Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 1 Skrivenih i 36 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kaktusi
Danas u 4:20 pm od Poli

» Dan Republike Srpske
Danas u 2:59 pm od Salex

» Verujete li u ljubav ?
Juče u 9:45 pm od Храст

» Smešne gif fotografije/animacije
Juče u 9:30 pm od Храст

» Smešne fotografije
Juče u 9:21 pm od Храст

» Dvorci i tvrđave
Juče u 7:54 pm od Poli

» Manastiri i crkve
Juče u 7:45 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:32 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:06 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:42 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:40 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:21 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:56 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Srebrenica

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Srebrenica

Počalji od Strelac taj Čet Jan 23, 2014 2:11 am

Prvo treba razjasniti da ubijanja nije bilo ni u samom gradu Srebrenici, niti u njegovoj neposrednoj okolini...tako da sam naziv je sporan po lokaciji...

Kao sto se vidi na slici, srpska armija probija sa juga, ulazi u grad...nailazi na slab otpor, vojno sposobni muskarci su vec krenuli sa izvlacenjem, okupili su se oko Susnjara, i krenuli u proboj prema Tuzli. Zene, deca i starci krecu prema Potocarima, gde se nalazilo sediste UN, holandskog bataljona... tu ih okupljaju, dovode se autobusi, odakle ih vecinu prebacuju u Kladanj...procenjuje se da je broj tranpotovanih ljudi bio oko 25.000... u gradicu koji je brojao sa sve izbeglicama oko 40.000 ljudi, to je natpolovicna vecina...

E sad, postavlja se tu jedno veoma vazno pitanje... dal su napadi na kolonu naoruzanih bosnjackih vojnika ratni zlocin... Srpske snage su im postavile nekoliko zaseda, i tu ih je dosta izginulo... na brdu Kamenica, Snagovo... do Tuzle je uspelo da dodje 3.175 bosnjackih vojnika, clanova 28. divizije ABIH... 2.628 je smatrano tada poginulim...

Znaci duz tog puta, marsha od 60 kilometra prema Tuzli Bosnjaci su se susretali sa zasedama, koje su probijali, njihov porucnik Becirovic kaze da je to dizalo moral... kolona nije bila kompaktna, neki su zalutali, neki su krenuli prema Drini i Srbiji, neki su odseceni...a neki zarobljeni...

E tu onda dolazi do ratnog zlocina... zarobljeni muslimanski vojnici nisu odvedeni u logor, ili na razmenu...nego je naredjeno da se svi streljaju... okupljani su na fudbalskom igralistu kod Nove Kasabe, odvodjeni posle na razne lokacije, na poljoprivredna dobra, neki do Zvornika... malo ko se tada od tih zarobljenih izvukao...

Proglasavati to za genocid je sudska lakrdija haskog tribunala, koji bi onda morao da presudi na desetine genocida u svakom ratu...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Čet Jan 23, 2014 3:27 pm

Tuzlansku kolonu, gdje su se kretali vojnici izmjesani sa civilima, je cak i haski sud proglasio legitimnom metom.

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Apr 13, 2014 8:01 pm

Nataša Kandić otkazala promociju »Srebreničke podvale«?

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Natasa-Kandic-otkazala-promociju-Srebrenicke-podvale-239672.html
----------------------------

Crna Srbijo sta si docekala... Karadjordje se u grobu prevrce...

____________________________________________________________________________________

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Apr 14, 2014 12:46 am

Sramota ziva...

Who da Fuck is Natasha Kandic  

Ne znam ko tacno donosi odluke dal ce nesto biti promovisano, ali to je sporedna stvar... glavno pitanje je sto niko nema hrabrosti da konacno istinu progovori o Srebrenici... na jedan ljudski nacin, lisen stereotipa, lazi i propagande...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Apr 14, 2014 12:56 am

Meni je strasno da se ministar odbrane povlaci pred nekom babom iz NVO. Pitam se je li taj covjek svjestan funkcije koju obavlja.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Apr 14, 2014 1:06 am

Batista ::Meni je strasno da se ministar odbrane povlaci pred nekom babom iz NVO. Pitam se je li taj covjek svjestan funkcije koju obavlja.

Bati, nije to bas tako...nazalost...

Natasa Kandic je eksponent americke i zapadne politike u Srbiji... kao i mnogo drugih iz NGO... to su ispostave CIA i njihovih interesa...baba jeste, ali sa ogromnim ledjima...

Njoj daju zadatke kad ce i sta da lane... a ako se protivis, onda ti na vrata zakucaju ozbiljnije baje...

A Srebrenica mora da ostane kao i Holokaust...niko ne sme ni da postavi pitanje... odmah te prozivaju da si fasista, nacista... nakaci ti se bulumenta na vrat pa ti posle disi ako mozes...

Mi smo tu mali sraf, ne obracaju paznju mnogo, ali Srebrenica i bosnjacka zrtva mora biti jedina tema, jer su kroz tu pricu i uveli u praksu "humanitarne akcije" zadnjih 10 godina...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Apr 14, 2014 1:20 am

Sve ja to shvatam, ali ne shvatam zasto su se vlastodrzci u Srbiji doveli u takav polozaj da se boje zucnuti pred nekim eksponentom americke politike. Ta knjiga je promovisana u Banjaluci (koja je pod okupacijom ako se poredi sa Srbijom), ne mogu da vjerujem da nemaju petlje da je promovisu u Beogradu. Za ovih 14 godina vladavine "demokrata" oni se nikada nikome nisu suprostavili. Pa jebote cega se vise toliko boje? Je li im bombe vise nad glavom?
Ja razumijem da stranci hoce da nas ponize, i stave pod svoju kontrolu. Ali ne razumijem sto im svojim ponasanjem pomazemo u tome.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Apr 14, 2014 1:32 am

Batista ::Sve ja to shvatam, ali ne shvatam zasto su se vlastodrzci u Srbiji doveli u takav polozaj da se boje zucnuti pred nekim eksponentom americke politike. Ta knjiga je promovisana u Banjaluci (koja je pod okupacijom ako se poredi sa Srbijom), ne mogu da vjerujem da nemaju petlje da je promovisu u Beogradu. Za ovih 14 godina vladavine "demokrata" oni se nikada nikome nisu suprostavili. Pa jebote cega se vise toliko boje? Je li im bombe vise nad glavom?
Ja razumijem da stranci hoce da nas ponize, i stave pod svoju kontrolu. Ali ne razumijem sto im svojim ponasanjem pomazemo u tome.

Jebena je situacija u kojoj smo... prvo toga treba da budemo svesni...

Stranci nam nad glavom drze mac... ako slusamo, pruzice nam malo pogace...ako se opet jogunimo...ode glava...i nismo tu samo mi u pitanju, nego svi mali narodi koji nemaju jak uticaj, jaku armiju, dobre veze...

Srbe gledaju i dalje po stereotipu kao remetilacki faktor na Balkanu, i spoljnu ispostavu Rusa... jednostavno nelojalnog saradnika koji je stalno pod prismotrom, i pretnjom otkaza...

Vlast koja je sad u Beogradu je protivteza vecinskoj srpskoj rusofiliji, Nemci su doveli Vucica i obecali mu da ce vladati dokle god uspeva da prigusuje glasove koje ne vole da cuju... za tu poslusnost dobice bas onoliko love i kredita da nam je glava jedva iznad vode... nije njima u interesu da Srbija postane jaka drzava, jer bi opet mogla da se otrgne kontroli... a ni da propadne totalno i sa sobom u jamu povuce ceo region... takva kriza im ne treba...

Nasa pozicija ce zavisiti i od mogucnosti blize saradnje Rusa i Nemaca, u takvoj jednacini mi bi najbolje prosli... ali i dalje je prejak uticaj Amerike... mi na to ne mozemo da uticemo, ali ne smemo sa njima da se sad kacimo...

Zato pitanje Srebrenice mora da bude na ledu jos neko vreme... na tome njihov predsednik Clinton je gradio svoju "uspesnu politiku"... ako im guramo prst u oko sada... cena ce biti skupa... moramo da se pritajimo i jos dosta govana progutamo...i cekamo bolji raspored svetskih sila...

To je slozena politicka igra... na ljudskom planu, svima poput Natashe i ostalih placenika ja onako socno hebem sve po spisku... toliko mogu da priustim sebi, jer to je ono sto mislim...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Apr 14, 2014 1:56 am

Da, bolest se lijeci dok je u pocetnom stadijumu, prije nego zahvati sve organe.

Prije 10 godina promocija ovakvih knjiga ovdje u Srpskoj bila je nemoguca, a bilo koji politicar koji bi bio upetljan u to automatski bi letio sa posla (OHR bi ga smijenio). Sada je situcija drugacija. Najvise sto mozes dobiti je gundjanje nekih pojedinaca i to je sve. Ovdje se mnogo toga promijenilo zadnjih godina.

Ja vjerujem da ti bolje poznajes politicku situaciju u Srbiji. Zato me interesuje tvoje misljenje na sledece pitanje. Ako bi se desilo, nekim cudom, da se srpska vlada drzne i zabrani te autodestruktivne organizacije (fond za humanitarno pravo, zene u crnom...), sta mislis kakva bi bila reakcija stranaca? U ovom trenutku ovo je vise hipoteticko pitanje. Ali recimo da se desi, sta mislis sta bi uradile vlade Amerike, Njemacke, Britanije po tom pitanju...tacnije sta bi konkretno poduzeli protiv Srbije? Smile

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Apr 14, 2014 2:09 am

Batista ::Da, bolest se lijeci dok je u pocetnom stadijumu, prije nego zahvati sve organe.

Prije 10 godina promocija ovakvih knjiga ovdje u Srpskoj bila je nemoguca, a bilo koji politicar koji bi bio upetljan u to automatski bi letio sa posla (OHR bi ga smijenio). Sada je situcija drugacija. Najvise sto mozes dobiti je gundjanje nekih pojedinaca i to je sve. Ovdje se mnogo toga promijenilo zadnjih godina.

Ja vjerujem da ti bolje poznajes politicku situaciju u Srbiji. Zato me interesuje tvoje misljenje na sledece pitanje. Ako bi se desilo, nekim cudom, da se srpska vlada drzne i zabrani te autodestruktivne organizacije (fond za humanitarno pravo, zene u crnom...), sta mislis kakva bi bila reakcija stranaca? U ovom trenutku ovo je vise hipoteticko pitanje. Ali recimo da se desi, sta mislis sta bi uradile vlade Amerike, Njemacke, Britanije po tom pitanju...tacnije sta bi konkretno poduzeli protiv Srbije? Smile

Kad sam rekao da smo u zajebanoj situaciji, i spominjao mac nad glavom, mislim pre svega na ekonomiju, rupe u budzetu koje krpimo tako sto nam daju kredite...ili MMF, ili shapnu seicima da nam tutnu koji suvarak... za njih je to sica, a nama da zatvore tu slavinu, za 3 meseca ne bi imali ni za plate ni penzije, i imali bi socijalni bunt sa rusilackim nagonima, i tad bi drzava pocela da se raspada...

Tad bi mogli da aktiviraju Madjare, Muslimane, Albance... i sve druge spavace koji cekaju mig... uz malo propagande pocepali bi nam drzavu gde god ima manjina...

Drugacije je kod vas u BiH... tu gledaju da odrze status quo, jer nemaju pojma koje bi resenje implementirali...toliko je bosanski lonac slozen i pod pritiskom, da RS i Dodik imaju mogucnosti da odredjenim stvarima kazu Ne... Rusija ima tu jak uticaj i kroz investicije i clastvo u Vecu za implementaciju Dejtona gde bez njih nema kompromisa...

Situacija nije dobra, ne govorim to kao zluradi prorok, nego kao opomenu... moramo da budemo svesni koliko nam je cak i bioloski opstanak doveden u pitanje, jer ako nema najosnovnijih uslova za zivot tako sto ce ljudi primati nekakve plate... ubice nas bela kuga, mladi otici trbuhom za kruhom, i za 30-50 godina drzava ce nam biti prazna ljustura...

Zato moramo da vodimo jako odgovornu politiku... a pre svega da ne ulazimo ni u kakav konflikt koji ne mozemo pobediti... sukob za Amerikom je uvek preskup... dok su ovako jaki...nece doveka, ali sad je tako... moramo da letimo ispod radara i pokusamo da prezivimo, i postepeno napredujemo...

Borba za istinu dok ti je sudija i dzelat onaj ko je protiv tvojih interesa je jalov posao... sacekajmo malo, docice drugacija vremena koja ce nam vise ici na ruku...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sub Apr 19, 2014 5:41 pm

Ima jedan problem, budžet Srbije pomažu Rusija i Arapski Emirati... Tako nema koristi  klanjati se zapadu, osim verbalne podrške, ali i takva podrška je značajna, jer naši političari su puni sebe, postaju neka veličina itd... USA je nudila Talibanima u Afganistanu velike povlastice i finansije, ali oni su odbili... To Srbiji nikad neće ponudit, jer sila poštuje samo silu, sluge ne mogu bit nikakav faktor, i nikad neće biti... Talibani više vrede od vlasti Srbije, a zabluda da rob nešto vredi je veliki problem u mentalnom sklopu....  

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jun 22, 2015 2:40 am

Srbija zatražila izručenje Nasera Orića

Republika Srbija je zvanično zatražila izručenje nekadašnjeg komandanta muslimanske vojske u Srebrenici Nasera Orića.
Izvor: B92 nedelja, 21.06.2015. | 19:05

Iz Ministarstva pravde Srbije je potvrđeno za B92 da je švajcarskim vlastima predata sva potrebna dokumentacija.

Orić je uhapšen na putu za Švajcarsku gde je trebalo da prisustvuje obeležavanju dvadesete godišnjice zločina u Srebrenici.

Interpol Srbije raspisao je u februaru prošle godine poternicu za Naserom Orićem jer ga srpsko Tužilaštvo za ratne zločine sumnjiči za zločine nad Srbima u Podrinju 1992. godine.

Sumnja se da je Orić sa još četvoricom osumnjičenih 12. jula 1992. godine počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva u mestu Zalazje, Donji Potočari, u opštini Srebrenica, na istoku BiH.

Naser Orić i još četiri osumnjičena terete se da su tom prilikom ubili devet civila srpske nacionalnosti.

Pored Orića, međunarodna poternica je raspisana i za ratnim načelnikom Policijske stanice u Srebrenici Hakojom Meholjićem i još trojicom Bošnjaka. Orić tvrdi da to "ne može biti slučajno" i da za to nisu, kako je kazao, "krivi Srbi, srbijanski lobiji i službe", već vlasti BIH.

Izvor

Orić: Odavde živ u Srbiju neću

Bivši komandant muslimanske vojske u Srebrenici Naser Orić, koji se sada nalazi u pritvoru u Švajcarskoj, poručio je da "odatle u Srbiju živ neće“.
Izvor: B92, Dnevni avaz četvrtak, 18.06.2015. | 19:00

Ceo tekst

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67327
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Jun 22, 2015 11:11 am

Ja ne znam sta je gore, da ga puste ili da ga izruce Srbiji. Imam osjecaj da bi ga Srbija pustila kao Iliju Jurisica, sto bi tek bila bruka nevidjena.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Uto Jun 23, 2015 4:39 pm

Srbija treba da povuče sve stare poternice, da se ne bruka više, jer jedno Kosovo je vrednije od Srbije u EU... Tako robovi i bedo, povucite se, jer EU nema alternative, robovi i bedo klanjajte se gospodaru, jer niži postaste od svake fukare...

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Jun 23, 2015 4:48 pm

Ma meni je cela ta prica oko orica mlooogo mutna...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Uto Jun 23, 2015 5:01 pm

digitalmandrak ::Ma meni je cela ta prica oko orica mlooogo mutna...
Nije mutna, imaju dokazi o njegovoj krivici, ali Bošnjaci (muslimani) imaju imunitet od međunarodne pravde, oni ne mogu biti osuđeni jer su viša rasa...

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Jun 23, 2015 5:13 pm

Ne buni to mene...Nego,godinama je prelazio granicu bez problema iako je poternica postojala,i sad odjednom, odlucili da ga hapse. Nesto mi tu smrdi...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Uto Jun 23, 2015 5:40 pm

Nisu oni odlučili, nego Svica kao ozbiljna država reaguje na osnovu međunarodnog prava i obaveza... On neće biti isporučen jer obaveštajna služba Srbije ne će dozvolit da se to desi, zbog određenih razloga...

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Thabit taj Uto Jun 23, 2015 9:43 pm

sini_do ::zbog određenih razloga...

Kojih razloga?

Thabit
Član
Član

Broj poruka : 2476
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Sre Jun 24, 2015 6:39 am

sini_do ::Srbija treba da povuče sve stare poternice, da se ne bruka više, jer jedno Kosovo je vrednije od Srbije u EU... Tako robovi i bedo, povucite se, jer EU nema alternative, robovi  i bedo klanjajte se gospodaru, jer niži postaste od svake fukare...

Sini, Isti koji su 'zakuvali' u Bosni, i uopste izazvali rat u bivsoj Jugoslaviji, isti taj metod je napravljen na Kosovu. Da li treba da se borimo za Kosovo pa da prodjemo kao l389? Sa ovom tehnikom koju neprijatelji imaju, Srbija bi bila pusto polje. Jos ozraceno. Zato, treba biti mudar jer nijedna nevolja nije trajala do veka.

Ne znam ko su robovi i beda, pretpostavljam da mislis na vlast, dovedeni su u situaciju da su saterani do zida. To se htelo. Da dodje do takve ekonske krize da se ljudi bore, cak i klanjanjem i sl., da bi im deca prezivela i oni. Nije se moglo ni ocekivati nesto bolje. Kada je dosla sila svetska na vlast, sta da uradi mali broj ljudi na bivsoj svojoj zemlji? Tako je bilo od postanka sveta. Znam da si vernik, da znas da je proreceno da ce biti sve gore pre kraja. Tako i biva. Dugo je cekana pravda svih generacija koje nestase. Ne znamo ni mi kada ce ta pravda doci. Ali, verujmo da hoce!

Bas imam priliku da kontaktiram sa ljudima iz Indije. Mnogo ih je u Australiji. Na zalost, ne zbog humanosti, nego da rade dugo i tesko za malo novca. Pitam, kako ste ziveli pod okupacijom Engleske? Kazu, kao robovi. I sada smo robovi. Vrlo pametan i inteligentan narod, ali sta vredi.

Istina
Član
Član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sre Jun 24, 2015 3:26 pm

Kosovo je silom oteto od Srbije i tu trenutno ne mozemo nista uraditi da ga vratimo nazad. Ne ocekuje niko od Srbije da posalje orkestar za docek stranih diplomata (koji se zove vojska) da pokusa preuzeti kontrolu. Ali isto tako nismo ni ocekivali da ce srpska vlada biti saucesnik u stvranju drzave Kosovo, potpisivanjem brislelskih sporazuma. A pogotovo nismo ocekivali da amnestira Siptare koji su ratovali u pobuni 1999 i 2001.

I taj isti Naser Oric je 100 puta bio u Srbiji, nije im palo na pamet da ga hapse. Raspisali su medjunarodnu potjernicu za unutrasnje politicke potrebe a mole boga da im ga niko ne izruci. Sutra kad bi Svajcarska rekla: "saljemo vam Orica", Vucic bi prvim avionom odletio u Bern i rekao: "Nemojte molim vas!"

Mi smo se promijenili, i kao narod i kao ljudi. Nema vise medju nama Blagoja Jovovica....

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Jun 28, 2015 9:49 pm

koliko mi je poznato, nije još uvek oteto, barem ne formalno, u granicama je srbije.
ali možda batica zna nešto što mi ne znamo.

ma jok, mi smo uvek bili isti... ko će ga znati koja je tu pozadina.
ne ulazim u detalje rezolucije, samo se pitam može li psihički zdrava osoba nekome da kopa oči, vadi utrobu i sakati.
eto, ništa više, zabole me je li taj bolesnik šiptar ili srbin.

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Pon Jun 29, 2015 12:47 am

Batista ::Ja ne znam sta je gore, da ga puste ili da ga izruce Srbiji. Imam osjecaj da bi ga Srbija pustila kao Iliju Jurisica, sto bi tek bila bruka nevidjena.

Jedna stvar mi nije jasna. Oric je u Bosni napravio zlocine. Srebrenica se nalazi u Bosni.

Mladic, Karadjic i ostali koji su upravljali vojskom Republike Srpske, krive se za nesto sto se desilo u Bosni. Kakve veze Srbija ima sa tim? Cak i ako su se tadasnje vlasti, na celu sa Milosevicem, uplitale u medjusobne sukobe izmedju Bosanskih pravoslavaca, muslimana /poturica/ i Hrvata, to nema nikakve veze sa ovom vlascu. Sa nama, Srbima iz Srbije,

Ali, trebali smo biti neutralni. Shvatiti da je ishod poguban za Srbiju!

Posledice uplitanja su ocigledne.

Vreme da se izvinemo za ono sto se od strane tadasnje vlasti desavalo, zasto je Srbija bila osudjena. Izgubila ugled u svetu, dala ogroman broj zrtava i propala ekonomski.

Nista nismo dobro dobili iz cele te borbe. Republika Srpska je samo kolonija i nista drugo. Ako nije, zasto se onda slobodno ne pripoji Srbiji?

Kazem, neka me negira ko god hoce: Zrtve su bile uzalud! Opsti haos! Milosevic nije bio normalan. Njegov sin i sinovi drugih na vlasti nisu morali ici da ginu. Po meni je to bilo opste ludilo.

Kao da smo skakali u reku gde zive krokodili ne misleci kolika je njihova snaga.

Kakav standard i buducnost ceka Srbiju? Krediti, krediti, krediti...Jednom recju, velikim slovima PROPAST!

Ko se uzda u Rusiju treba da se vrati u proslost. Kada nas to Rusija izvuce iz krize? Nikad. Mi smo nebitni za njih. A ko zna i do kada ce njihov uspon trajati. Bacaju po nesto kao psima koske.

Meni bi, da sam tamo, bio bitan standard i buducnost dece. Drzati se Engleske!!!! Od svakog zla izabrati koje je najbolje za opstanak.

I da se vratim na Srebrenicu. Da ponovim opet sta je Mladic rekao i ceo svet video i cuo: 'Doslo je vreme da se osvetimo balijama na ovom podrucju.'. Da li je bilo 7000, 700 ili 7 balija, zar bi to vratilo u zivot one koje je Oric poubijao? Ne.

Hriscani se ne svete. Oni se brane.

Istina
Član
Član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Jun 29, 2015 10:15 am

Koliko sam mogao da skontam iz tvog pisanija trebalo bi da nas''srpske pravoslavce'' boli tuki sto naser vrsi pokolj nad ''bosanskim pravoslavcima'' jerbo se Srebrenica nalazi u Bosni a ne u Srbiji da se kojim slucajem ne zamerimo i izgubimo ugled kod zapadne bagre cija je vojska,izmedju ostalog,obezbedjivala Srebrenicu koja je bila demilitarizovana zona pod okriljem UN.Na stranu sto je u toj istoj Srebrenici bio naser za svojim vojnicima i iz te iste srebrenice vrsio upade u okolna sela''bosanskih pravoslavaca'' i vrsio pokolje nad njima.

Takodje sam skontao da je Milosevic bio ludak,a Alija i Tudjman olicenje zdravog razuma,kao i da se odreknemo Rusije koja nas podrzava i okrenemo se englezima koji predlazu rezoluciju  gde bi za vjeke vjekov bili obelezeni kao genocidan narod...Kao da se po ko zna koji put izvinimo onima koji se nama nikad nisu izvinili za svoje zlocine...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Jun 29, 2015 9:28 pm

Istina ::
Batista ::Ja ne znam sta je gore, da ga puste ili da ga izruce Srbiji. Imam osjecaj da bi ga Srbija pustila kao Iliju Jurisica, sto bi tek bila bruka nevidjena.

Jedna stvar mi nije jasna. Oric je u Bosni napravio zlocine.  Srebrenica se nalazi u Bosni.

Mladic, Karadjic i ostali koji su upravljali vojskom Republike Srpske, krive se za nesto sto se desilo u Bosni. Kakve veze Srbija ima sa tim? Cak i ako su se tadasnje vlasti, na celu sa Milosevicem, uplitale u medjusobne sukobe izmedju Bosanskih pravoslavaca, muslimana /poturica/ i Hrvata, to nema nikakve veze sa ovom vlascu. Sa nama, Srbima iz Srbije,

Ali, trebali smo biti neutralni.  Shvatiti da je ishod poguban za Srbiju!

Posledice uplitanja su ocigledne.

Vreme da se izvinemo za ono sto se od strane tadasnje vlasti desavalo, zasto je Srbija bila osudjena. Izgubila ugled u svetu, dala ogroman broj zrtava i propala ekonomski.

Nista nismo dobro dobili iz cele te borbe. Republika Srpska je samo kolonija i nista drugo. Ako nije, zasto se onda slobodno ne pripoji Srbiji?

Kazem, neka me negira ko god hoce: Zrtve su bile uzalud! Opsti haos! Milosevic nije bio normalan. Njegov sin i sinovi drugih na vlasti nisu morali ici da ginu. Po meni je to bilo opste ludilo.

Kao da  smo skakali u reku gde zive krokodili ne misleci kolika je njihova snaga.  

Kakav standard i buducnost ceka Srbiju? Krediti, krediti, krediti...Jednom recju, velikim slovima PROPAST!

Ko se uzda u Rusiju treba da se vrati u proslost. Kada nas to Rusija izvuce iz krize? Nikad. Mi smo nebitni za njih. A ko zna i do kada ce njihov uspon trajati. Bacaju po nesto kao psima koske.

Meni bi, da sam tamo, bio bitan standard i buducnost dece.  Drzati se Engleske!!!! Od svakog zla izabrati koje je najbolje za opstanak.

I da se vratim na Srebrenicu. Da ponovim opet sta je Mladic rekao i ceo svet video i cuo: 'Doslo je vreme da se osvetimo balijama na ovom podrucju.'.  Da li je bilo 7000, 700 ili 7 balija, zar bi to vratilo u zivot one koje je Oric poubijao? Ne.

Hriscani se ne svete. Oni se brane.

Prvo, za pravna pitanja treba znati nešto i o pravu... Neke države  mogu sudit za dela počinjena van svoje zemlje, državljanima drugih država.. U Nemačkoj to mogu radit, osuđeno je nekoliko Srba za zločine u BiH, a osuđeni nisu državljani Nemačke. Isto tako to je moguće u više država.... Drugo, Srbija je bila jedina neutralna u sukobima u BiH, Srbi u BiH bili su prepušteni sami sebi, bez vojne pomoći Srbije, Srbija je samo pomagala logistikom, i to je uglavnom plaćeno.. Hrvatska je direktno učestvovala sa svojom vojskom u BiH, kao i nacisti iz cele Evrope, kao i vehabije iz celog islamskog sveta, uz to i NATO, i ko sve ne... Tako uopšte nisi upućena u događaje.... Treće, u Bosni žive Srbi a ne neki "pravoslavci"... Četvrto, Britanija je neprijatelj Srbije broj jedan, kroz istoriju, oni su postavili Tita na vlast, a zeznuli kralja Petra, iako je kralj rođak Britanske kraljice, inače od Britanije je uvek dolazilo zlo za Srbiju.. To što ti njih voliš po verskoj liniji je nešto drugo, jer si protestantkinja.... Očito ne poznaješ mnoge stvari i događaje, ali uživaš u propagandi protiv Srba, iako Isusa propagiraš, ipak satanizam te opčinjava, jer satanisti danas upravljaju svetom, globalni stavovi su uglavnom satanistički.....

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:34 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh