Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Mesrine

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

The Obama Deception

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: The Obama Deception

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 10:53 pm

Izbori u Americi su farsa.I ne samo u Americi.De fakto izbor vrsi uska grupa finansijske oligarhije. Bez novcane pomoci niko ne moze izvesti kampanju..To je samo jedan od presudnijih elemenata u izbornoj farsi.
Da ce novac i banke odrediti sudbinu Amerike izrekao je Džeferson vec davne 1803 godine (u pismu od 13. decembra 1803) objavivsi svoje misljenje o Banci Sjedinjenih Drzava:
Ova institucija je jedna od najsmrtonosnijih pretnji koja postoji, protiv principa i oblika naseg ustava.“ ...
„... institucija kao ova, koja prodire svojim filijalama u svaki deo Unije, moze u kriticnom trenutku da poremeti vladu. Ni jednu vladu koja je pod vazalstvom neke samoustavne vlasti, ili bilo kojim autoritetom osim onog nacije, ili svojih redovnih funkcionera ne smatram sigurnom.“

Dzefersonova zamerka pokazuje koliko je on bio dalekovid u vezi nekih efekata koje takva institucija moze da ima.

Ove reci su deo polemike koja se vodila da li americka vlada treba da osnuje Centralnu Banku (CB) ili ona moze da bude privatna. Dzeferson je istupio protiv privatne banke , Hamilton je bio za.
Dzeferson je topar godina kasnije jos jednom ponovio :
»Ja smatram da su bankarske institucije opasnije za nasu slobodu od stalnih
armija. One su vec stvorile novcanu aristokratiju, koja ni u sta ne stavlja vladu. Treba od banaka oduzeti ovlascenje za emisiju i vratiti ga vladi, kojoj i pripada po pravu«.

Poznato je da su posle njega predsednici Abraham Linkoln i Dzon Kenedi pokusali su da izvrse moneterne reforme.
Evo jedne od izjava Linkolna :

On je pisao: »Vlast novca pljacka zemlju u mirno vreme i prireduje zavere u
teska vremena. Ona je despoptskija od monarhije, nadmenija od samodrzavlja i vsše zaljubljena u sebe od birokratije. Predvidam nastanak krize u skorijoj buducnosti, koja ce me naterati da drhtim za bezbednost moje zemlje. Korporacije su stupile na presto, dolazi era korupcije i vlast novca u zemlji ce nastojati da produzi svoju vladavinu, delujuci na predubedenja naroda sve dotle, dok se bogatstvo ne sakupi u ruke malog broja ljudi i republika ne propadne«
1865 - Predsednik SAD Abraham Linkoln smrtno je ranjen u atentatu nekoliko dana nakon zavrsetka graganskog rata.
I tako redom ...
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 65

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 10:57 pm

Upravo gledam "Mandžurijskog kandidata"; neverovatno, koliko lik Rejmonda Šoa ima dodirnih tačaka sa Obamom...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 11:01 pm

Fristajlo ::Upravo gledam "Mandžurijskog kandidata"; neverovatno, koliko lik Rejmonda Šoa ima dodirnih tačaka sa Obamom...

Ja se danas nakupila uzasa iz jedne knjige pa mi se skoro da ne kazem povr...
Evo sada slusam muziku da me malo vrati u normalu..
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Sep 03, 2010 12:05 am

...a Meril Strip maestralno- Hilari Klinton...
Da se smrzneš, koliko su ubedljivi. Čak su u kampanji koristili ono čuveno- yes, we cann!, i we will preveill!... Strašno, koliko su povezani, svi, kao creva...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Sep 03, 2010 6:42 pm

Citam jednu knjigu u kojoj su dotaknuta neka sustinska pitanja koje nosi ova tema.Da ne bih ispisivala stranice potrazila sam na internetu podatke .Na zalost gotovo nista!!! Evo bar malo od toga NISTA ..
BASARA :

Dođe mi konačno do ruke „Kratka povijest budućnosti“ Žaka Atalija, knjiga koja je izazvala ogromno interesovanje u Evropi, pa i Hrvatskoj gde je prevedena, dočim ovde za nju zna veoma ograničen krug poznavalaca. Pakosnik bi rekao: to je zato što nemamo neku naročitu budućnost. A neki još veći pakosnik bi rekao: to je upravo zato što imamo budućnost.

Nego da ne traćim više prostor. Analizirajući dominantne trendove u politici i ekonomiji, Atali ispisuje moguće (po meni vrlo verovatne) scenarije razvoja događaja u budućnosti. Tržišne sile, piše Atali, osvajaju planetu i nameću vladavinu individualizma, što posledično izaziva krizu države onakve kakvu smo poznavali u XIX i XX veku. Umesto da kontrolišu spoljašnje granice i održavaju unutrašnji poredak, države se polako pretvaraju u bezbednosne agencije megakorporacija. Ukratko: „novac će se obračunati sa svim što mu stoji na putu, uključujući i države, pa čak (evo radosti za naše patriote), uključujući i Sjedinjene Države.“
http://www.filozofijainfo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=438:stie-budunost&catid=35:kolumne&Itemid=27

INTERVJU : je izuzetno lose napravljen..i dajem samo jedan mali deo .

ŽAK ATALI: SVETU JE GLOBALNA VLADA POTREBNA ŠTO PRE

Ako želimo izbeći nadsukob, koji opisujem u knjizi, postojanje globalne vlade apsolutno je nužno. Potrebna nam je naddemokratija i globalna vlada, koja bi je provela što je moguće pre

Želite li pouzdano znati kako će izgledati svijet 2050. godine, a ne želite se petljati s babama-vračarama, obvezno uzmite knjigu “Kratka povijest budućnosti”. U njoj francuski ekonomist Jacques Attali, dugogodišnji savjetnik predsjednika Francois Mitterranda, opisuje svijet koji će mnogima djelovati kao znanstvena fantastika; već za desetak godina imat ćemo robote u kućanstvima, Kina će za petnaestak godina postati jedna od glavnih ekonomskih sila, Italija će se podijeli na sjever i jug, Americi prijeti građanski rat, do 2030. kolonizirat ćemo Mjesec, ljudi će nositi čipove u tijelu koji će signalizirati bolesti, a automobilski promet odvijat će se zrakom.

Da, može zvučati kao hollywoodski film, ali uzme li se u obzir autoritet J. Attalija kao stručnjaka, kao pisca koji je prije trideset godina najavio kloniranje, koji je najavio sadašnju krizu kada je mnogima to djelovalo nemoguće – zbog čega gostuje na stranicama najvećih svjetskih tiskovina poput “Timesa”, “Guardiana”, “Observera” i sličnih, a sada i ekskluzivno na stranicama “Večernjaka” – te njegove vizije nisu nimalo nevjerojatne.
[color=green]

[b]Kakav nam emocionalni život slijedi, ljubavne veze, obitelji… Pišete o svijetu kao zbroju osamljenih individualaca.

– Da, da, predviđam također novi svijet altruizma kao društvene vrijednosti. U budućnosti će se povesti velika borba između individualne slobode i sebičnosti. Tada će se pojaviti altruizam ne samo kao ljudska vrlina nego i kao politička vrijednost. To će biti jako važno.

Predviđate li rast ili slabljenje snage religije?

– Vjerujem da će se ljudi više posvetiti individualnim religijama koje će biti mješavina. Kao u glazbi, ljudi su počeli semplirati i stvarati od toga novu glazbu. Mislim da će na isti način ljudi semplirati religiju i da će postati trećinu katolici, trećinu budisti i trećinu muslimani. To će stvoriti cijeli niz novih vrijednosti pa će crkve, poput Katoličke, koje pokušavaju održati svoju jedinstvenost – što je na neki način vrijedno poštovanja – biti dosta ugrožene tom željom da se bude univerzalno religiozan i jedinstven

izvor :
http://standard.rs/-cvijanovi-vam-preporuuje/4692-ak-atali-svetu-je-globalna-vlada-potrebna-to-pre.html?format=html&Itemid=107&option=com_content&id=4692:ak-atali-svetu-je-globalna-vlada-potrebna-to-pre&view=article&layout=default&month=7&year=2010
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Sep 04, 2010 2:05 am

Sve to može biti i anestezija protiv organizovanog otpora globalizmu; ne bi bio prvi intelektualac zapada koji je čak i svoju filozofsku misao prodao za novac i mesto u tom užasu... Ne verujem gospodinu na reč, hoću dokaze; za sada, to je nešto od čega smo samo stradali...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sub Sep 04, 2010 2:15 am

@ Fri je si li dobro.Moram prvo da te upitam za zdravlje.Slusaj imas dokaze na drugoj temi.Je si cuo da nema Boga ? E idi na tu temu.Vidi fizicar dokazuje da nema Boga, a nema dokaza .Cudna neka fizika.A ti hoces da ti ovaj cova nesto dokaze .Samo ja nesto ne razumem sta hoces da ti dokaze ?? Pojasni mi malo.Da vidi u buducnost ? Pa dokazao! Covek rekao - obistinilo se .Prizna mu svet,ali ti ne priznas.U pravu si .Nesto nije u redu sa ovim svetom .A ni sa mnom ni sa tobom veceras.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Sep 04, 2010 2:34 am

Ja nikad bolje, koje i tebi želim...
A to, što ti Hokinsu ne veruješ, koga i vidiš i pojmiš, a veruješ u nešto što niko nije ni video ni čuo, već samo u mašti pojmio- tvoj je izbor, iz tebi znanih razloga.
A i ja sam pre njega- tog Francuza, i moj otac, i deda rekli da će sutra biti drugačije, i- obistinilo se- pa nikom, ništa. Priznao ga je njegov svet, spreman na svaku laž- malo li je puta to uradio? Odgovara im da se tako misli, zar ne? Razmisli malo; tvoj optimizam je tvoja stvar. Ako ti poverujemo, a bude ovako, kako ja i meni slični predviđamo- možeš li da poneseš to i toliko breme krivice za zabludu, koju si širila?
Pusti se toga; iznesi svoje mišljenje, ne ubeđuj. To je ipak mudrije.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Ned Sep 05, 2010 8:19 pm

L2 ::

Jel ovo rekao basara?

Poslednji izmenio RINGE dana Ned Sep 05, 2010 8:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : preveliki citat)
shondononda
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od equilibrium taj Ned Sep 05, 2010 8:26 pm

Bravo za temu!
Nešto što je i ,tradicionalno zatupljenom,američkom narodu odavno jasno.Samo našim takozvanim intelektualcima nije,u stvari jeste,ali tu se prave karijere,dele se fondovi i slično.
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 8:33 pm

equilibrium ::Samo našim takozvanim intelektualcima nije,u stvari jeste,ali tu se prave karijere,dele se fondovi i slično.
Nisu to nikakvi intelektualci, već šačica prodanih duša; oportunisti sa dna ljudskog taloga.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Ned Sep 05, 2010 8:37 pm

NAUK ZA SRBIJU: BIO SAM PLAĆENI EKONOMSKI UBICA

Međunarodni ekonomski odnosi su takvi da, dobrim delom, određuju sudbinu međunarodnih odnosa u celini, naročito zato što je sve izraženija bolna podela na razvijene zemlje i na zemlje u razvoju, na one koji mogu sve i na one koji ne mogu ništa.

Mračna strana svetske ekonomije postaje očigledna sada kada političko pozicioniranje jedne slabe države u međunarodnom institucionalnom sistemu postaje sve više zavisno od privredne podobnosti te iste države, odnosno od njene bezuslovne otvorenosti za ulazak stranog kapitala. Na taj način, bogati će postati još bogatiji, a siromašni još siromašniji.

U senci priče o ulaganju "u razvoj nerazvijenih" krije se druga priča, prilično surova u svojoj suštini, iskren prikaz stvarnosti koji daje čovek, nekadašnji najuspešniji Economic Hit Man (EHM), odnosno ekonomski plaćeni ubica. Džon Perkins je sumirao svoje bogato profesionalno iskustvo u džungli privredne globalizacije, period u kome je u ime korporatokratije i profita najmoćnijih doveo mnoge zemlje u razvoju na rub ekonomske propasti, a time i do početka kraja njihovog političkog života. Na osnovu svega toga napisao je i objavio 2004. godine fascinantnu knjigu "Priznanje jednog ekonomskog plaćenog ubice", koja i dan-danas uzbuđuje javnost širom sveta. Džon Perkins završio je studije za rukovodioce kompanija na Univerzitetu u Bostonu i vrlo brzo je postao zanimljiv, kao odgovarajući potencijal, izvesnim političko-privrednim strukturama, kao što su Nacionalna agencija za bezbednost (NSA) i MAIN, mala kompanija koja je bila konsultant Svetske banke oko investicionog programa za zemlje Trećeg sveta. Preko noći postao je neka vrsta tajnog agenta ex officio, ekonomski plaćeni ubica koji je odlično, pokazalo se, radio svoj posao jer je dugo godina opstao u srži sofisticiranih privrednih manipulacija na međunarodnom nivou. Radilo se na stvaranju niza država ekonomski zavisnih od SAD-a, čime bi ta ista Amerika sebi obezbedila regularan put do eksploatacije resursa države koja je ekonomski umrla. Radilo se o milijardama dolara koje su kružile i koje su za jedne značile početak, a za druge kraj.

Perkins u svojoj knjizi primećuje sledeće: "U zemljama kao što su Ekvador, Nigerija ili Indonezija oblačimo se kao učitelji ili vlasnici radnji. U Vašingtonu i Parizu izgledamo kao vladini službenici ili bankari. Delujemo skromno i prosečno. Posećujemo projekte i obilazimo osiromašena sela. Propovedamo altruizam i govorimo za lokalne novine o dobrobiti koju će doneti naši humanitarni projekti. Konferencijske stolove i vladine odbore prekrivamo tabelama i visokim proračunima, a na Harvardovoj školi za ekonomiju držimo predavanja o čudesima makroekonomije. Mi smo stalno prisutni i radimo otvoreno. Ili, u najmanju ruku, tako se predstavljamo i takvi smo prihvaćeni. Tako funkcioniše ovaj svet."

Taj njegov svet uključuje i Međunarodni monetarni fond i Svetsku banku, koji su itekako odigrali značaju ulogu u "novom ekonomskom porobljavanju sveta" i zato Džon Perkins veruje da samo jedinstven odgovor ugroženih zemalja u razvoju može razbiti obruč te nove svetske imperije bez milosti. Nekadašnji ekonomik hitmen Džon Perkins bez straha od revanšizma "šakala koji su u službi privredne mafije" i sa zadovoljstvom probuđene savesti, pokušava da nam pokaže da stvari nisu uvek onakve kakvima se čine i da vredi se boriti za bolji svet, za svet bez globalne prevare, korupcije, ucene i brutalnosti.

Gospodine Perkins, Vi ste napisali knjigu "Priznanje jednog ekonomskog plaćenog ubice", koja je izazvala i još uvek izaziva burne reakcije širom sveta, iako je to, zapravo, samo istinita priča o poslu kojim ste se nekada bavili. Možete li da nam objasnite ko su ekonomske plaćene ubice i šta je njihov zadatak?

- Mi primarno stvaramo globalnu imperiju bez sile. Najvažniji zadatak za ekonomskog plaćenog ubicu je da otkrije sve one zemlje Trećeg sveta koje imaju resurse za koje su zainteresovane američke korporacije (uzmimo primer nafte), zatim tim zemljama Svetska banka ili njoj slične institucije dozvoljavaju ogromne pozajmice. Ali, novac ne ide direktno u tu zemlju. On pre ide američkim kompanijama koje grade moćne fabrike, industrijske komplekse ili preduzimaju druge grandiozne infrastrukturne projekte u toj zemlji. Od toga imaju koristi lokalne bogataške familije jednako koliko i američke korporacije, ali to ne pomaže i većini populacije, koja je suviše siromašna da koristi struju, nije obučena dovoljno da radi u novoj industriji i koja faktički ostaje da živi van tog ekonomskog sistema. Zemlja, naravno, završava tako što upada u ogroman dug koji ne može da izmiri. Tada mi, ekonomske plaćene ubice idemo nazad u tu zemlju i kažemo: "S obzirom na to da ne možete da platite svoje dugove, dajte nam ono od čega živite – prodajte vašu naftu po niskim cenama našim naftnim kompanijama. Ili nas podržite svojim glasovima u UN – u ili pošaljite svoje trupe da podrže naše u Iraku." U nekim situacijama u kojima mi nismo imali uspeha, agenti–šakali, bili su poslati da sruše tu vladu ili eliminišu one lidere koje ekonomske ubice nisu uspele da podmite. To se meni dogodilo u Panami i Omar Torijos je bio ubijen kao rezultat toga. Ako bi i šakali podbacili, onda ide američka vojska – kao što je slučaj s Irakom.

Kako ste postali jedan od njih, ekonomskih plaćenih ubica?
- Regrutovala me je Nacionalna agencija za bezbednost (NSA) a završio sam radeći kao rukovodeći ekonomista u privatnoj konsultantskoj firmi, gde sam bio obučavan kao ekonomski plaćeni ubica. Danas ekonomske ubice i šakali obično rade za privatne kompanije, a ne direktno za NSA ili CIA.

Na koji način su, po Vašem mišljenju, Međunarodni monetarni fond i Svetska banka učestvovali u izgradnji te korporatokratije u zemljama u razvoju i koje su posledice tog njihovog delovanja tamo?

- Već sam pomenuo na koji način Svetska banka i njene sestrinske organizacije funkcionišu u čitavoj ovoj priči, ali treba dodati da, jednom kada se zemlje zaduže, Međunarodni monetarni fond im nudi dodatnu finansijsku pomoć. U izvesnom smislu, to je smanjenje dugovanja, ali tek onda kada se država ili države slože da prodaju svoja dobra i druge resurse stranim kompanijama i da privatizuju javni sektor. Posledica toga je da te države potpadaju pod tu svetsku imperiju.

Da li možete da nam kažete da li je moguće da se zemlje u procesu tranzicije (na primer – Srbija) izbore s negativnim posledicama ekonomske globalizacije?

- Da, moguće je. Nikada nisam radio u Srbiji i ne poznajem specifičnosti vaše situacije konkretno, tako da ne mogu ni da predložim neki jasan plan. U svakom slučaju, najvažnija stvar je da se ne prihvati ideja da vi morate nekome da robujete. U kooperaciji s drugim zemljama, koliko je moguće širom sveta, od Afrike, preko Latinske Amerike, do Evrope i Azije, treba odbiti ulazak u nove dugove ili preuzimanje plaćanja starih dugova koje su napravili neki bivši lideri, korumpirani od strane ekonomskih ubica. Tek ako svi zajedno i složno ustanete i pobunite se, možete da se nadate uspehu.

I na kraju, gospodine Perkins, koji je bio vaš najdublji motiv da napišete i objavite svoju knjigu, posebno ako znamo da ste se suočili sa puno problema i da ste čak bili i upozoreni da to ne činite a da ste vi, uprkos tome, odlučili da svetu otkrijete istinu?

- Nakon 11. septembra, dok sam stajao i posmatrao kako gori Svetski trgovinski centar, znao sam da moram da napišem knjigu. Shvatio sam koliko je važno pomoći ljudima da shvate da američka spoljna politika nije ono za šta se predstavlja da jeste i da, u suštini, ima za cilj stvaranje vrlo nepravednog i nepoštenog sveta koji će rezultirati rastućom nestabilnošću. Moj unuk očekuje da nasledi jedan miroljubiv svet, svako dete na svakom kontinentu mora imati ista očekivanja. Da bi se to dogodilo, moramo da otklonimo uzroke terorizma, glad, siromaštvo i eksploataciju. Shvatio sam da je moj prvi korak bio da otkrijem priču o eksploataciji, priču o ekonomskim plaćenim ubicama. Nikome nisam rekao da pišem knjigu sve dok je nisam završio i poslao je određenom broju izdavača. U tom smislu, to je bila moja najbolja garancija. Svaki šakal zna da jednom kada knjiga postane dostupna javnosti, čak i da ja budem ubijen, to može samo uvećati njenu prodaju, i to je veća opasnost nego to što sam ja živ.
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 8:57 pm

- Nakon 11. septembra, dok sam stajao i posmatrao kako gori Svetski
trgovinski centar, znao sam da moram da napišem knjigu. Shvatio sam
koliko je važno pomoći ljudima da shvate da američka spoljna politika
nije ono za šta se predstavlja da jeste i da, u suštini, ima za cilj
stvaranje vrlo nepravednog i nepoštenog sveta koji će rezultirati
rastućom nestabilnošću. Moj unuk očekuje da nasledi jedan miroljubiv
svet, svako dete na svakom kontinentu mora imati ista očekivanja. Da bi
se to dogodilo, moramo da otklonimo uzroke terorizma, glad, siromaštvo
i eksploataciju. Shvatio sam da je moj prvi korak bio da otkrijem priču
o eksploataciji, priču o ekonomskim plaćenim ubicama. Nikome nisam
rekao da pišem knjigu sve dok je nisam završio i poslao je određenom
broju izdavača. U tom smislu, to je bila moja najbolja garancija. Svaki
šakal zna da jednom kada knjiga postane dostupna javnosti, čak i da ja
budem ubijen, to može samo uvećati njenu prodaju, i to je veća opasnost
nego to što sam ja živ.
Sad se setio, skot, kad mu je pred glavu...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Sep 05, 2010 9:10 pm

Obama odobrio gradnju džamije na mjestu gdje je nekad bio svjetski trgovački centar.
Licemjerstvo.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od equilibrium taj Ned Sep 05, 2010 9:14 pm

Fristajlo ::
Nisu to nikakvi intelektualci, već šačica prodanih duša; oportunisti sa dna ljudskog taloga.
E to jeste prava definicija.

@Orhideja: Obama je musliman,koliko god to Amerikanci negirali.
equilibrium
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Sep 05, 2010 9:41 pm

Znam. Kad je izabran rekla sam neće biti dobro, nije rođen u Americi, crnac (ne smeta lično ali...), i da musliman je. Drugi su rekli to njima ne igra ulogu a ja sam pitala odakle nekome ko ima 40--tak godina toliki novac za kampanju. Šutili su i nagađali uglavnom gluposti. Njegovo vrijeme dolazi i taj čovjek će puno uraditi za svoj narod, ali taj narod nisu Amerikanci.
Voljela bih da nisam u pravu a vrijeme će pokazati.
Gradnja džamije na tom mjestu nije izraz demokratije već sprdnja onim jadnim ljudima koji su poginuli na tom mjestu.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 10:00 pm

To, što Obama radi, direktno potvrđuje mnoge teze iz filma sa početka teme; zavera postoji, sve je očiglednije. Drugo je pitanje da li svi hoćemo da to i vidimo.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od equilibrium taj Ned Sep 05, 2010 10:06 pm

Ali mislim da će proći kao Kenedi.svi preduslovi su na broju ,a Americi treba žrtva i novi "svetac".Mnogo su se ogadili svetu ,i moraju da se vade.
equilibrium
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Ned Sep 05, 2010 10:08 pm

Mislim da ce to biti u sledecem mandatu
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 10:13 pm

Ako bude poslušan, neće ga dirati. Ako strada, to je zato što je ili zabrljao kao Nikson, ili otkazao poslušnost kao Kenedi...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Ned Sep 05, 2010 10:21 pm

Ili su obrisali dupe njim i pustili vodu..ili treba menjati ambalazu..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 10:26 pm

Ne sekiraj se za njega, dobija on više nego dovoljno za tu predstavu. Čiča Toma na takvom zadatku "zaradi" milione, a kolibu mu ne diraju...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Ned Sep 05, 2010 10:35 pm

Spremni su oni da zrtvuju mnogi vise od jednog konja koji misli da je kralj..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 05, 2010 11:34 pm

Naravno. Samo, nerado žrtvuju konja koji se još nije izjahao, a ovaj još dobro vuče.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Sep 06, 2010 1:37 am

Imaju oni jos konja na lageru...A ovaj i nije bas ostavio utisak kakvom su se nadali
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh