Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Komentari bez komentara

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

09032011

Počalji 

Komentari bez komentara

Moja forumska "karijera traje nekih 6-7 godina, i u glavnom su teme mojih interesovanja vezane za politiku, šire ili uže. Razmišljajući šta da bude tema mog bloga, nisam se setio ničeg drugog, pa ću se baviti aktuelnim događajima i svojim viđenjem istih, bez previše obaziranja kome se to dopada ili ne dopada. Poodavno sam shvatio da se moje analize većini ne dopadaju, a od skora i zašto. No, budući da poštujem onu medicinsku ideju- ljutu travu na ljutu ranu- u skladu s tim ću ovo i pisati..
Sad idem malo da dremnem, jer sam loše spavao; a kad ustanem...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Komentari bez komentara :: Komentari

Počalji taj Sre Mar 09, 2011 8:56 pm od Fristajlo

Eto, naspavah se, obavih i nekih poslova...
Malo mi je jasnije u glavi; počeo sam da reagujem na ove promene vremena, valjda. Jedva se dovukoh do kuće sa nekim neispravnim autom, čitav poduhvat; još naletim na gužvu posle utakmice na Marakani- čekao sam da se gužva raziđe desetak minuta...
I dok tako čekah, mislim se o ovoj rekonstukciji Vlade; sad, kad su skinuli skele, vidi se da je prefarbano- isto. Ista je to ekipa, isti ljudi, samo još malo da mi, a posle ćete vi, i tako u krug, dok ima živih. Mi, običan svet, svađamo se međusobno ko je gori (Od boljih smo odustali, ima tome par godina), i polako shvatamo da odavde ima samo dva izlaza. Koji izabrati?
Da smo bolji, ne bi imali tu dilemu. Do duše, da smo bolji- ne bi u ovu situaciju ni upali, ali, dobro, sad- nije mi to sad na tapetu, o tome, kasnije, jednom.
Kažu- vodimo vas u Evropu. Lepo, 'fala. Izgledalo je malo bliže, nekako tu, iza Subotice, na pljuvomet; ispostavilo se k'o da na Mesec idemo- nikad stići. Noge nam otpadoše, a mi Srbi smo poznati po nestrpljivosti za šalterima; počinju neki da gunđaju, da psuju, redom i agencije i vlast, a sve češće i Evropu. Kao u Policiji, kad registruješ auto; taman misliš-sve si skupio, nemaš pečat na polisi, potpis nečitak, nisi uplatio taksu na zagađenje; ko šta radi, ti visiš u nekom redu... N
Ne vole to Srbi. Ne voli niko, ali Srbi su ubeđeni da to niko ne mrzi više od njih; takvi su, samo ih prvo mesto zanima. I samo što ne razbiju šalter, u svom "pravednom" besu; znaju da će opet on da ga plate, ali, sve se teže suzdržavaju. isto, k'o u Policiji...
Dačić naj -evropljanin! Zašto? Pa, da on nije rekao važi, ja sam sa vama- ne bi bilo ni ove, "proevropske, sad rekonstruisane vlade, koja nas voda, pardon- vodi u EU. Da nije bilo njega... Jeste, stvarno je naj...
'Aj', dosta, za sad, moram da razvučem ovo k'o Bajić "Selo gori..."...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Mar 09, 2011 9:00 pm od Fraya

Jedan link ( savrsen je za ovaj tvoj blog i statistike,)http://www.worldometers.info/

Mali poklon za blog :dd:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Mar 09, 2011 9:12 pm od Fristajlo

Hvala, ali ne treba. Imam dovoljno materijala i bez toga.
I- bez komentara, ovo je blog, ne polemika.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Mar 10, 2011 11:20 pm od Fristajlo

Danas mi stigne opomena pred tužbu za neplaćeno odnošenje smeća, od onog smeća od firme iz Grocke... kažu, dužan sam im 21000, jerbo nisam plaćao godinama. Banda... Ni kesu mi nisu odneli već 10 godina, sve trpam u kese i bacam u gradu, gde i plaćam. Tamo su mi prvo uzeli '92. oko 300 maraka za kontejnere, koje su godinu dana kasnije odneli, a nama rekli da smeće pakujemo u kese, koje ćemo sami kupovati. Dolaze s mene pa na uštap, kerovi i mačke sve kese pocepaše, kako nas žutica zaobiđe- nije mi jasno, Pre dve godine sam se raspravljao sa njima i mile im se majke nakršio, da mi se ne obraćaju sa svojim reketaškim štosovima, i malo su batalili jedno vreme; sad, opet počinju... Dići ću im takvu frku da će da se češu i gde ih ne svrbi. Imaju dva razvaljena krš-kamiona, neke lomove koje su u gradu batalili- ružni za centar, super za prigradska naselja. Kad prođe- crepovi sa kuća padaju koliko se trese i klopara- ako uopšte prođe; kod moje kuće ni ne staju, tih 10 godina, ali mi uredno šalju račun.
Ali ih je zato oko 30 u onoj baraci, račundžija- treba to nahraniti, obući, izdržati sa prosečno jednim pokretnim kamionom za smeće, za celu opštinu. Upravo sam im otpozdravio pismom; čisto sumnjam da će ukapirati šta tu piše- komplikovano je to za turbo-birokratski prigradski mentalitet. No, eto- daću im sportsku šansu da odustanu od pokušaja reketa. Ili ćemo na Sud, pa ćemo da vidimo čija nana crnu vunu prede. Svi bi lovu na guzove, što bi rek'o narod...
Sad čekam da mi pošalju i aerodromsku taksu. Jes' da nigde ne idem, ali, eto- mogu, pa što ne iskoristim...
Vidim, Boris sapunja Japance; Cvele Turke. Desperadosi se razleteli po svetu, ne bi li užickali neku kintu da preteknu. Panduri sveta lete nad Libijom, Francuzi priznaju "novu vladu", brže bolje- zahuktava se novi svetski poredak. Nema pameti ni u najavi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Mar 14, 2011 9:55 pm od Fristajlo

Izabraše nam "ristajling" Vladu; drž'te kape, sad kad poletimo u svetlu budućnos'...
Koja farsa; ni Molijer ne bi ovako umeo. Šatro, demokratija, parlamentarizam. Niko ne sme van uloge, improvizacije su striktno zabranjene. LDR je fol opozicija, a sve vreme glasaju za ovu bandu, Naprednjaci i Radikali zapalili napolje- oni, eto, neće da učestvuju u farsi... Crni, tupavi narode; dokle možeš da zaboravljaš? Šta ti toliko okrati pamet i sećanje? Šta treba da se dogodi, da počneš da misliš i na sutra, da shvatiš da ti rade o glavi?
Čitam Vandalijinu temu o istorijskom poreklu Srba; interesantno, nešto sam i ranije načuo. Kaže- Srbi narod najstariji. Možda, ko zna...
Pa se setim; mator narod, možda mu je vreme da umre. Valja i to, zar ne?
Eto, malo da se zapitamo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Mar 21, 2011 8:43 pm od Fristajlo

Ova banda varvara upala u Libiju; kažu, Gadafi je jedan diktator, guši demokratiju.
Pa, dajte ga nama, jbt, nama demokratije dosta!!! Samo lud ne vidi šta je po sredi; ne, nije četvrtak... kažu, hoće da spreče civilne žrtve; do sad, pobili hiljadu ljudi, sprečavajući. Rusi sad kenjaju nešto o tome kako to nije u redu, ta intervencija, kako je to krstašenje; što ne staviše veto u SB, kad se glasalo? Izgleda da su i oni zaturili etiku ispod ćiftinstva... Kina, u strahu da ih Ameri ne pogledaju popreko- mrmljaju nešto u bradu, sitniji od sebe; ovu drugu gologuziju da i ne pominjem.
Nemci, već poslovično mudriji u predviđanju ishoda i posledica odlučno odbili učešće; no, njihov ministar vojni je jednako agresivan kao i ostali jastrebovi NATO- licemerje zapadnih "demokratija"... ...uz izvinjenje Pinku...

.......
Postao svet ženski, što bi rekla savremena psihologija; prevladala neka površnost, prednost forme nad suštinom, izgleda nad kvalitetom, korisnost nad moralom. Niko ne sme ni da pomisli na posledice, dok se ne dogode; a kad se dogode, okrene glavu, i kaže- pa, nisam znao, nisam kriv. Svi hoće pravo, ali- niko neće i odgovornost. Svi hoće da pitaju, niko neće da sluša odgovore. Svi pričaju u glas, a posle se čude kako se čuje samo nerazumljiva buka. Svi se rugaju ružnom, bez i primisli da se pogledaju u ogledalo...
sad ću ja da ga držim, a ko hoće, neka pogleda; ako sme.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Mar 24, 2011 10:34 pm od Fristajlo

Dok radim ovo što ovih dana radim- koncentracija mi baš i ne treba mnogo. Ašov i lopata ne traže baš neki mentalni fokus, više im treba puka snaga...
tako sam mogao malo da na drugom kanalu obrađujem neke informacije, da pevušim u sebi neke pesmuljke, zgodne da skreneš misli od bolova u mišićima i zglobovima, nenaviknutih na takve angažmane...
Angažovao sam nekog komšiju dunđera, da mi izlije betonsku coklu za ogradu oko kuće; ne mogu sve sam, a i ne volim da radim nešto, što ne znam dobro. prvi instinkt mu je bio da naplati debelo, budući da je u tripu da imam ne zna se koliko love... Imam je taman toliko, koliko mi treba, a da ne pretekne ništa, ako ne počnem uskoro nešto i da radim; samo- gde?
Naravno, vratio sam ga na cenu- nisam ja veverica, iako je pokušaja da me svrstaju u red tih ljupkih životinjica bilo, dovoljno da i Ginisa zainteresuju; zaključak prvi- pokvarili se ljudi. Umesto da ima cenu ta svoj rad, skoro svako gleda da uzme onoliko koliko misli da može- a onda se nađe u čudu kad ne zaradi ništa. To je postalo manir od dna do vrha, od nadničara do doktora nauka; take money and runn... Tako smo svi izgubili cenu, postali jeftini, bofl. Roba široke potrošnje. Ili roblje...
Čudimo se svetu koji nas ne ceni; mrzimo ih zbog toga. Donekle i imamo pravo- mnogo su radili na tome da nas naprave takvima; samo nam nikako nije jasno- što nas mrze takve, kad su i oni isti, ako ne i gori?
Možda zato, što su uspeli u tom kvarenju; to je njihov uspeh, a uspeh pripada "boljima". Oni više nisu talog, to smo sad mi. Oni su "bistrina", u koju sad gledamo odozdo, iz mutljaga, u koji smo se udobno smestili, i čekamo neko talasanje, ne bi li se dohvatili površine, bez truda i rizika. Čekamo struju...
Mora li to tako? Kud nestadoše oni ljudi, nekad-Srbi, koji nisu čekali da krokodil uzburka baru, nego su, iako mali kederi, pravili jato- pa trk uvis, da vidimo- ko će pre na površinu? Otkud sad ovi rakovi i školjke, kad to mutirasmo?
Svi smo mi deca dezertera sa kosovskog boja, reče Duško Radović, nekad, ne tako davno; škarta, što se karta- iz prvog svetskog rata, i onih koji pretekoše posle drugog. 1300 kaplara dođoše 1914. u Srbiju, da je brane od napada Austrougarske, Prusa i Bugara- deca najimućnijih Srba!- ej, napao im neko otadžbinu, narod, državu!... a 1990, 200000 dece najimućnijih Srba zbriše u inostranstvo- neće da ratuje za svoje sunarodnike, kojima prete isti, koji su uvek pretili...
Nema pojma onaj Darvin, samo lupeta; kaže, milioni godina su bili potrebni da se od primitivnih vrsta dođe do samo jednu generaciju složenijih. Srbi, od kedera do rakova muljaša- za 76 godina!
Možda- zbog zagađenja? Kažu da to izaziva mutacije. Moguće...
Ždraknite u ogledalce, kad ga već držim... Nije lepa slika, a?
Biće i gora, samo kad ga obrišem...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Mar 28, 2011 9:27 pm od Fristajlo

Zove me neko jutros na debilni, nepoznat broj... javim se; kad, otud- " dobar dan, jeste vi taj i taj- ja sam, izvolite- dođite da preuzmete Vašu saobraćajnu dozvolu za auto, od 08 do 20 časova..."
A nije prošlo ni dva i po meseca!? affraid
Eeee- to je država, ja da Vi rečem!!! Dačiću, svaka ti se dala, al' sa sidom, ne bi li dušu otkupila... Odem da uzmem- kad ono- red, k'o da je miting naprednjakovića; pitam žandara koji kunja na ulazu i deli one bilete, u nadi da možda ima i normalnih- mogu li preko reda da uzmem- kakva je procedura?- on me otkuje, kaže- ne znam.
"Pa, koj' moj onda sediš tu?", mislim se... Odem, doći ću uveče, imam posla, a vremena za čekanje- jok.
Dođem uveče, kad- inženjerka šalterologije traži onaj papir- glumac saobraćajne da joj vratim; e, do ......... "Nemam, izgubio sam"- probam ja da je izlobujem. Kaže- "kako izgubio"? (zamisli kakvo pitanje!? ); "pa, lepo, u WC-u", nabacim ja sliku u podsvest svima, koji slušaju...
Začudo- shvatila. Kaže- "napišite izjavu- pod punom moralnom i materijalnom... bla bla..."...
"Gospođo... Misli li iko igde u Vašoj firmi da li neko ima vremena, nogu i živaca za sve što smislite da Vama treba doneti? Aman, zaman- pa, šta će ikom taj papir, kad izdate normalnu saobraćajnu? Kao što ga vi pocepate, pocepaću ga i ja. Potpisujem u Vašu knjigu da sam preuzeo dokument, a vi me hapsite i šaljite u Hag, ako zloupotrebim taj neverovatni papir, za ime Boga, koga nema..." Suze -očajnice me shrvaše, jer u njenom pogledu ne videh ni tračak samilosti, a razuma nikad ni ne beše....
Sad ću da natrćim ovu kozu iz agencije za registrovanje, neka se ona raspravlja sa njom, jer ja ako odem- čuće se...
Dačiću, da ti sve na kamaru, kao Skaj, ono njegovo (ja sam fini, nisam prostak k'o on ), i ko te postavi tu... Otkad se bavim ovim stvarima, nije bilo gore. A ima tome puno godina, i kad ništa znao nisam, pa sam se manje patio po šalterima. No, sve će to da bude 'ladna voda, čim uviđemo u EU; ovo je samo uvertira u tu ubavinju...

Moram da podsetim auditorijum na jednu staru pošalicu, koja mi sad nekako sve ozbiljnije zvuči, kako se upoznajem sa "evropskim vrednostima":

SMRT FAŠIZMU- SLOBODA NARODU!

Mislite o smislu mišljenja...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Apr 04, 2011 12:39 am od Fristajlo

Gledam "Utisak nedelje", ovu nesrećnu Olju i tragikomičnog Teofila, zbunjenog Rasima i četvrtog za preferans, ko go da je... Ovo dvoje se upinju, vrlo oprezno, da se peru od podrške rešimu, koji ne bi ni bio to da nije "logistike" koju su dve decenije dobijali od njih i armije istih...
Grbav je to posao, podržavati režim koji je ovoliko zas**o- ne bih im bio u koži; teško je, kad misliš da si mnoooogo pametan, a ispadne da si ispao šta si ispao, kad te ovakvi otru o pozadinu. No, kome je žao, neka ih žali- ja neću, i to za inat. Tak'a mi ranfla, srpska posla. A i nemam više volje za praštanje, nešto sam više za kažnjavanje.
Mediji, koji se, kao, recimo B92 i Blic otvoreno stavljaju na jednu stranu u političkoj borbi vrlo suprotstavljenih koncepcija treba da snose odgovornost za rezultate takvog režima. Ta podvala o pravu novinara da se mešaju u politiku, što su ove dve kuće otvoreno radile sve vreme u direktnoj je koliziji sa njihovom navodnom namenom- informisanjem. Te dve kuće su od svog nastanka servis jedne političke opcije, finansirane i osnovane spolja, sa jasnom namenom- zastupanje nečijih interesa.
Sad, kad je svima jasno da je njihova opcija zabrljala, odnosno- postigla svoje ciljeve- zavisi, koliko ste naivni u posmatranju situacije- sad bi da se distanciraju od njih, i sačekaju novu priliku za činjenje štete.
Pozivam svaki sledeći režim, ma koji bio, u pamet; ne rešite li problem medija- nećete mrdnuti od početka. Sabotiraće svaki progres, minirati svaki put za izlazak iz ćorsokaka, ometati svaki pokušaj da se nešto dobro uradi u ovoj zemlji. Nema motora koji može da savlada tolike kočnice; prolupaće, pre nego što i krene, dok se "bremze" ne poskidaju...

Kome jasno, kome nije- ode čiča da se brije!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Apr 16, 2011 12:24 am od Fristajlo

Osta Ceca u kući; gledaćemo njene spotove oko godinu dana, koliko sam čuo.
Kako izdržati?
Nema veze, samo kad ne ode u mardelj, naopako; nije ona za zatvor, 'nako lepa...
Sudije dobijaju mali uskršnji bonus, Arkan časti, posthumno; nije loše na ovu krizu.
Hrvati dobili po nosu; njihov "domovinski rat" dobio etiketu zajedničkog zločinačkog poduhvata; interesantno. Ne verujem da je to dobro po nas Srbe, ali je sigurno loše po Hrvate; u pravilu, kao i kod nas, najgore će stradati oni koji su najmanje krivi. No, nekako se i ne sekiram zbog toga, imam neke važnije teme ovih dana. Recimo, stepenice za tavan; konačno sam ih nabavio i ugradio, i kao klinac se pentrao nekoliko puta, probe radi...
Pre oko nedelju dana saznam neprijatnu činjenicu da me je advokat u postupku tužbe protiv firme zeznuo, ne -predavanjem tužbe u zakonskom roku; da pukneš na zdravo mesto. Nenamerno, bolest je u pitanju; nije znala šta radi, za život se žena borila, a da nije ni znala. Pri tom, to mi je stara prijateljica, koja mi to radi drugarski, malte-ne, tako da i ne mogu da se ljutim, sve i da hoću. Sad zavisim od dobre volje nekog sudije koji će da uvaži te okolnosti i prihvati razlog zakašnjenja...
Počinjem da hvatam sebe kako uživam samo u radu; to mi okupira misli, i na neko vreme ne primećujem šta se događa u svetu, u zemlji, društvu... Tad zaboravljam kako smo taoci tuđih brljotina, žrtve tuđih slabosti i grešaka, što namernih, što nenamernih. Preporučujem tu terapiju, nekad čak bude i neke vajde od svega. Povući se iz svake javnosti je lako, kad je javnost ovakva kakva je...
Prijatelji iz bivše firme sve ređe se javljaju; toliko o iskrenosti "profesionalnih prijateljstava". Čudo je koliko su se ljudi iskvarili, postali oportunisti i materijalisti. Nije ni čudo što smo ovako propali i što smo ovako srozani. Da smo bolji, bolje bi nam bilo... Nekad, ne tako davno, ljudi su otvoreno osuđivali takvo ponašanje, a takvi bili predmet prezira; danas se takvima mnogi ćutke dive, i zavide na korisnom defektu.
Tako se počelo sa migracijama iz partija u partije, iz mišljenja u mišljenje, iz morala u moral, po kome ne samo dozvoljeno, već i pametno u cilju lične koristi voditi računa samo o svom interesu, bez obzira koliko to štete nanosi drugima. Solidarnost je svedena na par kinti peračima prozora na semaforu, neki SMS za izbeglice ili neku crkvu, otimanje za sadnice trešanja i slične surogate glasa savesti.
No, kad živiš surogat života, i to je dovoljno...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Apr 21, 2011 11:42 pm od Fristajlo

Javila mi se advokatica, ova nova.
"Sa žaljenjem Vas obaveštavam"... ...
Ok, može i tako. I onako nije bila stvar u novcu, već u principu. U ostalom, ovo je njihova privatna država, može im se- šta god naume; i Sud i moja bivša firma slušaju istog gazdu, a "vrana vrani oči ne vadi", lepo narod kaže. No, ko god misli da je gotovo, slabo misli; samo počinje nešto drugo. Tek ću sad da im se ------- majke, nemam više razloga da ćutim. Što bi rek'o onaj iz "Munja"- A SAD KREĆE U TOTALNI OBRAČUN!
Već sam kontaktirao neke koje zanimaju pikantni detalji o toj firmi, bitnoj logističkoj podršci prozapadnom režimu; interesantno je, koliko malo neki vrli uglednici u ovoj zemlji znaju o vlasnicima medija u ovoj zemlji i njihovom uticaju na zbivanja. Nikakvo čudo, u kakvom smo s*anju, kad nam tako neobavešteni "bitnici" petljaju po državnim poslovima, a pojma nemaju sa kim se kače. Još kad bi znali koliko je lako sve to razbucati, i kako je sve to jadno i klimavo, sa kilavim, nesposobnim kadrom- nekad mi je i smešno. Mala bara, to je tačno; ali, to nisu ni gušteri, a kamo li krokodili. Samo su napravili blato i kaljugu, pa niko ne sme u baru, ubeđen da će ga krokodili rastrgnuti.
Slepići, narode... Daždevnjaci, i oni, sa betona, što im mačke repove kidaju, iz zabave... Ali, organizovani u bandu guštera, pa se uzdaju u broj i gađenje da ih iko pipne...
A izgleda da sam i posao našao; čim završim ovu svoju akciju oko sređivanja kuće- da im se javim, kažu. Samo, da vidim šta očekuju, i koliko zveče- pa ćemo da se dogovaramo.
Nije loše kad znaš stvari koje ljudima trebaju.
---------
Čujem da je Toma na infuziji.
Imam prijateljicu, lekarku; baš večeras, predložio sam joj ideju za biznis; za ovakve, VIP klijente, da smućka infuziju sa aromom jagnjetine, pa sa prasećinom, pa sa pasuljem mit kolenice, za dezert neke voćne koktele. Ako je masno pečenje- da se doda i "Trental", odma'- terapijski i ishrana i lečenje, nego!
Dopala joj se ideja, kaže- ako ovo zaživi u političkoj praksi- uneredićemo se od love; u to ime, ja podržavam Tomin štrajk, ali i Tadića, da ne popusti- daću obojici procenat, ako budu sarađivali...
Sad da sačinim jedan dobar biznis plan, pa da klepim neki start-ap kredit za male privrednike. Ima da me jure da mi daju, kad shvate potencijal ideje...
--------------
Partizan opet prvak u košarci. Ja bi njih izbacio iz te lige, ili promenio pravila, da mu bude teže. Ovako je bzvz...
Proverena informacija; do kraja godine, još oko 30 000 ljudi dobija otkaze. Držite se, narode; gledaj VB, Farme, Svadbe 48 sati, ali "Survivor" najpažljivije. To ne propuštajte, ima korisnih veština da se nauči.
Npr- kako šakom pirinča nahraniti nekoliko ljudi; tako se postaje Kina... ... pa se uđe u BRIKS... pa imaš 3000 mlrd $ deviznih rezervi... ...i lokal u bloku 70...
---------------
Ma, biće sve u redu. Ne skoro, ali- biće... Prvo će da bude malo više nereda, pa onda opet reda, dok ne zaboravimo, kao što volimo.
A volimo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Apr 30, 2011 12:17 am od Fristajlo

Dok se budući kralj i kraljica konzumiraju u Vestminsteru, prvi put zakonski, mi se ovde o svom jadu zabavljamo; Rasim objašnjavao što je kapitalizam bolji od socijalizma.
Za malo da ubedi nekog.
Naprednjaci i dalje hoće izbore; rešili da srede sve u državi, ali prvo da budu izbori. Izborima se sve rešava... Samo u Srbiji.
Tornado u Alabami; gde će kuga, nego u svoj rod. Udri po gologuziji, naravno; što ne prođe kroz Kaliforniju ili Floridu, nego po Alabami?
Sad se setih; kako to- Srbija republika, a ima princa prestolonaslednika i princezu? Ko tu koga...?
A imamo i premijera, i predsednika, i susede, i državu, i posao, i budućnost...
I sve nam je super. Ako, tako smo glasali...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 02, 2011 12:40 am od Fristajlo

Eto, saznadosmo da su Vlada, sindikati i poslodavci napravili pakt, i sad ima da poteče med i mleko. Spremite posuđe, neće to biti nepresušna reka izobilja, da ne bude posle- nismo znali...
Neovarvarska koalicija u novim terorističkim napadima na Libiju ubila nekoliko članova Gadafijeve porodice, iako nisu hteli namerno; opet onaj cinični štos o kolateralnoj šteti.
Kad se najmoćnija vojna mašinerija u istoriji ovako upusti u čist terorizam, pored svih drugih, i legitimnih i razumnijih načina pritiska na neki režim koji im se ne dopada, svetu se dobro ne piše. Matrica ponašanja nacističke Nemačke je prekopirana, unapređena i sprovodi se jednako bezobzirno; dekadencija zapada postiže svoje najviše vrednosti, i više nikom normalnom nije skriveno koliko je sve to bolesno. U prkos tome, verovatno iz straha, koji se uvukao u kosti skoro celog sveta, i dalje čujemo tu i tamo neke stidljive racionalizacije takvog ponašanja, neka "objašnjenja", tumačenja strategije borbe protiv terorizma...
i što ja ovo vama pričam?
Utehe radi.
Nisu samo Srbi ponavljači istorije; ceo svet je takav. Kao Čembrlen, koji je mahao papirom na aerodromu, kada je potpisao pakt sa fon Ribentropom. Kukavica se uvek nada da će ljigavošću izbeći sukob, da je mudrost u poniženju i da zlo nestaje izbegavanjem istog.
Koliko je ta doktrina pogrešna, znaju i oni sa prosečnom četvorkom sa istorije iz srednjih škola.
Svet je zreo za nešto; šta- zavisi od onih koji su istoriju proučili bolje...
Srećan Vam 2. maj!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 10:33 pm od Fristajlo

Idemo dalje sa antiblogom...
--------
Bejah danas na ročištu ostavinske rasprave iza pokojnog dede mi; nije sitan jubilej- okruglo 20 godina... Gđo ministarko PRAVDE- sve vam po spisku! Imate ne samo gomilu neradnika u branši, već i nesposobnih, da sam počeo da razmatram ponovo ideju Veća staraca, kojim bi se vazda para uštedelo ovom sirotom narodu, a na stranu što bi se i nešto i završilo.
Elem- danas je jedna od naslednica, moja skoro pokojna tetka tražila da joj sud (veliko slovo treba zaslužiti!) zaštiti njeno nasledno pravo i obezbedi njenu petinu na dva grobna mesta, na Novom groblju!? Naravno, zbog toga je sve ostalo vraćeno u mirovanje, ili na početak- 'bem li ga, više se i ne nadam kraju. Pa se posle mislim- a što da i ja ne tražim moju petinu?
Dok se ovo završi, taman ću i ja da mrem, za jedno 40-50 godina- valjaće, a? ...pod uslovom da se uopšte završi...
nadrkana gđa sudija ne htede ni da sasluša moje izjašnjavanje glede grobišta, a sa razlogom jerbo, eto, ni tužilja nije došla, a ni neki drugi- pa se ročište odlaže, po ko zna koji put više.
20 godina. Lepa, okrugla cifra; ko zna- možda neka koja je bila pripravnik, pred penziju završi taj predmet, a? Ako to bude uslov da uđemo u EU, osim 'vatanja čiča Ratka- nikaceneznaštaćeBramercnovodazatraži.
I kome ja sad da fakturišem mojih 50-ak dolazaka, urednih, na vreme? Kome majke da se nakršim što u ovoj državi budale dobijaju sva prava i prostora za teranje maka na konac do nivoa apsurda, dok uredni građani ne mogu ništa da završe, jer, eto, sudovi u Srbiji ne smeju da završe ostavinu jednog pokojnog mašinovođe? Zašto su prava preča od reda?
Gde prestaje pravo, a počinje red- u Srbiji?
Reći ću šta ja mislim.
Mislim da ovu državu treba raspustiti, kao loš razred, ugasiti kao gubitašku firmu, rasformirati kao tim koji gubi sve utakmice, poslati pod presu, na reciklažu.
Eto, to ja mislim. I sve ponovo, od početka; i niko, ama baš niko, ko je učestvovao u ovome- ne sme da dobije nikakvu ulogu u tom sledećem, jer bi verovatno i to upropastio, samo da dokaže da to, eto, nije do njih.
E- jeste. Sve je do njih. Do Tadića, Malovićke, nestalog Tomice, pa redom, do kurira u Skupštini. neka otvore perionicu, pekaru, kafanu, sve što hoće; samo neka se nikad više ne prihvate države- ne ide im to...
Banda lenjih i nesposobnih, organizovana lopovski i burazerski mora da leti.
Ili mi, ili oni.
Mislite da preterujem?
Ako ne mislite, onda mislite da preterujem....
Mali sofizam za kraj, koliko da mislite, ma o čemu...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 24, 2011 11:35 pm od digitalmandrak

Ne preterujes,brate,uopste....Kad sam za prvo dete jurio deciji dodatak,protnuo sam glavu kroz salter i dreknuo na kokosku preko puta dal nece mozda DNK-analizu da joj donesem i krv iz vene i prsta...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 25, 2011 12:31 am od Fristajlo

Da, i najveći biser mudrosti...
Kaže gđa sudija- da jedna, koja je bolesna donese sudu medicinske nalaze da usled pogoršanog zdravstvenog stanja ne može da prisustvuje ročištu; nisam mogao da verujem ušima...
To jest- dođi da mi dokažeš da ne možeš da dođeš; valjda mi otud ovaj napad sofizma, nešto zarazno, kanda...
Ljudi- pamet u glavu; sami- ovi otići neće.
A u buduće- manje glasajte, a više- ćutite. Ne samo da su tako mnogi, bar na izgled, pametniji, to- na stranu.
Ko vas je, uopšte, i pitao za mišljenje, u ostalom?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 25, 2011 11:53 pm od L2

Kao sto vidis PETICA. Prestani da forumasis,odlican si bloger.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 26, 2011 8:32 pm od Fristajlo

Molim- bez komentara. Pogledajte naslov, u ostalom...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 26, 2011 8:56 pm od Fristajlo

Danas, 26. maja 2011. godine, Srbija je dotakla dno.
Kvislinška vlast uspela je da ponizi ceo narod novim potezom servilnosti prema zapadnim okupacionim silama hapšenjem generala Mladića. Sramota, kakvu se ne sećam da smo doživeli do sad, čak ni kad su izručili Miloševića; Đinđić bi bio ponosan na svoje postignuće, da je živ...
Jer- ovo je sve njegov plan. Sve one žalopojke- "eh, da je on živ!" su zamajavanje tupavih- šatro, bilo bi bolje, da je on i dalje "sa nama".
Bilo bi gore.
Brže bi nas on doveo do propasti, što mu je i bilo zadatak; ovi njegovi ni to ne umeju, ne- kao što bi on. No, eto, nekako uspevaju, i ovakvi kakvi su...
Više nije ni važno da li je ili nije Mladić to što tvrde, da li je uradio nešto ili nije; to je odavno nevažno, i to svako iole svestan predstave koja se zove "Haški tribunal" zna. Mladić je simbol tihog otpora toj okupaciji Srbije, jer je samo on ostao, bar delu Srba, kao uteha za veleizdaju, sprovedenu poslednju deceniju. On je dokaz da je Srbija- poražena, da je kapitulirala, po prvi put u istoriji.
Eto, toliko, za sad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Jun 01, 2011 11:11 pm od Fristajlo

Ćuti narod.
I treba da ćuti.
Dosta je priče bilo, ona nas je i dovela dovde. Na ukus žaba već smo nekako navikli, bar mi, koji ih gutamo; naravno, oni koji su i smislili to gutanje, nikad i nisu mislili da i oni neku kusaju. Nije isti meni, jbg...
Seljaci digli frku, oru drumove, k'o Turci, nekad. Hoće subvencije.
Čudan neki svet; hoće da im se plati rad i roba, koju proizvode...
Nije to korektno, bude vlast iz ugodnog dremeža, potpuno zasluženog odmora- nije bilo lako juriti moćnu starinu Ratka po vojvođanskim gudurama. Gde im je, bre, zahvalnost i osećaj za više ciljeve?
Danas sam, kao nezaposlen, platio nekoliko puta po 50 dinara za razne upute i budalaštine, koje mi traži NSZ (biro rada), jerbo, eto, moji nalazi od pre 7-8 meseci, nisu sveži...
Verovatno sam, budući sve mlađi i jači- ozdravio, a rame zacelilo, od jake 'rane i lekovite trave, što je juče kosih, pa danas crkavam od alergijske reakcije na polen. Birokratija beleži svoje zvezdane domete, danas u Srbiji. Pamtim sve režime i njihove birokratije; na svaki sam kukao, a na ovaj ne mogu; tako smo glasali, to smo hteli.
Giljotina propisa je, izgleda sekla korov; samo je otresla seme, pa ga sad ima sve više, raširio se...
Sinoć sam na Urgentnom centru proboravio jedva 5 sati, čekajući da pregledaju povređenu nogu jedne rođake, inače i dijabetičarke- vreme mi proletelo ko slonče. Toplo preporučujem kao mesto za provod i zabavu, a možda i vidite neke poznate sa splavova- i oni se često tamo sretnu.
Brzinom ranjenih puževa, medicinsko osoblje sa izrazima neviđenog entuzijazma i iskušeničke skromnosti tiho se kreće hodnicima odlično provetrenog zdanja, nesvesni zahvalnosti koje pacijenti osećaju prema njima zbog samopregornog rada i prilježnosti koje pokazuju...
Sve tekovina do tekovine. Milina se razlila po Srbiji, perspektive na sve strane, naročito na dole. Ali, neka. Ima to i svoje dobre strane...
To- što ih još nismo otkrili, ne znači i da ne postoje! Samo su dobro skrivene, treba dublje kopati (ako vas mrzi, angažujte ovih milion nezaposlenih, njih ne mrzi)...
Oj, Srbijo, pod šljivama, reče neki pesnik; no, neko manje poetičan, smislio ideju, da svi Srbi stanu pod samo jednu.
Vizionar, reklo bi se. Nerado upotrebljavam tu reč, rezervisanu za nekog drugog, takođe velikana sa zadatkom, ali- eto, ne nađoh sinonim u svom skromnom vokabularu, pa praštajte, meni neukom...
Ima li u Ševeningenu, u dvorištu zatvora, neka šljiva? Da nije mislio na tu?
Neka za sad to ostane pitanje, koje će da visi u vazduhu; neka tinja nada, da ta šljiva postoji, i da je ona neki 2Najdanov krug", u kome se skuplja preostala šačica Srba, najgorih od nas, koji stremimo nečem novom, svetlom i boljem; Srbiji u kojoj nema Srba, već samo amorfnih građana sveta, operisanih od sebe do bezličnosti. Serbian way of life imao je sva obeležja nakaznosti, i kao takav- ima da se ukine.
Giljotinom propisa, kako god. Participacijama, nezaposlenošću, bedom, oduzimanjem stanova zbog duga za struju, medijskim združenim vežbama o kerušama, Romima, manjinama, genocidima, fašistima, izdajnicima, patriotima, Fiatima i Benetonima...
Nema u ovom svetu mesta za pečenje prasića, rakiju sa kazana, za neću za inat!, za sedi sa mnom u kafanu da ti platim piće jer mi je tako ćef, jer će ta giljotina propisa da sve lepo osmisli. Ima da naučiš i koliko listića toalet papira trošiš po seansi, građanine! Ne Srbine, već- građanine.
Evropa je to... U njoj si zagađivač, kad prdneš u Srbiji- Norvežanin ima pravo da te prijavi za trovanje i izazivanje ekološkog ugrožavanja, jerbo nisi turio filter na auspuh.
I treba da tuži, ima i pravo. Sad svi imaju pravo.
Samo pravo nema nikog.
Pall Mall...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jun 06, 2011 3:49 pm od SKYKING

Reci mu ti, posto ne dopusta komentare na blog, da se kaze AUSPUV a ne AUSPUH...
Mi se ne upuhavamo nego upuvavamo... pa stoga auspuv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jun 06, 2011 9:36 pm od Fristajlo

Slobodni ste da upišete vaše komentare. Naslov se odnosi na to da ja pridržavam pravo da ih ne komentarišem.
U Srbiji niko ne sluša ovakve kao što sam ja, i otud crpem svoje PRAVO da ni ja nikog više neću da slušam.
Jer, sve sam već čuo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jun 06, 2011 11:41 pm od Fristajlo

Ugrožen konkurentskim blogovima kolega na sekciji, intenziviram svoje napore ka sticanju slave u regionu, jerbo, kako vidim, odatle dalje ne može; propisali nam ovi iz okupacionih vlasti, nema tu...
Gledah sad na glasilu okupacionih snaga "debatu" o Mladiću, Ćosiću, genocidima, čemu god, i ne mogoh da se ačudim promeni ličnosti kod voditeljke...
Poznavao sam je, kao mlađu; normalno, pametno dete, bistro, misli svojom glavom. Čak sam je i hrabrio i hvalio, po malo savetovao šta i kako da radi. Brzo je napredovala po "renkingu" u redakciji, dobijala sve zahtevnije zadatke. No, zavrbovaše je, i vidi sad- šta ispade od onog deteta!?
Ža-lo-sno.
Nema veze. Samo dokaz više da sam čovek; grešim...
Slušam neke vesti iz nesvesti pre neko veče, i neki euro-mudroser nam savetuje da se posvetimo, jel'te, poljoprivredi i baštovanstvu- kaže, tu je vaša šansa...
Mhm... Mi ćemo da im gajimo krastavčiće i maline za meze, dok se oni bave visokom tehnologijom, naukom i industijom; da im budemo seljačići, raja, kao kod Turaka. Super, nađoše i nama mesto!
Ne znam da li je veća moja zapanjenost drskošću te poruke, ili zgađenost nad truleži grupe koja to smišlja i sprovodi; pa se setim kako nas savetovaše da otvaramo mala i srednja preduzeća...
Sad je jasno zašto su nas tako savetovali. Kad se ti lepo organizuješ i uhodaš, imaš sistem, tržište, resurse, posao se uhodao- on dođe sa svojom hiper-korporacijom i udavi te k'o pile, prinudi na prodaju bud-zašto; to smo videli N-puta ovde. Koliko je lokalnih piljara podavio tako Mišković sa njegovim "Maxi"-jem, Vero, Idea, Merkuri i ostale pi***materine, da bi, čim su ih zbrisali neplaćanjem i uslovima poslovanja koje ovi nisu mogli da izdrže- nasvirali cene toliko da je sad Srbija najskuplja u pomenutom "regionu"?
Isto su uradili sa svim ostalim potencijalima u Srbiji; davili sankcijama, izolacijama, cedili i muzli, dok nisu isisali i preoteli sve što hoće, a sad- da im plevimo bašte?
Sa Hitlerom je bilo lakše i poštenije; lepo čova doš'o i rek'o- ili kako ja kažem, ili ste naje*ali!... Ovi njegovi sledbenici danas su mnogo poganiji, ciničniji; lažu te i zaluđuju dok ne izgubiš svaku ideju šta ti je, u stvari, činiti. Ošamute, pa *ebu.
Ergo- Hitler je bio bolji. U stvari, manje loš.
Toliko o Bogoljubovoj salati; treba da je gajimo, ali- samo za svoje potrebe. Njima, ako treba- neka traže "rednekse" na drugoj strani.
Banda kulovska...
---------------
Štrajkuju nam oružari.
Hoće da rade; a šta da rade, kad je kvota ispunjena? Kao da Šutke sme da im kaže da Ameri propisuju ko i koliko sme da napravi i proda cevi i džebane...
Treba da se preorijentišu na onu salatu, na lukac, na sezonsko povrće i voće- lepo reče onaj muljavi deda, koji verovatno nikad nije ni bio u njivi, onaj savetnik. Neka naprave sadiljke, pa na krug; onaj praziluk, svako neka čupa iz osobe ispred sebe, pa u zemlju.
Para k'o blata...
Ako im Ameri ne odrede i za to kvotu...
To je, kako kaže narod- prazi-luk i prazi-voda...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Jun 10, 2011 7:16 pm od Fristajlo

Ko ne čita, voli Tita!

Kao već srednje iskusan blogirant, setih se da provokacijom privučem pažnju, e da bi i ja stigao do olimpskih visina ove savremene forme izražavanja sebe; koliko će mi uspeti?
Pokazaće vreme, a i numerator poseta...
----------
Vraćajući se sa NBG, danas oko 14h, naletim na gužvu na železničkom mostu. Haos, koji bi se jednim žandarom dao malo umanjiti, no- njega ne bi tamo. No, zato su bili sa druge strane mosta, i skakutali na haube nevoljnicima koji su zaboravili da uključe svetla ili da daju žmigavac pri menjanju trake; Dačiću, ti tvoji reketaši će ti doći glave...
Mrzi ih narod kao pse, više nego i jednu vlast u poslednjih 20 godina; no, budući da su štićenici okupacionih snaga, ne sme da laje, ćuti. Valjda, baš zato, ko će znati. No, kad ta stega popusti...
Ne znam. Mislim da to neće izaći na dobro, i da sledeća revolucija, ustanak, protest-šta god da bude- neće proći "plišano", i da će biti krvi. Postaće jasno kako nastaju "goli otoci", i zatvor neće više biti najstroža kazna, i svi ovi današnji liberali i svetski ljudi će preko noći postati rigidni vojnici te revolucije, najglasniji u zahtevima da se "krivci" sankcionišu najstrožijom kaznom...
Zašto baš oni?
Pa, da pretovare odgovornost sa sebe na druge, na vođe. Jer, oni su samo sledili, verovali vođi, ne mogu oni biti krivi ni za šta.
Vođe- pazite se! Kao što su izdavali one pre vas, izdaće opet; ne verujte prevrtljivom narodu, prodaće vas prvom koji se seti kako da vas nadlaje, ko par sati ranije shvati koja obećanja još nisu data, pa izneverena. Budite pametni- bežite sa tim što ste do sad maznuli, jer- ako ostanete, izgubićete sve. SVE!
Ugledajte se na Radulovića, na Tomicu; to su vam reperi. Dajte nam bar nešto, po čemu ćemo moći da kažemo- bio je skot, ali, bar je pametan! Zbrisao na vreme!
Ako je narod ispao budala, vi ne morate.
A ti, pritvorni, podmukli narode- čekaj. Sigurno će se pojaviti neki novi vođa, neki vizionar, neko sa novom idejom; malo je potrajala kriza, sg je oskudacija, nešto nam se vođe proredile. Do duše, dosta smo ih otpremili u Hag, -treba vremena da se pojave novi. Možda iz onog kursa za nove, mlade lidere!?
Ne valjaš, narode. Tu si, gde si, jer si takav. Kad budeš bolji, bolje će ti i biti.
Dobra je vlast, kakav je narod.
Dobra; zato bi mi bilo žao da im se nešto desi...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu