Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fašizam

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Fašizam

Počalji od strško taj Pet Okt 07, 2011 3:11 pm

e da...samo da se ogradim...da ne bude neke zabune Smile, ne propagiram niti branim bilo kakve naci ili fašističke tripove
strško
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 646
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 07, 2011 3:30 pm

Ma, niko te i ne optužuj, nego i mene zanimaju te igre cifara, gde jedni tvrde jedno, drugi drugo, treći treće; prava rašomonijda, nikako da znaš kome verovati, i da li, u stvari- svi lažu...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od strško taj Pet Okt 07, 2011 3:34 pm

...istina je tamo negde Smile
strško
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 646
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 07, 2011 3:36 pm

Izgleda...
Sad znači čekamo vanzemunce?

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Ned Okt 26, 2014 6:32 pm

ovo pisao na drugom mestu Very Happy

fasizam je drustveno uredjenje po kome je na prvom mestu i uvek najbitnija moja nacija, najbitniji moj narod, najbitnija moja kultura, najbitnija moja vera, najbitnija moja istorija, najbitnije moje pismo, najbitnija moja deca…. pa onda svi ostali. da je tako u srbiji ne bi sad bili ovde gde smo. takvo je uredjenje manje vise u celoj evropskoj uniji kojoj mnogi od vas zelite da se priklonimo, negde prikriveno a negde ogoljeno otvorenim terorom spram kriticnog dela stanovnistva obicno druge boje koze. u uniji gde vlada takvo jednoumlje,  za nizu rasu a mi smo za njih niza rasa ako niste znali, nece biti mesta osim za klozetske poslove ako ikada u nju udjemo kao sto fala bogu necemo. zato su zemlje samog sredista unije instrumentalizovano jake i stite integritet srca svoje nacije da im se ne bi desilo da slucajno izgube njenu elementarnu sustinu i time razore sopstveni sublimat centralizovane vlasti. jer kad izgubis svoju crkvu, kad izgubis svoju vojsku, kad izgubis svoju istoriju, kad izgubis svoj jezik, konacno kad izgubis i samu drzavu onda gubis i teritoriju i postajes cergar ko jermen ili  hazar, u prevodu postajes konjusar nekih bogatih, osoba bez svog imena i identiteta bas kao onaj poznati broj u ausvicu ili treblinki.  mi smo danas vecinu stvari pogubili i sve vise gubimo a i teritorija nam polako izmice iz ruku i ko misli da je samo kosovo u pitanju grdno se vara. zato su sve velike nacije koje su usle u tu licemernu uniju, usle na nacin da nijedna  nije unistila svoju nacionalnu valutu i cuva je zlu ne trebalo posto podsvesno znaju da je unija laz posto u njoj svi nemaju ista prava i postaju robovi nove nemacke koja svojom arogancijom samu ideju unije obesmisljava istorijski na kratkorocni rok.  svaka novoformirana drzava ma kako bila mala i jadna prvo sto uradi  napravi svoje novo pismo ma kako ono debilno izgledalo, napise svoju novu istoriju koja je ako treba puna falsifikata, ulozi u visoko obrazovanje iako ga nikad nije imala, blagoslilja svoju novotvorenu crkvu, finasira svoju vojsku da bude jaca…. i tako dodje do svoje drzavnosti fasizmom koji omoguci stanovnistvu bolji drustveni polozaj i standard. a u srbiji…?  

…..u srbiji imamo sve od ovoga naopako, demokrate su postavile standarde naglavacke i mnogo su im bitniji mrtvi bosnjaci od mrtvih srba, mnogo su im bitniji zivi hrvati i njihova kultura od zivih srba i srpske kulture, mnogo im je bitnija zapadna svest od kako sami kazu srpske nesvesti a sede dalje svi zajedno u vladi, cak i sam predsednik srbije se ne jednom izjasnio da mu je zao sto je predsednik ove i ovakve srbije, znaci paradoks do paradoksa umesto ponosa zbog cati i funkcije imamo stid ali oni ipak sede i dalje i ne daju nikome da ih zameni…. ako ste primetili a znam da vecina vas nisu jer vas ne zanima, jos od 2000. godine  se svesno svuda i na svim nivoima radi na zatomljavanju one najslavnije istorije srbije iz prvog i drugog svetskog rata kao i onih balkanskih o kojoj su svi svetski istoricari pisali hvalospeve u pocast srpskog korpusa znaci nas kao oslobodilackog naroda. znaci nista se ne radi slucajno i sve vodi jednom cilju a to je totalnom unistenje drzavotvornosti i njeno rasparcavanje gde je najvazniji  cilj zatomljavanje pravoslavnog duha i slovenstva sa najperfidnijim ekumenistickim igrama posto se jos jedino spc opire toj  ideji da sve treba baciti niz vodu radi ulaska u nesto gde te niko ne zeli. unistavanje srpske kulture i prosvete  obesmisljavanjem visokog obrazovanja kao jedne od najbitnijih stavki za buduca pokolenja koje treba da daju nesto korisno ovom narodu je dovedeno do apsurda i svi vajni sociolozi i psiholozi se pitaju sta se to desava sa nasom decom praveci se da ne vide razlog jer su za sve napisane lazne studije placeni novcem nevladinih organizacija…. znaci mladi i njihova pamet su potrebni srbiji pre svega, a ne eu. srbiji za koju mnoge od vas zabole, srbiji za koju se i cak siptari pobise da dobiju pasose da bi mogli da je anektiraju masovnom kupovinom nekretnina. i kao slag na tortu pre neki dan osvedoceni mason gdin micunovic rodonacelnik svog zla  koje se u srbiji desava javno se zalozio za zvanicno priznavanje kosova

zato, nasiroko i nadugacko spomenuti bervik bering nije nimalo lud jer je video sta  se desava u norveskoj kada su stoltenberg i vlada resili da okrenu list prema izraelu koji je poceo da ih ucenjuje i sta ce se desavati ubuduce, bas kao sto se desilo samo nekoliko dana kasnije u londonu, sta ce biti u parizu, sta je vec pocelo u stokholmu i sta ce se tek desiti prvo u juznoj a kasnije i severnoj italiji kao i u samom srcu eu… u nemackoj. zato je i usao godinama ranije u templarski red da bi znao protiv koga se treba boriti a to lud covek ne moze da uradi vec krajnje inteligentan. ali iako je red priznao da je bio njihov clan pa da je izbacen ovde kolega covi tvrdi da zna da nije i da ja pisem lazi. pun forum obavestajaca. zato je i prva fotografija bila bas u toj odezdi koju je norveska vlada javno pustila u ceo svet jer nista nije slucajno. znaci bering bervik se odlucio na sumanuti akt koji poziva naciju na otreznjenje jer ako neko misli da ce muslimani stati dok ne zauzmu celu evropu taj nije pri zdravoj pameti. tek sad se zemlje unije opamecuju i zavode restriktivan - onaj najcrnji fasizam u formi nacizma gde ce jos malo pa deliti zute trake onima koji nisu starosedeoci pritom zabranjujuci burke i dzamije, proterujuci cigane, pripremajuci planove za deportovanje vecine obojenih i spremajuci najrepresivnije mere kao sto se radi u danasnjoj orvelovoj britaniji sve pod maskom zastite zbog olimpijade 2012 logistikom ciljno izazvanih nereda. nesto otprilike kao u srbiji kad je bio moleban - jedini cist duhovni skup naroda koji je vladajuca struktura unakazila ciljno napravljenim neredima jer je to ono sto nikako ne sme da se desi srbiji, duhovni preobrazaj koji su demokratski kvislinzi svesno jos od 2000 namerno zatomljavali prodajuci magle narodu o boljem zivotu rasprodajuci zemlju i najvrednije resurse zapadu koji ih je postavio u bescenje. taj recidiv kolonizatorskog duha ce isti zapad i unistiti i tu nema boga ma koliko oni bili veliki fasisti odnosno nacisti jer sila anarhije je uvek jaca. a anarhije ce biti. i ne samo kod njih vec u celom svetu

homogenost islama onog najogoljenijeg u formi dzihada sto ga najavljuje ahmadinejad pre svega prema izraelu a onda prema ostalima koji pljuju na muhameda ceka ceo svet. norvezani su ga osetili jer su se medju prvima sa dancima, svedjanima holandjanima i francuzima sprdali karikirajuci muhameda.  zato je bervik bering svestan, a ne nesvestan i treba da bude izveden pred sud, osudjen i streljan kao svaki egzekutor nevinih a ne da bude odrzavan na demagoskim aparatima drzave da je lazno lud u nekoj mentalnoj instituciji. zato sto bering nije nimalo lud vec bas nasuprot tome  jako inteligentan i na neki uvrnut nacin idealista bas kao don kihot ali poremecene percepcije. a to nije ludilo… ali mnogi od vas su tocila i pojma nemaju o cemu je  rec i o cemu pricam jer stvari posmatraju samo iz ugla onoga sta se danas desi a sutra je vec nesto novo aktuelno, kao npr. zeljkova jahta ili nove sise od karleuse i ne vide povezanost koju smisljeni umovi  svet vode u novu kataklizmu. srecom,  na ovom forumu postoje ljudi koji imaju mozga i shvataju o cemu pricam jer zbog njih i pisem a od njih i ucim a nisam tu zbog bolesnih iskompleksiranih provokatora i idiota koje moderatorka ovog podforuma podrzava

dalje…. mnogi od vas nemaju blagog pojma sta je bilo u hrvatskoj i bosni i jos manje znaju ko su ustase a ko su tzv. bosnjaci. svako ko je ziveo sa njima a srbin je, to jako dobro zna. zato i lupate kao sto ste lupali u serpe i lonce da vam dodju na vlast ovi koji su na vlasti danas i koji su naciju zavili u crno i gde vise brinete o dokazanim istorijskim zlotvorima srpskog naroda kao sto picolo spomenu da bi se sa bugarima uvek borila vitestvom. sa bugarima, koji su klali cela srpska sela  zene i nejach kad god nije bilo muske glave da ih brani i to radili smisljeno,  koliko ono puta kroz istoriju? bugari koji su srbiji uvek zabadali noz u ledja podmuklo kao asasini cije sam cinodejstvovanje metaforicki  opisao da vas podidje jeza jer je to bas tako, kako u politici tako i u stvarnom zlocinu…. bugari, kao i hrvati kao i novokomponovana nacija tzv. bosnjaci…. hrabro i bestijalno, bas kao madjari sto su zive srbe bacali ispod leda, kao austrijanci na cije je divljanje i krvavi pir arcibald rajs bio toliko zgrozen da se zaljubio u srbe, kao nemci koji su streljali kragujevacke djake u znak svoje nemoci ili  kao britanci koji su nas svojom spoljnom politikom unistili u proslom veku da budemo ovo sto smo danas. golje i sirotinja. i vi se takvima klanjate a ja sam vam lud i bolestan. ne vidite svoju bolest dalje od nosa kojim smrcete gluposti svojih svakodnevnih izjava. zanimljivo da niko ne uporedi bering bervika sa politikom evro alijanse, odnosno nemacke, odnosno angele merkel jer ti  naslednici nacista danas sede u briselu i sutra ce opet ako bude potrebno streljati neku novu srpsku decu bas kao onda u kragujevcu. ali oni vama nisu ludi, oni su sad  progresivni jel' tako? promenio se svet, ljudi su se promenili, krv se promenila? aha… al u konjskom qurtzu…. pojma sa zivotom nemate jer jedina nauka koja vredi je istorija. u njoj je sve zapisano sve, od toga ko si i sta si, sta je laz a sta istina, ko ti je prijatelj a ko ce ti uvek raditi o glavi.  

zato ste svi vi koji jos uvek verujete u lazno hriscansko milosrdje spram ogoljene naslnicke politike tog licemernog zapadnog olosa na neki nacin  mentalni gnomi i ne shvatate da svojim nebuloznom i nakaznom logikom prizivate nesrecu pre svega za sebe, svoje sunarodnike kao i za svoje potomke. ali nekome je bitno da svoje potomke posalje u tzv beli razvijeni svet iz koga se vecina pametnih  vraca u ovu jadnu i unakazenu srbiju jer shvataju sta ce se tek tamo u tom svetu desavati.  ali za neke od vas je primanje manira tog ljigavog zapadnog licemerja svrha postojanja koje se prenosi ovde naivnima u formi bajke  deformisanog oblika i time se jos hvalite i dicite na sva usta. zato vi niste ni rodoljubi, jos manje ste patrioti, nikakvi vernici jer za veru treba jasna svest a vi jos uvek zivite u mraku svojih zabluda filovanih kompleksima i frustracijama koji vam pomucuju zdravo logicko rasudjivanje. kod mene tih problema nema.  zato mene ili vole ili mrze. tu sredine nema.

o onoj pravoj ideoloskoj sustini filozofije fasizma cemo malo kasnije ako nekoga zanima

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Okt 27, 2014 11:11 pm

Fasizam je jedna destruktivna i mracna ideologija, koja je ostavljala milione mrtvih za sobom u praksi...

Ne verujem ni u jednu ideologiju u kojoj je nacija na prvom mestu, makar bila i moja... ja sam pre i iznad svega covek...ideologija koja preskace minimum individualnosti, i coveka posmatra samo kao clana zajednice, a pre bi rekao mase i rulje... nema visoke domete...

Tek sledeca instanca u koncentricnom krugu identiteta je pripadnost naciji... imam izrazen i taj osecaj, ali ne na vulgaran i primitivan nacin, vec na pozitivan, velicam vrline ovog naroda, isticem i mane sa ciljem da to popravimo... ne stidim se sto sam Srbin, bas suprotno, nalazim u ovom narodu inspiraciju i snazan osecaj pripadnosti, iako nam ne ide najbolje vec neko vreme...

Sledeci krug identiteta je evropski i hriscanski...smatram i taj krug blizak, manje ili vise, tu su nam uglavnom kulturni koreni, za taj prostor nas veze istorija i duhovnost, kultura...

Na vrhu je i kosmpolitizam... kroz humanizam, ljubav prema svim ljudima, i zelju da oni bolje saradjuju i unapredjuju nase vreme i civilizaciju... tu je mnogo stvari postavljeno kako ne treba, pre svega kroz lazni globalizam, i mracne sile koje upravljaju novcem i velikim mocima...

Fasizam preskace sve ove identitete, jedino sto je vazno je narod... na korenima lazne istorije i mitologije uzdize se do pozicije narocito vredne nacije, sto proizvodi neprijatelje u onima za koje se ne smatra da ista vrede...i to pre ili kasnije vodi ka velikom ratu ili nesreci...to je jedna animalna svest o prezivljavanju najjaceg, gde za slabije nema mesta...

Odbijam da podrzim takvu svest, smatram je falicnom, nedostojnom coveka, onog dobrog u njemu, onog sto ga pokrece na velika dela...

Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 01, 2014 4:53 pm

Strelac :: Ne verujem ni u jednu ideologiju u kojoj je nacija na prvom mestu, makar bila i moja... ja sam pre i iznad svega covek...ideologija koja preskace minimum individualnosti, i coveka posmatra samo kao clana zajednice, a pre bi rekao mase i rulje... nema visoke domete...

Nikada mi neće biti jasno zbog čega su Francuzi tako uspešni i tako nacionalisti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Nov 02, 2014 3:56 pm

Da je nacija na prvom mestu u Srbiji, Srbija bi bila jaka i stabilna država.. Problem je mentalni sklop iz bivše Juge, a i dan danas taj mentalni sklop fukcioniše, ispada ružno biti Srbin, a lepo je biti neko drugi...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Ned Nov 02, 2014 4:17 pm

''Dragi lepi svete moj,
Danas sam išla na Bajlonijevu pijacu da kupim luk, Običan, crni - kilo luka, da ima. Pijaca kao i svaka druga - šareni se, što povrćem, što nakupcima, što švercovanim bombonama, naočarima za 200 dinara i vanpijačnim cirkusom. Nosim ja tako svoj luk u crvenoj neekološkoj kesici i taman da izađem u zonu komunalne policije, neko me hvata za ruku. Žena, mojih godina. Na njoj izbledela dukserica i gunj. Vidim da gleda u moje patike, koje su kao i ja znale za bolja vremena i pravo je čudo da u ovih 6 godina koliko ih arčim nisu podnele tužbu Strazburu. Gleda i kaže: "Gospođo, pogledajte ove patike, skoro da su nove, molim Vas", kaže ona i ne popušta stisak. Pri tome pokazuje na svoja stopala. Imala je lepe patike. Ne razumem se mnogo u marke i etikete, ali recimo da su bile Najk. Recimo. Ja izvlačim ruku i zahvaljujem joj se. "Molim Vas,", opet će ona. "Od ovih", pokazuje rukom u pravcu komunalaca koji otimaju cveće babama, "ne mogu da prodam ništa od jutros. Ako ne prodam bar nešto, danas nećemo imati šta da jedemo." Nije bila prljava. Nije imala zlato u ušima. Nije sedela na betonu. Imala je čiste nokte. I torbu sa dva para patika. Konjski rep.Farmerke. Smedje oči. Zove se Nada. Išla je sa mnom u III razred usmerenog obrazovanja. Posle toga je završila rudarsko-geološki fakultet. Stanovala na Kosančićevom vencu. I nije me prepoznala. Ja nju jesam. I nisam joj to rekla. Da je ne postidim. Da je ne postidi i to što ni ona ni ja, pored svih naših desetki i magna cum laude i magisterijuma i pravih, teških i mučnih doktorata nemamo danas jedna za drugu 500 dinara. Koliko su koštale te plave patike. Koliko je trebalo za jedan ručak. Komunalci su odneli cveće, a ja otišla na svoj kraj Dorćola. I učinilo mi se, lepi svete moj, da se naša sveopšta kataklizma ne ogleda ni u zadriglom diktatoru, ni u našminkanim debelguzim muvama, ni u nemanju, ni u poniženju, pa čak ni u potpunoj apatičnoj amneziji u kojoj dozvoljavamo da nas siluju i razapinju kravataši, lažnjaci i kockari - ogleda se u tim plavim patikama koje je jedna žena htela da skine s nogu da bi kupila ručak, a da je pri tome ne uhapse. I koje ja nisam mogla da kupim. Ljuštila sam luk i suze su mi tekle. Luk nije bio ljut.''

Malo viski malo koka kola, ili da kažem malo zbilje malo politike.

Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 02, 2014 4:30 pm

Strelac :: Ne verujem ni u jednu ideologiju u kojoj je nacija na prvom mestu, makar bila i moja... ja sam pre i iznad svega covek...ideologija koja preskace minimum individualnosti, i coveka posmatra samo kao clana zajednice, a pre bi rekao mase i rulje... nema visoke domete...

Ma ok je to ali ne bih isticala jer svi smo mi ljudi pa tek onda Srbi, Hrvati, Mađari, Francuzi itd. itd. Zato mislim da je nužno isticati, uslovno rečeno, kojoj naciji pripadamo. Ne uvek, a naročito ne kada to nije potrebno jer ako se potencira nacionalnost a ne postupa kao Čovek, onda izjašnjavanje po nacionalnoj osnovi može biti kontraproduktivno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 02, 2014 4:34 pm

Time ::
''Dragi lepi svete moj,
Danas sam išla na Bajlonijevu pijacu da kupim luk, Običan, crni - kilo luka, da ima. Pijaca kao i svaka druga - šareni se, što povrćem, što nakupcima, što švercovanim bombonama, naočarima za 200 dinara i vanpijačnim cirkusom. Nosim ja tako svoj luk u crvenoj neekološkoj kesici i taman da izađem u zonu komunalne policije, neko me hvata za ruku. Žena, mojih godina. Na njoj izbledela dukserica i gunj. Vidim da gleda u moje patike, koje su kao i ja znale za bolja vremena i pravo je čudo da u ovih 6 godina koliko ih arčim nisu podnele tužbu Strazburu. Gleda i kaže: "Gospođo, pogledajte ove patike, skoro da su nove, molim Vas", kaže ona i ne popušta stisak. Pri tome pokazuje na svoja stopala. Imala je lepe patike. Ne razumem se mnogo u marke i etikete, ali recimo da su bile Najk. Recimo. Ja izvlačim ruku i zahvaljujem joj se. "Molim Vas,", opet će ona. "Od ovih", pokazuje rukom u pravcu komunalaca koji otimaju cveće babama, "ne mogu da prodam ništa od jutros. Ako ne prodam bar nešto, danas nećemo imati šta da jedemo." Nije bila prljava. Nije imala zlato u ušima. Nije sedela na betonu. Imala je čiste nokte. I torbu sa dva para patika. Konjski rep.Farmerke. Smedje oči. Zove se Nada. Išla je sa mnom u III razred usmerenog obrazovanja. Posle toga je završila rudarsko-geološki fakultet. Stanovala na Kosančićevom vencu. I nije me prepoznala. Ja nju jesam. I nisam joj to rekla. Da je ne postidim. Da je ne postidi i to što ni ona ni ja, pored svih naših desetki i magna cum laude i magisterijuma i pravih, teških i mučnih doktorata nemamo danas jedna za drugu 500 dinara. Koliko su koštale te plave patike. Koliko je trebalo za jedan ručak. Komunalci su odneli cveće, a ja otišla na svoj kraj Dorćola. I učinilo mi se, lepi svete moj, da se naša sveopšta kataklizma ne ogleda ni u zadriglom diktatoru, ni u našminkanim debelguzim muvama, ni u nemanju, ni u poniženju, pa čak ni u potpunoj apatičnoj amneziji u kojoj dozvoljavamo da nas siluju i razapinju kravataši, lažnjaci i kockari - ogleda se u tim plavim patikama koje je jedna žena htela da skine s nogu da bi kupila ručak, a da je pri tome ne uhapse. I koje ja nisam mogla da kupim. Ljuštila sam luk i suze su mi tekle. Luk nije bio ljut.''

Malo viski malo koka kola, ili da kažem malo zbilje malo politike.

Ništa novo na našoj estradi ali lepo pripovedano.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Nov 02, 2014 6:49 pm

Avramova ::

Ma ok je to ali ne bih isticala jer svi smo mi ljudi pa tek onda Srbi, Hrvati, Mađari, Francuzi itd. itd. Zato mislim da je nužno isticati, uslovno rečeno, kojoj naciji pripadamo. Ne uvek, a naročito ne kada to nije potrebno jer ako se potencira nacionalnost a ne postupa kao Čovek, onda izjašnjavanje po nacionalnoj osnovi može biti kontraproduktivno.

''biti čovek'' ili pripadnik ljudskog roda nije isto.

bold je kontradiktoran... u nekim slučajevima je poželjno izjasniti se, u drugim nije? pretpostavljam da je poželjno kada se treba potpisati sa ''čovek''. zar je toliko bitno znati kojoj taj čovek naciji pripada?

ne osećam pripadnost naciji kojoj pripadam, ne razumem nijednu ideologiju koja se direktno bavi patriotizmom, na pozitivan ili negativan način, ne volim da osetim pripadnost ni po kom osnovu globalne ideje, apolitična sam...

fašizam je sinonim za extremni oblik nacionalizma... a da je u nekim slučajevima poželjno imati etnički i društveno čistu naciju, sigurna sam da jeste. ako već nacija ima predispozicije ka neonacističkim idejama, jednostanom sistemu vlasti i sl... pa zar nismo i sami na neki način bili žrtve jednostranog režima, ukidanja sloboda, u nekim slučajevima ugrožavanja, onih osnovnih ljudskih, zatim verskih i ostalih.
zato mi je jezivo osuditi jednu bolesnu ideologiju na način koji se razlikuje samo po razmišljanju u suprotnom smeru, sličnog agresivnog sklopa. kao kada bi diskutovali o tome šta bi uradili ubici deteta i na koji bi ga način kaznili. po čemu smo bolji od njega?
sem toga... fašizam je nastao u italiji, ne u nemačkoj... ali to se nekako vremenom zametnulo.
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 02, 2014 7:39 pm

Lilith :: ''biti čovek'' ili pripadnik ljudskog roda nije isto.
Ovo nema direktne veze sa temom ali stoji da je tako. Neki ljudi vrede više, neki manje, neki ni malo. Neki vrede za svet, neki za deo sveta, neki za svoje okruženje, a neki samo za sebe.

Gde vidiš kontradiktornost? Valjda se podrazumeva da smo ljudi. Ko bi bio Srbin ako ne čovek, ljudsko biće, i  shodno tome smatram da je poželjno izjasniti se kojoj naciji pripadamo i dalje kako sam pisala, da se ne ponavljam.

ne osećam pripadnost naciji kojoj pripadam, ne razumem nijednu ideologiju koja se direktno bavi patriotizmom, na pozitivan ili negativan način, ne volim da osetim pripadnost ni po kom osnovu globalne ideje, apolitična sam...
Nacionalnost, patriotizam, pripadnost narodu... nemaju veze sa politikom već sa ličnim osećanjem.
Ne razumem, kakve globalne ideje?
Kažeš da ne osećaš pripadnost naciji kojoj pripadaš. (?!) Znaš da pripadaš ali ne osećaš. Šta bi to značilo?

fašizam je sinonim za extremni oblik nacionalizma... a da je u nekim slučajevima poželjno imati etnički i društveno čistu naciju, sigurna sam da jeste. ako već nacija ima predispozicije ka neonacističkim idejama, jednostanom sistemu vlasti i sl... pa zar nismo i sami na neki način bili žrtve jednostranog režima, ukidanja sloboda, u nekim slučajevima ugrožavanja, onih osnovnih ljudskih, zatim verskih i ostalih.
zato mi je jezivo osuditi jednu bolesnu ideologiju na način koji se razlikuje samo po razmišljanju u suprotnom smeru, sličnog agresivnog sklopa. kao kada bi diskutovali o tome šta bi uradili ubici deteta i na koji bi ga način kaznili. po čemu smo bolji od njega?
sem toga... fašizam je nastao u italiji, ne u nemačkoj... ali to se nekako vremenom zametnulo.

Fašizam je sinonim nacizmu a ne nacionalizumu. Današnje tumačenje nacionalizma je iskrivljeno i mnogi su ga prihvatili, nažalost.

Ostalo što pišeš nije mi baš najjasnije. Ako je u nekim slučajevima poželjno imati etički (društveno?!) čistu naciju, kako to odbaciti u slučaju kada to nije poželjno.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Nov 02, 2014 7:54 pm

kontradiktorno je što na prvo mesto stavljaš čoveka, da bi zatim rekla kako je neophodno da se izjasni kojoj naciji pripada.

Nacionalnost, patriotizam, pripadnost narodu... nemaju veze sa politikom već sa ličnim osećanjem. ::

i mentalnim sklopom... ako je neko sklon da sledi negativne ideje, nebitno da li će se izjasniti kao nacionalista ili sektaš.
pod negativnim podrazumevam nacionalizam.

Ne razumem, kakve globalne ideje? ::

recimo ove koje si nabrojala... opšte je poznato da recimo sektaši nemaju razvijen osećaj pripadnosti i shodno tome osećaju teže da prate ideologiju koja im se čini najbližom, često nesposobni da racionalno razmišljaju.žsledbenici globalnih ideja su ništa drugo nego ovce, ljudi ispranog mozga... pipadam samo onoliko koliko sam stekla rođenjem, izjašnjavam se kao individualista, po svim pitanjima bilo kakve vrste globalnih opredeljenja.

Kažeš da ne osećaš pripadnost naciji kojoj pripadaš. (?!) Znaš da pripadaš ali ne osećaš. Šta bi to značilo? ::

rekoh gore, rođenjem sam nešto stekla, ali osećaj to ne podržava... npr, neću uvek podržati reprezentaciju. naročito ako sam se kladila protiv... svesna da su ''nam'' očekivanja mnogo iznad realnih mogućnosti.
isto tako, neću braniti nekoga samo zato što je srbin ako nije u pravu.

Fašizam je sinonim nacizmu a ne nacionalizumu. Današnje tumačenje nacionalizma je iskrivljeno i mnogi su ga prihvatili, nažalost. ::

ne, lepo sam rekla, extremni oblik nacionalizma. nacionalizam je negativna tvorevina, metastaza osećaja nacionalne pripadnosti.

Ostalo što pošeš nije mi baš najjasnije. Ako je u nekim slučajevima poželjno imati etički (društveno?!) čistu naciju, kako to odbaciti i u slučaju kada to nije poželjno. ::

pa recimo da bi bilo mnogo manje ratova da je bilo više etnički čistih država. ok, treba biti otvoren i svestran, ali ako mentalno taj narod to ne podržava, zar nije poštenije zatvoriti granice?
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 02, 2014 8:20 pm

Lilith ::kontradiktorno je što na prvo mesto stavljaš čoveka, da bi zatim rekla kako je neophodno da se izjasni kojoj naciji pripada.

Evo reprize moje kontradikcije koja se odnosila na Strelčevo pisanje da je on pre svega čovek pa tek onda Srbin. Pa valjda se podrazumeva da je čovek pa čak i kada neko nije čovek (ne odnosi se na Srelca, da se ima u vidu).

Avramova ::Ma ok je to ali ne bih isticala jer svi smo mi ljudi pa tek onda Srbi, Hrvati, Mađari, Francuzi itd. itd. Zato mislim da je nužno isticati, uslovno rečeno, kojoj naciji pripadamo. Ne uvek, a naročito ne kada to nije potrebno jer ako se potencira nacionalnost a ne postupa kao Čovek, onda izjašnjavanje po nacionalnoj osnovi može biti kontraproduktivno.
Lilith ::
i mentalnim sklopom... ako je neko sklon da sledi negativne ideje, nebitno da li će se izjasniti kao nacionalista ili sektaš.
pod negativnim podrazumevam nacionalizam.

Svakako, svi smo nekakav mentalni sklop pa, kakav je sklop, takvi ćemo biti. I sektaši se mogu izjasniti kao nacionalisti.

recimo ove koje si nabrojala... opšte je poznato da recimo sektaši nemaju razvijen osećaj pripadnosti i shodno tome osećaju teže da prate ideologiju koja im se čini najbližom, često nesposobni da racionalno razmišljaju.žsledbenici globalnih ideja su ništa drugo nego ovce, ljudi ispranog mozga... pipadam samo onoliko koliko sam stekla rođenjem, izjašnjavam se kao individualista, po svim pitanjima bilo kakve vrste globalnih opredeljenja.

Sektaši, pa čini mi se da oni prednjače u osećaju pripadnosti (svojoj sekti).

I dalje mi nisu jasne "globalne ideje", "globalna opredeljenja".

Možeš kao ličnost zadržati svoj integritet i to nema veze sa osećajem nacionalnosti jer fakat je da pripadaš jednom narodu. Ne vidim kakav bi loš uticaj to imalo na tebe.

Individualizam je nešto sasvim drugo.

» individualizam • muški rod Buržoaski, idealistički pogled po kome pojedinac ima pravo da sovje interese stavlja iznad interesa zajednice, tj. teorija koja smatra pojedinca vrhunskom vrednošću i pridaje važnost njegovoj inicijativi nezavisno od kolektivne;
Sebičnost, samoživost, osamljenost, povučenost, izdvojenost, mizantropija;
Idealističko shvatanje društvenih pojava koje nastaju kao rezultat delovanja pojedinih ličnosti.
Pravac mišljenja , osećanja i htenja koji je upravljen samo na jedinku kao takvu, sistem izdvajanja jedinki u društvu.
http://staznaci.com/individualizam

isto tako, neću braniti nekoga samo zato što je srbin ako nije u pravu.
Ovo je stvar etike (morala).

ne, lepo sam rekla, extremni oblik nacionalizma. nacionalizam je negativna tvorevina, metastaza osećaja nacionalne pripadnosti.
Odakle sada ekstremni? Ali dobro, tvoje je pravo.

pa recimo da bi bilo mnogo manje ratova da je bilo više etnički čistih država. ok, treba biti otvoren i svestran, ali ako mentalno taj narod to ne podržava, zar nije poštenije zatvoriti granice?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Nov 02, 2014 9:14 pm

disleksija, ybg... znači to što smo ljudi se podrazumeva, a za nacionalnost se treba izjasniti?
ipak se ne bih složila.. jer nacija nije bitna, a nismo ni svi ljudi.

Sektaši, pa čini mi se da oni prednjače u osećaju pripadnosti (svojoj sekti). ::

upravo suprotno, da imaju izražen osećaj pripadnosti ne bi se nikada učlanili u sektu.

I dalje mi nisu jasne "globalne ideje", "globalna opredeljenja". ::

e ybg... znaš koliko iritantno ume da bude kada konkurišeš za neki posao recimo, pa zahtevaju da popuniš upitnik gde traže da se izjasniš o verskoj ili/i nacionalnoj pripadnosti.
to je globalizacija ideja koja direktno ili indirektno narušava integritet jedne osobe... irelevantna stvar.

Možeš kao ličnost zadržati svoj integritet i to nema veze sa osećajem nacionalnosti jer fakat je da pripadaš jednom narodu. Ne vidim kakav bi loš uticaj to imalo na tebe. ::

nisam ni rekla da ima loš uticaj.

Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Sre Nov 05, 2014 10:52 pm

Zanimljiva diskusija izmedju dve zene...na temi koja se obicno smatra za "musku" Smile
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sre Nov 05, 2014 10:54 pm

ja sam namcor, nisam zena.
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Sre Nov 05, 2014 11:05 pm

Avramova ::
Evo reprize moje kontradikcije koja se odnosila na Strelčevo pisanje da je on pre svega čovek pa tek onda Srbin. Pa valjda se podrazumeva da je čovek pa čak i kada neko nije čovek (ne odnosi se na Srelca, da se ima u vidu).

Nadam se da se to ne cita bukvalisticki... nisam posumnjao da je je neko od fasista covek, dal ima dve ruke i dve noge, i nesto malo mozga u lobanji...

Stvar je u percepciji idenditeta... fasizam ponistava vaznost svih onih subentiteta koje sam naveo u proslom postu... sputava kreativnost i slobodan izbor pojedinacnog coveka... sam pojedinac u tako totalitarnoj ideologiji uopste nije vazan... zato je i toliko mucenika nestajalo po logorima i kazamatima... i to ne samo onih pogresne boje koze, imena i prezimena...nego i svako ko se ohrabrio da napadne takav rezim...

Ne podrazumeva se da je svako covek, gledajuci njegove prave atribute... mnogi prvaci i poslusnici fasizma su imali najvise u sebi zivotinjskog, onog animalnog poriva da se svi drugaciji eliminisu... zivotinje nije za kriviti jer im je to instinkt, a ljudi koji imaju svest, i odluce da zatiru sve sto je drugacije od njih... reci im da su zivotinje je uvreda...za zivotinje...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 05, 2014 11:22 pm

@Strelac

Ne, nisam bukvalno tumačila i jasno je da dobar čovek neće pripadati opciji poput fašističke i zato rado preskačem prvu činjenicu da smo ljudi jer zaista, samo loš karakter ili nečovek (u karakternom smislu) može načiniti zlo.

Ostalo je tvoj fah i rado odustajem da se s tobom bacim u koštac. Very Happy

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Čet Nov 06, 2014 5:25 pm

Fasizam je mnogo sirok pojam da bi ga tek tako vezali za naciju. Sta cemo sa fasizmom ljevice? Korporativnim fasizmom, ciji smo danas svjedoci?
Prica o tzv. liberalnoj drzavi, gdje je pojedinac iznad drzave, je humanisticka bajka. Prvo jer takva drzava ne postoji. Drugo, i kada bi postojala ne bi se mogla zvati drzavom.
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Pet Nov 07, 2014 2:22 am

Strelac ::Fasizam je jedna destruktivna i mracna ideologija, koja je ostavljala milione mrtvih za sobom u praksi...

nacizam, ne fasizam... fasizam je tekovina koju svaka zrela drzava koja drzi do sebe gaji u najcistijem obliku... a onaj ko to ne zeli da vidi je licemer.

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zalutala taj Pon Nov 17, 2014 1:18 pm

Lilith ::disleksija, ybg... znači to što smo ljudi se podrazumeva, a za nacionalnost se treba izjasniti?
ipak se ne bih složila.. jer nacija nije bitna, a nismo ni svi ljudi.

Ko razume neka mi objasni..

Zalutala
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 187
Datum upisa : 01.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pon Nov 17, 2014 4:33 pm

sumnjam da bi pomoglo i da se nacrta.
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zalutala taj Uto Nov 18, 2014 9:21 am

Samo objasni ako umeš.. i ne budi neugodna već koj put ako nisi u stanjuu da vodiš razgovor!
Ne sumnjaj u druge više nego u sebe.
Zalutala
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 187
Datum upisa : 01.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći