Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Srbija - Istok ili Zapad

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Srbija - Istok ili Zapad

Počalji od laza taj Pon Sep 26, 2011 6:28 pm

dobro

istina je da ti mlatiš i sve što napišeš nema veze sa mozgom.pročitaš negde nešto prepišeš a ne razumeš o čemu se radi.
usta su ti puna uvreda,pljuvačine,omalovažavanja a to je tipično za ljude sa skromnijim obrazovanjem i zaostatkom u društvenom razvoju.
glumiš heroja,kidišeš na sve i svašta a u suštini ti si kukavica sakrivena iza monitora.
ovo je moje mišljenje ,ne mora da je tačno ali po meni ovo je tvoj profil .

laza
Član
Član

Broj poruka : 12555
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Sep 26, 2011 7:52 pm

Pusti ti mene... To kakvu si ti fikciju stvorio u svojoj glavi o meni, verujem, nikoga ne zanima!
Meni licno je smesno... ali to je tvoje pravo...
Kada se ne moze sa cinjenicama ili dokazima u neku diskusiju ide se na licne uvrede... vec vidjeno. Nisi ni prvi ni poslednji.
Zamisli se malo o tvojim stavovima koji se tako lako ruse pred cinjenicama... Zamisli se o pobudama koje te teraju da iznosis lazi i da zatim nemas trunku karaktera da priznas zlu nameru...

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pon Sep 26, 2011 9:41 pm

Bez licnog vredjana i prozivki

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 16, 2012 11:45 am

Како ствари стоје- од запада нема ништа.
Немачка је рекла своје, ми назад немамо куд; изгледа да ћемо на силу -у памет...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Sep 16, 2012 12:37 pm

A otkud znas da Toma nece skinuti gace i priznati Kosovo i Metohiju?

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 16, 2012 2:02 pm

Не знам, али- не верујем.
Не делује ми као такав лик; мислим да је његова идеја да се то подели, ако је икако могуће, мада је и та варијанта мени прилично неостварива; не зато што Албоси не би хтели, већ зато што је огромна имовина у питању, која би морала да се плаћа, а то нико неће, јер су зато и отели Космет.
Лично, ја бих то питање замрзнуо.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Ned Sep 16, 2012 2:46 pm

Trenutno Kosovo ne možemo odbraniti ni vojno ni politički ni ekonomski što znači da u realnim okvirima u narednom periodu valja tražiti način kako da se dobije na vremenu (kako Fri predlaže) ili ići na konačno rešenje "priznanja" u kojem "prodati" kožu što je skuplje moguće ukoliko uopšte takav modus postoji.

Lično smatram da o Kosovu valja razmišljati na duže staze, kako ga vratiti, a o tome je realno razmišljati samo kada postanemo dovoljno ekonomski jaki, a politički mudri. Tako je bilo i sa Nemcima kojima je Istočna Nemačka bila poput Kosova.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 16, 2012 2:50 pm

У суштини- то је то...
Не треба, дакле, насести притисцима са запада да се ствар коначно заврши и запечати (мада тога у политици нема), већ чекати деценијама, ако треба, и повратити суверенитет над тим делом територије Србије.
Но, то не могу да изведу неки, који су тренутно власни, јер им је управо супротно задатак; плашим се да и актуелни режим има "тројанаца" у својим редовима.
Мислим да ће се то ускоро јасније видети; постоји велика вероватноћа за нове изборе.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Sep 16, 2012 2:53 pm

Не треба, дакле, насести притисцима са запада да се ствар коначно заврши и запечати (мада тога у политици нема), већ чекати деценијама, ако треба, и повратити суверенитет над тим делом територије Србије.

Amin....

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Ned Sep 16, 2012 2:59 pm

Slažem se, teško je sa ovako heterogenom vladom rešavati strateške proble u državi koja strategiju i nema.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 16, 2012 3:04 pm

Fi Pi ::Slažem se, teško je sa ovako heterogenom vladom rešavati strateške proble u državi koja strategiju i nema.
Стратегије постоје; само су дијаметрално различите. Има толико прећутаног, а сви знамо како се то завршава; ја ценим покушај СНС да покуша- али, не верујем у успех.
Дачић- и сувише прилагодљив и калкулант, Динкић- човек ММФ; како урадити ишта са таквима, кад за једног не знаш никад кад ће те продати, а за другог- да ће те сигурно продати, само не знаш кад?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Sep 22, 2012 9:09 pm

bor,lebane,čist istok.nema posla,mladi odlaze,sela opustela

kragujevac,inđija,subotica zapad,posla ima i sve više mladih se zapošljava,grade se stambeno poslovni blokovi,oseća se pomak i budi se nada.

sve je relativno i lično,ko se zaposlio njemu je zapad a ko je ostao bez posla njemu je daleki istok.
zaključak je da je srbija i dalje između istoka i zapada i da je ona most imeđu njih.

laza
Član
Član

Broj poruka : 12555
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Nov 16, 2012 12:14 am

Ма, Србија је сад западни Балкан...
Какав изум политичке географије...?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Nov 23, 2012 10:31 pm

Ja sam za nešto između. Ali to podrazumeva jedno deset godina vršiti Rusifikaciju Srbije, jer ova ološ se preterano uvukla.
Treba pored svakog Meka podići po jedan Ruski Bistro, i to je po meni neutralnost.
I tako svugde, da ljudi vide i drugu stranu.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Sub Nov 24, 2012 12:39 am

Rusifikacija?!

A da pokusamo sa srbizacijom Srbije pre toga... da napravimo srpski bistro umesto ruskog.... nije tesko, samo da probamo...

Strelac
Član
Član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Sub Nov 24, 2012 12:40 am

Malo ti kafana po Srbiji? :

Marko
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3104
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hiperborejac taj Uto Dec 11, 2012 3:04 am

ni istok ni zapad, prava srbija je bila i na istok i na zapad...sever i jug

Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Dec 11, 2012 3:13 am

Tačno Hiper. Vidiš li ti kajron i šta piše? Verujem da 70% Srba koji žive u Srbiji ne zna himnu. Zato sam stavila da se vrti, možda neko nauči, sramota da samo otvara usta.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jovanamilutin taj Pon Jun 24, 2013 2:24 am

Sve je rekao....

Mada ministar Obradovic kaze da je test za klince dobro prosao... i kaze da su rezultati losiji zato sto je test bio tezi nego prosle godine, i zato sto se nije prepisivalo???
Znaci ministre do sad se prepisivalo??
svejedno ti si bio ministar i pre i sad i kako okrenes treba da ti se nabije noga daleko u dupe kada te sutiraju sa mesta gde si..
Ali avaj, ko ce ga oterati kada je:
pod 1 Doveden tu da nam zatupi decu
pod 2 uglavljen partijskim sporazumom, ne strucnoscu
pod 3 crnogorac u Beogradu...
eto sta se nama sprema..propast,, ako klince ne edukujemo dodatno kuci, mi sami, mi smo spremni za pecenje..
svi gledaju neka sranja na tv, niko ne primecuje da su Litvanci ratifikovali SSP... sta to sad pobogu ima znacaj, vecina vas se pita.. pa ima jer sada stupa na snagu jedan od milion famoznih uslova za pristupanje jebenoj Evropskoj Uniji, a to je da moramo da pustimo strance da nam kupuju zemlju..
E dragi moji i moje, da ne budem polno diskriminisuc, dok Ekrem pozdravlja Tacija, a cela Srbija mu jebe mamu u sobi pred tv-om, neki svabinac i englez merkaju sta ce za sitne pare da nam otmu...
u isto vreme kod Kraljeva se pojavljuje neka nepoznata trava svim biolozima u Srbiji.. trava koja je stetna, nije upotrebljiva, a razmnozava se nestvarno brzo.. u Boru skakavci, opet u Kraljevu musice, najezde svih vrsta muka dolaze..
kemtrejls i HAARP, svuda oko nas, ali mi se pravimo ludi..ili mozda jesmo..
I onda vidim nekog pametnog deckica na TV, sa naocarima i znackom na reveru, sa zastavicom EU, kako mi prica da su to teorije zavere i da to nema naucnu osnovu nigde, da nam zuta stampa plasira da digne tiraz.. a u Svedskoj se narod pobunio digao na noge i naterali vladu da priznaju za kemtrejls.. ali bre sta znaju Svedjani oni su glupi mi Srbi smo najpametniji narod na svetu..zar ne?
I sad ja sam lud.. sto pominjem ovo sto napisem..a najgora stvar je sto vise od 75% ljudi zna da sam u pravu , ali nece da kazu..jer ce po drustvenim standardima da budu glupi..smejace im se deckic sa naocarima..
Pa dobro..onda kad dobijes ne daj Boze neku muku, onda ces se kajati..
cutimo za radijaciju koja nam je '99 bacana..pa sad imamo 40 000 umrlih od raka godisnje..
i cutimo??
a kurcimo se non stop mi ovo mi ono.. a u stvari smo pickice..
pogledajte koliko dece svakodnevno trazi pomoc za lecenje od raznih vrsta raka.. primetite to.. prebacite Ekrema po neki put na tv-u..
a da zaboravih, Ekrema.. ono sa Tacijem i Kosovom i Djurdjevdanom.. ako to ti treba, junacka si drzava, sad ce junaci da ga psuju i prete i onda ko posrani da odu da spavaju..

E MOJA SRBIJO sta si ti docekala, da ti jedam retardinjo pljuje i pisa u LICE...

a ti da se pokunjis..

mozda i treba da nas zaprasuju??.. da nas ne bude vise..

Од: Srpski Mislilac

Jovanamilutin
Član
Član

Broj poruka : 93
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Pon Jun 24, 2013 12:09 pm

U Australiji nije bacano nista pa opet procenat nije neznatan u uporedjenju sa tim u Srbiji sto se tice oboljenja od raka. Nasa Srbija je jedna mala, jedva vidljiva tackica na karti sveta, a za nas kao cela vasiona jer je VOLIMO! Mozda je istina, mozda propaganda, ko ce znati. Uglavnom, vise nigde 'ne cvetaju ruze'. Sve se menja na gore, rapidnom brzinom, kao nikada do sada. Mozda je industrija unistila zemlju I njen omotac. M,i vernici, znamo za znake poslednjih vremena koji tacno opisuju ovo sto se dogadja. Vec godinama se nazaduje a covek ne gubi nadu, nada se boljem. Tako treba I mora.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Jun 24, 2013 2:08 pm

Рак није изузео ни једну земљу, али оно где Србија убедљиво побеђује и по чему се разликује од исто тако јадних сиромашних земаља је прећутни однос пун мржње у односу пацијент vs. корумпиран доктор. 
Поред тог Екрема који постоји у сваком друштву и чиста је ствар избора хоћеш ли га гледати или не,као нпр.неку фудбалску утакмицу или discovery..по мени је много поразније гледати оне серије са пожртвованим лекарима о којима можеш само да сањаш, док се овде на реалном терену не устручавају да ти за операцију детета траже 300е за руке,итд.. И ту су људима везане руке јер канал не можеш тако лако да промениш. Можда нисам нормална што ово кажем, али у оваквој земљи лекар мора да буде на око јадан и исцрпљен, да се види да је тотално,безусловно посвећен људима и професији,да има приступ човек-човек, а не оно бахато биће које гледамо по болницама. Јел треба неколико хиљада људи да се жртвује, не плати операцију,лечење итд. пријави, претуче дотичног некоме негде ??? (а то нешто изгледа мора да дође од споља јер нам је и право исто)...исцима се по медијима, па после ај ћао, да би се здравство испрало од њих.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Jun 24, 2013 3:25 pm

@inspy... To je sve ok što si napisala, ali ima jedan problem koji treba analizirat... Prvo doktori kod nas imaju veoma mala primanja, gledajuć na nivo obrazovanja, i edukacije koje traju celo vreme u struci.... Znači, složeno i teško školovanje, i kad rade svoj posao, plate su smešne za taj nivo.... Problem je u sistemu, jer mi nemamo samo održiv ekonomski sistem, nego već decenijama izvršavamo neke uslove prema gospodarima, i živimo od toga... Znači mi živimo od kurvaluka, a ne od svog rada... Kad budemo izgradili svoju samo održivu ekonomiju, i kad budemo gospodari nad nama samima, tad možemo vrednovat i isplatit neke vitalne struke kao: zdravstvo, školstvo, itd..itd... Ali ne znači da se i sada ne bi moglo mnogo bolje rešit zdravstvo....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jun 24, 2013 3:44 pm

sini_do :: Znači mi živimo od kurvaluka, a ne od svog rada... Kad budemo izgradili svoju samo održivu ekonomiju, i kad budemo gospodari nad nama samima, tad možemo vrednovat i isplatit neke vitalne struke kao: zdravstvo, školstvo, itd..itd... Ali ne znači da se i sada ne bi moglo mnogo bolje rešit zdravstvo....

A do tada če se zdravstvo, prosveta, ekonimija itd. itd. kurvati sa ljudima?! Nedopustivo!!! Čak i da razumem ljude koji daju poslednju crkavicu za izlečenje nekog bliskog, kakav je to lekar, prosvetar koji će, ukoliko ovaj nema, reći... - Nema, šta da radimo, neka pacijent umre, ostane bogalj; neka učenik ponavlja, baš me briga jer ja nisam dovoljno plaćen. To je presurovo i greh nad grehovima.

Pa neka gospoda stručnjaci bace radnu knjižicu, zar zbog takvih treba neko da strada? Gde je etika, moral, gde je ljudskost?

I da izgradimo svoju održivu ekonomiju, opet bih se pitala da li su to pre svega ljudi. Bez ispunjenja tog preduslova, džaba sva nauka.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Jun 24, 2013 4:43 pm

Ne možemo sa malo para imat nešto vrhunsko, ja mislim da su oni dobri, kad se uzme u odzir uslovi i opšte stanje, to što su pojedinci bez karaktera i etike, ne treba generalizovat....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jun 24, 2013 5:14 pm

Sini, to bi značilo da ja ne moram nikome pomoći ako se ukaže potreba za pomoći jer nisam plaćena.

Koliko puta sam naišla na ljude u problemu na sred ulice i ništa se nisam pitala, samo mi je bilo važno da pomognem.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:57 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh