletanju na beogradski aerodrom je između tri i pet hiljada dinara. Taj novac izdvaja se iz kase lokalne zajednice. Zoran Panjković kaže da je ovaj problem prepoznat pre tri godine iako se ljudi iz evropskih zemalja, što pod prisilom, što „dobrovoljno”, vraćaju još od 1996. U budućnosti očekuje nas veći priliv bivših azilanata, međutim, kako Panjković govori, do kraja godine biće završen akcioni plan i tada ćemo tačno znati ko će i na koj način biti nadležan za brigu i pomoć povratnicima.
- Međutim, ni tada nećemo moći da rešavamo probleme ovih ljudi ukoliko nam zemlje Evropske unije ne budu dale finansijsku pomoć. Kako da se pored svih problema koje imamo sa interno raseljenima sa Kosova i sa svim drugim što nosi tranzicija, izborimo još i sa tim kada se odjednom vrati na hiljade ljudi iz Nemačke, Francuske, AustrijeÖ? - pita se Panjković.

- Nemac nije hteo da dođe ovde i tako ja dočekala duldum (kraj boravka u roku od mesec dana na nemačkom) - objašnjava ona.

Komšije joj pomažu da se izrazi, ispriča svoju priču. Tu je Milojko Redžepi, predstavnik zajednice nastanjene u kampu. Milojko se nada da ljudi neće više morati da beže iz Srbije. Nada se normalnom životu, kakav je za njega život u Nemačkoj, gde je boravio do pre nekoliko godina. Zbog toga, kaže on, sve njihove komšije, svi oni nastanjeni pod mostom, glasaju za Borisa Tadića, a on sam član je Demokratske stranke.

Polako Sajdija postaje opuštenija. Tu su srpski i francuski novinar. Priča se engleski, srpski, francuski, nemački, romski. Ko šta zna bolje. Prizor pod Pančevačkim mostom počinje da podseća na zidanje Vavilonske kule. Sajdija vidi da nije sama, nada se nekoj pomoći. Vadi fotografije izrađene pre dve-tri godine. Na fotografijama Robert kao rođendanski slavljenik u njihovom stančiću u Nemačkoj. Ona u dugoj crvenoj haljini, doterana i nasmejana, oslonjena na visoku komodu na kojoj je saksija sa cvećem. Sada je fotografišu, a u pozadini deponija smeća, romsko naselje i, naravno, psi lutalice.

NJena komšinica Vesna, šećeraš, vratila se odavno, krajem devedesetih. Vesna je došla u Beograd bez prisile.

- Znala sam da hoće da me vrate, a i uželela sam se svoje zemlje. Da me sad neko pita čega sam se uželela, ne znam šta da mu kažem. Što skupim po kontejnerima, ponesem da prodam na Bajloniju. Odatle me tera policija. Primam neku pomoć od četiri hiljade dinara, a samo trake za insulin plaćam hiljadu dinara. Sin mi je bolestan od tumora na mozgu. Već je imao operaciju, treba da mu rade još jednu. Da l’ će da se izvuče, pitanje je.
Stiže i jedan mladić. Deportovan pre nekog vremena iz Belgije. Tek mu je trideset i neka, mlad je i lep. Ženi se uskoro Švajcarkinjom i vraća se nazad u Evropu.

Prema nekoj računici, u Srbiju je do sada vraćeno oko trideset hiljada ljudi. Prisilno, kao što je bio Sajdijin slučaj, vratilo se, prema rečima Danila Rakića iz grupe 484, sedamnaest hiljada. Oni koji su prihvatili činjenicu da će morati da napuste Evropu, njih oko trinaest hiljada koji su došli preko Međunarodne organizacije za migracije, u Srbiji su navodno dobrovoljno. NJihov povratak je nešto lakši, s obzirom na to da pre iseljavanja dobijaju izvesnu materijalnu pomoć, koja, naravno, lako iščezne ukoliko brzo ne nađu posao. Koliko ljudi još treba da se vrati iz zemalja Evropske unije niko ne zna tačno, a cifre o kojima se spekuliše su od pedeset do sto pedeset hiljada.
U službi za ljudska i manjinska prava kažu da je od ukupnog broja deportovanih oko šezdeset posto Roma, dvadeset i pet posto muslimana poreklom iz Raške i petnaest odsto Srba, Aškalija, Egipćana i drugih. Bilo da su ovi ljudi živeli u centralnoj Srbiji ili na Kosovu, svi se vraćaju u centralnu Srbiju.

- Gde dole da se vratim? Tamo nema života ni Srbima ni Romima, tamo ne smem da idem. Nemam ni gde - kaže Beći, Kosovac koji sada živi u Beogradu.
Kuću koju je imao na Kosovu prodao je ‘92. Od tog novca obezbedio je put za Evropu. Kada ga vraćaju u zemlju, prvi od problem sa kojim se susreće je kako nabaviti dokumenta.

- Dao sam nekoj tamo u Jagodinu pare i dobio sve da izvadim ličnu kartu. Sad ne mogu za ženu i decu da izvadim krštenicu. Opet mi trebaju pare.
Iako se problem vađenja dokumentacije često ističe kada su u pitanju ljudi koji su emigrirali sa Kosova, a potom bili vraćeni u Srbiju, u Službi za ljudska i manjinska prava kažu da postoje evidencije u većini opština na jugu zemlje, ali da se povratnici često oglušuju o savete.
- Često imamo problem, jer neki od tih ljudi neće da se prijave i uzmu prebivalište. Zapravo, mnogi ne žele da se integrišu i sve vreme razmišljaju samo o tome kako da se ponovo vrate u zemlje Evropske unije - kaže Zoran Panjković iz Službe za ljudska i manjinska prava. http://www.glas-javnosti.co.yu/clana...-do-kontejnera

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 19, 2011 8:47 pm

Vulin ::Mislim, šta će da imaju ako poštuju sva pravila? Sve zakone? Koliko bi to bilo drugačije od ovog što imaju sad?
Zakon važi i za njih samo što ne postoji deo koji reguliše elementarnu ličnu higijenu kao i način života a da nije vezan za društveni segment.
I onda će da prestanu da "odnose decu", da budu uvažavani, pozapošljavani, poštovani i ravnopravni članovi srbskog nam društvenog kolektiva?
Izgleda da im puca kada vide kako puca vrhuški za ostale (Srbe) kojima ne puca (...) za Srbiju.
Kakav je to narod koji se odriče svoje teritorije, a ovamo očekuje da im Romi budu lojalni, da se izmene u korenu, da počnu drugačije razmišljati? Odoh zapaliti da se smirim.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Nov 19, 2011 9:17 pm

Vulin
Mislim, šta će da imaju ako poštuju sva pravila?
Не занима то мене, већ, зашто не изгубе нешто кад се не интегришу и кад не поштују законе?
Ганац вози калакотрину без кочница и светала по центру, дизајнирану секиром, и жандари их ни не гледају, а ја прекорачим шиканозно ограничење брзине за десет км/х, и пукну ме 5000 дин, или 3000, ако заборавим да укључим јебена светла, у јулско подне?
Да ли и ја могу тако као они, ако се намажем ималином и изјасним на попису као Ром?
Замисли само уштеде... Говорим о двојном моралу и стандардима државе; зашто ја све морам да плаћам и за сваки прекршај сам кажњен, а они не? Шта то они нису могли, а ја јесам?

srbskog nam društvenog kolektiva?
Мани се овог "србског", увредљиво је и неумесно. Ја нисам из тог политичког корпуса, то ови црквени...

Ili njima puca za Srbiju, ili bilo koju drugu državu i sistem?
Да им пуца, то је јасно; но, зашто је "политички коректно" да се њихово "пуцање" толерише, а другима не? Волео бих да ми то неко објасни, јер не разумем извор тог "права", да не кажем привилегије.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Nov 19, 2011 9:29 pm

Vidra ::
Komšije joj pomažu da se izrazi, ispriča svoju priču. Tu je Milojko Redžepi, predstavnik zajednice nastanjene u kampu. Milojko se nada da ljudi neće više morati da beže iz Srbije. Nada se normalnom životu, kakav je za njega život u Nemačkoj, gde je boravio do pre nekoliko godina. Zbog toga, kaže on, sve njihove komšije, svi oni nastanjeni pod mostom, glasaju za Borisa Tadića, a on sam član je Demokratske stranke.
I sta je sad ovo ako ne dokaz kako se ti ljudi prodaju za bilo koju sansu da zive na tudjoj grbaci a ne od svoga rada.
Znate li kolika je plata radnika u gradskoj cistoci u Beogradu? Tezak i prljav ali i placen posao. Nikada ih nema dovovoljno. U selima juzne Srbije godinama kradu poljske useve a nikome ne pada na pamet da uzurpira neku neobradjenu parcelu i posadi nesto.
I moglo bi se do sutra ovako...
A nekada je to bilo malo drugacije. Isli su u skolu bili zaposleni, okupani...
Nigde u Beogradu nije bilo kartonskih naselja. Svi su sebi sklepali nesto sto je bilo dostojnije zivota. Secam se celih ulica na Dusanovcu gde su ziveli onako musavi, skloni sitnom kriminalu ali integrisani u drustvo.
Dok god im neko bude punio glavu sa raznim projektima, integraciji, inkluziji, i sta ti ja znam sta sve ne, stvarace od njih jos vece neradnike i dovoditi ih u gori polozaj.
Dok god im se stvara oreol ugrozene vrste znace to da koriste...
Kada pokradu kablove i ostete telekom za stotine hiljada evra, kada ukradu bronzani spomenik mi to gledamo kao performanse i razmatramo kako da ih integrisemo umesto da dobiju malo vaspitnih batina.

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Nov 19, 2011 9:35 pm

Dok god im neko bude punio glavu sa raznim projektima,
integraciji, inkluziji, i sta ti ja znam sta sve ne, stvarace od njih
jos vece neradnike i dovoditi ih u gori polozaj.
Мислим да је Скај начео суштину.
Слажем се да злоупотребљавају ситуацију,али, да ли су само они криви?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Nov 19, 2011 9:50 pm

Krivi smo i mi... Mi sve to tolerisemo...
Ja sam na semaforu oterao u PM grupu cigana koji su prosili, kao hteli da mi operu sofersajbnu i svi su se sklonili...
Jedino je gospodin iz susedne trake rekao da nisam ljudsko bice i jos ponesto...
Hajde da se kladimo da svi ovde osudjuju skinhedse...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:44 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh