Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Problem sa poklonima

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Problem sa poklonima

Počalji od Snezana taj Ned Sep 04, 2011 11:36 am

Vec duze vreme imam problem kojeg sama ne mogu resiti a neznam ko bi mi mogao pomoci.Imam najbolju prijateljicu koja mi savetuje da uradim nesto sto jja n ne mogu pa sam resila da s vama podelim problem i nadam se da cete mi pomoci vasim savetima.

Dve godine sam bila u vezi i pre par meseci smo raskinuli. Jos uvek se vidjamo ali veza nije kao sto je nekada bila, uglavnom razgovaramo ali sve manje i manje. Meni je bilo strasno u pocetku jedva sam se smirila i jos uvek se smirujem iako razlog zbog cega vise nismo skupa je devojka s kojom je on u vezi vise meseci , znaci krio je od mene pred raskid i ivise mi nije do njega stalo. Hocu da zaboravim i njega i sve sto me veze za njega pa i fotografije koje sam pre nekoliko dana pocepala.

Devojku poznajem ali necu se njome baviti jer ona nije vazna. Mene muci... sta da radim sa stvarima koje sam dobila od mladica na poklon? Ima tu i lepih stvari a ja ne zelim da to vise bude moje, ne zelim nikome da poklanjam, hocu njemu da vratim. Da li je to dobra odluka? Ili da sve bacim kao sto sam bacila fotografije. Ako to uradim da li da mu kazem i sta bi time dobila? Plasi me njegova reakcija jer zna biti agresivan ali ne fizicki vec se naljuti pa se bojim da ne napravi scenu, mene bi to uznemirilo.
Hvala na strpljenju, mozda ovo ne bi bio problem za vas ali za mene jeste.
Snezana
Novi član
Novi član

Broj poruka : 36
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Problem sa poklonima

Počalji od Dragana taj Ned Sep 04, 2011 11:50 am

Mladić kojega spominješ , iz opravdanih razloga više nije tvoj mladić . Mladić ima drugu djevojku i ne vidim razloga da ti stvari vezane za njega stvaraju problem , posebice stoga što i sama priznaješ ( i to je u redu ) da ti do mladića , više nije stalo .
Sa stvarima koje navodiš , učini ono što ti želi . Ne ono što ti drugi predlažu . Ti znaš što želiš i učini , upravo to .
Poklon je poklon , što znači predmet od srca dan ... barem u trenutku u kom je poklonjen .
S obzirom da emocionalno nisi više vezana za mladića , što god učinila sa stvarima , nebitno je . Hoćeš li ih zadržati ili pokloniti , i jedno i drugo , u redu je .
Jedina pogreška bila bi , mladića opterećivati time . On je učinio svoj izbor . Ti učini svoj ali ga ne uvlači u to .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 12:22 pm

Jos uvek se vidjas sa njim a veza vise nije kao sto je nekad bila a on je sa drugom devojkom vec par meseci..Smile
Izvini.... lako cemo sa poklonima... ali zar ne vidis... ali moram da kazem, nemoj da se ljutis ... da pravi gusku od tebe.... batali vise sa njim...i otkaci se od njega...
Znam, volis ga.... i lako je to reci.. 2 god nije malo... ali ta bitanga te ne zasluzuje, delujes mi ok devojka i nemoj da budes njegova marioneta...sta ce ti u zivotu?? Jos kazes da zna poneki put bude agresivan?? Nadji bre finog mladica, poklone koristi....Davala si ti njemu, on je tebi...bilo je lepo dok je trajalo, idemo dalje...
Ja mu ne bi vratio nista... zasto?? Sto sebe da podcenjujes jos vise...okreni mu ledja, pokazi mu i ti zube...imaj svoj ponos i dostojanstvo..nedaj da ga neko nebitan arci...

Nemoj moju poruku da shvatis zlonamerno... mozda je pismo malo ostro, ali imam dobre namere.. Uzivaj u zivotu,mlada si i nacices coveka sa kojim ces biti na sedmom nebu...
Pozdrav
Neki tip
Neki tip
Super član
Super član

Broj poruka : 5011
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Ned Sep 04, 2011 1:08 pm

Sve u kontejner, jos onako demonstrativno otreses i "prasinu" sa dlanova prilikom bacanja i k'o nova si.
I dolazi kod mene da londramo gradom trazeci nekog dostojnijeg tebe, mozemo usput i na karaoke.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3462
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 1:12 pm

Pitam ja tebe Cleo da li bi ti bacila Bentey u kontejner... zar ne vidis devojka kaze da ima lepe poklone...ne savetuj je pogresno.., ne bi ni ti bacila vredne stvari..
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Ned Sep 04, 2011 1:17 pm

Bentley ne moze da stane u kontejner. ::

Dobro evo ga i savet br.2 u slucaju skupocenih poklona:
Sve sto mozes prodaj pa dodji da idemo u djirku i na karaoke.

____________________________________________________________________________________
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 1:24 pm

Cleopatra ::Bentley ne moze da stane u kontejner.

Dobro evo ga i savet br.2 u slucaju skupocenih poklona:
Sve sto mozes prodaj pa dodji da idemo u djirku i na karaoke.

Opet greska.. sta maltretiras devojku da trazi sada prijatelje za njene poklone...??Kome da ih proda.. halo oglasima??? Polovne koriscene stvari??

Draga moja,lako je za karaoke i djirku...ima vremena za provod..
Lako je Cleopatri, ona je takvih slucajeva imala na milion i lako prevazilazi probleme...jer ne daje srce u potpunosti, ali za tvoj oporavak je ipak potrebno vreme..
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Sep 04, 2011 3:10 pm

Snezana ::Vec duze vreme imam problem kojeg sama ne mogu resiti a neznam ko bi mi mogao pomoci.Imam najbolju prijateljicu koja mi savetuje da uradim nesto sto jja n ne mogu pa sam resila da s vama podelim problem i nadam se da cete mi pomoci vasim savetima.
Pokušaćemo.
Dve godine sam bila u vezi i pre par meseci smo raskinuli. Jos uvek se vidjamo ali veza nije kao sto je nekada bila, uglavnom razgovaramo ali sve manje i manje. Meni je bilo strasno u pocetku jedva sam se smirila i jos uvek se smirujem iako razlog zbog cega vise nismo skupa je devojka s kojom je on u vezi vise meseci , znaci krio je od mene pred raskid

Zašto ti uopšte ideš na piće s njim? Zašto razgovarate, dovoljno ti je saznanje da je imao drugu kad i tebe da ostaneš s njim samo na "zdravo". Ne vidim razloga za nešto više.
i ivise mi nije do njega stalo
Izvini, ali mislim da ti je stalo. Sve dok odlaziš na piće s njim ti još uvijek ne otvaraš oči u potpunosti za neke druge potencijalne osobe u svom životu. Gubiš vrijeme, prekini to jednom za svagda.
. Hocu da zaboravim i njega i sve sto me veze za njega pa i fotografije koje sam pre nekoliko dana pocepala.
Kad se okreneš u potpunosti zaboravićeš sve.
Mene muci... sta da radim sa stvarima koje sam dobila od mladica na poklon? Ima tu i lepih stvari a ja ne zelim da to vise bude moje, ne zelim nikome da poklanjam, hocu njemu da vratim. Da li je to dobra odluka?
Nije dobra odluka, zašto ćeš mu vraćati? To je poklon a poklon se ne vraća.
Ne želiš da bude tvoje jer te podsjeća, sve je još friško a ne želiš pokloniti jer predpostavljaš da ćeš se pokajati.
Skloni sa očiju, najbolje, zapakuj u neku kutiju i u dno ormara i nastavi dalje da živiš. kad se pojavi neko nov u tvom životu sama ćeš vidjeti koliko ti je bila bezvezna sadašnja sekiracija i tad ćeš znati šta uradii sa tim poklonima, sada ne.
Ili da sve bacim kao sto sam bacila fotografije. Ako to uradim da li da mu kazem i sta bi time dobila? Plasi me njegova reakcija jer zna biti agresivan ali ne fizicki vec se naljuti pa se bojim da ne napravi scenu, mene bi to uznemirilo.
Tipovi koji su eksplozivni nisu za takve djevojke kao ti, osjetljive i emotivne. Nastavi dalje i ne okreći se, nije vrijedan, vjeruj mi.
Hvala na strpljenju, mozda ovo ne bi bio problem za vas ali za mene jeste
Sve što sada prolaziš ja sam prošla i zato mi je lakše da sad odgovorim tebi. Svako dobro.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 3:14 pm

Orhi... ne prepisuj od mene...
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Sep 04, 2011 3:19 pm

Neki tip ::Orhi... ne prepisuj od mene...
Plava ovčice, šta sam prepisala išla sam sa ženskog stanovišta ako smo se poklopili u pričama, izvini.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 3:20 pm

Da li to znaci da ja razmisljam kao zena??? ok.. primam izvinjenje..Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Sep 04, 2011 3:21 pm

Neki tip ::Da li to znaci da ja razmisljam kao zena??? ok.. primam izvinjenje..Smile
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 04, 2011 5:28 pm

Cleopatra ::Sve u kontejner, jos onako demonstrativno otreses i "prasinu" sa dlanova prilikom bacanja i k'o nova si.

To!

Verovali ili ne, isto sam učinila kada mi se udvarao školski drug i jednog momenta mi je toliko prekipelo da nisam više mogla izdržati njegovo obletanje pa sam uradila upravo to što Cleo savetuje. Tu je bilo najmanje 20 odličnih knjiga i isto toliko sjajne muzike- CD. Sve sam bacila i kao da je sva negativna energija uništena jer čovek je bio toliko mračan, siv, da ne dužim, jednostavno me je opterećivao svojim sumornim mislima dok se ostalo društvo veselilo. Bilo je tu i skupocene šminke a izričito sam mu rekla da mi ništa ne poklanja.

Devojka Snežana je bila u vezi, i to jeste druga situacija ali ne menja stvar da tako ne uradi a naročito što nije bio iskren. Nema veće budalaštine nego kada mladić laže/vara devojku i obratno. Koja je potreba za tim?

Možda je najracionalnije ništa ne dirati ali, ako se već pita, znači da joj smeta.

Snežana, postupi baš onako kako osećaš da treba i tog momenta zaboravi. Možda neće biti lako, ali se nauči da postane.

Srećno!

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 5:51 pm

Svasta bacas knjige..sto ih nisi poklonila nekoj biblioteci.. gde se knjige bacaju?
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Ned Sep 04, 2011 6:17 pm

Neki tip ::Svasta bacas knjige..sto ih nisi poklonila nekoj biblioteci.. gde se knjige bacaju?
Nisu to obicne knjige, to su pogane knjige. Opoganile bi neduznog citaoca...
Ma sve je to crna magija. :divlja2:

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 6:19 pm

Ma znas kada bi bacila da je dobila Bibliju na poklon ili Novi zavet??? Nikad !!
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 04, 2011 6:32 pm

Cleopatra :: Nisu to obicne knjige, to su pogane knjige. Opoganile bi neduznog citaoca...
Ma sve je to crna magija. :divlja2:

Nemam šta da dodam. Cleo je shvatila suštinu.

Neki tip,

Bibliju imam kao i pregršt knjiga o Hrišćanstvu. To se ne poklanja već kupuje za sebe i svoje ukućane ili nasleđuje kao što sam ja nasledila.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 6:36 pm

Izvinte.. u kom to sluzbenom glasniku pise da se ne poklanjaju Hriscanske knjige,....???
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 04, 2011 6:38 pm

Što bi moralo pisati?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 6:39 pm

Zamisli, poklonim ti ikonu,ili sliku Svetog Pavla... tip od koga kupujem slike,je slika kao da je foto aparatom radi... savrseno. i ti ces reci... to se ne poklanja??
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Ned Sep 04, 2011 6:40 pm

Knjige nikad ne bih bacila. One su moje, to se ne bi racunalo kao poklon. Ako imaju posvetu, iscepaj tu stranicu.
Bog te, zamisli da su to one vredne lepe knjige... ma, ne bih o tome ni razmisljala. Zamisli da bacim Cajkanovica zato sto mi ga kupio bivsi decko!? Toliko luda nisam...
U svim ostalim slucajevima slazem se sa Cleo i Av.

@Snezana,
a to sto sve to hoces njemu da vratis to je zato sto se nisi sasvim od njega otkacila pa bi volela nekako da ga povredis. I to sto izlazis sa njim, tj. sto se vidjate, to je normalna okolnost posle dugih veza i sve ce to polako prestati, a najvise ces ga povrediti kada ti bude svejedno. Sta te boli uvo da li je poklon od njega ili nije!?
Stvar treba proceniti da li sluzi svrsi, i treba primeniti onu teoriju: ako ti se ne dopada ili ne treba - pokloni nekome kome treba.
Uprkos naslovu teme, nemas ti problema s poklonima
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 04, 2011 6:52 pm

Neki tip ::Zamisli, poklonim ti ikonu,ili sliku Svetog Pavla... tip od koga kupujem slike,je slika kao da je foto aparatom radi... savrseno. i ti ces reci... to se ne poklanja??

Takve stvari se poklanjanju isključivo osobama sa kojima se sigurno za života nećeš posvađati i to su tvoji najbliži i uglavnom deca, kumovi po krštenju ev. sasvim siguran prijatelj.

Vidra ::Knjige nikad ne bih bacila. One su moje, to se ne bi racunalo kao poklon. Ako imaju posvetu, iscepaj tu stranicu.
Bog te, zamisli da su to one vredne lepe knjige... ma, ne bih o tome ni razmisljala. Zamisli da bacim Cajkanovica zato sto mi ga kupio bivsi decko!? Toliko luda nisam...

Pošto je ovo tema koju je postavila članica Snežana malo mi je glupo da iznosim svoj slučaj. Cleo je uveliko u pravu. Tip je toliko mračan da mi se činilo kako se sva negativna energija uvlači u mene bez obzira koliko sam se trudila da ne bude tako. Opet, on mi nije bio ni dečko ni partner ali mi se žestoko udvarao. Pri tom, lepo sam mu rekla da mi ne poklanja ništa i to naglasila. U tom vremenu su se desile neke meni lične i ne baš prijatne stvari i ja sam to sve presekla tako što sam bacila sve poklone i njemu rekla da mi se nikada, ali nikada više ne javi i tako bi kraj toj mori.

Uzgred, još uvek čuvam poklone nekih dobrih osoba što znači da nisam baš tek tako bacila svu silu dragocenosti. Nešto mi je govorilo da to ne pripadaju meni.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Ned Sep 04, 2011 6:59 pm

Pa meni je recimo Cajkanovic vredniji od bivseg decka. A moj stav je verovatno takav zato sto sam mnoge knjige 'poklonila'' jer mi ih neko posle citanja nije vratio, ako ih je uopste procitao. Pa sam morala ponovo da kupujem ono sto imam.
Ali CD od Sade sam bacila.
Mislim da ne treba da bude znacajno, a ako je suvise bolno onda sve treba simbolicno zapaliti. Kad izgori nikome vise nece biti dostupno.
I to sam radila...
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 04, 2011 7:01 pm

Bilo je tu svega, kvalitete knjige, muzika i tako, da ne dužim. Nakon bacanja bila sam olakšana, što kaže Cleo, kao nova.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Sep 04, 2011 7:02 pm

Postoji i drugi nacin da se covek olaksa??
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći