Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 38 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 38 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sanader, ili razvojni put dr.phil.,premijera,sefa strake

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sanader, ili razvojni put dr.phil.,premijera,sefa strake

Počalji od Fristajlo taj Uto Dec 14, 2010 10:21 pm

To je umetnost vođenja države; znati meru, koliko, a da ne ode sve do đavola...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sre Dec 15, 2010 9:27 am

Aj, Lila shibni neki fin tekst iz hrvatskih medija, ali da je "veseo"
Najveselije što sam našla, svi smrtno ozbiljni po ovom pitanju :: Meni je ovo

Obožavatelji Ive Sanadera: Želimo ga samo dotaknuti!

Htjela bih vidjeti gospodina Sanadera, iako ga osobno ne poznajem. U srijedu će doći nas desetero i vidjeti možemo li mu nešto poslati. Navijamo za njega i želimo da izađe. Znam da mu ne možemo ništa predati na porti zatvora, ali možda postoji mogućnost da mu pošaljemo stvari poštom. Samo nam treba reći što mu treba, a mi ćemo mu to rado omogućiti, rekla je gospođa koja se predstavila kao Marija.

Dodala je kako je inače iz Karlovca, ali godinama živi u Austriji i podržava bivšeg premijera. Sanadera jučer do 14 sati, koliko traju posjete u salzburškom zatvoru u Rudolfsplatzu 2, nitko nije posjetio. Nagađalo se kako bi ga mogli posjetiti brat ili supruga Mirjana. Sanader može primati posjete dva puta na tjedan po 15 minuta, a odjednom ga može posjetiti troje ljudi.

- Posjetio sam danas gospodina Sanadera i kratko smo razgovarali. Dobro izgleda, a rekao mi je i da se dobro osjeća. Kazao mi je kako će iskoristiti mogućnost poziva, ali ne znam je li zvao rodbinu u Hrvatsku. Gleda televiziju, a postoji mogućnost da mu se u zatvor donesu i strane novine. Nije imao nikakve posebne molbe, samo neke sitnice za osobnu higijenu - rekao je upravitelj zatvora Dietmar Knebel.

Austrijsko ministarstvo pravosuđa u utorak je primilo zahtjev za Sanaderovim izručenjem. Njega će u najkraćem roku proslijediti nadležnom državnom odvjetništvu. ČlanoviSocijal-demokratske stranke i Zeleni misle kako bi Sanadera trebalo ispitati o aferi Hypo, piše austrijski Kurier. To je u ponedjeljak zatražio i bivši šef Hypo banke Wolfgang Kulterer.
Sud imenovao odvjetnicu po službenoj dužnosti

Ana-Marija Gospočić odvjetnica je Ive Sanadera. Po službenoj dužnosti imenovao ju je Županijski sud u Zagrebu. Riječ je o mladoj zagrebačkoj odvjetnici specijaliziranoj za kazneno pravo. Trenutačno je Sanaderova obrana u rukama austrijskih odvjetnika jer naši ne mogu zastupati u drugoj zemlji. Splitski odvjetnik Željko Gulišija još nije dobio Sanaderovu punomoć.
‘Iskoristit ću svoje pravo i nekoga nazvati'

Sanader je zatražio samo sitnice za osobnu higijenu. Gleda televiziju i vježba, a upravitelju zatvora rekao je kako će nekoga nazvati.
'Nakon Sanadera 
bit će još uhićenja’

Sanaderovo uhićenje ne znači da je borba protiv korupcije u Hrvatskoj završena. Ona će se nastaviti. Mogu se očekivati nove istrage i nova uhićenja. Ne želim prejudicirati, ali zbog tajnosti istrage ne mogu govoriti o konkretnim slučajevima i o kome je riječ, rekao je Tomislav Karamarko, ministar unutarnjih poslova, za Blic.

Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Dec 15, 2010 2:56 pm

Slon je najteži kad pada; videćemo koliko će ovo sve "koštati"...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Dec 17, 2010 8:43 pm

Hipo": Saslušanje Sanadera u sredu
17. decembar 2010. | 18:58 | Izvor: FoNet
Beč -- Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader biće saslušan u sredu od strane austrijskog istražnog odbora u vezi afere oko Hipo banke.

Saslušanje će se obaviti putem video-linka između sudova u Salcburgu i Klagenfurtu, i počeće u 13 časova, saopštio je predsednik istražnog odbora Rolf Holub.

"Sanader će, uz prisustvo svog advokata, biti pitan o raznim temama", dodao je on.

"Može se desiti da svedok neće izneti preterano rasvetljavajuće stvari, ali želim da iz njega izvučem što više mogu", rekao je Holub.

Bečki ekonomski nedeljnik „Trend" u svom sutrašnjem izdanju ističe da je Sanader dobio proviziju za posredovanje kod dobijanja kredita u iznosu od četiri miliona nemačkih maraka jednom hrvatskom biznismenu.

Za te usluge on je dobio 800.000 nemačkih maraka, prenosi list pozivajući se na izveštaje hrvatske obaveštajne službe.
Prema tom izveštaju, delovi hrvatskog rukovodstva su austrijsku banku koristili kao „preduzeće za pružanje usluga političkim, medijskim i poslovnim tajkunima tamošnje oligarhije".

"Sa ovom bankom su mogli gotovo svi sarađivati koji su imali vezu sa organizovanim kriminalom ili Pašalić grupom", stoji u izveštaju koji prenosi "Trend".

Na taj način je i Pašalić doveden u vezu sa aferom pranja novca Hipo banke početkom 90-ih. Austrijske vlasti očekuju da bi Sanader u vezi Hipo banke mogao biti ključni svedok, ukoliko bi pristao da kaže sve što zna.

Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Dec 17, 2010 10:13 pm

Kad li ćemo za ove naše mufljuze nešto tako doživeti, pitam se?
Voleo bih da to krene i ovde; bravo, Hrvati!

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sub Jun 20, 2015 5:19 pm

Fristajlo ::Kad li ćemo za ove naše mufljuze nešto tako doživeti, pitam se?
Voleo bih da to krene i ovde; bravo, Hrvati!
Malooo je to kod vas nešto ...u poređenju sa  igračima na  BiH ekonomskopolitičkoj sceni za čiji razvoj se brine čak i međunarodna zajednica a zaštićeni su ko međedi kao i njihovi multimilijarderski bankarski računi.Šteta što Ivo nije imao vezu kod naših koji to mogu očas posla srediti sa Evroameričkim gazdama

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iron Vojvoda taj Pet Jun 26, 2015 7:40 pm

Sanader ja bio zlato.
Iron Vojvoda
Novi član
Novi član

Broj poruka : 18
Datum upisa : 03.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sub Jul 11, 2015 6:02 pm

Iron Vojvoda ::Sanader ja bio zlato.
Kao i  političari iz RS za sebe Smile

Ili što bi rekli "Bolje je boriti se i gubiti bitku nego nikada se ne izboriti"što znači ukoliko je zaista pokušao ukrasti? ...svaki pokušaj da borite za sebe opravdan je pred katedrom Srpke političke mudrosti i psihologije .
Kako reče jedan ugledni rukovodilac u javnom preduzeću jadne državne komunjaroPaniflekašije.."Nama nisu potrebi radnici"

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Ned Jul 12, 2015 11:52 pm

jel' tačna priča da je on derpe ,odnosno da se firca u guzicu? mislim mogao bi ga naš "voljeni" Pičkousti uzeti za savetnika ako je tako
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5355
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2