Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Molba za pomoć

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Molba za pomoć

Počalji od Nova clanica taj Pon Feb 28, 2011 8:27 pm

Budite makar jedan dan lavica: ocajnica, depresivna, zeljna, osakacena, sama... Shta je od svega istina zna lavica... Ono shto ne zna ne daje nikome za pravo da je osudi vec da je razume.. Vi iskusne zene u sigurnim rukama muzeva koji vas beskrajno vole,razumejju i shtite /?!/.. i bezbrizne devojke koje zaboravljaju da ce doci vashe sutra .. 'odlucne' za svaki korak a svoju istinu cuvate od sveta verujuci da je sva ljudska snaga u vama samo zato shto vas neko pita.. KAKO DALJE??..Ne... lavica je u svakoj od vas samo shto vi to nikada necete priznati cak ni sebi..i zato cutite ako vec ne razumete...!

Dobro pazite šta želite, zaista, šta posle kada se sve to ostvari?
Nova clanica
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 208
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 8:52 pm

Ja sam lavica 70 % u zivotu, ako to nekome smeta zao mi je...a inace sam lavica po horoskopu..
lucija
Super član
Super član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nova clanica taj Pon Feb 28, 2011 9:02 pm

@lucija

Neshto se ne secam da si 'lavicu' mudro savetovala. malo odreshi kefalo za koji gram mudrosti.. onako lavovski.. Al nisam tebi nishta zamerila.. i nisi predmet teme..
Nova clanica
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 9:04 pm

Cmok za tebe...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nova clanica taj Pon Feb 28, 2011 9:07 pm

lucija ::Reci cu jos i ovo...i ako ovdje nije rijec o meni, cak sam ja ta koja "svrlja" i zanoveta....tako da meni su ovakve situacije skroz neshvatljive...

Nisam pogreshila.. ti pa ti, i zato ne razumesh ni dijagnozu koju pretpostavljam 'lavica' nije izmislila.. ni 'lavicu' pa cak ni sebe..
Nova clanica
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 9:10 pm

Ja ne kazem ja pa ja...odakle Vam ili ti ta ideja..ja samo govorim ono sto jeste..i kako bih ja uradila..a to je napustila covjeka koji nema vremena za mene..ako je to ja pa ja onda ...jeste..ja pa ja
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nova clanica taj Pon Feb 28, 2011 9:17 pm

@lucija

A ti bash znas da 'lavica' ne prolazi kroz postporođajnu depresiju.. sama je to navela i to je kljucna stvar!
Nova clanica
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 9:19 pm

aha, pa je kljucna stvar i to sto mozda i muz prolazi kroz postporodjajnomusku depresiju..ma idi...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 12:03 am

Dragana ::
Ne bih rekla da se ovdje radi o postporođajnoj depresiji jer dijete ima već 6 mjeseci .

Postporodjajna depresija može da traje i šest meseci. Važno je jedno: šta je od svega realno u celoj priči jer sve može biti posledica PD i svih uporednih zbivanja u isto vreme. Ne mogu prihvatiti da baš ništa od navedenog nije istina. I da se ne ponavljam, dalje kako sam već pisala.

Ako nas je lavica pitala, onda je red i da joj pomognemo, svako na svoj način i nikoga nećemo optuživati. Nadam se da će tok teme dalje teći u interesu lavice.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Uto Mar 01, 2011 12:55 am

Zasto bi morao ici u njenom interesu..mislim da..al ne bukvalno, jer njen interes je valjda istina...a njena istina prema svemu napisanom je surova, tako da interes ili ne...lose je, sve sto je napisala jako je lose, i zenu ne treba lagati, zavaravati vec reci joj , zeno umires i umrijeces ako ne preduzmes nesto..i onda mi neko komentarise o nicku LAVICA..ma dajte molim vas...kazite lose jako lose...ako se ne trgnes dno ce za tebe biti zelja , a ne prosipanje neke sulude price, pa kad ste tako posteni, posteno i govorite..,evo..reci cu, samo se stavite u njenu situaciju...valjda ce onda proraditi nekome svoje JA..
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 1:09 am

Lucija,

Kako god, lavica je tražila pomoć i neka joj svako ko želi da savet. Neko iz ličnog iskustva, neko gledajući iskustvo drugih, neko kao stručno lice itd.

U takvoj situaciji nije baš uputno biti grub kada se može na drugačiji način koji zasigurno donosi i bolji efekat.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Uto Mar 01, 2011 1:19 am

A sto bolji..ako to nije..lazno zavaravanje...NE KAPIRAM...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 1:24 am

Nisam rekla da joj ne treba reći šta misliš, već način na koji joj reći a to je velika razlika.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Uto Mar 01, 2011 1:40 am

aha..ok. pa onda moze ovako..
vidi lavice, ti si stvarno lavica nema sta, imas djecu volis ih, volis cak i muza, al on nema vremena za tebe sada , to je trenutno , vjerovatno postporodjajno ima i za muskarce,al imaj strpljenja proci ce i to postporodj.tebi al muzu ne znam jer mozda je on poseban pa to i na njega utice...eto on je to imao i prije tvog porodjaja sa njegovom sestrom, to se vjerovatno zove predporodjajna depresija...pa cuj ima vise njih pred..trenutna i post...tako da je moguce da ti zivot prodje u tom PREDPOST porodjajnom periodu al nema veze , bitna je LIJEPA RIJEC
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Uto Mar 01, 2011 10:02 am

Avramova ::
Dragana ::
Ne bih rekla da se ovdje radi o postporođajnoj depresiji jer dijete ima već 6 mjeseci .

Postporodjajna depresija može da traje i šest meseci. Važno je jedno: šta je od svega realno u celoj priči jer sve može biti posledica PD i svih uporednih zbivanja u isto vreme. Ne mogu prihvatiti da baš ništa od navedenog nije istina. I da se ne ponavljam, dalje kako sam već pisala.

Ako nas je lavica pitala, onda je red i da joj pomognemo, svako na svoj način i nikoga nećemo optuživati. Nadam se da će tok teme dalje teći u interesu lavice.

Postporođajna depresija traje nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci . U pravu si , može trajati i duže . Postporođajna depresija ima mnogo nelagodnih popratnih simptoma , kojih je Lavica svjesna i zna da poremećaj ako postoji , treba liječiti .
Mislim da je svatko u postovima pisao na način da pomogne a nikako da kritizira , pa tvoja opaska mom pisanju nije primjerena .
Također , sve napisano od strane lavice treba sagledati realno , a nikako jednostrano i sa sažaljenjem . Lavica iznosi činjenice iz vlastitoga , subjektivnoga kuta gledanja . Poanta je u tome da joj pomognemo realno sagledati situaciju i ukazati joj kako da riješi problem odnosno izađe iz problema . Situacija nije nerješiva . Ljubav prema suprugu , težnja za obiteljskom srećom i zajedništvom , već su temelj i prvi korak ka rješenju njenoga problema .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Uto Mar 01, 2011 10:15 am

Nova clanica ::Budite makar jedan dan lavica: ocajnica, depresivna, zeljna, osakacena, sama... Shta je od svega istina zna lavica... Ono shto ne zna ne daje nikome za pravo da je osudi vec da je razume.. Vi iskusne zene u sigurnim rukama muzeva koji vas beskrajno vole,razumejju i shtite /?!/.. i bezbrizne devojke koje zaboravljaju da ce doci vashe sutra .. 'odlucne' za svaki korak a svoju istinu cuvate od sveta verujuci da je sva ljudska snaga u vama samo zato shto vas neko pita.. KAKO DALJE??..Ne... lavica je u svakoj od vas samo shto vi to nikada necete priznati cak ni sebi..i zato cutite ako vec ne razumete...!

Dobro pazite šta želite, zaista, šta posle kada se sve to ostvari?

Postoje žene koje odaberu biti očajnice ... nazivajući se očajnicama , depresivnima , osamnjenima , jadnima ... tako stvaraju mogućnost da takvima i cijeloga života ostanu . Postoje i one druge žene koje znaju koliko vrijede , koje znaju što žele od svojega života , koje znaju od onoga što imaju učiniti najbolje ... , ne odustaju od svoje radosti , ne pokleknu pred preprekama koje im život nanosi pa se one se s pravom mogu nazvati Lavice .
Postoje žene koje žive sa suprugom koji ih voli i štiti , te umiju živjeti tu radost života . Postoje i one druge žene koje ne umiju uživati i cijeniti ono što imaju ma koliko im se pruža ... ni uzvaraćati pruženo ...
Ovo nema veze sa tekstom na temu ,, Molim pomoć ,, već sa ovdje iznad navedenom opaskom kako Lavica živi u svakoj od nas ... Ne bih se složila sa navedenom tvrdnjom .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 8:00 pm

Dragana :: Mislim da je svatko u postovima pisao na način da pomogne a nikako da kritizira , pa tvoja opaska mom pisanju nije primjerena .

Opaska nije bila tebi upućena već Novoj clanici i luciji. Pretpostavila sam da je to jasno što se da videti iz pisanja.

Ubuduće ću biti jasnija navodeći i nikove.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lavica taj Uto Mar 01, 2011 8:23 pm

Hvala svima na vremenu i odgovorima, savetima, kritikama, drugom viđenju stvari.

Tastatura mi je malo poludela, otud nedovršena rečenica tj progutan ostatak koji sam danas videla.

Prethodne dane sam iskoristila da malo dublje porazmislim o svemu, neizbežan osećaj stida zbog gubljenja kontrole i lomljenja tanjira, čime sam rezultirala veliko razočarenje sebe u očima supruga...u afektu sam rekla i par stvari koje nisam mislila, čime sam ga dodatno povredila...

Pre svega, on je odličan čovek, ljudina koja je samo drugačije vaspitana, rodom iz centralne Srbije, naučen da je sestra svetinja i neprikosnovena i prvo ona pa svi drugi...ne mogu promeniti, nikad neće prestati da mi smeta, ali moram naučiti da živim sa tim.

S druge strane, mnogo radi, često putuje - zbog čega i ne vidi promene u meni i sve što mi smeta...a što sam sama na pogrešan način pokušala da mu objasnim, mada, u početku kada sam mu rekla, nije shvatao ozbiljno i mislio je da je samo umor.

PPD sam uočila još na početku. Mali je jako rano dobio grčeve zbog čega mi se san sveo na bukvalno jedan sat u toku dana, toliko je jako i intezivno bilo i trajalo je tri meseca. Usput sam izgubila i mleko, postala razdražljiva, osećaj da sam loša majka zbog nedostatka mleka, odsustva starijeg sina...sve se gomilalo i rezultiralo mojim skorašnjim pucanjem. Pomagao je kad i koliko je mogao; nedovoljno...

Razgovarali smo, ali i dalje nije to to, ne shvata. Koliko toliko smo kao uspostavili mir, ali i dalje se osećam podjednako loše, jer sad imam osećaj da ne ostaje na poslu kao i obično zbog sažaljenja prema meni, što mi je odvratno ako je tako.

Uvek sam u životu bila borac i nisam dozvoljavala da me iko, ponajmanje ja sama, sažaljeva. Situacija u kojoj sam se našla je teška i nešto je sa čim nisam u stanju trenutno da se (i sama) izborim, zbog čega je i došlo do pucanja i svih tih negativnih i teških osećanja. Suprug je meni sušta suprotnost, racio nadvladava nad emocijama, možda otud i taj neki raskorak u komunikaciji ka razrešenju. Izluđuje me što ne mogu da stavim u reči koje bi on razumeo, sve to što mi se dešava i što me okružuje danima, nedeljama, mesecima. Povredilo me je što je na moju konstataciju osećaja da sam sama, planuo kako izmišljam i kako nije tako...

I sad se ponaša kao da se ništa nije desilo, a osećam se kao da hodamo po minskom polju i muka mi je tog pretvaranja. On je verovatno tako navikao, sve pod tepih, ignoriši, proći će...ostanu ožiljci tako...svima.

Želim da mi bude bolje i želim da smo mi bolje, njegovo rešenje je da prekinem porodiljsko i počnem da radim...što je van svake pameti, ostaviti tako malu bebu, to nije rešenje i ne bih se dobro osećala.

U idealnim uslovima, više od svega bih želela da smo mu mi, prevashodno ja, na prvom mestu. Da sestru stavi gde joj je i mesto i prestane njene probleme da rešava, već da se posveti mojim...džaba.

Ima besa u mom pisanju, ali sve stoji kako je napisano, ogoljeno i na izvol'te; meni je lakše da sve ovo izbacim, poludela bih da držim sve unutra, previše opterećuje i boli.

a opet, žao mi je zbog svega i što sam i njega opteretila, razočarala...pored svega i na poslu, i u rodnom gradu sa njegovima i sa sestrom takvom kakva je...još ja sa svojim bubama...a opet, kome ću ako ne njemu, on mi je najbolji prijatelj i sve.

Je*eno baš...samo da je malo više razumevanja sa njegove strane...
Lavica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 8:49 pm

Lavica :: Razgovarali smo, ali i dalje nije to to, ne shvata.

Šta je to što on ne shvata, ali konkretno?

Koliko toliko smo kao uspostavili mir, ali i dalje se osećam podjednako loše, jer sad imam osećaj da ne ostaje na poslu kao i obično zbog sažaljenja prema meni, što mi je odvratno ako je tako.

Ovo baš ne razumem najbolje, a možda uopšte pa ako ti nije teško malo pojasni.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lavica taj Uto Mar 01, 2011 8:58 pm

Izvini.

Ne shvata ili se ne trudi da shvati koliko mi je teško a u isto vreme odvratno što sam se našla u situaciji u kojoj sam. Uhvatio se dela nečega što sam rekla - a to je koliko ne volim kraj grada u kojem je kupljen stan i kako mi je odvratan svaki sekund proveden u istom, naročito kad on nije tu. To ga je jako pogodilo i žao mi je zbog toga ali činjenica je da se ja tako osećam i to se nažalost neće promeniti.

Od kako je sve to puklo, posle dva dana, prestao je da boravi na poslu kao obično što zna da bude, više ostaje kod kuće, mada je u drugoj sobi i radi na kompjuteru i to je to. Onda kad ostanem sama, stanem i razmislim i strepim da je do promene došlo iz sažaljenja a ne zato što je razumeo...

Je li sad malo bolje?
Lavica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 01, 2011 9:13 pm

Lavica :: Ne shvata ili se ne trudi da shvati koliko mi je teško a u isto vreme odvratno što sam se našla u situaciji u kojoj sam.

Pitaj ga jasno i glasno šta on misli kada si ti u pitanju, i ne odustaj dokle god ne odgovori. Ako ti razumeš njegovo odnos prema sestri i miriš se s tim, imaš pravo da znaš kakav je njegov odnos prema tebi.

Uhvatio se dela nečega što sam rekla - a to je koliko ne volim kraj grada u kojem je kupljen stan i kako mi je odvratan svaki sekund proveden u istom, naročito kad on nije tu. To ga je jako pogodilo i žao mi je zbog toga ali činjenica je da se ja tako osećam i to se nažalost neće promeniti.

Razumela bih ga da si mu rekla kako ti je on odvratan, ali da mu smeta što ti se ne dopada deo grada, to ne razuem. I ja sam napustila moj deo grada kada sam se udala i nikada nisam prihvatila novi kraj i vrlo brzo smo ga napustili.

Onda kad ostanem sama, stanem i razmislim i strepim da je do promene došlo iz sažaljenja a ne zato što je razumeo...

Da je razumeo, ne bi boravio u svojoj sobi već biste provodili vreme zajedno, makar što je više moguće ukoliko je zauzet poslom.

Mislim da treba da se usmeriš na sebe i decu, da što je moguće manje razmišljaš o tome šta on misli, to moraš da znaš. Svejedno, jednoga dana ćeš shvatiti da je to nebitno iako odražava suštinu problema. Ovako se samo opterećuješ a da ne znaš imaš li razloga za to ili ne.

Bez otvorenog razgovora nema ni rešenja, veruj mi.

Proleće dolazi, decu kraj sebe pa u šetnju. Poseti staro društvo, veliki je grad.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nova clanica taj Pet Mar 04, 2011 4:56 pm

Bez otvorenog razgovora nema ni rešenja, veruj mi.

Bez delovanja nema reshenja...
Nova clanica
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Mar 04, 2011 7:43 pm

@Nova clanica

Kako ćeš znati šta delati ako ne dogovaraš, pregovaraš, pitaš, odgovaraš...?

Prilično lako je dati savet "otvoreno razgovaraj", i sama to činim. Nisu svi hrabri za takav predlog bojeći se ishoda, a još manje delovati bez dogovora.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Mar 07, 2011 2:17 pm

Meni je samo cudno da neko dodje na ovaj forum( u principu jako mali
i ne baz sirom zemljine kugle poznat forum),uclani se,nadje tog momenta
nekakav PDF "pomoc" i tu pocne neku svoju pricu.

Moze to i na fejsbuku da radi, verovatno bi bilo vise vajde, ali i na
forumu nekog casopisa gde bi mu(njoj) pruzena pomoc (barem jednokratna
od nekog specijaliste,psihologa).

Ali jok, ljudi ( obicno zene) uclane se istovremeno na deset foruma i
na svih deset opale istu pricu, izmisljenu,stvarnu,polustvarnu,nema veze.

Pre ( pa ima i 7-8 godina)u Zagrebu je preko neta pocela takva jedna prica,
gde je majka novorodjenih blizanaca na forumu pricala da ce umreti,
da ne zna sta ce sa blizancima ( kako da im otac daje mleko), onda
se zadnji put javila iz bolnice u Sarajevu i tu je kao i umrla. Njen se kao muz onda ukljucivao na forum,pricao o blizancima,plakao za svojom zenom.
I uopste sve je bilo jako tuzno dok se neke forumasice nisu dosetile
pa zvale bolnicu,raspitivale se za blizance da bi se ispostavilo da je to sve bila laz. E sada, zasto to ljudi rade, ja ne znam,ali zaista ne uzimam
za ozbiljno ove ispovesti preko neta, a narocito ne od osoba kojima je to i
i prvi post.
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Mar 07, 2011 2:30 pm

Na jednom forumu postoji isti podforum i nebrojeno pitanja članova sa po jednim postom, tačnije prvim na baš toj temi. Mene ovo ne iznenadjuje, ljudi traže savet. Kako god bilo, meni ne pada na pamet da razmišljam da li je to tako ili ne. Ako želim da se uključim u diskusiju, prihvatam priču kao istinu.

Možda je lakše izjadati se na malom mestu kao što je Ideja pa i takav gest razumem.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: