Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:11 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:05 pm od Brave Heart

» Sloboda ...
Juče u 5:50 pm od Davidova

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:34 pm od Brave Heart

» Sveta Gora
Juče u 5:32 pm od Davidova

» Biografije glumaca
Juče u 5:04 pm od Davidova

» Vesti iz oblasti klasične muzike...
Čet Jan 18, 2018 8:27 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Sre Jan 17, 2018 8:32 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Sre Jan 17, 2018 8:20 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Sre Jan 17, 2018 6:14 pm od andjeo01

» INTERVJU
Uto Jan 16, 2018 9:35 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Fašizam i komunizam danas

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Fašizam i komunizam danas

Počalji od Fristajlo taj Sre Okt 20, 2010 6:25 pm

Kao uvod u ovu temu, kojom želim da se svi malo preispitamo, jer se danas sve preispituje, dajem ovaj link, koji se možda nekima i ne dopadne, s ozirom da su, po mom mišljenju, mnogi pobrkali lončiće, kao i na tome- ko je koga uopšte napadao...
Pogledajte sliku, poslušajte pesmu- pa se javite...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Fašizam i komunizam danas

Počalji od Avramova taj Čet Okt 21, 2010 3:09 pm

Fri, poslušala sam pesmu i svidja mi se. Prvi puta sam je slušala žmureći. Sada ću i odgledati spot, prevesti tekst i dati prigodan komentar.

Ako me poštar ne preduhitri javljam se u roku sat vremena i to ozbiljnjo, samokritički i kritički.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Okt 21, 2010 6:00 pm

Bilo bi dobro da imamo i prevod, moj ruski je jadan...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 8:38 am

sta je poenta ove teme...
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 2:38 pm

Poenta je da vidimo koliko je izvorno značenje ovih pojmova danas izmešteno u odnosu na izvorne odrednice, budući da se danas u Srbiji sve listom redefiniše, pa imamo situaciju da su patriote izdajnici, izdajnici patriote, mnogi Srbi proglašeni za "komunjare", neki za "klerofašiste", treći za "srbočetnike", i da ne nabrajam.
Poenta je da razmotrimo- treba li prihvatiti te nove definicije ili se vratiti starim, izvornim značenjima.
Jasnije?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 3:01 pm

ma jasno... e vidish, to cesh morati da pitas nekog iskusnijeg, kao rechimo, svetog savu, karadjordjha, obrenoviche, tita, drazu... ja nisam struchan jer ne znam kako ce shvatiti moje politicho flerthovanje... ::
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 3:34 pm

Možda nisi primetio; nigde u naslovu ne napisah "pitamo Mastifala"...
Sačekaćemo još nekog, sa više iskustva...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 3:57 pm

aha, pa ne trebha ni nestho mnogo pameti za to... vidish, to ovako izghleda - 1217. god - srbi su srbi, nema josh tih izraza... 1371 - pothurice vech nichu po srbiji, izdajnici roda... 1389 - opet samo srbi... 1452 - opet-srbi, i pothurice, u to spadaju danashnje pic*e, narkho bosovi, dilerhi droge, sve u svemu, nishta dobro... 1814 - opet srbi i srbija... 1878, malo i velika srbija... 1914 - opet srbi... 1941 - komunjarhe, izdhajnichi, cethnici, nacionalisthi, demagozi, domachi izdajnici, fashisti (malo dalje od srbije), nacisti... 1992 - opeth cethnici i ostalo, munza konza brathe, utoka, munza zakhon i slichno... 2000 - cool, ok, si, parle vu, back stage, styling, hebem li ga sad, tako to... 2010 ? zakljuchak izvuci sam...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 4:01 pm

Eto, i to je stav...
To uvek cenim više, nego i one bez stava. Ti bez stava uzmu neki tuđ, pa udave sa njim, prvo sebe, pa sve ostale. E- to ne varim...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 4:07 pm

pa vidish, po ovoj mastifalovoj hronologiji, nama i nije bilo toliko loshe do , otprilike, te 41, 42... e onda je krenuo sunovrat... a ovo danash, hebiga, losh kvalitet cithanki u skholama... pocheo te 41 kao stho rekoh i do danas sve loshiji, gori i od toalet papira (ne uvozimo ga josh od kineza, valjda)...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 4:11 pm

Tja- Englezi nas pustili niz vodu, Sovjeti poslali Crvenu armiju- seti se, ko je isterao Švabe?
Odavde ih sigurno nisu isterali ni partizani ni četnici- oni su se o svom jadu bavili. Nije nikakvo čudo što su crveni vladali zemljom, a to je odlučio Čerčil, i niko drugi.
Da se ne femkamo...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 4:20 pm

ma znam ja da nash narod ne bi sastavhio ni prostho proshirenu rechenicu, poubijali bi she izmedju onog smrt fash... i... narodu... ma sto postho, nekom bi zashmetalo stho rec nije bold italic font 150 a ovaj bi zapheo da pishe chirilicom a ovaj ne, ma... morao je nekho da uskhoci da reshi problem... i oni poslali sve od reda, eno malopre na tv se stevo zigon i ljupce tadic zahebavali oko toga, bila dobra emisija... nego se ja sad pitham - ove nashe kokoske uche turski, iako su imale 500 godina fore da ga nauche, i stha sad covek da kazhe na totalitarizam jednog naopakho postavljenog opazanja sveta... parle, parle, why je sad tako, dios mios...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 4:25 pm

Mastifal :: eno malopre na tv se stevo zigon i ljupce tadic zahebavali oko toga, bila dobra emisija... parle, parle, why je sad tako, dios mios...
Gledao, dobra, poštena drama.
Bi koz vi ar, lajk a pipl, mućo pikolo, und dize folk olvejz najebe...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 4:31 pm

muco nam se bad ting pise... samo da nam je smak sveta da prezivimo, posle cemo lako... lakho uz sinalco...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 5:19 pm

Pretekli smo i prethodne smakove, i ovaj ćemo. Pitanje je, da li ćemo posle ovog opet po starom, ili ćemo konačno da ukapiramo neke istine...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 5:26 pm

joj, pa ti se josh nadash, ne valja bre to... e sad, nije to probhlem... izosthavio sam iz mastifalove hronologije jedan detalj,a to je chinjenica da smo imali lazhne proroke, tarabiche ne rachunam, mada su mi sumnjivi... ali ovaj nash prorok video kako mu se javilo SHS u vizhijama, i odma potrchao da to udeshi na karti... umesto da je poslusao prijatelje engleze... kako nam rekoshe slovenci, 'uzjahali smo konja a sici cemo sa magarcha', hebiga, niko nam nije kriv...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 5:36 pm

Nadanje nije u mojim jednačinama, operišem samo sa poznatim veličinama. No, odosmo od teme...
Dakle, fašizam i komunizam danas...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 5:42 pm

jok, nismo otishli od teme, zato danas i gadjamo s ovi izrazi ko rusi sa m-400... rechimo, svko ko pomene srbiju vishe od tri puta dnevno je nacionalista, a ako uz tho josh i pomishli na nacionalno jedinstvo u shirem smislu onda je fashista, ili barem salonski fashista... al ne vidim zrtve tih ekstremnih grupa, koliko znam, niko iz jevrejske ili neke druge zajednice se nije oglashio da je imao problemchica... pa se sad pitam, stha je to, jesu li oni stvaaaaaarno fashisti ili su pobrkali pojmove...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Okt 22, 2010 5:50 pm

Ja sam do skora mislio da su "salonski fašisti" Nemci koji kupuju mečke u auto salonima, tako su bar pričali do pre neko vreme. Sad je neko novo doba, pa si fašista kad nisi za EU, ili ne mrziš Ruse, ili nisi fasciniran Čedom ili Đikijem, i takooo...
Nekad si bio komunista ako pričaš o pravima radnika iz vile na moru, pa sa vile na Trebeviću, ili sa leđa Galeba, ili tancuješ neko "etiopsko oro"; danas si "komunjara"ako izneseš ideju da svi imaju pravo na rad i pristojan život, ako izneseš i najmanju senku sumnje u "eurolevicu" Srbije, koja je kod nas ovaploćena u ovom haotičnom političkom koitusu DS, SPS i PUPS sa prirepcima; kao da gledaš u splet zmija, Bože me prosti...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mastifal taj Pet Okt 22, 2010 5:55 pm

hebiga, nismo bili dobri sa hitlerom 41 ko hrvati , zato che oni u eu a mi chemo da ga duvamo... eto, nasha bracha hrvati, recimo... kod njih je pojam i susthina fashizma ocigledna, nema dileme, teorija i praksa im se savrsheno podudaraju... dakle, fashista je fashista, kod nas je to malo drugachije...
Mastifal
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Čet Okt 28, 2010 1:44 pm

http://www.gay-serbia.com/bota-botanicar-4172/

Ima ko da čuva biće i guzu srpskog naroda – mitropolit Amfilohije Radović, koji je juče po homoseksualcima prosipao sumpor, pretio im ognjem Sodome i Gomore, nazvao ih nasilnicima i klovnovima koji su izgubili moralnu i duhovnu ravnotežu. Logično je da će vladike, baš kao i katolički biskupi, biti protiv homoseksualaca, ali ovako neuračunljivo ponašanje nije uobičajeno među božijim izaslanicima. Prošle godine je sumpor sipao vladika bački Irinej, ali sada se pred ustavnim sudom u raspravi o zakonu o crkvama pozivao na evropske zakone

Počela je jesen, to se vidi po plastičnim kesama kojima košava kiti drveće, po čoporima pasa koji se šetaju gradskim ulicama, po svakodnevnom smenjivanju raznih štrajkača pred vladom Srbije, po već tradicionalnom pokušaju da se u Beogradu organizuje parada ponosa. Ista država koja je prošle godine svojim nečinjenjem sprečila paradu, ove godine se ponaša kao njen glavni organizator. Postoje samo dva objašnjenja za ovakav zaokret. Prvi je da su Dačić, koji će u nedelju sa 5000 policajaca štititi paradu, Čiplić - koji nas poziva da se pridružimo paradi - Tadić, koji organizovanje parade smatra dijamantom u svojoj demokratskoj kruni – da su oni u međuvremenu otkrili da su homoseksualci, ili da, pošto su pred Međunarodnim sudom pravde izgubili Kosovo i tokom noći morali da promene predlog rezolucije o Kosovu u UN, oni moraju pod hitno da ostvare makar jednu pobedu, na primer da dobiju kandidaturu za EU. Da bi se pokazali kao dobri Evropljani, oni moraju da, između ostalog, dozvole paradu ponosa.

Ali zato ima ko da čuva biće i guzu srpskog naroda – mitropolit Amfilohije Radović, koji je juče po homoseksualcima prosipao sumpor, pretio im ognjem Sodome i Gomore, nazvao ih nasilnicima i klovnovima koji su izgubili moralnu i duhovnu ravnotežu. Logično je da će vladike, baš kao i katolički biskupi, biti protiv homoseksualaca, ali ovako neuračunljivo ponašanje nije uobičajeno među božijim izaslanicima. Prošle godine je sumpor sipao vladika bački Irinej, ali sada se pred ustavnim sudom u raspravi o zakonu o crkvama pozivao na evropske zakone. Ove godine je tu Amfilohije koji je kletve vežbao 90-ih kada je kleo Miloševića što je, pod pretnjama sa zapada, uveo sankcije bosanskim Srbima („Neka je prokleta, tri puta prokleta ruka koja se pravi da ga se rat ne tiče“), Biljanu Plavšić je nazvao Kosovkom devojkom koja čuva našu dušu i koja je krenula svetosavskim putem, majku Radovana Karadžića ispratio je na onaj svet toplim rečima u znak zahvalnosti što je srpskom narodu podarila sina Radovana, a duša hrišćanska mu se naročito veselila nad kovčegom Zorana Đinđića.

Na pretnje i govor mržnje mitropolita povodom parade ponosa, država ni na koji način neće reagovati – oni ne reaguju sve dok njima ne zaprete Sodomom i Gomorom. Uzgred, mitropolit ima Sodomu i Gomoru u sinodu i saboru i bilo bi mu pametnije da nekim svojim kolegama ne okreće leđa. Ovih dana je novoustoličeni patrijarh pozivao sve strane na Kosovu na mir – zanimljivo je kako crkveni velikodostojnici pozivaju na mir samo kada su slabiji. Tako je bilo i za vreme ratova devedesetih: mnogi od njih su huškali na rat, a kada su Srbi počeli da ga gube, isturen je patrijarh da poziva na mir i ljubav. I sada se vladike dele na dobre i loše policajce: patrijarh deli naforu, a šef egzorcista Amfilohije – sumpor.

Vidim jutos na televiziji predsednika kako u rukama drži ašov, sadi neko drvo. Tu i treba da radi, u gradskom zelenilu. Šta je taj čovek izgovorio na obeležavanju 10-ogodišnjice 5. oktobra: izvojevali smo pobedu nad organizovanim kriminalom, postali smo zemlja u kojoj vladaju demokratske institucije, poštuju se, do bola, ljudska prava, pravna država peva Odu radosti... Onda ide u Kazahstan kod svog prijatelja Nursultana Nazarbajeva, koji hoće da menja tokove reka i uvede novu svetsku valutu. Ne sumnjam da će i Nazarbajev uskoro dobiti spomenik u Beogradu, kao i tata sadašnjeg predsednika Azerbejdžana.

Znači, vodeći ljudi ove vlade posećuju sultanate, kneževine i diktature, a nestašicu mleka rešavaju donošenjem uredbe o tome ko i koliko mora da proizvede dugotrajnog mleka, što će dovesti do nestašice jogurta. Vlada je namirila dugove toplana koje koriste gas, ali su nadrljali građani koji se greju na mazut. Rusi neće da spuste cenu, a uvoz je zabranjen. Sada će se srpski narod deliti na one koji vole mleko i one koji vole jogurt, na one koji se greju na gas i na one koji se greju na mazut.
Svetlana Lukić
mislim dosta je licemerno od spc-e,da prvo osudjuje gej populaciju(huskajuci rulju)a posle osudjuju nasilje!tako je bilo i 90-ih u b!!!
hungarian74 · Subotica, Serbia · 11.10.2010, 1:17

Opet imam smetnje kada vidim predsednika, a onda kažem sebi – pa dobro, čovek ne vidi ono što ja vidim. Poznato je da u bilo kom okruženju da otvorimo oči, vrsta objekata koje vidimo zavisiće od onoga ko ih gleda. Na primer, ako se na livadi nađu botaničar, ratar i lovac, ovaj poslednji će videti prepelicu, botaničar cveće, a ratar da livada nije poorana, da na njoj ne rađa ni žito, ni mleko, ni gas. E, ja sam seljanka koja to vidi, a predsednik nam je botaničar. Mislila sam da je njegov nadimak Bota skraćenica od Boris Tadić, a u stvari je to skraćenica od – botaničar
E Novine

Ipak ok je tekst,malo je pretjerala svetlana ?izaziva li mržnju?

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Okt 28, 2010 5:01 pm

Izaziva osmeh, prilično gorak...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Nov 08, 2010 7:33 pm

AKO MISLIŠ NA JEDNU GODINU- SEJ ŽITO,
AKO MISLIŠ NA VIŠE GODINA- SADI DRVO,
AKO MISLIŠ NA STO GODINA- OBRAZUJ NAROD.
Han Hang

Srbija odavno nema kritičnu masu za sistemske promene - obrazovan narod.
Zato lutamo vazda od nemila do nedraga.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 08, 2010 8:07 pm

Ako je tako, onda nismo samo neobrazovani već i glupi.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Nov 08, 2010 8:16 pm

Nismo mi glupi, ali nedostaje mudrosti.

Nažalost bolujemo od hroničnog nedostatka srpske inteligencije.

Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole