Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

The Obama Deception

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

The Obama Deception

Počalji od shondononda taj Sre Sep 01, 2010 10:16 pm

shondononda
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: The Obama Deception

Počalji od Fristajlo taj Sre Sep 01, 2010 11:13 pm

Obaveštenima poznato; dobro je što si ovo stavio. No, mali savet, za ubuduće. Stavljaj jedno po jedno, ko će ovo sve da ti pogleda, odjednom, u ovo instant-doba?

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Sre Sep 01, 2010 11:21 pm

Pa to je celina,dokumentarni film koji je postavljen na YouTube iz 10 delova,ako veceras sve ne pogledas dobices neopravdani . znam da se lakse svari ako se izbacuje po jedna epizoda svako vece posle dnevnika,kao kasandra..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Sep 01, 2010 11:31 pm

Ja to znam, od ranije. Govorim ti zbog drugih. Ako ti je cilj da to ljudi shvate, vide, pojme, utuve- mora tako...
Znam da ti se ne dopada, kapiram to. No, ne menja na stvari.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Sep 01, 2010 11:33 pm

Ok.A sada mi reci svoje misljenje.Ako postavljanjem ovih spotova istices i svoje misljenje to nije dovoljno.Obrazlozi zasto verujes u ovo ?
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 65

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Sre Sep 01, 2010 11:37 pm

L2 ::Ok.A sada mi reci svoje misljenje.Ako postavljanjem ovih spotova istices i svoje misljenje to nije dovoljno.Obrazlozi zasto verujes u ovo ?

Ti ne verujes u ovo?
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Sep 01, 2010 11:40 pm

Ja sam sve ovo pregledala pre i pratim nekoliko blogova prijatelja iz Amerike pa sam informisana sa vise strana .Prosto me interesuje misljenje nasih ljudi .Ima mnogo razlicitih tumacenja njegove politike obzirom da se smatra da je on vise socijalista nego demokrata .Medutim ja licno cenim licnost po onome sta cini .Rezultati njegovog predsednikovanja su porazni.Kao sto su i porazne neke cinjenice koje su vezane za njegovu administraciju ..i mnogo toga .
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Sre Sep 01, 2010 11:47 pm

Obama socijalista,demokrata,njegova politika?

On je samo dobro smisljena i iskreirana ambalaza..zato i takav naziv filma..a bice i da si ga davno gledala,pogledaj ponovo

shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Sep 01, 2010 11:53 pm

Bez obzira da li ti mislis ili on stvarno jeste ambalaza,POLITIKA koju vodi je relevantna .Dakle ipak hteli ili ne moramo govoriti o politici Amerike pa makar Obamu i ne spomenuli.
U tome i jeste fazon.Ne moze se nikada politika jedne zemlje poistovetiti samo sa jednim covekom. Obama je ( kao ambalaza ili ne ) u Americi prozvan kao socijalista .Ne samo mediji nego i pojedinci upucuju mu - IZMEDU OSTALOG -tu vrstu kritike.Da li Amerika ide ulevo ? Sta mislis o tome ?
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Sep 02, 2010 12:07 am

Obama vodi politiku? ::
Ko ga je prozvao?
Koji mediji?

Priznaj da nisi pogledala film?
Ako nisi gledala ne mogu da ti odgovorim a ako jesi,takva pitanja bi bila besmislena..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 12:07 am

Obama je, kao i nekoliko predsednika SAD pre njega, ono što mu narede da bude, oni koji iz senke vode SAD i ostale države zapadne koalicije. Njegov zadatak je, kako stvari stoje- da malo zamagli namere te grupe, da dobiju u vremenu, dok ne smisle kako dalje, jer su u mnogo čemu zabrljali. Došlo je do nekih podela unutar tih centara moći, i jedni bi da malo ohlade, drugi da nastave sa daljim porobljavanjem sveta kombinacijom vojnih i ekonomskih pritisaka. Obamina predstava je samo intermeco između činova glavne drame, vodviljčić za zbunjivanje publike.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:11 am

Pa cemu onda NASLOV OBAMA OBMANA ? Da bi se to otkrilo? Ko trokut sa okom u sredini .Gmizavci koji vladaju svetom ?Ako cemo o njima pricati pristajem ,ali molim koliko toliko konkretnije o svim aspektima politike, drustva ekonomije .A ne uopsteno.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 12:14 am

Moraš da naučiš Šondin jezik; uz mali napor, biće ti vrlo jasan.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Sep 02, 2010 12:19 am

L2 ::Pa cemu onda NASLOV OBAMA OBMANA ? Da bi se to otkrilo? Ko trokut sa okom u sredini .Gmizavci koji vladaju svetom ?Ako cemo o njima pricati pristajem ,ali molim koliko toliko konkretnije o svim aspektima politike, drustva ekonomije .A ne uopsteno.
::
Pa tako se zove film,i to prilicno ozbiljan dokumentarni film.
Znaci ipak nisi pogledala..

Film je,po mom misljenju,zaista zanimljiv i potvrdio je moje misljenje o temama kojima se bavi,tako da mogu reci da se slazem sa,cirka 90% stavova iznetih u filmu..
Nema u filmu gmizavaca koji vladaju svetom ::,trokut sa okom u sredini isto nista ne znaci i ne pominjuu se iluminati
Ostaje ti da pogledas film..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:21 am

shondononda ::Obama vodi politiku? ::
Ko ga je prozvao?
Koji mediji?

Priznaj da nisi pogledala film?
Ako nisi gledala ne mogu da ti odgovorim a ako jesi,takva pitanja bi bila besmislena..
Nada za promenom U Americi je ispuhnula. To je dovelo do razocarenja. Podrska Obami se drasticno smanjila. Zapravo samo je manjina stanovnika jos uvek za njega. 75% stanovnistva smatra da parlament ne radi. To je najvecia procenat ikada.
Govori se da je vreme je da se glas obicnih Amerikanaca - radnika, nezaposlenih,penzionera ili mladi ljudi - cuje.I taj narod vise ne racuna na demokrate. Njihov neuspeh je otvorio put za povratak republikanaca i stvario je prostor za populisticke demagoge kao sto je Sarah Palin.Medutim ljudi znaju da ni to nije resenje.

Jedan element koji mediji ne daju je cinjenica da 36% Amerikanaca danas ima pozitivan pogled na socijalizam,da je otvorenost za alternative i socijalističke ideje u porastu.Sve sto imalo zamirisi na socijalizam u Americi je podlozno neverovatnom otporu..
Na drugoj strani je uspon kapitalista ..sa Filantropskim konceptom kapitalizma .I tako dalje ..Ali vi hocete da pricamo o ovim spotovima nezavisno od celine problema .Morate znati ko su autori ovih spotova i sta se stvarno desava u Americi.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Sep 02, 2010 12:30 am

Ali,da li stvarno postoje dve strane i njihov sukob?

Nisu ovo spotovi,ovo je dokumentarni film od sat i po.

Koga zastupa Alex Jones?Cini mi se da je on autor filma.

shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Sep 02, 2010 12:35 am

Ko su demokrate,republikanci,socijalisti,ko njih finansira?
Da li postoje razliciti izvori finansiranja ili samo jedan?

shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:36 am

Dok se ti ne odlucis da odgovoris da dodam svoje misljenje .
Dakle celokupna politika se oduvek vodila i vodi oko moci ,sto ce reci oko novca koji je preduslov moci.O tome koji su to mocnici koji danas vladaju svetom postoji nekoliko teorija.te teorije kolaju u svim ovim spotovima .Ni ja, ni ti ne znamo tacno ko stoji iza ( naprimer ) globalista.Ja sam vec o njima govorila na temi kod Ringeta.Tako da sam vec tamo iznela svoje misljenje.
Postoji nekoliko centara moci i to mora svima biti jasno.
Momentalno je amricka grupa koju sam pomenula u zaletu .Na celu ove grupe nalaze se Bil Gejts i milijarder Bufet.Oni su prosle godine poveli akciju jednu od najvecih medu americkim milijarderima .Cifre su prema proceni oko 600 milijardi priliva za godinu dana .
Ta sredstva ce milijarderi utrositi ( kao dobrocinstva ) a u stvari nove biznise tamo gde oni hoce, kako oni hoce ,ne samo nastavljajuci kapitalistickim putem nego ga dovesti do krajnosti .Jer u takvom ( procitajte i to kada ste vec sve ) FILANTROKAPITALIZMU oni preuzimaju nadleznosti drzave- DIREKTNO.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:41 am

To znaci da su ovi biznismeni ne samo potkrali radnicku klasu ( visak rada ) ,dehumanizirali do bola sam rad ,da ne govorim o coveku, nego se sada peru DOBROCINSTVIMA .To odavno rade ali su to bile klasicne donacije .Sada ne daju tek tako, nego u vidu donacije otvaraju dalje SOPSTVENE firme ...NE SAMO U AMERICI NEGO CELOM SVETU i direktno uticu na globalnu svetsku situaciju i financsijski i politicki..Ma svakako .
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 12:43 am

L2 ::
Momentalno je amricka grupa koju sam pomenula u zaletu .Na celu ove grupe nalaze se Bil Gejts i milijarder Bufet.Oni su prosle godine poveli akciju jednu od najvecih medu americkim milijarderima .Cifre su prema proceni oko 600 milijardi priliva za godinu dana .
Ta sredstva ce milijarderi utrositi ( kao dobrocinstva ) a u stvari nove biznise tamo gde oni hoce, kako oni hoce ,ne samo nastavljajuci kapitalistickim putem nego ga dovesti do krajnosti .Jer u takvom ( procitajte i to kada ste vec sve ) FILANTROKAPITALIZMU oni preuzimaju nadleznosti drzave- DIREKTNO.
Ne mogu da prihvatim da si poverovala u to, stvarno... Treba biti stvarno namerno naivan za to...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:48 am

Fri ne mogu da verujem da nisi informisan .Najveci ekonomisti sveta pricaju o toj pocasti a ti ne ne znas .Uostalom iz nase Srbije su ove godine isle predstavnice kod Rokfelera...koji radi po istom principu .Znas ko je dobitnik ovogodisnje nagrade u SRBIJI ZA FILANTROPSTVO ..B92
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 12:56 am

Korporativna filantropija- ubaci ovaj pojam na internet pa vidi sta se kod nas pise .KOD NAS SE OVO ZAGOVARA KAO CILJ .Strasno .A Rokfeler nam odvlaci ljude iz cele regije i uci ih tome .I to je taj PRAKTICNI UTICAJ GLOBALISTA .Dok mi trabunjamo o njima i obrazujemo se teoretski oni RADE ..Za stolom je pored nase Srpkinje sedela delegacija Albanaca ,cak mislim dve delegacije ..
I eto sta je nama nasa borba dala .Da nam vrsljaju takvi i da nam kroje drustvene sisteme iznutra.Sorosi,Rokfeleri, i ostali..
A ti gledaj taj spot kao da sve to nisi znao od pre .
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 1:46 am

Onda se nismo razumeli.
To, koliko ja verujem Gejtsu, Bafetu i ostalima može da se postavi kao mera za ništavilo.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Sep 02, 2010 2:04 am

Ma i ja mislim da mi mislimo isto .Sustina price je
1.novac - kao sredstvo vladanja
2.grupa/ grupe koje novac imaju i vladaju

Pitanje sistema kog sam ja postavila je samo okvir koji im omogucava da to cine.Jer ukoliko bi se narod osvestio i trazio promenu sistema ,onda bi im sve palo u vodu .SIGURNO.Grupe moraju delovati U SISTEMU.Mogu oni dovesti Obamu,Klintonovu i sve ostale..ali sve to mora biti ( namesteno ) preko sistema.( institucija )
O BILDERBERG ELITI sam vec pricala dosta .Monstruozne su stvari kojima se bave.Ne samo kako steci novac,kako vladati nego i kako smanjiti broj stanovnika i sve ostalo..
Politicko ekonomski sistem o kom govorim - dakle novi kapitalizam ,omogucava im samo da sto EFIKASNIJE bez ikakvih demokratskih institucija sprovedu svoj uticaj.To je PRIVATIZACIJA DRZAVE ( preko odredenih sektora. Dakle to je sustina.
- Prvo izbegnes porez donacijom ( cifre su ogromne )
- Investiras je prema svom izboru (planovi grupa - i jos cinis humano delo - zato se i zove ovaj vid kapitalizam sa ljudskim licem ???? strasno )
- Sve dalje obavljas bez IKAKVIH PREPREKA ( nema procedura, nema sastanaka ,odluka , nicega ) i sto je najvaznije
- sve to obavis EFEKTNO u najkracem mogucem roku.
Naravno da se mnogo toga jos odvija preko regularnih institucija - ali videli smo kako je bilo u krizi.Socijalizam za bogate-kapitalizam za siromasne .Siromasni na ulice, preduzecima i bankama kapitalista pomogla drzava .
odoh da pajkim .
Bilo mi je zadovoljstvo ..popricati sa vama dvojicom .Ako je moguce ubuduce bez ironije i ostalih tonova koji mi zaskripe u uvu..Bice nam lepse.

L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Sep 02, 2010 2:52 am

Sad se nešto setih- pa, ja sam jedan od pionira otpora bankarskim oligarsima- nemam račun ni u jednoj banci....
Moj dinar, dok god to mogu da izvrdam, neće videti; rezultat?
Realno, imam više novca, od tada...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh