Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Paint it, Black
Danas u 1:38 am od Davidova

» Sloboda ...
Danas u 1:13 am od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Danas u 1:08 am od Davidova

» Francuska muzika
Danas u 1:04 am od Davidova

» Jazz
Juče u 8:43 pm od Sky

» Jaja
Juče u 8:30 pm od Sky

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:03 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:06 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:41 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 5:57 pm od Brave Heart

» Sakralna arhitektura
Juče u 12:30 am od Davidova

» Vesti iz sveta umetnosti
Sub Jan 20, 2018 7:07 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Sub Jan 20, 2018 4:32 pm od Brave Heart

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Islamizacija Evrope

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Islamizacija Evrope

Počalji od preporod taj Ned Jan 16, 2011 6:34 pm

Ja se izvinjavam ali osecam se duznim da vam jos nesto odgovorim jer smatram da bi imalo znacaj za shvatanje mog stanovista.
To sto ti kazes da nepravimo razliku izmedju "vas i njih", pa islamski (verski) gledano kod Allaha je samo jedna vera ispravna ato je vera Muhamedova Isusov,Mojsieva,Abrahamova, Noova,Lukmanova...itd,itd do Adama.
Svi su oni verovali isto i svi su bili muslimani (zvuci neverovatno ali toje tako)
MUSLIMAN=Verovati u jednog Boga,stvoritelja svih svetova, nitje rodjen niti je rodio i nikomu ravan nije, On nema sina niti kceri.
Isus je covek koji je po zemlji hodao,jeo i radio ostale stvari kao normalan covek.(Nije bog niti bozji sin,Bog nema potrebe za sinom svi smo mi Bozji)
Kome se Isus klanjao tj. molijo? Naravno Bogu, Isus je bijo pravi vernik koji je verovao svoga Boga od koga je dobio zadatak da uputi ljude na pravu veru. Bibliju su pisali ljudi koji nikada nisu sreli Isusa i koji su medju ostalima bili i sumnjivog karaktera kao npr. lovci na zive glave. Isus nije jeo svinjsko meso,Isus je bio obrezan sto pravoslavlje ne praktikuje isusove upute.
Eto toliko postace neintresantno puno daviti zato bih zavrsio ovo nase dopisivanje sa Sellami te!

preporod
Novi član
Novi član

Broj poruka : 15
Datum upisa : 16.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od preporod taj Ned Jan 16, 2011 6:44 pm

PS.
Sto se zenskog sveta tice ne zelim sa zenama da raspravljam iz samo postovanja prema zenama.
Njih nazivam setrama i one u muslmanskoj veri zasluzuju puno postovanje i visoko mesto u hijerarhiji.
Zena je gospodarica u kuci sa cenjenim zadatkom odrzavanj i odgoj vrste
Zena van kuce je samo sex objet za politicka raspravljanja i manipulaciju.
Zena je slabasna bez muske podrseke (muz,brat otac sin)...
preporod
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jan 16, 2011 7:06 pm

Lepo ti to iščita, ali, sve mi to već znamo- i ustrojstvo i Islamu, i to za Hrista, i za mesto žene u veri Muhamedovoj; niko od toga ne prihvati Islam,- mora to jasnije, bolje. Ako ne može (čemu sam ja sklon da poverujem), treba to bataliti- samo se dubi jaz. Zar nije moguće da prihvatimo jedni druge bez pokušaja da onog drugog preobratimo u svoj tabor? Čemu takve rasprave, kad samo sukobe donose?
To sto ti kazes da nepravimo razliku izmedju "vas i njih", pa islamski
(verski) gledano kod Allaha je samo jedna vera ispravna ato je vera
Muhamedova
Da li si svestan da poptuno istu priču sve vere imaju za sebe spram drugih? Do u dlaku.
Nije ni čudo da je sve više ateista. posle malo obrazovanja, ljudi nauče da misle svojom glavom, a to nije uvek i u pravilu loše; mada se mnogi trude da ljude ubede kako je neka druga, tuđa pamet mnogo bolja.
Da li je?

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Jan 16, 2011 7:56 pm

preporod ::
Allah je ostavio coveku da sam odlucuje kojim ce putem krenuti
Jeste ali zašto onda ne priznajete nijednu drugu vjeru kao ispravnu? Ako je Islam ispravan, hrišćanstvo isto tako kao i budisti i ateisti, zašto onda ne priznajete sve ove pobrojane kao ispravne. Samo čovjek nahođen svojim zdravim razumom i zdravim pogledima na život može biti ispravan, vjera kao vjera u Boga ili Alaha s tim nema ništa ukoliko nosimo mržnju i zlo u srcu za sve one koji nisu kao ti ili ja.
Ravnopravnost, Jednakost!!! to je dooobra izmisljotina za unistavanje braka
S ovim se ne bih složila nikako, jednakost u obavljanju posla i svih ostalih dužnosti žene kao majke i stuba porodice neće opasti ako je žena zaposlena pa donosi izvor prihoda u kuću. Opašće onda ako je žena besposlena i nema šta raditi, sem hodati po "selu" i tračariti i ispijati kafe ili biti zatvorena u kući i puštati mislima da lutaju od-do. Žena je žena i svaka žena zna svoje dužnosti majke i stuba porodice. Ravnopravnost i jednakost sa uništavanjem braka kao zajednice nemaju ništa ali baš ništa ni početno slovo N.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Jan 16, 2011 8:21 pm

preporod :: PS.
Sto se zenskog sveta tice ne zelim sa zenama da raspravljam iz samo postovanja prema zenama.

Ako ženu toliko poštuješ zbog čega je onda ne prihvataš za npr. ravnopravnog sagovonika? Tek tad bi mogao reći da je zaista i poštuješ. Samo toliko, o drugim zanimanjima ne bih.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od preporod taj Ned Jan 16, 2011 8:48 pm

Avramova ::

Ako ženu toliko poštuješ zbog čega je onda ne prihvataš za npr. ravnopravnog sagovonika? Tek tad bi mogao reći da je zaista i poštuješ. Samo toliko, o drugim zanimanjima ne bih.
Pa dobro recite vi meni gde je crta ravnopravnosti,ganicu avnopravnosti ne vidimo svi isto.Na zapadu nesmije muz da pita zenu gde je noc provela.
Uostalom Bog je rekao dao sam jedan stepen muza nad zenom, ne vise.
I jos jedno ta ravnopravnost unistila je brak.Na zapadu nepostoji brak,veliki procenat zena ima sa vise muzeva decu, a ta deca su podeljena na sedmicno poseti roditeljima i sva deca imaju vise od dva roditelja, ako je to ravnopravnost neka vi ga.
Normalno da ste zbunjeni zato sto uporedzujete svoje sredine situaciju sa ravnopravnoscu u zapadu(savremenom zapadu). U islamu zena nema potrebe za ravnopravnoscu ona zna svoju duznost i obavezu
netrazi preko toga nista , jer kad svako upozna Allahove zakone svak se cuva od grijha.
OBS! sad sam video gde pitas zasto ne prihvatam zenu za sagovornika.
Ma prihvatam zenu za sagovornika nego nesmem da razgovaram sa tudjom zenom, ti dobro znas zasta dusa zudi to vazi kod uzivo razgovora mislim na fizicki kontakt , adusa bi uvek ono sto je zabranjeno (nedozvoljno). Ma zns ti dobro nasta ja mislim nego nezeli covek da prizna.

preporod
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od preporod taj Ned Jan 16, 2011 8:59 pm

Avramova ::

Ti dobro znas kako muskarci razmisljaju i nasta su slabi a i zene imaju svoju slabu stranu...
preporod
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Jan 16, 2011 9:32 pm

Ti dobro znas kako muskarci razmisljaju i nasta su slabi a i zene imaju svoju slabu stranu...

Podjednako su slabi i žene i muškarci dokle god rade ono što moraju a ne ono što žele. Odnosi se samo na muško ženske odnose a to već nije vezano za temu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Revizor taj Ned Jan 16, 2011 11:15 pm

Pa dobro recite vi meni gde je crta ravnopravnosti,ganicu avnopravnosti ne vidimo svi isto.

Pa ti je brate uopste ne vidis!! ::

Revizor
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 12:16 am

Ma prihvatam zenu za sagovornika nego nesmem da razgovaram sa tudjom zenom, ti dobro znas zasta dusa zudi to vazi kod uzivo razgovora mislim na fizicki kontakt , adusa bi uvek ono sto je zabranjeno (nedozvoljno). Ma zns ti dobro nasta ja mislim nego nezeli covek da prizna.
Izvini, ali, za mene je takav stav prema meni kao polu-životinji bez kontrole vrlo uvredljiv; mislim da si zaboravio nešto što se zove samokontrola. Za to sveznajući Bog mora da zna, da i to ima na repertoaru; sumnjam da je On to prevideo- meni to liči na neku ljudsku ujdurmu... Kakav je to Bog koji toliko potcenjuje svoju kreaciju?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 12:54 am

Fristajlo :: Kakav je to Bog koji toliko potcenjuje svoju kreaciju?

Nije Bog potcenio svoju "kreaciju", naprotiv, dao joj je moć reprodukcije. Gde ćeš više. A za sve ostalo je kriv čovek, on je unižava, negde više, negde manje, u zavisnosti od ostrašćenosti i kvazi veri.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od preporod taj Pon Jan 17, 2011 9:24 am

ORHIDEJI. Vera ima puno, po prirodi istina je samo jedna.
Svi su poslanici govorili jedno te isto tj da je bog jedan nitje rodjen nitje rodio sam po sebi postojii da nema niti sinove niti kceri, .
Isus nikad nije rekao da se njemu molimo nego bogu kome se on sam molio
Bibliju su pisali ljudi nakon 70god, posle njegove smrti i kroz vreme je pretrpela refermo, menjali su dodavali kako je kada odgovaralo.
Isus nikad nije dobio u pisanoj formi kaku knjigu nego je sam svojim postojanjem dosao kao pecat Mojsievoj veri i knjizi tj bozoj zapovesti

REVIZORU.
Ja je mozda i nevidim ali ti je vidis na pograsnom mestu.
Svi mi mislimo da znamo istinu i zato se konfrontiramo.

FRISTAILO
Tamo vidim da si iz kontaksta izvuko gde samo stojo "veri Muhamedovoj"
a ja sam rekao: I Isusovoj i Muhamedovoj i Mojsiovoj i Abrahamovoj...itd
Drugo Ti kazes da zelis da cujes nesto novo da to sto ja kazem vec poznato. Razlika izmedju ateiste i vernika je ogromna kao izmedju zivog i mrtvog, spominjes kakvu "samo kontrolu" od cega bise nevernik bojao u situaciji anonimiteta kad muse ukaze prilika da uradi kakvo delo ili nedelo dok vernik zna da ce odgovarati za svoja dela i nedela Nevernik se vodi svojom strascu i zelama, Ja dobro znam sta ti mislis ali jedan akademski gradjanin npr deciji psihijatar usvoijo devojcicu is Ukrajine i zajedno sa zeno zloupotrebljavao curicu, zamisli psihijatar deciji.
Selamim vas sviju vas.

preporod
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Revizor taj Pon Jan 17, 2011 10:36 am

Brate preporodjeni,a gde si ti video moje gledanje?Jbg ako verujes onda verujes u istinu.Moja baba kaze da je Bog istina i ja joj verujem da je smirim.Sta kaze tvoja baba keve ti? :hiik:
Revizor
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Jan 17, 2011 1:29 pm

Preporod,aj nauci nesto o Hriscanstvu pa pisi o Hristu...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 4:56 pm

"preporod"
Tamo vidim da si iz kontaksta izvuko gde samo stojo "veri Muhamedovoj"
a ja sam rekao: I Isusovoj i Muhamedovoj i Mojsiovoj i Abrahamovoj...itd
Ne vadim ja iz konteksta, već skraćujem, radi preglednosti; osim toga, moj ateizam nije samo prema jednoj religiji, već prema svima- pa mi je svejedno koju pomeneš. Šta to tvoju religiju dokazuje kao istinitu, a ostale kao pogrešne?
Razlika izmedju ateiste i vernika je ogromna kao izmedju zivog i mrtvog, spominjes kakvu "samo kontrolu" od cega bise nevernik bojao u situaciji anonimiteta kad muse ukaze prilika da uradi kakvo delo ili nedelo dok vernik zna da ce odgovarati za svoja dela i nedela
Pretpostavljam da su svi ne-muslimani i ateisti nevernici; ako je tako, zar ne misliš da je malo bezobrazno i osiono samo zbog toga? Ti ne veruješ da i drugi mogu imati moralne i etičke norme kojih se pridržavaju, bez obzira što nisu muslimani?
Nevernik se vodi svojom strascu i zelama, Ja dobro znam sta ti mislis ali jedan akademski gradjanin npr deciji psihijatar usvoijo devojcicu is Ukrajine i zajedno sa zeno zloupotrebljavao curicu, zamisli psihijatar deciji.
Siguran si da takvih nema među onima koji ispovedaju Islam?
Kakve veze sa našom diskusijom ima jedan izopačenik, uopšte? Šta to dokazuje? Ne znaš ti baš tako dobro šta ja mislim; nagađaš, i mnogo promašuješ.
Islam je lepa i mudra religija; ovim, što radiš ovde, kvariš sliku...
Pozdravi i tebi...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Uto Jan 18, 2011 8:49 am

Interesantan mi je ovaj "event" u Tunisu!
Ako ostavim po strani angazovanje gospodina Ponosha u evakuaciji nekoliko desetina nasih gradjana, sto je jasan dokaz nesposobnosti bivse ministarke za dijasporu, odnosno diplomatskih sluzbenika u ambasadi, postavljenih po ko zna kojim kriterijumima, ima tu jos stvari nad kojima su se neki, verovatno, zamislili.
Narodne pobune se desavaju, nista novo. One se mogu lako inicirati i sa njima se moze lako upravljati... osim ako je uzrok bunta ...glad!
Iskreno se nadam da se neko bar malo zamislio nad ovim primerom koji se polako siri u okolnim zemljama. Ne kazem da se trebaju uplasiti...
Inace u EU su se zamislili pa vec imamo upozorenja da....
„Ima razloga da se strahuje da će nemiri u severnoj Africi dovesti do iseljavanja sa kojim ćemo onda mi morati da izađemo na kraj. Evropska unija nije u stanju da kontroliše useljavanje i evropske granice su kao veliko sito“, izjavljuje Marina Lepen.
Inace interesantna mi je i ova Marina Lepen ali....
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jan 18, 2011 9:51 pm

Počinja da krčka u lončetu, Skaje... Sad da vidimo, šta se iza brda valja, jerbo više niko ne zna kako su sudovi spojeni, sve se izmešalo.
Pri tom, naši ljudi su otud došli mrtvi-'ladni; više su frke napravili režimski mediji, nego što je uopšte i bilo, i to je očigledno. nekom ovde je trebala predstava, ali su ih statisti ispalili- mlako su opisali frku. Srpska posla, ne vole da se petljaju u tuđe probleme.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Čet Jan 27, 2011 7:52 am

Pocelo i u Egiptu...
Pomaze Evropa svojim propalim clanicama Grckoj, Spaniji i Portugaliji...
Malo vise turista, malo vise para ostaje kod kuce ....
Al am majstor za teorije zavere!
Aa... a?

A i DS vlast se uzutila da se ne digne kuka i motika u BGD.... Gde li je Trivunka!?
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jan 27, 2011 2:09 pm

Nije više pitanje da li je počelo, već- kako će se nastaviti i gde ?
I, da, stvarno- kud nestade Trivančica?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Jan 28, 2011 1:25 am

Već desetak puta pokušavam da postujem na ovoj temi od jutros,i nema štanse.
Samo kratko,po meni je Islam zločinačka ideologija,koja stiže ravno iz pakla.
Nazadna,bolesna,ali čak i da to sve ne stoji,dokle god postojji ma i jedan jedini bombaš-samoubica,koji to radi zarad islama i svetog rata džihada,a islamsak organizacija ga sama ne osudi,glupo je uopšte trošiti reči.
I bojim se da će nejedinstvo u hrišćanstvu zaista dozvoliti tom ološu da se razmahne.Ali se nadam kao vernik,da će mo se najzad dozvati pameti i ujediniti bar oko ideje borbe protiv tog zla.
Nema nikakvih reči i učenja po kuranu.
Interesuje me,ako nekok zna,šta je predvideo kuran za bombaša samoubicu koji je izazvao stotine mrtvih,recimo u bilo kojoj eksploziji.Da li je ikada bar neko osudio te kretene i ubice.Bar verbalno.Da ne govorimo o blagostanju u kome nastavlja živeti njegova porodica.Ma tu nema reči nikakvih.
Kraj bilo kakve rasprave.
Pa šta je onda spaljivanje na lomači o kome toliko često govorimo prema eksploziji u Moskovskom metrou gde sigurno ni jedan političar nikada nije nogom kročio,osim na otvaranju stanice ako je novijeg datum.

Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jan 28, 2011 2:41 pm

Debilko ::
Da li je ikada bar neko osudio te kretene i ubice.Bar verbalno.Da ne govorimo o blagostanju u kome nastavlja živeti njegova porodica.Ma tu nema reči nikakvih.
Kraj bilo kakve rasprave.
Bojim se da se na taj način ne otvori nova, sa ishodom potpunog uništenja. Mislim da je mnogo bolje otkloniti uzroke takvog ponašanje muslimana, nego tako jednostrano posmatrati fenomen. To jeste manir zapada, a vidimo i da to, za sada, samo pojačava nasilje i opasnost, i to je doktrina koju treba zaustaviti; i oko toga nema bilo kakve rasprave...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od preporod taj Pon Jan 31, 2011 4:08 pm

preporod
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Feb 15, 2011 3:42 pm

Potrešena odlazim u popodnevni san.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Apr 24, 2011 3:51 pm

Prvo, treba svatit da radikalnog islama nije bilo dok SAD, nisu stvorili - ALKAIDU -, tako pravec budalama cio svet,.. satanisti iz SAD upravljaju svetom,.. rusec medjunaredni pravni poredak,..ruse drzave sirom sveta,.. pod parolom nekog humanizma i -demokratije-, a u stvari imaju paklene planove za unistenje sveta,. prvo planiraju potpunu radikalizaciju islama,.. sve muslimanske zemlje u kojim nisu na vlasti radikalni islamisti,.. te zemlje ce biti na udaru svetskog poredka,..tj USA,.. a kad sve muslimaske zemlje postanu islamski radikalne,.. onda ce ih gospodari sveta,.. tj SAD nagovorit da krenu u pohod na svet,.. tako ce zapad imat opravdanje da pocne opsti rat protiv islama,.. u planu je potpuno unistenje islama,.. satanisti planiraju da uniste i trdicionalne crkve,.. prvoslavnu i katolicku, a u mesto njih, da zavladaju neke sekte,.. te sekte oni i sad finansiraju i reklamiraju,.. samo jedno mogu rec,..-nek nam bog bude na pomoci -, u buduca vremena.....
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Apr 26, 2011 3:10 pm

sini_do ::
Ima istine u ovome ali za nešto više o radikalnom islamu ipak treba bar koliko toliko poznavanje Kurana i poznavanje istorije jer ga je bilo od samog početka nastajanja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh