Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sta sa sumnjom?

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sta sa sumnjom?

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 3:31 am

Ljubavnik ne krije ženu kao što krije ljubavnicu što znači da ženu laže a ljubavnicu ne osim ako joj ne servira priču kako sa ženom ne spava u istom krevetu već u odvojenim sobama pa makar živeli u garsonjeri. Na sve su spremni kada je ljubav u pitanju. Skoro drama sa nagoveštajem horora dok nekome ne pukne.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Ned Nov 07, 2010 3:38 am

Bolje da ni ne komentarisem. Kad bih pocela na tu temu, pao bi server
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 4:00 am

Lako je kada govorimo o sumnji sa ljubavnicama ali šta ćemo kada nema ljubavnica, samo njih dvoje, a sumnja je tu. I nije sumnja samo da li ima ljubavnicu, sumnja se i u nešto drugo, zar ne?

Da server ne popuca, pazite šta pišete, noć već duboka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Ned Nov 07, 2010 4:10 am

Najlakše je sumnjati, najteže verovati.

Ako ne verujete onome koga volite, ne bi trebalo da budete sa njim, ne bi ga trebalo ni na ulici pogledati, a kamo li provoditi vreme s njim objašnjavajući se.

Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 4:15 am

Burla ::Najlakše je sumnjati, najteže verovati.

Jeste najlakše sumnjati ali je teško ako potraje, dok je teško verovati ako nemamo maksimum dokaza da možemo verovati.

Ako ne verujete onome koga volite, ne bi trebalo da budete sa njim, ne bi ga trebalo ni na ulici pogledati, a kamo li provoditi vreme s njim objašnjavajući se
.

Isto zagovaram.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Ned Nov 07, 2010 11:41 am

Avramova ::
Jeste najlakše sumnjati ali je teško ako potraje, dok je teško verovati ako nemamo maksimum dokaza da možemo verovati.

Jeste, jer kad te neko laze, tesko da pored toga mozes da vidis neke lepe stvari. To je onda, prvo i pre svega, dokaz da te neko ne postuje kao osobu. I jeste tesko kad to potraje, a neko se cak ni ne trudi da te ubedi da nemas razloga za sumnju, nego je jos i potpiruje.
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Ned Nov 07, 2010 1:50 pm

Anhelito ::
Tacno ali sta ako jedan od tih dvoje cak ni ne zeli da otkloni sumnju nego ide po principu, ne zanima me sto ti sumnjas , ja necu da se pravdam? Sta se onda desava, kako onda otkloniti sumnju na odrednjene pojave, situacije? Da li onda to jos vise produbljuje nase sumnje?

Moja preporuka "Veštine vladanja sobom" od Zdravkovića, sjajna knjiga, videćeš odgovor na svoje pitanje. Nije samopomoć već istinska psihoterapeutska knjiga koju je napisao jedan od najvećih stručnjaka u Srbiji.

Takođe svim ostalima sumnjičavim preporučujem "Formule ljubavi" od Milivojevića,takođe stručna literatura pisana za laike.

I za kraj Erih Bern "Koju igru igraš"
Autora se ne sećam, knjiga se zove "Ja sam ok ti si ok"

Sumnja je zlo, verujte jedni drugima da ne biste jedni druge pretvorili u biljke koje će umreti za "kap vode" sa drugog mesta, danas vi sumnjate sutra će sumnjati on, verujte da nema loše namere kod onoga koga volite i ko vas voli, imate li vi loše namere kad se kod njega pojavi sumnja?. Zaboravite "insinkte" jer su to zablude naših baba, i nepogrešivi isto toliko koliko ste sve koliko vas ima nepogrešive.

Imam druga koji se zabavlja sa devojkom iz Bosne već 8 godina i kad ona ode tamo, "jebe se sa pola Bijeljine, četvrt Doboja i celom Banjalukom", sve on "vidi" sve on "zna", ima instinkt, pičke materine.
Pitao sam ga: Kad dođe, kako ti izgleda?
On: Savršeno se slažemo, imamo nekih sitnih svađica, ali u suštini smo superB
Ja: Pa šta kenjaš onda
On: Ona je tamo ja ovde, ne znam

Žene i muškarci lažu jedni druge u jednakoj meri, fifti fifti.
Razgovarajte, verujte onome do koga vam je stalo, to ne znači da ćete biti ćurke, nego da ste sazrele, ne pravite sebi pakao od života, jer slušajući "instinkte" nikada nećete biti srećne.

Za kraj, neka prvi baci kamen koji nikad nije pogrešio

Hvala na pažnji
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 6:12 pm

Burla :: Žene i muškarci lažu jedni druge u jednakoj meri, fifti fifti.

Sa ovim se ne slažem. Tačnije, ako ovo i jeste istina, nije isto ako neko slaže da je bio na košarci a bio je sa drugom ili kada ona kaže da je cipele platila 5.000,00 dinara a sakrila 500,00 dinara.

... slušajući "instinkte" nikada nećete biti srećne.

Ali ja ne želim da "bežim od sebe" i bila sam srećna i nadam se da ću opet biti.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Ned Nov 07, 2010 6:35 pm

Nem' pojma bas da l' vise lazu zene il' muskarci, al' mi to generalno i kod jednih i kod drugih izaziva jako mucan osecaj.
Sumnja je zlo i ako neko nece da se potrudi da je otkloni, dzabe sve.
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 7:01 pm

Snowflake ::Sumnja je zlo i ako neko nece da se potrudi da je otkloni, dzabe sve.

Ne žele svi jer se plaše ishoda a onda, ako se sumnja pokaže osnovanom, ili su u paklu ili u samokritici. Ipak sam za opciju otklanjanja sumnji pa kako kome bude, a biće makar lakše oboma.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Ned Nov 07, 2010 7:29 pm

@Av & Snow
Pandan je tog mog "namirivanja" je s aspekta mog super-ega. Nema on posle mene snage za vijanje drugih olosa slicnih meni.
S druge strane ja cu da primetim ako se neko jebava sa strane, kako cu da odreagujem vec zavisi od toga koliko mi to u datom momentu odgovara i naravno koliko mi je stalo.

Ali generalno ne podnosim tu tenziju i sumnjicavost, tera me na greh. Ljubav bi trebala biti sloboda i licni izbor, a ne kojekakva robija. A ima i ona tzv uslovna sloboda, gde si non stop pod tenzijom da te neko nece oklevetati i opet stpati u corku. Dakle, najostrije osudjujem svaki vid "kragne". Ja sam bre zena sa dubokim dekolteom, ne mogu ja to davljenje da trpim.

Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3462
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Ned Nov 07, 2010 8:24 pm

Cleopatra ::Nema on posle mene snage za vijanje drugih olosa slicnih meni.
A sta ako skontas da ipak ima? Smile
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Ned Nov 07, 2010 8:47 pm

Snowflake ::
A sta ako skontas da ipak ima? Smile

Pa dadoh ti odgovor na to u recenici koja je usledila. Prekontam se, pa koji mi rukavac vise godi, tamo vodu pustim. Ja inace obozavam kad oni zaseru, onda ih mozes muntati do prekosutra. A ja zla, pa u tome uzivam. Embarassed

Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3462
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 07, 2010 10:07 pm

Ima li i onih koji sumnjaju u svoju sumnjičavost?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 08, 2010 1:50 am

imate li vi loše namere kad se kod njega pojavi sumnja?

Htedoh reći, da li kada vaš partner ili neznamtinijakako ga zovete sumnja, a vi ste sigurni u to da niste htele ići u štetu , niti ste imale nameru bilo kakvu za preljubom, da li vam onda sumnja prija?

Da li on sme da se pozove na "instinkt" i jebe vas k'o drekavca zbog toga?

Šta ako mu kažete da je to bezazleno, šta ako ga npr slažete da biste ga umirile, ili obećate nešto da bi se u trenutku osećao bolje?
Šta ako je sve ostalo u redu, ako komunicirate dubinski, ako se kapirate do srži, ako se se smejete i plačete za iste stvari? Da li je sumnja ta koja kod njega treba da pobedi? Da li sudite samo po toj "laži" koja nije imala za cilj da vas povredi nego samo da vas ne dovodi u sumnju(jebiga sve se sazna) jer lažov ume da laže, njega nećete otkriti nikada.

Niko se nije obazro na ovo moje krajnje bezazleno pitanje, a mene živo interesuje.

A on vam ipak ne veruje, je li njegova sumnja neopravdana ili ne?
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 08, 2010 10:05 am

Burla :: Htedoh reći, da li kada vaš partner ili neznamtinijakako ga zovete sumnja, a vi ste sigurni u to da niste htele ići u štetu , niti ste imale nameru bilo kakvu za preljubom, da li vam onda sumnja prija?

Ovoga svakako ima a meni je uvek bilo nekako blesavo, više kao izazivanje ljubomore ili skretanje pažnje i neretko to čine baš oni sa kojih je makar na tren "skinut pogled". Možda ima veze i sa samopotvrdjivanjem ali je svakako pogrešno.

Da li on sme da se pozove na "instinkt"... ?

Ne znam kako to rade drugi, meni je uvek instinkt primaran što ne znači da je baš uvek tačan i da je nužno da ga obelodanim.

Šta ako mu kažete da je to bezazleno, šta ako ga npr slažete da biste ga umirile, ili obećate nešto da bi se u trenutku osećao bolje?

Ovo baš ne razumem. Šta je bezazleno i ako je bezazleno zbog čega laganje? Question

Šta ako je sve ostalo u redu, ako komunicirate dubinski, ako se kapirate do srži, ako se se smejete i plačete za iste stvari? Da li je sumnja ta koja kod njega treba da pobedi?

Ako je sve tako kako navodiš, šta se suprotstavlja sumnji?

Da li sudite samo po toj "laži" koja nije imala za cilj da vas povredi nego samo da vas ne dovodi u sumnju(jebiga sve se sazna) jer lažov ume da laže, njega nećete otkriti nikada.

Šta je ovde laž?

Nikakva garancija čak ni od dobrog lažova da će to i ostati dobar lažov. Laž je uvek kratkog veka.

A on vam ipak ne veruje, je li njegova sumnja neopravdana ili ne?

Nije opravdana ako imamo u vidu sve činjenice koje si naveo. Sada je problem u rešavanju njegove sumnjičavosti jer je očigledno da mu je to slabost.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Nov 08, 2010 10:49 am

Laz...ha...taj ko je koristi, samo sebi steti..sumnja ..ha..opet taj koji sumnja sebi steti...Mislim da za takve stvari u ljubavi, nema mjesta...
lucija
Super član
Super član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 08, 2010 10:53 am

lucija ::....sumnja ..ha..opet taj koji sumnja sebi steti...Mislim da za takve stvari u ljubavi, nema mjesta...

Bolje je sa sumnjom okončati nego živeti u zabludi. Ako smo pogrešno sumnjali, znaćemo da to ubuduće radimo oprezno i sa smislom.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Nov 08, 2010 11:02 am

Ako razmisljam i govorim o sumnji sto se tice ljubavi, kada mi se javi sumnja, prestajem da volim barem za dva "stepenika" i ne vjerujem u pogresnu sumnju..kod mene je to nemoguce..jer ja govorim cesto u svoje ime, kod drugih je sigurno drugacije... i u ljubavi ne zelim da budem oprezna da bih pravdala svoju sumnju tj. da je pogresna...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 08, 2010 11:21 am

U ljubavi je potrebno biti potpuno opušten, a sumnja kod onih koji joj nisu skloni dodje sama po sebi i redovno ima opravdanje. U tom smislu je potrebno okončati je.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Nov 08, 2010 11:26 am

da, ali ne okoncati sumnju vec ljubav...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Pon Nov 08, 2010 12:58 pm

Ovo baš ne razumem. Šta je bezazleno i ako je bezazleno zbog čega laganje?

Na primer tebi prija, (ne u ljubavnom smislu, niti sa namerom da učiniš bilo šta loše, ili povediš nekoga) da komuniciraš sa izvesnim osobama suprotnog pola, ali tvom partneru to smeta, jer misli da ćeš da uradiš ne znam šta, ti ga iz gluposti slažeš da nisi s njima u kontaktu, kako se on/ona ne bi tripovali (to se zove bela laž) i onda kad ta laž bude uočena ti si lažov. I koliko god da probaš da objasniš ne vredi, jer si lažov. Zapetljao sam ali nije bitno, takav pristup je pogrešan, ipak dešava se živim ljudima, kako to da ispraviš?

Šta je ovde laž?

Nikakva garancija čak ni od dobrog lažova da će to i ostati dobar lažov. Laž je uvek kratkog veka.

Ni jedna laž nije dobra, ali dobar lažov ume da sakrije sve tragove jer ima naum da laže, jer ima naum da se doveka ponaša tako, i nikada neće priznati nešto što je uradio, nikada neće priznati da je slagao. I retko ćeš ga uhvatiti u tome, jer mu je oprez srednje ime.
Ja znam gomilu laži koje još uvek traju, ljude koji u njih verujui i ljude koji vazda lažu i neuhvatljivi su tome.

Nije opravdana ako imamo u vidu sve činjenice koje si naveo. Sada je problem u rešavanju njegove sumnjičavosti jer je očigledno da mu je to slabost.

Kako ubediti nekoga da je sumnjičavost slabost ukoliko on veruje u svoj "instinkt" i provalio te u toj "laži"?
Dotore
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Nov 08, 2010 3:28 pm

Tema je sta sa sumnjom, jednostavno je spakovati u kofer, i uzrok njenog nastanka zaboraviti...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Pon Nov 08, 2010 3:29 pm

Burla ::
Na primer tebi prija, (ne u ljubavnom smislu, niti sa namerom da učiniš bilo šta loše, ili povediš nekoga) da komuniciraš sa izvesnim osobama suprotnog pola, ali tvom partneru to smeta, jer misli da ćeš da uradiš ne znam šta, ti ga iz gluposti slažeš da nisi s njima u kontaktu, kako se on/ona ne bi tripovali (to se zove bela laž) i onda kad ta laž bude uočena ti si lažov.

Zavisi na koji se nacin komunicira sa tim osobama suprotnog pola. Nije isto ako je to cisto segacenje i zajebancija i ako, s druge strane, tu ima flerta, evidentne zelje da se nekome dopadnes i ne-tako-prijateljskih tema za razgovor. Mislim da nijednoj zeni ne prija kad uoci pomenute stvari i da ce svakoj da zazvoni na uzbunu kad primeti tako nesto. Volela bih da i druge zeMske kazu nesto na ovu temu, jer me iskreno zanima da li sam usamljena u ovakvom razmisljanju. Dakle, ako znam da sam se ja nekom dopala zbog mog nacina razmisljanja, nacina govora i drugih nekih stvari koje apsolutno nemaju veze sa seksualnom privlacnoscu vec sa onim sto neko ima/nema u glavi, i ako primetim da neko na isti nacin upadljivo otkida na iste te stvari kod druge zenske osobe, jasno joj stavlja do znanja da je odusevljen njenom personom na isti nacin na koji je meni to stavljao do znanja, naravno da cu odmah da posumnjam da tu ima nesto. Emotivna prevara mi je u tom smislu gora nego fizicka.

Nikad mi se sumnja ne stvori sama od sebe, niti po defaultu sumnjam na sve zenske osobe u okolini. Ono sto nazivam "instinktom" je odredjeni mucan osecaj koji mi govori da se nesto desava. I verujem da ga imaju i muskarci, ne samo zene. Treba samo da zapazas stvari oko sebe. A ljudi vrlo cesto nisu svesni kakav utisak odaju.

Laz nije prijatna ni u jednom obliku i smatram da, ako je nesto bezazleno, uvek postoji nacin da se to dokaze i bez laganja i da nema tog razloga koji bi opravdao neku laz. U svojim postupcima se rukovodim time da ne radim ono sto i sama ne bih volela da osetim na svojoj kozi.
Snowflake
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Nov 11, 2010 8:36 pm

lucija ::da, ali ne okoncati sumnju vec ljubav...

Obe!

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: