Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:11 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:05 pm od Brave Heart

» Sloboda ...
Juče u 5:50 pm od Davidova

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:34 pm od Brave Heart

» Sveta Gora
Juče u 5:32 pm od Davidova

» Biografije glumaca
Juče u 5:04 pm od Davidova

» Vesti iz oblasti klasične muzike...
Čet Jan 18, 2018 8:27 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Sre Jan 17, 2018 8:32 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Sre Jan 17, 2018 8:20 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Sre Jan 17, 2018 6:14 pm od andjeo01

» INTERVJU
Uto Jan 16, 2018 9:35 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Vikiliks - Više od 250.000 tajnih spisa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Vikiliks - Više od 250.000 tajnih spisa

Počalji od Avramova taj Uto Nov 30, 2010 3:54 pm

VAŠINGTON - Vikiliks je objavio poverljive dokumente Stejt departmenta koji daju uvid u stavove američke diplomatije o stranim liderima i osetljive informacije o terorizmu i širenju nuklearnog oružja. U jednom od spisa se pominje i srpski ministar diplomatije Vuk Jeremić.

Ovo su samo neki od naslova:

POVEZANE VESTI:
Asanž: Sledeće su na udaru američke banke
Ekvador nudi utočište osnivaču "Vikiliksa"
"Vikiliks" otkriva: Klintonova pita koje pilule za živce pije predsednica Argentine
Vikiliks otkriva: Peking frustriran ponašanjem "razmaženog deteta"
Afera "Vikiliks": Uskoro tajni dokumenti o Kosovu
Stefanović: Navodi Vikiliksa o Jeremiću nisu potvrđeni
Vikiliks objavjuje depeše uz odobrenje partnerskih listova
Vikiliks otkriva: Arapski šeici traže da SAD unište „iransku zmiju“
Hilari Klinton: SAD će izdržati ovaj izazov
Slovenija negira “razmenu” sa SAD

Izvor "Blic"

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vikiliks - Više od 250.000 tajnih spisa

Počalji od Fristajlo taj Uto Nov 30, 2010 4:35 pm

Treba sačekati, možda je samo klopka. Interesantno da, ali, ne treba se previše "ložiti"...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Nov 30, 2010 4:38 pm

Npr. da je zaista klopka,.. zašto klopka?

Inače, ne ložim se, samo sam htela osvežiti stranu političku scenu. ::

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Nov 30, 2010 4:45 pm

Zato što dolazi sa zapada; malo se tamo spontanog događa. Uvek ima neka skrivena namera, treba sačekati da se vidi- kakva.
I ne mislim da je tema neinteresantna, niti da se ti ložiš; samo, da vidimo prvo šta se to spektakularno može saznati...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Nov 30, 2010 11:13 pm

Sad na TV slušam da su hakeri napali sajt da ga sruše, međutim nešto im ne polazi za rukom.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Divlja taj Sre Dec 01, 2010 12:24 pm

Fristajlo ::Zato što dolazi sa zapada; malo se tamo spontanog događa. Uvek ima neka skrivena namera, treba sačekati da se vidi- kakva.
I ne mislim da je tema neinteresantna, niti da se ti ložiš; samo, da vidimo prvo šta se to spektakularno može saznati...

Strasan komentar. ''Nemoj da se lozis'' to su zapadnjaci, oni uvek lazu..

Govori sve o nasem odnosu prema ljudima koje ne poznajemo, ili ih poznajemo povrsno, sudimo o njima kroz isto tako izmanipulisane medije, ne mozemo da prihvatmo cinjenicu da svi ljudi na kugli zemaljskoj nisu isti, cak ni oni koji zive na zapadu- nisu isti- razlikuju se.

''Dolazi sa zapada''- globalna ksenofobija ili neki virus koji je napao Srbiju?
Divlja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Dec 01, 2010 12:58 pm

Divlja ::
Govori sve o nasem odnosu prema ljudima koje ne poznajemo, ili ih poznajemo povrsno, sudimo o njima kroz isto tako izmanipulisane medije, ne mozemo da prihvatmo cinjenicu da svi ljudi na kugli zemaljskoj nisu isti, cak ni oni koji zive na zapadu- nisu isti- razlikuju se.
Draga moja, imam veliko iskustvo sa istima, i sve što govorim, plod je saznanja stečenih iz kontakata sa njima. Ti zapadnjaci, o kojima ti ovde prosipaš svoje elegije, žive u holivudskim melodramama; u životu, mi posla imamo sa tipovima kao Toni Soprano, da bi ti bilo jasnije, pošto vidim da si sa ekrana pokupila stavove...
A što se medija tiče, do pre nepunih mesec dana radio sam u mediju koji drže stranci, i 12 i po godina gledao kako oni to rade; manipulacije, koje su oni tu radili, prevazilaze ovu i ovakvu temu- to ćemo negde drugde, i drugom prilikom. Prezentiraću ovde neke pikantne detalje o tim tvojim uzorima, kada se steknu uslovi; jednom ti rekoh, ponoviću sada- da ti osvežim pamćenje.
Da, ja sam ksenofob. No, moja ksenofobija ima puno pokriće u iskustvu; od njih, samo sam zlo video. Nisu oni došli ovde da pošteno rade i pokažu primerom kako, kad i šta treba, već da se okoriste našom nesrećom, isisaju i poslednju paru i zatim zbrišu. kad to shvatiš ti, i još jedan deo ovog neopreznog sveta ovde, možda nas i krene; dotle, ima da tonemo.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Dec 01, 2010 1:03 pm

Fristajlo ::Zato što dolazi sa zapada; malo se tamo spontanog događa. Uvek ima neka skrivena namera, treba sačekati da se vidi- kakva.

Niceg tu spektakularnog i ne moze biti. Sitni tracevi,a to bi bilo da Gadafi ima
bolnicarku koja je plavusa sa velikim sisama

Ministrastva inostranih poslova nisu CIA;BIA ili Pentagon nego diplomate pisu ,opisuju,
komentarisu nove lidere nekih stranaka koje dodju na vlast, situacije u drzavi u kojoj
su amabsadori, opisuju i svoje kolege ambasadore.

Spektakularno je za sada samo to da saudijski kralj ( ne seici) zahteva,predlaze
da Ameri syebu Iran konvencionalnim ratom. Manje je spektakularno da je Barak
( izraleski premijer) 2009 stavio rok za syebavanje Irana ( Amerima naravno) a koji je 14 meseci.

Inace, americke diplomate, kao i britanske ,uvek sa nipodastavanjem i prezirom posmatraju
ceo svet, pa cak i Evropu.
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Dec 01, 2010 1:07 pm

Pozdrav, Fraya!

Otprilike na to sam i mislio; u središtu svega, kao i uvek, stoji neka zarada, a i svet će se baviti glupostima. Na kraju, ništa spektakularno, materijal za žutu štampu, opsena za prostotu, od koje će neki mnogo profitirati.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Dec 01, 2010 1:08 pm

Divlja ::[

''Dolazi sa zapada''- globalna ksenofobija ili neki virus koji je napao Srbiju?

Napao virus i RS. Dodika konkretno .

Dodik: Amerikanac laže
30. novembar 2010. | 16:17 -> 18:57 | Izvor: B92
Beograd -- Vikiliks objavio da je Dodik bio spreman da prizna Kosovo. Američki diplomata koji je to preneo je lažov, uzvraća predsednik Republike Srpske.

Milorad Dodik (FoNet)
Američka diplomatija je svetske političare upoređivala sa teflonima, Hitlerom ili ličnostima iz stripa, a danas su i u suprotnom smeru upućene teške reči i to iz - Banjaluke.

Posle navoda da je bio spreman da prizna nezavisnost Kosova, Milorad Dodik je američkog diplomatu koji je sačinio belešku o njegovim stavovima nazvao lažovom i petljancem.

Za Milorada Dodika, američki diplomata Danijel Frid govori neistinu kada tvrdi da je Dodik bio spreman da prihvati Ahtisarijev plan i čak i prizna nezavisnost Kosova ukoliko Savet bezbednosti donese takvu rezoluciju.

Takve tvrdnje stoje u Fridovoj belešci sa sastanka sa vrhom hrvatske države u maju 2007. godine do koje je došao Vikiliks, a objavio hrvatski “Jutarnji list”.

“Moje ponašanje oko Kosova je veoma jasno i ja sam pokazivao i dokazivao. Što se tiče tog famoznog Frida, on se i pokazao kao jedan petljanac i lažov koji je na mnogim mestima pokušavao da progura nezavisnost Kosova”, tvrdi Dodik.

“Nikada sa tim Fridom nisam razgovarao nasamo, nikada mu to nisam rekao i nikada ne može da nađe svedoke o tome”, kaže on.

Ovakvi stavovi Milorada Dodika ne ruše njegovu poziciju, kaže nekadašnji ambasador Srbije u Berlinu Ognjen Pribićević i dodaje da male zemlje uvek burnije reaguju na događaje koje uzdrmaju velike sile.

“Sve su to diplomatske stvari i to nije dobro što se to objavilo, jer možda je on to negde i rekao u nekakvom razgovoru, ali se svašta kaže tokom tih razgovora, a na kraju šta se vrednuje? - Samo rezultat”, podseća Pribićević.

“A rezultat je kad Dodik dođe ovde kod vas i kaže - da, neću da priznam Kosovo i ja ne podržavam Ahtisarijev plan. Šta je sve on rekao ranije - to je sve tokom utakmice”, slikovito objašnjava on.

“Jutarnji” piše i da su Ivo Sanader i Stjepan Mesić Vojislava Koštunicu zbog njegovih stavova o Kosovu nazvali nacionalistom, a za Borisa Tadića tvrdili su da misli isto kao i oni.

Iz dokumenata Vikiliksa Priština je saznala da je ruski predsednik tražio od Katara "da ne brza sa odlukom" da prizna Kosovo.

I dok objavljivanje dokumenata pravi politički zemljotres, svetske berze još nisu dramatično reagovale.

Ekonomista Nebojša Katić kaže da su navodi iz depeša uglavnom već poznati i ne očekuje da će one imati uticaj na ekonomiju.

“Ono što svetsku ekonomiju može da uzdrma to su događaji na granici dve Koreje, moglo bi žestoko da uzdrma eventualno bombardovanje iranskih postrojenja”, kaže on.

“Ovo sve na neki način znamo. To da američka administracija sa visine gleda na svoje evropske saveznike. Ne verujem da to ima veliki odjek na berzama u svetu”, navodi Katić.

Francuski predsednik Nikola Sarkozi kaže da je objavljivanje dokumenata krajnja neodgovornost, Kina je blokirala pristup sajtu Vikiliks, ruski obaveštajci proučiće materijale, a najoštriji u oceni su sami Amerikanci.

Ipak, ima i onih koji nisu zabrinuti već čestitaju Vikiliksu na hrabrosti. Jedan od njih je i venecuelanski lider Ugo Čaves.

“Najpre moramo da čestitamo ljudima iz Vikiliksa na njihovoj hrabrosti. Taj čovek, Asanž, praktično je otišao u ilegalu, daje izjave ko zna odakle i čak se plaši za svoj život. Sada odgovor mora da bude snažan i etički ispravan”, poručio je Čaves.

Dok se bura diplomatskih tajni još nije stišala, Džulijan Asanž najavljuje nova otkrića. Ovoga puta, kako kaže, javnosti će uskoro biti dostupna prepiska jedne od najvećih američkih banaka koja je teško oštećena u ekonomskoj krizi.

Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Dec 01, 2010 1:28 pm

Poznajući Dodika teško da je imao namjeru priznati Kosovo. Jedan od rijetkih ljudi kojima što na umu to i na drumu pa kako se kome dopada.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Divlja taj Sre Dec 01, 2010 2:08 pm

Fristajlo ::
Draga moja, imam veliko iskustvo sa istima, i sve što govorim, plod je saznanja stečenih iz kontakata sa njima. Ti zapadnjaci, o kojima ti ovde prosipaš svoje elegije, žive u holivudskim melodramama; u životu, mi posla imamo sa tipovima kao Toni Soprano, da bi ti bilo jasnije, pošto vidim da si sa ekrana pokupila stavove........
Sa cijeg sam ja ekrana pokupila stavove, gde sam pisala ''elegije''o strancima?

E Boze moj, ne vidis ti dobro. I ksenofobican si, vise nego sto je normalno, cak i za Srbiju, toliko ksenofobije nema ni u Kostunicinom predizbornom stabu, preterano ksenofobises ''Rumenka''..

@Frayo,
samo tako, daj nam jos neki''Vikiliksov'' dokument. Da se svi zajedno smejemo ovim nasim blentavim politicarima. Jeste, Ameri nisu narocito odusevljeni Evropom- to stoji. Srbija u toj prici nije ni trinaesto prase.
Drago mi je sto si ovde.
Divlja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Dec 01, 2010 3:48 pm

Ma nista spektakularno nema u tim dokumentima,barem sto je za sada procurilo. U Nemackoj se objavljuju neki protokoli kojima Ameri opisuju
nemacke politicare, ali to vec dugo stoji tako i u nemackim tabloidima.
Na primer da je Merkelova kao teflon, da je ministar inostranih poslova
nesposoban itd. Jedina je blamaza sto su razni politicari jako iskreno
razgovarali sa americkom administracijom u smislu da su otrcavali svoje
kolege ministre, a sada je to objavljeno. Senzacija je uglavnom ista
kao kad neki nas Kurir objavi sliku neke gologuze opajdare na naslovnoj
strani. Medjutim, sada ce se svi uzeti u pamet pa ce sa Amerikancima
razgovarati samo u belim rukavicama i u aoristu
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Dec 01, 2010 4:01 pm

A evo i malo zabave oko drugova Slovenaca

Pahor: Slovenija nije servilna
1. decembar 2010. | 14:50 | Izvor: B92
Ljubljana -- Slovenija nema servilnu spoljnu politiku i slovenački državljani ne treba da se stide, rekao premijer Slovenije nakon američke depeše koju je objavio Vikiliks.

Na novinarskoj konferenciji u Ljubljani, slovenački premijer Borut Pahor je uglavnom komentarisao navode iz depeše koju su objavili španski mediji.

U depeši tadašnji otpravnik poslova SAD ambasade u Ljubljani navodi da mu je slovenački premijer nudio prihvatanje zatvorenika iz Guatanama u zamenu za 20 minuta susreta sa Barakom ObamomTakođe, nudila se i mogućnost da američki Vestinghaus dobije posao u drugom bloku Nuklearne elektrane Krško i lak dostup do lidera zapadnog Balkana.

Slovenački premijer je, danas, naglasio da se u depešama piše mnogo toga, uz verovanje da će ti zapisi ostati poverljivi, zbog čega njihovo objavljivanje dovodi američke vlasti u neprijatnu situaciju. Posebno je upozorio na depeše koje se odnose na arapsko i azijsko područje, jer one mogu da utiču na opasnost u tim delovima sveta.

Borut Pahor je dodao i da Slovenija nema servilnu, nego suverenu spoljnu politiku, a što se tiče prihvatanja zatvorenika iz Guatanama u Sloveniju, kaže da nije odobravao rat u Iraku i da se zalagao za zatvaranje tog zatvora, ali da je bio spreman da "kao prijateljska država" primi jednog od guatanamskih zatvorenika i to bez protivusluge.

"Utisak američke strane je pogrešan. Neću reći da je lažljiv", rekao je Pahor.

Što se tiče nuđenja posla američkom Vestinghausu, uprkos tome da već postoji francuski ponuđač za taj projekat, Borut Pahor kaže da Slovenija želi strane investicije, dodavši: "Želimo investitore iz sveta koji nama pripada".

Slovenački premijer je rekao da Sloveniju u svetu doživljavaju kao uglednu i suverenu državu koju poštuju.

"Hteo bih da poručim slovenačkim državljanima da imaju vladu koja vodi suverenu spoljnu politiku. Nikoga ne treba da bude sramota", rekao je slovenački premijer i dodao da se u sredu sreo sa predstavnicima SAD i da je je osetio da im je neprijatno, ali im je rekao da SAD može i dalje da računa na savezništvo i podršku Slovenije kada to SAD bude bilo potrebno.

Zanimljivo je da Dodik kaze da Ameri lazu, eto sada i Slovenci, a ja
mislim da americki diplomate ne lazu jer zasto bi lagali svoju administraciju
ovakvim besmislicama.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Čet Dec 02, 2010 12:54 pm

Fraya ::
Zanimljivo je da Dodik kaze da Ameri lazu, eto sada i Slovenci, a ja
mislim da americki diplomate ne lazu jer zasto bi lagali svoju administraciju
ovakvim besmislicama.
Američke diplomate ne lažu jer uvijek govore samo ono što njima trenutno odgovara, tako da ono što su prenijeli administraciji to je to.
Što se Dodika tiče ako on kaže da lažu, onda je to sigurno tako ili su malo skratili cijeli dogovor.
Što se Slovenca tiče, meni je zanimljiviji njegov privatan nego politički život, a nekako mi Pahor ne liči na nekoga ko puno moljaka.

Poslednji izmenio Orhideja dana Uto Dec 07, 2010 12:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Killjoy taj Uto Dec 07, 2010 12:23 pm

Pre neka 2 sata je uhapšen osnivač Wikileaks-a.

Izležava se u Skotland Jardu.
Killjoy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1048
Datum upisa : 24.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Dec 07, 2010 2:03 pm

Ubiće njega Bili...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Dec 07, 2010 2:25 pm

Ma ko zna da li je i ta vest tačna. Ako je to sve istina, nije taj baš naivan da se dobro ne obezbedi, a lepo mu je nudjena maksimalna zaštita.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Dec 07, 2010 3:44 pm

Sve mi to smrdi na inscenaciju i dobar biznis.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Dec 08, 2010 12:49 am

Источно од раја

Ђорђе Вукадиновић
понедељак, 06. децембар 2010.
Логичноје да су афером Викиликс незадовољни атлантисти широм света, којима јефама о свемоћи и добрим намерама прекоокеанског „Великог брата“представљала главни аргумент и основно убеђивачко средство. Моћимперија се одувек базирала не само на њиховој реалној снази, него и нафикцији о њиховој непобедивости. Али интересантно је да су сличну, аконе и већу дозу мрзовоље према Викиликсу и Џулијану Асанжу показали инеки докони домаћи патриоти и антиглобалисти, навикли да пред локалномбиртијом, или на „фејсу“, „скајпу“ или каквом интернет форумунепрекидно ламентирају о томе како је „све“ (свет, цивилизација, а оСрбији да и не говоримо), отишло до ђавола и како се ту више ништа неможе учинити. (И зато је најбоље ништа ни не покушавати.)<blockquote></blockquote>Нисам, наравно, толико наиван да поверујем како се то све дешавасамо од себе. Уосталом, као што је познато, а у међувремену идокументовано, ни у чувеном Вотергејту није била реч само одонкихотовској борби за истину два усамљена медијска јахача. Плету сету, наравно, разне игре и интереси. Али суштина је ипак да је, уз малупомоћ савремене технологије, појединац макар и привремено победио ипонизио велику силу. И комични су ми – а чак и помало сумњиви – оникоји тврде како је све ово са „Викиликсом“ само још једна „америчканамештаљка“, или да је објављено само оно што „сви знају“. Па, свизнамо да политичари имају доњи веш и репродуктивне органе. Али није башсвеједно уколико то за што знамо да постоји крене да се показује предјавношћу и бирачима. А документација коју је Викиликс објавио, или сеспрема да објави, јесте управо то. Дакле, откривање прљавогдипломатског веша, као и понечег од онога што се налази испод њега. Но, и ова афера је показала да се свет мења, али да та промена идемного више у правцу мрачне Орвелове слике, него у смеру глобалнедемократије постмодерног доба.Када је пре четрдесетак година, у јеку вијетнамског и хладног рата,избила поменута афера „Вотергејт“, или када су објављене фотокопијекомпромитујућих владиних докумената који се тичу рата у Вијетнаму, никоније ни помислио да затвори Нујорк тајмс или Вашингтон пост, нити је ухапсио, или расписао црвену потерницу за Бернстином и Вудвортом.Данас,међутим, нико не помишља да би Хилари Клинтон могла или морала поднетиоставку, ако ни због чега другог, а оно макар због „команднеодговорности“ јер се налази на челу институције одакле су ове стотинехиљада докумената исцуриле. А још пре због – нечувеног – личног налогада се шпијунирају генерални секретар и стални чланови Саветабезбедности УН, укључујући чак и њихове биометријске податке!?Напротив. Госпођа Клинтон ових дана прети праведном осветом, Викиликсовсајт се руши и уклања са сервера широм света, секу му се финансијскидотоци, а његов власник прогони диљем планете због „силовања“, односнозбог добровољног, али, наводно, недовољно сигурног секса са некимшведским проституткама – које су се, наравно, тог „силовања“ присетиленекако баш у тренутку када је афера Викиликс експлодирала у лицеамеричке дипломатије.<blockquote></blockquote>Иако је објављена тек мрвица, већ и ово до сада је изазвало правиглобални дипломатски цунами. Морам признати да је као својеврстан мелемна моју душу која се нагледала свакојаких (само)понижења српскихполитичара легао податак како је словеначки премијер Пахор, ничимизазвано, нудио уговор за посао вредан више милијарди (и још придесмештај затвореника из Гвантанама) за само један двадесетоминутнисусрет са председником Обамом. Афера Викиликс је већ сада разоткрила наличје и лицемерје високесветске политике. Нарочито америчке – чија влада јури Џулијана Асанжа(чују се већ и захтеви за ликвидацијом), док, с друге стране, у Србијии другим сателитским државицама и територијама директно финансиралокалне медијске пројекте и охрабрује их да исте или сличне ствари радесвојим владама.Можда је међу реакцијама које су се ових дана могле прочитатинајпоштенија и са највише осећаја за правила игре била она ВилијемаМонтгомерија, представника старе обавештајне и дипломатске школе, кадасе још знало ко шта ради и ко је за шта одговоран. „Нисам љут наВикиликс“, каже Монтгомери, „него на америчку владу, која није била устању да заштити своје представнике и тајност њихове међусобнекомуникације“.На сличан начин сам и ја љут због тога што се, барем до тренутка доково пишем, најмање зна о садржају београдских дипломатских депеша. Анеће бити да су оне баш најнебитније и најнезанимљивије од свега што семеђу тим стотинама хиљада докумената може наћи.<blockquote></blockquote>Исто као што је тешко поверовати да је у читавом том пакету башнајважнија била белешка разговора америчког дипломате са једнимСаркозијевим саветником у којој се негативно портретише актуелниминистар спољних послова Вук Јеремић, за којег је речено да неохрабрује довољно Србе са Косова да учествују у раду косовскихинституција, да „даје велика обећања која не испуњава“, те да, све усвему, „не представља модерно лице Србије, за какво се издаје“. У недостатку више садржаја, понешто се може закључити и на основусамог броја депеша посвећених појединим личностима. А када је о томереч, убедљиво најзаступљенији су, наводно, Додик, Тадић, Јеремић иКоштуница. И док је то за Тадића и Коштуницу било за очекивати, толикоприсуство Додика и Јеремића могло би да значи да су њих двојица заИмперију још увек извесне непознанице, док су остали углавном већпрочитана књига. Видећемо да ли ће тај суд бити промењен након што сеоткрије шта у тим депешама пише, али засад се чини да су неки кругови уСАД озбиљно забринути да би им се ова два некадашња фаворита и миљеникамогла отргнути са канапа и пребећи негде „источно од раја“.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Wikileaks ...

Počalji od Dragana taj Sub Dec 11, 2010 2:18 pm

Wikileaks ili Wikileaks je međunarodna organizacija sa sjedištem u Švedskoj , koja objavljuje anonimne dojave odnosno na drugi način nedostupne dokumente uz istovremeno čuvanje anonimnosti svojih izvora.

O Wikielaksu i njegovim senzacionalnim objavama se posljednijh dana u našim medijima sve više govori . U javnost su dospjele mnoge senzacionalne informacije .

Smatrate li to pozitivnim informativnim iskorakom za javnost ?
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sub Dec 11, 2010 4:51 pm

Informacije uopste nisu senzacionalne. Sta je senzacionalno ako
neki americki diplomata kaze ( pise) da je Rusija drzava u kojoj
cveta korupcija, da Gadafi nije " cist u glavu" ,da Berluskoni
pravi zurke sa mladim devojkama, a bez svoje supruge?

O Sarkoziju su francuski mediji pisali mnogo neprijatnije stvari
nego americki diplomati, kvalifikacije nemackih politicara,narocito
kancelarke, predmet su zayebavanja raznih kabaretista vec godinama,
tako da tu i nema nikakve senzacije.

Naravno da ima nekih nezgodnih ( za USA) momenata kada kazu da
je Karzaj ( Avganistan) paranoican, ali je zapravo jedina " senzacija"
bila ta da je Saudijski kralj trazio od Amera da udare na Iran.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Dec 14, 2010 11:02 am

Druga strana osnivača vikiliksa ::

Assange na netu tražio curu opisujući se kao 'opasnost'

Osnivač WikiLeaksa opisao se kao opasnost na web stranici za pronalaženje partnera te rekao da traži 'odlučnu i erotičnu' ženu iz zemalja koje su pretrpjele politička previranja. Julian Assange (39) je za profil na stranici OKCupid promijenio ime u Harry Harrison i napisao 'Upozorenje. Želite normalnog, staloženog muškarca? Nastavite dalje. Ja nisam droid kakvog tražite i zato nas poštedite oboje dok još možete'. Opisujući se kao strastvenog i često tvrdoglavog aktivista intelektualca, napisao je kako traži 'sirenu za ljubavnu vezu, djecu i ponekad kriminalno udruživanje'. Gostima svojeg profila rekao je da 'upravlja opasnim projektom o ljudskim pravima u kojem su, kao što možete očekivati, dominantni muškarci'. Na to je još dodao 'Ja sam opasnost, achtung'. Osim što se hvalisao inteligencijom Assange nije zaboravio istaknuti i pokoju dobru osobinu.

- Vrlo sam zaštitnički nastrojen prema ženama i djeci, napisao je. Istaknuo je na profilu da traži žene iz zemalja koje su bile u sukobima jer je zapadna kultura stvorila prazne žene bez vrijednosti. Testovi koje je riješio opisali su ga kao ljevičara i ateista i 87-postotnu drolju.

Assange je još u pritvoru u Velikoj Britaniji te čeka odluku o izručenju Švedskoj gdje je osumnjičen za silovanje i seksualno zlostavljanje koje niječe. U utorak ga čeka novo saslušanje.

::
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bad_lieutenant taj Pon Jan 12, 2015 11:01 pm

ukrao mi je pola profila
bad_lieutenant
Profi član