Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fašizam

Napiši novu temu   Odgovori na poruku

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Fašizam

Počalji od Lilith taj Uto Nov 18, 2014 3:05 pm

Zalutala ::Samo objasni ako umeš.. i ne budi neugodna već koj put ako nisi u stanjuu da vodiš razgovor!
Ne sumnjaj u druge više nego u sebe.

jedno da ti nacrtam, jednostavnije nije moglo... ako ti je neugodno zbog toga nisam ti ja kriva.
ne sumnjam nimalo, sve mi je jasno.
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Nov 18, 2014 8:43 pm

Idemo dalje sa temom, pustimo se nadmudrivanja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sre Nov 19, 2014 4:18 pm

Problem ove teme je što se misli na nacizam, a koristi se termin "fašizam".. Razlika između fašizma i nacizma je ogromna... Tako naslov "Fašizam" nije prikladan ovoj temi, jer naslov treba da glasi "Nacizam"... To nije slučaj samo kod nas, inače se koristi termin "Fašizam" u celom svetu, a zašto je tako, to je druga tema, iako nema smisla....
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 19, 2014 5:46 pm

@sini_

Fristajlo kao autor teme je bio jasan ali mi smo podbacili i prešaltali se na nacizam.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zalutala taj Čet Nov 20, 2014 9:56 am

Lilith ::
Zalutala ::Samo objasni ako umeš.. i ne budi neugodna već koj put ako nisi u stanjuu da vodiš razgovor!
Ne sumnjaj u druge više nego u sebe.

jedno da ti nacrtam, jednostavnije nije moglo... ako ti je neugodno zbog toga nisam ti ja kriva.
Vidim da ne znaš ni sama šta si pisala.. nije meni neugodno već ti si neugodna., čitaj pažljivije..

Zalutala
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 187
Datum upisa : 01.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pon Nov 24, 2014 8:14 pm

Zalutala ::
Lilith ::

Vidim da ne znaš ni sama šta si pisala..  nije meni neugodno već ti si neugodna., čitaj pažljivije..

sad bi ti rekla šta me zaboole što sam ti neugodna... al neću, obećala sam da ću biti dobra.
da sam ti ugodna već bi se zabrinula.
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Nov 25, 2014 12:07 am

Najbolji primer fašizma možemo osetiti na svojoj koži u današnjoj Srbiji.
To je ono,ja sam pametan,moje stranačke kolege takođe,ti si glup,ti ne znaš,ako nisi iz moje stranke i nema dalje.
Ti ćeš da slušaš,nećeš da misliš i razmišlješ,jer sam "Ja" nepogrešiv i sve najbolje znam.
Drzneš li se da mi protivurečiš,ili ne daj Bože da kažeš kako nisam u pravu,imaćeš problema,velikih.
Hvali me kao i svi oko mene,učlani se u moju stranku,zastupaj strane interese,kako ne bi CIA,BND,MOSSAD došli po svoje i ne pravi se pametan.
Laži,donosi zakone kako meni odgovara i onima izvan koji povlače sve konce. Ne busaj se,jer ne znaš,nego slušaj,budi ja. Jer si ti samo mali miš,a ja sam Makijaveli,zvani Predsednik Vlade Srbije.
E... To je fašizam,kad sam ja i "moji" pametan,a ti i "tvoji" ste glupi.

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8726
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DUH 54 taj Pet Nov 28, 2014 4:31 am

Meni se čini da su fašizam i nacizam isto, jer osnovni postulati su vezani za homogenizaciju naroda na osnovu nacije i jakog lidera a da nacizam pretstavlja oblik fašizma, i kao takav se odomaćio na globalnom nivou a razlog je što je fašizam nastao u Italiji posle 1WW a ne Nemačkoj...

Otud fašizam i nacizam nemaju razlike, osim što su Italijani svoj sistem nazivali fašizam a Nemci nacizam, pa je globalno zbog nastanka u Italiji dobio dobio jedinstven naziv FAŠIZAM...
DUH 54
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 63

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Nov 28, 2014 10:52 am

Talijanski fasizam bio je vezan za drzavu a ne za italijansku naciju. Njihovo nacionalno ujedinjenje izvrseno je dosta kasno a i danas je prilicno krhko, tako da se nisu mogli okupiti oko toga.
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 12:09 pm

Fašisam, nacizam, socijalizam, komunizam i (potpuno nedefinisana) demokratija stavljam u isti koš, nijedan takav politički sistem ne poštuje invidualna prava.
SDK
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 12.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Pet Nov 28, 2014 12:34 pm

Avramova ::
Fašizam je sinonim nacizmu a ne nacionalizumu. Današnje tumačenje nacionalizma je iskrivljeno i mnogi su ga prihvatili, nažalost.

sama lose tumacis... svaka, ali svaka jaka drzava ima princip o kome sam pisao... zato i jesu jake. samo totalni idiot na vlasti moze da radi ono sto se radi u srbiji, a to je svakodnevno ponizavanje najvece grupacije stanovnistva  zarad manjina na nivou statisticke greske.... to nije bolest to je predumisljaj ka dodatnom slabljenju drzavne moci u cilju nestajanja iste... da drzava ispravno funkcionise na principima i ustrojstvu o kome sam pisao ne bi dosli u situaciju da imamo pune novine zute hronike jer bi cigani i crnogorcine svoje kriminalne i patogene bahanalije radili u nekom drugom svetu a ne ovom... da drzava funkcionise po mojim principima ne bi se davalao nekoliko miliona evra za zastitu grupe bolesnika koji svojom onanijom zvanom parada ponosa drkaju ceo sistem  i 99 posto ostalih... da je princip moj narod, moja crkva dominantan kao sto je svuda u svetu,  ne bi bilo gladne dece i gladnih i ocajnih ljudi koji se svakodnevno ubijaju jer nisu u stanju da prehrane porodice... ali kao svuda u srbiji i na ovom forumu se jasno vidi patologija licemerja koja je kao virus zapacena i menja svest svakoga.... taj virus moze jako solidno funkcionisati kod nekog britanca ili francuza zato sto je to samo spoljna manifestacija a ne prava realnost jer da jeste ne bi napr. francuzi proterali 100.000 cigana u srbiju a onda nama drzali vakelu kako se spram njih odnosimo nehumano...

na forumima pisu ljudi koji blage veze nemaju kako se na zapadu policija i sluzbe odnose spram kiminalnog i mentalno destruktivnog olosa koji terorise gradjanski milje i gde se poziva na neka svoja prava.... videcete vrlo brzo do cega ce ova i ovakva politika dovesti srbiju, gde ce biti krvi do kolena, a taj ceo "razvijeni" fasisticki svet ce da se zgrazava i samo da u cudu ponavlja ovi srbi nisu normalni, ovo je strasno... a u sebi ce da se smeju na scene kada pederi budu palili patrijarsiju, cigani istu pljackali, a politicka bagra koja je do svega dovela, privatnim lir dzetovima bezala na zapad.

dovoljno je samo mesec dana da covek sa mozgom dovede ovu drzavu u red. to sto ti avramova ne vidis gde lezi problem nase drzave i mantras sa pojmovima koje povezujes na losem istorijskom nivou to je tvoj problem... svet je na ivici velikog rata i drzave koje fasisticki princip nisi nikad javno zagovarale, to postavljaju kao prioritet broj jedan, jer koji ce ti drzava bez stanovnistava gde je pola pobijeno a pola izbeglo...a to je sudbina koja nam je svima namenjena.

samo mesec dana zapamti...samo mesec...

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Pet Nov 28, 2014 12:38 pm

sini_do ::Problem ove teme je što se misli na nacizam, a koristi se termin "fašizam".. Razlika između fašizma i nacizma je ogromna... Tako naslov "Fašizam" nije prikladan ovoj temi, jer naslov treba da glasi "Nacizam"... To nije slučaj samo kod nas, inače se koristi termin "Fašizam" u celom svetu, a zašto je tako, to je druga tema, iako nema smisla....

nemaju oni pojma kolega...

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DUH 54 taj Pet Nov 28, 2014 1:17 pm

Batista ::Talijanski fasizam bio je vezan za drzavu a ne za italijansku naciju. Njihovo nacionalno ujedinjenje izvrseno je dosta kasno a i danas je prilicno krhko, tako da se nisu mogli okupiti oko toga.

A koliko ja znam, državu čini narod, odnosno od druge 1/2 preptrošlog 19 veka, u narodima se budi i razvija nacionalna svest, tako da već od početka 20 veka imamo države sa dominantnim nacijama i nacionalnim manjinama...

Mislim ako pričamo o društvenom uređenjenju, logično je da pričamo o državi, tako je i Duče (Benito Musolini) da bi stvorio jaku totalitarnu državu, kao osnovni cilj, to mogao da izvede samo na homogenizaciji nacije, insistirajući čak na ultranacionalizmu i militarizmu...

E sad, što je Duče imao u Italiji relativan uspeh u stvaranju fašizma i totalitarne države, to je posebna priča, moja poenta je da fašizam može da se razvije samo na nacionalizmu jer svaku državu čine ljude, (danas nacije) okupljeni oko jedne ideje izražene kroz sistem koji će najbrže i najlakše ostvariti tu ideju...
DUH 54
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 63

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Nov 28, 2014 6:34 pm

SDK ::nijedan takav politički sistem ne poštuje invidualna prava.

Koji onda postuje?
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 6:47 pm

Batista ::
SDK ::nijedan takav politički sistem ne poštuje invidualna prava.

Koji onda postuje?

Laissez-faire je jedini odgovarajući sistem za čovječanstvo, jer nagrađuje i poštuje prava svakog pojedinca.
SDK
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pet Nov 28, 2014 7:51 pm

SDK ::Laissez-faire je jedini odgovarajući sistem za čovječanstvo, jer nagrađuje i poštuje prava svakog pojedinca.

Takav sistem, niti je postojao, niti bi mogao postojati...
Obzirom da pucuje na nekakvu socijalnu pravdu i jednakost osudjen je na propast...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 8:52 pm

Vukota ::
Takav sistem, niti je postojao, niti bi mogao postojati...

Predlažem da provjeriš informacije ponovo, pokušaj pročitati neku knjigu ili eseje o zakonu... biti će ti jasno šta znači ustavna republika i odakle potiče.

Obzirom da pucuje na nekakvu socijalnu pravdu i jednakost osudjen je na propast...

čitaj ponovo

SDK ::Fašisam, nacizam, socijalizam, komunizam i (potpuno nedefinisana) demokratiju stavljam u isti koš, nijedan takav politički sistem ne poštuje invidualna prava.
SDK
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pet Nov 28, 2014 9:11 pm

Po tvom misljenju, svako ko iznese stav suprotan onom koji ti zastupas, nije dovoljno "nacitan"...

Pitanje: Koji je vladajuci drustveno-ekonomski sistem danas?

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 9:22 pm

Po tvom misljenju, svako ko iznese stav suprotan onom koji ti zastupas, nije dovoljno "nacitan"...

Pitanje: Koji je vladajuci drustveno-ekonomski sistem danas?

Gluho bilo... ne neko nije razlikovao socijalizam i prava pojedinaca, nesporazum.

Odrgovor: Demokratija ali bez definiranja što vladajući sistem misli pod "demokracijom" i tu je trik jer dolazi u mnogim oblicima ali ni u jednom ne predstavlja ni slobodnu ni pravdu.

Ne?
SDK
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pet Nov 28, 2014 9:29 pm

Svi oblici drustveno - ekonomskog i politickog uredjenja pocivaju na vlasnistvu nad kapitalom...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 9:44 pm

Dobro ispravljeno, kapitalizam je vladajuci drustveno-ekonomski sistem.
SDK
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Nov 28, 2014 9:49 pm

tetreb ::dovoljno je samo mesec dana da covek sa mozgom dovede ovu drzavu u red. to sto ti avramova ne vidis gde lezi problem nase drzave i mantras sa pojmovima koje povezujes na losem istorijskom nivou to je tvoj problem... svet je na ivici velikog rata i drzave koje fasisticki princip nisi nikad javno zagovarale, to postavljaju kao prioritet broj jedan, jer koji ce ti drzava bez stanovnistava gde je pola pobijeno a pola izbeglo...a to je sudbina koja nam je svima namenjena.

samo mesec dana zapamti...samo mesec...

Čekaj onda, što bi državu sređivali za mesec dana (?!) ako je svet na ivici velikog rata pa da bude "džaba smo krečili"?

Nikada sebe nisam smatrala ni kao prosečnog političkog analitičara amatera ali eto, katkad napišem šta mislim. Politika ne pristaje mom karakteru. Biti upućen u dnevna zbivanja nije dovoljno za prognozu.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pet Nov 28, 2014 9:51 pm

SDK ::

Kapitalizam nije vladajuci drustveno - ekonomski sistem jer se mnoge drzave sve vise "uplicu" u trzisne procese...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Pet Nov 28, 2014 9:55 pm

Kapitalizam nije vladajuci drustveno - ekonomski sistem jer se mnoge drzave sve vise "uplicu" u trzisne procese...

Hihi demokratija a?
SDK
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Pet Nov 28, 2014 9:57 pm

Mesoviti oblik demokratije po modelu onog iz vremena Stare Grcke, i sa sve robovima na dnu drustvene lestvice...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh