Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 1 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Miško

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

" Divlji " Salterski Sluzbenik ...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

" Divlji " Salterski Sluzbenik ...

Počalji od slavena taj Pet Okt 08, 2010 3:46 pm

Svaki stanovnik Nacionalnog parka SRBIJA se barem jednom u zivotu susreo sa
" Divljim Salterskim Sluzbenikom ".

Nimalo prijatno iskustvo.

Sta mislite o ovoj " vrsti " i kakva su vasa iskustva?
Lepa ili ne , slobodno nam to prenesite .
Jer sto vise znamo , lakse se nosimo sa tom vrstom salterusa koje vire iz male prepreke , narodski receno , rupe...

:

slavena
Član
Član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: " Divlji " Salterski Sluzbenik ...

Počalji od Anhelito taj Pet Okt 08, 2010 4:01 pm

Nisam imala neke velike probleme sa osobama sa druge strane saltera, mozda je to zbog mog osmeha koji je uvek tu ili zato sto sam od pocetka ljubazna pa ne moze da me napadne :

U svakom slucaju generalno misljenje je da je sve manje neljubaznih salter radnika i da su firme, kompanije bile one privatne ili drzavne shvatile da je to prvi kontakt sa klijentom.
U opstini Zvezdara npr. se moze naici na jednu prijatnu atmosferu od momenta ulaska pa do razgovora sa salter radnikom. Oni su za mene pozitivan primer kako treba poslovati i predstavljati odredjenu instituciju.

Anhelito
Član
Član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavena taj Pet Okt 08, 2010 4:37 pm

Jeste ,imas pravo.Sve ih je manje ,ali joooj , samo kad se setim onih ranih radova,tj.sluzbenika.
Koja je to bila bas agresivna vrsta , karakteristicna pre svega po onome sta jede.
Mislim ,sta im je bila omiljena hrana , pod broj ejdan ,obozavali su da jedu dzigerice i zivce i to svih koje ulove sa one strane rupe.
A vrlo rado su se hranili i njihovom bespomocnoscu... : :
Joooj ,kad se samo setim... :

slavena
Član
Član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Okt 08, 2010 9:29 pm

Istina je da su službenici ljubazniji, tačnije profesionalnije obavljaju svoj posao ali mi svejedno nije jasno zbog čega i dalje poluovalna rupa na dnu šaltera i krug ispred nosa stranke često zapušen selotejpom, mada sam pre neki dan u domu zdravlja videla i savremeni trik mikrofona na okruglom otvoru tako da službenik čuje stranku ali ne i stranka službenika. :zvizduće:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Pet Okt 08, 2010 9:37 pm

:

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pet Okt 08, 2010 11:23 pm

jednom sam slomila nokat da dodam potrebne papire kroz "rupicu"...ovdje nema toga i hvala Bogu....

lucija
Član
Član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Okt 08, 2010 11:30 pm

I ovde su rupice komotne ali taman da te šibne promaja. :hulahop:

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pet Okt 08, 2010 11:36 pm

i to jos promaja koja nije priznata u evropi......

lucija
Član
Član

Broj poruka : 5384

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 09, 2010 12:24 am

Sve manje imam problema s tim. Sa godinama, naučiš kako, kad, šta i gde, a i shvatiš da i ti ljudi imaju neke svoje obaveze i limite. Najčešće, ljudi dođu sa nedovoljnom dokumentacijom, a za to su najmanje krivi ti službenici koji sede u tim šalterima. Pošteno rečeno, većinom su stranke krive za problem i sukob; kad ne dobiju šta su hteli, počnu da besne i vređaju, a to niko nije dužan da trpi.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sub Okt 09, 2010 12:33 am

Fristajlo ::Sve manje imam problema s tim. Sa godinama, naučiš kako, kad, šta i gde, a i shvatiš da i ti ljudi imaju neke svoje obaveze i limite. Najčešće, ljudi dođu sa nedovoljnom dokumentacijom, a za to su najmanje krivi ti službenici koji sede u tim šalterima. Pošteno rečeno, većinom su stranke krive za problem i sukob; kad ne dobiju šta su hteli, počnu da besne i vređaju, a to niko nije dužan da trpi.

Kriv je njihov birokratski sistem. Svaka tetka strucna za po jednu vrstu formulara. Ne daj boze da sve zavrsis na jednom salteru pa Jaca, Caca, Mira i Stoja ne dobiju plate. Te rigidne, stroge procedure izludele bi i popa. A s druge strane ova se striktno drzi samo svog dela posla i ne j... joj se ni za sta za sta nije dobila, opet striktno i decidirano, zaduzenje. Id' u susedni red prijatelju pa cekaj ponovo.

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 09, 2010 1:48 am

Sve ja to razumem; n, stavi se na njihovo mesto. Za to dobija nekih 30000 mesečno, sa trideset nervoznih dnevno moraš da se mirno objašnjavaš, po stoti put tog meseca da ponoviš istu žvaku...
Ne branim ih, i mene su mnogo puta provozali, ali, mnogi su sasvim korektni, u poređenju sa onima koji im dođu na taj šalter. Problem je što smo mi administrativno i procesno vrlo nepismen narod, sklon provizorijumu u svemu. Kad tome dodaš i državu koja samo štancuje nove propise i regulativu, eto ti belaja...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sub Okt 09, 2010 10:38 am

"Birokratija je forma društvene organizacije u kojoj se teži više centralizovanoj kontroli i prisilnom komformizmu rigidno propisanim pravilima i kanalima komunikacije.
Koncepciju birokratije je razvio Maks Veber. Prema Veberu, za velike organizacije sa racionalnim ciljevima i jasnom podelom rada tzv. "birokratija" predstavlja idealan organizacioni model. U literaturi je odgovarajući model upravljanja "birokratijom" poznat kao "model vojne organizacije" ili "model komandovanja i kontrole". Glavne pozitivne karakteristike birokratije su efikasnost i predvidivost, dok su glavni nedostaci neinovativnost i nefleksibilnost. Pa kao takva, primerena je samo stabilnim uslovima poslovanja.
Birokratija negira socijalni aspekt svake organizacije pretpostavljajući da se u osnovi ponašanja ljudi nalaze ekonomski motivi."

Ovo je definicija iz Marksove knjige, elem da se pozabavimo sad ovim sto mi smeta kod birokratije. Neinovativnost, sto ce reci da doticna tetkica ne nauci nista tokom svog radnog veka, vec se ponasa kao masina na svom poslu, pa tako i njen mozak polako jenjava. Do kratkog spoja dolazi kada je pitamo bilo sta gde treba da bude kreativna i poveze 2 sa 2. Neinovativnost iliti kljucni problem za javljanje nefleksibilnosti cele ove birokratske masinerije. Staticnost i suvoparnost radnog mesta koju radnik obavlja citav zivot, i za sta je isto tako ispraksan i obucavan, dovodi do toga da radnik ako ne daj boze ostane bez posla, ne zna svoje znanje da primeni ni na sta drugo. To mu dodje kao otkrovenje zasto po drzavnim upravama rade matori shishmishi a ne mlade nade. Eh da, i najgore od svega, ovaj princip organizacije ne vodi brigu o zaposlenima na adekvatan nacin, jer smatra da su covekovi motivi zaposlenja iskljucivo novcani. Zbog te grubosti sistema, njegovi sluzbenici postaje takodje grubi i shturi.

Hvala sto ste me saslusali. Smile

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pjer taj Sub Okt 09, 2010 11:11 am

pritisak skoci na dvesta.....ali nema veze ako je lepa zgodna..salterska radnica...mozemo satima i danima da se gledamo... :zvizduće:

.... najvise me nerviraju kad ulaze preko reda....

pjer
Član
Član

Broj poruka : 3838
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Okt 09, 2010 11:23 am

Ne nailazim na neljubazne šalterske službenike . U novije vrijeme im poslodavac striktno nalaže ljubaznost u komunikaciji sa klijentom ( banka , pošta , trgovina ) .
Nailazim na nespretne ili manje snalažljive , ali na neljubaznosti ne .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Okt 09, 2010 11:55 am

Lepo je što si pomenula Vebera, on je kul tip...
Nekako su meni manje krivi "matori šišmiši" od onih koji su im te procedure propisali i zapretili strogim kaznama za odstupanje od istih; uvek sam za neuspeh šalterske misije krivio nekog iza, koji je naredio određenu proceduru, nego neku debelu gospođu sa 'ladnom trajnom koja "kerberiše" između mene i države...
Naravno, ima i slučajeva ovoga što si pomenula; pre par godina, imao sam slučaj ovoga što si pomenula. Naime, trebalo je da za firmu produžim registraciju jednog automobila, treću ili četvrtu, lizing, ovlašćenja, tehnički, sve ja pripremio, i k'o pravi- ja na šalter u muriju- iskusnan i ja, znam šta treba...
Kad, ne lezi vraže- gospođa videla nesklad između brojeva šasije; to, što je i prva registracija kod njih rađena, i što na pet papira stoji isti broj, i što je i budali jasno da je greška nastala tako što je pogrešno ukucan broj prvi put tu, kod njih, mošda baš ona.
Sve u svemu, morao sam još par dana da se drndam po muriji, da mi "provere" brojeve u MUP-u, u 29. novembra, gde me je žandar gledao belo i cerekao se- kaže, kako vas love ove naše, a?
Reče mi, šta ćeš, 9 od 10 slučajeva za proveru naprave te kokoške koje pogreše, ali, mora tako, od čega mi da živimo, jbg...
Ped dana zezanja i 7000 dinara, do duše firminih; svejedno, stvarno sam imao problem. U firmi su mislili da ja to namerno, da pravim izgovor da ne budem u preduzeću, nego da lunjam napolju( slično razmišljanje kao i ostala birokratija) a moja nedelja čekanja na ulici, po košavi, pa stajanje po šalterima dok ti noge ne otrnu od bolova, nikom-ništa.
Koza na kraju ukapirala, ali- ne menja na stvari- na kraju je ona bila ta koja je uvređena.
Nije ni njima lako, niti je nama; svi smo mi taoci te državne rigidnosti, savako na svoj način. Nije lako ni kad te svi mrze, sa one strane stakla; postavi se i na njihovo mesto.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sub Okt 09, 2010 12:15 pm

Pa bas i objasnih kako smatram da je kriv sistem a ne covek, meni inace definicije da se ljudi radjaju ovakvi ili onakvi, opasno idu na q... Covek je kreativno bice, sa osecanjima i potrebama daleko vecim od novcanih. A ako se prepusti ovakvom sistemu i sam vremenom ogrubi i otupi...

Licno mi se japanski model organizacije rada najvise svidja, jer je najblizi blagostanju pojedinca, iz razloga sto osnovu za isti nalaze u porodicnim odnosima, i na tom principu su im zasnovani odnosi u organizaciji. Pokazalo kao mnogo efektivnije. Npr. u Japanu kada devojka raskine sa deckom ima pravo da taj dan ne dodje na posao... i sl.
Premda se najvecim motivom danasnjice ne smatra novcana dobit vec ukljucivanje svih slojeva radnika u donosenje bitnih odluka za datu firmu. Na ovaj nacin postizu najvecu motivisanost radnika, kao i njihovu lojalnost.

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Okt 09, 2010 2:06 pm

Fristajlo :: Sa godinama, naučiš kako, kad, šta i gde, a i shvatiš ...

Tačno, godinama naučiš da je nedovoljno pitati jednog službenika za bilo kakvu informaciju jer ćeš sigurno od svakog dobiti različitu. Zbog toga je potrebno, pre nego što dodjete do finala, obići najmanje tri službenika zadužena za informacije, zatim se informisati još na najmanje tri mesta i stati u red.

Tada će vam biti svejedno kako stojite, da li ste uspravni ili savijeni i da li ona jede, smeška se ili vas gadja pogledom. U tome je najveći problem. :mmm:

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Okt 09, 2010 6:38 pm

Imao sam i prijatna i neprijatna iskustva...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Sub Okt 09, 2010 7:59 pm

Mislim da su ljudi naprasno postali ljubazniji zato sto je situacija takva kakva je i sto je u danasnje vreme luksuz imati uopste bilo kakav posao. Dobijes sut kartu i da ne skrivis nista, a kamoli da dozvolis sebi jos i da budes neljubazan. Ljudi su jako osetljivi po dzepu i to je za pojedine jedini nacin da se njihovo ponasanje dovede u red. Primera radi, nisu pojedini narodi kulturniji od nas pa zato ne razbacuju smece po ulici, oni samo placaju kazne ako to urade

Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hipi taj Sub Okt 09, 2010 9:26 pm

Uvek slusam o ovome, ali nikad nisam dozivela na svojoj kozi. Pu pu Smile

Hipi
Član
Član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sub Okt 09, 2010 9:29 pm

Ni ja.. Znam sa svakakvim svijetom, pa mi ni 'šalteruše' nisu problem :

Lila
Član
Član

Broj poruka : 9119
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Sub Okt 09, 2010 11:10 pm

Avramova ::
Tačno, godinama naučiš da je nedovoljno pitati jednog službenika za bilo kakvu informaciju jer ćeš sigurno od svakog dobiti različitu. Zbog toga je potrebno, pre nego što dodjete do finala, obići najmanje tri službenika zadužena za informacije, zatim se informisati još na najmanje tri mesta i stati u red.

uz to i kopanje po glasnicima, pravilnicima i forumima...kako bi jasno shvatio sta za sta treba i kako dalje. Iscedjen.
nisu oni krivi.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Okt 09, 2010 11:26 pm

Najteže je raditi sa ljudima ili biti šalterski radnik. Nikad ne znaš ko dolazi i sa kakvim namjerama a ima ih svakakvih od običnih provokatora do zgubidana i nekoga kome treba usluga.

Najgore od svega što se poneka infornacija koja je povoljna za široke narodne mase pre pojavi u medijima a nije stupila na snagu slovom zakona... pa kad narod dođe da pita, trebaju konjski živci da objasniš svakome da zakon nije prošao a on tebi kaže "šta pričaš bilo na dnevniku ... itd."

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Okt 11, 2010 1:52 pm

Snowflake ::Mislim da su ljudi naprasno postali ljubazniji zato sto je situacija takva kakva je i sto je u danasnje vreme luksuz imati uopste bilo kakav posao.

Ima u ovome istine iz ugla zaposlenog ali ne i onoga koji zapošljava. Zna se koji su uslovi potrebni da bi neko ostao privilegovan i zadržan na poslu. Istina da je ljubaznost važna i zbog čega, ali sve ostalo može itekako i dalje da bude manjkavo (odnos sa strankama sa ili bez osmeha ali sa valjano odradjenim poslom, informacije sa kojim raspolažu za šta je kriv i sam službenik a onda onaj iznad njega itd. itd.)

Dobijes sut kartu i da ne skrivis nista, a kamoli da dozvolis sebi jos i da budes neljubazan.

Beše tako jedna ljubazna šalterska službenica politički neopredeljena. Ma samo da je znala ali nije ili nije htela misleći kako je dovoljno to što je dovoljno stručna. Skoro pa glupost (?!)

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Snowflake taj Pon Okt 11, 2010 5:08 pm

Mislis, nije bila ni u jednoj stranci pa izgubila posao, ili sta?

Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:06 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh