Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Iz malog mozga

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

24032011

Počalji 

Iz malog mozga

Vidim da su se po raznim novinčugama pojavile razne šuše koje pišu nešto i to zovu blog a oni su, ybte, blogeri. Rešio sam i ja da budem taj bloger. Au ybte...
Još nemam pojma šta to mora da ima neki tekst da bi bio blog ali ima onaj Google pa cu da naučim.
Za početak sam rešio da koristim i domaća slova... Sutra počinjem...

test ŠĐČĆŽ

Poslednji izmenio SKYKING dana Čet Mar 24, 2011 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Iz malog mozga :: Komentari

Počalji taj Pon Maj 23, 2011 12:17 pm od L2

Ovo je "blog" ili iy malog moyga.Nista meni nije jasno. Vidi se da nisam u toku Idejinih ideja.
U svakom slucaju srecno sa blogovanjem.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 23, 2011 1:38 pm od SKYKING

L2 ::Ovo je "blog" ili iy malog moyga.Nista meni nije jasno. Vidi se da nisam u toku Idejinih ideja.
Nije ni meni jasno sta je sve ovo ali se nadam da cu da postanem bloger... To mi je zivotni cilj...
Imam jos jedan cilj u zivotu... da smislim neki performans.
(Mada moj um to tesko moze da smisli u svim znacenjima te reci.)
Hvala na podrsci...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 23, 2011 8:30 pm od L2

SKYKING ::
L2 ::Ovo je "blog" ili iy malog moyga.Nista meni nije jasno. Vidi se da nisam u toku Idejinih ideja.
Nije ni meni jasno sta je sve ovo ali se nadam da cu da postanem bloger... To mi je zivotni cilj...
Imam jos jedan cilj u zivotu... da smislim neki performans.
(Mada moj um to tesko moze da smisli u svim znacenjima te reci.)
Hvala na podrsci...

Znaci performer u dusi. Umetnost, a pogotovo performans, ima neogranicene mogucnosti. Nemoj se opterecivati sa " znacenjima", a pogotovo ne " svim znacenjima". Teorija prati praksu, i ne bi trebala biti model. Problem performansa je publika. Bez nje nema performansa. Mozes napisati pricu, komponovati muziku, sliku naslikati i sa tim zavrsava tvoj stvaralacki poduhvat. U tom procesu komuniciras sa sobom, svojim idejama. Performans je akcija jednog trenutka. U njemu si ti i oni oko tebe.Sa njim sve zapocinje i zavrsava.
Srecno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 12:01 am od SKYKING

Eh ti performansi...

Ushicen, uh, uh, novim trendovima, novim kulturolosko socioloskim..., opet mlatim, komunikacijama ne mogu a da ne iskoristim moj blog da iznesem svoj stav o spricerima...
Cudno...!?
Ma yok! Blizi se leto i pravo vreme za spricere.

Do sada sam piskarao blogovao o nasem zdravstvu, US ARMY, papi, smaku sveta i ko zna o cemu sve ne.
(Istina papa je ostao malo zanemaren ali vrnucu se na njega vrlo brzo. Papa ipak zasluzuje jednu celu bulu...)

Obradio sam tj odblogovao citav spektar tema koje pokazuju nasu iskonsku, duboku, kiselim kupusom i svinjetinom prozetu povezanost sa zapadom.
Posto samog sebe mogu da opisem jedino kao onog blogera Maksima iz neke divizije, moj danasnji blog ima ovu ozbiljnu temu.
Nasa teznja da se progospodimo, nasa zelja da prihvatimo svasta razno novo, nasa glupava osobina da zaboravljamo sve stare obicaje su doveli do toga da smo nacisto zaboravili na spricere
Zbog toga i blog o spriceru.

Sada se stalno prica o nekim somelijerima, cak i o sommelierima, barikiranim vinima, vinima sa vocnim linijama, harmonijama i ostalim naklapanjima dokonih samozvanih enologa i nazovi experata nauke o vinima.
Gledamo kako se otvaraju domace vinarije koje proizvode vina po cenama ravnim nekim cuvenim arhivskim vinima samo zato jer ih prati isprazna prica i sansa da se uvale po bezobraznim cenama pokondirenoj novokomponovanoj eliti.
Reklo bi se da nam tece ...
Naucili smo sve i mozemo u EU...

Na slavama cak mozemo biti posluzeni i vinom iz dekantera jer se, ybga, nije gledala cela serija "putevi vina". Bejah svedok.

A nekada davno se vodila ozbiljna rasprava oko toga sta se prvo sipa... vino ili kisela voda.
Pre toga je soda voda izgubila trku sa tehnoloskim napredkom flasiranih srpskih knjazeva... U medjuvremenu su i neki od njih prsli. Prvi Milan Toplica i tako sada pijemo neke vode iz Vojvodine. Valjda je iskorenjen endemski nefritis. pu pu...
Daklem, dobar spricer se pravio samo od banatskog rizlinga i bio je tako dobar da ga je pila cela stara Yugoslavija. Ne cudi me sto ponekad ponovo pozelim da drmnem neki litar.
Ma i drmnuo bih ga ja ali sta ce reci somelijer...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 12:49 am od L2

Meni na zalost jos uvek nije jasno otkuda TVOJ blog na Ideji. Pojasnice mi se, nadam se. U sklopu koje rubrike. Slucajno se ponovo ukljucih i videh.
Blogovanje je lepo onome ko uziva u pisanju i ne libi se to ciniti javno. Ni vise, ni manje.Pisana rec je podlozna kritici, od sadrzaja, do samog pisanja, stila,pa sve do gramatike.
Internet, kao i papir, trpi sve. Na srecu, jer mozemo pisati bez opterecenja , nazalost jer je mnogo duhovnog otpada.
Niko i nista nije savrseno. Dakle idemo dalje. Ako izuzmemo neprihvatljive sadrzaje, one koji se kose sa elementarnim ljudskim postulatima, raznovrsnost je oduvek bila bogatstvo. Ko to ne razume ima problem pre svega sa samim sobom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 1:14 am od SKYKING

Pa nije samo moj blog na Ideji...
Ima i jedan blog do mog,,, Fristajletov blog!
Vidis da je hit biti blogger....Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 1:20 am od L2

Vauuuuuuuuu ,Fri otvorio blog. Ti otvorio blog. A ja. Gde sam ja u svemu tome. Mene niko ne informise. Hit....ako obrnemo tih, sta mu to bese ono hit a tih, nesto po-modno, modno,tiho ispod zita .sa kukoljom ili bez. Moracu ja to malo podobrijne da pogledam.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 31, 2011 8:52 pm od SKYKING

Pre neki dan sam sreo gastarbajtere koji su dosli kad im vreme nije radi nekog ostavinskog postupka. Muka naterala.
Svi se skupili posle ko zna koliko vremena. Lepo! Nije bitan povod, mozda su taj sudski poziv iskoristili za porodicno okupljanje. Nema veze sto ih svi ogovaraju...
Maliciozne babe kazu: "doslo to da se deli...", vecina misli da ih je dovela gramzivost ili zelja da sprece neke druge da im uzmu nesto sto smatraju za svoje...
To su njihove privatne stvari i ne zanimaju me...

Gledam samo spoljasnje efekte. A da je efektno, efektno je... Za blog!
Ne treba ulagati neki napor jer se sve moze lako sagledati i iz daljine bez bojazni da se pogresi u donosenju nekog zakljucka.

Sta domaci bloger odmah uocava!?
Napirlitane snajke sa malo skromnijom sminkom od beogradskih sponzorusa u podne, djilkoski obuceni cilageri, izradjeni ljudi koji bi da sve nas gledaju sa visine a gledaju nas nekako... vec iz daljine asociraju na dugo razvijan i na istini zasnovan stereotip naseg gastarbajtera kao ober seljacine...

I nista tu ne bi bilo cudno da me nije zainteresovalo kako to da su oni stvarno, onako, najnazadniji deo naseg drustva...
Nije niko njih karikirao u raznim filmovima i TV serijama iz politickih ili umetnickih pobuda nego su stvarno oni bili najnizi socijalni sloj koji je begao vani u potrazi za boljim zivotom.
Kada u ono vreme, u kome je za sve bilo neke sanse, oni nisu svoju iskoristili vecina je, verovatno, iz one kategorije danas poznatih kao "luzeri"...

Sada su kao neka druga vremena...
Svi su u razgovoru potisteni jer su se zahebali tako sto su shebali silne tesko zaradjene pare na prazne kucerine, na patuljke, labudove i lavove od gipsa i betona po avlijama punim korova u kojima nema ko da se igra... jer, ybga.deca nece da se vrate...
A lutke iz Rumunije stoje na krevetima i strpljivo skupljaju prasinu...
Nekada nije bilo prasine dok asfalt nije propao pa se sada sipa rizla u neogranicenim kolicinama i tako peru pare u lokalnim samoupravama... Da tako se zovu! Opet digresije u blogu...

Polako dodjoh do prostog pitanja koje me muci vec nekoliko dana...

Zasto su i te savremene generacije to drugo ili trece koleno gastarbajtera nazadne i do bola izgubljene u vremenu.

Zasto su skoro svi zaboravili jezik i zasto se skupljaju samo u crkvama i na koncertima ovih nasih nazovi umetnika koji su za njih zvezde i koji ih deru ko Musa jarca... Praziluk i Boru da ne pominjem!
Ta, nazovi muzika, koju oni slusaju se nije slusala ni u karton citiju ispod gazele. Naletim i na satelitske TV programe namenjene toj probranoj klijenteli... Uzas!!! Uzas!!!

Da probam jednu nazor paralelu... moze li to u blogu...
Kakvi roditelji nije ni za ocekivati a deca budu bolja... Moguce, ali...
Valjda je zivot u civilizovanijem okruzenju trebao da ostavi neki pozitivan trag... Ocito da nije... Radilo se da se zaradi a ne da se zivi. Nije se imalo vremena raditi na sebi i ostali su neki atavizmi...
Mozda gresim, generalizujem ali ogromna vecina je slicna ovim mojim sa pocetkas bloga...

Oni koji su otisli zbog Milosevica, kako se to drvilo godinama, a proces se nastavio do danasnjih dana tek trebaju da se ostvare... WTF glupa rec...

Moram da zakljucim da su ovi koji su ovde ostali ipak nesto najbolje sto imamo... Nismo bas, bas.. ali polako...
Evo ja sam se otvario kao bloger...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jun 02, 2011 7:38 am od SKYKING

Citam jutros Politiku, ovu svapsku... Posebno pratim rubriku kultura jer nekako osecam da sam tu tanak... I tako, citam ja kad ono...

Oд нашег специјалног извештача
Венеција – Кроз уску венецијанску улицу у којој се налази палата Малипијери није могло да се прође јер су сви дошли да виде светску уметничку звезду Марину Абрамовић која ове године представља Црну Гору на венецијанском Бијеналу.
Марина Абрамовић представила је пројекат „Обод и бистре воде“ који се односи на оживљавање фабрике фрижидера „Обод“ са Цетиња, где је некада било запослено 8. 000 радника. То ће, како је речено, сада постати центар за уметност перформанса који ће сада носити име Марине Абрамовић.

„Ја нећу водити тај центар, водиће га други људи. Одлучила сам да користим своје име јер га видим као међународно признати бренд у уметности перформанса. :

Ipak je bio smak sveta...
QQ nama...
Sta je znalo onih 8000 zaposlenih sta je performans. Sada ce to da im objasni svetska umetnicka zvezda cije ime je priznati brend...
Jos ako se ti performansi jedu...

http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Moje-ime--brend-u-performansu.sr.html

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jun 02, 2011 6:07 pm od Fristajlo

SKYKING ::
Mozda gresim
Možda.
A možda si pogodio tačno u centar....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Jun 05, 2011 9:16 am od SKYKING

U Hrvatsku stigao "papa raci"
Obezbedjenje je nevidjeno jer je covek opasan...
Valjda se boje da ne kidne sa hipodroma...
Gomila zaglupljenih i prestrasenih se pojavila na doceku jer je pre toga prisustvo evidentirano u zupnim uredima... Cudno!?  Ne.
Plase se ljudi i to nije za osudu... Pretiti nekome sa paklom je ipak "korisno civilizacijsko dostignuce"
Jos me zanima kad ce neka nova bula...
Toliko u ovom blogu o gospodinu u crvenim cipelicama... Pored redovnih izvestaja na B92 i ovo je previse...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Sep 24, 2011 1:39 pm od SKYKING

Mislio sam da se moja karijera bloggera zavrsila ali posto nema odgovarajuce teme o papi RajHcingeru moram u mom blogu da se osvrnem na ovog poglavara...

Papa (Jozef RajHcineger) sastao se sa žrtvama seksualnog zlostavljanja od strane svestenika tokom četvorodnevne posete rodnoj Nemačkoj.
U saopštenju iz Vatikana se navodi da je papa bio "dirnut i duboko potresen", kao i da je izrazio nadu da Bog "može isceliti rane žrtava i dati im unutrašnji mir".
Ja mislim i da je bio crven u licu kao sto su mu i cipelice crvene.  

Nije navedeno koliko zrtava je prisustvovalo tom susretu ali se nadam da je priblizno sa brojem vernika koji su se pojavili na Zagrebackom hipodromu!

Toliko u ovom blogu!
Nije bila bula pa nema pikanterija...ybga...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Sep 24, 2011 3:39 pm od sini_do

Na papu je bio pripremljen atentat u Sarajevu,. kad je poslije rata dosao u BiH,. scenario je bio da se optuze Srbi za to,. ali sreca da je jedan gradjanin Sarajeva primjetio neka desavanja ispod jednog mostica u Sarajevu, i prijavio policiji..... Naime ispod jednog mostica je bio postavljen eksploziv,. tj protiv tenkovske mine spojene na daljinsko aktiviranje,... tako je atentat osujecen, a osujecen je i scenario da su Srbi ubili papu,. kao scenario Markale i drugi slicni dogadjaji... Da je to uspelo, tad bi Srbi bili lazno optuzeni, kao u i drugim prilikama,. a iza toga su bili Muslimani - Bosnjaci -...... Naravno o tome se cuti, i nema istrage i sankcija... vec vidjeno....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Sep 24, 2011 9:24 pm od SKYKING

Daj brate sto me palis... WTF blog...
Od ovoga bi bila bombastija samo vest na CNN...
"Srbi silovali papu....!" ili ne daj boze...
"Genocid nad vatikancima!"
QQ... Jel ovo govor mrznje!?
Yok, govor tela!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Sep 25, 2011 3:57 pm od SKYKING

Nastavljamo sa savremenim literalnim i kolateralnim oblicima tj bloge$ranjem.
Moram da se pozalim...veliki sam baxuz. No to je verovatno prolazno stanje za razliku od toga sto, malo po malo, postajem i veliki ugursuz. Tu nece biti promena u dvogledno vreme.
Biti u bilo cemu veliki je samo po sebi velika stvar... Eto meni utehe!

Blog o baxuzu...

Vec neko vreme obavljam, kao i moji obozavani amerikanci, one velike kupovine. Puni hipermarketi lepih promoterki, akcija ko u akcionom filmu, navlakuse i sarene laze, spustanja raznih vrsta i prevara na svakom cosku.
Tako se i ja primim. Kupim pre neki dan neki deZodoranTS samo zbog nagradne igre i mogucnosti da dobijem bas onaj automobil koji mi se vec duze vreme dopada.
Trebalo je kupiti proizvode tog i tog proizvodjaca u vrednosti od 300 dinara. Ja nadjem taj deZodoranTS za 319 RSD pa, ko velim, dovoljno je...
Nakupujem i podosta drugih stvari ne obaziruci se na tzv akcije i cene sa sve 99,99 krenem ka kasi siguran u sebe. Bio sam, u mojim ocima, potentni dobitnik. Istina u svom tom uzbudjenju malo je falilo da, baxuz ne uzme fiskalni koji je neophodan za nagradnu igru.
No iz malog mozga... ovo, ono...tamo, vamo i... setih se...
Medjutim, kad sam, sa sve fiskalnim, stigao kuci samo sto me slog ne strefi...
Oni su, vlasnici hipermarketa, bez moje saglasnosti, bez da je to bilo igde napisano, dali meni neki popust od 10%. Tako je cena deZodoranTSa ispala manja od potrebnih 300 pa baxuz nije mogao da ucestvuje tj uzme ucesce u nagradnoj igri...
QQ, propade novi Renault Megane III...

Odmah se probudio ugursuz u meni. Odmah krenu da se roje misli moje... te; Vozice ga neka seljancura koja mora pet puta dnevno da se sprica sa deZodoranTSovima... Znate ono: Strokave zene se kupaju vise puta dnevno a ciste mogu i dva puta nedeljno... Te dobice ga neki saban sa Ravne Gore, te neki evromanijak i ostali svakaki i nikaki zaludjenici itd.

A taman sam se, nekoliko dana pre toga, poceo i Bogu moliti, ponet temom i sugestijama sa ovog foruma... i to mi ga je malo dodavalo...
Pogodjen, sto sam dobio za tih 10% umanjen racun, tj pomoc, tj milostinju a nisam je trazio, sto sam strpan u isti kos sa hiljadama lovaca na onih 99,99 a izgubio Megane III, hteo sam da sve to prijavim zastitniku gradjana, povereniku za informacije pa cak i ombudsmanu (on mi nekako ulivao najvecu nadu), trzisnoj inspekciji, komunalnoj policiji, udruzenjem za zastitu zivotinja i potrosaca ali, srecom, odustadoh... Ugursuz u meni se smirio.
zbog zauzetosti u pljuvanju zapadnih vrednosti po raznim medijima, pisanja blogova, nemam vremena za te banalne stvari!
A i sta bi mi rekli ovi zastitnici!? Obicni klonirani pacovi iz EU kuhinje...
Inace o ulasku u EU nisam skroz promenio misljenje... tek onako malo...
Bice to kao Jugoslavija... Srbi ce prilikom popisa da se izjasne kao evropljani jer su tako navikli i u Jugoslaviji.
Ima mi da budemo glavne budale sa evropskom nacijom, evropskom rakijom, evropskim ajvarom, evropskim vinima...
To je valjda nesto svetosavsko u nama...

A paprika je ove godine mnogo jeftinija nego prosle... Malo mi je ajvar sladji jer je procenat secera u papriku ipak veci od ocekivanog.

Zato ima da bude dobra rakija... A tek vino... STOP o vinu je bio blog!
Bio je blog i o papi ali...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Sep 25, 2011 9:44 pm od Fristajlo

'Bem ti, ovo ko drogirani Džojs, ne mož' tok svesti dispratim...?!
Jel' ovo o dezodoransu, ili o Meganu3, ljuckim pravima i krivima, papi...?
Srpska posla, mis'im...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Sep 25, 2011 10:28 pm od SKYKING

Ovo je blog o rakiji i papriki brate...
Papa je obradjen... dovoljno za ovu nedelju!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Sep 25, 2011 11:13 pm od Fristajlo

Pardone mua, ne skapirah...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Okt 04, 2011 11:52 am od SKYKING

Posto sam prethodnih dana sve poslove na vreme zavrsio, onako dokon, ubijao sam vreme citanjem raznih stiva koja se verovatno klasifikuju kao ultra desnicarka, nacisticka, nacionalisticka itd... ybga trminologija koju su mi usadili B92 i spec tuzilastvo.

U stvari, jedina zajednicka odrednica je da su u pitanju antirezimska glasila, forumi, BLOGOVI i komentari citalaca. To me je zanimalo.
Jos dok sam pod utiskom svega resih da napisem i ovaj blog koji nikako ne pretenduje da bude neka ozbiljna analiza... cisto nako neki blogcic

Iskren da budem stampanih i elektronskih medija koji imaju nacionalnu odrednicu ima taman toliko da se mogu na prste izbrojati. Pored NSPM i Pecata sve ostalo je u kategoriji nekadasnjih izdanja decijih novina iz Gornjeg Milanovca...

Stranacka glasila opozicionih stranaka, njihove facebook strane isl sam brzo gurnuo sa strane jer to predstavlja uvredu zdravog razuma. Nema veze sto su me svi banovali odmah posle prvog napisanog komentara. Lazem, ostao sam na jednoj FB stranici neke podruznice SNS jer je ne azuriraju cesto. Tu jos mogu da pisem komentare. Njima FB sluzi da se mesni odbori dupeuvlakacki izrazavaju o svakom potezu centrala u BGD. Lajkuju se ljudi po ceo dan. Jadno, te nikome ne preporucujem da gubi vreme na to. Jedino ako zelite da se malo nasmejete. Mada i ta opozicija...

Prvo sam mislio da su forumi mesto gde sve prsti od cinjenica i borbe. No i nije bas tako.

Citam i kuva mi u zeludcu. Ocito je da pored nekoliko respektabilnih osoba ostatak autora cini gomila napaljenih navijaca koja je bezala iz skole kad god je mogla pa je, normalno, propustila i casove istorije. Oni vode glavnu rec. Masa koja je umislila da je predodredjena da donese spas SrBstvu, SrBskom narodu i ostalim srB...
Tu su i borci protiv komunizma. Likovi koji nisu uspeli, u bogom dano vreme, da se snadju u drustvu u kome je bilo mesta za sve pokusavaju, jos uvek, da uniste taj komunizam kako bi nam bilo bolje. Nema nikoga da im objasni da je ta borba uzaludna.
Da bi sve imalo neki smek sarolikosti tu su i autori koji pored bobe protiv komunizma pokusavaju i da arikulisu cetnicku ideologiju. Posto je to isprazno trljenje budalastina jer ih iznose nepismeni i neobrazovani borci jasno je i kakvi su efekti njihovog truda. Nikaki...
Tako sam i dosao do jednog prostog pitanja. Kako to da se najglasnijim najlakse zacepe usta? Kako to da oni nisu ni blizu toga da su sposobni da brane svoje stavove i da ih ravnopravno sucele sa nekim drugim. Da nije moderacije sigurno bi im pominjanje majki bilo jedan od najjacih argumenata.
Raspravljao sam se ranije sa mnogo isto tako napaljenih LDP ovaca na jednom starom forumu i to su bili tako dooobri "pacijenti". Milina...
Sa druge strane ovi nasi "nacionalisti" su isto tako dobri "pacijenti" proevropskim protuvama koje su ocito sve te svoje spoznaje pokupile na nekim visokim skolama i pametno ukapirale gde leze pare a da se malo, ili nimalo ne radi.
Zao mi bude ponekad sto je tako. Ali to je istina. Tuzna istina ybga...

I na kraju sam dosao do zakljucka da se misljenje vecinske Srbije najbolje moze videti po cenzurisanim komentarima u internet izdanjima nemackih novina koja izlaze u BGD. Mislim da je Blic tu nekako najdalje otisao. Oni objave tekst tipa "Zvezda ima bolje trenerke od Partizana" i sigurni su da ce to da se cita i da se razvije ostra diskusija medju navijacima. Isto tako vrlo cesto igraju na saradnju SNS i DS, ili na neke njihove fingirane sukobe a o SPC i Vatikanu i da ne govorim.
Ovo je bio blog...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Okt 04, 2011 11:57 am od Fristajlo

Ništa ni za dodati, ni za oduzeti.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 10, 2011 4:07 pm od SKYKING

Neshto se razhmishljam da li danas uopshte da bloggujem. Ma, nechu! Mozhe to i shjutra...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 08, 2011 9:43 am od SKYKING

Dugo nisam blogovao pa izgleda kao da sam zapostavio moju bloggersku karijeru. No, srećom, nije to baš tako. Jednostavno sam bio preokupiran pripremama za predizbornu kampanju. Trebalo je to sve odgledati a ne zapostaviti uobičajene životne obaveze.
Jedva čekam da ono pravo počne...Šorka... ajmo šorka...
No pošto je zagrevanje krenulo dosta mlitavo i, za sada, usmereno samo na to da se Rusi isključe kao jedna od opcija, polako me prolazi volja da sve to detaljno pratim.
Inače u svetu nema ništa novo... Antičke tragedije u Grčkoj su dosadne. Turci malo prave drugima tragedije a malo i njih nešto strefi... A od tragedije u Libiji mi je trebalo nekoliko dana da se oporavim.
Jednostavno nisam verovao u ono sto sam gledao.
Uništena je jedna država, pobijeno nebrojeno mnogo ljudskih bića i bez trunke griže savesti se danima slavilo u Evropi. Dmitrij Rogozin je to, po svom običaju, najslikovitije objasnio...
"На лицима лидера 'светских демократија' види се таква радост, као да се сећају када су у детињству вешали мачке луталице у подрумима"
Rekao je još nešto što bi trebalo zapamtiti...
"Морамо имати на уму са ким се суочавамо у западној демократији"
O amerikanskoj vojsci sam već blogovao. Blago njima! Moj stav se nije ni za jotu promenio...
%#!)$XAS//#D)ČQ()$PKR=FJD=#
Još da pomenem i Homena i kukavički predlog da se povuče kontratužba za genocid i da svima bude jasno da je vreme za... neko srpsko proleće.
Samo nam neostaje da se i otporaši bave genocidom.
Nije mi više do bloggovana...
PS
Nisam stigao da se osvrnem na NIKA KRUZA... ali možda drugi put.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Nov 18, 2011 11:08 am od SKYKING

Predizborna kampanja... ponovo kao tema bloga do moga.

Postaje pomalo smesno kako se clanstvo Srbije u EU, tj evropski put kako su to nekada nazivali, polako pocinje predstavljati kao borba koja je opasna po zivot.
Jos uvek se nasmejem kada cujem neke kako su se bas oni od prvog dana setali sa Dr Zokijem i kako su mogli nastradati od nenarodnog krvnickog rezima...

Ova nova mantra je namenjena plitkoumnim konzumentima same ideje evroatlantskih integracija jer jedino kod takvih lako moze da prodje, a malo dize i posrnuli moral.

Oni koji su kao clanovi raznoraznih, nazovi nevladinih, organizacija bili dobro finansirani za demokratizaciju Srbije i njeno prevodjenje u drzavu nesposobnu da sama opstane su to jedva docekali jer se fondovi, sto zbog krize, sto zbog coravog posla rapidno smanjuju.

Slika EU kao jedine alternative je usadjena u svest i verovatno smatraju da je samo treba odrzavati do nekog trenutka kada vodecim zemljama u EU zatreba neko novi za ekspolataciju i totalnu pljacku.
Trenutno nemaju para i bave se krizom identiteta... O ovome bi se moglo posebno blogovati...
Kriza nekretnina sirom sveta je ocita i o tome se pise. Ali trgovanje poljoprivrednim zemljistem nije stalo i cak se jos siri. O tome cute. Samo to je jos ostalo da nam oduzmu... Tapiju.
KiM je samo deo a cilj je i Vojvodina... Tapiju od Kim polako predaje ovaj rezim... Katastar i Maticne knjige se daju mafiji u ruke. Evropa uziva.
Stanovnistvo gubimo rapidno a ostaje jos da ostanemo i bez vlasnistva nad zemljom pa ce proces koji je poceo tako sto smo ostali bez sredstava za rad tj fabrka biti lagano zavrsen.

Znaci Vuk i njegovo trabunjanje nije nesto sto, iako samo po sebi jeste smesno, treba biti prenebregnuto. Nova klasa prvoboraca ce teziti, bas kao sto je to Vuk i uradio, da debelo naplati sve, pa cak i duvanje u pistaljke.

Nazire se jedna ogromna grupacija koja ce nastupiti na izborima sa istom idejom. Nikada veca i nikada slabija.
Predlazem im dobitni slogan za izbore... Ciljna grupa je jasna pa sledi...
"Vasa guzica je za nas svetinja..."
Tu ce se naci dobar deo osiromasene populacije. Znate onih siromasnih i materijalno i duhovno. Onih koji ce se beskrupulozno boriti samo za svoje dupe...

Toliko u ovom blogu... Nik Kruz i gastarbajterske teme mi trenutno nisu interesantni za blogovanje...

Pratite me na twitteru...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Jan 04, 2012 4:38 pm od SKYKING

Nik Kruz me jos opseda...
Dodje i Nova godina, godina u kojoj ce biti smak sveta, termonuklearni rat "niskog intenziteta" i ostale budalastine ali ja se ne smirujem... Usao mi covek u podsvest tako da sam jedva smogao snage da se izrazim kroz... blog do mog.

Pomenuh Novu godinu.. Svasta mi se desilo... Nije to ni bilo tako lose ali ocekuje se uvek mnogo vise od onoga sto se moze izvuci iz nasih rasejanih dusa.
Mi smo se bili malo izdvojili u nekoj vikendici i uz "bogat kulturno zabavni program" i "specijalitete domace kuhinje" docekasmo i to cudo, svako sa svojim najblizim ili najdrazim.

Medjutim, ostao sam zabezaknut cinjenicom koliko je naroda otislo u ponoc da se seta po nekom tamo mostu...
Nema veze sto su taj most projektovali slovenci, pravili slovenci i austrijanci a placace ga nasa deca i unuci... nekako mi je stran. Nije mu tu ni mesto, nije mu trebao ni onoliki pilon jer odudara od mosta do njega itd...
Nije to poenta bloga do moga. Pitam se samo:
Koliko covek treba da bude sjeban u mozak, ostavljen od svih svojih, praznih dzepova i praznog srca pa da baza po mostu u ponoc...!?
Tadic, Djilas i ostali propaliteti tipa Nika Kruza su iz drugog bloga.
Ovo je kratki blog o nasem jadu u trenutku dok se drugi vesele...
Cudi me samo da niko nije skocio, u rasejanju od silne srece zbog otvaranja mosta, u Savu ili na Adu ciganliju tokom ovog, ako se ne varam, drugog po redu otvaranja.
Ali nije ovo kraj, bice jos otvaranja... Mora se jos nesto smisliti do izbora...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Okt 19, 2012 9:07 am od SKYKING

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu