Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Libijska kriza

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Libijska kriza

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 02, 2011 11:18 pm

sini_do ::Sad, da bi skrenuli paznju od ubitstva Gadafijevog sina i unucadi,.. iscenirali su ubitstvo Bin Ladena
Misliš da je to po sredi? Vrlo moguće... Ma koliko bezočni bili, sveni su koliko ta svinjarija kompromituje njihovu i onako podlu agresiju na Libiju...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Maj 03, 2011 8:39 am

Ne da je to po sredi već je Sini 1000% u pravu. To je bila udarna vijest u Vijestima a ubistvo Gadafijevog sina nije se ni pomenulo.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Uto Maj 03, 2011 10:00 am

Fristajlo ::Svi smo čuli šta se desilo u Libiji, i svesni smo kako se, kao i sve drugo, tumači na različite načine.
Da li mislite da to treba da ostane unutrašnja stvar Libije, ili mislite da treba da se umeša strani faktor, i zašto?
Da li mislite da je to zbog nafte, ili je zaista samo deo talasa protesta u islamskim državama?
Izvolite...

Podrzao sam stranicu na facebooku Podrska Gadafiju, Srbija je uz tebe...sve sto se tamo desava, lose utice na mene....pre par dana sam i imao jedan vatreni duel sa korisnikom Fraya ovde na forumu povodom teme Sta mislim o Amerikancima i o samoj Americi...Naravno da je sve zbog nafte... Svetska javnost zna da Libija ima veliki standrard, da imaju razne olaksice i prilikom studiranja u inostranstvu,da za jedan dolar mogu Libijci kupiti 13 litara benzina, da dobijaju stan ili kucu kada se vencaju, da krediti nemaju kamate,...ali ta prokleta nafta i moc da se uniste male drzavice zarad eksploataciju prirodnih bogastva je toliko jadno, toliko mizerno,ne postuju se ni tudji zivoti, nevini zrtve, niti bilo sta,
Neki tip
Super član
Super član

Broj poruka : 5011
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Čet Maj 05, 2011 4:12 pm

U svakom slucaju sam protiv strane intervenicije jer ista nigde na
belom svetu nije resila problem. Treba Libijcima prepustiti da sredjuju
svoju drzavu kako oni zele, upravo kako je to Egipat uradio, a kako
sada rade i Sirijci.

Besmisleno je praviti od Gadafija nekakvu zrtvu. Covek vlada tamo decenijama bez ikakvog ustava,.zakona, svoje sinove imenuje za ministre,
radi sta god hoce, Libija je drzava sastavljena od raznih plemena
pa je ova borba za vlast zapravo borba protiv Gadafijevog plemena.

Zanimljivo je da se kod nas pricaju bajke o zivotu u Libiji, a sve navodeci
jeftin benzin i jeftin leba. Na 1000 stanovnika u Libiji ima 168 automobila,
u Srbiji nesto vise, na 1000 stanovnika 170 televizora i 158 internet
prikljucka.

Imajuci u vidu da nema ni kilometra zeleznice postavlja se pitanje
sta radi barem 50% stanovnika ako nema ni auto ni voz i kakve veze
ima niska cena benzina sa njima?

Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 4:16 pm

Fraya
Na 1000 stanovnika u Libiji ima 168 automobila,
u Srbiji nesto vise, na 1000 stanovnika 170 televizora i 158 internet
prikljucka.

Imajuci u vidu da nema ni kilometra zeleznice postavlja se pitanje
sta radi barem 50% stanovnika ako nema ni auto ni voz i kakve veze
ima niska cena benzina sa njima?

Draga Fraya ovo sto pisete nije istina ....evo tekstsa koji pise drugacije...

ISPOVEST: LIBIJCI ŽIVE KAO BOGOVI

(44) Send to friend Print Ponedeljak, 28. Februar, 2011.| Autor: O. Dašić
Iz Libije sam poneo najlepše uspomene na državu i narod, nije mi bilo jasno zašto nas vraćaju dok nismo stigli na aerodrom, kaže Dragan Gordić

ČAČAK - Sutra bi se vratio u Libiju!
- Pitali smo se zašto nas vraćaju, pošto smo prvu gužvu i vanredno stanje videli tek na aerodromu - kaže Čačanin Dragan Gordić, koji se iz Libije morao vratiti pre isteka ugovora.

Vratio se, kako kaže, pošto su se svi vratili, ali je poneo najlepše uspomene na libijski narod i državu u kojoj se zbog visokih prihoda od prodaje nafte i malog broja stanovnika veoma lepo živelo.

- Vrlo su gostoljubiv i pitom narod. Ne rade mnogo, na posao dođu oko devet sati, a već u 12 idu kući na molitvu, kojih imaju pet u toku dana i koje nipošto ne propuštaju. Ne verujem da su neredi izbili zbog nezadovoljstva. Oni nemaju razloga da budu nezadovoljni jer žive kao bogovi - kaže Gordić, bivši radnik čačanskog „Remonta“ koji je u Libiju otišao preko crnogorske firme.

On dodaje da bi ljudi u Srbiji bili presrećni kad bi imali samo deset deo onoga što ima narod u Libiji.
- Imaju besplatno lečenje, školovanje, struju, a svi prehrambeni proizvodi su za 30-40 odsto jeftiniji nego kod nas. Ko želi da studira u inostranstvu, samo treba da napiše zahtev nadležnima i dobija stipendiju. Na pet miliona stanovnika imaju registrovanih 15 miliona automobila. Uglavnom su to skupa i dobra kola, do kojih lako dolaze, jer za auto od 50.000 evra daju 3.000 ili 4.000, a ostalo dotira država - priča Gordić.

Šaleći se, dodaje da mu se u Libiji jedino nije dopala brza vožnja i to što se ne obaziru mnogo na saobraćajna pravila. Kaže da je imao dosta slobodnog vremena, koje je iskoristio da obiđe istorijska znamenitosti i upozna se sa dosta ljudi u Zanzuru, predgrađu Bengazija, gde je živeo i radio.

- Narod je izuzetno gostoljubiv i pitom. Ne vole mnogo da rade, radna snaga im dolazi iz Tunisa ili Egipta. Strane jezike govore i oni koji nisu mnogo obrazovani, a za Srbiju su skoro svi čuli. Kada ima kažem odakle sam, odmah pominju Novaka Đokovića, Anu Ivanović, Savićevića - priča Dragan.
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Čet Maj 05, 2011 4:40 pm

Pa vidi,ako zvanicna statistika (UNO) kaze za automobile da je
Libija ispod Srbije ( 56-to mesto) i da na 1000 stanovnika ima
samo 160 automobila ( a toliko i televizora ) i ako ta statistika
kaze da je Libija po kupovnoj moci takodje na nekom 50-tom emstu,. onda
sam ja sklona da verujem tim i takvim podacima, a ne ljudima iz Cacka
koji pricaju naucno fantasticne price po Kuriru.

Libijci nisu mnogo religiozni,tesko da mogu da se porede sa
drugim arapskim drustvima.Libija je plemenska zajednica, bez
Ustava,zakonodavstva. Gadafi odlucuje ko ce dobiti smrtnu kaznu
(bugarske medicinske sestre koje su godinama provele u zatvoru)
a onda kada ga Sarkozi pozove u Pariz,onda ih i pomiluje.

U svakom slucaju, iduce nedelje je neka sednica u Rimu na kojoj
ce ucestvovati i predstavnici Gadafija i ovih sto se bune, bice donet
predlog za Ustavotvornu Skupstinu koja ce konacno toj drzavi
napraviti i neki Ustav.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 4:46 pm

Da li onda verujete Lazanjskom(vojni analiticar) ako neverujete nekom anomimusu iz Cacka...ili Kuriru .evo vam link pa se uverite i sami....
http://www.youtube.com/watch?v=RuCC2GA9RHc&feature=related

Sve sto ste napisali je u stvari lov na Gadafija i marketinska kampanja protiv njega protiv naroda Libije koji zeli slobodu...i bori se za nju...
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Čet Maj 05, 2011 4:54 pm

Cekaj, aj se ti malo saberi pa onda reci ko se sada bori za slobodu , a ko za pukovnika, a ko protiv njega, a ko za naftu?

Pitaj Lazanskog za te medicinske sestre i za silne otete inzenjere
(mislim da su neki svajcarski inzenjeri jos uvek zarobljeni).

Ja imam relevantne izvore,Lazanski je koliko znam vojni analiticar
pa ne bih znala od kud bi se on razumeo odjednom i u ekonomiju.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 5:04 pm

Fraya ::Cekaj, aj se ti malo saberi pa onda reci ko se sada bori za slobodu , a ko za pukovnika, a ko protiv njega, a ko za naftu?

Pitaj Lazanskog za te medicinske sestre i za silne otete inzenjere
(mislim da su neki svajcarski inzenjeri jos uvek zarobljeni).

Ja imam relevantne izvore,Lazanski je koliko znam vojni analiticar
pa ne bih znala od kud bi se on razumeo odjednom i u ekonomiju.

Mene pitas kome treba nafta???Smile i ko se bori za naftu????..Smile Bore se dve strane... Libijci da sacuvaju svoju naftu a Amerikanci da im otmu... klasika.... reci mi da to nije istina pa cu pasti u nesvest...Smile
istina je da postoje plemena koji nisi zadovoljni demokratijom, ali to su plemena i ni u jednoj zemlji nije ni bajno ni sjajno... ali 90% ljudi je zadovoljno zivotom u Libiji..

Svajcarski inzenjeri su mozda zarobljeni, neki razlog verovatno postoji... i njegov sin je poginuo i unuci... pa sta sada.. po cemu je zivot Svajcarca vazniji od bilo cijeg???
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Čet Maj 05, 2011 5:05 pm

Da im treba zeljeznica, odavno bi je imali,. ali imaju vodovod u celoj drzavi,. a to nema niko na Africkom kontinetu,. a da li treba Gadafi da bude na vlasti,. o tome ne moze odlucivat SAD,. nego narod Libije,. Gadafi se slaze da budu izbori, i da se narod izjasni,. ali SAD zeli da na vlasti u Libiji budu selefije - Alkaida -, koji rade za njih,. za SAD nije u pitanju nafta, jer oni kontrolisu sve u svetu, pa i naftu,. oni zele kontrolu nad ljudima Libije, ali ce to ici veoma tesko, jer to su Beduini, gospodari pustinje...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 7:00 pm

Fraya :: ko se sada bori za slobodu , a ko za pukovnika, a ko protiv njega, a ko za naftu?
Mislim da je i tebi savršeno jasno ko se tu za šta bori, i da polemika nije uvek neophodna, da bi se došlo do nekih zaključaka.
Niko normalan ne stavlja Gadafiju oreol sveca na glavu- svako, ko vodi državu toliko godina, pogotovu neku naseljenu Arapima, muslimanima, bogatu naftom- "prosuo je sirće", bar nekoliko puta. Suština je, međutim, potpuno jasna- ko treba da vrši vlast u Libiji unutrašnje je pitanje Libije, i ni po kom osnovu NATO nema prava da se u to petlja.
Takođe, potpuno je jasno šta oni tamo traže, i koji je stvarni cilj agresije; nafta.
Treća jasna stvar je da su podrška NATO- agresiji disidenti libijskog režima, koje su obučili i instruirali- znamo ko. Motivi su- da Kurta smeni Murtu, bez obzira na korisnost ili štetu po interese Libije i libijski narod, a iskustvo nam daje sasvim jasnu sliku koji bi ishod bio, s obzirom na dosadašnju praksu NATO intervencija.
Nemoj da se praviš blesava; ne liči ti. Braniti takve svinjarije može da bude ponekad zabavno, i tražiti zrnce logike i opravdanosti u takvim potezima zapadne koalicije. No, to zna da vređa ne samo osećanje pravde, već i zdravu pamet, pa se ne čudi kad "zaradiš" po neki epitet, koji ti se ne dopadne...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 7:17 pm

Fristajlo...
Nemoj da se praviš blesava; ne liči ti. Braniti takve svinjarije može da bude ponekad zabavno, i tražiti zrnce logike i opravdanosti u takvim potezima zapadne koalicije. No, to zna da vređa ne samo osećanje pravde, već i zdravu pamet, pa se ne čudi kad "zaradiš" po neki epitet, koji ti se ne dopadne...
Prijatelju, nemoj to da radis....Avramova mi je izbrisala post samo sto sam rekao Frayi da nije lepa...bas me zanima sta ce tebi reci..

:
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 7:53 pm

Rizikovaću...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 8:00 pm

Fristajlo ::Rizikovaću...

Prijatno si me iznenadio svojim komentarom, stvarno sam se pitao da li sam normalan...

i gde zapravo gresim... Avramova.... da mi vratis post pod hitno... :afro:
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 8:08 pm

Fraja i ja smo stari poznanici, i forumski, i lično. "Ratujemo" odavno, i treba vremena da shvatiš njene "tehnike" ... U suštini, nije ona daleko od nekih stavova koje si i ti izneo, ali, budući da živi gde živi, često ima potrebu da brani te neovarvarske agresivne doktrine, jer- nije lako izboriti se sa sistematskom medijskom blokadom kakva vlada na zapadu za sve informacije koje demaskiraju prave motive SAD i NATO.
Budi strpljiv, imaj razumevanja i tolerancije, i baš od nje- čućeš neke vrlo dobre stvari i interesantna razmišljanja. Komunikacija se vežba, a ovakvi sagovornici, sa kojima se u nečemu ne slažeš- najbolji su za to. Misliš da iko na zapadu sme da javno kaže, ma i da pomisli- šta zapravo traži NATO u Libiji?
Budi realan. Medijska kontrola je apsolutna.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Čet Maj 05, 2011 8:20 pm

Da se razumijemo Nato se umiješao nakon izbijanja sukoba sa vlastima i svrstao se na jednu stranu,ako mislite da politički nije mogao pridobiti Gadfafija pre tih sukoba varate se..
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 8:29 pm

Fristajlo ::Fraja i ja smo stari poznanici, i forumski, i lično. "Ratujemo" odavno, i treba vremena da shvatiš njene "tehnike" ... U suštini, nije ona daleko od nekih stavova koje si i ti izneo, ali, budući da živi gde živi, često ima potrebu da brani te neovarvarske agresivne doktrine, jer- nije lako izboriti se sa sistematskom medijskom blokadom kakva vlada na zapadu za sve informacije koje demaskiraju prave motive SAD i NATO.
Budi strpljiv, imaj razumevanja i tolerancije, i baš od nje- čućeš neke vrlo dobre stvari i interesantna razmišljanja. Komunikacija se vežba, a ovakvi sagovornici, sa kojima se u nečemu ne slažeš- najbolji su za to. Misliš da iko na zapadu sme da javno kaže, ma i da pomisli- šta zapravo traži NATO u Libiji?
Budi realan. Medijska kontrola je apsolutna.

Ja nemam tehnike, sve sto kazem zaista tako i mislim, iskren sam...A sto se tice medijske blokade, ziveo u U.S.A u Nemackoj,ili u Srbiji, nema te sile koja ce me ubediti da ubijanjem neduznog naroda, zene, dece, moze da opravda ijedan rat bilo gde na Zemaljskoj kugli...Stvari koje ona govori o Libiji, o njihovom standardu, o losem zivotu, iskreno meni vredja inteligenciju...ne znam kako drugima, ali stvarno pomislim da li neko moze toliko da bude medijski neobavesten, moralno unazadjen... a uz to da brani Nato i njihovu osvajacku politiku... koja je prouzrkovana ubijanjem, pljackanjem, i otimanjem. onim sto im ne pripada.
Iskreno gorim od zelje da cujem njena interesatna razmisljanja o kojima pricas ali za ovih nekoliko dana od kako sam ovde, ona su vise nego porazavajuca...

Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 8:48 pm

Treba da znaš da najveći američki disident, Noam Čomski, ne živi u SAD, već u Kanadi. Zašto? Zato što je shvatio da, ako hoće da sazna šta se zaista događa u SAD, mora da živi van njihove teritorije- tamo nema nikakve žanse da se čuje bilo kakav kritički osvrt na američku politiku i ponašanje.
U ostalom, pročitao si, vidim, intervju Čarlsa Simića, poznatog američkog pesnika, koji je, kako to samo pesnici umeju jasno i sažeto opisao stanje nacije, ali pošteno i objektivno, za razliku od zvaničnika ili medija. U zapadnoj Evropi je, manje- više slično. Tu i tamo, u po nekoj državi EU, neko se i otrgne, jer- nisu baš svi potpuno prepadnuti kao mali narodi, kao mi. Nemačka, na primer, odbila je da učestvuje u libijskoj kampanji, svesna kriminogene prirode tog napada, no- treba biti Nemačka, pa stisnuti petlju...
No, ogroman je pritisak na sv koji ispuste takve "disonantne" tonove, i retki su spremni da mu se izlože; najčešće, to rezultira propašću i izolacijom, i strah je veliki. Demokratija je pobegla sa zapada poodavno, otkad su rešili da NATO, i sve što stoji iza njega, ima "pravo" da diktira svetu kako treba da se ponaša, šta da misli i koliko to da plaća...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Maj 05, 2011 10:23 pm

Mislim da su veliki,poput Amerike,Kine i Rusije ,unapred zapishali,kao kucici, svoju teritoriju.
Da li su se Ameri umesali u konflikt izmedju Rusije i Gruzije? (bez obzira na to sto su im obucavali vojsku po NATO standardu)
Da li su Rusi pokusali da sprece bombardovanje SRJ?

Ne mislim da ce Gadafi biti izuzetak...Mozda bi bilo drugacije da se Libija granici sa Kinom ili Rusijom...Ovako,ko #ebe Gadafija...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Maj 05, 2011 11:24 pm

Neki tip :: i gde zapravo gresim... Avramova.... da mi vratis post pod hitno... :afro:

Iz posta je izbrisana samo jedna rečenica koja se nije ticala teme.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 11:31 pm

digitalmandrak ::
Da li su Rusi pokusali da sprece bombardovanje SRJ?
Nisu, samo su "oštro" protestovali... No, nemoj da previđaš jednu stvar- tada je na čelu slabe Rusije bio pijani Jeljcin, koji je bio američka marioneta, a danas snažnu Rusiju vodi Vladimir Putin, sa kojim se na zapadu vrlo ozbiljno računa.
Ne tvrdim da bi bilo drugačije, ali...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 11:33 pm

Avramova ::
Neki tip :: i gde zapravo gresim... Avramova.... da mi vratis post pod hitno... :afro:

Iz posta je izbrisana samo jedna rečenica koja se nije ticala teme.

I daljem mislim da nije lepa.. izvoli opet mi izbrisi recenicu.... Naravno da se ticala teme... to je inace bila kljucna recenica... a ti kako hoces..Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 05, 2011 11:38 pm

Hajde da se mi držimo libijske krize, a to, ko je lep, a ko nije i lični odnosi- neka ne budu ove tema. Brisanje postova je, inače, diskreciono pravo moderacije, i postoji dovoljno razloga da tako i ostane, a nijedan da se to menja...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Čet Maj 05, 2011 11:39 pm

Đeronimo je mrtav ??? treba im drugi za lov ... u imperijalizmu je uvek prokletstvo ! samo prokletnici nikada ne vide sebe.

p.s. verovatno je i Fraja svesna istine ?
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1960
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Čet Maj 05, 2011 11:43 pm

Fristajlo ::Hajde da se mi držimo libijske krize, a to, ko je lep, a ko nije i lični odnosi- neka ne budu ove tema. Brisanje postova je, inače, diskreciono pravo moderacije, i postoji dovoljno razloga da tako i ostane, a nijedan da se to menja...

Ok slazem se mada treba dati slobodu pisanja, nije to nikakvo vredjanje... to je moje licno misljenje i ona je rekla svasta meni, ali niko ne rece njoj nista,a ja ispadoh grbav i ti rece za nju da je bleskasta i nije imalo veze sa temom ali nema veze...moderator je Bog....pa neka tako i ostane...
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći