Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:47 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ruska vojna baza u Srbiji - ZA - PROTIV i zašto?

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ruska vojna baza u Srbiji

32% 32% 
[ 8 ]
60% 60% 
[ 15 ]
8% 8% 
[ 2 ]

Ukupno Glasova : 25

Re: Ruska vojna baza u Srbiji - ZA - PROTIV i zašto?

Počalji od Mesrine taj Sub Maj 04, 2013 10:48 pm

Tako što šuruje sa narko-dilerima s` Kosova i što mladima u Crnoj Gori daje heroin ?
Da nije tačno, odavno bi prošao kao Milošević.
Gledaj samo kad jezuitima da ruku Jovana Krstitelja, pa onda kaži da nije takav.
A tu ruku je Car Nikolaj Romanov dao Kralju Aleksandru na čuvanje, pre nego što je ubijen.
To je , inače, ovaj , što Medvedev liči na njega. affraid

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vladimir RUS taj Ned Maj 05, 2013 10:25 am

Da me je neko pitao prije 1999 godine dali je na tlu Srbije i uopšte u ovom dijelu Evrope potrebna bilo čija vojna baza neke velike strane zemlje ja biх mu rekao kratko i jasno NE, ali pošto je balans snaga na terenu u ovom dijelu Evrope već dobrih 14 godina narušen, onda jedini logičan postupak bio bi stacioiranje još jedne vojne baze neke druge zemlje, čisto više zarad uspostave ravnoteže negoli zarad prkošenja postojećem za Srbiju nepovoljnom aktuelnom odnosu snaga na terenu, jer jeste činjenica je da je Srbija zemlja pred kapijom zapada, tako da je NATO prirodni saveznik Srbije, ali samo jednim dijelom i samo posredno putem EU, dok drugim dijelom NATO je potpuno zalutao daleko od svoje kuće, tako da ako neko treba da ima vojnu bazu onda je to Rusija koja je neuporedivo bliži saveznik Srbiji, kako geografski, tako i vjerski itd.

P.S. Kad već ne može nijedna, onda neka budu dvije.

Vladimir RUS
Član
Član

Broj poruka : 19
Datum upisa : 01.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Maj 05, 2013 2:21 pm

Prvo, sama priča je apsurdna..... Srbija je postala zapadna prostitutka, i to prostitutka koja daje usluge besplatno, dovoljan je neki imaginarni datum..... Tako ja ne vidim nikakav osnov za priču o nekakvoj Ruskoj bazi u Srbiji.... Tako to nema veze sa zdravim razumom i logikom, uopšte.......

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 05, 2013 2:28 pm

Zar se mi išta pitamo?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Maj 05, 2013 2:33 pm

Johnny-Azra ::Kad dođu nek je prave...A ovo za MILA.ovo nije tačno..Niko kao on ne radi za interes naroda..On čuva naciju...
Milo će završit, kako je i zaslužio..... Samo ne znam koji je njegov narod, da li su to:- Albanci, Muslimani, Bošnjaci, Hrvati.... itd..itd....

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Maj 05, 2013 2:37 pm

Možda ne znamo ko je njegov narod ,ali zato znamo ko je nalogodavac - Vatikan.

Poslednji izmenio Mesrine dana Ned Maj 05, 2013 3:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Dodah "a" lol)

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Maj 05, 2013 2:58 pm

Avramova ::Zar se mi išta pitamo?
Pa, u tome i jeste stvar, zavisi od politike, da li se pitamo, sad se ne pitamo, nego se uvlačimo kao neki faktor, ali to nema nikakav značaj, jer rob ne može biti značajan uopšte i nikad....... Sami smo izabrali ulogu roba, i naši političari su puni sebe, kao robovi, jer nisu sposobni bilo zašto drugo, tako vrlinu roba dižu do neba... Ali je problem što rob nema značaj u diplomatiji, ili bilo kom političkom smislu, jednostavno rečeno, rob se ne pita ni za šta.........To se ne može nazvat standardom, osim priče za naivne.......

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Maj 05, 2013 3:06 pm

Za sve postoji primer , tako i za to što zoveš političkim robom.
Ili ćete da slušate , ili ćete da prođete kao Đinđić.
Lako ćemo mi da ubedimo narod , kako su vas pobili "Marsovci nacionalisti" , koji su glvni za rasturanje heroina u našem sunčevom sistemu. affraid

Poslednji izmenio Mesrine dana Ned Maj 05, 2013 3:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Izbrisah suvišno "i". :))

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Sre Maj 08, 2013 10:44 am

Avramova ::Vaš glas i mišljenje.

Moj glas je nebitan, ruska vojna baza u Srbiji ne postoji, nikada nije postojala, niti će postojati. Šta bi bilo kad bi bilo i najbitnija srBska tema: Šta je bilo a nije bilo, prošlost i mašta koja može svašta, sadašnjosti nema nigde,zato propadamo.

Enna
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Maj 09, 2013 12:34 am

Šta li se ti mešaš u politiku, Ennice, kad veze nemaš...
Neće bude baza... Kako neće bude ? Pojma ti ne znaš...
Ja sam tebi rek`o, da ti treba samo da izgledaš i ništa da ne pričaš, a ti me ništa nEsi razumAla... affraid

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bole taj Čet Maj 09, 2013 5:01 am

Baza , mislim da treba i to na Kopaoniku ili u okolini Novog Sada.... (strateska mesta na Fruskoj gori....)

Bole
Član
Član

Broj poruka : 4620
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Uto Maj 14, 2013 9:08 pm

Naj bolje mesto bi bilo na Zlatiboru, jer se nebi mogla videt sa satelita, neki delovi Zlatibora su ne vidljivi za satelite........ Ali ova tema u ovo vreme je apsurdna... Mi smo sluge svojih neprijatelja, i sve će mo radit što neprijatelj zatraži od nas, tako će mo uništit sami sebe, jer to je u naše dobro, još će mo i profitirat, na vlstitom uništenju...... Tako priča o Ruskoj bazi je i smešna i žalosna.....

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 2:49 pm

Pozdrav svima! Nov sam na forumu.  

Što se tiče teme, apsolutno sam protiv bilo koje strane vojne baze na teritoriji Srbije. A ovi koji pričaju o nekoj "ravnoteži" bi prvo trebali da pogledaju mapu Evrope, i onda provere u kojem vojnom savezu se nalaze Rumunija i Bugarska.

Ako neko ne shvata o čemu pričam, neka se seti zabrane preleta ruskih aviona 1999., zbog čega je cela njihova akcija sa zauzimanjem aerodroma Slatina u Prištini ispala smešna. Ruski vojnici su na kraju gladovali tamo jer nisu mogli da dobiju nikakvo snabdevanje.

Mi smo jednostavno predaleko od Rusije da bi mogli da budemo u njihovoj interesnoj sferi. I sami Rusi su to rekli našim političarima.

Želeo bih i da se osvrnem na jedan post na ovoj temi.

Mesrine ::Kao protivteža američkoj na Kosovu.
To je trebalo još Milošević da uradi , a ne da nam ruše zemlju i truju prelepu prirodu. Trebalo je da da američkoj vladi da pravi bazu na Kosovu, a tajno pregovara sa Rusima da to urade u Vojvodini.
Ali jedan uslov za obe baze :
Nema izlaska u grad, mešanja sa lokalnim stanovništvom i nikako, ali nikako , ne smeju da diraju naše žene njihovi vojnici, a mi njihove možemo, kad im dođu u posetu
Milošević se nudio Rusima sto puta. Svaki put su ga od***li. Prvi put 1992. kada su glasali za uvođenje sankcija SRJ u UN, a zadnji put 1999. kada nisu mrdnuli trepavicama da nas zaštite, mada ajde, nisu ni mogli ništa da urade da nas tada zaštite. Što me opet vraća na to da vas sve podstaknem da pogledate kartu kontinenta na kojem živimo, da proverite koje su sve zemlje u NATO i najvažnije, da izračunate koliko kilometara neprijateljske teritorije ima između nas i Rusije.

Ja razumem emocije, i ja sam isto rusofil, ali budite realni malo, a to isto su i ruski političari našim političarima, barem ako je verovati Ivici Dačiću koji je tu njihovu poruku preneo javnosti.

Mi Ruse ne zanimamo, osim da nešto zarade na nama, kao i svi ostali. Treba da gledamo svoje interese, a ne da budemo veći Rusi od Rusa, a ima nas mnogo takvih, nažalost.

Carmello Šešelj
Član
Član

Broj poruka : 48
Datum upisa : 24.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 3:15 pm

Jesu li to oni isti Rusi koji su povukli svoje vojnike sa Kosaova nakon 99., ili neki drugi...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 4:28 pm

Ako misliš da su ovo danas neki drugi Rusi, različiti od Rusa iz 1999., podsetio bih te da ruski kontigent sa Kosova povukao Putin, a ne Jeljcin.

Carmello Šešelj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 4:37 pm

Tako sam i mislio... Ipak su oni nasa braca... Makar u srpskim narodnim bajkama...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 5:04 pm

Ma dobro, razumljivo je to ekstremno rusofilstvo kod nas, ipak su nas Amerikanci toliko upropastili devedesetih da je prirodno da imamo potrebu da tražimo nekog velikog brata koji će da nas zaštiti od siledžija. Problem je u tome što je to potpuno nerealno. Daleko je Rusija od Srbije, pogotovo ako gledaš iz Moskve.

Mi treba da gledamo svoja posla i svoj interes, a ne da očekujemo da Rusi rešavaju naše probleme, jer njih uopšte nije briga za naše probleme. Oni su velika nacija i imperija, i kao i sve druge velike imperije, gledaju samo svoj interes. Tu bi trebalo da se ugledamo na njih, a ne da sanjarimo gluposti.

Inače, ja sam veliki rusofil, volim Rusiju i ruski narod, ali činjenice su činjenice. I Srbiju mnogo više volim od Rusije, što se ne bi moglo reći za većinu ovih koji bi da se preko naših leđa stvara neka geostrateška "ravnoteža" (na stranu sad što je smešna i sama pomisao da bi se stvorila neka "ravnoteža" pravljenjem ruske baze u Nišu ili gde već, otvorite atlas i biće vam sve jasno..). Da se mi nalazimo na mestu na kojem je Ukrajina, Belorusija ili Kazahstan, pa bi mogli i ozbiljno da razmišljamo o tome, ali ovako je to jednostavno smešno.

A i ta naša rusofilija je relativno nova pojava, pre raspada Jugoslavije mi uopšte nismo bili rusofili, naprotiv.

Carmello Šešelj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 5:15 pm

Ma volim i ja Puskina.
Kad je jedno drustvo nesposobno da se samo organizuje onda ceka da mu neko spolja resi probleme. Tako je i sa ulaskom u EU, ne radi nekog krupnog buduceg interesa vec zato sto ne postoji nikakva ideja kako da se postojeci problemi rese.
Kada ljudi shvate da je "ona stvar" za spavacu sobu a ne za domacu i medjunarodnu politiku mozda ce nam biti bolje. Sve sto se jednom narodu u istoriji i kroz istoriju dogadja, iskljucivo je posledica njegovog ponasanja, licnog i kolektivnog.
Jedno su interesi naroda i drzave a nesto sasvim drugo medjuljudski odnosi.

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Sep 25, 2013 5:26 pm

A nešto sasvim treće su međunarodni odnosi.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 5:28 pm

Pa to sam i rekao...
Ja bar ne pijem caj pljuckajuci po tepihu...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Sep 25, 2013 5:40 pm

Prvo se odnosi na sve što je unutar države. Drugo su međuljudski odnosi takođe unutar države.

Moje je bilo kada sve to skupa suprotstaviš drugoj državi (međunarodni odnosi), a bez toga nema ničega, čak ni rata.

Odoh na filozofiju ili ljubav, nisam ja za ovo.  

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 5:48 pm

Upravo tako...
Mene je uvek interesovalo koliko kosta ruski veto u SB UN, posto otprilike znam koliko kosta podrska navijaca iz Moskve...
A ne vidim nikakvu korist ni od jednih ni od drugih...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Carmello Šešelj taj Sre Sep 25, 2013 5:54 pm

Vukota ::Upravo tako...
Mene je uvek interesovalo koliko kosta ruski veto u SB UN, posto otprilike znam koliko kosta podrska navijaca iz Moskve...
51% NIS-a za smešno male pare, 51% Južnog toka itd....

Mada Rusi stvarno imaju interes i bez toga da nas podržavaju oko Kosova, ali pretpostavljam da je naš premudri bivši predsednik, gospodin Tadić, bio suviše glup da prozre njihov blef, pa im je dao sve što su tražili.

Ali imamo političare kakve smo i zaslužili, to je uvek tako.

Carmello Šešelj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Sep 25, 2013 5:55 pm

ni bratu rob,robstvo je robstvo...
volim rusiju,volim i brazil...
slovenski smo narodi i ....to je sve

laza
Član
Član

Broj poruka : 12556
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Sep 25, 2013 6:03 pm

Carmello Šešelj ::51% NIS-a za smešno male pare, 51% Južnog toka itd....
Mnogo je kume...
Mogli smo mnogo jeftinije da prodjemo da smo pametnije razmisljali daleke 80-i neke...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:22 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu