Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 1 Skrivenih i 29 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Srebrenica

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Srebrenica

Počalji od Istina taj Uto Jun 30, 2015 1:37 am

digitalmandrak ::Koliko sam mogao da skontam iz tvog pisanija trebalo bi da nas''srpske pravoslavce'' boli tuki sto naser vrsi pokolj nad ''bosanskim pravoslavcima'' jerbo se Srebrenica nalazi u Bosni a ne u Srbiji .

Izvinjavam se sto niste razumeli ono sto sam pisala. Naravno da nikom, ko ima savesti, nije svejedno za stradanja bilo kog naroda. Uvek mislim uopsteno i nisam pristrasna.

Ostajem pri tome da je Miloseviceva politika dovela do ogromnog gubitka mladih ljudi u Srbiji koji su na silu mobilisani. Seti se filma 'Pun mesec nad Beogradom.'

Tudjmana i Izetbegovica nisam spominjala jer me se za njih ne tice.

Srbija je moja domovina. Moja familija je osetila posledice rata. Osetili smo i propatili i mi, iako nismo bili tamo. Svi smo cinili sve sto smo mogli da se dokaze istina! Sta rade Hrvati i muslimani i siptari...Placane su dokumentarne emisije i objavljivano je u najcitanijoj dnevnoj stampi sta se dogadjalo. Poslata je velika pomoc Srbiji od strane ljudi koji zive u inostranstvu i teskom mukom zaradjuju svaki dollar.

Ako smatram da nismo trebali da se zameramo najvecim silama sveta, to je bilo samo iz zelje da moj narod u Srbiji ima bolji zivot nego sto ga ima sada. Meni i mojoj deci nije svejedno kako se tamo zivi jer je to i nasa zemlja za koju su se borili i zivot polozili nasi najmiliji. Sigurno da tamo nije tako ne bi bili ovde. Mi bismo se rado vratili na nasu ocevinu.

Sto se tice Rusije, gde su bili kada je nasa zemlja bombardovana? Sto je moje licno misljenje da zbog njih standard u Srbiji nece biti bolji, imam pravo da verujem.

Sto se tice Engleske, zlocina o kojima pises, moj komentar je zasnovan prvo na hriscanskoj osnovi. Navescu primer Australije koja se pomirila sa Turcima iako su izgubili hiljade i hiljade mladih ljudi u I svet. ratu. Takodje, sa Japanom su se takodje pomirili, skoro odmah posle II svet. rata i otpoceli neku ekonomsku saradnju. Koliko stete i zrtava je bilo od strane napada Japana na Darvin /Australija/...Sta su trebali da to vecno pamte, da mrze, da se svete, da o tome stalno narod podsecaju...Ucinili su ono sto je najbolje i sto je hriscanski. Pokusali su da naprave mir jer je to dobro i za njih i za bivse neprijatelje.

Trebala sam spomenuti Indoneziju koja, ocigledno, na mnogim primerima do sada, nije pokazala da je prijatelj zemlje u kojoj zivim. Medjutim, Australci im materijalno pomazu i ekonmski saradjuju. Nije im u interesu da se zameraju i vracaju zlo za zlo.

Ne znam kakav utisak ce proizvesti i ovaj post, ponovo se unapred izvinjavam za eventualno pogresno tumacenje.

Istina
Član
Član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Uto Jun 30, 2015 2:00 am

sini_do :: Drugo, Srbija je bila jedina neutralna u sukobima u BiH, Srbi u BiH bili su prepušteni sami sebi, bez vojne pomoći Srbije, Srbija je samo pomagala logistikom, i to je uglavnom plaćeno.. Hrvatska je direktno učestvovala sa svojom vojskom u BiH, kao i nacisti iz cele Evrope, kao i vehabije iz celog islamskog sveta, uz to i NATO, i ko sve ne... Tako uopšte nisi upućena u događaje.... Treće, u Bosni žive Srbi a ne neki "pravoslavci"... Četvrto, Britanija je neprijatelj Srbije broj jedan, kroz istoriju, oni su postavili Tita na vlast, a zeznuli kralja Petra, iako je kralj rođak Britanske kraljice, inače od Britanije je uvek dolazilo zlo za Srbiju.. To što ti njih voliš po verskoj liniji je nešto drugo, jer si protestantkinja.... Očito ne poznaješ mnoge stvari i događaje, ali uživaš u propagandi protiv Srba, iako Isusa propagiraš, ipak satanizam te opčinjava, jer satanisti danas upravljaju svetom, globalni stavovi su uglavnom satanistički.....

Dobro. Ako nisam tacno obavestena o pomoci Srbije, izvini i da jesi i da nisi u pravu. Sto se tice naziva po verama koje su bile u ratu /pravoslavci, muslimani i katolici/, nisam mislila da vredjam ljude koji sebe zovu Srbima a zive u Bosni. Iskreno, ne bi trebalo da me briga za to i nije me briga. I moja majka je bila licanka. Razlikovala se po mentalitetu od mog oca Uzicanina. Ostala je takva do kraja. Otuda potice i moje pravo da i nju zovem hrvatski pravoslavac, sto uopste nije zlonamerno.

Sto se tice postavljanja Tita na vlast, pomoci koja je dosla celoj Jugoslaviji od Amerike i Engleske posle i za veme rata. O ekonmskom prosperitetu i jednom pravednom sistemu u kome smo ziveli kao ljudi u odnosu na sada, reci cu da je to bilo najbolje vreme koje su ta podrucja ikada imala. Nije bilo savrseno, ali u poredjenju sa sada, 100% neuporedivo bolje.

Ne uzivam u propagandi protiv Srbije, naprotiv!!! Iskreno, Sini, niko i ne misli o Srbiji i Srbima. To je tako neznatna teritorija i tako mali broj stanovnika od kojih nista u svetu ne zavisi. Mi smo samo veliki u nasim ocima. To je sve. Ovo vazi i za mene.

Nisam nikakav protestant. Ne protestvujem nigde ni za sta. Protestanti su verske organizacije koje su se odvojile od katolicke crkve.

Ne znam  sta ti znaci to ako propagiram Isusa da sam satanista! Ovo su vec teske reci i uvrede. Ne samo meni nego i Gospodu Bogu i Isusu Hristu cije ucenje nastojim da sprovedem a koje se sastoji u oprastanju, ljubavi za sve ljude pa i za neprijatelje /Rim. 12;21.../.

Zao mi je sto se nismo razumeli.

Istina
Član
Član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Čet Jul 02, 2015 1:32 pm

Znam da te nije briga kako su se nazivali ljudi van Srbije, ali trebaš znati da Srbi postoje van Srbije, bez obzira da li ti je to briga ili ne, čisto zbog informacije i znanja..... A što kažeš da je bilo najbolje vreme kad je ateizam bio na vlasti, tad je bilo blagostanje, znači blagostanje je ateizam i komunizam itd... Zašto uopšte citiraš sveto pismo, kad ateizam je savršenstvo... Question

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Sub Jul 04, 2015 11:58 am

Istina ::
Miloseviceva politika...

Draga Istino!PreDsednik!to je kao odstupanje od jednačenja suglasnika po zvučnosti,a onda se desio 5 oktobar i revolucionarno paljenje glasačkih listića u zgradi skupštine sa jedinim ciljem prihvata ne-zameranja velikim silama...
I eto,tu smo gde smo...

Thabit
Član
Član

Broj poruka : 2476
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sub Jul 04, 2015 3:59 pm

Kakav standard i buducnost ceka Srbiju? Krediti, krediti, krediti...Jednom recju, velikim slovima PROPAST! ::
A znaš li ti ko daje kredite i čija je organizacija M.M.F...Jeli ti poznato ko je davao i opljačkao Grčku i napravio od nje ovo što je danas...Vidim da ne znaš...Isti ti Englezi koje nam preporučuješ...
Ko se uzda u Rusiju treba da se vrati u proslost. Kada nas to Rusija izvuce iz krize? ::
Očigledno imaš problem sa znanjem istorije, ja bih ti preporučio da pročitaš malo istoriju i da vidiš šta je sve Rusija u prošlosti uradila za Srbe, a ne da mlatiš ođe ka Maksim po diviziji i da se brukaš...
Drzati se Engleske!!!! Od svakog zla izabrati koje je najbolje za opstanak. ::
Sjajna preporuka, držati se onih koji pokušavaju svim silama da provuku kako su Srbi silovali na desetine hiljada dječaka, i guraju u udžbenike iz istirije...Bože Nataša, ili se zaebavaš sa nama ođe ili si stvarno neupućena i ništa ne pratiš, pa mlatiš bezveze...

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Jul 04, 2015 4:28 pm

Istina ::
Mladic, Karadjic i ostali koji su upravljali vojskom Republike Srpske, krive se za nesto sto se desilo u Bosni. Kakve veze Srbija ima sa tim? Cak i ako su se tadasnje vlasti, na celu sa Milosevicem, uplitale u medjusobne sukobe izmedju Bosanskih pravoslavaca, muslimana /poturica/ i Hrvata, to nema nikakve veze sa ovom vlascu. Sa nama, Srbima iz Srbije,

Posto su ti na ostalo vec odgovorili osvrnucu se samo na ovo.
Za ratne zlocine mogu ti suditi bilo gdje u svijetu. I Srbija treba i mora da se petlja u te stvari jer su Srbi tu stradali, a ne Francuzi.
A zbog takvog razmisljanja "kakve to veze ima sa nama" drzava nam je sve manja i manja. Pa kad Hrvati i Muslimani ubijaju po Kninu i Srebrenici kazes: Sta je to mene briga, ja zivim u Srbiji. Kad Siptari pocnu to isto na Kosovu: Sta se to mene tice, ja zivim u BGu. Kad Madjari naprave pizdariju u Vojvodini: Ma mene to ne zanima, ja ne zivim tamo. I tako dalje, i tako dalje...... Dok se Srbin nauci pameti ostace mu jedna kruska, da se sakrije pod nju kad udari kisa.

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Jul 04, 2015 4:30 pm

Lilith ::koliko mi je poznato, nije još uvek oteto, barem ne formalno, u granicama je srbije.
ali možda batica zna nešto što mi ne znamo.

Teritorija X pripada drzavi Y onoliko koliko drzava Y ima kontrolu nad teritorijom X. Skontaj koliku kontrolu i uticaj Srbija ima na Kosovu i bice ti jasno koliko je Kosovo u Srbiji a koliko ne.

____________________________________________________________________________________

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Jul 04, 2015 9:43 pm

Slažem se sa Batistom,mislim skoro identično samo bih dodao jedno.
Ja sam za to da se priznaju zločini,zličini koje su počinile sve tri vojske a izrazito se protivim izrazu genocid koji se pokušava navaliti Srbima na ledja.
Da je bilo zločina bilo je,da su ga sve vojske činile jesu,da treba zločin izolovati i suditi pojedincu treba ,problem je što ne vidim iskrenost u pokušajima da se do istine dođe.
Sve je to politikanstvo velikih sila i glupost naša,balkanska.

laza
Član
Član

Broj poruka : 12546
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Pon Jul 13, 2015 5:34 pm

Ne razumem tu floskulu u srba kako su sve žrtve iste i kako srbi treba da žale svaku žrtvu...
Kada će srbi ožaliti sopstvene žrtve?
Kako i gde god da pogledam ne viđam da su žrtve srba,u nekom patološkom vrednovanju,istovetne žrtvama nekih drugih,ako kažem srba zameriće mi se...dok srbi insistiraju na moralnom vrednovanju sopstvene istorije i dela drugi se množe a srbi nestaju...i još dobiju po ušima.

Thabit
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Jul 13, 2015 10:34 pm

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Uto Jul 14, 2015 12:31 am

Johny Bravo
Banovan

Broj poruka : 5355
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Čet Jul 16, 2015 12:29 am

Jadan Vučić ne zna sa kim ima posla, koji su to igrači... Ako želi da bude klovn, neka ide u cirkus, a ne ponižavat i sebe, i državu....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pet Jul 29, 2016 12:34 pm

"Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce"

Dositej Obradović

http://www.dalsivalter.com/dr-edvard-herman-zlocin-u-srebrenici-je-dzinovska-politicka-prevara/

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Sep 29, 2016 8:10 am

HOLANDSKI PUKOVNIK: Srbi nisi počinili genocid, već su briljantno oslobodili Srebrenicu!

http://www.kreativnisvetbalkana.net/holandski-pukovnik-srbi-nisi-pocinili-genocid-vec-su-briljantno-oslobodili-srebrenicu/

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Čet Sep 29, 2016 9:14 am

I posle su hrvati i nato ad hoc počistili Krajinu i pobacali bone.Žao mi je što se pristalo na predstavu,a kao nije se znalo..
Inače nisu samo holandski vojnici prošli kako su prošli u svojim službama i zemljama ne svi daleko bilo i šta bi bilo da svi rekoše,ima tu i francuskih,kanadskih..

Thabit
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Čet Sep 29, 2016 3:26 pm

Srebrenica se dogodila jer je, preprosto, morala da se dogodi.
Izmetbegoviću je jedini način odbrana te enklave bio slanje neuniformisanje đece na front- kao žrtve. Hitlerove metode  pred sam kraj rata.Srebrenica je itako bila američki, Izmetbegovićev i malo njemački("Srbi ne smeju preko Drine")  prokjekat.

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Čet Sep 29, 2016 3:47 pm

Tako je,ništa ne diže nacionalnu svest poput velikog stradanja..ali Srbi nikako da nauče.

Thabit
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PatakPrvi taj Čet Sep 29, 2016 3:58 pm

Po meni , ukratko..  Srebrenica je jedan od najvecih zlocina u cjelokupnoj srpskoj istoriji  . Trebali smo imati snage pa mu odoljeti .
Ali zvati ga genocidom nije uredu i neodgovara istini .
Na kraju onakvog dvadesetog vijeka , i svega sta nas u njemu snadje ,  Srbima lijepiti etiketu pocinioca  genocida je toliko neposteno , da me plasi . Jer je  toliko licemjerno i naopako, poput satanistickog krsta , i vidim ga kao jedan od jasnih dokaza koji  ukazuje  da je  ''Djavo'' '' suvereno''  zavladao planetom.

Kao i mnogi drugi , mnogo puta sam razmisljao , zasto se on desio ?
Najdalje dokle sam uspio dobaciti  je , da je rjec o osveti  , potpomognutoj i podstaknutom   nekakvom zavjerom sa strane .
Skoro cetiri godine Muslimani su iz zasticene zone Srebrenica , iskakali i klali sve sto su mogli dohvatiti . Od kolijevke do starca.
Mnoga zla su pocinili , i bjezali nazad pod zastitu UN-a .
Poslije tih godina  dosao je konobar skripeci zubima u julu 95 , i rekao '' E, aj da vidimo sta ovdje ima za platiti ''?

A zavjera sa strane je trebala dokazati , i ''svjetu'' i nama samima,  da smo i mi isti ,  ko i ovi oko nas  .
Mozda stvarno licimo na njih vise nego sto smo mislimo , ali da smo postali  isti - nismo sigurno  .
( bar , ne jos..)

Njihovih necovjestava , koje s oni cinili nama kroz istoriju , je neuporedivo vise .

PatakPrvi
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 12.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 01, 2016 10:43 am

PatakPrvi...Poštujem ja svačije pravo na mišljenje,poštujem ja i tvoje mišljenje ali reći nešto poput najveći zločin u srpskoj istoriji prevazilazi granice kada moram poštovati rečeno.Kao neko ko pripada srpskom narodu to osećam i doživljavam kao dužnost.Da,bio je rat,da, bilo je ratnih zločinana svim stranama,da, treba osuditi ratne zločince,sve je to u redu sve preko toga zahteva poznavanje situacije,zahteva pažljivo odabranu terminologiju kod davanja ocene,zahteva mnogo dokaza kod izricanja osuda.Niti si ti niti sam ja merodavan da osudim narod,srpski,hrvatski,muslimanski,ne zato što nemamo pravo već zbog toga što nemamo tačne podatke,nemamo informacije i svaka naša izgovorena reč je paušalna,nema težini.
Zbog toga ja tražim,čitam svedočenja,slušam izjave aktera i to po mogućstvu neutralnih,zato i izbacujem tekstove sa što manje komentara.
Poenta,da skratim,ne blati Srbiju,ne blati srpsku vojsku,ne blati srpski narod a ako imaš neki dokaz protiv pojedinca,grupe iznesi i pozdraviću to.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PatakPrvi taj Sub Okt 01, 2016 12:13 pm

Lazo , mislim da nisi bas razumio moj komentar a mozda sam ga ja nedovoljno jasno napisao .
Poceo sam ga sa '' po meni'' - znaci moje misljenje ..
A u njemi isto pise  i dokle sam ( ja) uspio dobaciti.. Ja nisam mjerodavan , nisam  nikakav sudija ..znaci , sa onim informacijama kojima ja raspolazem - iznosim  svoje misljenje o tom dogadjaju .
Smijem li ?
Sto se tice blacenja Srbije ( ?!) , srpske vojske , srpskog naroda (?!)...hm , ne znam na osnovu cega si u mom komentaru tako nesto zakljucio ..reci cu ti samo nesto , mozda ces promjeniti misljenje ( ovo je svakako moj zadnji komentar ovdje  ,ne zbog tebe i slicnih , jer mislim da si ti dobar i korektan covjek , nego  nemam ja stomak za citati nebuloze stokakvih ''plavusica'' , gori su mi od ''turaka''   )
Druze , srbine , brate..nemoj tako..Srbin kome tovaris da blati Srbiju ,Srbe ,  vojsku srpsku ... je u proteklom ratu visestruko ranjavan , odlikovan za hrabrost  i jedan od onih Srba Prijecana koji je i tokom NATO agresije na '' mamu '' Srbiju , nasao nacina da joj pomogne koliko moze .
Jbga , mozda ovo zvuci malo hm...ma znas sta ocu rec...ali kako da ti drugacije objasnim  da  blacenje pomenutog nekako nije moj resor.
Nego ti taj moj komentar procitaj jos jednom , mozda primjetis da sam ja zelio reci nesto sasvim drugo .

Pozdrav .

PatakPrvi
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 12.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sub Okt 01, 2016 4:44 pm

Izvinjavam se ako sam pogrešno razumeo,ono sa konobarom mi je delovalo kao aluzija na osvetu,na žalost ni Srebrenica nije najveće zlodelo srpske istorije,tu su Jasenovac,Jadovno,moj Kragujevac....
Još jednom,izvini za nerazumevanje...

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Okt 02, 2016 7:45 pm

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Okt 03, 2016 6:06 pm

Грујичић каже да ће све бити као пре и да Срби и Бошњаци у Сребреници могу да наставе да живе у миру, упркос томе што многи покушавају да их заваде.

„На терену Срби и Бошњаци изузетно се поштују и сви заједно гледају у будућност“, рекао је Грујичић.

http://vidovdan.org/2016/10/02/srbi-slave-pobedu-u-srebrenici/

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Okt 04, 2016 5:16 pm

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Okt 26, 2016 9:55 am

http://web-tribune.com/spektar/prof-dr-besim-spahic-rat-je-pripremljen-samo-se-ceka-da-neko-zapali-fitilj-svako-ko-misli-da-su-srbi-projektovali-srebrenicu-mora-odmah-da-se-javi-psihijatru-svi-su-svoje-uloge-dobili-spolja-i-sa

Ne smijem reći da je Nemanjić donio islam ovdje u Bosnu, sin Olivere Hrebeljanović i Bajazita, ne smijem reći jer to vrijeđa muslimane, a i Srbe. Ne smijem reći da je Ferhad paša Sokolović bio Marko Sokolović, da je rođeni brata Makarija Sokolovića, a da je obojici amidža Mehmed paša Sokolović sa pravim imenom Radojica Bajo Sokolović. Ne, mene to ne zanima. Ne smijem reći da je Omer paša Latas Mihailo Mićo Latas. Ne smijem reći da je sultana Abdulmedžida rodila Milica Branković, kćerka Đurađa Brankovića i da je njegov rođeni brat među prvima prešao na islam i postao Muhamed Branković. Dakle istorije zajedničke nemamo, ja hoću svoju muslimansku istoriju, ovaj hoće bošnjačku, ovaj hoće ovu, ovaj hrvatsku. Dakle Bosna je svačija i ničija – zaključuje Spahić.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:23 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh