Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 26 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sveti Sava 27.01.
Danas u 9:14 am od Храст

» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Dan šesti ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Dan šesti ...

Počalji od Dragana taj Ned Sep 12, 2010 6:04 pm

Opće je poznato kako u Bibliji stoji tumačenje kako je Bog u sedan dana stvaranja načinio ( stvorio ) i čovjeka po uzoru na sebe ...
Međutim u Bibliji zapravo piše ovako ;

... i po tom reče Bog ; da načinimo čovjeka po svojemu obličju , kao što smo mi , koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cijele zemlje i od svijeh životinja što se miču po zemlji ...

Dakle ... u izviješću se ne navodi ; da načinim ... kao što sam ja ... Već piše da načinimo , kao što smo mi ...

Tu je sada pitanje ; Tko su oni ( množina ) koji su načinili čovjeka ?

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Dan šesti ...

Počalji od Gost taj Ned Sep 12, 2010 8:50 pm

Hemertizam, Andjeli. U Jovanovom otkrovenju se pominje to društvo Božije, čak se opisuje sam Bog.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pet Okt 22, 2010 9:37 pm

Bole__Ser ::Hemertizam, Andjeli. U Jovanovom otkrovenju se pominje to društvo Božije, čak se opisuje sam Bog.

Hmm ... Ovo je zanimljivo ... Nisam znala sa postoji takav zapis u Jovanovom otkrivenju . O nekakvom društvu Božjem . Iako ne znam koliko bi to imalo veze sa ,, množinom ,, koja se pojavljuje u šestom danu stvaranja , a vrlo je intrigantna . I nisam znala da igdje u Bibliji stoji ,, opis ,, Boga ... Ako si mislio na vanjski izgled ( a ne unutarnje osobine ) .

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sre Avg 31, 2011 11:55 pm

Dragana ::Dakle ... u izviješću se ne navodi ; da načinim ... kao što sam ja ... Već piše da načinimo , kao što smo mi ...
Naravno da nas nebeski Otac nije govorio sam sa sobom. Sa njim je bio njegov sin Isus Hrist. Postoje mnogi stavci koje bih zelela da navedem da potvrdim ovo sto pise u Zivoj Reci Bozjoj /Bibliji ili Svetom Pismu/, a ko ce imati strpljenja da cita? Vecina, NA ZALOST, nema pojma ni ko je bio Isus po kome ljudi sebe nazivaju hriscanima. A da li su, kad o njemu nista ne znaju? I koliko ih ima, cita i razume Sveto Pismo?

Evandjeliste progone u Srbiji i nazivaju ih sektasima. Sad A MI samo zelimo reci ljudima ISTINU iz SVETOG PISMA. ISTINU o sinu Bozjem Isusu Hristu i sta je ucinio za nas na krstu, za nase spasenje...Zar ce imati vecni zivot koji koji progone i mrze one koji vole Gospoda i zele svima reci ko je bio Isus i sta je Sveto Pismo koje svaki hriscanin treba da ima i da zna.

Da se vratim na Temu. Stavicu samo ono sto I Poslanica Apostola Jovana, Hristovog ucenika, u Novom Zavetu kaze: "1. U pocetku bese Rec i Rec bese kod Boga, Bog bese Rec. 3. Sve je kroz nju postalo, i bez nje nista nije postalo sto je postalo. 4. U njoj bese zivot, i zivot bese videlo ljudima. 5.I videlo se svetli u tami i tama ga ne obuze...

REC= Isus Hrist, sin Bozji, koji je svojom krvlju na krstu oprao nase grehe i pomirio nas sa Bogom. Bez njegove otkupne zrtve ne bi imalo smisla ziveti. Evo zasto: 'A ovo je zivot vecni da poznaju tebe jedinog, istinitog Boga , i koga si poslao Isusa Hrista.' /Jovan 17:3/.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pon Sep 05, 2011 2:36 pm

Natasha ...

Pitanje ,, Tko su oni ? ,, iz Biblijskog postanka , zaista jest intrigantno jer množina ukazuje kako Bog stvarajući svijet nije bio sam .
Međutim , nikako ne može biti točno da je Bog govoreći u množini bio u društvu Isusa . Radi se o navodima iz Knjige postanka , gdje još nije bilo spomena Isusovoga . Isus se pojavljuje , mnogo , mnogo kasnije .
Dakle ... množina je i dalje nejasna . Ili , možda nije ... ako se nešto drugo u toj množini krije .

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Sep 05, 2011 6:58 pm

Genetsko sećanje na astronaute; oreoli su u stvari kacige...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Sep 05, 2011 9:26 pm

Jel po Danikenu?

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 05, 2011 9:43 pm

digitalmandrak ::Jel po Danikenu?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Sep 05, 2011 10:59 pm

Ne. već po naučnom radu sa Kembridža, na koji se Deniken pozvao...
Probajte da se "raspravljate" sa timom antropopsihologa, sociologa religije, neuropsihijatara i ostalih "šarlatana", ali- bez pomoći "Denikena", koji je to samo pozajmio od njih...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Uto Sep 06, 2011 12:05 am

Dragana ::Natasha ...
Dakle ... množina je i dalje nejasna . Ili , možda nije ... ako se nešto drugo u toj množini krije .

"Tocno" je samo to da ti nisi razumela. Moli se Gospodu, pre nego sto procitas Jovan /Ivan/ 1 do 39.
Zar ne kaze da je Isus bio sa Ocem /Gospodom Bogom/ kada je pocelo Stvaranje? Logicno je znati da su i andjeli bili tu.

Necu navoditi sve sto je nagovestavalo pojavu Mesije, tj. Isusa u Starom Zavetu. Pomenucu samo stavak iz Postanja 3:15 koji je vezan za Novi Testament. Odnosi se na Isusa. Procitaj: I Ivan 3:8; Galac. 4:4; Rim.16:20; Jevrejima 2:14; Otkrivenje 12, 7 i 17.

Kada pisem na Religiji ne koristim reci 'ja mislim'. Sta ja imam da mislim i nagadjam! . Ja ne znam nista osim onoga sto Pismo kaze, tj. Ziva, Svetim Duhom nadahnuta Rec Bozja. Pisana od strane Bozjih izabranika da nam bude putokaz i znanje po kome cemo se vladali da bi dobili zivot vecni kroz veru u Isusa Hrista, sina Bozjeg. Amin.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Uto Sep 06, 2011 4:53 pm

Natasha ::
Dragana ::Natasha ...

"Tocno" je samo to da ti nisi razumela. Moli se Gospodu, pre nego sto procitas Jovan /Ivan/ 1 do 39.
Zar ne kaze da je Isus bio sa Ocem /Gospodom Bogom/ kada je pocelo Stvaranje? Logicno je znati da su i andjeli bili tu.

Necu navoditi sve sto je nagovestavalo pojavu Mesije, tj. Isusa u Starom Zavetu. Pomenucu samo stavak iz Postanja 3:15 koji je vezan za Novi Testament. Odnosi se na Isusa. Procitaj: I Ivan 3:8; Galac. 4:4; Rim.16:20; Jevrejima 2:14; Otkrivenje 12, 7 i 17.

Kada pisem na Religiji ne koristim reci 'ja mislim'. Sta ja imam da mislim i nagadjam! . Ja ne znam nista osim onoga sto Pismo kaze, tj. Ziva, Svetim Duhom nadahnuta Rec Bozja. Pisana od strane Bozjih izabranika da nam bude putokaz i znanje po kome cemo se vladali da bi dobili zivot vecni kroz veru u Isusa Hrista, sina Bozjeg. Amin.

Ja sam savršeno dobro shvatila Tvoje pisanje . Točno je da je Isus nagovještavan u pričama Staroga zavijeta . Također , on se spominje u Evanđeljima , kao dijelovima Novoga zavijeta ...
Međutim , ti nadalje spominješ Otkrivenja i Evanđelja ... Ali , sve to dolazi kasnije , sve su to tekstovi koji slijede nakon Knjige postanka a o tomu ovdije govorimo , o Knjizi postanka i 6. danu stvaranja . Knjiga postanka ; šesti dan stvaranja , dakle držimo se početka ... u kojemu nema govora o Isusu ... a mislim ( koliko se sjećam ) još uvije se ne spominju ni anđeli ... I stoga se postavlja pitanje na koga Bog misli kada govori ,, mi ,, ???

Ja ne bih ovdje polemizirala o vjerskoj poruci koju Biblija daje ili ne daje , niti životu vječnom koji se u Bibliji spominje na ovakav ili onakav način , već konkretno analize pisnoga teksta koji kako takav daje mogućnost polemiziranja kako sa vjerskoga tako i znanstvenoga stanovišta ...

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Sre Sep 07, 2011 12:33 am

Postovana Dragana, nisi se slozila sa mnom. I to je u redu. Imas pravo na to. Ja cu ponoviti jos jednom ko je 'mi'. Iako se, kao sto kazes, Isusovo IME u Postanju ne spominje. Odgovor smo dobili kasnije. Da nije toga, ja se ne bih usudila da nagadjam, analiziram i postavljam pitanja na koja sama dajem odgovore a nisam sigurna da li je tacno. Molim da ti das svoje misljenje, znanstveno, o kome se radi kada je Gospod rekao 'mi'. Coveku sigurno ne. Jos ga nije bio stvorio od zemlje. Prvo je stvorena zemlja...To znas.

Uopste mi nije jasno zasto te ovo interesuje i sta bi tu moglo da se kaze osim onog sto sam vec napisala.

Tek kad cujem od tebe, onda cu moci da nastavim ovaj razgovor.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sre Sep 07, 2011 1:20 am

da načinimo čovjeka po svojemu obličju , kao što smo mi
Odmah da naglasim da je ovo samo ideja, ali na osnovu drugih procitanih tumacenja.

BOGOVI
Sve ostalo nabrojano sazeto je u sustinu monoteisticke religije, a to je da je bog jedan, i sve je u njemu jedinstvo razlicitosti.
Kao sto Grci imaju Zevsa, skandinavski narodi imaju Tora, odnosno munjobiju. Po Cajkanovicu, ti drevni (slovenski) bogovi bili su poprilicno namcorasti pa im je covek prinosio zrtvu i vrsio obrede zarad svoje sigurnosti od njihovog gneva. Ipak, bilo je i onih dobrih - boginja zemlja Gaja, Lada ili leto... ili grcka Demetra, ciji je hram srusen i na njegovim temeljima napravljen hriscanski.
Uopste, po pisanju Zenona Kosidovskog, od Demetre preuzete su osobine za Bogorodicu, ako se dobro secam.
Do hriscanstva, religije su politeistike... ?

Bibliji stoji tumačenje kako je Bog u sedan dana stvaranja načinio (stvorio ) i čovjeka po uzoru na sebe ..
Mozda bi trebalo da ponovo procitam Ep o Gilgamesu...

Ovo su samo ideje, vrlo nesigurne...

Vidra
Član
Član

Broj poruka : 10661
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sre Sep 07, 2011 5:49 pm

Natasha ::Postovana Dragana, nisi se slozila sa mnom. I to je u redu. Imas pravo na to. Ja cu ponoviti jos jednom ko je 'mi'. Iako se, kao sto kazes, Isusovo IME u Postanju ne spominje. Odgovor smo dobili kasnije. Da nije toga, ja se ne bih usudila da nagadjam, analiziram i postavljam pitanja na koja sama dajem odgovore a nisam sigurna da li je tacno. Molim da ti das svoje misljenje, znanstveno, o kome se radi kada je Gospod rekao 'mi'. Coveku sigurno ne. Jos ga nije bio stvorio od zemlje. Prvo je stvorena zemlja...To znas.

Uopste mi nije jasno zasto te ovo interesuje i sta bi tu moglo da se kaze osim onog sto sam vec napisala.

Tek kad cujem od tebe, onda cu moci da nastavim ovaj razgovor.

Pitanje , zašto me ovo interesira je suvišno . Nije riječ o tomu interesira li me što ili ne ... ovo je pitanje odnosno tema , kao svaka druga tema na Forumu . Forum i služi tomu , da bismo raspravljali i polemizirali o različitim životnim ili manje životnim pitanjima , neovisno o tomu imamo li različita ili identična mišljenja i stavove . Barem meni .
Nisam se u ovoj temi složila sa Tvojim mišljenjem . Dakle , ne slažem se da se zagonetka ,, mi ,, iz Knjige postanka uopće ikada kasnije odgonetava odnosno pojašnjava . Kada je ,, Bog ,, u 6. danu stvaranja rekao ,, mi ,, nije nikad kasnije u Bibliji popjašnjeno niti potvrđeno da je to uz njega ili s njim u društvu bio Isus . Isus je rođen od Marije mnogo , mnogo kasnije te u stvaranju Zemlje pa nakon toga i prvih ljudi nije nikako mogao biti prisutan .
Na koga je pak ,, Bog ,, mislio kada je stvarao Adama i Evu po uzoru na množinu ... na nama je da raspravimo ...
A što ja osobno mislim ... mislim da se radi o izvanzemaljkom stvaranju čovjeka po uzoru na ,, njih ,, odnosno ,, inteligentne stvoritelje ,, ... To bi pojašnjenje bilo najbliže mom shvaćanju stvaranje svijeta i čovjeka .

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Čet Sep 08, 2011 7:02 am

OK. Imas pravo da mislis tako. I jedan od mojih prijatelja je uveren da zemlja nije okrugla. Ne odstupa od toga pored svih mogucih objasnjenja. Sta mu ja mogu. Nece da veruje ni u ono sto vidi. Tako hoce, tako mu se svidja.

A evo ti opet kazem da je Isus bio pre postanka sveta sa Ocem. Ne kazes da si procitala Ivan 1 pa dalje GDE PISE DA JE BIO.

U Mariji je, pomocu Duha Svetog, zacet Mesija, tj. iskupitelj Isus Hrist, Sin Bozji, jer je neko morao dati zrtvu za grehe covecanstva. A na zemlji niko nije mogao /jer smo potomci dvoje prvih, gresnih ljudi/. Kada je Sin Bozji zavrsio to sto je trebao, vratio se ponovo kod Oca i sada sedi sa njegove desne strane.

Zaista mi je zao sto ne razumes. Ko su ti "inteligentni' stvoritelji i zasto su Svemogucem Bogu bili potrebni kada je on sam sve svojom rukom napravio? Ako se obratio sa 'mi' ne znaci da mu je bio potreban jos neko da bi nesto stvorio. Izvini ako ne volis sta i kako pisem. Sorry.

Vise necu pisati na ovoj Temi a nije mi ni komentar potreban. Good Luck Too You! Wish you all the best.

Bices u mojim molitvama.

Istina ex Natasha
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pet Sep 09, 2011 8:49 pm

Natasha ;

1. Naravno da je ok i u redu imati svoje mišljenje , što se ne odnosi samo na mene , već na svakoga od nas . Tvoj prijatelj koji smatra da Zemlja nije okrugla je samo jedan od mnoštva ljudi koji ima svoje mišljenje i bez obzira kakvno ono bilo , nema potrebe željeti ga ubjeđivati u suprotno .
Upravo tako i ova tema ( rasprava ) nikako nije ubjeđivanje u suprotno , već samo iznošenje vlastitoga stava .

2. Ne ću ponavljati da se ne slažem s Tvojim tumačenjem jer sam već navela , razloge nelogičnosti takvoga pojašnjenja .

3. To što se ne slažem sa Tvojim mišljenjem nikako ne znači da ne volim kako i što pišeš . Poštujem svačije mišljenje , bez obzira slagala se ja s njime ili ne .

4. Slobodno piši u ovoj temi , nema potrebe odustajati u pisanju zbog razlika u stavovima . Nema potrebe ispričavati mi se , jer zaista nemaš razloga za to .

5. Moram priznati da nisam shvatila Tvoju zadnju rečenicu gdje želiš moliti za mene ?! Ne vidim potrebu biti u Tojim molitvama ?! Jesam li zgriješila što u svojim postovima ? Very Happy

Dragana
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:48 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: