Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 1 Skrivenih i 29 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Случај несталих беба

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Случај несталих беба

Počalji od Avramova taj Sub Sep 17, 2011 4:49 pm

Случај несталих беба - Једно дете сам пронашла, за другим још трагам

Link

Замршенији случај од Кафкиног „процеса“

− 6.9.1988. смрт прве бебе су пријавили СУП-у 29. новембар. Извештај никад нису добили.
− 1999.
1. Лекар је Дринку обавестио да је родила тешког богаља.
2. Према историји болести другој беби су биле урађене све анализе, чак и брис грла и носа − била је потпуно здрава. На рођењу је добила оцену 9.
3. На извештају са обдукције, за који није потписала одобрење, није било факсимила лекара нити печата здравствене установе. Беба је према њему умрла од гнојне упале плућа.
− 2000. добија први званични одговор из Погребног завода, према ком капела никада није преузела тела беба Дринке Радоњић.
− 2000. у Општини Звездара Дринка добија потврду да дете рођено 1988. није никада уписано у књиге рођених и умрлих.
− 2002. је из КБЦ-а Звездара добила званични одговор да је њена беба рођена превремено у седмом месецу трудноће третирана као „одстрањени орган тела“, због чега није пријављена.
− 2002. је у Општини Савски венац сазнала да је њена беба рођена 1989. прво уписана у матичну књигу умрлих, па тек онда у матичну књигу рођених.
− Изводе из матичне књиге умрлих нису хтели да јој дају, уз образложење да је то лични документ, па се самим тим и даје само лично.
− 2003. покреће кривичну пријаву, а тек након две године добија обавештење да материнство после 10 година застарева.
− 2005. покреће грађанску парницу, тражећи преузимање земних остатака детета рођеног 1988, схвативши да мора да крене другим путем − тражи доказ да је дете умрло, а не да је живо. Срећом, то никад не застарева јер је прво рочиште било 2009, а друго је заказано за октобар ове године.
− 2005. покреће још једну грађанску парницу, тражећи преузимање земних остатака детета рођеног 1989. Судија се неколико пута не појављује на заказаном рочишту − траже изузеће, додељују им новог судију. Прво рочиште одржано је 2007. Долази до измене закона после чега се истрага обуставља. Улажу жалбу 2008. и од тада је предмет на Вишем суду.
− Из Завода за статистику добијају податак да су 1989. на територији Савског венца рођена 23 мушка детета, од којих је исте године преминуло само једно. Са Дринком је те године у породилишту била жена којој је, према саопштењу КБЦ Вишеградска, преминуло двоје близанаца, што, кад се сабере, значи да их је тада у тој болници преминуло бар троје. Према Дринкином сазнању, ниједан од три дечака рођених 8. августа 1989. није преминуо. Усвојени су.
− МБ3 образац показује ЈМБГ детета који је додељен рођењем и нови ЈМБГ који дете добија ако је усвојено. На њега има законско право, али полиција одбија да јој га достави.
− 2007. се обраћа поверенику за информације од јавног значаја, тражећи да јој се достави МБ3 документ, одговор добија 2008. да СУП одбија да га достави. Зато одмах покреће управни спор пред Врховним судом. Одговора још нема.
− 2008. се обраћа заштитнику права грађана. Одговор добија 2010, где он каже да нема података који потврђују да је дете рођено 1989. преминуло.
− 2009. МУП је проследио кривичну пријаву Првом основном тужилаштву у Београду против КБЦ Вишеградска и Општине Савски венац. До сада још нема било каквог одговора.
− Дринкин син сада има већ 21 годину. Ћерка за коју још не зна где је, данас пуни 22.

Naslov, tekst, fotografija i link u celosti preuzeti sa foruma Живе Речи Утехе Поуке.орг

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67328
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Случај несталих беба

Počalji od Avramova taj Sub Sep 17, 2011 4:50 pm

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Dec 19, 2011 10:11 pm

Невероватно колико у последње време чујем за нестајање деце у новом парку на Ташмајдану. А о томе нико јавно не говори. Или децу тамо не водити или ни милисекунд не испуштати из вида. Уствари то важи за све јавне паркове..све очи отворене.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pon Dec 19, 2011 10:14 pm

inspy ::Невероватно колико у последње време чујем за нестајање деце у новом парку на Ташмајдану. А о томе нико јавно не говори. Или децу тамо не водити или ни милисекунд не испуштати из вида. Уствари то важи за све јавне паркове..све очи отворене.
Decu nikada ne treba ispustati iz vida, narocito decaci umeju da se potuku.
A kako to nestanu na Tasu?
Pa gde nestala i kolika su to deca?

MI letos bejasmo tamo, i vise nikada - mnogo je guzva. Glava me zabolela.

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Dec 19, 2011 10:22 pm

Ovo je jedina stvar u koju nikada nisam mogao da poverujem iako ljudi masu nekim papirima, formalno-pravnim dokazima ali ne ide to u moju glavu.
Znam da je jedan inspektor pokusao pre neku godinu u nekim klinikama da "kupi" bebu i da su mu uzeli pare ali je u pitanju bila prevara "posrednika".

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Dec 19, 2011 10:30 pm

Па, данас је све роба, па и људи; нарочито они мали.
Тргује се људским органима; наркотицима се баве читаве државе, отима се нафта, територије, свашта се догађа. Није то неко чудо, него је страно обичним људима и мислити о томе.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Dec 19, 2011 10:30 pm

Vidra ::
Decu nikada ne treba ispustati iz vida, narocito decaci umeju da se potuku.
A kako to nestanu na Tasu?
Pa gde nestala i kolika su to deca?
MI letos bejasmo tamo, i vise nikada - mnogo je guzva. Glava me zabolela.
Ја сам летос отишла са сестром и њеним клинцем...да испробамо те нове љуљашке. Катастрофа од гужве,испале су нам очи од буљења у Л....на крају се покупиле и отишле. После чујем од другарице,њеној пријатељици су отели малог 5г., још у августу, ево ни дан данас никаквих вести из полиције, људи очајни. Други случај, вратили дете у парк без једног бубрега.

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pon Dec 19, 2011 10:38 pm

inspy:
После чујем од другарице,њеној пријатељици су отели малог 5г., још у августу, ево ни дан данас никаквих вести из полиције, људи очајни. Други случај, вратили дете у парк без једног бубрега.
Katastrofa...
Medjutim, meni se tamo sasvim nesto drugo nije dopalo. Ipak, da ne sirimo temu bzvz.

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Dec 19, 2011 10:39 pm

Ma daj inspy, ovo su tako ocigledne glasine...
Mogu da poverujem u slucajeve "nestanka cigancica" koje posle pronadju u parku ali bez... himena...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Dec 19, 2011 10:41 pm

SKYKING ::Ma daj inspy, ovo su tako ocigledne glasine...
Mogu da poverujem u slucajeve "nestanka cigancica" koje posle pronadju u parku ali bez... himena...
свако по својој савести..ја не могу да останем равнодушна према оваквим "гласинама", па макар испала и тотални фрик.

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Dec 19, 2011 10:46 pm

sama rece... glasine...
Moguce da se to dogadja kojekuda ali bas u centru BGD... ne pije vodu...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Dec 19, 2011 10:50 pm

где ти живиш? па управо центар и највећа гужва су идеалне за овакве радње.

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pon Dec 19, 2011 11:00 pm

SKYKING ::sama rece... glasine...
Moguce da se to dogadja kojekuda ali bas u centru BGD... ne pije vodu...
ih, ti kao da se sve uvek drugima dogadja.
pa pre ce negde u centru tako nesto da se desi nego u kraju gde se svi poznaju...

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Dec 19, 2011 11:12 pm

inspy ::где ти живиш? па управо центар и највећа гужва су идеалне за овакве радње.
Ja zivim na selu...
ovde lopovi kada kradu kokoske.... odu u grad...

Hajde malo razmisli... Samo malo... da li je bezbednije ukrasti dete u centru glavnog grada ili u Surdulici pred skolom...
Da li dete tretirate kao kokosku koja nema pojma sta joj se desava pa iskljucujete mogucnost da pocne da se dere i tako skrene paznju bar nekoga iz te gomile.
Nema veze da li se ljudi poznaju ili ne... Detetu u principu svi gledaju da pomognu...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pon Dec 19, 2011 11:15 pm

Detetu u principu svi gledaju da pomognu...
onoj devojcici u punom autobusu pomogao je samo vozac...

Vidra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Dec 19, 2011 11:29 pm

Dobro de...
Necu da se raspravljam sa vas dve...
Cuvajte decu ima svakakvih budala i bolesnika...
Vaspitajte ih da budu podozrivi prema nepoznatim i bice se u redu... barem sto se tice ove tematike...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Uto Dec 20, 2011 4:11 am

SKYKING ::
Ja zivim na selu...
ovde lopovi kada kradu kokoske.... odu u grad...
Hajde malo razmisli... Samo malo... da li je bezbednije ukrasti dete u centru glavnog grada ili u Surdulici pred skolom...
Da li dete tretirate kao kokosku koja nema pojma sta joj se desava pa iskljucujete mogucnost da pocne da se dere i tako skrene paznju bar nekoga iz te gomile.
Nema veze da li se ljudi poznaju ili ne... Detetu u principu svi gledaju da pomognu...
Не намамљује се дете силом, да крене да вриши, већ слаткишем, лепом речи, играчком итд. А и да радња треба брзо да се уради, у тој маси где сви вриште, можда окренута мама не би ни препознала вриску свог детета.
Просто у мањој гужви, са мање деце је лакше контролисати овакве излазе а родитељска случајна непажња која је сасвим нормална има много мање шансе да буде фатална. Већа концентрација људи више свега,више криминала...наравно и више шанси да неко примети,ал баш зато су велики јавни паркови идеални, нико не зна које је чије дете. A деца су пилићи,не кокошке,нису свесни опасности.

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 02, 2012 4:11 pm

inspy ::Невероватно колико у последње време чујем за нестајање деце у новом парку на Ташмајдану. А о томе нико јавно не говори. Или децу тамо не водити или ни милисекунд не испуштати из вида. Уствари то важи за све јавне паркове..све очи отворене.

Niti se sećam kada sam niti od koga sam čula za park Tašmajan, ali ni malo ugodna glasina. Glasina ili ne, i bez obzira što je prihvatam s rezervom, u meni se već budi neki osećaj nesigurnosti kada je taj park u pitanju. Kako nisam sujeverna, tako ću zadržati glasinu za sebe dok ne proverim izvore.

Maksimalni opez je neophodan, i sama sam bila čak i preterano strašljiva i savršeno mi je bilo svejedno što će me neko nazvati blesavom majkom, moju decu iz oka nisam "ispuštala". Pa valjda je bolje da gledam u njih nego u neku kokošku koja mi kvoca o npr. svekrvi dok sedimo na klupi a naša deca se igraju u tobož super uređenom prostoru za decu.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sub Jan 07, 2012 9:31 pm

Problem nestalih je veliki, mada nisam cuo do sada za nestalu decu... Znam za nestale odrasle osobe, kojih je mnogo, koji su bez traga nestali.... U svakom slucaju treba decu imat na oku na javnim mestima, gde je veliki broj dece, ako je velika guzva, onda decu ne treba u guzvu ni vodit..... U velikim gradovima je veci broj pedofila i manijaka raznih vrsta, a i mafija je veoma organizovana, tako decu obavezno treba uvek imat na oku, i nikad ne treba da budu bez nadzora.....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MoonGirl taj Pet Apr 27, 2012 10:37 pm

Mom ujaku i ujni su uzeli dete.Ne znam sve pojedinosti,ali našao je posle devojčicu.Nije lepo sa moje strane,ali preteško mi je da o tome razmišljam...

MoonGirl
Član
Član

Broj poruka : 864
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:24 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh