Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Molba za pomoć

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Molba za pomoć

Počalji od Lavica taj Sre Feb 23, 2011 12:01 pm

Kao i kod svih očajnika, eto me u očajničkom pokušaju ovde, u potrazi za izlazom iz svoje dubiozne, nesnosne, prebolne, jadne i čemerne situacije. Bojim se da samu sebe polako ali sigurno vučem do ivice ponora zvanog ludilo. Zaista i u bukvalnom smislu te reči.

Sedim u stanu koji prezirem, u kraju grada kojeg se gnušam, okružena ljudima koje ne mogu da smislim, sa suprugom koji "je uvek tu" a retko kad zaista jeste...šestomesečno dete mi leži u ogradici dok ja plačem, ridam i kukam i ovo pišem...a starije dete iz prvog braka je u školi, u kraju u kojem više ne živim, kod bake i deke smešten preko nedelje, vikendom je sa nama...iz razloga što je mali da menja nekoliko prevoza kako bi ostao u školi u kojoj jeste a ne došao ovde gde sam ja u pakao na zemlji i najgore moguće škole koje postoje na teritoriji Beograda.
Muka mi je od sebe, ovako slomljene i ubijene i nemoćne i očajne, svaki pokušaj iole normalnog razgovora sa suprugom završava se kriminalno, juče sam dospela na dno dna, razbivši tanjir u svom tom očaju jer sam nemoćna i ne znam kako sebi da pomognem a on...ima druge brige na pameti. Odgovoran posao, mnogo zaposlenih, česta putovanja, sestru i njeno dete o kojem treba da brine kad god za to stigne, poželi, odluči, jer pobogu to je sestra i tako treba, po cenu svega...a ja kopnim i nestajem u zatvoru iz kojeg nema izlaza...

Dobro pazite šta želite, zaista, šta posle kada se sve to ostvari?
Lavica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Molba za pomoć

Počalji od Avramova taj Sre Feb 23, 2011 12:08 pm

Lavica :: Dobro pazite šta želite, zaista, šta posle kada se sve to ostvari?

Za početak želim ti da se počneš ponašati u skladu sa svojim nikom, a to vodi samo i samo ka dobru. Čak se može reći da ti zapravo i jesi jaka osoba što se može videti po jasnom opisu tvoje situacije ali si kratko "zakočila" svoj prirodni korak kroz život.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lavica taj Sre Feb 23, 2011 12:15 pm

Zvučiš kao neko koga sam davno poznavala...pokušala sam, Bog sveti zna da jesam, nemam više snaga a ni volje, ne mogu, dokle više sama? Nema svrhe, toliko bola, pitam se čemu sve.
Klasičan primer postnatalne depresije, svesno sam uvidela da upadam u to stanje i molila ga da mi pomogne, ne vredi. Nisam dobro i sama sebi ne mogu da pomognem. Kome da se požalim ako ne svom suprugu, sa kim da podelim šta me muči?
I sve mi smeta, abnormalno sam razdražljilva, plačljilva, odvratnai tako ga samo teram od sebe i vrtim se u krug i ne vidim izlaz.
Bojim se...
Lavica
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 23, 2011 12:30 pm

Interpretiraću nečiju misao: Kada nešto želiš, ti ćeš to i ostvariti. Ako ne pokušaš, nalazićeš opravdanje.

Ovim nisam htela reći da se ovo odnosi na tebe ali neka bude nauk i podsećanje ne samo tebi, već i meni i drugima.

Kada bih krenula sa analizom onoga što te muči, zapravo bih došla do zaključka da ti sebe samu mučišiš, ali o tome možemo posle.

Nabrojala si čitav pregršt stvari koje bi nekoga uveselile i kada bi za sebe mogao reći da je zadovoljan. Naravno, nismo svi isti pa nas ne vesele iste stvari. Ono što ti imaš jeste bogatatstvo i pre svega to su deca. Tu treba da se raduješ, to je tvoj izbor koga nikada nećeš poželeti menjati. Ostalo je podložno promenama, često i potrebno. Prvo krećemo od sebe iako je to najteži zadatak ali jedini mogući. Drugoga ne možemo menjati.

Zamisli jednu vagu. Na jedan tas stavi sve što je loše, što te muči i daj obrazloženje zašto te muči.

Na drugi tas stavi sve ono što te raduje i daj obrazloženje zbog čega te raduje. (Neka tasovi budu dva lista papira i na njima sve zapisano tvojom rukom)

Doćićeš do jedne kompozicije a onda ideš dalje sa selekcijom. Šta se može menjati, šta ne; šta se može odbaciti, šta ne... itd.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Feb 23, 2011 2:35 pm

A ja mislim da je Lavica u vrlo velikom problemu, koji mogu da reše samo profesionalci, pa sam stava da njima i treba da se obrati. Postoje ljudi koji su mnogo kompetentniji od nas sa ovog foruma, psiholozi i psihijatri, i odavno je poznato da to ne da nije sramota, već je u njenoj situaciji jedini logičan potez, pa joj ga i savetujem. Potraži pomoć na pravom mestu, iznenadićeš se kako brzo će doći i rezultati...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 23, 2011 3:00 pm

Slažem se sa Fristajlom no, ima žena koje su prošle istu fazu postporodjajne depresije pa nije loše malo razmeniti iskustva.

Dobar stručnjak je svakako najpouzdaniji ali ni razgovor sa ljudima nije loš, štaviše vrlo je koristan.

Važno je da je problem akutnog karaktera pa se ne brinem da ga Lavica vrlo brzo neće prevazići.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lavica taj Sre Feb 23, 2011 4:50 pm

Nisam u stanju da racionalno razložim stvari na one koje me čine srećnom i koje ne. Ne mogu da uživam u detetu, ni malom ni velikom, nisam srećna, nisam zadovoljna, ne osećam se voljenom - nažalost, od onih sam kokoški koje bez ljubavi apsolutno ne mogu da funkcionišu.
Osećam se kao najveći mogući promašaj, obezvređeno, napušteno, neživo...
Ne plašim se i ne stidim terapije, u jednom periodu života sam je imala i mnogo mi je pomogla, na čemu sam beskrajno zahvalna, ali...ne može meni terapeut da pomogne u činjenici da mi je potrebna bliskost i ljubav supruga; to nijedan terapeut na svetu ne može da nadomesti. Kad te neko najbliži, najvoljeniji ne razume i ne želi, a u isto vreme - sve to što meni nedostaje i što mi on sam nedostaje, upućujsvojoj sestri koja je jadna jer je sama, u četrdesetim i od skora i sama majka i treba joj se naći i ko će ako ne on - ali to je NJEN izbor i sama je tako htela i tako voli...
Dok smo se zabavljli, borila sam se za njega i nisam dozvolila da nam njegova bivša pomrsi račune, bez obzira na sve...sada u braku, stavljena sam u poziciju da treba da se borim sa sestrom?Ne pada mi na pamet!
I daleko bilo da mu išta od ovoga pomenem, više nas ne bi bilo jer sestra je svetinja!
Nisam ljubomorna, ad se razumemo, ali da se sestra stavlja ispred svoje izabrane porodice, ispred žene koju bi trebalo da voli i deteta koje sa njom ima...ali ne, ja verovatno umišljam...
Roditelje ne želim da uplićem, dosta im je i njihovih problema...žna svađa, koja je rezultirala mojim razbijanjem tanjira, zbog čega se užasno osećam.
Juče je ni od čega nastala jako ru
Lavica
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Feb 23, 2011 8:41 pm

Lavica ::Nisam u stanju da racionalno razložim stvari na one koje me čine srećnom i koje ne.
Jesi, ali iz nekog razloga nećeš.
Ne mogu da uživam u detetu, ni malom ni velikom, nisam srećna, nisam zadovoljna, ne osećam se voljenom - nažalost, od onih sam kokoški koje bez ljubavi apsolutno ne mogu da funkcionišu.
Dobro si se nazvala-kokoška. Koje ljubavi i kakve ljubavi...ljubavi muškarca. To misliš. Djevojko, ženo, diko kako god želiš nazvaću te ali te prvo pitam gdje je ljubav prema tebi samoj. Kakvo je to ponašanje molim te. Ako misliš da te ne razumijem, ja tebe savršeno razumijem ali ne mogu i neću da shvatim da stavljaš muža na prvo mjesto pored šestomjesečne bebe. Znači nije postporođajni sindrom u pitanju, jer to važi samo dok je žena u babinama. Okreni se sebi i djetetu jer djetetu si najpreča, takvim svojim ponašanjem oteraćeš muža od sebe.
Daj se trgni.
Ne plašim se i ne stidim terapije, u jednom periodu života sam je imala i mnogo mi je pomogla, na čemu sam beskrajno zahvalna, ali...ne može meni terapeut da pomogne u činjenici da mi je potrebna bliskost i ljubav supruga; to nijedan terapeut na svetu ne može da nadomesti. Kad te neko najbliži, najvoljeniji ne razume i ne želi, a u isto vreme - sve to što meni nedostaje i što mi on sam nedostaje,
Opet muž, šta tebi ustvari fali...sex, milovanje, šta? Gore čitam nisi u dijelu grada i itd. sve si to znala prije negoli si se udala, što si se udala? Ljubav, voli sebe pa ćete voljeti i drugi.
upućujsvojoj sestri koja je jadna jer je sama, u četrdesetim i od skora i sama majka i treba joj se naći i ko će ako ne on - ali to je NJEN izbor i sama je tako htela i tako voli...
Ona je žena koja voli sebe pa dijete, samostalna je, tako odlučila pa ok. On je njen brat, ne očekuješ valjda da joj okrene leđa?
Dok smo se zabavljli, borila sam se za njega i nisam dozvolila da nam njegova bivša pomrsi račune, bez obzira na sve...sada u braku, stavljena sam u poziciju da treba da se borim sa sestrom?Ne pada mi na pamet!
Bilo bi dobro da se priključiš, protiv koga ne možeš-pridruži se. Najpametnije vjeruj mi.

Nisam ljubomorna, ad se razumemo, ali da se sestra stavlja ispred svoje izabrane porodice, ispred žene koju bi trebalo da voli i deteta koje sa njom ima...ali ne, ja verovatno umišljam...
Jesi ljubomorna, ali shvati njega, stavi se na njegovo mjesto, žena koja stalno plače i kmeči + malo dijete pa normalno da želi otići na "svjež vazduh" da tako kažem. Kažeš stalno je tu a kao da nije, sestro ne može više podnijeti situaciju u kući, shvati.

Ja sam vjerovatno gruba sad bila, ali mislim da to nećeš uzeti za zlo jer ako pročitaš sve ovo bar dva puta vidjećeš da ti želim samo dobro i sreću dalje u životu.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lavica taj Sre Feb 23, 2011 11:06 pm

Pre svega, hvala svema trima na odvajanju vremena da pročitate moju muku a potom na istu i odgovorite.
Orhideja, daleko bilo da se ljutim - nisi rekla ništa što već sama sebi nisam izrekla...i sve je tačno......
Toliko sam zabrazdila u svemu, da sam pisala možda nepovezano i skakala sa teme na temu...
Problem sa sestrom je "malo" dublji, a kako mi je to već neko vreme "rak rana" nisam spremna da je čačkam još uvek...nikada nisam bila od onih osoba koje se petljaju drugima u međuljudske i porodične osobe, čak ni svojim najbližima...ipak, ovo je nešto sasvim drugo, što je oduvek uticalo na naš odnos, a verujem i odnos sa svim drugim ljudima sa kojima su bili u vezama. Doduše, dotična vezu nema, ne treba joj pored brata, ne mali broj muškaraca joj je zamerao na takvom odnosu, isto tako odlazio zbog toga, no eto...nisam ulazila u to i nije me se ticalo sve dok nije počelo da utiče na naš bračni i roditeljski odnos...ipak, držim jezik za zubima i ne progovaram o tome.
Ceo život i sve vreme mi se vodi samo i oko maleckog, 24/7. Problem je što je period nakon porođaja bio izuzetno težak i naporan, a nisam imala na koga da se oslonim. Stariji sin je ostao kod mojih roditelja, zbog škole i dok malecki malo ne ojača...tri meseca sam spavala bukvalno sat vremena u toku dana, ostatak vremena prolazio je u konstantnom plaču i vrištanju - usput sam izgubila i mleko, drastično smršala, popustila sa živcima...suprug je bio tu nedelju dana, nakon toga je morao da se vrati na posao i bebisitovanje sestre...dok sam ja bila sama i nemoćna da bilo šta promenim. E sad, zašto je stariji ostao kod mojih? Pa, kraj u kojem smo ima katastrofalne škole, razredna me je molila da ga ne premeštam kako ne bi drastično popustio, a mali je još da menja nekoliko prevoza do škole u kojoj jeste...usput sam se počela osećati odvratno i zbog toga, kao da sam ga napustila zarad novog života...stvari su se gomilale, rasle...a biti udat za čoveka kojem iskazivanje emocija nije na listi prioriteta, tj. na listi uopšte...jbg...
Stan u kojem smo kupljen je prošle godine, nisam želela da smo tu gde jesmo, ali na kraju krajeva, nije moj novac i ne pitam se ja...a i sestra je u neposrednoj blizini, pa...
Volim svoju decu i volim svog supruga, više od svega želim da se sve sredi i reši...muku mi izaziva činjenica da za svaki tren, mikronski tren bilo kakve sreće treba da platim strahovito visoku cenu...a sve što želim je da imam normalnu porodicu na okupu, porodicu u kojoj ćemo jedni drugima biti na prvom mestu. Možda želim previše...
Lavica
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Feb 23, 2011 11:25 pm

Sve što želiš je u redu, ali, trebaju ti saveti stručnjaka, koji su opremljeni znanjem da ti efikasno pomognu. Postoje stvari (to je jasno) koje ovde ne možeš reći, ali svom terapeutu možeš, jer to ostaje u sobi gde je rečeno. Ukoliko želiš da se stvari poprave- boljeg rešenja nema.

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Feb 24, 2011 9:39 am

POSTPOROĐAJNA DEPRESIJA
Vid neurotično-reaktivne depresije nastao kod porodilje neposredno posle porođaja kao odogovor na stresnu situaciju, ali obično brzo i spontano isšezava. P.d. je normalna (tipična) emocionalna reakcija na psihofizički napor, u kojoj preovladava osećanje anksioznosti, umora, apatije, doživljaj napuštenosti i usamljenosti. Za vreme p.d. porodilja je veoma emocionalno nestabilna, sklona tužnom raspoloženju, hipersenzibilna, plačljiva.
Preuzeto: PSIHOEDUKACIJA, web sajt Danijela Živančević, spec. psiholog savetovanja, Psihopolis institut

Lavica ::Nisam u stanju da racionalno razložim stvari na one koje me čine srećnom i koje ne. Ne mogu da uživam u detetu, ni malom ni velikom, nisam srećna, nisam zadovoljna, ne osećam se voljenom - nažalost, od onih sam kokoški koje bez ljubavi apsolutno ne mogu da funkcionišu.

Za sebe si donela dobar zaključak jer zaista, ko može da funkcioniše bez ljubavi? Treba li i deci ljubavi? Naravno da im treba i to pre svega od tebe i oca u ogromnoj količini. Ne misli samo na sebe jer nisu deca tražila da ih rodiš, već je to tvoja odluka. Ne kažnjavaj ih već se smej sa njima.

Ovo bih svrstala u osećanje koje je opisano u gornjem članku. Dakle, ništa neuobičajeno, proćiće. Stanje u kome si sada ne odražava tvoju ličnost, već tebe u odredjenom periodu.

Ne plašim se i ne stidim terapije, u jednom periodu života sam je imala i mnogo mi je pomogla, na čemu sam beskrajno zahvalna, ali...ne može meni terapeut da pomogne u činjenici da mi je potrebna bliskost i ljubav supruga; to nijedan terapeut na svetu ne može da nadomesti.

Ako si u periodu postporodjajne depresije, onda je verovatno tvoje vidjenje nerealno. Dok period ne prodje, stručni savet će ti dobro doći u smislu kako da se oslobodiš problema koji te pritiska a koga sama nesvesno izazivaš; kako da povratiš bliskost i ljubav supruga bez obzira bilo to tako ili ne. Konačno, i u njemu vidim veliku krivicu jer bi morao znati svaku težinu koju nosiš u sebi.

Zbog toga stavljam pod sumnju da se kod tebe radi samo o postporodjajnoj depresiji i mislim da ti nisi jedini "krivac".

Kad te neko najbliži, najvoljeniji ne razume i ne želi, a u isto vreme - sve to što meni nedostaje i što mi on sam nedostaje, upućujsvojoj sestri koja je jadna jer je sama, u četrdesetim i od skora i sama majka i treba joj se naći i ko će ako ne on - ali to je NJEN izbor i sama je tako htela i tako voli...

Govoriću iz moje perspektive: savršeno me ne bi zanimalo šta njegova sestra želi kao što, pretpostavljam , i nju saveršeno ne zanima kako je tebi. Ako su to tačne činjenice, onda je došlo vreme da porazgovaraš sa suprugom, onako "lavovski", samouvereno, kategorično ali pre svega razumno i bez optužbi. Još uvek misli na mogućnost da si u P.D. i budi obazriva, ne optužuj već pitaj da bi mogla zahtevati.

To je ok, ali zašto onda o njoj razmišljaš? Problem rešavaj isključivo sa suprugom, logično.

I daleko bilo da mu išta od ovoga pomenem, više nas ne bi bilo jer sestra je svetinja!

Da li je ovo iz iskustva ili je samo pretpostavka?

Evo tvoje nesigurnosti. Da li suprug zaista tako postupa ili umišljaš? Moraš imati strpljenja i doći do realnog stanja a onda delovati.

Njemu kao i tebi niko ne sme biti preči od porodice. Pomoći najbližem se podrazumeva, ali porodica ne sme da trpi.

Roditelje ne želim da uplićem, dosta im je i njihovih problema...žna svađa, koja je rezultirala mojim razbijanjem tanjira, zbog čega se užasno osećam.

Ne zaboravi da brojiš do 10 pre nego što dohvatiš drugi tanjir. Postoji milion načina da se nakupljeni bes iskali. Pusti muziku i zapleši. Šta ti je tanjir zgrešio?

Juče je ni od čega nastala jako ru

Nedovršena misao. Zašto?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Čet Feb 24, 2011 3:43 pm

Prvo mora da se orijentiše .Ako ste peti član porodice morate da sjedite za stolom sa istočne strane,ali ako ste četvrti u tom slučaju sa zapadne
Šalim se , u Beogradu ima dobrih neuropsihijatara kao što je vojna dr Spomenka kabinet (301) i psiholog dr.Jovan sa Vojnog medicinskog centra "Karaburma".

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pet Feb 25, 2011 8:28 pm

Lavica ::Pre svega, hvala svema trima na odvajanju vremena da pročitate moju muku a potom na istu i odgovorite.
To je sitnica.
...ipak, ovo je nešto sasvim drugo, što je oduvek uticalo na naš odnos, a verujem i odnos sa svim drugim ljudima sa kojima su bili u vezama. Doduše, dotična vezu nema, ne treba joj pored brata, ne mali broj muškaraca joj je zamerao na takvom odnosu, isto tako odlazio zbog toga, no eto...nisam ulazila u to i nije me se ticalo sve dok nije počelo da utiče na naš bračni i roditeljski odnos...ipak, držim jezik za zubima i ne progovaram o tome.
Protiv tog odnosa ne možeš to je očigledno, ali se možeš priključiti pa vidjeti u čemu je "kvaka" i u skladu s tim možeš reagovati za ubuduće.
E sad, zašto je stariji ostao kod mojih? Pa, kraj u kojem smo ima katastrofalne škole, razredna me je molila da ga ne premeštam kako ne bi drastično popustio, a mali je još da menja nekoliko prevoza do škole u kojoj jeste...usput sam se počela osećati odvratno i zbog toga, kao da sam ga napustila zarad novog života...stvari su se gomilale, rasle...a biti udat za čoveka kojem iskazivanje emocija nije na listi prioriteta, tj. na listi uopšte...jbg...
Dijete je dijete i djeca se vrlo bro prilagode, zar misliš da svom djetetu ne nedostaješ isto kao i on tebi. To odvajanje od prvog djeteta ti je palo teže nego misliš i zato se ne možeš ni ovom posvetiti sa dovoljno ljubavi...u suštini osjećaš krivicu jer je ne daješ i drugom...razumiješ šta ti hoću reći.

...a sve što želim je da imam normalnu porodicu na okupu, porodicu u kojoj ćemo jedni drugima biti na prvom mestu. Možda želim previše...
Mislim da ti definitivno fali prvo dijete jer tek tad ćeš se osjećati kompletna kao majka koja ima ljubavi za oboje djece.
Kad sam ti rekla da moraš biti jača, to će ti svaki terapeut reći samo će te kroz priču naterati da potražiš snagu u sebi, jer jedino se ti možeš izboriti sa sobom, niko više samo ti i ti ćeš biti ta koja će svojim snagama izaći iz tog kruga u kom se trenutno nalazi.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Feb 27, 2011 8:07 pm

Mislim da ti definitivno fali prvo dijete

Gospođa ima djecu i ljubavi prema djeci.

PS Dijete ne mora majku sa sobom uvijek voditi

Poslednji izmenio widowerprince dana Pon Feb 28, 2011 8:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Prince
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Feb 27, 2011 9:01 pm

Ono što sam ja isčitala iz svega Tvojega pisanja pokazuje nerijetki primjer ponašanja zvanog ,, preuzimanje žrtve ,, . Opće emocionalno nezadovoljstvo posljedica je Tvojega osobnoga ( ne ) davanja drugima ( suprugu , djeci ) . Jedino onaj koji daje , umije i primati .
Na početku si lijepo napisala ; ,, Pazi što želiš ,, ... Moj savijet jest , da upravo od tuda i počneš . Odgovoriš na pitanja ; što želiš . Što želiš od života i svojih najbližih . Ne moraš pisati ovdje , al razmisli o tome i odgovori sebi na ta pitanja . Kada razabreš što želiš a što ne želiš , pokušaj i počni mijenjati svoj odnos prema istome . Nitko neće promijeniti tvoju situaciju osim Tebe same . O istome razgovaraj sa voljenom osobom , svojim suprugom ali , ne na način okrivljavanja i optuživanja drugih ( njega ) za tvoju tugu već iznesi što želiš i očekuješ od njega i okoline koja te rastužuje ..
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Feb 27, 2011 9:13 pm

@Dragana

Mislim da je u prvom postu lavica navela da su razgovori sa suprugom bezuspeni. Na tome treba insistirati.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Feb 27, 2011 9:19 pm

Avramova ::@Dragana

Mislim da je u prvom postu lavica navela da su razgovori sa suprugom bezuspeni. Na tome treba insistirati.

Da , pročitala sam . Ali je vrlo bitan način na koji razgovaramo . i iznosimo što želimo . Najčešće se to čini na pogrešan način . Pogrešno iznošenje misli , rezultira i krivim povratnim informacijama .
Dragana
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Feb 27, 2011 9:29 pm

Istina je što pišeš, sada je važno znati da li je istina da lavici nedostaje takta. Ipak, u celoj priči, nikako se ne sme zanemariti postporodjajna depresija koja je očigledna. Da li već u poodmakloj fazi ili je dodatni problemi pojačavaju, svejedno. Jedini zaduženi da to otkrije jeste njen suprug a onda da zajedno rešavaju problem.
Gore sam pisala šta bih ja da sam na njemom mestu, a ja bih baš to što lavici predlažem.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Feb 27, 2011 10:29 pm

Potrebno je da razmišlja ali ne uvijek isto, ne mora razmišljati o željama dok obrokuje :parfem:

Prince
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 1:57 pm

Preletjeh tekst , kao prvo ovdje se ne radi o "postporodjajnoj depresiji"...vec o pogresnom izboru partnera, pa je sad to problem prihvatiti...postojala je ideja o partneru..ali samo ideja koja jos postoji, dok g-gja Lavica i ne razmislja o razvodu...
lucija
Super član
Super član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 2:00 pm

Gospodina doticnog bih ostavila prije nego sto bi rekao keks....
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pon Feb 28, 2011 5:20 pm

lucija ::Gospodina doticnog bih ostavila prije nego sto bi rekao keks....

Zašto , Lucija ? Bi li mogla pojasniti razloge ...

Koliko sam shvatila , Lavica voli svoga muža kojega je opisala kao radišnog i skrbnoga muškarca , koji ima vrlo odgovoran posao sa čestim izbivanjima zbog poslovnih putovanja . Ako ga ona voli , za to postoje razlozi . Znači da suprug ima mnogo dobrih osobina a poslovna zauzetost nije njegova krivnja . Biti bez posla , odnosno živjeti sa nezaposlenim suprugom , mnogo je teža opcija .
Lavica je čini se osamljena , a sav je odgoj i briga za djecu prepuštena njoj ... Ne radi se o tome da suprug ne želi , on naprosto nema dovoljno vremena da bude dovoljno prisutan u svemu što Lavica očekuje a vjerojatno ima i mnogo svojih briga o kojima ne govori .
Ne bih rekla da se ovdje radi o postporođajnoj depresiji jer dijete ima već 6 mjeseci .
Lavica je samo preumorna i željna suprugove ljubavi i pažnje . Razbijanje tanjura i sličan način iznošenja osjećaja , nije rješenje . Kada Lavica odluči mirno , blago i nježno pričati , suprug će vjerujem čuti njezine vapaje .
Dragana
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 6:36 pm

Kako zasto Dragana ?

i sama imam supruga koji je i te kako poslovno zauzet, ali gle cuda i te kako ima vremena za mene, eto zasto Dragana da li ti je sada jasno sta sam htjela da kazem..?
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 6:40 pm

Cak i vise nego sto mi treba, vjeruj mi, ne meni vec bilo kojoj zeni...tako da ovu situaciju shvatam grozno i jedini izlaz za lavicu samo ne znam cemu takav nick...jer ne odgovara joj..da se razvede da ga napusti..jer on nju ne voli..mozda surovo zvuci..tj. istina je surova..
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pon Feb 28, 2011 6:46 pm

Reci cu jos i ovo...i ako ovdje nije rijec o meni, cak sam ja ta koja "svrlja" i zanoveta....tako da meni su ovakve situacije skroz neshvatljive...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh