Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 2 Skriven i 47 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Ilustracije
Danas u 1:21 pm od Poli

» Zanimljive skulpture
Danas u 1:20 pm od Poli

» Origami
Danas u 1:07 pm od Poli

» Kolaz
Danas u 1:05 pm od Poli

» Eksterijer
Danas u 1:01 pm od Poli

» Dvorišta, okućnice
Danas u 12:57 pm od Poli

» Fraktal art
Danas u 11:56 am od Poli

» Sreća
Danas u 8:59 am od Храст

» Potreban majstor amater za izradu plakara
Danas u 8:22 am od Храст

» Muzičke vesti s Balkana...
Juče u 9:07 pm od Brave Heart

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:44 pm od Brave Heart

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 8:37 pm od Poli

» Brak kao institucija sve nepopularniji
Juče u 8:25 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

TV pretplata, harac, porez ili pljacka?

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: TV pretplata, harac, porez ili pljacka?

Počalji od Orhideja taj Ned Maj 08, 2011 10:21 pm

Što se ljutiš bre odmah, možda nisam dobro pročitala, sory. Pa dobro ok, ne plaćaš sad ali plaćaćeš i što nisi odmah rekao već kažeš "ja ne plaćam struju" i normalno da pomislim svašta. Eto.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Maj 08, 2011 10:23 pm

Orhideja ::Što se ljutiš bre odmah, možda nisam dobro pročitala, sory. Pa dobro ok, ne plaćaš sad ali plaćaćeš i što nisi odmah rekao već kažeš "ja ne plaćam struju" i normalno da pomislim svašta. Eto.

Ma ko se ljuti....Smile i naravno da ja ne placam struju...pa ne kazem zato sto me niko i ne pita...Smile :cmokk:

Neki tip
Banovan

Broj poruka : 5013
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Ned Maj 08, 2011 10:41 pm

Orhideja ::
Znam mila moja o čemu pričaš, a šta misliš da ti recimo radiš kao tonac na RTS i kako bi ti bilo da onda neko tako priča o tvom poslu i obavezama vezano za to.

A zašto onda nema "mesta" za volontere na RTS-u? Znam par ljudi koji su po 2, 3 i više godina volontirali na RTS-u, nikada ni dinara nisu dobili, a kamoli radno mesto.

ludo_913
Član
Član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Maj 08, 2011 10:43 pm

Nisu imali "vezu"

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Maj 08, 2011 10:54 pm

Problem je u tome što je priča bila da, ako uvedu pretplatu, nema davljenja reklamama; slagali su, da nisu trepnuli! Sve je to fukarski izvedeno, kao i ona priča da će to televiziju učiniti nezavisnom od politike i objektivnom; koliko je takva, neka svako sam za sebe proceni- ja ću svoju zadržati za sebe.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Ned Maj 08, 2011 11:14 pm

Orhi, upravo.. Ne poštuju oni mene, ne poštujem ni ja njih.

ludo_913
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Maj 09, 2011 9:55 am

Orhideja ::Pa dobra je vaša Srbija kako se odnosite prema njoj, neko ne plaća struju (NT), neko pretplatu, neko smeće, neko internet...šta hoćete vi ljudi od te svoje države.

Zaboravila si da navedes mobilnu telefoniju. Ljudima sada kuce idu na dobos jer imaju racune
za mobilni i po hiljadu evra. Cudno je da ljudi misle da zato sto im se drzava zamerila iz
ovih ili onih razloga ne treba da placaju racune, a da je drzava duzna da ih snabdeva i strujom,vodom,
da im odnosi djubre, da dzabe telefoniraju, ne placaju nikakve poreze.

Ja sam vec na pocetku ovog topika rekla da je u celoj Evropi ova pretplata obavezna, zakonski
regulisana, u Nemackoj cak i Ustavom. I mora da se placa.

Fraya
Član
Član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Pon Maj 09, 2011 10:04 am

Pa koji je standard u Nemačkoj, a koji kod nas? I u Nemačkoj, odnosno bilo gde u Evropi, sigurno nema mesta kao što su MML, Kaluđerica, Borča, ne znam ni ja, gde se kuće grade jedna na drugu, a komšija plaća struju i za sebe i za neku drugu kuću. Ili vodovod, skoro je bilo na TV, do nekih kuća glavna vodovodna cev nije ni dovedena, pa se isto kao za struju, ljudi kače na nečiji vodomer.

ludo_913
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pon Maj 09, 2011 10:18 am

ludo_913 ::Pa koji je standard u Nemačkoj, a koji kod nas? I u Nemačkoj, odnosno bilo gde u Evropi, sigurno nema mesta kao što su MML, Kaluđerica, Borča, ne znam ni ja, gde se kuće grade jedna na drugu, a komšija plaća struju i za sebe i za neku drugu kuću. Ili vodovod, skoro je bilo na TV, do nekih kuća glavna vodovodna cev nije ni dovedena, pa se isto kao za struju, ljudi kače na nečiji vodomer.
E pa sad što je kriva država, ne može svakog da uprati. Kriv je komšija od koga neko krade sve to jer inspektorat se vidi kad dolazi, vrše mjerenja, ispitivanja i svšta nešto. A komšija šuti jer i on vuče od nekoga, gdje su građevinske dozvole itd. Za gradnju kuće tj za početak potrebno je mnogo papira, a BG je ogroman, inspektorat mali ali opet se svi žale kako je administracija prevelika.
Ima toga i ovde, jedan veliki gazda je počeo bespravno graditi dvorac, nema papira, ovi hoće rušiti daju mu rok od 6 mj. za svu dokumentaciju a on se pravi lud i opet ništa ne ganja...i onda kriva država.

Znači pazi, razumijem ogorčenost, ali svi nešto očekujemo od države a ništa ne dajemo, shvatam da nam vlasti ne valjaju ali šta sad takva je kakva je.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Maj 09, 2011 10:21 am

ludo_913 ::Pa koji je standard u Nemačkoj, a koji kod nas? I u Nemačkoj, odnosno bilo gde u Evropi, sigurno nema mesta kao što su MML, Kaluđerica, Borča, ne znam ni ja, gde se kuće grade jedna na drugu, a komšija plaća struju i za sebe i za neku drugu kuću. Ili vodovod, skoro je bilo na TV, do nekih kuća glavna vodovodna cev nije ni dovedena, pa se isto kao za struju, ljudi kače na nečiji vodomer.

Kakve sada veze ima standrad sa obavezom coveka da placa struju,vodu,telefon?

Uostalom i u Nemackoj kao i u celom belom svetu idu stanovi i kuce na dobos ako neko ne placa
svoje obaveze, pa i infostan. U mojoj zgradi vlasnica stana nije godinu dana placala infostan
i stan je morao da se proda da bi se nasa zajednica naplatila.

Fraya
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Pon Maj 09, 2011 10:52 am

@Orhi, inspektori u ovom slučaju koji sam navela, dolazak su stalno odlagali. Do polovine naselja je postojala vodovodna cev, dalje nije, narod se skupio i hteo to da reši. A inspektori nisu došli sve dok to nije objavljeno na televiziji.

@Fraya, nisam govorila o struji, telefonu, infostanu, već o pretplatama. Ne vidim razlog postojanja takve vrste obaveze. Ja niti gledam RTS, niti slušam radio. A dužna sam da plaćam. Zbog čega? I na kraju krajeva, baš me briga što je to u Evropi rešeno Ustavom, mi hvala Bogu još nismo tamo. Standard je bitan, jer npr., moja mama ima 220 evra, a ja 160 evra penziju, živimo privatno, a samo infostan je 90 evra. U Nemačkoj je penzija od 800 evra mala, komšija kad je dolazio, žalio se, ne može da živi sa tako malom penzijom.

ludo_913
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pjer taj Pon Maj 09, 2011 11:43 am

harac i pljacka...

sta su sve zute demokrate govorile pre 5 oktobra.....ukinicemo pretplatu..porez dodatni u bg od 3 %...itd....

niko nije lud da se odrekne..dodatnih prihoda....za bogacenje....

ne gledam rts..ne slusam radio beograd..i zasto da placam..kome...

dole car boris...

pjer
Član
Član

Broj poruka : 3838
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Maj 09, 2011 12:07 pm

[quote="ludo_913
@Fraya, nisam govorila o struji, telefonu, infostanu, već o pretplatama. Ne vidim razlog postojanja takve vrste obaveze. Ja niti gledam RTS, niti slušam radio. A dužna sam da plaćam. Zbog čega? I na kraju krajeva, baš me briga što je to u Evropi rešeno Ustavom, mi hvala Bogu još nismo tamo. Standard je bitan, jer npr., moja mama ima 220 evra, a ja 160 evra penziju, živimo privatno, a samo infostan je 90 evra. U Nemačkoj je penzija od 800 evra mala, komšija kad je dolazio, žalio se, ne može da živi sa tako malom penzijom.[/quote]

Komsija svakako ne moze da zivi sa penzijom od 800 evra ako placa stan plus infostan
900 evra, a to bi bio neki minimum za dvosoban stan.

Ja infostan placam 400 evra( stan je moje vlasnistvo), ali mesecno,ne godisnje.

Usput,placa se ovde jos kojesta, jos je hrana i najjeftinia.

Ljudi koji nemaju dovoljno za zivot rade nesto dodatno, ali u Srbiji to ne postoji.
Svakome je ispod casti da se bavi poslom za koji nije kao kvalifikovan.

Ja znam studentkinje i studente konji mrtvi ladni dva-tri puta nedeljno
po nekoliko sati rade kao "cistaci" ili "spremacice". Tako sebi finasiraju neki
sitniji luksuz kao sto je letovanje ili neki krs od auta, mozda i garderoba.

U Srbiji nije moguce naci zenu koja bi bila spremna da za 10-15.000 mesecno sat-dva dnevno
brine o nekom starom coveku. Moje iskustvo iz malog grada. A tako je u celoj
Srbiji.

Fraya
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Pon Maj 09, 2011 12:29 pm

Fraya ::
Komsija svakako ne moze da zivi sa penzijom od 800 evra ako placa stan plus infostan
900 evra, a to bi bio neki minimum za dvosoban stan.

Komšija ima svoj stan, a pritom ovde ima kuću sa 6 stanova koje izdaje i stan u zgradi za sebe kad dođe. Samo je navikao na lagodniji život, što je i normalno. Stan u kome ja živim je jednoiposoban, i meni jeste mnogo 90 evra za infostan kad su mi primanja ukupno 400 evra, a samo zakup stana 220 evra + ostali troškovi. A o hrani i da ne pričam, evro pao, a cene iste.

Fraya ::
Ljudi koji nemaju dovoljno za zivot rade nesto dodatno, ali u Srbiji to ne postoji.
Svakome je ispod casti da se bavi poslom za koji nije kao kvalifikovan.

Ja znam studentkinje i studente konji mrtvi ladni dva-tri puta nedeljno
po nekoliko sati rade kao "cistaci" ili "spremacice". Tako sebi finasiraju neki
sitniji luksuz kao sto je letovanje ili neki krs od auta, mozda i garderoba.

U Srbiji nije moguce naci zenu koja bi bila spremna da za 10-15.000 mesecno sat-dva dnevno
brine o nekom starom coveku. Moje iskustvo iz malog grada. A tako je u celoj
Srbiji.

Moja mama je '51 godište. Kao i svi u tim godinama, imaju neku bolest, pa i nije sposobna da radi. Ja sam konkurisala na više poslova, jer nam je potreban dodatni prihod i svi su me odbili pošto sam student i primam porodičnu penziju. Radim po nešto, barem leti, od svoje 16 godine, a ponekad sam platu primala tek 6 meseci posle. I nisam mogla da skupim sebi za letovanje, jer mi je novac bio potreban za nešto drugo. Nije mi ispod časti da radim. A ako se pogleda u oglasima, svi koji traže pomoć u kući, za stariju osobu ili održavanje kuće, navedu - do 45 godina (na primer).

ludo_913
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pon Maj 09, 2011 12:53 pm

pjer ::harac i pljacka...
Kompletan život nam je takav, cijene hrane u EU su daleko jeftinije nego ovde, ovdje neko zarađuje astonomski samo na uvozu EU hrane na kojoj piše nije za tržište EU affraid Ima toga još ali nije to tema.
Naime bez obzira svidjelo se to nama ili ne porezi (razni) kao i pretplate se moraju plaćati. Država živi od nameta svidjelo se to nama ili ne.

p.s. Ludo negdje si pomenula naplatu vazduha, naime eto sav teretni saobraćaj koji prolazi kroz moj grad plaća 3.5 eura ekološke takse, a prolazi ih veliki broj. Novac je novac i moj grad nije jedini u toj naplati, takvi su svi. Zrak se ipak naplaćuje.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Pon Maj 09, 2011 1:12 pm

Orhideja ::
p.s. Ludo negdje si pomenula naplatu vazduha, naime eto sav teretni saobraćaj koji prolazi kroz moj grad plaća 3.5 eura ekološke takse, a prolazi ih veliki broj. Novac je novac i moj grad nije jedini u toj naplati, takvi su svi. Zrak se ipak naplaćuje.

To mogu i da razumem, treba sačuvati ovu našu planetu. Ukoliko novac ide na pravo mesto, naravno.

Upravo to i jeste problem, što niko od nas ne zna gde odlazi taj novac, za šta se koristi, nema nikakvog napretka u zemlji, a sve mora da se plaća.

ludo_913
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Maj 09, 2011 2:58 pm

Novac koji se odvaja za RTS dolazi iz nekoliko izvora: donacije, budžet, reklame i sponzorstva te konačno pretplate, a to su za jednu takvu firmu u našim uslovima ogromna sredstva.

Nažalost u "našoj" državi teško da su sva sredstva usmerena samo na adresu korisnika već su pre svega u pitanju interesi stranaka što ovih dana imamo sve više prilike čuti u formi priznanja i od lidera vladajućih stranaka.

Istina je da je u podosta zemalja u Evropi obavezna pretplata, ali je istina da je Evropa po pitanju poreskih obaveza i davanja zasigurno najskuplje okruženje za život.

Lično ne volEm da plaćam uslugu koja mi se nameće a da pri tom nemam nikakvog uticaja na njen kvalitet niti se nudi mogućnost izbora - a to se čak i po ustavu kosi sa elementarnim pravima čoveka baš na planu "demokratskih" sloboda.

Konačno kad nas se odavno usluge i robe naplaćuju minimalno po Evropskim standardima, dok je odgovornost i kvalitet za iste i dalje na Balkanskim nivou.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Ned Avg 07, 2011 3:43 pm

Dozivela sam takav sok koji se ne da opisati. Kada sam bila tamo, nadjem racun za struju. Nije problem. Placam da struja ne bude iskljucena iako ne zivim tamo i ne koristim. To je radila mojprijateljica dok ja nisam dosla. Medjutim, kada sam videla da je uz racun 'prikaceno' da se placa 5OO din., za TV i to za vise od godinu i po dana, tacnije od kada je moja majka umrla, mislila sam da je neka greska. Odem kod advokatice, ona kaze, ne placaj to. Plati samo struju. I objasni mi da su svima uveli da placaju pretplatu uz struju bez obzira da li imaju TV ili ne, nisam mogla sa tim da se pomirim. Neko mi rece, ne cudi se, mafija je na vlasti. affraid

Da dodam uz ovo da su mi u Opstini trazili da platim ponovo uknjizenje stana moje pok. majke. I ne bi to bilo mnogo strasno da mi nisu rekli da cekam 3 meseca. Ja kazem, ne mogu, moram da se vratim kuci u Melburn. Onda kazu, plati duplo pa cemo uraditi za 5 dana. I ja platim duplo. Ispade oko 14. hiljada dinara. Ne smem ni da mislim koliko novca su mi uzeli za razne takse!!!!!!!!!!!

Evo sam stigla ziva kuci ali sam bolesna. Zahvaljujem Bogu sto ne zivim tamo. Posle svih ovih godina, odvikla sam se da neko svesno krade i unistava svoj narod. I do cega ce sve to dovesti? Nemamo se gde vratiti. To je teska i nemilosrdna istina.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Ned Avg 07, 2011 4:48 pm

Natasha ::
Sada je vec gotovo, posto si vec platila ali evo ajd kazem sta si trebala da uradis.
Sto se tice tv pretplate... odes sa dva svedoka u Opstinu i date izjavu da ti tu ne zivis i da nemas u toj kuci tv prijemnik, izjava se overi a onda odes u Rts i na salteru uzmes i popunis formular, licni podaci, da te oslobode tv pretplate iz objektivnih razloga predas formular koji si overila u opstini i oni te oslobode tv pretplate.. i vise nikada ti nece doci tv pretplata na toj adresi i nece doci kroz racun za struju.
Jednostavno je....

Neki tip
Banovan

Broj poruka : 5013
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Sub Okt 15, 2011 2:45 pm

Nego kako već pljačka, ne samo TV već i astronomski računi za vodu,struju,smeće..Osnivač komunalnog preduzeća na pretežno na svim opštinama je Opština i ima nadležnosti u formiranju cijena prodaje vode, izgradenje.. itd.Ako ja npr .potražujem novac od nekog preduzeća sa iste opštine a to isto preduzeće kupilo je stan načelniku opštine,i sad kako bi od mane mogli komunalci potraživati da platim račun za vodu ili prijetiti sudskim putem da to mogu učiniti kad za to nema nikave logike..

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sub Okt 15, 2011 3:20 pm

Mafija ima svoju logiku: Pare ili zivot. Ili i jedno i drugo. Jos bolje.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od strško taj Ned Okt 16, 2011 2:32 pm

ako imaš strujomer za merne jedinice, tj strujomer koji ti meri i ukupno angažovanje pored utroška, onda ne plaćaš tv pretplatu :

strško
Član
Član

Broj poruka : 646
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bosančeros taj Sub Okt 22, 2011 4:02 pm

Obična pljačka.

bosančeros
Banovan

Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MoonGirl taj Pet Apr 27, 2012 10:41 pm

Bilo koji korisnik kablovske televizije ne treba da plaća pretplatu.To što je država sva raspadnuta,to je druga priča..

MoonGirl
Član
Član

Broj poruka : 864
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Pet Apr 27, 2012 10:46 pm

Cisto da vi recem kako Crnogorci placaju porez sto imaju kablovsku kao i mobilan telefonski aparat...

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu