Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 38 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 38 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fašizam

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Fašizam

Počalji od Vukota taj Sub Nov 29, 2014 12:14 am

Cekam ih na Prokletijama...
Ceracemo se mi jos...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Nov 29, 2014 12:18 am

Neka se samoutepaju ti koji to tvrde i na taj način pomognu u procesu smanjenja stanovništva planete Zemlje.
Kada to budu uradili,ja ću im verovati da smo stvarno prenaseljeni.
Ako stvarno veruju u to što pričaju,neka se žrtvuju zbog svojih ideala.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8725
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sub Nov 29, 2014 12:23 am

Kako planeta moze biti prenaseljena kad svakog dana desetine hiljada ljudi, iz ovih ili onih razloga "ode bogu na istinu"...
Verovatnoca da stopa radjanja bude jednaka stopi smrtnosti iznosi 1: 1.000.000...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Nov 29, 2014 12:28 am

Bogati ljudi ne razmišljaju na način kao normalan svet. Naš mozak to ne može da pojmi. Njihov način razmišljanja je bolestan. Njihova shvatanja i uverenja su još bolesnija.

____________________________________________________________________________________
Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Nov 29, 2014 12:28 am

Mesrine ::Fi Pi,pusti te "ekspertske" izjave i propagandu. Prvo pogledaj ko i iz kog razloga daje takve izjave.
Današnja svetska populacija bi mogla da stane na teritoriju Australije,bez da se guramo. I da ima sve za svakog.
Mogućo, samo taj film neš gledati ni ti ni tvoja pokoljenja.
Na ove zemljane kore ima potencijala za neki primereniji oblik života od ovog koji predstavljamo trenutno mi.
Nisam primetio da nam ide ta raspodela prirodnih i ostalih resursa, naročito u poslednje vreme, sklon sam mišljeniju da bi jedan potop bio pravo osveženje, neka mi ne zamere ...potopljeni.

Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Nov 29, 2014 12:29 am

Mesrine ::Bogati ljudi ne razmišljaju na način kao normalan svet. Naš mozak to ne može da pojmi. Njihov način razmišljanja je bolestan. Njihova shvatanja i uverenja su još bolesnija.

ne znam da li se smejati ili plakati na ovo...
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SDK taj Sub Nov 29, 2014 12:40 am

Vukota ::
Kako planeta moze biti prenaseljena kad svakog dana desetine hiljada ljudi, iz ovih ili onih razloga "ode bogu na istinu"...
Verovatnoca da stopa radjanja bude jednaka stopi smrtnosti iznosi 1: 1.000.000...

Daleko ste otišli na offtopik ali dobro evo ovdje možeš pratiti http://www.theatlantic.com/health/archive/2013/10/a-real-time-map-of-births-and-deaths/280609/
SDK
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 12.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Nov 29, 2014 12:42 am

Hi, hi, okle toliko filosofa na ove planete, sumnjam da je i jedan od njih istinoljub.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Nov 29, 2014 12:47 am

Fi Pi ::
Mesrine ::Fi Pi,pusti te "ekspertske" izjave i propagandu. Prvo pogledaj ko i iz kog razloga daje takve izjave.
Današnja svetska populacija bi mogla da stane na teritoriju Australije,bez da se guramo. I da ima sve za svakog.
Mogućo, samo taj film neš gledati ni ti ni tvoja pokoljenja.
Na ove zemljane kore ima potencijala za neki primereniji oblik života od ovog koji predstavljamo trenutno mi.
Nisam primetio da nam ide ta raspodela prirodnih i ostalih resursa, naročito u poslednje vreme, sklon sam mišljeniju da bi jedan potop bio pravo osveženje, neka mi ne zamere ...potopljeni.

Raspodela ne ide,jer oni koji kreiraju te izjave u koje ti veruješ,žele sve za sebe. Da nije njih,već bi odavno koristili obnovljive izvore energije.
Ako sagledamo širu sliku,oni su tu zbog nas,ne mi zbog njih. Oni rade svoj posao kako bi mi mogli da shvatimo ko smo i šta smo.
Potop ništa ne bi promenio,jer da nismo ljudi na Zemlji,bili bi nešto drugo negde drugde.
Ljudi su zadnji stvoreni na Zemlji,a stvorio ih je neko čije znanje i mudrost mi ne možemo da pojmimo.
Verovatno postoji valjani razlog za takvu kreaciju.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Nov 29, 2014 12:59 am

To si sve u pravu, verovatno su mnogi u Aušvicu i sličnim mestima razmišljali o mudrosti tvorca.
Nisam sklon propagandi, ali pre samo 65 godina bilo nas je skoro tri puta manje i trenutno predstavljamo jednu od najprogresivnij vrsta.
Nažalost nema za sve mogućnosti da se kvalitetno školuju, prehrane i dostojanstveno žive.
Da li je to proizvod propagande, realnih ograničenja ili čega drugog nije bitno jer su opet kreacija čoveka.
Možda ti nešto vidiš bolje, ali na temelju poznate nam istorije, sumnjam da smo kadri pronaći dovoljno kolektivne mudrosti i poći putem razuma.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sub Nov 29, 2014 1:11 am

Da bi populacija postala veća,potreban je neki katalizator. Prvo je to bila industrijska revolucija,a kasnije sa pojavom nafte kao glavnog  energenta,nastao je bum.
Sada je nafte sve manje i manje,tako da teško da će populacija nastaviti sa ubrzanim rastom.
Ne možeš ljude nazvati vrstom,jer ljudi imaju svest za razliku od životinja i biljaka.
Nećemo pronaću mudrost,jer oni koji upravljaju najbitnijim stvarima,to ne žele. I to su uvek isti ljudi,već vekovima - njihovi naslednici.
Jedan čovek je mogao da promeni svet,ali njegov finansijer nije želeo slobodnu energiju za sve ljude.
To su Tesla i J.P.Morgan.
Znači nije bio problem u onom čoveku koji je znao i želeo,već u onom lukavom,tupavom,ograničenom,koji nije želeo da pomogne čovečanstvu.
A svet vode ljudi poput njega i dan danas,ne oni poput Tesle.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Nov 29, 2014 1:54 am

Mesrine ::...
Ne možeš ljude nazvati vrstom,jer ljudi imaju svest za razliku od životinja i biljaka.
...
Osnovni problem ljudi jest upravo što misle da su posebni, podela-klasifikacija važi i za nas kao i bilo koji (ne)biološki oblik-tvorevinu.
Ljudovi su kao jedinke daleko najveći potrošaći prirodnih resursa i već dugo uzimaju mnogo više nego li daju (ako uopšte daju).

Problem je što zbog nas trpie svi drugi oblici života na ovoj planeti, a naglo uvećanje ljudske populacije to dodatno otežava.
Hteli to priznati ili ne, mi smo daleko najveće štetočine čija ograničena svest odavno nije u stanju da prati sve veću tehničko-tehnološku moć.

Mi već odavno posedujemo destruktivni potencijal da potamanimo veći deo života na planeti, uključujući i nas same.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Sub Nov 29, 2014 2:18 am

Avramova ::
tetreb ::dovoljno je samo mesec dana da covek sa mozgom dovede ovu drzavu u red. to sto ti avramova ne vidis gde lezi problem nase drzave i mantras sa pojmovima koje povezujes na losem istorijskom nivou to je tvoj problem... svet je na ivici velikog rata i drzave koje fasisticki princip nisi nikad javno zagovarale, to postavljaju kao prioritet broj jedan, jer koji ce ti drzava bez stanovnistava gde je pola pobijeno a pola izbeglo...a to je sudbina koja nam je svima namenjena.

samo mesec dana zapamti...samo mesec...

Čekaj onda, što bi državu sređivali za mesec dana (?!) ako je svet na ivici velikog rata pa da bude "džaba smo krečili"?

Nikada sebe nisam smatrala ni kao prosečnog političkog analitičara amatera ali eto, katkad napišem šta mislim. Politika ne pristaje mom karakteru. Biti upućen u dnevna zbivanja nije dovoljno za prognozu.

zato da spasemo sta se spasti moze...ili hoces da ponovo nasom krvlju zalivaju svoje bolesne snove prve komsije "iz regiona" kao uvek kroz istoriju sto je bilo... ima danas sjajan tekst zeljka cvijanovica u standardu sa naslovom srbijo naoruzaj se.... procitaj obavezno.

de si ti videla da mene politika zanima? ovo je samo borba za opstank i goli zivot, a ko to ne razume ili ne shvata, obicno shvati prekasno...

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sub Nov 29, 2014 9:22 am

SDK ::
Daleko ste otišli na offtopik ali dobro evo ovdje možeš pratiti

Teorija o prenaseljenosti jednostavno ne pije vodu, a kako i zasto, suvise je opsirno...
Pa da ne odemo bas u off...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sub Nov 29, 2014 9:25 am

Fi Pi ::Hi, hi, okle toliko filosofa na ove planete, sumnjam da je i jedan od njih istinoljub.

Ako pogledas ko i zbog cega dobija Nobela, istina ce ti se sama otkriti...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bad_lieutenant taj Sub Nov 29, 2014 11:21 am

tetreb ::

Čekaj onda, što bi državu sređivali za mesec dana (?!) ako je svet na ivici velikog rata pa da bude "džaba smo krečili"?

Nikada sebe nisam smatrala ni kao prosečnog političkog analitičara amatera ali eto, katkad napišem šta mislim. Politika ne pristaje mom karakteru. Biti upućen u dnevna zbivanja nije dovoljno za prognozu.

ima danas sjajan tekst zeljka cvijanovica u standardu sa naslovom srbijo naoruzaj se....

prvi uslov je ispunjen, sad jos ostaje da vucic, vulin, drecun, palma.. etc objave opstu mobilizaciju tj majka srbija pozove i ja sam prvi dragovoljac..

osecam braco da treba jos samo malo da izdrzimo jer rusi su pred vratima beograda..
bad_lieutenant
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1546
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 29, 2014 11:30 am

tetreb :: zato da spasemo sta se spasti moze...ili hoces da ponovo nasom krvlju zalivaju svoje bolesne snove prve komsije "iz regiona" kao uvek kroz istoriju sto je bilo... ima danas sjajan tekst zeljka cvijanovica u standardu sa naslovom srbijo naoruzaj se.... procitaj obavezno.

de si ti videla da mene politika zanima? ovo je samo borba za opstank i goli zivot, a ko to ne razume ili ne shvata, obicno shvati prekasno...

Baš me nešto i nisi razumeo ali neka ti bude. I tako, kažeš... spasimo se i to za mesec dana pod uslovom da pronađemo vanredne umove koji će uspeti u takvom poduhvatu, zamalo fenomenu. Valjda ćemo spašeni lakše dočekati novi svetski rat.

Baviti se politikom kao zanatom je jedno, biti njen kritizer ili analitičar je drugo; reč naroda je treće jer zna kako živi u državi u kojoj većini nije dobro. Narod je toga manje-više svestan samo što svi nemaju želju ni afiniteta da o tome i pišu. To je suština koju sam skromno iznela. Ovo su ozbiljne stvari i zahtevaju malo više od izraza nezadovoljstva.

Hvala na preporuci za Cvijanovića.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Ned Nov 30, 2014 8:28 pm

Daleko ste otišli na offtopik ali dobro evo ovdje možeš pratiti

Teorija o prenaseljenosti jednostavno ne pije vodu, a kako i zasto, suvise je opsirno...
Pa da ne odemo bas u off...
OT samo na prvi pogled, fašistoidnost i niz drugih nimalo bezazlenih odlika sadržane su i u našem odnosu spram okoline i resursa.

Nije dakle u pitanju prenaseljenost, već način i odnos prema resursima kojima raspolažemo, kao i ostalim životnim oblicima.

Da ne bidnem suviše "zelen", moram kasti da način na koji se danas nameću i sprovode "državna" pitanja spram građana od strane sadašnje vlast, čini se sve više poprima fašistoidni oblik.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Nov 30, 2014 9:28 pm

Jedan od glavnih postulata ekonomije glasi: Ljudske potrebe su neogranicene, resursi (bar najveci deo njih) - ograniceni...
Postoji mnostvo nacina da se populacija po potrebi "podmladi", u to nema sumnje...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Nov 30, 2014 11:32 pm

Fi Pi ::
Mesrine ::...
...
Osnovni problem ljudi jest upravo što misle da su posebni, podela-klasifikacija važi i za nas kao i bilo koji (ne)biološki oblik-tvorevinu.
Ljudovi su kao jedinke daleko najveći potrošaći prirodnih resursa i već dugo uzimaju mnogo više nego li daju (ako uopšte daju).

Problem je što zbog nas trpie svi drugi oblici života na ovoj planeti, a naglo uvećanje ljudske populacije to dodatno otežava.
Hteli to priznati ili ne, mi smo daleko najveće štetočine čija ograničena svest odavno nije u stanju da prati sve veću tehničko-tehnološku moć.

Mi već odavno posedujemo destruktivni potencijal da potamanimo veći deo života na planeti, uključujući i nas same.

To što si naveo bilo bi tačno,da sve nije nastalo samo iz razloga da bi se ljudi pojavili,kao takvi.
Čemu zvezde,ako nema ko da ih vidi?
Pas može da pogleda u zvezde,to će trajati par sekundi za ceo život i neće znati ni konstatovati da je bilo šta vid`o,jer nema svest.
Ljudi i jesu posebni,jer se u svakom čoveku nalazi čitav Univerzum. To što ljudi troše i šta troše,to ostavi Zemlji da sama rešava. Snaći će se ona,ja ne brinem.
Zar nam stalno ne pune glavu,kako je ugljen-dioksid najveći zagađivač i najveći "terminator" ozonskog omotača?
Kako je to moguće,kad je CO2 teži od vazduha koji dišemo? Kako može da dopre do O3, koji je na velikoj visini,kad je tešak i kad ga biljke satru čim se pojavi?
Šta je sledeće? Metan je najveći zagađivač?
Atmosfera je tol`ko velika,da teško da mi možemo da je zagadimo. I super se obnavlja i regeneriše. Jedino što možemo je to da upropastimo sebe nuklearnim česticama,ali toga je bilo i mnogo,mnogo ranije,a preživeli smo.
Što se tiče klimatskih promena,treba pitati Milutina Milankovića,on je sve to lepo objasnio. Nikako današnje "eksperte",koji govore ono što im je rečeno da kažu.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Dec 02, 2014 9:24 pm

...na bata Mesija,

O ljudskoj „svesti“ uopšte može se dosta naučiti iz istorije ispisane predivnim stranicama ljudskog milosrđa, svebrige koja je nakon više milenijuma konačno dobila svoj epilog i na mestima poput Jasenovca, Aušvica i sličnih spomenika evolucije naše svesti.
Koliko god mislio da znaš šta vidiš kad nešto gledaš, pa bile to i zvezde, tvoja ili ma čija spoznaja i dalje je plod iskrivljene svesti-racija o tome šta zapravo vidiš/vidimo, o čemu ima bar onoliko različitih stavova i percepcija koliko je trenutno ljudova na zemljane korice. Čija bi imala biti tačna, e tu zna da se umeša i jedna od mnogih derivacija naše „svesti“ – fašizam, nacizam, ...

Može biti da je u tebe univerzum vascijeli, možda i multiverzumalis, ali i dalje ne znaš odgovore na tako jednostavna pitanja ko si, što si, zašto si, zarad čega si, da li si i druga (si)stemska pitanja. Srećom nada postoji, kako jadan savesno-svesno-svesni sugrađanin reče možda si ti poput njega neki veliki dr. mr.!

Možno je da vi sve odgovore nalazite u nekim teorijma ili ignorisanju istih, ali tvrditi da se atmosfera super regeneriše, neodgovorno je koliko i decu učiti da mogu žvakati slatko i masno koliko ih volja vascijeli život i smrt, jer će se „univerzum“ u njima super regenerisati zahvaljujući naročito svesti, onoj serbskoj koja šalje istu kod Svetog Save i Dunava da se pričeste (pročiste) u svetoj vodici (inače do pojave svesti pitkoj) u npr. neophodnom sredstvu za „preživljavanje“ marke BMWMB uz nezaobilaznu mobilnu opremu raznije maraka i bar deceniju uzaludnog školovanja i odgajanja, vidi sad opet - svesti.

A vi’š ti, taj Pas koji po tebi ne si zna zvezdu kad ugleda, kao i sva ostala stvorenja ne treba matematiku, filozofiku, pravopis ili pravosuđe, mobilni, BMW, komfjuktor da bi opstao. Ne treba mu ni fašizam jer poseduje sva potrebna znanja i veštine da se prilagodi svom okruženiju i opstane – profesionalno, kao jedinka i kao vrsta!

Ne zna tu zvezdu ni gosn krokodil, al kad npr. vidi jednog „svesnog“, može biti da i dalje ne zna koje vidi, ipak nepogrešivo zna šta činiti da se toj što vidi uskoro ne vidi, kako bi se ceo jedan univerzum zajedno sa sves’ „uklopio“ u njegovu nesvest o zvezdama, tj. deficit u crevima.

Opstanak i evolucija života na ove planete traju mnooooogo duže no ljudovi, a naročito njihov „saveznik“ svest sa sve derivatima poput fašizma ili nauke o ekonomiji.
Problem je samo hoće li to biće svesno, spoznati sebe kao konstruktivnog, ili i dalje destruktivnog subjekta u igri opstanka. Ko zna možda do tada izumisli i svest o svesti na bazi savesti.

Šta onda predstavlja ta ista ljudska svest kao pojava, oblik, dešavanje za našu planetu, njen eko sistem i opstanak uopšte u ovom prostor-vremenu?
Osim nasilnog i genocidnog – u neku ruku i fašistoidnog ponašanja spram iste, za sada nema nagoveštaja ikakove dobiti na planetarnom nivou, tj do nje će doći otprilike onda kad se u Srbije promeni svest o komšijinom izvoru mleka, mada u naučnim krugovima vlada optimistički stav da bi se to moglo desiti i nešto malo kasnije od nikad (misli se na svest u Srbiji).

p.s.
Ne zamerite na mom uvek visokom i optimističnom stavu o ljudskoj svesti i savesti. Smile

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj Uto Dec 02, 2014 9:59 pm

tetreb :: zato da spasemo sta se spasti moze...ili hoces da ponovo nasom krvlju zalivaju svoje bolesne snove prve komsije "iz regiona" kao uvek kroz istoriju sto je bilo... ima danas sjajan tekst zeljka cvijanovica u standardu sa naslovom srbijo naoruzaj se.... procitaj obavezno.

Baš me nešto i nisi razumeo ali neka ti bude. I tako, kažeš... spasimo se i to za mesec dana pod uslovom da pronađemo vanredne umove koji će uspeti u takvom poduhvatu, zamalo fenomenu. Valjda ćemo spašeni lakše dočekati novi svetski rat.

Baviti se politikom kao zanatom je jedno, biti njen kritizer ili analitičar je drugo; reč naroda je treće jer zna kako živi u državi u kojoj većini nije dobro. Narod je toga manje-više svestan samo što svi nemaju želju ni afiniteta da o tome i pišu. To je suština koju sam skromno iznela. Ovo su ozbiljne stvari i zahtevaju malo više od izraza nezadovoljstva.

Hvala na preporuci za Cvijanovića.

aj obrni...pokusaj ti mene da razumes za pocetak... ne treba uopste veliki um da bi zemlju vratio na pravi put, dovoljno da radis sve suprotno od onoga sta je radila prosla i sadasnja garnitura... rat moze da bude sutra a moze biti za 10 godina, ali da ce ga biti, bice ga i mora da ga bude jer ga svi zele, sve svetske sile i ko to ne vidi onda je slep. zele ga i prve komsije hrvati i ko prica pogrdno o seselju nije cuo njihovog bojnika koji je javno na tv rekao da za srbe nece biti zensvke konvencije i ako dodje do sledece traktorijade nece imati milosti ni prema nemocnima, starima pa i deci... a na to se nacisticka eu ni ne osvrce i ne oglasava...znaci, namenuli su nam ulogu zrtve, a ja da izvines nisam zrtva i necu da budem zrtva i ako moram da to budem, sa mnom ce poci na taj put bez povratka dosta onih koji su do ovoga doveli, bilo na ovaj nacin otvaranjem svima ociju ko ti radi o glavi ili na bilo koji drugi. to je rezon svakog normalnog ljudskog bica kome je bog dao zivot da stvara i radi a ne da glumi ko tebe toljagom ti njega hlebom.  

a ako vec moramo mi srbi biti kolateral onda mi je draze da poginem sa idejom da zivot dajem za slobodnu srbiju a ne za vucicevu kvislinsku demagogiju...stvar principa kojom se rukovode svi koji sebe osecaju delom ove zajednice a ne neke virtuelne i obecane ko u hansel i gretel....

tetreb
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Dec 02, 2014 10:12 pm

@ Fi Pi

Ljudska svest je na individualnom nivou,tako je barem kod nas ljudi.
To ko je i šta radio u Aušvicu i Jasenovcu,to je njegov problem,koji će morati da reši. Moj nije,a ni tvoj,barem se iskreno nadam. A i ako jeste,na dobrom smo putu da to i rešimo.
Univerzum neje u mene,nego je u svima nama,jerbo između tebe i mene nema ama baš nikakve razlike. To što nam nisu iste crte lica,misli i pogledi na svet,to ne znači da smo i različiti. Jer da je kod svih nabrojano isto,onda ne bi imalo upopšte svrhe da postojimo.
Ja znam odgovore na sva ta pitanja,ko sam,šta sam i zbog čega sam,zato ti i pišem to što sam napisao. Inače ne bih ni ulazio u raspravu na tu temu sa tobom.
Ja odgovore prihvatam tek pošto dokažem sebi da je to tako,nikako na osnovu teorija. Ucvek pitam nekoliko "strana",pre nego što nešto prihvatim kao odgovor.
Kada kažem svest,ne mislim na svest bilo kojih grupacija,ili grupisanja ljudi,već na individualnu svest. I znam da zato što je nekome boja kože crna,ili veruje u Alaha,da to ne znači i da se po bilo čemu razlikuje od mene.
Naravno da životinjama ništa ne treba u ovom vremenu-prostoru,jer one nemaju individualnu svest. One imaju nagone i instikte,kao i grupnu svest,koja ide od vrste do vrste. To je dokazano eksperimentima.
Čovek bez individualne svesti je nalik životinji. Zna samo za nagobne. Ali to je već druga tema.
Ko će kako sebe da spozna,lepo si rekao. Ali to je već individualna stvar,ali ga to opet ne razlikuje od tebe. On je pre svega čovek,jer se takvim rađa,a kasnije ga nazivaju inžinjerom,ekonomistom,sportistom,psihopatom,političarem....
Kao što rekoh,svest je na individualnom nivou. Ne misle svi ljudi u Srbiji,nek` komšiji umre krava. To što si pobrojao,to već ima veze sa okruženjem,društvenim verovanjima,tradiciji i.t.d.  Svaki narod ima neke svoje "narodske vrline i mane",da ih tako nazovem,ali to opet nema nikakve veze sa jedinkom,pripadnikom tog naroda.
Ljudi imaju slobodu izbora. Ti biraš za sebe,ja za sebe. Mogu ja tebe da savetujem,punim ti glavu o nečemu,na kraju si opet ti taj koji bira za sebe,ne ja.
Takva je situacija kada su u pitanju shvatanja,verovanja,ili znanje...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Čet Dec 04, 2014 3:49 pm

Batista ::

Koji onda postuje?

Laissez-faire je jedini odgovarajući sistem za čovječanstvo, jer nagrađuje i poštuje prava svakog pojedinca.

Nadji mi za primjer jednu takvu drzavu.
U te bajke o tzv. "liberalnoj drzavi", gdje je pojedinac iznad drzave a drzava se ne mjesa u ekonomiju, ne vjeruju ni oni koji su o tome pisali.
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Čet Sep 29, 2016 11:50 pm

Aktuelan u Srbiji na čelu sa Firerom Vučićem i njegovim raznim firer jugendom, braonkošuljašima i ostalim SS-ovcima podeljenim po službama.
Iako polupismeni, oni sve znaju, njihove odluke se ne dovode u pitanje, a ako nisi njihov i kažeš nešto što Firer ne misli,ili radi,a smatraš da je pogrešno, ti si "protiv reformi","neprijatelj Srbije" ( oni su Srbija ) strani plaćenik i šta ti ja znam.
Elementi fašizma prisutni su na svakom koraku. A potiču iz EU koja je , takođe, fašistička tvorevina - Četvrti Rajh.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći