Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 35 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 1 Skrivenih i 34 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kaktusi
Danas u 4:20 pm od Poli

» Dan Republike Srpske
Danas u 2:59 pm od Salex

» Verujete li u ljubav ?
Juče u 9:45 pm od Храст

» Smešne gif fotografije/animacije
Juče u 9:30 pm od Храст

» Smešne fotografije
Juče u 9:21 pm od Храст

» Dvorci i tvrđave
Juče u 7:54 pm od Poli

» Manastiri i crkve
Juče u 7:45 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:32 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:06 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:42 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:40 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:21 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:56 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li mi treba pomoc psihologa?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od dado007 taj Pon Jan 24, 2011 9:41 pm

Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

dado007
Član
Član

Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Da li mi treba pomoc psihologa?

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 24, 2011 10:52 pm

Sigurno da može. Ovo liči na klasičan primer treme, što je stvar koju možeš rešiti sa psihologom, bez većih problema. Ništa novo niti komplikovano, većina ima taj problem; neko ga reši sam, neko uz pomoć drugih. To što imaš je normalno, samo je kod tebe malo izraženije.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Jan 25, 2011 12:37 am

Biljne kapsule za smirenje, dnevne, koje ne uspavljuju. Preporučam 'Belmiran Dan'. Moj buraz imao sličan problem, samo su javni nastupi vezani uz drugačiju profesiju, ali je tako to riješio.

Lila
Član
Član

Broj poruka : 9119
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Feb 01, 2011 9:09 pm

dado007 ::A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Naravno da može ali pre svega ti sam sebi.Kada prestaneš misliti na one koji te gledaju a usredsrediš se na sviranje, prestaće i problemi. Trema je zanemarljiva i kratkotrajna u toku nastupa.

Srećno!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67327
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Pet Feb 04, 2011 4:32 pm

Ne treba ti psiholog, treba ti neki alkohol

Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Sub Feb 05, 2011 1:59 pm

Naravno, problem je što među njima ima ponajviše onih kojima je potrebna ista.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Sub Feb 05, 2011 11:09 pm

A medju kojima njima? I sta im je potrebno?

Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Ned Feb 06, 2011 1:12 am

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Treba ti pomoć psihologa, i to nekog dobroh jer je strah od javnog nastupa ozbiljan problem, i nije vezan samo za nastupe, već ide dublje i najviše je vezan za odnose između tebe kao deteta i tvojih roditelja.

Ne bih da te plašim, ali jedna moja prijateljica je išla na terapiju 5 godina zbog toga( doduše ona je krenula sa 50 godina kad se to nataložilo) i uspešno je rešila problem.

Lekovi ne pomažu, mogu samo da te zajebu, i naravno da stvar nije za neurologa, već je za psihoterapeuta- razgovor, ovo, ono, trt mrt.

Fala i laku noć

Dotore
Član
Član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Mar 26, 2011 4:55 pm

dado007 ::Imam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem.Bio sad kod neurologa i kazu da nema nikakvih problema :,, ...sa neuroloske strane ,mozete da nastavite da se bavite svojom profesijom..."A smatraju i da je neki unutrasnji stres,meni nepoznat .Inace se sam osoba koja se ne nervira,bas rijetko...Zanima me da li treba da potrazim pshologa ,jer ne znam vise kome da se obratim...A i ne znam da li mi se moze pomoci...

Ne treba ti psiholog u smislu pomoći oko svladavanja stresa . Trema pred javni nastup normalna je pojava i kod profesionalnih glazbenika .
Međutim , mišljenja sam da je Tvoj problem u nečem drugom . Toliku količinu treme koja dovodi do nemogućnosti izvođenja glazbene točke , posjeduju osobe nedovoljno istrenirane / izvježbane i nesamopouzdane u svoje znanje . U početku svojega pisanja napisao si kako ti glazba kojom se baviš ,, ide dosta dobro ,, , što znači ; ne i dovoljno dobro . Ova Tvoja izjava govori mnogo o tvojemu mišljenju o sebi i viđenju samoga sebe . Mislim da si svjestan da moraš još mnogo , mnogo raditi i vježbati . Glazbenici koji su svjesni svojega izvrsnoga znanja nemaju tremu koju ti opisuješ . Tvoja trema , posljedica je nedovoljnoga glazbenoga znanja . Tvoja je želja za nastupom veća od mogućnosti . Bar za sada .
Nastavi vježbati , pa će se time i trema sveseti na normalnu količinu treme .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sub Apr 09, 2011 4:41 pm

mam 18 godina,bavim se muzikom i ide mi dosta dobro. Ali kad dodje javni nastup,kao da dolazi nesto....Osjecaj kad izadjem na scenu paralise me totalno.Sve sto sam znao i naucio,na nastupu obavezno krene nizbrdo...Prsti pocnu da se ,,koce" , jednom rijecju:ne mogu da se kontrolisem
Koji osecaj?
Mislila sam da zbog reflektora publika ''ne postoji''.
Ljudi grese iz straha da ne pogrese.

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Sub Apr 23, 2011 11:56 pm

Vera u sebe brda premiče !
Trema je izraz nepoverenja !

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Apr 24, 2011 12:01 am

Ljudi misle samo o novcu, koji treba da naplate poslije na blagajni ,.. e to je njihov problem(bato, moraš sve da imaš ako se baviš nekim majstorskim poslom).. KAKO

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Ned Apr 24, 2011 1:04 am

Već sam se bila isključila i ugledah ovaj deo teksta.Pošto je reč i o mojoj profesiji javi mi se.Mislim da mogu da ti pomognem.

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Apr 24, 2011 4:11 pm

Ne znam zasto si uopste bio kod neurologa, to nije neuroloski problem, nego psihijatriski,.. kod tebe je u pitanju trema, koja se manifestuje nekim specificnim senzacijama, to se moze prevazic, potrebne su neke psiho vjezbe i pripreme, trebas se obratit psiho terapeutu za savjet...

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: